Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Koula - mares


kale

Recommended Posts


Διαφημίσεις

αν δε μασας για την ακτινοβολια ναι.Εγω ψιλοκολλαω ρε γαμωτο.Ασε που ειναι και τα πιο ακριβα αυτα με τις υπερυθρες.Καπου θα γραφουν και την καταναλωση και το κοστο; αν το αναβεις γυρω στις 8 ωρες.Οταν κοιτουσε η φιλη μου νομιζω στις 8 ωρες ελεγαν καταναλωση ρευματος.Για δες να συγκρινεις.

Και αυτος το είχε ψάξει. .. σου λεω το έκανε για να γλυτώσει το πετρέλαιο. .. αλλά δεν τον συμφέρει τελικά. Αλλά δεν ξέρω αν λέμε τα ίδια. Πως είναι αυτά που λες?

Geiaaaaaaaaaa !!!

Tora mpika ... Eimastan ekso apo to proi. Pigame se enan filiko basket agona. Epeze i omada tou koumparou mou. Meta pigame se mia creperie pou anoikse enas filos mas. Skasameeee !!!

Rikaki mou epeidi douleva pola xronia stin eteria me klimatistika k me thermansi tha sou pw tin apopsi mou.

Meneis se nisi po den exei k poli krio enoo to kalokeri exei zesti, i kaliterh lisi einai ena inverter klimatistiko !!! Egw exo ena Toyotomi inverter 18-ari k exo sothei !!! Reuma tipota, kei san lampa.

Γειά σου μωρό μου.

Όλα καλά ε? Γυρνάς ε? Καλά κάνεις.

Συμφωνώ για την κατανάλωση για το air condition όμως το κακό είναι πως όταν το σβήσεις φεύγει πολύ γρήγορα η ζεστή.


url]
Link to comment
Share on other sites

Και αυτος το είχε ψάξει. .. σου λεω το έκανε για να γλυτώσει το πετρέλαιο. .. αλλά δεν τον συμφέρει τελικά. Αλλά δεν ξέρω αν λέμε τα ίδια. Πως είναι αυτά που λες?

H φιλη μου αυτα ειχε παρει http://www.redwell.gr/

Δες κι εδω http://www.skroutz.gr/qa/q.2630.THermantika-panel-yperythron.html

νομιζω θα γραφουν και καποιοι που εχουν παρει.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο σου λεω.Δεν καινε ολα το ιδιο γτ δεν εχουν ολα την ιδια τεχνολογια.Ειναι τελειως διαφορετικο πραγμα.Ρικα αυτα δεν πανε χαμηλα κανονικα γιατι θα χτυπαει η θερμοτητα σε επιπλα και θα κοβεται.Λειτουργει με ακτινοβολια και αναλογα με το πως ειναι τα επιπλα πρεπει να το τοποθετησετε...

Για τους θερμοπομπους έλεγα για δάπεδο και τοίχο και τρυπούλες. . Μάλλον σε μπερδέψα που δε το διευκρίνισα.

Τα πανελ του γνωστού μπαίνουν μόνο σε τοίχο. .. αφού λέμε είναι σαν πίνακας. Δεν έχει τρύπες. . Είναι πως να το πω.. σα να έχει γυαλι... δε ξέρω πως αλλιώς να στο περιγράψω


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Dadaki μου, πολύ χαίρομαι που περνάς καλά και είσαι και καλά με το αντράκι σου...Και εγώ κλιματιστικά χρησιμοποιώ αλλά πιάνουν στο δωμάτιο που είσαι...Δε μπορώ να βάλω σε όλα τα δωμάτια...Εχω σίγουρα στα υπνοδωμάτια γιατί δεν την παλέυω το καλοκαίρι αλλά λέω να πιασω και αλλους χώρους για το χειμώνα που ο μικρός θα γυρνάει από δωμάτιο σε δωμάτιο...

Nai pragmatika eimaste kala tora ... Etoimazomaste kai gia tin prospathia k mpori na einai k gia auto.

Egw exo to 18 sto saloni k ena 12 sto upnodomatio. An valo to 18 na doulevei k anoikso tin endiamesi porta zestenete olo to spiti k einai teleia.

An thes mono gia tin zesti des k tis sompes kerosan. Eina apolitos asfalis, einai inverter k einai super. Gia posa tetragonika milame?


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για τους θερμοπομπους έλεγα για δάπεδο και τοίχο και τρυπούλες. . Μάλλον σε μπερδέψα που δε το διευκρίνισα.

