Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Εγω κοριτσια ειμαι στην 9η μερα του κυκλου...Τις προηγουμενες φορες ειχα ενα σχεδον θετικο τεστ ωορρηξιας αυτη τη μερα, σημερα ομως ουτε ιχνος γραμμης...Για να δουμε...Ισως με ολη αυτη την ταλαιπωρια και τους πονους απο την υγρασια κανω αργοτερα ωορρηξια αυτο το μηνα ή ισως και καθολου...Παντως αντιφλεγμονωδες δε πηρα η δυστυχη, με ντεπον την εβγαλα παρολο που ο συζυγος κοντεψε να μου τα δωσει με το ζορι...Μα ετυχε και αυτο μεσα στις μερες που ειναι γονιμες για μενα...Αν ηταν μετα την ωορρηξια δε θα δημιουργουσε προβλημα 1 ή 2 voltaren αλλα βρε κοριτσια δεν ηθελα να τα χαλασω ολα λιγες μερες πριν την ωορρηξια....

Αυριο 8 και 15 εχω ραντευου με τον Κοφινακο...

Αυτα!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω κοριτσια ειμαι στην 9η μερα του κυκλου...Τις προηγουμενες φορες ειχα ενα σχεδον θετικο τεστ ωορρηξιας αυτη τη μερα, σημερα ομως ουτε ιχνος γραμμης...Για να δουμε...Ισως με ολη αυτη την ταλαιπωρια και τους πονους απο την υγρασια κανω αργοτερα ωορρηξια αυτο το μηνα ή ισως και καθολου...Παντως αντιφλεγμονωδες δε πηρα η δυστυχη, με ντεπον την εβγαλα παρολο που ο συζυγος κοντεψε να μου τα δωσει με το ζορι...Μα ετυχε και αυτο μεσα στις μερες που ειναι γονιμες για μενα...Αν ηταν μετα την ωορρηξια δε θα δημιουργουσε προβλημα 1 ή 2 voltaren αλλα βρε κοριτσια δεν ηθελα να τα χαλασω ολα λιγες μερες πριν την ωορρηξια....

Αυριο 8 και 15 εχω ραντευου με τον Κοφινακο...

Αυτα!!!!

βιλλυ μου να σε ρωτησω κατι?? εγω δεν εχω κανει ποτε μου τεστ ωορρηξιας,πιο μου προτινεις να αγορασω ,για να ειμαι και εγω πιο σηγουρη πανω στο θεμα αυτο,,,μεχρι τωρα προσπαθω να μαντευω πανω κατω με τις ημερομηνιες του κυκλου μου...ευχαριστω.:?::?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

βιλλυ μου να σε ρωτησω κατι?? εγω δεν εχω κανει ποτε μου τεστ ωορρηξιας,πιο μου προτινεις να αγορασω ,για να ειμαι και εγω πιο σηγουρη πανω στο θεμα αυτο,,,μεχρι τωρα προσπαθω να μαντευω πανω κατω με τις ημερομηνιες του κυκλου μου...ευχαριστω.:?::?::?::?:

Γεια σου Ιγνατια μου..

Εγω αγοραζω απο ενα σαιτ στο ιντερνετ καποια πολυ φτηνα....

Αυτα του φαρμακειου ειναι πανακριβα...Εχουν μονο 7 μεσα και κοστιζουν γυρω στα 50 ευρω...Αυτα που παιρνω εγω κοστιζουν γυρω στα 20 ευρω τα 75 τεστ....

