Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Νινακι μου κ εγω σε ζηλευωωω !! πρεπει να ειναι τρελο αγχολυτικο ομως ε???

Ασε Αγεγλικη κ εγω μονο γλασο σοκλατας φτιαχνω για τ ακεικ το κλασικο με κρεμα γαλακτος!!! για να δοθμε αν κ οι αλλες χρυσοχερες εχουν καμια ιδεα!!

κοριτσια πως το κανετε εσεις με τον μπουφε? Εγω τις αλλες χρονιες ειχα τα φαγητα απο την αρχη ετοιμα στημενα στο τραπεζι αλλα κανενας δεν τρωει αντε κανα μικρο να παρει ενα κεφτε η κανα τοστ! ολοι μετα της 9 αρχιζουν να σερβιρονται! κ ειχα χυμους κ καφεδες αναψυκτικα η ποτο οτι ηθελε ο καθενας απο νωρις.Αλλα επειδη 7 περιπου ειναι η ωρα του καφε ελεγα φετος να βγαλω στην αρχη μπισκοτα κανα κεικ κλπ με καφε κ μετα να βγαλω τα φαγητα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τζένη τον μπουφέ τον στήνω στην κουζίνα στον πάγκο κι έτσι δεν τον ετοιμάζω από νωρίς γιατί ο πάγκος χρησιμοποιείται από νωρίς. Γύρω στις 9 αρχίζω να τοποθετώ τις πιατέλες με τα φαγητά και τους φωνάζω να σερβιριστούν.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα! ετσι λεω να κανω κ εγω φετος! να εχω κ καποια φαγητα που πρπ να ειναι ζεστα στο φουρνο! να σου πω εσεις τι ωρα τα κανετε τα παρτυ σας? εγω λεω κατα της 7 για να μαζευτουν μεχρι 7:30 8 παρα! πιο αργα μετα νομιζω παει αργα δεδομενου οτι καποια παιδακια κοιμουνται νωρις κ ισως να θελουν να φυγουν νωρις σχετικα! εχω κανονισε να ερθει κ ανιματερ να τα απασχολησει κ μου ειπε θα ερθει μιση ωρα με 40 λεπτα αργοτερα απο την ωρα εναρξης για να μαζευτουν τα μικρα οποτε μεχρι της 10 ας πουμε αυτη να εχει τελειωσει κ μετα αν θελει καποιος να φυγει ας φυγει.

Αγγελικη δωσε καμια ιδεα, εσυ συνηθως τι φτιαχνεις?? Κ ολα τα κοριτσια αν μπορουν ( κ αγορι φυσικα) πειτε εσεις τι φτιαχνετε!!!

Link to comment
Share on other sites

GGENY μακαρονοσαλάτα (μακαρόνια ξέρεις,τα κοχυλια πως τα λένε) με σοσ (μουσταρδα, μαγιονέζα, κετσαπ), σαλάμι,τυρι κίτρινο ανακάτεψε τα όλα. Δεν ξέρω για τώρα αλλά το καλοκαίρι που χω κόσμο (είμαστε πάνω στην θάλασσα οπότε μαζεύουμε κοσμο εδώ τότε) κρύα κρύα γίνεται ανάρπαστη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζένη η ώρα που έχεις πει είναι μία χαρά!

Τώρα από μεζεδοειδή μπορείς να φτιάξεις τα κλασικά κεφτεδάκια, κροκέτες κοτόπουλο, τυροπιτάκια. Εγώ φτιάχνω μία μακαρονοσαλάτα με βίδες, τόνο, καρότο και μαγιονέζα. Συνήθως γίνεται ανάρπαστη!

Στην γειτονιά έχουμε και ένα μαγαζί που φτιάχνει θεικά πιροσκάκια και συνήθως αγοράζω με τυρί και λουκάνικο.

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου πω...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Βλεπω κινηση για μπουφεδες και μ'αρεσει! Τζενη εχετε κι εσεις γενεθλια αυτο το μηνα;

Ευχαριστω πολύ για τις ευχες σας για τον μπεμπακο! Ναι, την επομενη εβδομαδα γινομαστε ενος ολοκληρου ετους!

Τζενη μους και βουτυροκρεμα δε θα σου συνιστουσα γιατι δεν κρατανε καλά διωρο που τα θες. Κατι σε μαρμελαδα ή σε καραμελα ή κατι σαν το τοπινγκ του τσιζκεικ για αλλαγη; Δεν ξερω βεβαια αν ταιριαζει στην ηλικια των παιδιων.

