Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σου μητσακι...μπραβο στο μωρακι σου. Της γωγουλας εκανε πυρετο τελικα αραγε???

Οντως περναμε πολυ ωρα....είναι αυτη η βρωμοπαρεα που μας παρασυρει...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

σε όλα τα βιβλία που εχω διαβάσει πλέον ανάσκελα λενε να βαζουμε τα παιδια λόγο του συνδρόμου πιο παλια όμως ελεγαν μπρούμυτα τι να πω δεν ξερω ο παιδίατρος μας ειπε να τον βάζουμε προύμυτα στο νοσοκομείο στην θερμοκοιτίδα ανάσκελα ηταν, τώρα βγάλτε ακρη. Τώρα όμως πρεπει να είναι προύμυτα γιατι χρειάζεται να γυμναστούν τα χερακια του και ο λαιμός του διοτι αν το βαλεις ετσι κανει σαν να σηκωθεί και γυμνάζετε. Ελα όμως που εμενα εχει συνηθίσει ανασκελα και όταν τον γυρναω δεν καθετε και κλαίει τι να τον κανω τωρα? Ακομα και κοιμισμένο τον γυρισα αλλά το κατάλαβε και εβαλε τα κλαματα. Δεν θελει αλλα πρεπει τι να κανω??

Επίσης ολο μου ξυπναει κοιμάται κλαιει 3 λεπτα υπνο παλι και ούτω καθεξής κολικούς εχει? Νομιζα ότι τελειώνουν τωρα οι κολικοι

Ξερετε που μπορω να βρω στολη για τον μπεμπη?

λοιπον Ελενακι συμφωνα παντα με τις οδηγιες του παιδιατρου μου το μωρο πρεπει να κοιμαται οπως εκεινο βολευεται!!οσον αφορα για το μπρουμυτα κ να δυναμωσουν οι μυες του οταν ξυπναει κ τον βλεπεις οτι εχει ορεξη για παιδχνιδια μια παρα πολυ καλη ασκηση ειναι να τον βαζεις μπρουμυτα να στεκεται στους αγκωνες του κ να προσπαθει να γυρισει μονος του ανασκελα!!!εχει πολυ πλακα οταν το κανουμε στον δικο μας γιατι τον νευριαζει η σταση αυτη κ γυρναει στο αψε σβησε!!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μητσακι...μπραβο στο μωρακι σου. Της γωγουλας εκανε πυρετο τελικα αραγε???

Οντως περναμε πολυ ωρα....είναι αυτη η βρωμοπαρεα που μας παρασυρει...

γεια σου ΑΛΕΚΑΡΑ!!! δεν ξερω ρε γαμωτο δεν εμαθα τι εγινε με την συμπεθερα!αχ κ γω θελω να καθομαι μωρε να μιλαμε αλλα σας ειπα καθομαι με το μωρο οταν ειναι ξυπνιος κ με τον Αντρικο μου η κοιμαμαι το μεσημερακι καμια ωριτσα...εντωμεταξυ εχω εδω κ 10 μερες περιπου κ την μαμα μου που ερχεται κ καθεται μεχρι το μεσημερι κ πιανουμε την παρλα με βοηθαει με τις δουλειες κ την εχω καταβρει!!!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς η μπέμπα ανάσκελα βολέυεται, Τη βαζω στο πλάι αλλά γυρίζει μόνη της. Πιπιλες σιλικόνης χρησιμοποιώ. Καουτσουκ δεν έβαλα καθόλου ούτε στο Μαρκελλο.

Α κορίτσια χθες περασα από τα Prenatal και έςχουν κάτι ωράιες στολές-φορμακια για μικρα μωρά (μελισσακι, μανιταρι, σκυλάκι κ.α) με 24 ευρώ.

Αν έχετε να πάτε κάπου αποκριάτικα, είναι ωράιες.

Για όσες μανούλες με μεγαλύτερα παιδακια ενδιαφερονται, το Θεατρο Χωρα στην Κυψελη, 'εχει ωραίες παραστασεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς η μπέμπα ανάσκελα βολέυεται, Τη βαζω στο πλάι αλλά γυρίζει μόνη της. Πιπιλες σιλικόνης χρησιμοποιώ. Καουτσουκ δεν έβαλα καθόλου ούτε στο Μαρκελλο.

