Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Αχ κοριτσια! Με το νερο εχω κι εγω προβλημα! Δεν πινει καθολου με το μπιμπερο...:-( του το βαζω στο στομα και το δαγκωνει μια δεξια,μια αριστερα!φοβαμαι μην εχουμε σφιχτοκωλιες!:-P αναγκαστηκα να του δωσω σημερα με το κουταλι και με συριγγα! ΕΛΕΝΑ οπως σου τα ειπε η Αννα για τα βαφτιστηρια,εγω εχω 5!με γεια το τικερακι!τα καταφερες!οσο για το δωρακι που ρωτας να προσθεσω μια ιδεα σε αυτες της Αννας; ηλεκτρονικη κορνιζα για να βαλει τις πρωτες φωτο του μωρου της! Μου το κανανε εμενα και το βρηκα πολυ πρωτοτυπο!

Και ΝΑΙΙΙΙ.. επιτελους τα καταφερα!!!

Αααα πολυ καλο αυτο με την κορνιζα :D

Κι εμενα το ιδιο μου κανει με το μπιμπερο..το δαγκωνει και παιζει..

Καλα μη δει κανα ποτηρι στο τραπεζι ή να πινω τπτ..ο κακος χαμος γινεται.. Αφου κι εγω βαζω λιγο νερακι στο ποτηρι και του δινω μπας και πιει τπτ απο'κει. Καλα μην φανταστεις οτι πινει.. Οτι μπαινει στο στομα του το περισσοτερο το φτυνει αλλα τρελλαινεται με την διαδικασια :cool::cool:


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοκονες καλησπερα και απο εμενα!

Παραπονεθηκα οτι δε δινουμε σημασια στο καφε μας και ξεκολω....τε να γραφετε..χαχα:D:D

Παντρευτηκε η κολλητη μου το Σαββατο και ηταν η πρωτη φορα που αποχωριστηκα για καποιες ωρες τη Μιλλυτσα μου-εκτος των ωρων που λειπω στη δουλεια φυσικα..και μου ελειπε πολυ, αλλα ευτυχως την ειχα αφησει σε καλα χερια,στον μπαμπα μου, που αλλωστε τουχει και αδυναμια..

ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙ,

καλως μας ηρθες και να χαιρεσαι το γιοκα σου..μας περνατε μια βδομαδουλα!! Δυσκολο το να εισαι μονη χωρις τον αντρα σου, αλλα πολυ σημαντικο οτι σε βοηθαει η οικογενεια του..ευχομαι να αγαπιεστε παντα ετσι πολυ..

αχ μαλλον θα επανελθω αργοτερα διοτι ξυπνησεεεεεεεε

Ευχαριστω may κι εσυ να χαιρεσαι την κορουλα σου.

Ξερεις, στο παρκο που παω το νινακι μου, ειχαμε γνωρισει ενα κοριτσακι (οχι εγω δλδ αλλα ο μικρος :rolleyes: ) που ηταν 7 μερες μικροτερη. Μπας και ησουν εσυ?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Jenny ωραια ιδεα και αυτη η κορνιζα που λες. Δεν ηξερα καθολου πως υπαρχειο κατι παρομοιο στην αγορα. Οσο για την τσαντα, εχει παρει ηδη.

Τωρα που ειπατε για θηλασμο..

Τις προαλλες καθομασταν σε ενα καφε και βλεπω μια μαμα που το παιδακι της πρεπει να ηταν πανω κατω 9 μηνων.

Και λοιπον...το ξαπλωνει στα γονατα της, κατεβαζει την στραπλες μπλουζα της και αρχιζει να το θηλαζει. Να σας πω την αληθεια μου, μου φανηκε λιγο (εως πολυ) τραβηγμενο..

Να μου πειτε και τι να κανει..να μην το θηλασει?...Αλλα υπαρχει και το θηλαστρο απο την αλλη.

Και να πω πως η καφετερια ηταν Full, δεν επεφτε καρφιτσα που λενε, και ειχε και παρεα.

Εσεις τι γνωμη εχετε γι'αυτο??

(Συγνωμη εκ των πρωτερον εαν καποια μανουλα απο'δω το κανει, απλα το αναφερω σαν γεγονος που μου εκανε αρκετη εντυπωση και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας, να το σχολιασουμε)


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα!!!!!

Και κατι αλλο που ξεχασα..

