Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Βρε τι ωραια μερα εχει σημερα!!!! Γι αβολτες !!! Ηρθα κ εγω ολο χαρα στο γραφειο κ δυστυχως με περιμεναν ενα σωρο εχτρα επειγωντα κ ψιλοεπηξα λιγο μεχρι τωρα! Ολα ομως ειναι υποελεγχο τωρα χαχαχα!! νευριαζω οταν με βγαζουνε απο το προγραμμα μου γιατι μετα αγχωνομαι ...

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις ιδεες σας!

Κ εγω αυτα εχω σκεφτει μονο που επειδη δεν θα ειναι μονο παιδια αλλα κ γονεις φιλοι μας δεν θελω να εχω μονο σφολιατοειδη με σαλατες( μακαρονοσαλατα ,πατατοσαλατα πρασινη ) λεω να φτιαξω κατι σε κρεας εκτος απο τα κεφτεδακια κ τις κοτομπουκιες που θα εχω για τα παιδια.Τι λετε κ εσεις να φτιαξω? ελεγα να κανω ενα ταψι ,εγαλο πανσετες που τρωγονται ευκολα απο μικρος κ μεγαλους κ κυριως ψηνονται γρηγορα μην μου πιασουν το φουρνο για κανα 3ωρο 4ωρο κ ενα ταψι με κοπανακια κοτοπουλο ( ξερετ ετο μπουτακι μονο ) με πατατες. Σκεφτομουν κ για ρολο κιμα γεμιστο δεν ξερω.

Βασικα θα εχω 25 παιδακια κ καμια 30ρια μεγαλους.

Λεω να φτιαξω τυροπιτακια κουρου,πιροσκακια θα παρω απο γνωστη αλυσιδα που τα κανει τελεια, 2 ταψια μεγαλα πιτσες,μακαρονοσαλατα-πατατοσαλατα,κεφτεδακια,κοτομπουκιες,τοστακια στυλ κλαμπ η σαντουιτσακια με ψωμι μπριος, μια σαλατα πρασινη με διαφορα κ αγγουροντοματα με φετα σε οδοντογλυφιδες,λαζανια με σπανακι κ ανθοτυρο, πανσετες κ το κοτοπουλο με πατατες.Τι λετε? τι αλλο να φτιαξω? τι λειπει?

Φωτεινη εμεις αρχες μαρτιου γεννεθλιαζουμε αλλα με ξερεις τι λοξα εχω,εχω αρχισει ηδη κ κανονιζω τα παντα να μην τρεχω τελευταια στιγμη κ θελω να καταληξω κ στα φαγητα να ξενοιασω.

Ααααα σουσουραδες μου συνενοημενες ολες χτες για το κοτοπουλακι ε?

Εβιρακι μου πολυ πειραχτηρι τελικα η μικρη Εβιρινα!!!

Βαγια μου τελικα κατι τετοιο θα κανω.Μια σφιχτη σχετικα γκανας κ διααφορα χρωματιστα απο πανω.

Η βουρτυροκρεμα ειναι αυτη Εβιρακι αλλα τωρα θυμηθηκα την εχω φαει σε βαφτιση κ με ενοχλουσε το χριτς χριτς της αχνης.Ασε που μετα αν μεινουν δεν κρατανε κιολας!

για σημερα που λετε δεν μαγειρεψα τιποτα !εμειναν γιουβαρλακια απο χτες κ μια χαρα θα βολευτουνε!! για μενα ειχα φτιαξει ψαρονεφρι στο τεφαλ αλλα μολις το ειδε ενα μικρο παιδακι χτες το βραδυ το καταβροχθισε κ ετσι με μια σαλατα με λιγο τυρι θα την βγαλω!! χαλαλι του ομως γιατι δεν τρωει καθολου κρεας κ τον καταχαρηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Γειά σου κορίτσι!

Βρε τι ωραια μερα εχει σημερα!!!! Γι αβολτες !!! Ηρθα κ εγω ολο χαρα στο γραφειο κ δυστυχως με περιμεναν ενα σωρο εχτρα επειγωντα κ ψιλοεπηξα λιγο μεχρι τωρα! Ολα ομως ειναι υποελεγχο τωρα χαχαχα!! νευριαζω οταν με βγαζουνε απο το προγραμμα μου γιατι μετα αγχωνομαι ...

