Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, linaa είπε:

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

      Σ' ευχαριστώ!

      πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

Εγκυός 20 χρονών με αρνητικούς γονείς,βοήθεια.


Recommended Posts

επισης, θεωρω οτι την αποφαση σου την εχεις ηδη παρει!!!! και τζαμπα συζηταμε!!! στηριξε την και ολα θα πανε καλα. και για τους γονεις σου μη φοβασαι. διπλα σου θα ειναι, αργα ή γρηγορα. και αν δεν ειναι κακο του κεφαλιου τους!! αληθεια, οι γονεις του φιλου σου τι λενε? σημαντικο και αυτο.


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μικρη μανουλα αν μου επιτρεπεις μια συμβουλη σαν πολυ μεγαλυτερη σου,θα σου πω οτι θα ελεγα και στην κορη μου.Ενα παιδι σ αυτη την ηλικια ανατρεπει πολλα πραγματα και ''προτεραιοτητες'' ,που ομως οσο περναν τα χρονια καταλαβαινουμε πως ισως τελικα δεν ηταν και τοσο σημαντικες.Εξ αλλου η ζωη εχει δυσκολιες ετσι κι αλλιως.Υπαρχουν πολλες τακτοποιημενες κοπελες που δεν μπορουν να αποκτησουν παιδι η που εχει καποιο προβλημα που πρεπει να αντιμετωπισουν.Οποτε θα σου ελεγα να προχωρησεις με θαρρος γιατι ποτε καμια γυναικα δεν μετανοιωσε που κρατησε το παιδι της!Σου ευχομαι οτι καλυτερο στη ζωη σου!

Απλά...συφωνώ. Μέσα σε 10 σειρές όλες οι σκέψεις μου. Μόνο υπογράμμισα αυτό που πλέον έχω αντιληφθεί και εγώ μέσα από τις εμπειρίες και τα βιώματά μου.

Βέβαια, όπως είπαν και οι προλαλήσασες, θα πρέπει να σκεφτείς όλα τα ενδεχόμενα. Όχι για να φοβηθείς. Απλά για να προετοιμάσεις τον εαυτό σου κατάλληλα.

Όπως και να έχει, η τελική απόφαση είναι δική σου και θα πρέπει να προέλθει από εσένα και σίγουρα όχι υπό το καθεστώς έμμεσης ή άμεσης πίεσης.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτοι ηταν ετοιμοι για κατι τετοιο αλλα εφοσον ειναι δικη μας αποφαση αυτοι θα ειναι διπλα μας σε οτι χρειαστει..Ποτε δεν μου αρεσε η ανεμελια οι εξοδοι και τα λοιπα ημουν παντα καπως μοναχικος και σοβαρος τυπος ανθρωπου πιστευω οτι ημουν φτιαγμενη για οικογενεια

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι που κανει τα παντα γα να νιωθω καλα.προς το παρων μενουμε στο πατρικο του μεχρι να περασει και ο τριτος μηνας και μετα λεμε να νοικιασουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε ενταξει ρε συ. πες το απο την αρχη!

τωρα που εχεις φυγει απο το σπιτι σου οι γονεις σου πως σου φερονται?

στην επιχειρηση σταματησες να δουλευεις? λογω εγκυμοσυνης? ή επειδη δε συμφωνουν?

να νοικιασετε μονοι σας παντως, γιατι τετοιες συμβιωσεις με γονεις-πεθερικα αργα ή γρηγορα φερνουν κουραση και επομενως προστριβες.


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

απο την επιχειρησηη δεν σταματησα ακομη αλλα θα σταματησω συντομα γιατι δεν με θελει μεδω μετα απο αυτο.. θα προσπαθησουμε να νοικιασουμε οσο πιο συντομα.οι γονεις μου ειναι επιθετικοι και αρνητικοι αλλα στην ουσια ο πατερας μου με εδιωξε με τα λογια του

Link to comment
Share on other sites

θεωρει την οικογενεια του οτι να'ναι επειδη δεν εχουν βλεψεις μεγαλες και αρκουντε σε αυτα που εχουν επειδη σε μια τετοια στιγμη με μαζεψαν αυτος πιστευει οτι δεν επρεπε τους θεωρει αλητες . μπαινοβγαινω 3 χρονια μεσα στο σπιτι τους και το μονο που βλεπω ειναι καλοσυνη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! sorry αλλα με τα παιδια και με τη δουλεια δεν προλαβα να ξαναμπω. λοιποιν, το οτι σε μαζεψαν, δε νομιζω οτι τους κανει αλητες. και γω νομιζω το ιδιο θα εκανα. ουτε το οτι ειναι ολιγαρκεις ειναι κακο. εσυ γιατι εφυγες απο το σπιτι σου? απο μονη σου? σε εδιωξαν?