Εγω συνηθως τον μπουφε τον ετοιμαζω πιο μετα για να κραταω ζεστα καποια φαγητα. Η μακαρονοσαλατα ειναι τελικα εγγυηση (εγω κανω αυτην με τον τονο) αν θελεις να αποφυγεις το σουφλε. Κι εγω θα σου ελεγα κατι σε κοτοπουλο. Εγω κανω παντα (εκτος απο φετος που δεν εχω φουρνο γκρρρρ) και αρνι λογω γουστων συζυγου και καλεσμενων. Βεβαια συνηθως οι δικοι μας καλεσμενοι δε θελουν γλυκα πριν το φαγητο για να μην τους κοψει την ορεξη και τα παιδια τους ακολουθουν κι αυτα.

Κι εμενα μου αρεσει πολύ το κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες. Κυριως η τραγανη πετσουλα! Για τις σοκολατες δε σχολιαζω κανω οτι δεν ειδα δεν διαβασα χιχι

Νικο κι εγω σαν κι εσενα μου αρεσουν οι ανθρωποι που εχουν κεφι για τη ζωη ανεξαρτητα απο την ηλικια τους! Μακαρι κι εγω να γινω ετσι αν και δεν ειναι το στυλ μου. Συμφωνω με τις προλαλησασες περι μουντρουχιας και ξινιλας.

Νινα η ανοιξη στη φυση ειναι η ωραιοτερη εποχη σου φτιαχνει εντελως τα κεφια! Εγω δεν το εχω με τα φυτα αλλά μου αρεσει να τα βλεπω.

Σημερα εκανα γιουβαρλακια μου εδωσε η Τζενη χτες την ιδεα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι!!

Η μέρα μου:

Πήγα ΣΟΥΠΕΡ και προμηθευτηκα εφόδια (βλ. τι με συμβούλεψε η Αγγελική παραπάνω:P:p:p)

Γύρισα και συνέχισα την δουλειά για τα παραμύθια των νικητριών στο blog.

Μετά κήπος σκάψιμο να συνεχίσω το project: Μικρή παιδική χαρά (να ησυχάσουμε λίγο)

Μετά ανέβηκα και φάγαμε ότι περίσεψε απο χτες.

Η ggeny μετά με δαιμόνησε και έκανα μακαρονοσαλατααααα τοσο νοστιμη.

Μετά το ιντερνετ χάλασε και ήθελα να ανεβάσω ζωγραφιές μικρών φίλων που τους το χα υποσχεθει και ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ με τίποτα και φρίκαρα γιατί πραγματικά τα παιδιά περιμέναν να τις δουν (μου το χαν ζητησει καιρό τωρα) και κόλλαγε γκρρρρρρ. Αλλά το κάνα όμως και τώρα μπήκα να γράψω γιατί δεν ξέρω αν θα δουλευει μετά. Χαιρετώ τις φίλες μου και πάω να ανάψω τζάκι γιατι κάνει λίγο ψυχρούλα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο κι όταν τον έσβηση μετά από λίγο έβαλα φετούλες γκούντα σε όλο το φαγητό.

Αχ τι έπαθα τώρα!!!!!!!!!!!!!! Η Εβιρίνα είναι πολύ πειραχτήρι. Την ώρα που έγραφα μια από τις απαντήσεις ήρθε πίσω μου που βρίσκεται το πιάνο της και κάνει δίπλα στο αφτί μου μία γκρααααν παίζοντας στο τέρμα 4-5 πλήκτρα μαζί. Αφήστε τη φαντασία σας ελεύθερη για να καταλάβετε πόσα μέτρα ψηλά πετάχτηκα.

Εμενα παντος μου αρεσει πολυ η βρωμη,την κανω κρεμα με γαλα κ φουτο μμμμ!!!! Τα παιδια μου βεβαια ουτε να την κοιταξουν!

Κι εμένα μου αρέσει η βρώμη γλυκιά με γάλα σταφίδες και ζάχαρη ή μέλι. Αρμυρή δε θυμάμαι αν έχω δοκιμάσει.

Εβιρακι θελω την σαλατα σου !!!!

