Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Σας ευχαριστώ όλες-όλες-όλες για τις γλυκές σας ευχές, πάρτε ένα γλυκάκι περικαλώ... Δεν παχαίνουν!

Μπήκα από τα σχολείο, θα επανέλθω από το σπίτι αργότερα, πολλά-πολλά φιλιά!!!

Μας κολάζεις!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και να χαίρεσαι τ' ονομά σου! :D


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχααχχαχαχαχαχαχχαχαχαχα......α ρε τσιπουραααααααααααα.....του πλέκεις και φανελλες....τι αλλο θελει???? αχαχαχαχαχχα :tongue::tongue::tongue:

καλα ετσι οπως τα πας...δεν ειναι κ πολυ μακρυς ο δρομος ;););)

αχαχαχαχαχαχα φανέλες ε;;;;;;;; καλή ιδέα!

μια μέρα έφαγα η ομάδα μου (SAN JOSE SHARKS) ένα γκολ μου έφυγε η βελόνα στον αέρα πετάχτηκε το γατί στο ταβάνι!!!!! τα παίρνει και η καρδουλλλλίνα μου και αρχίζει τα: Αμαν ρε μωρό πιά! με το κράνος θα βλέπω τηλεόραση???? αχαχαχαααααα

άπειρες στιγμές οικογενειακής γαλήνης!

εσείς είστε και ψηλές /θα γίνετε ΟΙ γοργοναρες!....άντε περιμένουμε και γοργονοφωτογραφίες;)

θα καει ο φακός καλέ απο την άπειρη ομορφιά μου χαχαχαχα

1,70 είμαι, νορμάλ

Σοφία χρόνια πολλά και πάλι !!!!! όσο για τα γλυκάκια... αχ αχ αχ τί μου κάνεις σήμερα αχ!

σήμερα δεν αποδέχθηκα κάλεσμα για το βράδυ ακριβως για αυτόν τον λόγο, ξέρω ότι έτσι όπως είμαι που περιμένω να αδιαθετήσω δεν θα συγκρατηθώ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι!!!!...γιατί ένα τακουνάκι το φοράς, οπότε 1,68 συν 5 γίνεσαι 1,73

εγώ είμαι ΄1.60:(:(

ρε κοριτσια μην μαλωνεται να σας δωσω εγω υψος αμα θελεται να κοντινο λιγο παρτε 6 ποντους καντε τους οτι θελεται εγω δεν τους θελω παρτε παρτε !!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα 20 τα έχασα μέσα σε 7 μήνες και τα ξαναπήρα 1,5 χρόνο μετά στην εγκυμοσύνη μου.Τώρα για τις άλλες δεν ξέρω.

γνώμη μου εφόσον δεν εχεις να χασεις τοσα κιλά πλεον..μονο 6...να προσπαθησεις με διατροφη...και οχι με διαιτα

σου παραθετω καποια παλαιοτερα post μου...που βοηθησαν αρκετα τα κοριτσια....