Τα πανελ του γνωστού μπαίνουν μόνο σε τοίχο. .. αφού λέμε είναι σαν πίνακας. Δεν έχει τρύπες. . Είναι πως να το πω.. σα να έχει γυαλι... δε ξέρω πως αλλιώς να στο περιγράψω

Αμα μπεις σ αυτη τη σελιδα πιο κατω εχει και τα convectors.Kι αυτα πανελς ειναι αλλα δεν ειναι με υπερυθρη.Καταλαβα τι λες.Απλα υπαρχουν διαφορα και εξωτερικα μοιαζουν;)

http://www.crystalaudio.gr/ProductCatalog/Heating/Panel-Heaters.aspx

Αλλα και παλι τι να σου πω.Μπορει να ειναι και οπως τα λες απο οικονομικης πλευρας.Παντως γνωστη μου πηρε τετοιο κονβεκτορα και της ηρθε ο κουκος αηδονι.Εκαιγε ομως και ολη μερα...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Nai pragmatika eimaste kala tora ... Etoimazomaste kai gia tin prospathia k mpori na einai k gia auto.

Egw exo to 18 sto saloni k ena 12 sto upnodomatio. An valo to 18 na doulevei k anoikso tin endiamesi porta zestenete olo to spiti k einai teleia.

An thes mono gia tin zesti des k tis sompes kerosan. Eina apolitos asfalis, einai inverter k einai super. Gia posa tetragonika milame?

Τι ειναι η σομπα inventer;:confused::confused:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


H φιλη μου αυτα ειχε παρει http://www.redwell.gr/

Δες κι εδω http://www.skroutz.gr/qa/q.2630.THermantika-panel-yperythron.html

νομιζω θα γραφουν και καποιοι που εχουν παρει.

Και σε αυτά που γράφουν οι απόψεις διύστανται...Μπέρδεμα ρε παίδι μου και αυτά τα πράγματα...Πάλι καλά όπως λέει και το Dadaki που δεν έχουμε βαρύ χειμώνα...Το πολύ πολύ να πάρω ac για το σαλόνι και ένα πάνελ για τον κοινόχρηστο που συνδέει όλα τα δωμάτια...


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτά που γράφουν οι απόψεις διύστανται...Μπέρδεμα ρε παίδι μου και αυτά τα πράγματα...Πάλι καλά όπως λέει και το Dadaki που δεν έχουμε βαρύ χειμώνα...Το πολύ πολύ να πάρω ac για το σαλόνι και ένα πάνελ για τον κοινόχρηστο που συνδέει όλα τα δωμάτια...

Πανελ υπερηθρης σε μικρο χωρο μην βαλεις.Δεν ζεσταινει αν κοβεται η ακτινοβολια.Δεν θα ζεσταινει δλδ τα διπλα δωματια γιατι δεν ζεσταινει με αερα...Πρεπει να μπαινει σε χωρο που να "βλεπει" ολες τις μεριες του δωματιου.Γι αυτο εχουν βγαλει κι αυτα που μπαινουν στο ταβανι


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι η σομπα inventer;:confused::confused:

Inverter einai tehnologia gia eksikonomisi reumatos. Einai tipos leitourgias.

Sinithos ta klimatistika einai inverter ala iparxoun k autes sompes.

Des edw

http://www.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/heaters/oil-heaters/104459-kerosun-lc32f


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αμα μπεις σ αυτη τη σελιδα πιο κατω εχει και τα convectors.Kι αυτα πανελς ειναι αλλα δεν ειναι με υπερυθρη.Καταλαβα τι λες.Απλα υπαρχουν διαφορα και εξωτερικα μοιαζουν;)

http://www.crystalaudio.gr/ProductCatalog/Heating/Panel-Heaters.aspx

Αλλα και παλι τι να σου πω.Μπορει να ειναι και οπως τα λες απο οικονομικης πλευρας.Παντως γνωστη μου πηρε τετοιο κονβεκτορα και της ηρθε ο κουκος αηδονι.Εκαιγε ομως και ολη μερα...

Έλα συννενοηθηκαμε... του γνωστού μου είναι ακριβώς σαν αυτά της ρεντγουελ... ακριβώς. .. η φίλη σου τα καίει ολη μέρα? Αυτος ναι.....

Οι θερμοπομποι δεν έχουν καμία σχέση με τα πανελ αυτά. .. αλλά και πάλι αν τα καις ολη μέρα δεν ξέρω. .. και επίσης είναι με πυροτουβλο? Αυτά με το πυροτουβλο δεν είναι ανάγκη να τα καις ολη μέρα.


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...