(Συγνωμη και για τα πολλα μηνυματα)

1.

Αν ας πουμε ειναι να δωσετε στο μωρακι σας την απογευματινη του κρεμα το απογευμα (:rolleyes:) και το μικρουλι αρνειται να φαει και θελει μονο γαλα

ή

κοιμαται και ξυπναει γυρω στις 9

,,,

Τι κανετε σε αυτη την περιπτωση??

-Του δινετε να φαει την ωρα που ξυπνησει

ή

το αφηνετε για την επομενη?

2.

Φορατε παπουτσακια στα νινακια σας?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτογράψω...:confused::confused:

Ο μικρός Αντρίκος ξεκίνησε από χθες να τρώει φρουτάκι (μήλο) το οποίο βράζω πρώτα και μετά στο μούλτι και έγινε τέλειο!Μια υφή βελούδο!΄Του το δίνω για δεκατιανό και απογευματινό, σήμερα έφαγε μισό μήλο και δε θήλασε παρά μετά από 2 ώρες:shock::shock::shock::shock:

Βικάκι, αυτό που λες το διάβασα κι εγώ, δε θυμάμαι πού, μάλλον στο ίδιο με σένα, χαχα, οπότε κι εγώ μετά από 3 παιδιά ελευθερώθηκα και χαλάρωσα (αν και δε με χαλάει που δε ζητάει να θηλάσει μετά το φρούτο του!).Επίσης, από σήμερα άρχισα να τον βάζω να κοιμάται άνευ βύζου γιατί δεν άντεχα άλλο, άσε που είχα ντιπ αφυδατωθεί και ζαλιστεί αφού είχα χάσει αβγά και πασχάλια πότε τρώει, πόση ώρα κλπ!Σήμερα πήγαμε καλά με τον ύπνο, θα δω κι αύριο!Όσο για το μπιμπερό, δοκίμασες ποτηράκι?Εμένα ήπιε κάτι λίγα σταγονάκια σήμερα από αυτό...

Τζενάκι, άκου τη σούπερ διαδικασία για να σου βγαίνει ο τραχανάς υπέροχος!Βάζεις 2 κούπες νερό να βράσουν και προσθέτεις 1 φλιτζανάκι του ελληνικού τραχανά.όταν αρχίζει να ασπρίζει ο τραχανάς ρίχνεις και λίγο βούτυρο ή λάδι ανάλογα τι τρώτε!Βγαίνουν 2 πιατάκια γεμάτα, οπότε υπολόγισε για καρδερίνα πόσο θες!Μου το είπε κυρία που έχει βιοτεχνία που φτιάχνει τραχανά στην Αλεξάνδρεια!Μιλάμε έχει τα πάντα, αλλά ο πιο τέλειος είναι με αυγά και γιαούρτι για τα παιδιά, μιαμ μιαμ!Η καρδερίνα έχει εξελιχθεί σε μεγάλη μούρη, ε?Καλό κουράγιο, την άλλη βδομάδα βαφτίζεστε!!!

Λενάκι μικρό, όντως είσαι πολύ μικρό, χαχα, εγώ στην ηλικία σου...μμμμ, τι έκανα στα 22?Ακόμη στη σχολή ήμουν!!Τα κορίτσια έδωσαν πολύ ωραίες ιδέες για δώρα, δεν έχω κάτι καλύτερο να προσθέσω!Όσο για το θηλασμό σε δημόσιο χώρο, δεν είναι ντροπή, εμείς το κάναμε έτσι, μακάρι όλες να το έκαναν.Εγώ μόνο στην παραλία το έχω κάνει και στα γηπεδάκια κοντά στο σπίτι μας (όχι σε ματς!!).

Αννετάκι, δεν ξαναλέω για σύνδρομα, δε φοβάμαι λόγω ηλικίας φυσικά, αλλά γιατί το ζω κοντά μου και ...καταλαβαίνεις....Όσο για την πισίνα, (γιατί πισίνα είναι ε???), άσε το Τζόρτζιο να λέει!:tongue::tongue::tongue:

Σήμερα είμαι πιο κομμάτια κι από χθες και δε μπορείτε ούτε να διανοηθείτε την κούραση που τραβάμε με 5 παιδιά σπίτι!!Α, ο μουσακάς έγινε όνειρο λέμε!!Συγνώμη αν δε θυμάμαι όλα όσα γράψατε αλλά....με καταλαβαίνετε ε?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααααααα!!!!!