Τι ώρα να την έχω έτοιμη;

Κιμα με ροδελες πατατες,κολοκυθι κ καροτο.Κοριτσια να το δοκιμασετε, εγινε πεντανοστιμο. Οι πατατες χυλωσανε αλλο πραγμα!!

Είμαι σίγουρη ότι έγινε πεντανόστιμο και μόνο από τα υλικά που έχει.

Κοντά στην Ερέτρια ggeny. Λίγο πιο έξω. ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ δεν λες τιποτα. Ειχαμε βαρεθει πια να μαζευομε τα πραγματα μας...Και επιτελους μειναμε μονοι μας :P:p:p

Το έχω ζήσει κι εγώ και σε καταλαβαίνω.

Κι εμένα ο δικός μου παίζε πολύ στις κούνιες! Πηγαίνει κάθε μέρα μαζί με την πεθερά μου σχολώντας απο τον παιδικό.

Πάρα πολύ ωραία, έτσι ξεδίνουν τα παιδιά τους χρειάζεται πολύ το παιχνίδι σ' αυτές τις ηλικίες.

Ο νέος γλωσσοδέτης της Έβιρι!!!

:D:D:D:D:D:D

Πες τα ΑΓΓΕΛΙΚΗ! Μα δεν τρώγονται ρε παιδιά!!:P:p:p Η σύζυγος έκανε την προσπάθεια να μας κυλίσει στα κουνουπίδια, βρώμες, φακόριζα και άλλα τρομακτικά

χαχαχαχαχα τα λες πολύ ωραία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αλλά ΕΓΩ σαν δυνατος ανήρ αντιστάθηκα και πήρα την ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ (κεικ, πιτσες, μακαρονάδες, και cupcakes).

Σαν να λέμε κάστρο απόρθητο.

Βεβαια εχουμε και αμοιβαίες υποχωρήσεις (ποτε δεν λεει οχι στα cupcakes) και ναι ναι διστυχώς πρέπει να τρώμε όσπρια μες στην εβδομάδα :mad:.

Κάνετε και αμοιβαίες υποχωρήσεις για ανασύνταξη κι επίθεση ξανά.

Τωρα θα βάλω λουκανικά πικάντικα (χιχι :twisted:) γιατι εχει πάει η συζυγος βόλτα τα μικρά και μαγειρεύω εγω!!! Περιμένει φακές για σημερα αλλα θα βρει πικαντικο χωριατικο με πατατουλες ΜΟΥΑ ΧΑΧΑΧΑ (αυτό ειναι το σατανικό μου γελιο:P)

Νατα, τι έλεγα;

Σχετικά με τα δωμάτια κορίτσια έβαλα και λεπτομέριες που δεν είχα την άλλη φορά στο blog (πχ τους άλλους τοιχους)

Τα έχεις φτιάξει πολύ επιτυχημένα. Απ' αυτά που είδα τις προηγούμενες μέρες. Γεια στα χέρια σου.

Μπορεις και τις φακες να τις κανεις με ντοματα και να βαλεις λουκανικο Φρανκφουρτης μεσα.

Ένα από τα παραδοσιακά γερμανικά φαγητά είναι οι φακές με λουκάνικο, μιας και τ' αναφέρεις.

Λοιπον χτες το βραδυ αποφασιστηκε πως την Κυριακη (κοινως τρεχατε ποδαρακια μου) θα κανουμε σπιτι τα γενεθλια του κανακαρη μας μιας και ειμαστε εδω!

Θα έχεις λίγο αγώνα τρεξίματος, αλλά το σημαντικό είναι ότι θα γίνει πάρτυ, δεν πειράζει αν δεν είναι όλα τέλεια.

Λοιπον σκεφτηκα να κανω πιτσα, τυροπιτακια και λουκανικοπιτακια με ζυμη κουρου, κεφτεδακια, κατι σαν μπομπες, μακαρονοσαλατα και πρασινη σαλατα. Τι αλλο θα μπορουσα να εχω;

Φωτεινή μου πιστεύω ότι τα σκέφτηκες όλα τέλεια, από την άποψη ότι σε ένα παιδικό πάρτυ αυτά είναι που αρέσουν πιο πολύ αφενός, κι αφετέρου για να μην είναι άσχημη η γεύση και παγωμένα τα λίπη την επόμενη μέρα δεν μπορείς να φτιάξεις μεγάλη γκάμα.

