Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Xρύσα... πιπέρι στο στόμα... τι λέξεις είναι αυτές;

Φωτιστικά σαλονιού / κουζίνας... ντουλάπια από πάνω.. α πα πα...

τα έχω στη λίστα εδώ και 1 μήνα... και κάθε φορά παίρνει παράταση...

αλλά μετά τις αναφορές σου... θα πάρουν χαρτάκι προτεραιότητας...

Αφου είναι ενα μήνα ,είναι νωρίς ακόμη:P!

Μια φίλη πάνω από τα ντουλάπια της κουζίνας εχει κολλήσει εφημερίδες ,ετσι στο καθάρισμα,απλά τις ξεκκολάει και τις αλλαζει.

Δεν το εχω δοκιμάσει αλλα μου φαίνεται καλή ιδεα.Συνηθως κανω τα ντουλάπια από πάνω καθε φορα που καθαρίζω τα ντουλάπια εξωτερικά,είναι πιο ευκολο ετσι γιατί εχουν λιγότερη σκόνη,αυτη τη φορά ομως τα είχα αφησει από το καλοκαίρι και μου εβγαλαν το λάδι.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφοέου είναι ενα μήνα ,είναι νωρίς ακόμη:P!

Μια φίλη πάνω από τα ντουλάπια της κουζίνας εχει κολλήσει εφημερίδες ,ετσι στο καθάρισμα,απλά τις ξεκκολάει και τις αλλαζει.

Δεν το εχω δοκιμάσει αλλα μου φαίνεται καλή ιδεα.Συνηθως κανω τα ντουλάπια από πάνω καθε φορα που καθαρίζω τα ντουλάπια εξωτερικά,είναι πιο ευκολο ετσι γιατί εχουν λιγότερη σκόνη,αυτη τη φορά ομως τα είχα αφησει από το καλοκαίρι και μου εβγαλαν το λάδι.:)

γι`αυτο το λογο εκανα τα ντουλαπια μεχρι πανω στο ταβανι,για να μην εχω το καθαρισμα τους!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αφοέου είναι ενα μήνα ,είναι νωρίς ακόμη:P!

Μια φίλη πάνω από τα ντουλάπια της κουζίνας εχει κολλήσει εφημερίδες ,ετσι στο καθάρισμα,απλά τις ξεκκολάει και τις αλλαζει.

Δεν το εχω δοκιμάσει αλλα μου φαίνεται καλή ιδεα.Συνηθως κανω τα ντουλάπια από πάνω καθε φορα που καθαρίζω τα ντουλάπια εξωτερικά,είναι πιο ευκολο ετσι γιατί εχουν λιγότερη σκόνη,αυτη τη φορά ομως τα είχα αφησει από το καλοκαίρι και μου εβγαλαν το λάδι.:)

Χα! Χα!

Αυτό το έκανα κι εγώ στο προηγούμενο σπίτι, το κάνω και στο πατρικό μου όταν το καθαρίζω:tongue:

Δε βάζω όμως εφημερίδες -τις σιχαίνομαι λίγο- βάζω αλουμινόχαρτο.

Στην κουζίνα που έχω τώρα δεν το κάνω, είναι δύσκολο γιατί τα ντουλάπια ακουμπάνε σχεδόν το ταβάνι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορες!

Να σας πω και εγω την αποψη μου για το δευτερο παιδι?

Λιγο μακαβρια σκεφτομαι,αλλα αυτη ειναι η αληθεια.:rolleyes:

Σκεφτομαι λοιπον, πως εμεις-σαν γονεις -καποια στιγμη θα πεθανουμε αργα ή γρηγορα. Δεν ειναι κριμα λοιπον αυτο το παιδι να μεινει μονο του στη ζωη?Οι φιλοι πανε κ ερχοντε, ακομα κ το συζυγο μπορει να χασει..Τα αδερφια ομως ειναι ενα παντοτινο στηριγμα.Και γι`αυτο δεν θα ηθελα να το στερησω αυτο απο την κορουλα μου.

Εχοντας μια αδερφη ,εχω να πω πως δεν ξερω πως θα τα κατάφερνα χωρίς αυτην και στα ευκολα και χαρούμενα αλλα και στα δυσκολα που εχω περασει.

Γι'αυτο νομίζω πως αυτη η σχέση δεν αναπληρώνεται.

Ομως και τα υπόλοιπα δεν μπορείς να τα παραβλέψεις,εχεις την υποχρεωση να παρεχεις καποια πραγματα που δυστυχως χρειαζονται χρηματα,τα οποια για τους περισσότερους είναι λιγοστα.Και εκει προβληματίζεσαι...:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει.. τα βασικά τα έχουμε. Ρούχα και ένα πιάτο φαγητό. Αλλά δεν είναι μόνο αυτά.. ούτε προγεννητικό δεν θα είχα να κάνω και μιλάω για την οικογένεια μου μόνο.

