Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

      και γω αυτό νομίζω αλλά η κοπέλα στο 1555 μου είπε είναι ανεξάρτητο και την ρώτησα και 2 φορες ! θα με πάρουν εκείνοι είπαν! απ ότι ξέρω μόνο το κυοφορίας ,το λοχείας, και μετά αν κάνω το 9μηνο δικαιουμαι

       

       

       

       

Μαγεία! Η γνώμη σας-οι εμπεριές σας από περιστατικά.


angel25

Recommended Posts

Αν θέλει κάποιος να σου κάνει κακό μπορεί να το κάνει κ με μόνο αρνητική σκέψη κ διάφορους άλλους τρόπους χωρίς να σε ταΐσει ή να σου κάνει δώρα.

για πες μας μερικούς, να μαθαίνουμε και εμείς που είμαστε τούβλά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και κάτι άλλο παιδιά που το θυμήθηκα σήμερα.Αυτό με το λάδι και το νερό που ξεματιάζουμε τα παιδιά μας που σίγουρα μερικές από εσάς το έχουν κάνει για ξεμάτιασμα ξόρκι δεν είναι;αυτό για παράδειγμα κάνει κακό στο κάρμα μας;

βασικά έχω διαβάσει ότι αυτά τα ξόρκια εμπλέκουν το όνομα της Παναγίας ή κάποιου αγίου με άλλα πράγματα μη αποδεκτά και αυτό είναι σαν να βεβηλώνεις τα ιερά. εγώ αυτό έχω διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

για πες μας μερικούς, να μαθαίνουμε και εμείς που είμαστε τούβλά;

Να διαβάσει λόγια κ να κάνει πράγματα διαβασμένα στο όνομα σου.δεν χρειάζετε καν να ξέρει επίθετο.θέλουν κ όνομα μητέρας αλλά κ χωρίς αυτό γίνετε.πχ παράδειγμα σε λένε βαρβάρα κ την μαμα σου ευτερπη κ θέλουν να σου κάνουν κακό λένε λόγια τύπου βαρβάρα γέννα της ευτερπησ να σε κυνηγά κακοτυχία κ διάφορα τέτοια.


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

βασικά έχω διαβάσει ότι αυτά τα ξόρκια εμπλέκουν το όνομα της Παναγίας ή κάποιου αγίου με άλλα πράγματα μη αποδεκτά και αυτό είναι σαν να βεβηλώνεις τα ιερά. εγώ αυτό έχω διαβάσει.

Κάποια τα μπερδεύουν,κάποια όχι.

Το θέμα είναι ότι ενώ είναι χριστιανοί πιστεύουν στις συμπαντικές δυνάμεις.εκεί τα στηρίζουν όλα.


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων γενικά αυτοί που τα κάνουν την πατάνε....έστω και αν περάσει αρκετός καιρός.... όμως γενικά καλό είναι να είσαι μακριά από τέτοια άτομα γιατί μετά ταλαιπωρήσε. Αν σου δώσουν λάδι...ξέρετε τι μπορεί να σημαίνει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλος πάντων γενικά αυτοί που τα κάνουν την πατάνε....έστω και αν περάσει αρκετός καιρός.... όμως γενικά καλό είναι να είσαι μακριά από τέτοια άτομα γιατί μετά ταλαιπωρήσε. Αν σου δώσουν λάδι...ξέρετε τι μπορεί να σημαίνει;

Λάδι;;

Αχ να σας πω να γέλασετε!

Εχω μια θεία η οποία είναι πολύ μα πάρα πολύ της εκκλησίας.

Αυτή έχει ζαχαρο κ δεν κάνει να τρώει γλύκα.

Αλλά της αρέσουν.έτσι τρώει γλυκό κ μετά πίνει αγίασμο κ έτσι δεν την πειράζει λέει!XA XA XA XA XA.καλό;


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Λάδι;;

Αχ να σας πω να γέλασετε!

Εχω μια θεία η οποία είναι πολύ μα πάρα πολύ της εκκλησίας.

