Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Γωγω μου εγώ είμαι 13η εβδομάδα και νιώθω πολύ καλύτερα από άποψη ζαλάδων! Οι ζαλάδες είναι πια ανεπαίσθητες, με πιάνουν για ένα δυό δευτερόλευπτα και μετά όλα οκ!

Πήγαμε μια ωραία βόλτα στην εξοχή για περπάτημα μια ωρίτσα και το καταευχαριστήθηκα βρε κορίτσια... στο φράγμα της Θέρμης, για όσες γνωρίζουν...ξεσκούριασα λιγάκι! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα! Θα το κάνουμε πιο συχνά, τώρα που δεν κινούμαι πολύ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο μένα.......

Είμαι η Ιωάννα από Θεσσαλονίκη και περιμένω το 2ο παιδάκι μου... έχω ήδη ένα καταπληκτικό αγοράκι 4 χρονών.

Διανύω την 9η εβδομάδα και μάλλον θα γεννήσω αρχές Σεπτέμβρη.. ΤΗΠ είχα 2/12 (δεν μου έδωσε ημερομηνία ο γιατρός μου θα τα πούμε καλύτερα στις 14/2 που έχω ραντεβού).

αναγούλες και ζαλάδες είχα πολλές καθώς και πονοκεφάλους τώρα είμαι καλύτερα (ενω στην πρωτη ήμουν super), στις 31/01 μου ήρθε λίγο αίμα (παιρνω utrogestan ) για 1 1/2ημέρα ειχα έντονο ροζ, τωρα είμαι εντελώς καθαρή και πιθανολογώ οτι μπορει να ηταν το αίμα απο αλλαγή του μήνα (θα μου ερχόταν κανονικά περιοδος αν δεν ήμουν εγκυος).. ευτυχώς όλα καλά και αυριο μάλλον θα σταματησω τα χάπια.

Μαμαδες Σεπτεμβρίου δεν βρήκα και τρύπωσα εδώ!!!!!!

Όσο για το φύλο του μωρού μας θα είναι ΕΚΠΛΗΞΗ!!!! Δεν θα το μάθουμε!!!

Αυτά προς το παρών.... θα τα λέμε συχνά!!!!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ζαλαδες κοριτσια εχω καμια εβδομαδα που ειναι εντονες!Δεν ξερω αν θα σταματησουν καποια στιγμη!

Ιωαννα καλως ορισες!Να χαιρεσαι το αγορακι σου και με το καλο να ερθει και το δευτερο!Καλα εκανες και μπηκες εδω!Εξαλλου μπορει να εισαι και μανουλα αυγουστου!Θα δειξει!Τι καλα που θελετε να ειναι εκπληξη!Κι εγω θελω αλλα ο αντρας μου θελει να μαθει!

Και λεω εγω τωρα..Θα κοροιδευομαστε μεταξυ μας? :tongue:

Οποτε δεν ξερω τι θα κανω!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!!!!

Κι εμενα ο άντρας μου ήθελε αλλά το συζητήσαμε και είπαμε πότε θα ξαναέχουμε αυτη την

ευκαιρία??? γιατι για τρίτο χλωμό το βλέπω.......

Πιστεύω ότι θα είναι πολύ ομορφη στιγμή και για τους δυο μας το φύλο του μωρού μας!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Ioanna21 καλώς όρισες και με το καλό!!! Χαρά στο κουράγιο σας. Εμείς δεν έχουμε υπομονή και θέλουμε να ξέρουμε το φύλο. Σας θαυμάζω για αυτό. Οσο για τις ζαλάδες θέλω να πιστεύω ότι θα σταματήσουν. Ηδη κόβω σιγά σιγα τα utrogestan που είναι υπεύθυνα για τις έντονες ζαλάδες!!'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!να καλωσορισω την αλλη συνονοματη!!!!!!!!!!βιαστηκα να πω πως δεν εχω πολλες αναγουλες,χτες με θερισαν,ειχαν ομως κ συνοδεια εντονο πονο στην κοιλια.σημερα ξυπνησα παλι με αναγουλα κ εντονο πονο στην κοιλια σαν να θες να πας τουαλετα,πηγα τουαλετα αλλα ακομα συνεχιζεται ο πονος σε μικροτερο βαθμο βεβαια.μου ειπε χτες η κουμπαρα μου οτι ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι πονοι γιατι μεγαλωνει η μητρα κ οι κοιλια,εσεις τι λετε?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το φυλλο του μωρου αν κ ειναι το πρωτο μας κ θα ηταν ωραιο να ειναι εκπληξη δεν εντεχω να περιμενω αφου περιμενω πως κ πως την αυχενικη για να δω τι ειναι.δεν εχω ιδιαιτερη προτιμηση αρκει να ειναι γερο


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα.......