Και κατι αλλο που ξεχασα..

(Συγνωμη και για τα πολλα μηνυματα)

1.

Αν ας πουμε ειναι να δωσετε στο μωρακι σας την απογευματινη του κρεμα το απογευμα (:rolleyes:) και το μικρουλι αρνειται να φαει και θελει μονο γαλα

ή

κοιμαται και ξυπναει γυρω στις 9

,,,

Τι κανετε σε αυτη την περιπτωση??

-Του δινετε να φαει την ωρα που ξυπνησει

ή

το αφηνετε για την επομενη?

9 η ώρα κρέμα?ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ αν και δεν ξέρω τι ώρα σου κοιμάται για βράδυ...

2.[/b][/color]

Φορατε παπουτσακια στα νινακια σας?

Δεν είναι απαραίτητα σ' αυτήν την ηλικία, πιο πολύ για ομορφιά είναι, κι εμείς έχουμε παπουτσάκια-δωράκι από μια καλή καλή φίλη ;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω αυτο σκεφτομαι πως ειναι αρκετα αργα και δεν του δινω. Αλλωστε πιο βασικο δεν ειναι να τρωι τα φρουτακια του και το κρεατακι με τα λαχανικα?

Η κρεμα (που ειναι και του εμποριου) δε νομιζω να μπορει να συγκριθει με τα παραπανω.

Το μηλαρακι στο ειπε ο παιδιατρος να το βραζεις?

Κραταει ετσι τις βιταμες του?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτογράψω...:confused::confused:

Ο μικρός Αντρίκος ξεκίνησε από χθες να τρώει φρουτάκι (μήλο) το οποίο βράζω πρώτα και μετά στο μούλτι και έγινε τέλειο!Μια υφή βελούδο!΄Του το δίνω για δεκατιανό και απογευματινό, σήμερα έφαγε μισό μήλο και δε θήλασε παρά μετά από 2 ώρες:shock::shock::shock::shock:

Βικάκι, αυτό που λες το διάβασα κι εγώ, δε θυμάμαι πού, μάλλον στο ίδιο με σένα, χαχα, οπότε κι εγώ μετά από 3 παιδιά ελευθερώθηκα και χαλάρωσα (αν και δε με χαλάει που δε ζητάει να θηλάσει μετά το φρούτο του!).Επίσης, από σήμερα άρχισα να τον βάζω να κοιμάται άνευ βύζου γιατί δεν άντεχα άλλο, άσε που είχα ντιπ αφυδατωθεί και ζαλιστεί αφού είχα χάσει αβγά και πασχάλια πότε τρώει, πόση ώρα κλπ!Σήμερα πήγαμε καλά με τον ύπνο, θα δω κι αύριο!Όσο για το μπιμπερό, δοκίμασες ποτηράκι?Εμένα ήπιε κάτι λίγα σταγονάκια σήμερα από αυτό...

Τζενάκι, άκου τη σούπερ διαδικασία για να σου βγαίνει ο τραχανάς υπέροχος!Βάζεις 2 κούπες νερό να βράσουν και προσθέτεις 1 φλιτζανάκι του ελληνικού τραχανά.όταν αρχίζει να ασπρίζει ο τραχανάς ρίχνεις και λίγο βούτυρο ή λάδι ανάλογα τι τρώτε!Βγαίνουν 2 πιατάκια γεμάτα, οπότε υπολόγισε για καρδερίνα πόσο θες!Μου το είπε κυρία που έχει βιοτεχνία που φτιάχνει τραχανά στην Αλεξάνδρεια!Μιλάμε έχει τα πάντα, αλλά ο πιο τέλειος είναι με αυγά και γιαούρτι για τα παιδιά, μιαμ μιαμ!Η καρδερίνα έχει εξελιχθεί σε μεγάλη μούρη, ε?Καλό κουράγιο, την άλλη βδομάδα βαφτίζεστε!!!