Αυτή έχει ζαχαρο κ δεν κάνει να τρώει γλύκα.

Αλλά της αρέσουν.έτσι τρώει γλυκό κ μετά πίνει αγίασμο κ έτσι δεν την πειράζει λέει!XA XA XA XA XA.καλό;

μήπως βαφτίζει και τον κεφτέ στη νηστεία καλαμαράκι??? Γιατί το έχω δει και αυτό...τί αλλο θα ακούσουμε...

Επίσης μια γνωστή μας η οποία καταριέται ολημερής και ολονυχτής τη νύφη της, είναι στα μέσα και στα έξω στην εκκλησία της ενορίας μας!!!! Ελεος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να κανω την πολυξερη, εχω ομως διαβασει ολα τα βιβλια σχεδον του Κοελλο,εκτος απο τα πιο προσφατα, εχω διαβασει ομως και πληθωρα θρησκευτικων ορθοδοξων βιβλιων και τις θεσεις αγιων ανθρωπων. Αν και δεν ειμαι θεολογος και θεωρω τον εαυτο μου ημιμαθη, εχω καταληξει στα εξης:

1. Δεν υπαρχουν καλα και κακα μαγια. Ειναι παραπλανηση, προσπαθουν και με τα παιδικα να το περασουν στα παιδια αυτο. Μαυρα και λευκα μαγια, ενα και το αυτο.

2. Αιτια της μαγειας μονο ο Σατανας ειναι,ο Σατανισμος και τα μαγια εχουν τον ιδιο πατερα.

3.Ολα τα βιβλια που αναφερεστε, εχουν μπλεξιμο με αλλες θρησκειες, οπως ινδουισμο, ισλαμισμο, βουδισμο, κουμφουκισμο, ζεν κ.τ.λ. και καμια σχεση με τη δικια μας πιστη.

4.Ατομα που ειναι θρησκα και εχουν σχεση με μαγια, εμπλεκονται σε αυτο που ειπε ο Χριστος μας, οτι δεν μπορει καποιος να εχει 2 αφεντες. Ή τον Μαμωνα θα υπηρετησεις ή τον Θεο. Αρα, σε καμια περιπτωση, οτι ζωη και να κανουν, οτι προσευχες και να λενε, δεν ειναι χριστιανοι. Αντιθετα, ξεγελανε τον εαυτο τους και τον κοσμο ετσι και παρασυρουν.

5. Υπαρχουν ευχες για τα μαγια. Ο π. Παισιος διαβαζε για τετοιους ανθρωπους. Αντι λοιπον να πας παλι σε μαγο και να δωσεις αφορμη για παρεμβαση στο διαβολο, πηγαινεις σς ιερεα και σε βοηθα.Γιατι ο μαγος παλι με μαγια θα λυσει το προβλημα,αλλα θα δημιουργησει και αλλο, καταλαβαινετε; Αλλωστε οι περισσοτεροι μαγοι ειναι τσαρλατανοι...

6. Ο διαβολος δε βοηθα ποτε, μονο κακο θελει να κανει.

Ο Θεος εχει την αγαπη, την ανιδιοτελη, Αυτος προστατευει απο καθε ειδος αρνητικη ενεργεια του διαβολου γι΄αυτο ας ειμαστε κοντα Του και με τα μυστηρια Του να εχουμε επικοινωνια μαζι Του και τιποτε δεν εχουμε να φοβομασε τοτε.Για σκεφτειτε, εγιναν ποτε μαγια στους Αγιους Γεροντες, στον Οσιο Δαβιδ, στον Π. Παισιο, στον Πορφυριο κ.ο.κ.; Τολμα ο διαβολος να πειραξει τους εκλεχτους του Θεου, αυτους που με τον αγωνα τους εγιναν ''κατα εικονα και ομοιωση Θεου;'', οπως μας ζητα ο Θεος μας...