Δίκιο έχεις! Κι εμένα δεν μου αρέσουν τα απρόοπτα στην δουλειά!

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις ιδεες σας!

Σκεφτομουν κ για ρολο κιμα γεμιστο δεν ξερω.

Και ρολό κοτόπουλο δεν θα ήταν άσχημο.

Βασικα θα εχω 25 παιδακια κ καμια 30ρια μεγαλους.

Ποποπο! Λαός!

Λεω να φτιαξω τυροπιτακια κουρου,πιροσκακια θα παρω απο γνωστη αλυσιδα που τα κανει τελεια, 2 ταψια μεγαλα πιτσες,μακαρονοσαλατα-πατατοσαλατα,κεφτεδακια,κοτομπουκιες,τοστακια στυλ κλαμπ η σαντουιτσακια με ψωμι μπριος, μια σαλατα πρασινη με διαφορα κ αγγουροντοματα με φετα σε οδοντογλυφιδες,λαζανια με σπανακι κ ανθοτυρο, πανσετες κ το κοτοπουλο με πατατες.Τι λετε? τι αλλο να φτιαξω? τι λειπει?

Δεν νομίζω ότι λείπει κάτι!

Ααααα σουσουραδες μου συνενοημενες ολες χτες για το κοτοπουλακι ε?

Είδες???

για σημερα που λετε δεν μαγειρεψα τιποτα !εμειναν γιουβαρλακια απο χτες κ μια χαρα θα βολευτουνε!! για μενα ειχα φτιαξει ψαρονεφρι στο τεφαλ αλλα μολις το ειδε ενα μικρο παιδακι χτες το βραδυ το καταβροχθισε κ ετσι με μια σαλατα με λιγο τυρι θα την βγαλω!! χαλαλι του ομως γιατι δεν τρωει καθολου κρεας κ τον καταχαρηκα!!!

Ε! Εντάξει τότε!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα είμαι πεσμενος...ειχα πει οτι δεν θα ξαναπω στις "ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ" αλλα ειδα ενα τιτλο και δεν κρατηθηκα μπηκα παλι...και χαλαστηκα...anyway.

Σήμερα πεινάω πολύ οπότε εχει πάλι Λουκανικο και μετα γλυκακια να ανεβει λίγο η διάθεση. Σας χαιρετώ κοριτσάρες :)

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπαινω παιδια... ψυχοπλακωνομαι κ με παιρνουν τα ζουμια...

αγγελικη ωραια ιδεα ειναι το ρολο κοτοπουλο αλλα θα εχω ηδη κοτομπουκιες κ τα μπουτακια οποτε λεω μην κακαρισουμε κιολας!!! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!

Τι ωραια μερα σημερα! Μακαρι να μπορουσα να το ριξω στις βόλτες...

Λοιπον σημερα θα φαμε λιμνισια ψαρια που μας εχει στειλει η πεθερουλα μου με χορτα (ενεκα λαικης κοντα μου). Μου ειχε πει κι ο ηλεκτρολογος οτι θα ερχοταν για το φουρνο αλλα μου το αλλαξε για αυριο. Λετε αυριο να ξαναεχω φουρνο;

Τζενη με το καλο να γενεθλιασετε κι εσεις. Καλε πολύ κοσμος θα ειστε! Χαρα στο κουραγιο σου! Καλά κανεις και οργανωνεσαι - κανονικα κι εγω αυτο θα εκανα αλλά ο αντρας μου αποφασιζει παντα τελευταια στιγμη κι εγω κλασσικα τρεχω. Τελος Μαρτιου γενεθλιαζει η κορη μου αλλά λεω να της κανω μονο στον παιδικο για να χαρει και να το καταλαβει καλύτερα. Και φυσικα θα το οργανωσω κλασσικα τηλεφωνικα.

Εβιρι, η Εβιρινα σου κανει μαλλον τσεκαπ μηνιαιως. Μην ανησυχεις καλά εισαι! Απο τη Γερμανια τις ξερω τις φακες ετσι. Όταν τις φτιαχνω ετσι κι οχι σκετες ο αντρας μου τις λεει περιποιημενες.