Λενάκι μικρό, όντως είσαι πολύ μικρό, χαχα, εγώ στην ηλικία σου...μμμμ, τι έκανα στα 22?Ακόμη στη σχολή ήμουν!!Τα κορίτσια έδωσαν πολύ ωραίες ιδέες για δώρα, δεν έχω κάτι καλύτερο να προσθέσω!Όσο για το θηλασμό σε δημόσιο χώρο, δεν είναι ντροπή, εμείς το κάναμε έτσι, μακάρι όλες να το έκαναν.Εγώ μόνο στην παραλία το έχω κάνει και στα γηπεδάκια κοντά στο σπίτι μας (όχι σε ματς!!).

Αννετάκι, δεν ξαναλέω για σύνδρομα, δε φοβάμαι λόγω ηλικίας φυσικά, αλλά γιατί το ζω κοντά μου και ...καταλαβαίνεις....Όσο για την πισίνα, (γιατί πισίνα είναι ε???), άσε το Τζόρτζιο να λέει!:tongue::tongue::tongue:

Σήμερα είμαι πιο κομμάτια κι από χθες και δε μπορείτε ούτε να διανοηθείτε την κούραση που τραβάμε με 5 παιδιά σπίτι!!Α, ο μουσακάς έγινε όνειρο λέμε!!Συγνώμη αν δε θυμάμαι όλα όσα γράψατε αλλά....με καταλαβαίνετε ε?

Δεν το ανεφερα με την εννοια πως ειναι ντροπη να το κανεις σε δημοσιο χωρο, αλλα δεν θα μπορουσε να βαλει ενα καλυμμα απο πανω..

Εγω ας πουμε να ημουν σε ενα καφε γεματο κοσμο, να καθεται ο αντρας μου διπλα μου και αλλα 4 ατομα στην παρεα μας και ολοι γυρω γυρω να μπορουν να με δουν.. Δεν θα μπορουσα να το κανω. (παντα η προσωπικη μου αποψη και χωρις παρεξηγησεις).

Ενταξει και στην παραλια δεν ριναι το ιδιο. Εχω δει κι αλλες γυναικες να θηλαζουν σε δημοσιους χωρους και με πααααρα πολυ κοσμο αλλα ειχαν το παιδακι του σ'αυτο το ''πανι'', δεν ξερω πως λεγεται κιολας (που τυλιγεται γυρω σου και χρησιμευει σαν μαρσιπος).


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον! Οσο για το θηλασμο, Ελενα, ναι αν ημουν σε τοσο μεγαλη παρεα και σε γεματο μαγαζι θα εβαζα ενα πανι να κρυψω το στηθος...βεβαια οταν συναντηθηκαμε με τα κοριτσια εβγαλα τον Ολυμπο:-P κανονικοτατα και τον θηλασα τον Πεπε και υπαρχουν και αποδεικτικα στοιχεια!χαχα! Για το αλλο που ρωτας,για την κρεμα...ετσι και αλλιως δεν ειμαι και πολυ φαν των ετοιμων τροφων,οποτε θα σου πω οτι τις αποφευγω. Αλλα αν δεις οτι παει αργα μπορεις να δωσεις γαλα. ΤΖΕΝΗ συμφωνω απολυτα με την μεση λυση!:wink: ΕΛΕΝΗ δωσε φιλια στο μοντελο μας. ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ καλη ξεκουραση!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

φιλεναδες!!!!!!!!!!!!1

πωπω καινουργια προσωπα βλεπω καλεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προεδρε κανε μια συσταση καλε κ σε εμας(την Βικυ εννοω)!!

κοριτσια μου ποσο πολυ μου λειψατε!ευτυχως ανοιξε επιτελους το παρεντς για μενα παλι (αυτο το ...μπιπ ιντερνετ)

οι περισσοτερες ξερετε οτι ο αντρας μου προκειτε να ταξιδεψει συντομα εκτος Ελλαδας εε? ουφ! δεν ξερω αυτος το θελει εγ ωπαλι μονη με 2 παιδια... κ θα λειπει τουλαχιστον 8 μηνες μπορει κ χρονο..

αλλα δουλεια εδω δεν υπαρχει κ πρεπει κ να τα βγαλουμε περα...

εγω δεν ξερω ακομη τι θα κανω με το γραφειο ρε γμτ.

πρεπει να παω να μιλησω μαζι του.

