Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Νομίζω δεν είναι πρόβλημα τα ρούχα και ο εξοπλισμός ,όσο είναι μωρα.

Προβλημα είναι το μετα.Εξωσχολικές δραστηριότητες ,αγγλικά...Γιατί στο παιδί σου θελεις να προσφερεις το καλύτερο και όχι μόνο σε υλικά αγαθα.

Αλλα και πάλι αν είναι μεγαλύτερη η θέληση για παιδί ,τα παραβλέπεις και προσπαθεις με όσα εχεις.

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και ναι,αν εχουμε υγεία όλα τα αλλα τα παλευουμε.

μπραβο! αυτο ακριβως λεω κι εγω! εννοειται οτι ολοι οι γονεις θελουμε το καλυτερο για τα παιδια μας, αλλα ο καθενας το καλυτερο το εννοει διαφορετικα, αλλα στανταρ εχει ο καθενας και αλλα ονειρα. η ουσια ειναι να μεγαλωσουμε ανθρωπους που θα βγουν στην κοινωνια με το κεφαλι ψηλα, που θα εχουν θεληση για δουλεια και παθος για τη ζωη, που θα προσπαθουν να πατουν γερα και να μην εχουν αναγκη κανεναν. το αν αυτα θα τα καταφερουν εξαρταται απο τη δικια μας διαπαιδαγωγιση και οχι απο το αν θα γνωριζουν να μιλανε αγγλικα και αν θα ξερουν να αμυνονται με καρατε και αν θα απασχολουν τα απογευματα τους πηγαινοντας μπαλετο επειδη το κανει και η ταδε..

χωρις να θελω να θιξω καμια απο τις μαμαδες που τα κανουν ολα αυτα, δε λεω οτι ειναι κακο, ουτε και θελω να τσακωθω προς θεου, απλα τα λεω για να υπενθυμισω το ρολο του γονιου και τον λογο που καποιος μπορει να θελει ενα παιδι..


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σου πω την αμαρτια μου εχω να τα κανω 2 χρονια! πως περασε ο καιρος ετσι, προπερσυ ημουν εγκυος κ περισυ ηταν πολυ μωρο η μικρη κ τα αμελισα!

παλι καλα που υπαρχουν κ αλλες σαν κ εμενα!!!:P

λοιπον αυτη τη δουλεια βαλτε τη στη λιστα μαζι με τον φουρνο! χεχε! κι εγω απο περσι που μετακομισα δεν τα εχω κανει ουτε μια φορα... :oops:


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο! αυτο ακριβως λεω κι εγω! εννοειται οτι ολοι οι γονεις θελουμε το καλυτερο για τα παιδια μας, αλλα ο καθενας το καλυτερο το εννοει διαφορετικα, αλλα στανταρ εχει ο καθενας και αλλα ονειρα. η ουσια ειναι να μεγαλωσουμε ανθρωπους που θα βγουν στην κοινωνια με το κεφαλι ψηλα, που θα εχουν θεληση για δουλεια και παθος για τη ζωη, που θα προσπαθουν να πατουν γερα και να μην εχουν αναγκη κανεναν. το αν αυτα θα τα καταφερουν εξαρταται απο τη δικια μας διαπαιδαγωγιση και οχι απο το αν θα γνωριζουν να μιλανε αγγλικα και αν θα ξερουν να αμυνονται με καρατε και αν θα απασχολουν τα απογευματα τους πηγαινοντας μπαλετο επειδη το κανει και η ταδε..

χωρις να θελω να θιξω καμια απο τις μαμαδες που τα κανουν ολα αυτα, δε λεω οτι ειναι κακο, ουτε και θελω να τσακωθω προς θεου, απλα τα λεω για να υπενθυμισω το ρολο του γονιου και τον λογο που καποιος μπορει να θελει ενα παιδι..