Το πολύ-πολύ να προσθέσω παστίτσιο κομμένο σε μακρόστενα μικρά κομμάτια και σπανακόπιτα γιατί δεν μπορούσα να σκεφτώ κάτι άλλο.

Σημερα πηγε ο μικρος πρωτη φορα στον παιδικο. Εμεινε ανετα εκει.

Αχ πάει κι αυτός ξεπετάχτηκε.

Από μαγειρικά: Φασολάδα έκανα σήμερα...έψησα και ένα ραβανί, καθώς μου έληγε το σιμιγδάλι... φάγαμε το βράδυ με παγωτό βανίλια από πάνω... κόλαση!:tongue:

Πωπωπωπω να πέφτουν στο τραπέζι τα ωραίααααα!!!!!!!!!!!!

Άσε την πόρτα ανοιχτή, θα έρθω τρέχοντας και δε θα προφτάσω να φρενάρω.

Ηταν η ψυχη των βαρετών αποκριων που περναγαμε σπίτι μου :rolleyes:

Φαντάζομαι ότι εκείνη η γειτόνισσα που περιγράφεις κάνει τέτοιου είδους αστεία μόνο τις απόκριες. Διαφορετικά δεν έχει νόημα να γίνεται περίγελος. Και σίγουρα το κάνει περισσότερο για να κάνεις τους άλλους να γελάσουν παρά για να περάσει καλά και η ίδια.

Εμένα μου αρέσουν τέτοιοι άνθρωποι.

να μας κολάζετε!.... πάνω που έχω απεξαρτοποιηθεί!:tongue: για αυτό και εγώ έβαλα ένα κομμάτι ραβανί με κακάο από πάνω και ήρθα στα ίσα μου!:D

Μωρέ καλά του έκανες.

άλλαξα γλάστρες, ανανέωσα το χώμα και ετοιμάζομαι για την άνοιξη... σκάνε μύτη και τα φυτά που είχα βάλει τους σπόρους πριν 2 μήνες!

Μπορώ να φανταστώ πόσο χαρούμενη είσαι που βλέπεις να αποδίδουν οι κόποι σου.

σκέφτομαι τι καλό να κάνω αύριο για τον καλό μου... ξέρετε για του Αγίου Βαλ.... παρόλο που δεν είμαι υπέρ αυτής της γιορτής, θέλω να κάνω κάτι ξεχωριστό....έτσι να ξεφύγουμε λίγο:P για πείτε ιδέες για μενού!

Κάτι θα σκεφτώ, αλλά θα γράψω αργότερα γιατί τώρα μου τραβάνε το μανίκι για να μου πάρουν το κομπιούτερ.

Η μους σοκολατας κραταει σε θερμοκρασια δωματιου ας πουμε κανα 2ωρο? τι να κανω γκανας σοκολατας? εγω διαβασει για βουτυροκρεμα αλλα αλλοι οι αποψεις διαφερουν αλλοι την εκθιαζουν αλλοι λενε τα χειροτερα.

Η βουτυρόκρεμα είναι μήπως άχνη και βούτυρο; Αν λες αυτή, την είχα φτιάξει φέτος στη βασιλόπιτα. Είναι νόστιμη κι εύκολη. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι λερώνονται θα λερώνονται λίγο τα χέρια των παιδιών όταν πιάνουν το κέικ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαλιστα! ετσι λεω να κανω κ εγω φετος! να εχω κ καποια φαγητα που πρπ να ειναι ζεστα στο φουρνο! να σου πω εσεις τι ωρα τα κανετε τα παρτυ σας? εγω λεω κατα της 7 για να μαζευτουν μεχρι 7:30 8 παρα! πιο αργα μετα νομιζω παει αργα δεδομενου οτι καποια παιδακια κοιμουνται νωρις κ ισως να θελουν να φυγουν νωρις σχετικα! εχω κανονισε να ερθει κ ανιματερ να τα απασχολησει κ μου ειπε θα ερθει μιση ωρα με 40 λεπτα αργοτερα απο την ωρα εναρξης για να μαζευτουν τα μικρα οποτε μεχρι της 10 ας πουμε αυτη να εχει τελειωσει κ μετα αν θελει καποιος να φυγει ας φυγει.

Αγγελικη δωσε καμια ιδεα, εσυ συνηθως τι φτιαχνεις?? Κ ολα τα κοριτσια αν μπορουν ( κ αγορι φυσικα) πειτε εσεις τι φτιαχνετε!!!