ο μπεμπουλης μας μεγαλωνει κ θελει να περπατησει το θηριακι μου..παπουτσια να του παρω κανονικα λεω κ να ξεφορτωθω της αγκαλιας γιατι τον βαζω κ στην στρατα.τι λετε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελα ρε Μαρακι μου, σε πεθυμησα! Λοιπον,το κουκουτσακι,η Ελενα μπηκε στην παρεα μας και ειμαστε πολυ χαρουμενες γι'αυτο! Αμεσως οταν μας ειπε οτι ειναι γυναικα ναυτικου σε σκεφτηκα,θα εχει να σου πει πολλα! Αχ,ΜΑΡΑΚΙ μου,τι θα κανεις με την δουλεια;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?εγω ειμαι στην δουλεια,και ανυπομονω να παω σπιτακι στο μωρακι μου!!!Ευτυχως ειναι καλα τωρα αλλα συνεχιζουμε την αντιβιωση..Την παρασκευη επιτελους τελικα θα παω να δω το σπορακι και να ακουσουμε επιτελους καρδουλα!κουκουτσακι καλως μας ηρθες

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γεια σας!!

να σας πω το προβλημα μου. Οπως γνωριζετε,εχω προ αρκετου καιρου επιστρεψει στη δουλεια κ το μωρο το κραταει η πεθερα μου.(η μητερα μου ερχεται στο φαρμακειο μαζι μου και καθεται εκεινη το απογευμα για να μπορω εγω να γυριζω).οι ωρες που λειπω απο το σπιτι ειναι 7.30-14.30.

Ισως να σας εχω γραψει και παλιοτερα οτι η Μιλλυτσα μας,ειναι αρκετα δυσκολη στο φαγητο, γενικως ανορεκτη, μπορει να περασουν ωρες και να μη ζητησει να φαει και η μονη μου λυση ειναι να "την πιανω στον υπνο", που πινει ευκολα κ αδιαμαρτυρητα.Τις ωρες που λειπω για δουλεια, αντιστοιχει-ευτυχως-ενα ταισμα, ομως κοριτσια η πεθερα μου εχει αρχισει να δυσκολευεται τρελα να της το δωσει..τις τελευταιες εβδομαδες μου τηλεφωνει με υφος τυπου "Ελενακι μου,δεν πεινουσε σημερα...", και το μωρο τρωει 50-100μλ, ποσοτητα που επινε οταν ηταν 2 μηνων ρε κοριτσια.

Της εχω επισημανει να προσπαθει να την ταισει κοιμισμενη και με γραφει κανονικοτατα!! Εντομεταξυ, θεωρω οτι δεν το προσπαθει καν και εχει μονιμως τη δικαιολογια οτι "δεν πειναει"...Προχτες δεν αντεξα κ της λεω "μα καλα πως γινεται παντα σε εσας να μην πειναει.."

Τωρα εντομεταξυ που τρωει κ φρουτοκρεμα, φυσικα τη δινω εγω το απογευμα γιατι δεν της εχω καμια εμπιστοσυνη,οτι θα "την παλεψει" και μετα θα δωσει κ το απαιτουμενο συμπληρωμα..

Δεν ξερω τι θα κανω..

ΜΑΡΑΚΙ

δυσκολο να φυγει ο αντρας σου για τοσο μεγαλο ταξιδι...εδω βεβαια τα πραγματα εχουν πλεον καταντησει τραγικα!!

ΜΑΡΟΥΣΚΑ,

να χαιρομαστε τα βλασταρια μας!!

ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙ,

εγω θεωρω τοσο ηρωιδες τις μανουλες που θηλαζουν,που δεν θα ειχα θεμα να το δω σε δημοσιο χωρο.Η αδερφη μου να φανταστεις θηλαζει ακομα την κορη της που ειναι 18 μηνων!!

ΤΖΕΝΝΥ

η κορη σου εξακολουθει να θεριευει ε?πρεπςι να της βρουμε γρηγοορα γαμπρο ετσι βιαστικη που ειναι..χιχι

φιλια σε ολες!!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γεια σας!!

να σας πω το προβλημα μου. Οπως γνωριζετε,εχω προ αρκετου καιρου επιστρεψει στη δουλεια κ το μωρο το κραταει η πεθερα μου.(η μητερα μου ερχεται στο φαρμακειο μαζι μου και καθεται εκεινη το απογευμα για να μπορω εγω να γυριζω).οι ωρες που λειπω απο το σπιτι ειναι 7.30-14.30.