7. Μαγια ειναι η επικληση των Πονηρων Πνευματων με σκοπο να προξενεσουν κακο. Λετε ο μαγος να καλεσει τον Θεο να λυσει τα μαγια; Και τι σχεση εχει ο μαγος με τον Θεο;;;

Ελπιζω να ξεκαθαρισα εστω και λιγο το τοπιο και να μη σας μπερδεψα παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Λάδι;;

Αχ να σας πω να γέλασετε!

Εχω μια θεία η οποία είναι πολύ μα πάρα πολύ της εκκλησίας.

Αυτή έχει ζαχαρο κ δεν κάνει να τρώει γλύκα.

Αλλά της αρέσουν.έτσι τρώει γλυκό κ μετά πίνει αγίασμο κ έτσι δεν την πειράζει λέει!XA XA XA XA XA.καλό;

χα χα χα .....κάτι τέτοια τα κάνω και εγώ...μπορεί να μην έχω ζάχαρο ....αλλά τέλος πάντων έχω αγιάσει όλα τα πονηρά εδέσματα των νηστειών. Αυτό το χάρισμα θεωρώ ότι το έχω αποκλειστικά εγώ....!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Παντως αφου μιλαμε για μαγια, να σας πω περιπτωση που ξερω που η πεθερα μαλλον, εβαλε κατω απο το κρεββατι ή καπου εκει, ενα δεματακι με διαφορα συμπραγαλα. Πραγματα περιεργα συνεβαιναν στην κοπελλα αν και τα ξεφορτωθηκε οταν τα βρηκε και τελικα τη χωρισε κι' ολας ο συζυγος.

Πανε αρκετα χρονια, λεπτομεριες δε θυμαμαι πια!

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να κανω την πολυξερη, εχω ομως διαβασει ολα τα βιβλια σχεδον του Κοελλο,εκτος απο τα πιο προσφατα, εχω διαβασει ομως και πληθωρα θρησκευτικων ορθοδοξων βιβλιων και τις θεσεις αγιων ανθρωπων. Αν και δεν ειμαι θεολογος και θεωρω τον εαυτο μου ημιμαθη, εχω καταληξει στα εξης:

1. Δεν υπαρχουν καλα και κακα μαγια. Ειναι παραπλανηση, προσπαθουν και με τα παιδικα να το περασουν στα παιδια αυτο. Μαυρα και λευκα μαγια, ενα και το αυτο.

2. Αιτια της μαγειας μονο ο Σατανας ειναι,ο Σατανισμος και τα μαγια εχουν τον ιδιο πατερα.

3.Ολα τα βιβλια που αναφερεστε, εχουν μπλεξιμο με αλλες θρησκειες, οπως ινδουισμο, ισλαμισμο, βουδισμο, κουμφουκισμο, ζεν κ.τ.λ. και καμια σχεση με τη δικια μας πιστη.

4.Ατομα που ειναι θρησκα και εχουν σχεση με μαγια, εμπλεκονται σε αυτο που ειπε ο Χριστος μας, οτι δεν μπορει καποιος να εχει 2 αφεντες. Ή τον Μαμωνα θα υπηρετησεις ή τον Θεο. Αρα, σε καμια περιπτωση, οτι ζωη και να κανουν, οτι προσευχες και να λενε, δεν ειναι χριστιανοι. Αντιθετα, ξεγελανε τον εαυτο τους και τον κοσμο ετσι και παρασυρουν.

5. Υπαρχουν ευχες για τα μαγια. Ο π. Παισιος διαβαζε για τετοιους ανθρωπους. Αντι λοιπον να πας παλι σε μαγο και να δωσεις αφορμη για παρεμβαση στο διαβολο, πηγαινεις σς ιερεα και σε βοηθα.Γιατι ο μαγος παλι με μαγια θα λυσει το προβλημα,αλλα θα δημιουργησει και αλλο, καταλαβαινετε; Αλλωστε οι περισσοτεροι μαγοι ειναι τσαρλατανοι...

6. Ο διαβολος δε βοηθα ποτε, μονο κακο θελει να κανει.