Μπορεις να φτιαξεις και club μονη σου, σαντουιτσακια ξερεις! Ψωμακια του τοστ ε μαγιονεζα,ζαμπονκασερι,μαρουλακι,αν θελεις κ ντοματα, μια χαρα! Τα εχω φτιαξει κι εγω σε παρτυ που εχουμε κανει κ εκαναν εντυπωση:-)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ΕΒΙΡΙ τις απόκριες ντύνεται και κάνει την γύρα της. Μα ρε παιδιά εμένα πιο πολύ με πειραξε το "πρέπει να σοβαρεύεις σε κάποια ηλικία"...τι θα πει αυτό; στη τελική οταν εισαι ενήλικας πρεπει να σαι σοβαρος παντα, δεν καταλαβα γιατι πρεπει να σαι ιδιαιτερα σοβαρος ειδικα οταν...περνας σε μια ευαισθητη ηλικια οπου η μοναξια και η αβεβαιοτητα είναι απο πίσω σου συνεχεια.Γιατι να μην χαρεί το καρναβάλι; τις αποκριες; να μην συμμετσχει σε μια κοινωνικη εκδηλωση; μου αρέσουν εμενα αυτοι οι ανθρωποι. Οι φίλοι που την εκριναν παρεπιτοντως δεν έχουν ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΙΣΟ της ζωντανιας της. Μιλάμε για τυπους μόνους, δεν γελάνε ποτέ, ΟΛΗ μερα γκρινιάζουν, δεν τους ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ (μετράνε 100 χυλόπιτες έκαστος :P), απίστευτα βαρετοί σε βαθμο κακουργηματικό! Κάναμε παρεα παλια μεχρι προπερσι που για χιλιοστη φορα τους ακουγα να γκρινιαζουν ότι οι γυναικές ψάχνουν μόνο κονομημενους (για αυτο άλλωστε δεν εχουν γυναικες αυτοι :cool:)και την έκανα με ελαφρα αλλα μετακομοισαν κοντα και νατοι πάλι...πουφ πάω να φαω ΣΝΑΚΚΚΚ ΝΟΣΤΙΜΑΑΑΑ (δεν την ξαναπατάω ΑΓΓΕΛΙΚΗ):P:p

Link to comment
Share on other sites

αλο αλο αλο!!!

Νικο συμφωνω με Αγγεκικη!! Αν ο αλλος ειναι παραξενος κ μουντρουχλης ολα του φταινε!!!

Απο την βρωμη στις σοκολατες ε? μπραβο σας!! εμας που κανουμε διαιτα δεν μας σκεφτεστε!!!

Αγγελικη λατρευω κοτοπουλο με πατατες!!!

Εγω σημερα γιουβαρλακια κ επειδη εγιναν μπολικα μαλλον θα φτασουν κ για αυριο!!

λοιπον παιδια για πειτε ιδεες για επικαλυψη καπ κεικς που να εχετε δοκιμασει-φτιαξει κ να ειναι νοστιμα ! δεν θελω ζαχαροπαστα μονο ! Σκεφτομαι να κανω για τ αγεννεθλια για την αρχη να εχω πριν βγαλω τα φαγητα.Λεω να κανω κ κανα μπσικοτο με σμαρτις. Κ θελω να βαλω κατι απο πανω μην ειναι σκετα. Η μους σοκολατας κραταει σε θερμοκρασια δωματιου ας πουμε κανα 2ωρο? τι να κανω γκανας σοκολατας? εγω διαβασει για βουτυροκρεμα αλλα αλλοι οι αποψεις διαφερουν αλλοι την εκθιαζουν αλλοι λενε τα χειροτερα.Κ μια κρεμα τυριου ειχα βρει..αχχ πελαγωσαα!

εγω σε ατομικα κεκακια που ειχα φτιαξει απο πανω τα ειχα επικαλυψει με γλασο σοκολατας, κρεμα γαλακτος που μεσα της ελιωσα κουβερτουρα. Κ απο πανω ειχα στολιΣει με πολυχρωμη τρουφα. Ηταν πολυ ομορφα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Τρείς φορές έχω επιχειρήσει να μπω και να γράψω και με έχουν διακόψει! Ελπίζω αυτήν την φορά να προλάβω να σας γράψω ότι σήμερα τρώμε μακαρόνια με κέτσαπ.