Νικο τι ωραια που τα παιδια θα εχουν πριβε παιδικη χαρα! Το μονο που στενοχωριεμαι ειναι που δεν παω συχνα παιδικη χαρα την μικρη αλλα δεν τα καταφερνω οπως θελω ρε γμτ.

Αγγελικη, Νινα, Βαγια, και οσες ακομη ξεχναω καλησπερα.

Καλό ΣΚ να εχουμε ολες και ολοι.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εδώ!! Ξεκινάμε καθαρισμα γιατι αυριο ερχονται οι γονεις μου για να κρατησουν τα μικρα και να ανεβουμε Θεσσ για την διπλωματικη της συζυγου. ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΥΠΝΟΟΟΟΟΣΣΣΣ ΧΩΡΙΣ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ για μια βδομαδουλααααα και ψωνια και κινεζικο και ΚΟΣΜΟΣ και φαιιι πολύ :P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p Και το σπίτι είναι ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...τα μικρά κανουν κουμαντο γιατι εχουμε πεσει στην δουλεια εδω και ενα διημερο και καταλαβαινεται. Πχ τωρα που γραφω η Αμαντα κρατάει το μπουκαλι της...το χει γυρισει αναποδα...και το κουναει να χυνεται το γάλα στο χαλί...και ειμαι τοσσοοο κουρασμενος (ειμαι ωρεεεεεσσσσ στο γραφειο και εχω πιαστει) που την κοιταζω να το κανει...αυτο θα το μετανιωσω μετα που θα πρεπει να το καθαρισω :P Αντε να ρθει η μαμααααα...η γυναικα περιμενει σαν τρελη να την κανουμε αλλα......εγω...ΘΕΛΩΩΩΩ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΖΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! Δεν μπορω να τα αποχοριστω...το παραδεχομαι...ειχα σκοπο να μην το μαρτυρησω και να το παιξω κουλ αλλα εχω φρικαρει...η μεν Χριστινα περιμενει σαν τρελη να φυγουμε λεει "θα κοιμηθουμε επιτελους" αλλα πως θα αφησσσσωω την παχουλή μου και τον πρασινομάτη μου....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Χα χα ευχαριστώ ΒΑΓΙΑ. Αν με έβλεπες σημερα όταν η Αμαντα βρηκε την σακουλα με την σταχτη την σηκωσε και την αδειασε ολη πανω της και στον καναπε θα αλλαζες γνωμη :P:p:p Όχι βεβαια ότι της ειπα κατι σπουδαιο αλλα την μάλωσα...και μετα πηρε το υφος που σουφρωνει τα χειλακια και με ριξε. Και μεχρι να τελειωσω με Αμαντα ο Παναγιωτης ειχε παρει ενα μαχαιρι και εξυνε τους τοιχουν γελωντας. αχ αχ ετοιμάζομαστε σιγά σιγά. Η Χριστίνα ενθουσιασμένη εγώ....ετσι και ετσι...αν μπορουσα παντως θα το ακυρωνα το ταξιδι...θελω να παω Θεσσ. αλλα ολοι η οικογενεια...τελος παντων ισως ενα διαλεμμα με χαλαρωσει λιγο...και με ξεκολλησει απ τα μωρα...εχω τοσο παθει κολλημα που σκεφτομουν τις προαλλες οτι οταν ο Παναγιωτης παει νηπιο τις πρωτες μερες θα παρκαρω με ντονατς εξω απο το νηπιο μεχρι να τελειωσει για να μαι εκει μηπως χρειαστει κατι...το μωρααακιιι μου...ειμαι τρελος...θελω διαλειμμα μαλλον :?:???::?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεακι!!!!!!!!!!

Λοιπον μπηκα μια στα μπαμ!!!!

Στις 11/02 και ωρα 9:40 ειδα το πιο ομορφο πλασμα του κοσμου!!!!(κουκουβαγια)....

Ολα πηγαν μια χαρα και σημερα ηρθαμε και οι 3 μας σπιτι μας!!!!!

ΑΑΑΑΧΧΧΧΧ αυτο ειναι ερωτας!!!!!κεραυνοβολος!!!!!!!!!!!!!!!