μεγαλο θεμα αυτο! υπαρχουν οικογενειες που δεν εχουν ουτε τα βασικα:(

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτη τη δουλεια βαλτε τη στη λιστα μαζι με τον φουρνο! χεχε! κι εγω απο περσι που μετακομισα δεν τα εχω κανει ουτε μια φορα... :oops:

την εχω βαλει, αλλα την αγνοω!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αδειασα το πλυντηριο πιατων και εβαλα στη θεση τους διαφορα κατσαρολικα και αλλα που ειχα πλυνει χτες, μαζεψα τα ρουχα και εβαλα το φαγητο. τωρα ξυπνησε η μικρη μου οποτε παω να την ταισω και συνεχιζω μετα με σκουπισμα, σιδερωμα, τακτοποιηση και τελος για σημερα! πιστευω ειμαι σε καλο δρομο, θα τα καταφερω!

καλο μεσημερακι να 'χουμε ολες!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω δεν είναι πρόβλημα τα ρούχα και ο εξοπλισμός ,όσο είναι μωρα.

Προβλημα είναι το μετα.Εξωσχολικές δραστηριότητες ,αγγλικά...Γιατί στο παιδί σου θελεις να προσφερεις το καλύτερο και όχι μόνο σε υλικά αγαθα.

Αλλα και πάλι αν είναι μεγαλύτερη η θέληση για παιδί ,τα παραβλέπεις και προσπαθεις με όσα εχεις.

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και ναι,αν εχουμε υγεία όλα τα αλλα τα παλευουμε.

To ξερω Χρυσα μου και το καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες... Ευτυχως εμεις ειμαστε ακομα σε μια νορμαλ κατασταση, δουλευουμε και οι δυο, κι εγω μαλιστα χωρις μειωσεις, οποτε δοξαζω το Θεο... Αν σφιξουν τα πραγματα, θα τους κανω εγω φροντιστηρια - εχω τελειωσει φιλολογος και εχω και proficiency στα αγγλικα :tongue::tongue:

Τα ντουλαπια απο πανω εχω να τα κανω πολυ καιρο :oops::oops:


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τις ομορφες νοικοκυρες

τι κανετε??

και εμεις εχτες ξενυχτι μα καλα τι επαθαν ολα μαζι λετε να τα επηρεαζει η πανσεληνος?? χιχιχι

εγω εχω 3 πλυντηρια και με περιμενουν να τα σιδερωσω για να δω ποτε

απο φαγητο σημερα ντελιβερι


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

γειας σας ομορφες ολα καλα;

εγω σημερα εκανα το συνηθισμένο μαζεμα εγω ετοιμο και ενα πλυντηριο να μπει το μεσημερι με το μειωμενο.

φαγακι ειχαμε μια ευγενικη προσφορα της μαμας μου μουσακα οποτε ολα καλα:P

κοριτσια πηγα σημερα στη λαικη της τεταρτης πιο πανω απο το σπιτι και ενθουσιαστηκα με τις κουρτινες αφου με 30-50 ευρω το πολυ μπορω να αλλαξω τις κουρτινες στο σαλονι και κουζινα.αχ βρε κοριτσια η κριση μα εκανε να ψαχνουμε και λιγο τουλαχιστον εμενα που ημουν πολυ ανετη:?

για το δωματιο του μικρου μετα το βαψιμο που καναμε και τα νεα επιπιπλα εκεινος θελει batman εχω ψαξει παντου και τελικα βρηκα της κεντια σε πολυ καλες τιμες απλα επειδη εχει εξαντληθει ο συγκεκριμενος κωδικος εψαξα και βρηκα τη κουρτινα στη κεντια στη γλυφαδα με 22ευρω και τη παπλωματοθηκη στο μοσχατο με 40 ευρω. καλα περιμενω να γυρισει ο συζυξ απο τη δουλεια να του πω τα νεα και να του δειξω το δρομολογιο που εχει να κανει.λετε να ενθουσιαστει:tongue:;) εγω παντως χαρηκα:P


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες επέστρεψα...