Α κορίτσια χθες περασα από τα Prenatal και έςχουν κάτι ωράιες στολές-φορμακια για μικρα μωρά (μελισσακι, μανιταρι, σκυλάκι κ.α) με 24 ευρώ.

Αν έχετε να πάτε κάπου αποκριάτικα, είναι ωράιες.

Για όσες μανούλες με μεγαλύτερα παιδακια ενδιαφερονται, το Θεατρο Χωρα στην Κυψελη, 'εχει ωραίες παραστασεις.

καλημερα κοριτσαρα μου !!!αααα ωραιες στολεεες!!!!τα mothercare εχουν βαλει αραγε?

λοιπον την καλημερα μου σε ολες παω να φτιαξω καφε στη μαμα μου που ερχεται!!!αααα ξεχασα οσες αρχησατε δουλεια καλη αρχη!!!!φιλακια!!!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε Μητσακι μου δε χρειαζεται να στεναχωριεσαι και να λες γιατι δε μπαινεις συχνα. Ο καθενας μπαινει όποτε θελει και όποτε μπορει.

Και εγω η αργοσχολη που εχω δυο παιδακια, και αντρουλη και δουλιτσα και (δεν ξερω αν τα'μαθες) γοργονιτσα, κανω αμαν να τα τελειωσω όλα για να μπω...εχω εθιστει χαχα... αλλα μου αρεσει!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

βρε Μητσακι μου δε χρειαζεται να στεναχωριεσαι και να λες γιατι δε μπαινεις συχνα. Ο καθενας μπαινει όποτε θελει και όποτε μπορει.

Και εγω η αργοσχολη που εχω δυο παιδακια, και αντρουλη και δουλιτσα και (δεν ξερω αν τα'μαθες) γοργονιτσα, κανω αμαν να τα τελειωσω όλα για να μπω...εχω εθιστει χαχα... αλλα μου αρεσει!

τα μαθα τα μαθα!!κ πολυ σε ζηλευω!!!!κ μεις εχουμε κολυμβητυηριο εδω κ μαλιστα διπλα στο σπιτι μου αλλα ειναι ανοιχτο ρε γαμωτο κ γι αυτο δεν παω!

λοιπον στην Μενεγακη θα μιλησουν για το φασκιωμα το μωρων οποια θελει να το παρακολουθησει!!!εχω απορια να δψ τι θα πουν γιατι στο μεαιευτηριο μας ειχαν πει οι παιδιατροι αλλα κ η μαια μας οτι δεν καλο να φασκιωνεις το μωεο γιατι κ δεν βολευεται αλλα κ αν πχ παει να σκασει η γυρισει δεν θα μπορει να κουνηθει!!εφυγααααααα


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!

Διάβασα όσο μπορούσα αυτά που γράψατε. Βουρ στα ΚΑΠΗ Χαλανδρίου. Μαρκελλάκι ωραίο το προσκλητήριο. Μαριάνθη μου τα μπεμπάκια μας έχουν μηνογενέθλια σήμερα. Πότε πέρασαν τρεις μηνες ούτε που το κατάλαβα.

Εγώ μπρούμητα δεν την βάζω. Κανα δύο φορές που προσπάθησα τσαντίζεται και δεν θέλει. Την βάζω στο πλαι και γυρνάει μόνη της ανάσκελα. Τι να πω. Στην Ζέτα απαγορευόταν το ανάσκελα, τώρα απαγορεύεται το μπρούμητα, στο τέλος θα μας πούνε να τα κρεμάμε.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Στην Ζέτα απαγορευόταν το ανάσκελα, τώρα απαγορεύεται το μπρούμητα, στο τέλος θα μας πούνε να τα κρεμάμε.
:lol::lol:

Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααα

αν θες να το παλέψεις ξεσκίσου στα υγρά κ θα δεις μεγάλη διαφορά!!! σούπες, χυμούς, γάλα, νερό, μπύρα (μην τρελαίνεσαι έχει κ χωρίς αλκοολ)!!!!!

λες βρε μαρλεν???