Για την ωρα ολα σουπερ...χεχεχεχε,,,νωρις ειναι!!!!

σας φιλω ολους!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα παρεακι!!!!!!!!!!

Λοιπον μπηκα μια στα μπαμ!!!!

Στις 11/02 και ωρα 9:40 ειδα το πιο ομορφο πλασμα του κοσμου!!!!(κουκουβαγια)....

Ολα πηγαν μια χαρα και σημερα ηρθαμε και οι 3 μας σπιτι μας!!!!!

ΑΑΑΑΧΧΧΧΧ αυτο ειναι ερωτας!!!!!κεραυνοβολος!!!!!!!!!!!!!!!

Για την ωρα ολα σουπερ...χεχεχεχε,,,νωρις ειναι!!!!

σας φιλω ολους!!!!!

Να σου ζησει το αγγελουδι σου και να το καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Πολυ χαρηκα για εσενα! Υγεια πανω απ ολα κ ευτυχια ατελειωτη σας ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Χα χα ευχαριστώ ΒΑΓΙΑ. Αν με έβλεπες σημερα όταν η Αμαντα βρηκε την σακουλα με την σταχτη την σηκωσε και την αδειασε ολη πανω της και στον καναπε θα αλλαζες γνωμη :P:p:p Όχι βεβαια ότι της ειπα κατι σπουδαιο αλλα την μάλωσα...και μετα πηρε το υφος που σουφρωνει τα χειλακια και με ριξε. Και μεχρι να τελειωσω με Αμαντα ο Παναγιωτης ειχε παρει ενα μαχαιρι και εξυνε τους τοιχουν γελωντας. αχ αχ ετοιμάζομαστε σιγά σιγά. Η Χριστίνα ενθουσιασμένη εγώ....ετσι και ετσι...αν μπορουσα παντως θα το ακυρωνα το ταξιδι...θελω να παω Θεσσ. αλλα ολοι η οικογενεια...τελος παντων ισως ενα διαλεμμα με χαλαρωσει λιγο...και με ξεκολλησει απ τα μωρα...εχω τοσο παθει κολλημα που σκεφτομουν τις προαλλες οτι οταν ο Παναγιωτης παει νηπιο τις πρωτες μερες θα παρκαρω με ντονατς εξω απο το νηπιο μεχρι να τελειωσει για να μαι εκει μηπως χρειαστει κατι...το μωρααακιιι μου...ειμαι τρελος...θελω διαλειμμα μαλλον :?:???::?

Να πω οτι δεν σε καταλαβαινω? Ψεματα θα ειναι! Κι εγω εχω φαει κολλημα με τα μωρα μου! Δεν θελω να τα αφησω ουτε ωρα μακρια μου! Θελω να τα εχω συνεχεια μαζι μου,,, κιας μου την δινουν ωρες ωρες:-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεακι!!!!!!!!!!

Λοιπον μπηκα μια στα μπαμ!!!!

Στις 11/02 και ωρα 9:40 ειδα το πιο ομορφο πλασμα του κοσμου!!!!(κουκουβαγια)....

Ολα πηγαν μια χαρα και σημερα ηρθαμε και οι 3 μας σπιτι μας!!!!!

ΑΑΑΑΧΧΧΧΧ αυτο ειναι ερωτας!!!!!κεραυνοβολος!!!!!!!!!!!!!!!

Για την ωρα ολα σουπερ...χεχεχεχε,,,νωρις ειναι!!!!

σας φιλω ολους!!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙ :P:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες σε όλους!