Εγω ειμαι ευχαριστημενη γιατι οσες φορες μου εχουν βγει θετικα, εχει ακολουθησει αυξηση της θερμοκρασιας μου και ωορηξια 12 με 48 μερες μετα οπως γραφουν...Το καλο με τα τεστ ωορηξιας ειναι οτι σε προειδοποιουν οτι αυτη επερχεται ενω η θερμοκρασια σου επιβεβαιωνει οτι αυτη συνεβει με σχετικα καλα ποσοστα...Δηλ αν σου βγει θετικο το τεστ ωορηξιας ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα κανεις ωορηξια και αν μετα σου αυξηθει η θερμοκρασια ειναι σχεδον σιγουρο οτι η ωορηξια εγινε...Ο συνδιασμος των δυο λοιπον ειναι καλο σημαδι οτι "επιασες" τις γονιμες...

Αν μπεις στο Parents forum και πας στην αρχη, πανω-πανω στα υπομνηματα θα δεις οτι υπαρχουν πολλα πραγματα σχετικα με τα τεστ ωορηξιας και διευθυνσεις απο οπου μπορεις να παραγγειλεις...

Και φυσικα αν χρειαστεις οτιδηποτε να ρωτησεις εδω ειμαι να σε βοηθησω οσο μπορω....

Φιλακια πολλα-πολλα:tongue::tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΗΓΕΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΔΕΙΝΕΙ ΣΠΕΡΜΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΨΗΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ Η ΣΥΖΗΓΟΣ ΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ Βιλλάκι μου...

Περιμένω τα νέα σου από τον γιατρό.

Ναι Ντολη μου....

8 και 15 εχω ραντευου οποτε μαλλον θα αργησω να ξεμπερδεψω....

Μια φορα εχω παει, δε ξερω γενικα αν εχει πολυ κοσμο και αν αργει τα ραντευου...

Ελπιζω οχι ομως γιατι ο μικρος γραφει αυριο μαθηματικα και Γερμανικα και να δω ποτε θα τον διαβασω που θα ερθει 2 και 15 απο το σχολειο και εγω παω 3 για δουλεια και τελειωνω 7 και μιση....Ισα που θα προλαβω να ετοιμαστω για το γιατρο...Και αν αργησω εκει, αντε να πιασεις τα μαθηματικα στης 10 το βραδυ....

Τι τραβαω η γυναικα!!!!!!:mad::-x


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας...

Βλέπω ότι όλες μας με τον έναν τρόπο ή με τον άλλον τα βγάζουμε πέρα και είμαστε καλά..

Η βρογχοσκόπηση τελικά δεν έγινε χθες.. Αφενός κάναμε μια επέμβαση στον λάρυγγα για να καθαρίσουμε τους όγκους από εκεί για να μπορέσει να περάσει το βρογχοσκόπιο και αφετέρου η μητέρα μου παρουσίασε ένα ισχαιμικό επεισόδιο που τρομοκράτησε τους γιατρούς και αρνήθηκαν να προχωρήσουν στην βρογχοσκόπηση αν δεν ρυθμίσουμε την καρδιά της..

Ελπίζουμε στα φλέγματα που έβγαλε με το οξυγόνο να βρούμε δείγματα του όγκου για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε θεραπεία χωρίς να χρειαστεί να υποβληθεί σε βρογχοσκόπηση..

Πάμε βήμα βήμα και ελπίζουμε για το καλύτερο..

Βίλλυ μου γλυκιά εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και σε σένα..

Ντόλη μου πάντα ευτυχισμένοι και ερωτευμένοι όπως τον πρώτο χρόνο! Να ζήσετε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας...

Βλέπω ότι όλες μας με τον έναν τρόπο ή με τον άλλον τα βγάζουμε πέρα και είμαστε καλά..

Η βρογχοσκόπηση τελικά δεν έγινε χθες.. Αφενός κάναμε μια επέμβαση στον λάρυγγα για να καθαρίσουμε τους όγκους από εκεί για να μπορέσει να περάσει το βρογχοσκόπιο και αφετέρου η μητέρα μου παρουσίασε ένα ισχαιμικό επεισόδιο που τρομοκράτησε τους γιατρούς και αρνήθηκαν να προχωρήσουν στην βρογχοσκόπηση αν δεν ρυθμίσουμε την καρδιά της..