Είμαι η Ιωάννα από Θεσσαλονίκη και περιμένω το 2ο παιδάκι μου... έχω ήδη ένα καταπληκτικό αγοράκι 4 χρονών.

Διανύω την 9η εβδομάδα και μάλλον θα γεννήσω αρχές Σεπτέμβρη.. ΤΗΠ είχα 2/12 (δεν μου έδωσε ημερομηνία ο γιατρός μου θα τα πούμε καλύτερα στις 14/2 που έχω ραντεβού).

αναγούλες και ζαλάδες είχα πολλές καθώς και πονοκεφάλους τώρα είμαι καλύτερα (ενω στην πρωτη ήμουν super), στις 31/01 μου ήρθε λίγο αίμα (παιρνω utrogestan ) για 1 1/2ημέρα ειχα έντονο ροζ, τωρα είμαι εντελώς καθαρή και πιθανολογώ οτι μπορει να ηταν το αίμα απο αλλαγή του μήνα (θα μου ερχόταν κανονικά περιοδος αν δεν ήμουν εγκυος).. ευτυχώς όλα καλά και αυριο μάλλον θα σταματησω τα χάπια.

Μαμαδες Σεπτεμβρίου δεν βρήκα και τρύπωσα εδώ!!!!!!

Όσο για το φύλο του μωρού μας θα είναι ΕΚΠΛΗΞΗ!!!! Δεν θα το μάθουμε!!!

Αυτά προς το παρών.... θα τα λέμε συχνά!!!!!!!

Γεια σου Ιωαννα!Καλωσηρθες κ να χαιρεσαι το παιδακι σου κ με το καλο κ τ δευτερο!Μπραβο για την αποφαση σας για το φυλο!!Εγω δν νομίζω να μπορουσα να το κανω!!


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!να καλωσορισω την αλλη συνονοματη!!!!!!!!!!βιαστηκα να πω πως δεν εχω πολλες αναγουλες,χτες με θερισαν,ειχαν ομως κ συνοδεια εντονο πονο στην κοιλια.σημερα ξυπνησα παλι με αναγουλα κ εντονο πονο στην κοιλια σαν να θες να πας τουαλετα,πηγα τουαλετα αλλα ακομα συνεχιζεται ο πονος σε μικροτερο βαθμο βεβαια.μου ειπε χτες η κουμπαρα μου οτι ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι πονοι γιατι μεγαλωνει η μητρα κ οι κοιλια,εσεις τι λετε?

Καλημέρα Ιωαννα!

Ισως αυτοι οι πονοι να είναι επειδη μεγαλωνει η μητρα..εγω σαν τράβηγμα τους ενιωθα..Αλλα καλυτερα να παρεις κ ενα τηλεφωνακι τον γιατρο σου να τον ρωτησεις.


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το φυλλο του μωρου αν κ ειναι το πρωτο μας κ θα ηταν ωραιο να ειναι εκπληξη δεν εντεχω να περιμενω αφου περιμενω πως κ πως την αυχενικη για να δω τι ειναι.δεν εχω ιδιαιτερη προτιμηση αρκει να ειναι γερο
Ioanna21 καλώς όρισες και με το καλό!!! Χαρά στο κουράγιο σας. Εμείς δεν έχουμε υπομονή και θέλουμε να ξέρουμε το φύλο. Σας θαυμάζω για αυτό. Οσο για τις ζαλάδες θέλω να πιστεύω ότι θα σταματήσουν. Ηδη κόβω σιγά σιγα τα utrogestan που είναι υπεύθυνα για τις έντονες ζαλάδες!!'

Κι εμείς κορίτσια δεν αντέχαμε... προσπαθήσαμε πολύ γι΄αυτά τα μωράκια και επειδή είναι και δίδυμα, δεν υπήρχε περίπτωση να περιμένουμε...:P

Γεια σας και απο μένα.......

Είμαι η Ιωάννα από Θεσσαλονίκη και περιμένω το 2ο παιδάκι μου... έχω ήδη ένα καταπληκτικό αγοράκι 4 χρονών.

Διανύω την 9η εβδομάδα και μάλλον θα γεννήσω αρχές Σεπτέμβρη.. ΤΗΠ είχα 2/12 (δεν μου έδωσε ημερομηνία ο γιατρός μου θα τα πούμε καλύτερα στις 14/2 που έχω ραντεβού).