Μαζεύτηκα επιτέλους και είπα να σας γράψω τα νέα μου... σήμερα πήγα θάλασσα! δεν κρατιόμουν τέτοια μέρα μέσα:D.. είχε υπέροχο ήλιο, το νερό ήταν λίγο... παγωμένο:D, αλλά η ηλιοθεραπεία με ωραίο βιβλίο, καφέ και χαλαρότητα ήταν τέλεια!... ο καλός μου βούτηξε για ψάρια, αλλά τζίφος:( ούτε κολυμπηθρόξυλο δεν είχε! οπότε μείναμε με την όρεξη για ψάρια... και όταν γυρίσαμε έκανα μία τηγανιά πατάτες, ομελέτα με σπαράγγια (τουλάχιστον από αυτά βρήκαμε!) και πράσινη σαλάτα... είμαι όμως και πολύ χαρούμενη γιατί χτες φτιάξαμε επιτέλους το κρεβάτι που θέλαμε... με τεράστιο αποθηκευτικό χώρο, ταιριαστό με τα έπιπλα του δωματίου μας και ψηλό, ώστε να μην χαλάσουμε και τα γονατάκια μου με τον καιρό! και όταν είναι εντελώς χειροποίητο, για την ακρίβεια δια χειρός συζύγου, είναι ακόμα καλύτερα:P... από ότι καταλαβαίνω και αρκετοί από σας θα ξεμυαλιστήκατε σήμερα... δεν βλέπω μηνύματα σημερινά:D.. ελπίζω να περάσατε όμορφα.

Ricola καλώς ήρθατε στο σπιτικό σας! να το χαίρεστε το μωράκι σας! όποτε μπορείς, μπαίνε να μας λες τα νέα σας:tongue:

Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Σήμερα έφτιαξα μοσχάρι γιουβέτσι στη γάστρα, χτες ψαρόσουπα και προχτές κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι αυγόλεμονο.

Φωτεινή να τα εκατοστήσει ο μικρούλης σου και να γίνει μεγάλος και τρανός.

Γιατι να μην χαρεί το καρναβάλι; τις αποκριες; να μην συμμετσχει σε μια κοινωνικη εκδηλωση; μου αρέσουν εμενα αυτοι οι ανθρωποι.

Ούτως ή άλλως το καρναβάλι είναι φτιαγμένο για να κάνουμε κάθε είδους τρέλλα και στο ντύσιμο και στη διασκέδαση. Άρα οι δυσκοίλιοι είναι οι φίλοι σου που τα βλέπουν αυτά σαν ασόβαρα, ενώ δε χρειάζεται.

Ταυτιση βλέπω είχαμε χτες!

Συνάντησα τη σκέψη σου.

Η Εβιρίνα βλέπω σε τσεκάρει συχνά πυκνά! Ένα είναι σίγουρο, ότι η καρδιά σου είναι μία χαρα!

Δεν ξέρω αν θα είναι για πολύ ακόμα. Ακόμα και σήμερα είχαν συνεννοηθεί πατέρας και κόρη να μου σπάσουν τα νεύρα τρομάζοντάς με συχνά, ενώ έφτιαχνα την εργασία της Εβιρίνας. Παρεμπιπτόντως να πω ότι επιτέλους την τέλειωσα. Έφυγε ένα μεγάλο βάρος από πάνω μου.

Τι λετε κ εσεις να φτιαξω? ελεγα να κανω ενα ταψι ,εγαλο πανσετες που τρωγονται ευκολα απο μικρος κ μεγαλους κ κυριως ψηνονται γρηγορα μην μου πιασουν το φουρνο για κανα 3ωρο 4ωρο κ ενα ταψι με κοπανακια κοτοπουλο ( ξερετ ετο μπουτακι μονο ) με πατατες. Σκεφτομουν κ για ρολο κιμα γεμιστο δεν ξερω.

Βασικα θα εχω 25 παιδακια κ καμια 30ρια μεγαλους.

Λεω να φτιαξω τυροπιτακια κουρου,πιροσκακια θα παρω απο γνωστη αλυσιδα που τα κανει τελεια, 2 ταψια μεγαλα πιτσες,μακαρονοσαλατα-πατατοσαλατα,κεφτεδακια,κοτομπουκιες,τοστακια στυλ κλαμπ η σαντουιτσακια με ψωμι μπριος, μια σαλατα πρασινη με διαφορα κ αγγουροντοματα με φετα σε οδοντογλυφιδες,λαζανια με σπανακι κ ανθοτυρο, πανσετες κ το κοτοπουλο με πατατες.Τι λετε? τι αλλο να φτιαξω? τι λειπει?

Εγώ ήδη τα βλέπω αρκετά και ωραία όλα αυτά. Είναι μια καλή ποικιλία.

Ααααα σουσουραδες μου συνενοημενες ολες χτες για το κοτοπουλακι ε?

χαχαχαχα

Εβιρακι μου πολυ πειραχτηρι τελικα η μικρη Εβιρινα!!!