νομιζω οτι θα πρεπει να συζητησεις μαζι τους και να τους εξηγησεις ομορφα και ωραια χωρις φωνες οτι την αποφαση σου την εχεις παρει και οτι θα ηθελες να τους εχεις διπλα σου.


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


LITTLEMOMMY λυπάμαι πολύ να ακούω για γονείς που κηνυγάνε τα δικά τους θέλω και δε στηρίζουν τα θέλω του παιδιού τους.Εγώ από αυτά που γράφεις βλέπω πως είσαι ένα πολύ ώριμο κορίτσι, συνειδητοποιημένο και οι γονείς του φίλου σου έκαναν αυτό θα έπρεπε να κάνει κάθε γονέας σε τέτοια περίπτωση είτε συμφωνούσε είτε όχι. Έτσι νομίζω δηλ.

Πιστεύω ότι η στάση των γονιών σου σε πληγώνει και στην ουσία ψάχνεις να επουλώσεις τη πληγή που σου έχουν δημιουργήσει...Μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου. Δεν αξίζει το κόπο ειδικά η μαμά σου που έχει κάνει παιδιά και θα έπρεπε να ξέρει τι σημαίνει άμβλωση και ψυχικά και σωματικά... Έβαλαν πιο πάνω την εικόνα τους ως οικογένεια παρά την υγεία τη ψυχική και σωματική του παιδιού τους...

Βέβαια όντως είστε και οι δυο πολύ νέοι αλλά αυτό το πλασματάκι δε φταίει σε κάτι... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για τους 3 σας και να είστε πάντα αγαπημένοι και ενωμένοι από εδώ και μπρος! Δεν είστε ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι και όσον αφορά τις σχέσεις μεταξύ του ζευγαριού σε όλες τις ηλικίες υπάρχουν οι αεπιτυχημενες και οι αποτυχημένες σχέσεις. Στο χέρι μας είναι να ανήκουμε στη θετική πλευρά;)


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

tsourekimou εχω συζητησει απειρες φορες μαζι τους και τους εξηγησα οτι αυτη ειναι η αποφαση μου και δεν αλλαζει απο το σπιτι εφυγα γιατι ο πατερας μου ειπε οτι που.....ς και ρεμαλια δεν θελει στο σπιτι του αυο ξεχυλισε το ποτηρι μου δεν ειχα σκοπο να φυγω ειχα σκοπο να αραββωνιαστω και να φυγω...

ampeligi η μαμα μου λεει οτι η αμβλωση δεν ειναι τιποτα οτι δεν θα παθω τιποτα κακο οτι θα ειναι διπλα μου να με στηριξει οτι τοσα ατομα το κανουν καθε μερα κτλπ οτι ακομα δεν γνωρισα αυτο το παιδι δεν γινεται να νιωθω κατι εγω ομως δεν μπορω να κανω τετοιο κακο φοβαμαι οτι με οποιοδηποτε τροπο θα με τιμωρισει ο θεος και συν του οτι οως μπορει να λεει τετοια πραγματα ενω εχει παιδια?δεν ειμαι αρκετα ωριμη αλλα θεωρω πολυ πιο ανωριμο να κανω ενα τετοιο λαθος που θα με συμαδευει μια ζωη και θα καταστρεψει και την σχεση μου με τον φιλο μου.δεν ξερω ολη αυτη η κατασταση μου δημιουργει ασχημα ξεσπασματα κυριως στην μαμα του φιλου μου.

Link to comment
Share on other sites

tsourekimou εχω συζητησει απειρες φορες μαζι τους και τους εξηγησα οτι αυτη ειναι η αποφαση μου και δεν αλλαζει απο το σπιτι εφυγα γιατι ο πατερας μου ειπε οτι που.....ς και ρεμαλια δεν θελει στο σπιτι του αυο ξεχυλισε το ποτηρι μου δεν ειχα σκοπο να φυγω ειχα σκοπο να αραββωνιαστω και να φυγω...

ampeligi η μαμα μου λεει οτι η αμβλωση δεν ειναι τιποτα οτι δεν θα παθω τιποτα κακο οτι θα ειναι διπλα μου να με στηριξει οτι τοσα ατομα το κανουν καθε μερα κτλπ οτι ακομα δεν γνωρισα αυτο το παιδι δεν γινεται να νιωθω κατι εγω ομως δεν μπορω να κανω τετοιο κακο φοβαμαι οτι με οποιοδηποτε τροπο θα με τιμωρισει ο θεος και συν του οτι οως μπορει να λεει τετοια πραγματα ενω εχει παιδια?δεν ειμαι αρκετα ωριμη αλλα θεωρω πολυ πιο ανωριμο να κανω ενα τετοιο λαθος που θα με συμαδευει μια ζωη και θα καταστρεψει και την σχεση μου με τον φιλο μου.δεν ξερω ολη αυτη η κατασταση μου δημιουργει ασχημα ξεσπασματα κυριως στην μαμα του φιλου μου.