Μάλιστα είχα ακούσει και μαι περίπτωση που με είχε τρομάξει πολύ με τον προγεννητικό έλεγχο. Μία κοπελίτσα τον είχε κάνει στο ΙΚΑ και οι μπούφοι άργησαν πολύ να της δώσουν τα αποτελέσματα. Και πήγε στον γυναικολόγο τον προγεννητικό σχεδόν 4 μηνών και θετική σε τοξόπλασμα... :cry::cry:

:?:-?:?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα τον μικρό από το σχολείο με συνάχι και πονόλαιμο και τον βλέπω να κανει και πυρετο.Κανονικά είχε καράτε το απόγευμα αλλα δεν θα τον πάω και ευτυχώς τις επόμενες ημέρες δεν εχει σχολείο ,οπότε δεν χανει και πολλά.Νομιζω ηρθε η πρωτη δυνατη ιωση του χειμώνα μαζι με τα κρυα...

Εχω αρκετό σιδερο αλλα δεν νομιζω να κάνω τίποτε ,εχω καποιες προγραμματισμένες δουλειές εξω και θα φυγω σε λιγακι.Αυριο λέω να κανω ενα σκούπισμα σφουγγαρισμα και να στρωσω τουλάχιστον τα υπνοδωμάτια και το σαλόνι την Παρασκευη.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την μικρη σκεφτομαι που ολη μερα κυλιεται στα πατωματα..Και δεν μπορω να την περιορισω βαζοντας της ας πουμε ενα μικρο χαλακι, γιατι απλα δεν θα καθεται εκει!Πεισματαραααα!!!!Να κανει παντα αυτο που θελει!!

Ευτυχως στα υπνοδωματια εχω παρκε.

Την υγεια μας να εχουμε Ειρηνη μου, και ολα τα αλλα καποια στιγμη θα γινουν..!

Δεν εχεις τιποτε από το παλιό σας σπίτι,να τα βάλεις προσωρινά?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ... το άκουσα... :cry::cry: ... μερικά πράγματα δεν μπορώ να τα χωρέσω στο μυαλό μου, ειδικά ότι έχει να κάνει με παιδιά... :cry:

Εγώ το μαλακτικό που λατρεύω, δεν το αλλάζω και μου κρατάει πολύ είναι το Quanto Ελληνικά Νησιά. Απλώς το λατρεύω..!

Ωραίο το quanto ελληνικά νησιά αλλά το ψιλοβαρέθηκα.....

Λοιπόν εγώ το έχω γυρίσει στα οικονομικά απορρυπαντικά και μαλακτικά και μέχρι στιγμής βγήκαν μια χαρά...Χρησιμοποιιώ το Ariel υγρό απορρυπαντικό, κάθε φορά και άλλη μυρωδιά ή το essex υγρό...

Απο μαλακτικό παίρνω το planet ή το neomat .....έχω μια τάση προς το πράσινο planet και το μπλέ neomat.....

Τελικά το φούτερ μύριζε τόσο πολύ γιατί βάζει αρωματικά στα συρτάρια.....και εγώ βάζω αλλά η φίλη μου βάζει πολλάαααα, όχι μόνο 1.....οπότε την βρήκα την λύση!! (το θυμήθηκε μετέπειτα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενω παλαιότερα χρησιμοποιούσα υγρό απορυππαντικό ,μετα από πολές πιεσεις,της μαμάς μου,επειδή λέει δεν καθαρίζει καλά παιρνω τωρα πια σκονη,αριελ η ντιξαν ,η οποιο βρω σε προσφορα.Και τα δυο είναι μια χαρα.Μαλακτικό εβαζα το σουπλιν το πορτοκαλι,συμπηκνωμένο,τελευταια όμως ,δεν το εχω βρει και παίρνω το μωβ,λεβαντα είναι νομιζω.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορες!

Πως παν τα κεφια?

Απο δουλειες εγω σημερα σας δηλωνω πως δεν εκανα τιποτα.:|:oops:

Μαγειρεψα το φαγητο που εδειξε σημερα ο Ακης στο πρωινο μου. Κατι διαφορετικα γιουβαρλακια!! [ειδες Μαριαννακη τα καταφερα κ τα εφτιαξα!]:)

*Γιωτα υπεροχο το συρταρι σου!!!Εγω ετσι διπλωμενες εχω τις πετσετες σωματος.

*Ειρηνη καλοφορετο το μπουφαν,πολυ στυλατο!

Να σας πω και εγω την αποψη μου για το δευτερο παιδι?