Τεράστιο.

για μενα ειχα φτιαξει ψαρονεφρι στο τεφαλ αλλα μολις το ειδε ενα μικρο παιδακι χτες το βραδυ το καταβροχθισε κ ετσι με μια σαλατα με λιγο τυρι θα την βγαλω!!

χαχαχαχα σαν το ποντικάκι πήγε ο μικρός.

Εβιρι, η Εβιρινα σου κανει μαλλον τσεκαπ μηνιαιως. Μην ανησυχεις καλά εισαι!

Πού να μας δεις να κυνηγιόμαστε μέσα στο σπίτι κάθε φορά που με τρομάζει. Φυσικά τα ίδια παθαίνει κι ο Έβιρος.

Πχ τωρα που γραφω η Αμαντα κρατάει το μπουκαλι της...το χει γυρισει αναποδα...και το κουναει να χυνεται το γάλα στο χαλί...

χαχαχαχα είναι αστείο για μας που το διαβάζουμε. Αλλά για σένα και τη γυναίκα σου........

και ειμαι τοσσοοο κουρασμενος (ειμαι ωρεεεεεσσσσ στο γραφειο και εχω πιαστει) που την κοιταζω να το κανει...αυτο θα το μετανιωσω μετα που θα πρεπει να το καθαρισω :P

Α ρε μαύρε μου τι τραβάς κι εσύ!!!!!!!!!!!1

Χα χα ευχαριστώ ΒΑΓΙΑ. Αν με έβλεπες σημερα όταν η Αμαντα βρηκε την σακουλα με την σταχτη την σηκωσε και την αδειασε ολη πανω της και στον καναπε θα αλλαζες γνωμη :P:p:p

Πωπωπω δε θα θελα να το δω αυτό σαν μαμά της Αμάντας. Ακόμα κι έτσι που το διαβάζω αισθάνομαι ότι με περιμένει εμένα πολύ καθάρισμα.

Και μεχρι να τελειωσω με Αμαντα ο Παναγιωτης ειχε παρει ενα μαχαιρι και εξυνε τους τοιχουν γελωντας.

Αχ Παναγία μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοίτα μη βρείτε τα παιδιά σας δεμένα με ταινία στις καρέκλες στην επιστροφή σας.

Στις 11/02 και ωρα 9:40 ειδα το πιο ομορφο πλασμα του κοσμου!!!!(κουκουβαγια)....

Ρίκολα, να σου ζήσει το πλασματάκι, να είναι πάντα τυχερό κι ευτυχισμένο κι εσύ εύχομαι με το καλό να σαραντήσεις.

Μαζεύτηκα επιτέλους και είπα να σας γράψω τα νέα μου... σήμερα πήγα θάλασσα!

Μόλις το διάβασα πήγα να βάλω μια ζακέτα.

δεν κρατιόμουν τέτοια μέρα μέσα:D.. είχε υπέροχο ήλιο, το νερό ήταν λίγο... παγωμένο:D, αλλά η ηλιοθεραπεία με ωραίο βιβλίο, καφέ και χαλαρότητα ήταν τέλεια!...

Και δε μου λες, ηλιοθεραπεία έκανες ντυμένη με ζακετούλα ή με το μαγιό; Τώρα που το σκέφτομαι θα πάω να πάρω από μέσα και μια κουβερτούλα να ρίξω πάνω μου, είναι και βράδυ......

είμαι όμως και πολύ χαρούμενη γιατί χτες φτιάξαμε επιτέλους το κρεβάτι που θέλαμε... με τεράστιο αποθηκευτικό χώρο, ταιριαστό με τα έπιπλα του δωματίου μας και ψηλό, ώστε να μην χαλάσουμε και τα γονατάκια μου με τον καιρό! και όταν είναι εντελώς χειροποίητο, για την ακρίβεια δια χειρός συζύγου, είναι ακόμα καλύτερα:P...

Καταρχήν, καλορίζικο το καινούργιο σας κρεβάτι. Δεύτερον, το καλύτερο είναι πραγματικά ότι το έφτιαξε μόνος του ο άντρας σου και δεν υπάρχει μεγαλύτερο καμάρι απ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...