Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Κρεμα Ριζάλευρο χωρίς συστατικά ζάχαρης


Recommended Posts

Καλημέρα σας!

Παρακολουθώ το parents από την εγκυμοσύνη μου και θέλω να πώ ότι είναι πολύ χρήσιμο και όμορφο που υπάρχει ένα φόρουμ, στο οποίο αναφέουν τις εμπειρίες και τις γνώσεις τους γονείς. Με έχει βοηθήσει στο να προβληματιστώ παραπάνω και να ακούσω και άλλες απόψεις τόσο για την εγκυμοσύνη, αλλά και για την μπεμπούλα μας, η οποία είναι σχεδόν 5 μηνών τώρα.

Θα ήθελα την γνώμη σας για το εξής θέμα: θα αρχίσουμε σε λίγες ημέρες κρεμούλες. Δεν ξέρω ακόμα ποια θα μας προτείνει ο παιδίατρός μας, αλλά έχει ψάξει κάποιος απο σας ποια από τις κρέμες που κυκλοφορούν στο εμπόριο δεν έχει συστατικά ζάχαρης ή ποιά έχει τα λιγότερα συστατικά ζάχαρης;

Καλημέρα σε όλους σας


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς την. Να σου ζήσει και το μωρουλάκι σου.

Οχι τόσο ψάξιμο να πω την αλήθεια δεν έχω κάνει. Αλλά αυτή που μας σύστησε η γιατρός μας ήταν το ρυζάλευρο της nutricia και μετά τη βανίλια. Σίγουρα αυτό που έχω παρατηρήσει πάντως είναι ότι κάποιες άλλες δεν διαλύονται καλά, κάνουν σβωλάκια και είναι πιο σφιχτές, ενώ αυτή και οι αντίστοιχες της milupa γίνονται πιο όμοιόμορφη κρέμα.

Δεν είμαι ειδικός βέβαια και ούτε προσπαθώ να διαφημίσω κάτι, αλλά επειδή το παρατήρησα είπα να σου το αναφέρω. Οτι δεν διαλύεται καλά στο πιάτο νομίζω ότι είναι πιο βρύ για το στομαχάκι του μωρού.

Αν ψάχνεις κάτι πιο εξειδικευμένο πάντως και το βρεις, γράψτο κι εδώ για μελλοντική χρήση!

Παρεπιπτόντως στο parents βρήκα αυτό από μια κοπέλα. Δες το λίγο μήπως σε ενδιαφέρει.

http://www.babynat.co.uk/milk.html όπως και αναφέρει ότι σε καταστήματα με βιολογικά θα βρεις αυτό που ψάχνεις.

Επεξεργάστηκαν by maeleni

an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ maeleni για την απάντηση σου.

Αν ανακαλύψω κάτι επιπλέον σίγουρα θα το μοιραστώ μαζί σας.

Μάλλον θα τις πάρω μια μια για να το διαπιστώσω....


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγαμε στον παιδίατρο και η πρώτη κρέμα που μου ανέφερε είναι η Νουνού. Εκεί λοιπόν του είπα μήπως θα έπρεπε να πάρουμε κάποια με λιγότερα συστατικά ζάχαρης και απο μόνος του μου ανέφερε ότι η Milupa έχει λιγότερα, αν και δεν βρίσκει πρόβλημα στο να έχει συστατικά ζάχαρης. ΑΥτό μου είπε ότι έχει να κάνει και με την γεύση. Και άλλωστε αν υπήρχε κάποιος κίνδυνος με τις κρέμες, δεν θα επέτρεπε την κυκλοφορία τους η ευρωπαική ένωση.

Πάντως επειδή έψαξα και τις συσκευασίες, όντως η Milupa έχει τα λιγότερα.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγαμε στον παιδίατρο και η πρώτη κρέμα που μου ανέφερε είναι η Νουνού. Εκεί λοιπόν του είπα μήπως θα έπρεπε να πάρουμε κάποια με λιγότερα συστατικά ζάχαρης και απο μόνος του μου ανέφερε ότι η Milupa έχει λιγότερα, αν και δεν βρίσκει πρόβλημα στο να έχει συστατικά ζάχαρης. ΑΥτό μου είπε ότι έχει να κάνει και με την γεύση. Και άλλωστε αν υπήρχε κάποιος κίνδυνος με τις κρέμες, δεν θα επέτρεπε την κυκλοφορία τους η ευρωπαική ένωση.