αναγούλες και ζαλάδες είχα πολλές καθώς και πονοκεφάλους τώρα είμαι καλύτερα (ενω στην πρωτη ήμουν super), στις 31/01 μου ήρθε λίγο αίμα (παιρνω utrogestan ) για 1 1/2ημέρα ειχα έντονο ροζ, τωρα είμαι εντελώς καθαρή και πιθανολογώ οτι μπορει να ηταν το αίμα απο αλλαγή του μήνα (θα μου ερχόταν κανονικά περιοδος αν δεν ήμουν εγκυος).. ευτυχώς όλα καλά και αυριο μάλλον θα σταματησω τα χάπια.

Μαμαδες Σεπτεμβρίου δεν βρήκα και τρύπωσα εδώ!!!!!!

Όσο για το φύλο του μωρού μας θα είναι ΕΚΠΛΗΞΗ!!!! Δεν θα το μάθουμε!!!

Αυτά προς το παρών.... θα τα λέμε συχνά!!!!!!!

Καλώς τηνα!!! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγειέστατο μωράκι, ό,τι κι αν είναι :P

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρχικά να καλωσορίσω το καινούργιο κορίτσι.... με το καλό το μωράκι σου λοιπόν και να χαίρεσαι το μεγάλο σου!!!!!

Κορίτσια μου βιάστηκα να πω για τις ζαλάδες και τις αναγούλες και από χθες είμαι κομμάτια, ναυτία και ίλιγγος θανάτου.... τι να πω, ανυπομονώ να σταματήσουν:(

Ευτυχώς ο καιρός είναι πολύ καλός και σήμερα έκανα τέλεια βόλτα στην Κηφισιά παρέα μα την αναγούλα φυσικά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Ειμαι στην 14η εβδομαδα κ οι αναγουλες εχουν ηρεμησει κατα πολυ. Εχω κανει την αυχενικη και ολα πηγαν καλα,μονο που δεν ειδαμε φυλο ακομα.. Εχω ξανα ραντεβου στις 22/2. Σιγουρα θα φανει αν το κουτσουνι ειναι αγορακι ή κοριτσακι Φυσικα γερο να ειναι κ οτι να'ναι!!! Ολα να πανε καλα σε ολες κ γρηγορα να κρατησουμε τα αγγελουδια μας αγκαλιτσα..


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εμεις στο πρωτο απο την αρχη θελαμε να μάθουμε τι είναι....

πιο πολύ για να κάνεις και τις αναλογες ετοιμασίες (ρουχα,δωμάτιο κτλ..)

Στο δευτερο είναι διαφορετικά...

Αν είναι αγόρι έχουμε τα πάντα... αν είναι κορίτσι όοολα απο την αρχή!!!!!!

Το μόνο που θέλω είναι να είναι υγιέστατο...

Όσες δουλευετε το εχετε πει στη δουλειά σας???

εγω όχι ακόμα θελω να κλείσω το 1ο τριμ και μετά.

Όχι ότι θα έχουν θέμα απλά λέω ότι είναι νωρίς... και γενικα το ξερουν πολύ λιγοι..

ουτε στον μικρό το εχουμε πει ακόμα... αν και το καλό μου θέλει και το ζητάει σαν τρελλός!!

Αοριστα του λέμε ότι κάποια στιγμη θα κάνουμε σιγουρα αδερφακι...

Floreta μια και που εισαι απο θεσσαλονίκη που έκανες αυχενική??


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Τι κάνετε φιλενάδες? Καλώς μας ήρθατε καινούρια κορίτσια στην παρέα!! Με το καλό τα μωράκια μας! Κορίτσια τα πήγα καλά!! Ευτυχώς.. Δε θέλω με τίποτα να τρέχω με το που γεννήσω σχεδόν να δίνω μαθήματα..


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια ευχαριστω για το καλως ορισμα! υπομονη σε ολες οσες εχετε αναγουλες και ζαλαδες εγω ευτυχως ακομα δεν εχω τιποτα.Στις 6 του μηνα μπαινω στον 3ο.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι που με ανησυχησε εκανε τις εξετασεις αιματος του προγεννητικου και βγηκε θετικο η εξεταση CMV IGg .Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι μια λοιμωξη που περασα στο παρελθον και να μην ανυσηχω αλλα θα την ξανακανω την εξεταση μετα απο καμια 15 μερες.. εψαξα στο ιντερνετ και εχω φρικαρει με αυτα που διαβασα γιαυτον τον ιο.Το καλο ειναι πως εγραφε οτι οταν ειναι θετικο το ΙGg ειναι παλιος ιος και δεν επηρεαζει το εμβρυο.Εχει τυχει σε καμια σας; στην 1ηεγκυμοσυνη ειχε βγει αρνητικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...