Ο Θεος εχει την αγαπη, την ανιδιοτελη, Αυτος προστατευει απο καθε ειδος αρνητικη ενεργεια του διαβολου γι΄αυτο ας ειμαστε κοντα Του και με τα μυστηρια Του να εχουμε επικοινωνια μαζι Του και τιποτε δεν εχουμε να φοβομασε τοτε.Για σκεφτειτε, εγιναν ποτε μαγια στους Αγιους Γεροντες, στον Οσιο Δαβιδ, στον Π. Παισιο, στον Πορφυριο κ.ο.κ.; Τολμα ο διαβολος να πειραξει τους εκλεχτους του Θεου, αυτους που με τον αγωνα τους εγιναν ''κατα εικονα και ομοιωση Θεου;'', οπως μας ζητα ο Θεος μας...

7. Μαγια ειναι η επικληση των Πονηρων Πνευματων με σκοπο να προξενεσουν κακο. Λετε ο μαγος να καλεσει τον Θεο να λυσει τα μαγια; Και τι σχεση εχει ο μαγος με τον Θεο;;;

Ελπιζω να ξεκαθαρισα εστω και λιγο το τοπιο και να μη σας μπερδεψα παραπανω...

Συμφωνώ με όλα εκτός από το Νο 3, γιατί δεν έχω ούτε γνώση ούτε άποψη γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να κανω την πολυξερη, εχω ομως διαβασει ολα τα βιβλια σχεδον του Κοελλο,εκτος απο τα πιο προσφατα, εχω διαβασει ομως και πληθωρα θρησκευτικων ορθοδοξων βιβλιων και τις θεσεις αγιων ανθρωπων. Αν και δεν ειμαι θεολογος και θεωρω τον εαυτο μου ημιμαθη, εχω καταληξει στα εξης:

1. Δεν υπαρχουν καλα και κακα μαγια. Ειναι παραπλανηση, προσπαθουν και με τα παιδικα να το περασουν στα παιδια αυτο. Μαυρα και λευκα μαγια, ενα και το αυτο.

2. Αιτια της μαγειας μονο ο Σατανας ειναι,ο Σατανισμος και τα μαγια εχουν τον ιδιο πατερα.

3.Ολα τα βιβλια που αναφερεστε, εχουν μπλεξιμο με αλλες θρησκειες, οπως ινδουισμο, ισλαμισμο, βουδισμο, κουμφουκισμο, ζεν κ.τ.λ. και καμια σχεση με τη δικια μας πιστη.

4.Ατομα που ειναι θρησκα και εχουν σχεση με μαγια, εμπλεκονται σε αυτο που ειπε ο Χριστος μας, οτι δεν μπορει καποιος να εχει 2 αφεντες. Ή τον Μαμωνα θα υπηρετησεις ή τον Θεο. Αρα, σε καμια περιπτωση, οτι ζωη και να κανουν, οτι προσευχες και να λενε, δεν ειναι χριστιανοι. Αντιθετα, ξεγελανε τον εαυτο τους και τον κοσμο ετσι και παρασυρουν.

5. Υπαρχουν ευχες για τα μαγια. Ο π. Παισιος διαβαζε για τετοιους ανθρωπους. Αντι λοιπον να πας παλι σε μαγο και να δωσεις αφορμη για παρεμβαση στο διαβολο, πηγαινεις σς ιερεα και σε βοηθα.Γιατι ο μαγος παλι με μαγια θα λυσει το προβλημα,αλλα θα δημιουργησει και αλλο, καταλαβαινετε; Αλλωστε οι περισσοτεροι μαγοι ειναι τσαρλατανοι...

6. Ο διαβολος δε βοηθα ποτε, μονο κακο θελει να κανει.