  • Κοψτε το αλατι ή παρτε αυτο στην πρασινη συσκευασια -51% νατριο
  • Πινετε τουλαχιστον 2 λιτα νερο την ημερα
  • Κοψτε τυρια-αλλαντικα-αναψυκτικα-αλκοολ
  • Καντε 6 γευματα την ημερα (πρωινο-10ατιανο-12κατιανο-μεσημεριανο-απογευματινο-βραδινο
  • Μην αφηνετε τον εαυτο σας να πεινασει....οταν νιωθετε λιγουρες καντε ενα τσικκκκ και πιαστε ενα φρουτακι....αυτη την εποχη υπαρχουν τα καλυτερα φρουτα!!!
  • Θελετε γλυκο???....οκ φτιαξτε ζελε ή δοκιμαστε τα κελλογκς μπαρ ή σε μεγαλα ζαχαροπλαστεια ζητηστε γλυκα για διαβητικους!!!
  • Προσθεστε στη διατροφη σας φυτικες ινες (δημητριακα-ψωμι ολικης κτλ)
  • Βραδινο προτειμηστε ή ενα μπωλ δημητριακων με γαλα ή μια πρασινη σαλατα ή ωραιοτατα βλητα εποχης!!!
  • Βγαινετε εξω για φαγητο και νομιζετε οτι θα στερειθητε???....ΟΧΙ !!!...διαλεξτε ενα φιλετακι ψητο (κοτοπουλο-μοσχαρι κτλ ή ψαρι)....και συνοδευστε το με μια πρασινη σαλατα
  • Παραγγελνει ο αντρας σας σουβλακια????....εσεις παραγγειλτε 2-3 καλαμακια κοτοπουλο και μια σαλατουλα icon_mrgreen.gif
  • Θελει ο αντρας σας πιτσα???...ας φαει ...παραγγειλτε μια ωραιοτατη σαλατουλα του καισαρα εσεις!!!
  • Καντε με περισσοτερη ενταση τις δουλειες του σπιτιου....π.χ τζαμια δεν καθαριζουμε δεξια-αριστερα...πανω κατω με βαθια καθισματα icon_wink.gif...θελετε να πιασετε απο το ντουλαπι τη χλωρινη???...μην τουρλωνετε πωπο....καντε βαθυ καθισμα και πιαστε την !!!
  • Ασανσερ ΤΕΛΟΣ !!!....σκαλιτσες
  • Παρκαρετε παντα πιο μακρια απο τον προορισμο σας....το περπατημα θα σας ωφελησει....περπατατε ΓΡΗΗΗΗΓΟΡΑ...το ιδιο και με το λεωφορειο κατεβειτε μια σταση νωριτερα
  • Καντε σωστους συνδιασμους τροφων...μην τρωτε πρωτεινη (κρεας) με αμυλο (πατατες-μακαρονια) ουτε με υδατανθρακες (γιγαντες ας πουμε)
  • Πατε με τα παιδια σας στην παιδικη χαρα και θελουν να κανουν τραμπαλα??? αφηστε το παγκακι που αραζετε....απο την αλλη πλευρα της τραμπαλας καθιστε εσεις!!!!....η καλυτερη ασκηση για γλουτους!!!!!
  • Δεν εχετε χρονο για γυμναστηριο αλλα ο πωπος ειναι λιγο στα down του???...παρτε μια σταθερη καρεκλα και καντε στεπ!!!....καντε 15 κοιλιακους τουλαχιστον τη μερα(για αρχη...μη μου πιαστειτε κιολας....τελος καντε λιγες διατατικες...να τεντωσουν και να τονωθουν οι μυες σας

Το κολπο στην ολη ιστορια (διατροφη) ειναι να γινει τροπος ζωης.....εεεε ΟΚ και αν παρασπονδουμε καποιες φορες δεν κανει κακο....μια στο τοσο icon_wink.gif

Δεν θελει κοπο, θελει τροπο.

Μη μασατε....ολα στο μυαλο μας ειναι....θα τα χασετε!!! icon_cool.gif

Οταν ξαφνικα σταματησει ο οργανισμος να χανει κιλα-λιπος, κοινως κολλησατε, η λυση ειναι απλη. Δωστε ενα τρανταγμα στο σωμα σας με μια εντονη αλλαγη στις συνηθειες σας. Προφανως κανετε τα ιδια ακριβως για μεγαλο χρονικο διαστημα και ο οργανισμος επεσε σε αδρανεια. Ξυπνηστε τον λοιπον!

Ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας....μην κανετε πολυ αυστηρη διαιτα με αποτελεσμα να πεινατε ή να στερειστε απαραιτητες τροφες.

Η λυση για να χασετε κιλα-λιπος ειναι η σωστη διατροφη.....και το αποτελεσμα μακροχρονιο γιατι πλεον γινεται τροπος ζωης !!!

Ειδικα εαν προσθεσετε και ενα ειδος ασκησης......τα αποτελεσματα ειναι θαυματουργα!!!

Ακολουθηστε μας και θα δειτε οτι ΔΕΝ ειναι δυσκολο να χασετε κιλα και λιπος !

======================================================

Σωστοί συνδυασμοί *Πρωτεΐνες με λαχανικά. Καλές πηγές πρωτεϊνών αποτελούν το κρέας, το ψάρι, τα πουλερικά, τα αβγά, το συκώτι, τα γαλακτοκομικά και τα αμύγδαλα. Αυτά είναι καλό να συνδυάζονται με ποικιλία λαχανικών, ωμών ή βρασμένων, όπως ντομάτες, μαρούλι, λάχανο, κολοκυθάκια, αγγούρι, χόρτα, καρότα, σπαράγγια, πιπεριές.