Ιριδακι αν θες να αρχισεις διαδικασια αποθηλασμου δινεις συμπληρωμα, εκει οδηγει ειτε το θελουμε ειτε οχι. Αν θελεις να συνεχισεις αποκλειστικα βαζεις μπουμπου στο στηθος και ρουφαει μετα μανιας για ωρες...μετα απο 4-5 μερες η παραγωγη επανερχεται...it's up to you...;);)

σιγουρα κοπελα μου? δε θα κουραστει-τσαντιστει κλπ αν την εχω να ρουφαει χωρις να βγαζει τπτ? και αν για 3-4 μερες δε τρωει καλα φοβαμαι μη χασει βαρος....

τι να κανωωωωωωωωωωω? εχτες που ρουφαγε και δεν ειχα αλλο γαλα στεναχωρηθηκα πολυ... ειναι και ευκολια.... ουτε να κουβαλας μπουκαλια γαλατα κλπ....

α κι εγω στο πλαι τη κοιμηζω, τη ψιλοσφηνωνω κι ολας αλλα τελικα ολο ανασκελα τη βρισκω....!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βαλτε μενεγακη...

εμενα με πηραν τα ζουμια...μονο που ακουγα το μωρακι να κλαιει...

ρε τι μεταλλαξη ειναι αυτη που επαθα? εγω η σκυλα, η αναισθητη...εχω γινει κυριουλα που ολο κλαιει κ γεματη ανασφαλιες!!!!!!


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

α, κ εγω στο πλαι τον βαζω κ ολο ανασκελα τον βρισκω...ασε που τωρα 2 μερες στη κουνια ολο παει κ κολλαει τη μουτσουνα του στη παντα στο πλαι. κ φυσικα τον βρισκω κ ξεσκεπο...


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κ εγω επινα μπυρα,κανονικη και κατεβαζα παραααα πολυ γαλα.τελευται φορα κ που ηπια ,τιποτα...τωρα εχω να θηλασω 2 μερες κ δε με ενοχλει καθολου το μασταρι..

Η Μαριλενα πως την λενε δεν ειναι πλουσια,εψαχνα να δω που τα βρισκει κ τελικα εμαθα αλλα δε γραφω δημοσια..μη παω μεσα,εχω κ παιδια κ τον γερολαδα μου..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσαρες!

γραφω πρωτα μερικα νεα απο χτες που είχαμε παιδιατρο και μετα ότι προλαβω διαβαζω γιατι πάλι εχασα επεισοδια!

χτες λοιπον στις 5:00 το απογευμα καναμε ττην 1η δοση μας απο εκεινο το σουπερντουπερ εμβολιο που πιανει τα 3 πρωτα κουτια στο βιβλιαριο υγειας-ειδατε τι επιστημονικα τα γραφω;-.

ως τωρα δεν καναμε πυρετο ευτυχως και θελω να πιστευω ότι θα τη σκαπουλαρει ο παιχτης μου απυρετος. μαλιστα ειχαμε ενα ωραιο βραδυ μιας κι ο μπεμπης κοιμηθηκε απο τις 10:15 ως της 6:20 που ξυπνησε για φαγακι και ξανακοιμηθηκε ως της 8:00. σημερα το πρωι ηταν λιγο κοκκινο και του εβαλα μια κομπρεσουλα αλουμινονερο.

Ερωτηση:το αλουμινονερο χρειαζεται ψυγειο; γιατι εγω το εχω κανονικα στο ντουλαπι.

εκλαψε λιγουλακι μετα το εμβολιο αλλα κατα τα άλλα ηταν κυριος στον παιδιατρο.

τωρα στις 25/2 μας εγραψε το εμβολιο του πνευμονιοκοκου, εσεις το κανετε αυτο;;;

και στις 26/3 τη 2η δοση του σουπερντουπερ.

πολλα δε πεφτουν στα νινακια μας. και βασικα και σε μας καθε μηνα θα σηκωσει δε θα σηκωσει πυρετο!

μα τι γκρινιαρα ειμαι θεε μου ουτε εγω να το κανα το εμβολιο χτες τετοια γκρινια!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!σας λεω τον πονο μου εν ταχυ και αν προλαβω σας διαβαζω!πηγα χθες τ απογευμα για ψωνια στη νεα ιωνια οσες ειστε αθηνα ξερετε!και δεν προλαβα να ψωνισω!μου εκλεψαν το πορτοφολι και ειμαι να σκασω απο χθες!200 ευρω ειχα και πανε!!1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...