Ο Θεος εχει την αγαπη, την ανιδιοτελη, Αυτος προστατευει απο καθε ειδος αρνητικη ενεργεια του διαβολου γι΄αυτο ας ειμαστε κοντα Του και με τα μυστηρια Του να εχουμε επικοινωνια μαζι Του και τιποτε δεν εχουμε να φοβομασε τοτε.Για σκεφτειτε, εγιναν ποτε μαγια στους Αγιους Γεροντες, στον Οσιο Δαβιδ, στον Π. Παισιο, στον Πορφυριο κ.ο.κ.; Τολμα ο διαβολος να πειραξει τους εκλεχτους του Θεου, αυτους που με τον αγωνα τους εγιναν ''κατα εικονα και ομοιωση Θεου;'', οπως μας ζητα ο Θεος μας...

7. Μαγια ειναι η επικληση των Πονηρων Πνευματων με σκοπο να προξενεσουν κακο. Λετε ο μαγος να καλεσει τον Θεο να λυσει τα μαγια; Και τι σχεση εχει ο μαγος με τον Θεο;;;

Ελπιζω να ξεκαθαρισα εστω και λιγο το τοπιο και να μη σας μπερδεψα παραπανω...

κοριτσια συγνωμη που επεμβαινω ενδιαφερων το τοπικ σας απλα θα ηθελα να πω την αποψη μου ειδικα στο 7 οντως συμφωνω μαζι του οτι ειναι η επικληση του κακου διαφωνφ στο θεμα του μαγου εχεις αναρωτηθει ποτε τι κρυβει ο αλλος μεσα του μαγος μπορει να ειναι ο οποισδηποτε μεχρι και ο δασκαλος του παιδιου σου ποτε δεν ξερεις και μπορει να εχει και καλες σχεσεις με την εκκλησια και να πιστευει πιο πολυ απ εμας στο λεω αυτο γιατι γνωριζω ατομα που ¨λυνουν¨¨και ¨δενουν΄ και ειλικρινα δεν το φανταζεσαι ο αγ.κυπριανος θα γνωριζετε οτι ηταν ενας απο τους μεγαλυτερους μαγους της εποχης και ο ιδιος εγραψε τροπους ωστε να μπορεσουν ναδιαλυθουν ολα αυτα καποια εποχη η εκκλησια το εκανε μετα ομως σταματησανε και απ οτι ξερω οι μαγοι χρησιμοποιουν τον τροπο της εκκλησιας για να τα λυσουν.εννοειται πως καλο ειναι να μην εμπλεκεσαι με τετοια πραγματα αλλα αν πρεπει εν επρεπε να προστατεψουμε την οικογενεια μας δεν θα καναμε τα παντα καλο ειναι να μην χρειαστει ποτε σε κανεναν αλλα πιστευω πως αν ειναι ζωτικης σημασιας θα κανουμε τα παντα.συμφωνφ παντως οτι οι περισσοτεροι ειναι τσαρλατανοι και οτι ολα αυτα θα ερθουν καποια στιγμη να σου χτυπησουν την πορτα.


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλέ να σας πω η γιαγιά μου ξεματιάζει με το λάδι,ξέρει κ κάποια λόγια κάνει κάπως τα δαχτυλά της.....της είπα να μου μάθει κ μου λέει για ένωσε το δείκτη με το μικρό δάχτυλο .... κ φυσικά δεν μπορούσα....ε δεν μπορείς μου λέει να ξεματιάζεις!!! Τι σόι ξεμάτιασμα είναι τούτο???? Εχετε ξανακούσει κάτι παρόμοιο?:rolleyes:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλέ να σας πω η γιαγιά μου ξεματιάζει με το λάδι,ξέρει κ κάποια λόγια κάνει κάπως τα δαχτυλά της.....της είπα να μου μάθει κ μου λέει για ένωσε το δείκτη με το μικρό δάχτυλο .... κ φυσικά δεν μπορούσα....ε δεν μπορείς μου λέει να ξεματιάζεις!!! Τι σόι ξεμάτιασμα είναι τούτο???? Εχετε ξανακούσει κάτι παρόμοιο?:rolleyes:

Καλα οποία το διαβάσει θα προσπαθεί να το κάνει.όπως κ εγώ φυσικά!πρώτη φορά το ακούω!


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...