Κακοί συνδυασμοί *Πρωτεΐνες με πρωτεΐνες: όχι κρέας με αβγά, ψάρι με τυρί, κοτόπουλο με τυρί.*Πρωτεΐνες με άμυλο: όχι κρέας με πατάτες, κοτόπουλο με μακαρόνια. *Πρωτεΐνες με σάκχαρα και γλυκά φρούτα: όχι πρωτεΐνες με σύκα, σταφύλια, ώριμα αχλάδια, μπανάνες, ώριμα ροδάκινα, σταφίδες, χουρμάδες.*Πρωτεΐνες με λίπη: όχι πρωτεΐνες με βούτυρο, κρέμα γάλακτος, μαργαρίνη, ελαιόλαδο, σπορέλαια. *Πρωτεΐνες με οξέα: κυρίως όχι, με χυμό ανανά ή γκρέιπ-φρουτ. Άμυλα

Σωστοί συνδυασμοί * Άμυλα με λαχανικά: πατάτες, ρύζι, μακαρόνια, μπιζέλια, δημητριακά, ξερά φασόλια, αγκινάρες.

Κακοί συνδυασμοί * Άμυλα με πρωτεΐνες. * Άμυλα με οξέα: κυρίως με ξινά φρούτα, όπως πορτοκάλι, λεμόνι, γκρέιπ-φρουτ, νεκταρίνια. * Άμυλα με άμυλα. * Άμυλα με ζαχαρούχα και γλυκά φρούτα. Φρούτα και λαχανικά


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΦΙΛΕΝΑΔΑ...

ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ....

ΞΑΝΑΜΑΝΑΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΡΟΜΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΑ ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΤΑΣΗ, ΠΑΜΕ ΠΑΡΕΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ! ! ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΊΜΑΣΤΕ ΟΜΑΔΑ ΕΜΕΙΣ, ΟΙ ΒΑΡΕΩΝ ΒΑΡΩΝ ΓΟΡΓΟΝΕΣ!

sktchmer3.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ και στα δικά σου και γρήγορα παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Ελιζαααααα....γιούυυχουυυυυυ :D:D:D

ρε παιδια που ειναι η Γιωργια σημερις??????


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελιζαααααα....γιούυυχουυυυυυ :D:D:D

ρε παιδια που ειναι η Γιωργια σημερις??????

αληθεια που ειναι ????

θα χει δουλίτσες!!..δεν περίμενε και το ΄γιο της χθες;;


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

θα χει δουλίτσες!!..δεν περίμενε και το ΄γιο της χθες;;

ναι αυτο ειναι αληθεια θα ερθει ο μεγαλος της γιος αλλα τωρα θα επρεπε να ειναι στην δουλεια βρε ????? λες να της εδωσαν αδεια μετα απο τοση δουλεια που ειχε τοσες μερες την τρελαναν κανονικα αμαν ποια μερικες φορες ειναι οι εργοδοτες αστα να πανε ???;)

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια αν όλα πάνε καλά και συμφωνήσουμε με την ιδιοκτήτρια λογικά αύριο θα το κλείσουμε το καινούργιο σπιτάκι!!!!!!!! :)

μακάρι να προχωρήσουμε !!!!!

ξέρω ότι θα μου βγει ο π..ος αλλά τουλάχιστον θα είναι για καλό!

Link to comment
Share on other sites

Mpap σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου τις διάβασα πίνοντας το πρώτο μου μπουκάλι με νερό!! Σίγουρα θα τις ακολουθήσω!

Το κακό με εμένα έιναι ότι δεν μπορώ να κάνω δίαιτα για πολύ καιρό και άμα δεν βλέπω αποτέλεσμα πέφτω και τα παρατάω. Θυμάμαι τότε στη διαιτολόγο στους 6 μήνες είχα φτάσει να χάνω 300 γρ το 15ήμερο!! Κουράστηκα και τα παράτησα.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...