Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Σημερα που τους εβαλα ολους για υπνο νωρις πηγατε και εσεις για υπνο σκατουλες...χαρα που θα κανει η ομορφακια το πρωι που δεν εχει πολλα να διαβασει... :ΡΡΡ

Αντε σας καληνυχτιζω και εγω μπας και ξεκουρασω το ταλαιπωρημενο μου κορμι...ματσ μουτσ!!!


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

μπανιαρισα, ταισα, μπορω να πεθανω για σημερα...

χαλια ειμαι... λες να μας ματιασανε μαρη?

θα παω για υπνο με τις κοτες τις φιλες μου... αυτες με το ζουμι, ξερεις...

τι να ματιασουν απο εμενα μαρη...:-( με το ψοφοκρυο σημερα δεν ηταν κανεις στην πισινα και εκατσα πολυ ωρα η γοργονα και κοψομεσιαστηκα...πολυ κουραση.
Μπα!!!Γιατί ρε Αλέκα,τόσο ξεκούραστη που είσαι???Εμ,εμένα δεν μ'ακούς!Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση νομίζω!!!!Πάνε τα χρόνια που τα άντεχες όλα,Αλέκααααααα!!!!
ποτε δεν τα αντεχα όλα...αντεχα ό,τι μου αρεσε ;)...συνομιληκη βρωμογρια...
Και κατι ακομα...η Αλεκα βαζει τον μικρο και κοιμαται μπρουμητα και καποια αλλη απο εδω δεν θυμαμαι ποια μου ειπε να τον βαζω ετσι χωρις φασκιωμα για ευκολια..εχω τις εξης ενστασεις...πρωτον ο παιδιατρος ειπε οτι εχει απαγορευτει δια ροπαλου το μπρουμητα μονο πλαγια λεει να το βαζω το μωρο και δευτερον το βιβλιο που διαβαζω ελεγε για το συνδρομο αιφνιδιου βρεφικου θανατου (SIDS) καποιες προφυλαξεις και μεσα σε αυτες ηταν και ποτε το παιδι να μην κοιμηθει μπρουμητα...ρε συ Αλεκα το εχεις ακουσει αυτο???Και εμενα η μανα μου μπρουμητα με εβαζε και κοιμομουν...και κατι αλλο εχεις ανακλιση στο κρεβατακι του???Και αν ναι πως τον βαζεις μπρουμητα να κοιμηθει??
κοιτα Μαριανθουλα μου...η ζωη δεν ειναι μονο εγχειριδιο και οδηγιες...υπαρχει το ενστικτο, η λογικη και η εμπειρια και το ινδικο χειριδιο :tongue:, ασχετο. Εχει κατηγορηθει το μπρουμυτα για SIDS όντως. Πού όμως σε άλλες χωρες που εχει βρωμοκρυο και δεν εχει ηλιο, που τα δωματια δεν τα αεριζουν, που οι γονεις καπνιζουν στον ιδιο χωρο και που τα στρωματα ειναι για πεταμα.

Ο λογος που το κατηγορουν ειναι ότι ταχα το μωρο εισπνεει διοξειδιο του ανθρακα που αποβαλλει το αναπνευστικο του και δε μπορει να το διαχειριστει και κατι παθαινει ο εγκεφαλος. Αυτο ειναι μια υπόθεση και δεν ειναι τεκμηριωμενο. Μπορει να ισχυει...ισχυει όμως ότι και μερικα μωρα εχουν πνιγει και στιο ανασκελο...να μη σου τυχει ειναι. πες του παιδιατρου σου να βαλει ενα βρεφακι τριων μηνων στα πλαγια και αν κατσει ετσι, να μου τρυπησει τη μυτη.

Εγω μπρουμυτα τους κοιμιζω και τους δυο και ας λενε όχι οι παιδιατροι...ελπιζω να μου δωσει το ΟΚ ο Θεος. Α και όταν ερθει ο καιρος, και στην στρατα θα τον βαλω, κατι που επισης διαφωνουν οι παιδιατροι. Τι σκατα γιατροι ειμαστε....τσ τσ :rolleyes:

Μην φευγεις!!!!Πρεπει να σου απαντησω...

