Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Καλημερα απο Κεντρο κι Ανατολικη Θεσσαλονικη!


Gold

Recommended Posts

Καλημέρα κι εδώ!!!

Εμένα γιορτάζει το στεφάνι μου σήμερα, η μανούλα μου και δυο ανηψιές μου :D :D :D!!!

x.gifr.gifo.gifn.gifi.gifa.gifempty.gifp.gifo.gifl.gifl.gifa.gif σε όλες τις Ελένες, Κωνσταντίνες και Κωστήδες!!!

Τα λέω μαζεμένα, γιατί δεν σας ξέρω και καλά και δεν ξέρω πως λένε την καθεμία και τα πιτσιφρίκια σας ;)!!!

Γερές, δυνατές και να χαιρόμαστε τις οικογένειες!!!!!!!!!!!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 591
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Maestria , να χαιρεσε το ΣΤΕΦΑΝΗ ( χι χι μου άρεσε αυτό) σου και όλους τους αγαπημένους, ότι καλύτερο σας ευχομαι !

Κορίτσια τι καιρός είναι αυτός, μας λέρωσε πατζούρια, μπαλκόνια ποποοοοοοοοοοοο...


jwWYp2.png
Link to comment
Share on other sites

809720qp789lf9vz.gifz4bf6ad488feb6.gif

  • Maeleni χρονια πολλα σου ευχομαι με υγεια και δημιουργια!!

  • kwtina να χαιρεσαι την Κωνσταντινα σου,να ειναι γερη και καλοφωτισμενη!!

  • Μaestria77 πολυχρονος να ναι ο αντρουλης σου!

Ευτυχια και χαρα να γεμιζει τις καρδιες ολων!εορταζοντων και μη.

mamina αυτο χαρισμενο στη Λιλα!:wink:

896423a17nei7o41.gif


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Παλι βροχή ? Που θα απλώσουμε τη μπουγάδα οεο?????????????

Πολλές ευχές .............πριγκίπισες, λουλούδια μ'αρεσουν.............

Είμαστε μια ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ , συμφωνείτε ??????????????


jwWYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια για τις ευχές σας.

maestria μου να χαίρεσαι τον καλό σου!

Κοριτσάκι μου χρόνια πολλά!!! :mrgreen:

Παιδιά πήγαμε βόλτα στο Cosmos σήμερα, περάσαμε τέλεια, γυρίσαμε, ξαπλώσαμε και ΜΕΤΑ άρχισε να ρίχνει καρέκλες! :tongue:

Κ*λοφαρδία! :mrgreen:

Αύριο βόλτα στο χωριουδάκι μου, για ψήσιμο, ΑΝ το επιτρέψει ο καιρός, και να τρέξει ο μικρός λίγο, να 'ναι κουρασμένος (όπως σήμερα, χιχιχι) και να την πέσει νωρίς-νωρίς για ύπνο :D.

Καλό τριήμερο σε όλους.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Καλά να περάσετε αύριο με τα ψησίματα και τα τρεξίματα ;) του μπόμπιρα εννοώ χιχιχι!!!

Ελπίζω να έχει καλό καιρό επιτέλους!

Ευχαριστώ ρε συ, αν και δεν το βλέπω.

Ήταν νωρίς το συγκεκριμένο τριήμερο φέτος και πάντα δεν έχει στρώσει, τέτοια εποχή, ο καιρός ακόμα.

Εσείς δεν κάνετε τπτ;


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα!!! Είμαι στο χωριό, στης μαμάς μου. Κ ναι έχω hi tech πατέρα οπότε μπορώ κ σας μιλάω!!

Πήγαμε χθες Αλεξ/πόλη να ψωνισουμε για τη μικρή κ σηκλωσαμε όλα τα μαγαζιά! Η πλάκα είναι οτι έδωσα ελάχιστα χρήματα κ πήρα καταπληκτικά πράγματα. Τελείωσε, από δω θα έρχομαι να ψωνίζω. Ο καιρός ήταν υπέροχος, μέχρι το μεσημέρι. Ευτυχώς καταφερα να ψωνίσω.

Πήγαμε κ για καφε δίπλα στη θαλάσσα, ήταν καταπληκτικά, με τη βροχή.

Να περάσετε όλες πολύ όμορφα σήμερα κ αύριο. Θα τ πούμε από την πατρίδα

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου Δωρίτσα. Καλά να περάσετε και......αγόρασε και τίποτα και για μας χαχαχαχα!!!

maestria είδες που θα έχει καλή μέρα σήμερα?

Φιλιά σε όλες κορίτσια.

Mέχρι το μεσημέρι ψήσαμε, φάγαμε και μετά το χουζουρεύαμε γύρω από το τραπέζι. Ήταν ωραία, λιακάδα και δροσιά.

Μετά χάλασε ο καιρός, αέρας άγριος και ψιλοκρύο. Ευτυχώς προλάβαμε το barbeque!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τι φαί έχω ρίξει αυτό το τριήμερο;

Τώρα σπιτάκι και χαλάρωση.

Έκανα μισές δουλειές χθες και θα τελειώσω αύριο. ΒΑΡΙΕΜΑΙ :(.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

Γύρισα χθες κ βρήκα έναν κακό χαμό στα μπαλκόνια μου!!! Μέσα στα χώματα, στα σκουπίδια κ στα φύλλα. Οπότε ψηλά τα μανίκια κ δουλειά!!

Τώρα έχω καθαρά μπαλκόνια, αλλά μια στοίβα ρούχα για πλύσιμο κ άλλη μια για σιδερωμα. Αντε κ αύριο μέρα είναι.

Σήμερα ήρθε ο άντρας μου νωρίς από τη δουλειά μετά από μήνες κ κατάφερα κ ήπια καφέ με μια φίλη χωρίς να κυνηγάω τη μικρή. Πωπω, μεγάλη υπόθεση, το φχαριστήθηκα!!!

Αυτά τα νέα μας

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

Γύρισα χθες κ βρήκα έναν κακό χαμό στα μπαλκόνια μου!!! Μέσα στα χώματα, στα σκουπίδια κ στα φύλλα. Οπότε ψηλά τα μανίκια κ δουλειά!!

Τώρα έχω καθαρά μπαλκόνια, αλλά μια στοίβα ρούχα για πλύσιμο κ άλλη μια για σιδερωμα. Αντε κ αύριο μέρα είναι.

Σήμερα ήρθε ο άντρας μου νωρίς από τη δουλειά μετά από μήνες κ κατάφερα κ ήπια καφέ με μια φίλη χωρίς να κυνηγάω τη μικρή. Πωπω, μεγάλη υπόθεση, το φχαριστήθηκα!!!

Αυτά τα νέα μας

Φιλάκια

Ωραία, χρειάζεται πότε πότε κι ο ξένοιαστος καφέ!!!

Και με ρέγουλα οι δουλειές, δεν τελειώνουν ποτέ! :tongue:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...