Πάντως επειδή έψαξα και τις συσκευασίες, όντως η Milupa έχει τα λιγότερα.

Α ωραία. Αλλά σου ξαναλέω επειδή τις δοκίμασα η Νουνού δεν καλοδιαλύεται και γίνεται και σφιχτή σαν στόκος! Η milupa είναι πιο απαλή. Δοκίμασε και πράξε ανάλογα. Καλή επιτυχία!!!! Αντε μεγάλωσε το μωράκι σου κι εσένα.

Να το χαίρεσαι, φιλιά.


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά πήγαμε στον παιδίατρο και η πρώτη κρέμα που μου ανέφερε είναι η Νουνού. Εκεί λοιπόν του είπα μήπως θα έπρεπε να πάρουμε κάποια με λιγότερα συστατικά ζάχαρης και απο μόνος του μου ανέφερε ότι η Milupa έχει λιγότερα, αν και δεν βρίσκει πρόβλημα στο να έχει συστατικά ζάχαρης. ΑΥτό μου είπε ότι έχει να κάνει και με την γεύση. Και άλλωστε αν υπήρχε κάποιος κίνδυνος με τις κρέμες, δεν θα επέτρεπε την κυκλοφορία τους η ευρωπαική ένωση.

Πάντως επειδή έψαξα και τις συσκευασίες, όντως η Milupa έχει τα λιγότερα.

Γειά σου΄Lucky Star είμαστε περίπου συνονόματες!χαχα!

Εγώ έδινα του μικρού τις γερμανικές βιολογικές Hipp που τις αγόραζα από το Greenfarm, έχουν της ίδιας εταιρείας και τσάι, μπισκοτάκια, φρυγανίτσες, έτοιμα γεύματα για πιο μετά κτλ. Να σου πω δεν θυμάμαι αν είχα ελέγξει τη ζάχαρη αλλά και λόγω καταγωγής από γερμανία συναισθηματικά κλίνω να εμπιστεύομαι πολύ τα γερμανικά προϊόντα αλλά και να εμπιστεύομαι και τους ελέγχους που κάνουν στα προϊόντα τους. Τη ζάχαρη και γώ την απέφευγα όταν μπορούσα...πιστεύω ότι δεν είναι καλό να μαθαίνουν στη ζάχαρη και παχαίνει και κάνει κακό στα δόντια. Και τη milupa του έπαιρνα όταν ψώνιζα στο super market. Την νουνού τη δοκίμασα όντως δεν λιώνει καλά!Όσο για τους γιατρούς τι να πώ...

Ένα όμως είναι σίγουρο ότι στην Ελλάδα η καμπύλη για το βάρος των παιδιών είναι η πιο υψηλή της Ευρώπης. Ο γιός μου που ήταν και είναι πάντα κανονικός στο βάρος τον δείχνει πάντα σε ύψος πάνω από το μέσο όρο και σε βάρος πολύ κάτω από το μέσο όρο. Δεν λέω να τρώνε τα παιδάκια όσο πεινούν αλλά δεν χρειάζεται να τα φορτώνουμε με ζάχαρη. Οπότε καλά κάνεις και ψάχνεις κρέμα με λιγότερη ζάχαρη!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την. Να σου ζήσει και το μωρουλάκι σου.

Οχι τόσο ψάξιμο να πω την αλήθεια δεν έχω κάνει. Αλλά αυτή που μας σύστησε η γιατρός μας ήταν το ρυζάλευρο της nutricia και μετά τη βανίλια. Σίγουρα αυτό που έχω παρατηρήσει πάντως είναι ότι κάποιες άλλες δεν διαλύονται καλά, κάνουν σβωλάκια και είναι πιο σφιχτές, ενώ αυτή και οι αντίστοιχες της milupa γίνονται πιο όμοιόμορφη κρέμα.

Δεν είμαι ειδικός βέβαια και ούτε προσπαθώ να διαφημίσω κάτι, αλλά επειδή το παρατήρησα είπα να σου το αναφέρω. Οτι δεν διαλύεται καλά στο πιάτο νομίζω ότι είναι πιο βρύ για το στομαχάκι του μωρού.