Πολύ κουρασμένη νιώθω... αύριο δεν δουλεύω καθόλου (πρώτη μέρα μετά από καιρό...! ) και επειδή συνέπεσε μαζί με τα χαλιά που θα μας τα φερουν επίσης αύριο θα στρώσω..... σιγά-σιγά γιατί νιώθω πολύ κουρασμένη... Μου ήρθε ταυτόχρονα πολύ δουλειά με τη γενική του σπιτιού για το πάρτυ, μετά το πάρτυ, μετά πάλι καθάρισμα και μετά πάλι πολυ δουλειά... γι αυτό νιώθω έτσι... :| .

Εφτιαξα σνίτσελ και φάγαμε και σε λίγο θα ξεκινήσουμε διάβασμα. Θέλω να κάνω και σίδερο θα δω όμως.. :?

Μαριάννα διαφωνώ, σχεδόν ριζικά με όσα γράφεις για το θέμα παιδιού και ενώ ναι μεν αυτά δεν είναι τα "σημαντικά" {οι εξωσχολικές δραστηριότητες} είναι ένα από τα κομμάτια που ο γονιός οφείλει {για μένα τουλάχιστον} να προσφέρει στο παιδί του. Γιατί από τα αγγλικά, το καράτε, το μπαλέτο, το πιάνο ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να κάνει ένα παιδάκι εκτός που είναι όχι απλά χρήσιμα αλλά απαραίτητα για την ενήλικη ζωή του (ειδικά οι μαθησιακές δραστηριότητες), είναι και ερεθίσματα που χρειάζεται για να εξελιχθεί, τουλάχιστον στη ζωή που εμείς ζούμε.

Δεν κάνεις ένα παιδί και επειδή επέλεξες να κάνεις 2ο ή 3ο χωρίς να σκεφτείς μελλοντικά το οικονομικό (χωρίς φυσικά να ξεχνώ πως κάτι μπορεί να πάει πολύ στραβά στη ζωή μας στο μέλλον αλλά αυτό κανείς δεν μπορεί να το ξέρει), του στερείς και αυτό το κομμάτι. Γιατί το να μεγαλώνεις ένα παιδί αποτελείται από "κομμάτια" για να ολοκληρωθεί το "παζλ" και δεν σταματά στο να μεγαλώσεις ένα καλό παιδί {πράγμα φυσικά ΠΟΛΥ σημαντικό}. Για μένα αυτός είναι ο ρόλος του γονιού και δεν μπορεί να παραβλέπει το οικονομικό. Είναι απερισκεψία για μένα και είναι κάτι που θα επηρεάσει και τα παιδιά του για πάντα.

Αυτή είναι η άποψη μου για το θέμα.

Σας φιλώ όλες και επανέρχομαι...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τιγρακι η μικρη στην β επιπεδου μας εκανε την τιμη....γερο να ειναι και με το καλο σου ευχομαι..και εγω στολιζω 1/12 στην γιορτη μου μ'αρεσει να ειναι στολισμενο και το χαιρεται και η κορη μου..

.

ευχαριστω αρετη μου και εσυ να χαιρεσαι τις κορουλες σου:P


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με τον υπνόσακο...

Τον σκέφτομαι κι εγώ, γιατί ο μικρός ξεσκεπάζεται συνέχεια (δε νομίζω ότι ζεσταίνεται, απλώς στριφογυρίζει σαν τη σβούρα στον ύπνο του). Αυτοί που έχω δει είναι με τα χέρια έξω... δε θα κρυώνουν τα χεράκια του?

Γειά σας κοριτσάκια γλυκά...

Τα παιδιά όπως και οι μεγάλοι χάνουν θερμότητα από το κεφάλι και τα πόδια...

ακόμα και αν τα χεράκια του είναι έξω... δεν θα κρυώσει από αυτό... :)

Πήζω ανελέητα λέμε....