Ισως να σας εχω γραψει και παλιοτερα οτι η Μιλλυτσα μας,ειναι αρκετα δυσκολη στο φαγητο, γενικως ανορεκτη, μπορει να περασουν ωρες και να μη ζητησει να φαει και η μονη μου λυση ειναι να "την πιανω στον υπνο", που πινει ευκολα κ αδιαμαρτυρητα.Τις ωρες που λειπω για δουλεια, αντιστοιχει-ευτυχως-ενα ταισμα, ομως κοριτσια η πεθερα μου εχει αρχισει να δυσκολευεται τρελα να της το δωσει..τις τελευταιες εβδομαδες μου τηλεφωνει με υφος τυπου "Ελενακι μου,δεν πεινουσε σημερα...", και το μωρο τρωει 50-100μλ, ποσοτητα που επινε οταν ηταν 2 μηνων ρε κοριτσια.

Της εχω επισημανει να προσπαθει να την ταισει κοιμισμενη και με γραφει κανονικοτατα!! Εντομεταξυ, θεωρω οτι δεν το προσπαθει καν και εχει μονιμως τη δικαιολογια οτι "δεν πειναει"...Προχτες δεν αντεξα κ της λεω "μα καλα πως γινεται παντα σε εσας να μην πειναει.."

Τωρα εντομεταξυ που τρωει κ φρουτοκρεμα, φυσικα τη δινω εγω το απογευμα γιατι δεν της εχω καμια εμπιστοσυνη,οτι θα "την παλεψει" και μετα θα δωσει κ το απαιτουμενο συμπληρωμα..

Δεν ξερω τι θα κανω..

Kαλά, η πεθερά σου είναι Η εξαίρεση γιατί όλες οι γιαγιάδες έχουν ένα σύνδρομο κατοχής και θέλουν το παιδί να φάει όλο το φαί του...άμα το μιλλάκι μας αναπτύσσεται κανονικά, κάνει ό,τι πρέπει να κάνουν τα παιδιά της ηλικίας της, μη σκας και πολύ για το φαγητό, όλα τα παιδιά δεν είναι το ίδιο!Όταν πεινάσει θα ζητήσει.Είχα δει μια εκπομπή κι έλεγε ο παιδίατρος ότι τα παιδιά έχουν το ένστικτο της επιβίωσης το οποίο τα κάνει να κλαίνε όταν πεινάνε κι εμείς αυτό το ένστικτο το καταστέλλουμε μετά την έναρξη των στερεών ταίζοντάς τα ανά στάνταρ ώρες.Το παιδί θα κλάψει για να φάει, τώρα εντάξει, μιλάω λίγο εκ του ασφαλούς γιατί -ακόμη - δεν είχα κακόφαγο παιδί, αλλά μην τη ζορίζεις, θα το μισήσει και θα το χργησιμοποιεί ως μέσο να σε κάνει ό,τι θέλει γιατί με το να μην τρώει κι εσύ να πιέζεις κερδίζει την προσοχή σου (πάλι λόγια του γιατρού κι αυτά).Ελπίζω να σε ξεάγχωσα λίγο!

Α, επίσης εγώ μεγάλωσα με 30 μλ γάλα, οπότετα 50-100 μια χαρά μου ακούγονται!

φιλια σε ολες!!![/color]

Μαράκι, δεν ξέρω καθόλου για τον άντρα σου, αλλά κατάλαβα ότι βρήκε κάτι μακριά?Αχ ρε κοπέλα, κουράγιο, θα σε βοηθάνε καθόλου τα πεθερικά σου εκεί?Όσο για τη στράτα, δε συνιστάται ρε παιδιά...

Κουκουτσάκι, το είχα βρει σε ένα άρθρο στο διαδίκτυο για τα βρασμένα και σήμερα το είπα στο γιατρό και δε μου είπε ότι είναι λάθος, οπότε θα το ξανακάνω!Είμαστε 7 κιλά (ακούς μιλλομαμάκα?), ο γιατρός μας ήθελε λέει 7200,αλλά εντάξει, δε σκάω.Το παιδάκι μου είναι υγιέστατο, ζωηρούτσικο-ζωηρούτσικο, όλα καλά!!! ;);)Επίσης κανονίσαμε επιτέλους τη βάφτιση για 11-9-11 στις 11, χαχα καλό ε??Φάγαμε μηλαράκι με αχλαδάκι σήμερα και από αύριο, ταρατατάμ, λαχανικάκια!!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...