Αν ψάχνεις κάτι πιο εξειδικευμένο πάντως και το βρεις, γράψτο κι εδώ για μελλοντική χρήση!

Παρεπιπτόντως στο parents βρήκα αυτό από μια κοπέλα. Δες το λίγο μήπως σε ενδιαφέρει.

http://www.babynat.co.uk/milk.html όπως και αναφέρει ότι σε καταστήματα με βιολογικά θα βρεις αυτό που ψάχνεις.

Και αυτή την έπαιρνα είναι ιταλική νομίζω και την έχει στο super market μαζί με milupa και νουνού


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και απο εμενα! Εγω εδινα και συνεχιζω να δινω στη μικρη μου κρεμες της Νουνου. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι ουτε νερωνουν αλλα ουτε γινονται πετρα και η μικρη μου τις τρωει μια χαρα σε αντιθεση με τις υπολοιπες εταιρειες που διναμε μαχη για να τις φαει!

Ευχομαι καλη επιτυχια στο ξεκινημα σας με το κουταλι σε οποια εταιρεια καταληξετε τελικα!

Να σου ζησει το μικρακι σου! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το αστεράκι μου τρώει της βανίλια - ρυζάλευρο Nestle προσθήκη ζάχαρης και φαριν λακτε της nutricia με λίγο ποσοστό ζάχαρης.Ξεκινήσαμε με βιολογικη κρέμα αλλά αγχώθηκα και την σταμάτησα!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα ξεκινήσουμε με υην Νουνού, την οποία έχω ήδη πάρει και θα σας πώ την εμπειρία μας. Άλλωστε, όπως έχει πει και μια φίλη μου, να φροντίζεις το μωρό σου όπως νιώθεις εσύ καλύτερα, δηλαδή στην πορεία βλέπουμε.

Όσο για το κουτάλι έχω αρχίσει και της το δίνω να το βάζει στο στόμα της για να το συνηθήσει. Βέβαια θα δίξει η πρώτη φορα. Αύριο θα της δώσουμε την πρώτη της κρεμούλα.....Το περιμένουμε πώς και πώς......


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα ξεκινήσουμε με υην Νουνού, την οποία έχω ήδη πάρει και θα σας πώ την εμπειρία μας. Άλλωστε, όπως έχει πει και μια φίλη μου, να φροντίζεις το μωρό σου όπως νιώθεις εσύ καλύτερα, δηλαδή στην πορεία βλέπουμε.

Όσο για το κουτάλι έχω αρχίσει και της το δίνω να το βάζει στο στόμα της για να το συνηθήσει. Βέβαια θα δίξει η πρώτη φορα. Αύριο θα της δώσουμε την πρώτη της κρεμούλα.....Το περιμένουμε πώς και πώς......

Αντε με το καλό. Καλή αρχή και μην απογοητευτείς αν δεν τα καταφέρετε με την πρώτη!


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα ξεκινήσουμε με υην Νουνού, την οποία έχω ήδη πάρει και θα σας πώ την εμπειρία μας. Άλλωστε, όπως έχει πει και μια φίλη μου, να φροντίζεις το μωρό σου όπως νιώθεις εσύ καλύτερα, δηλαδή στην πορεία βλέπουμε.

Όσο για το κουτάλι έχω αρχίσει και της το δίνω να το βάζει στο στόμα της για να το συνηθήσει. Βέβαια θα δίξει η πρώτη φορα. Αύριο θα της δώσουμε την πρώτη της κρεμούλα.....Το περιμένουμε πώς και πώς......

Όσο για το κουτάλι είναι και αυτό ένα θέμα. Υπάρχουν κάτι πολύ ωραία της nuk αν θυμάμαι καλά που είναι ελαστικό το μπροστινό μέρος. Εμένα με βόλεψε πολύ αυτό γιατί έπιανε και ωραία ποσότητα και δεν φοβόμουν μη τον τραυματίσω στα ούλα μιας και κάνουν και απότομες κινήσεις. Και στην οδοντοφυία τον ευχαριστούσε να το δαγκώνει πιο πολύ από όλα τα ειδικά του εμπορίου.


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...