Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ 2013


linaariadni

Recommended Posts

Καλησπερα καλη χρονια με υγεια αγαπη και γαληνη σε ολες μας.Εγω γενναω 16-3-13 αγορακι.Στο καρναβαλι χαααααα.Ελπιζω να υπαρχουν και αλλες γυναικες που θα γινουν μανουλες τον Μαρτη.Εχω να κανω και καποιες ερωτησεις βρε κοριτσακια μου γιατι με εχουν τρελανει στον ΟΑΕΔ και στο ΙΚΑ.Θα με βοηθησει καποια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να σου ζησει το αγγελακι σου.Εγω ειμαι απο Πατρα και γενναω αγορακι χααα.Το πρωτο μου παιδακι.Η αληθεια ειναι φοβαμαι λιγακι την γεννα αλλα και αν θα τα καταφερω μετα αλλα που θα παει θα μαθω.Το αγχος μου ειναι στο μπανιο οταν θα ειναι νεογεννητο ουφφφ εκει θα τρεμω.

Link to comment
Share on other sites

ολες οι νεες μανουλες αγχωνονται αλλα με το που θα παρεις το αγγελακι σου αγκαλια θα σε οδηγησει το ενστικτο σου και θα τα πας τελεια.να θυμασαι κανεις δεν γεννιεται γονιος αλλα γινεται στην πορεια


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?και εγω είμαι μια μελουσα μανούλα Μαρτίου και μάλιστα με Πιτ. 16/3 όπως και εσένα....έγω περιμένω κοριτσάκι την κορούλα μου....πως πάτε?εγω πάντως ανυπομονώ πολύ να έρθει η ώρα....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελα μου.Και εσυ 16 Μαρτη χαααααααα.Ωραια ψαρακια θα ειναι τα μικρα μας.Περιμενω πως και πως και εγω να ερθει η μερα να τον δω.Ειναικια το πρωτο μου και εχω αγχος και αγωνια.Εγω με καισαρικη θα γεννησω.Εσυ?Χθες βραδυ ημουν χαλια με 38πυρετο και πονολαιμο.Πηρα τον γιατρο μου καιμου ειπε να παρω depon αλλα και αντιβιωση 500γρ μου φανηκε παραξενο τοσο ευκολα να δινει αντιβιωση.Εγω φυσικα ΔΕΝ πηρα αντιβιωση.Σημερα ειμαι με 37 αλλα νιωθω κομμενη λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελα μου.Και εσυ 16 Μαρτη χαααααααα.Ωραια ψαρακια θα ειναι τα μικρα μας.Περιμενω πως και πως και εγω να ερθει η μερα να τον δω.Ειναικια το πρωτο μου και εχω αγχος και αγωνια.Εγω με καισαρικη θα γεννησω.Εσυ?Χθες βραδυ ημουν χαλια με 38πυρετο και πονολαιμο.Πηρα τον γιατρο μου καιμου ειπε να παρω depon αλλα και αντιβιωση 500γρ μου φανηκε παραξενο τοσο ευκολα να δινει αντιβιωση.Εγω φυσικα ΔΕΝ πηρα αντιβιωση.Σημερα ειμαι με 37 αλλα νιωθω κομμενη λιγακι.

και εμενα το πρωτο μου ειναι ομως δευτερη εγκυμοσυνη η πρωτη δεν ειχε πηγε καλα οποτε οπως καταλαβενεις εχω ανγχος τρελο να πανε ολα καλα...γιατι θα γενησεις με καισαρικη?και στο ειπε και απο τωρα ο γιατρος?απο αρρωστιες αστα να πανε και εγω απο τον 5ο μεχρι τον 6ο ενα μηνα αρρωστη ημουν χαλια ομως με ακροαστικα βηχα πονολεμο και ολα τα σχετικα επερνα αντηβιωση για 2 εβδομαδες σχεδον μονο ετσι με αφησε...περαστικα σου σου ευχομαι να γινεις καλα γρηγορα....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

linaariadni τι κανεις?εισαι καλητερα?εγω πηγα προχθες στον γιατρο για υπερυχο και η μικρη μου ειναι 1720 γραμαρια εχει παρει ειδη θεση και ειναι μια χαρα ειπε ο γιατρος....εσυ τι κανεις?μην χαθουμε τωρα που σε βρηκα ειμαστε και με ιδια πητ.....εσυ εχεις παει τωρα προσφατα για υπερυχο?αν ναι ποσα γραμαρια ηταν?


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


γεια σας και απο μένα!!! εγώ έχω πητ 23/3/13 πρώτα ο θεός!!!! το σάββατο που μας πέρασε έκανα και το dopler όλα καλά πήγαν. εσείς έχετε προμηθευτεί τα απαραίτητα για το μωράκι σας; εμείς στο ψάξιμο...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μένα!!! εγώ έχω πητ 23/3/13 πρώτα ο θεός!!!! το σάββατο που μας πέρασε έκανα και το dopler όλα καλά πήγαν. εσείς έχετε προμηθευτεί τα απαραίτητα για το μωράκι σας; εμείς στο ψάξιμο...

με το καλο!!!εμεις αυριο θα κανουμε το dopler!αργησαμε λιγο αλλα..

εμεις σχεδον τα περισσοτερα τα εχουμε!μας τα χαρισαν δλδ!μονο καροτσι αγορασαμε εμεις!!να ναι καλα οσοι συγγενεις και φιλοι και μανουλες που μας χαρισαν πολλα,γλιτωσαμε λεφτα που δεν εχουμε!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα κοριτσια αντε σιγα σιγα να γινουμε πολλες να μαζευτουμε.....κοριτσια εχετε καθολου ανγχος?εγω ειμαι αρκετα ανγχωμενη ανυπομονω να μπω στον μηνα μου.....εμεις εχουμε παρει τα βασικα μας λυπει το καροτσακι που ειμαι στο ψαξιμο....και κατι ψιλοπραγματα....κοριτσια ποσα γραμμαρια ειναι τωρα τα μωρακια σας?και τι θα κανετε?εγω κοριτσαρο....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εγώ έχω ΠΗΤ 7-3-13 οπότε μανούλα του Μαρτίου αν όλα πάνε καλά.

Περιμένουμε αγοράκι και έχω πολύ άγχος .... Ο μικρούλης μου είναι 2600 περίπου ...


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εγώ έχω ΠΗΤ 7-3-13 οπότε μανούλα του Μαρτίου αν όλα πάνε καλά.

Περιμένουμε αγοράκι και έχω πολύ άγχος .... Ο μικρούλης μου είναι 2600 περίπου ...

καλημέρα κορίτσια!!!! είναι πολύ φυσικό να έχουμε άγχος αλλά όλα καλά θα πάνε με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σου. εγώ έχω κοριτσάκι:P ακριβώς στις 32 εβδομάδες ήταν 1730gr.

εμείς τώρα ψάχνουμε για την προίκα της κούνιας σκέφτομαι κάτι σε forever friends πως σας φαίνεται; αν βρω δηλαδή, και μετά αντίστοιχο στολισμό δωματίου (αυτοκόλητα τοίχου και λοιπά αξεσουάρ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...