Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα δικα μου παιδια δεν εχουν γερμανικη υπηκοοτητα, αν και ειναι γεννημενα εδω!!!!!

Πρεπει η γονεις να ειναι κατοικοι Γερμανιας 8 χρονια για να παρουν τα παιδια τους υπηκοοτητα.

Τωρα σκεφτομαι να το κανω γιατι βαρεθηκα να βγαζω ελληνικα διαβατηρια και πληρωνω τα αντερα μου καθε φορα.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου παιδια δεν εχουν γερμανικη υπηκοοτητα, αν και ειναι γεννημενα εδω!!!!!

Πρεπει η γονεις να ειναι κατοικοι Γερμανιας 8 χρονια για να παρουν τα παιδια τους υπηκοοτητα.

Τωρα σκεφτομαι να το κανω γιατι βαρεθηκα να βγαζω ελληνικα διαβατηρια και πληρωνω τα αντερα μου καθε φορα.

ναι αλλα, απ'ο,τι καταλαβα, τα δικα σου παιδια δεν εχουν γερμανο γονεα, σε αντιθεση με την elzu που εχει γερμανιδα μητερα

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα, απ'ο,τι καταλαβα, τα δικα σου παιδια δεν εχουν γερμανο γονεα, σε αντιθεση με την elzu που εχει γερμανιδα μητερα

Αυτα θα τα ξερει καλυτερα η μητερα της elzu που ειναι γερμανιδα.

Εκεινη ξερει τι διαδηκασιες ειχε κανει τοτε που γεννησε!!!!

Αν τη δηλωσε και που;;;

Δεν ξερω που εγιναν ολα αυτα Ελλαδα η Γερμανια;;;


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω, δε χρειαζεται να σε δηλωσουν εκει, αν ενας γερμανος υπηκοος κανει παιδι οπουδηποτε στον πλανητη, τοτε αυτο το παιδι οσο ζει εχει δικαιωμα στη γερμανικη υπηκοοτητα, ασχετως εγγράφων.

Αν αυτο το παιδι γεννηθηκε σε γερμανικο εδαφος, τοτε μπορει να περασει τη γερμανικη υπηκοοτητα στα παιδια του, αν οχι τοτε εχει μονο αυτο δικαιωμα σ'αυτη, τα παιδια θα μπορουσαν να την αποκτησουν με τις ιδιες διαδικασιες που ισχυουν για ολους τους ξενους. Οπα, τελος μπαταριας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ειμαι μιση γερμανιδα εγω...γεννηθηκα εκει οποτε μαλλον την εχω αλλα σε δυο μερες ερχεται η μητερα μου οποτε θα τα μαθω ολα απο αυτην οποτε θα ενημερωσω και εδω.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα κορίτσια της Γερμανιας μπορούν να μου πούν κάτι?

Διάβασα σήμερα σε νέο θέμα του tromaktiko ότι οι Γερμανοι παίρνουν την μεγαλύτερη συνολική αιτήσια άδεια (μαζί με εθνικές εορτές και αργίες) 40 ημέρες, μετά έρχονται οι Ελληνες - Πορτογάλοι με 33 και τέλος οι Ρουμάνοι με 27....

Ισχύει κάτι τέτοιο???


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με πηρε ο θειος απο γερμανια που ερχεται σε μια εβδομαδα και με ρωτησε αν θελω να μου φερει pampers 119 κομματια με 21,49 ευρω:shock::shock::shock::shock::shock:

και το γαλα που πινει η μικρη με 11 και κατι δεν θυμοταν ακριβως....εχουν περασει 3 ωρες απο τοτε που πηρε και ακομα δεν μπορω να συνελθω...κοριτσια αν σας βολευει ψαξτε το...μπορει να εχει και στην πολη σας!!!!ειπε θα φερει οσο μπορει...εδω πληρωνω για την ιδια ποσοτητα τωρα που ειναι σε προσφορα για τα 120 , 30 ευρω αν και εγω λογο οικονομικων περνω τα simply dry για την μερα και την εχω τα activ fit για την νυχτα...και οσο για το γαλα...εδω τα 900 γρ 24 ευρω...εκει 11 και κατι...μιση τιμη βρε κοριτσια...και σου δινει και επιδομα καθε μηνα για το παιδι...ανετα με εκεινα τα λεφτα τα αγοραζεις...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια με πηρε ο θειος απο γερμανια που ερχεται σε μια εβδομαδα και με ρωτησε αν θελω να μου φερει pampers 119 κομματια με 21,49 ευρω:shock::shock::shock::shock::shock:

και το γαλα που πινει η μικρη με 11 και κατι δεν θυμοταν ακριβως....εχουν περασει 3 ωρες απο τοτε που πηρε και ακομα δεν μπορω να συνελθω...κοριτσια αν σας βολευει ψαξτε το...μπορει να εχει και στην πολη σας!!!!ειπε θα φερει οσο μπορει...εδω πληρωνω για την ιδια ποσοτητα τωρα που ειναι σε προσφορα για τα 120 , 30 ευρω αν και εγω λογο οικονομικων περνω τα simply dry για την μερα και την εχω τα activ fit για την νυχτα...και οσο για το γαλα...εδω τα 900 γρ 24 ευρω...εκει 11 και κατι...μιση τιμη βρε κοριτσια...και σου δινει και επιδομα καθε μηνα για το παιδι...ανετα με εκεινα τα λεφτα τα αγοραζεις...