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

γειας σας ομορφες ολα καλα;

εγω σημερα εκανα το συνηθισμένο μαζεμα εγω ετοιμο και ενα πλυντηριο να μπει το μεσημερι με το μειωμενο.

φαγακι ειχαμε μια ευγενικη προσφορα της μαμας μου μουσακα οποτε ολα καλα:P

κοριτσια πηγα σημερα στη λαικη της τεταρτης πιο πανω απο το σπιτι και ενθουσιαστηκα με τις κουρτινες αφου με 30-50 ευρω το πολυ μπορω να αλλαξω τις κουρτινες στο σαλονι και κουζινα.αχ βρε κοριτσια η κριση μα εκανε να ψαχνουμε και λιγο τουλαχιστον εμενα που ημουν πολυ ανετη:?

Τιγράκι μου καλό, που είναι η λαϊκή που λες? Σε ρωτώ επειδή είσαι στα μέρη μου.

Επίσης, ήθελα μέρες να σε ρωτήσω: πέρασες καθόλου από το μαγαζί απέναντι από το Σκλαβενίτη, που ήθελες να πάρεις τα πιάτα? Αν ναι, είδες τι απίστευτα διακοσμητικά έχει βάλει στην αριστερή βιτρίνα? Κάτι γκρι-μωβ υπεροχα??? :shock:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!τι κανετε?μπορω να πω και εγω τον πονο μου?ειμαι ξενυχτισμενη καθοτι η μπεμπα παρολο που κοιμαται νωρις τα τελευταια βραδια ξυπναει πολλες φορες με κλαμα ηρεμει με αγκαλια την ξαναβαζουμε στην κουνια και μετα απο λιγο παλι τα ιδια..και παλιοτερα το εκανε αλλα επειδη εκανε κολικους θεωρουσαμε οτι ποναει,τωτα τι?τελοσπαντων παρενθεση ηταν στοπ η γκρινια..

Να τα πεις να ξαλαφρώσεις Αρετή μου...

Δοντάκια??? :confused:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φέτος να οργανωθείς σωστά, όχι μόνο να αφήνεις το φιογκάκι αλλά να της λές να σου δίνει και τάπερ με φαγητά, δεν είναι κακό....και εμένα όποτε πάω μου δίνει διάφορα που έχει φτιάξει.....αν μπορεί να σε καλύπτει για 2-3 μέρες την εβδομάδα με τάπερ και με το φιογκίδιο θα πετάς μέσα στην εβδομάδα απο δουλειά!!!

Μεγιά το μπουφάν :tongue: :tongue: !!!!

Βασιούλα μου... πόσο με σκέφτεσαι... ευχαριστώ! ;)

Ετσι ακριβώς θα το κάνω. Θα ζητήσω βοήθεια φέτος και η πεθερούλα μου είναι σαϊνη.. θα με βγάλει ασπροπρόσωπη! Δεν γίνεται κι αλλιώς βρε κόρες.... πέρσι τα είδα όλα, όπως και το Πάσχα. Τώρα θα οργανωθώ.. Easy πανικός! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

Βλεπω εχετε ανοιξει το θεμα του δευτερου παιδιου, εγω μετα την κορη μου προσπαθουσα να κανω δευτερο και ολες οι ατυχιες του κοσμου επεφταν επανω μου (ειχα 2 παλλινδρομες και μια διακοπη στην 23η εβδομαδα λογω καρδιολογικων προβληματων :cry:)... Ταλαιπωρηθηκα πολυ χωρις να υπαρχει ουσιστικα καμια αιτια για ολα αυτα αλλα τελικα πανω που ελεγα να τα παρατησω ηρθε το αγορακι μου...

....σου στέλνω μία μεγάλη αγκαλιά και 2 γλυκά φιλιά....

Τα κατάφερες κορίτσι μου, τα κατάφερες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...