Για μένα συμπεριφέρεσαι πολύ ώριμα ειδικά για την ηλικία σου.... Είμαι σίγουρη πως με το να το κρατήσεις το παιδί σίθγουρα δε θα το μετανιώσεις ποτέ! Καμία πότε δε μετάνιωσε που το κράτησε, αντίθετα πολλές μετάνιωσαν που το έριξαν...

ΑΖφού ξέρεις ότι ξεσπάς άδικα στη μαμά του φίλου σου να της μιλήσεις και να της πεις να μη σε παρεξηγεί αν κάποιες φορές ξεφεύγεις, γιατί είσαι πικραμένη από τους δικούς σου. Αυτό θα κάνει καλό και στις δυό σας και σε εκείνη γιατί κακά τα ψέματα αυτή σας βοηθάει και σας στηρίζει!


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Της το εχω εξηγησει αυτο το πραγμα...απλα αυτην και παλι πεταει υπονοουμενα οπως παραδειγμα προχθες που συζητουσαμε της ειπα οτι ειπα στον φιλο μου να νοικιασουμε ενα σπιτι και οτι συμφωνησε μετα το πασχα να το κανονισουμε γιατι της ειπα οτι δεν νιωθω πολυ ανετα να μενουμε εκει πολλα ατομα μεσα στο σπιτι εχει αλλα τρια αδερφια ο φιλος μου δεν εχω την ανεση μου την ηρεμια μου κτλπ και τις τονισα οτι δεν εχω καποιο προβλημα μαζι τους και οτι ειναι πολυ καλοι μαζι μου και αυτη χθες λεει στον φιλο μου τι την καναμε και θελει να φυγει απο εδω με τσαντισε και της μιλησα αποτομα γιατι εγω της το τονισα οτι το προβλημα εναι καθαρα δικο μου.δεν ξερω πως να φερθω ειμαι πολυ αυθορμητη και δεν ξερω πως να αντιδρασω .. Συν το οτι μου λεει οτι καποια λεφτα που ειχε στην ακρη ο φιλος μου τα βαλανε αυτοι στην δουλεια τους και θελουν να βαλουν και τα υπολοιπα και ισως θα ηταν καλυτερο να περιμεναμε λιγο και να μην ειμαι τοσο εγωιστρια. και σκεφτομαι απο μεσα μου γιατι να χρησιμοποιησουν αυτοι τα λεφτα για την δουλεια δεν νομιζω οτι γινομαι εγωιστρια επειδη θελω το χωρο μου

Link to comment
Share on other sites

Της το εχω εξηγησει αυτο το πραγμα...απλα αυτην και παλι πεταει υπονοουμενα οπως παραδειγμα προχθες που συζητουσαμε της ειπα οτι ειπα στον φιλο μου να νοικιασουμε ενα σπιτι και οτι συμφωνησε μετα το πασχα να το κανονισουμε γιατι της ειπα οτι δεν νιωθω πολυ ανετα να μενουμε εκει πολλα ατομα μεσα στο σπιτι εχει αλλα τρια αδερφια ο φιλος μου δεν εχω την ανεση μου την ηρεμια μου κτλπ και τις τονισα οτι δεν εχω καποιο προβλημα μαζι τους και οτι ειναι πολυ καλοι μαζι μου και αυτη χθες λεει στον φιλο μου τι την καναμε και θελει να φυγει απο εδω με τσαντισε και της μιλησα αποτομα γιατι εγω της το τονισα οτι το προβλημα εναι καθαρα δικο μου.δεν ξερω πως να φερθω ειμαι πολυ αυθορμητη και δεν ξερω πως να αντιδρασω .. Συν το οτι μου λεει οτι καποια λεφτα που ειχε στην ακρη ο φιλος μου τα βαλανε αυτοι στην δουλεια τους και θελουν να βαλουν και τα υπολοιπα και ισως θα ηταν καλυτερο να περιμεναμε λιγο και να μην ειμαι τοσο εγωιστρια. και σκεφτομαι απο μεσα μου γιατι να χρησιμοποιησουν αυτοι τα λεφτα για την δουλεια δεν νομιζω οτι γινομαι εγωιστρια επειδη θελω το χωρο μου

AAAA ΈΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΌΤΕ... ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΚΟΠΟ... ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΖΗΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ...ΕΣΥ, Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ... ΕΠΕΣΕΣ ΑΠΟΤΟΜΑ ΣΤΑ ΒΑΘΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ...


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...