εγω elzu μου ουτως η αλλως τα γαλατα του μπεμπη απο Γερμανία (aporot) τα παιρνω και τις πάνες απο Αγγλία (uber shop)!!!

Novalac 800gr - 14.95? (τόσο εχει στην Ελλάδα το κουτι των 400γρ)

Pampers Jumbo pack 120 τεμάχια - 22?


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

stellinula εγω απο αγγλικη σελιδα δεν θα μπορουσα ποτε να παραγγειλω...δεν ξερω και πολλα...απο γερμανικη σελιδα το ειχα ψαξει και εγω αλλα και παλι δεν ηταν στα 11 αλλα στα 14 και ειπα εεεεε μαζι με τα μεταφορικα τοσο οσο εδω θα βγει,,,με 2-3 ευρω ισως διαφορα...αλλα τι σου ειναι ε???Εδω ουτε επιδομα παιδιου και τα πραγματα ειναι πολυ πιο ακριβα αλλα θα μπω στις σελιδες που λες να δω αν μπορω να κανω κατι και εγω...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

μπηκα...στην αγγλικη οπως το φανταστικα...ειναι σε λιρες, δεν ξερω να πληρωνω ετσι με καρτα και ειμαι σιγουρη οτι θα την κανω την πατατα...απο την αλλη για τα γαλατα και εγω σε αυτην ειχα μπει...αλλα ειναι αυτο που σου ελεγα...ο θειος το βρηκε πιο φθηνα εκει...αντε αντε να περασει ο καιρος να φυγουμε,...ο ανδρας μου σε εναν μηνα και κατι μερουλες φευγει.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

stellinula εγω απο αγγλικη σελιδα δεν θα μπορουσα ποτε να παραγγειλω...δεν ξερω και πολλα...απο γερμανικη σελιδα το ειχα ψαξει και εγω αλλα και παλι δεν ηταν στα 11 αλλα στα 14 και ειπα εεεεε μαζι με τα μεταφορικα τοσο οσο εδω θα βγει,,,με 2-3 ευρω ισως διαφορα...αλλα τι σου ειναι ε???Εδω ουτε επιδομα παιδιου και τα πραγματα ειναι πολυ πιο ακριβα αλλα θα μπω στις σελιδες που λες να δω αν μπορω να κανω κατι και εγω...

Πάνες

http://www.ubershop.co.uk/nappies/product.php?code=pampers

Τα μεταφορικά εδώ ειναι 20 ευρω επομένως δεν σε συμφέρει να πάρεις μόνο 1 πακέτο...Εμεις παίρνουμε 7 ΜΕΓΑΛΑ πακέτα όπου τα 20 ευρω μεταφορικά διαιρούνται με το 7 και έτσι πάλι είναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ...Μας φέρνουν και δώρο μωρομάντηλα pampers

(δεν ειναι δύσκολο βρε οι λίρες να μεταφραστούν σε ευρω....Να πάτα εδώ http://www.pounds2euro.com/ βάλε το ποσό των λιρών πάτα το κουμπάκι απο κάτω απο λίρες σε ευρω και υα το κάνει αυτοματα, αλλιώς αν δεν μπορείς με ρωτάς και σου λέω εγώ)

Γάλατα

http://www.apo-rot.de/

Tα μεταφορικά εδώ για ελλάδα είναι 10? εμεις παραγγέλνουμε κάθε φορά 10-12 κουτιά ΜΕΓΑΛΑ γάλα οπότε μας βγαίνει 1 - 1,5? παραπάνω δηλαδή τίποτα...

Οι τιμές που βλέπεις είναι ΟΛΑ με ΦΠΑ....


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

μπηκα...στην αγγλικη οπως το φανταστικα...ειναι σε λιρες, δεν ξερω να πληρωνω ετσι με καρτα και ειμαι σιγουρη οτι θα την κανω την πατατα...απο την αλλη για τα γαλατα και εγω σε αυτην ειχα μπει...αλλα ειναι αυτο που σου ελεγα...ο θειος το βρηκε πιο φθηνα εκει...αντε αντε να περασει ο καιρος να φυγουμε,...ο ανδρας μου σε εναν μηνα και κατι μερουλες φευγει.

Σου προτείνω να κάνεις μια βόλτα στο τόπικ των ιντερνετικών αγορών δίπλα. Στην υπογραφή κάποιων κοριτσιών, πχ στο καλαμαράκι έχει αναλυτικότατες οδηγίες για το πως ψωνίζεις κτλ. Και ότι χρειαστείς ρώτα. Θα σε βοηθήσουν. Κι εμείς δλδ.

2 παραδείγματα. Κάθισμα αυτοκινήτου recaro young sport εδώ 300+ ευρώ, εγώ το πήρα από www.pramworld.co.uk 208 μρ τα μεταφορικά.

Σήμερα ήρθαν τα γάλατα της μικρής από Γερμανία. Εδώ έχει περίπου 13 ευρώ το 1, Holle παίρνω. Με 100 ευρώ μου ήρθαν από Γερμανία 10 γάλατα, 3 κρέμες τύπου φαρίν λακτέ, μπισκότα όλα holle και 1 σαμπουάν για τα παιδιά. www.apo-rot.de

Μην ξοδεύετε τα χρήματά σας σε ανθρώπους που αισχροκερδούν εις βάρος μας. Αμαρτία!Και δεν ξέρουμε να τα φάμε εμείς? Λίιιιιιγο διάβασμα στο αντίστοιχο τόπικ και θα γίνεις ξεφτέρι!

Ρώτα και τη Στελινούλα;)


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...