Ελπίζουμε στα φλέγματα που έβγαλε με το οξυγόνο να βρούμε δείγματα του όγκου για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε θεραπεία χωρίς να χρειαστεί να υποβληθεί σε βρογχοσκόπηση..

Πάμε βήμα βήμα και ελπίζουμε για το καλύτερο..

Βίλλυ μου γλυκιά εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και σε σένα..

Ντόλη μου πάντα ευτυχισμένοι και ερωτευμένοι όπως τον πρώτο χρόνο! Να ζήσετε!

Τί τραβάει η γυναίκα Θεέ μου. Η Παναγιά να την προστατέψει από άλλες ταλαιπωρίες. Μακάρι να μάθετε και να προχωρήσετε γρήγορα.

Η σκέψη μου μαζί της και στα ανήψια σου...


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ντολη μου....

8 και 15 εχω ραντευου οποτε μαλλον θα αργησω να ξεμπερδεψω....

Μια φορα εχω παει, δε ξερω γενικα αν εχει πολυ κοσμο και αν αργει τα ραντευου...

Ελπιζω οχι ομως γιατι ο μικρος γραφει αυριο μαθηματικα και Γερμανικα και να δω ποτε θα τον διαβασω που θα ερθει 2 και 15 απο το σχολειο και εγω παω 3 για δουλεια και τελειωνω 7 και μιση....Ισα που θα προλαβω να ετοιμαστω για το γιατρο...Και αν αργησω εκει, αντε να πιασεις τα μαθηματικα στης 10 το βραδυ....

Τι τραβαω η γυναικα!!!!!!:mad::-x

Όλες τραβιόμαστε όλη μέρα (και φαντάσου εμένα δεν έχει και τα μαθήματα ακόμη...δεν ξέρω τί με περιμένει). Όλα όμως μα όλα είναι τίποτα μπρος στο να είμαστε γεροί εμείς και οι αγαπημένοι μας άνθρωποι.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιγνατια μου..

Εγω αγοραζω απο ενα σαιτ στο ιντερνετ καποια πολυ φτηνα....

Αυτα του φαρμακειου ειναι πανακριβα...Εχουν μονο 7 μεσα και κοστιζουν γυρω στα 50 ευρω...Αυτα που παιρνω εγω κοστιζουν γυρω στα 20 ευρω τα 75 τεστ....

Εγω ειμαι ευχαριστημενη γιατι οσες φορες μου εχουν βγει θετικα, εχει ακολουθησει αυξηση της θερμοκρασιας μου και ωορηξια 12 με 48 μερες μετα οπως γραφουν...Το καλο με τα τεστ ωορηξιας ειναι οτι σε προειδοποιουν οτι αυτη επερχεται ενω η θερμοκρασια σου επιβεβαιωνει οτι αυτη συνεβει με σχετικα καλα ποσοστα...Δηλ αν σου βγει θετικο το τεστ ωορηξιας ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα κανεις ωορηξια και αν μετα σου αυξηθει η θερμοκρασια ειναι σχεδον σιγουρο οτι η ωορηξια εγινε...Ο συνδιασμος των δυο λοιπον ειναι καλο σημαδι οτι "επιασες" τις γονιμες...

Αν μπεις στο Parents forum και πας στην αρχη, πανω-πανω στα υπομνηματα θα δεις οτι υπαρχουν πολλα πραγματα σχετικα με τα τεστ ωορηξιας και διευθυνσεις απο οπου μπορεις να παραγγειλεις...

Και φυσικα αν χρειαστεις οτιδηποτε να ρωτησεις εδω ειμαι να σε βοηθησω οσο μπορω....

Φιλακια πολλα-πολλα:tongue::tongue::tongue:

Βιλλάκι,

στείλε Pm ποιά παραγγέλνεις εσύ.

Ευχαριστώ


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...