Λιγο μακαβρια σκεφτομαι,αλλα αυτη ειναι η αληθεια.:rolleyes:

Σκεφτομαι λοιπον, πως εμεις-σαν γονεις -καποια στιγμη θα πεθανουμε αργα ή γρηγορα. Δεν ειναι κριμα λοιπον αυτο το παιδι να μεινει μονο του στη ζωη?Οι φιλοι πανε κ ερχοντε, ακομα κ το συζυγο μπορει να χασει..Τα αδερφια ομως ειναι ενα παντοτινο στηριγμα.Και γι`αυτο δεν θα ηθελα να το στερησω αυτο απο την κορουλα μου.

Xριστιάνα μου θα συμφωνήσω ως προς τη σημαντικότητα του αδελφικού δεσμού, όταν υπάρχει γιατί δυστυχώς που 'ρχονται και δυο τρεις περιπτώσεις που είναι ανύπαρκτος, θα διαφωνήσω όμως ως προς τη φιλία.

Οι φίλοι πιστεύω δεν έρχονται και παρέρχονται, οι γνωστοί ναι οι φίλοι όχι.

Εγώ έχω δύο αδερφές που τις λατρεύω, είναι φίλες μου, όμως και τις δύο κολλητές μου τις θεωρώ οικογένεια μου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

γυρισα απο την δουλεια, ταισα την μικρη, την αλλαξα, εβαλα την μακαροναδα κ κοκκινη σαλτσα (με δυοσμο κ πιπεριες, τελεια), καθαρισα 1 μαρουλι κ το αφησα να στραγγισει, για να το βαλω στο ταπερ, εκοψα αγαπημενη μαρουλοσαλατα με μπαλσαμικο μυτζηθρα κ νιφαδες αμυγδαλου, στρωσα κρεβατια, χλωρινιασα μπανιο,εβαλα κατι πιατακια στο πλυντηριο κ ενα ελαχιστο συμμαζεμα που ηθελε το σαλονι. ηρθε ο αντρας μου φαγαμε, μαζεψα, εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο, ταισα αλλαξα κ κοιμησα την μικρη (θα κοιμηθω!!!!} εκανα μια μινι εκαθαριση κ τακτοποιηση του ψυγειου, ευτυχως το συντηρω καλα εδω κ 1-2 μηνες. κ τωρα μπορω να παω να λιποθυμισω στο κρεββατι μου!

θα σχολιασω οτι θυμαμαι!

χρησιμοποιω σκιπ με ενσωματομενο μαλακτικο κ χρωμοπαγιδες

τις εφημεριδες στο πανω μερος των ντουλαπιων το κανει χρονια η μαμα μου, αλλα εμενα εχουν καλωδια απο τα σποτακια κ φοβαμαι μην αρπαξουν καμια φωτια! αλλιως θα το ειχα κανει!

δεν θελω να ακουω ΤΙΠΟΤΑ που εχει να κανει με παιδια!

χριστιανα βαλε κατι προχειρο απο το παλιο σπιτι, δεν χαθηκε ο κοσμος!

τιγρακι απο λαικη εχω παρει απειρα πραγματα, κ οχι τωρα με την κριση, κ παλιοτερα

για το 2ο παιδι, ειναι ευκολο για τις κοπελες που εχουν στανταρ δουλεια, ειναι δηλ μισθωτοι, γιατι κ θα κατσουν ενα χρονο μετα κ θα πληρωνονται κ επιπλεον απο την στιγμη της εγκυμοσυνης κ 2 χρονια μετα δεν μπορει κανενας να σε διωξει! απο την αλλη οι ελευθεροι επαγγελματιες ειναι σε χειροτερη μοιρα, εγω δεν δικαιουμουν τιποτα κ ουτε μια μερα αδεια. ασε που ειχε πεσει κ πολυ η δουλεια κ εκατσα μονο 3 μηνες. πηρα μονο 700 ευρω απο τον εοπυ. κ εγω παλι καλα, ηταν στο μαγαζι ο πατερας μου, ο αδελφος μου κ ο συνεταιρος μου. αν μια κοπελα ειναι μονη της στην δουλεια, τι θα κανει?θα μειωθει το οικογενιακο τους εισοδημα. κ αν υπαρχει κ κανα δανειο κλαφτα. εκει ειναι που καποιοι ανθρωποι ενω το θελουν πολυ δεν το αποφασιζουν. η αδελφη μου εκανε το 2 μετα απο 6 χρονια. το ηθελε πολυ, αλλα τα νουμερα δεν τους βγαιναν!

παντως για την ιστορια, εγω θα το κανω το 2ο, αν θελει κ ο Θεος, κ βλεποντας κ κανοντας! οχι ακομα ομως, θελω να ισιωσει λιγο το μαγαζι.

σας επρηξα ε? κ εμενα με απασχολει πολυ!

ειρηνη το easy πανικος πολυ μου αρεσε! χαχαχα!

παω να ξαπλωσω κοριτσακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...