Παρασκευή σήμερα και έχει μία ονειρεμένη μέρα! Μυρίζει άνοιξη!

Επίσης θα ήθελα να ενημερώσω τα κορίτσια που δώσανε χρήματα για το " Χαμόγελο του παιδιού " στην μνήμη του Ραφαηλάκου, ότι η κατάθεση έγινε από την Άννα. Λογικά μία από αυτές τις μέρες θα ενημερωθεί και η Δώρα από το Χαμόγελο για την δωρεά.

Αυτά για την ώρα. Πάω να διαβάσω νέα σας κι επανέρχομαι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Γειά σου Φωτεινούλα!

Φιλια

Να μαι!!

Η μέρα μου:

Πήγα ΣΟΥΠΕΡ και προμηθευτηκα εφόδια (βλ. τι με συμβούλεψε η Αγγελική παραπάνω:P:p:p)

Ανήκουν στα είδη πρώτης ανάγκης!! ;)

Μετά κήπος σκάψιμο να συνεχίσω το project: Μικρή παιδική χαρά (να ησυχάσουμε λίγο)

Τι καλά, ιδιωτική παιδική χαρά!

Χαιρετώ τις φίλες μου και πάω να ανάψω τζάκι γιατι κάνει λίγο ψυχρούλα τώρα.

Τζάκι, τι όμορφη εικόνα και πόσο ωραία παρέα!

Καλησπέρα σε όλους.

Γειά σου Εβιράκι!

Σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο κι όταν τον έσβηση μετά από λίγο έβαλα φετούλες γκούντα σε όλο το φαγητό.

Ταυτιση βλέπω είχαμε χτες!

Αχ τι έπαθα τώρα!!!!!!!!!!!!!! Η Εβιρίνα είναι πολύ πειραχτήρι. Την ώρα που έγραφα μια από τις απαντήσεις ήρθε πίσω μου που βρίσκεται το πιάνο της και κάνει δίπλα στο αφτί μου μία γκρααααν παίζοντας στο τέρμα 4-5 πλήκτρα μαζί. Αφήστε τη φαντασία σας ελεύθερη για να καταλάβετε πόσα μέτρα ψηλά πετάχτηκα.

Η Εβιρίνα βλέπω σε τσεκάρει συχνά πυκνά! Ένα είναι σίγουρο, ότι η καρδιά σου είναι μία χαρα!

Ναι ΕΒΙΡΙ τις απόκριες ντύνεται και κάνει την γύρα της. Μα ρε παιδιά εμένα πιο πολύ με πειραξε το "πρέπει να σοβαρεύεις σε κάποια ηλικία"...τι θα πει αυτό; στη τελική οταν εισαι ενήλικας πρεπει να σαι σοβαρος παντα, δεν καταλαβα γιατι πρεπει να σαι ιδιαιτερα σοβαρος ειδικα οταν...περνας σε μια ευαισθητη ηλικια οπου η μοναξια και η αβεβαιοτητα είναι απο πίσω σου συνεχεια.Γιατι να μην χαρεί το καρναβάλι; τις αποκριες; να μην συμμετσχει σε μια κοινωνικη εκδηλωση; μου αρέσουν εμενα αυτοι οι ανθρωποι.

Συμφωνώ απόλύτως!

Οι φίλοι που την εκριναν παρεπιτοντως δεν έχουν ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΙΣΟ της ζωντανιας της. Μιλάμε για τυπους μόνους, δεν γελάνε ποτέ, ΟΛΗ μερα γκρινιάζουν, δεν τους ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ (μετράνε 100 χυλόπιτες έκαστος :P), απίστευτα βαρετοί σε βαθμο κακουργηματικό! Κάναμε παρεα παλια μεχρι προπερσι που για χιλιοστη φορα τους ακουγα να γκρινιαζουν ότι οι γυναικές ψάχνουν μόνο κονομημενους (για αυτο άλλωστε δεν εχουν γυναικες αυτοι :cool:)και την έκανα με ελαφρα αλλα μετακομοισαν κοντα και νατοι πάλι...πουφ πάω να φαω ΣΝΑΚΚΚΚ ΝΟΣΤΙΜΑΑΑΑ (δεν την ξαναπατάω ΑΓΓΕΛΙΚΗ):P:p

Βρες τότε διάφορες δικαολόγιες να μην τους συναντάς και σου χαλάνε την διάθεση! Τι καλό τσίμπησες???


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...