Καλα μαρη δεν ντρεπεσαι να πατας το ευαισθητο σημειο μου που ειναι και μειον μου???Προσεχε μαρη γιατι αν εμεις τα νιατα αρχισουμε παλι το σπορ μετα το ποπ δεν θα εχει στοπ...:tongue::tongue::tongue::tongue:

Οσο για τις διακοπες ξερεις τι ωραια λουτρα εχει ο Λαγκαδας???Εχει και μια πισινα ολυμπιακων διαστασεων :tongue::tongue::tongue: Αλλα πανω απο ολα εχει την πρασινη θαλασσα...ξερεις ποια ειναι αυτη???ΚΑΠΝΑ...θα σου εξηγησω το ονειρο καποια αλλη φορα...για να δεις μεχρι που εφτασα για τον Παυλιτο...και αγροτισσα η θηλαζουσα...:tongue::tongue::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

σε όλα τα βιβλία που εχω διαβάσει πλέον ανάσκελα λενε να βαζουμε τα παιδια λόγο του συνδρόμου πιο παλια όμως ελεγαν μπρούμυτα τι να πω δεν ξερω ο παιδίατρος μας ειπε να τον βάζουμε προύμυτα στο νοσοκομείο στην θερμοκοιτίδα ανάσκελα ηταν, τώρα βγάλτε ακρη. Τώρα όμως πρεπει να είναι προύμυτα γιατι χρειάζεται να γυμναστούν τα χερακια του και ο λαιμός του διοτι αν το βαλεις ετσι κανει σαν να σηκωθεί και γυμνάζετε. Ελα όμως που εμενα εχει συνηθίσει ανασκελα και όταν τον γυρναω δεν καθετε και κλαίει τι να τον κανω τωρα? Ακομα και κοιμισμένο τον γυρισα αλλά το κατάλαβε και εβαλε τα κλαματα. Δεν θελει αλλα πρεπει τι να κανω??

Επίσης ολο μου ξυπναει κοιμάται κλαιει 3 λεπτα υπνο παλι και ούτω καθεξής κολικούς εχει? Νομιζα ότι τελειώνουν τωρα οι κολικοι

Ξερετε που μπορω να βρω στολη για τον μπεμπη?


97ehp2.pngUBTSp3.png
Link to comment
Share on other sites

ελενιτσα μου εγω στολη εχω παρει απο μοδερκερ...ενα βελουτε φορμακι -γατα. Εχει διαφορα. Όσο για τον υπνο, ασ'τον όπως βιολευεται...εχει γινει παιδαρος φτου φτου


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μια μέρα πριν γεννησεις κ τώρα τίποτα;;;; Αναγκαστικά εργα εκανες τότε;;;;

Οι παιδίατροι λένε μπουρδες μου φαινεται! Εμένα μου ειχε πει πως χαλάει η ποιοτητα του γαλακτος! Ακουσον ακουσον! Μαριανθηηηηηη;;;;;

Από τα κοριτσακια που θηλάζουν ήρθε σε καμμία περιοδος ή οχι ακόμη;;;;

1 μερα πριν γεννησω ηθελα να γεννησω γι'αυτο.... αναγκαστηκα! χαχαχαχα

Ίριδα, ναι, για τα mothercare έλεγαν στο καφέ Οκτωβρίου!

Από περίοδο, όλο κάτι μου 'ρχεται κι όλο φεύγει!!!

για να δουμε ποτε θα αδιαθετησουμε... αν και δε βιαζομαι καθολου!

επισης θυμηστε μου στο φεις ποιο το κοτοπουλακι?η ιριδα ειναι η ροζινα ετσι?

ναι ναι εγω ειμαι η Ροζινα!!!!!!!!!!

το γαλα δεν μειωνεται...για την ακριβεια δεν εισαι αποθηκη για να μειωθουν τα αποθεματα σου...οταν το γαλα δειχνει να λιγοστευει θηλαζουμε πιο συχνα και περισσοτερη ωρα...μετα απο 3-4 μερες η παραγωγη επανερχεται...

βρε μαριανθακι ομως βλεπω το μωρο ενω στην αρχη τρωει κανονικα μετα απο καποια ωρα ενω πειναει και με ρουφαει δε βγαζει γαλα... την αφηνω να πιπιλαει κανα πενταλεπτο αλλα τη λυπαμαι και τη βαζω απο την αλλη μερια και μετα συμβαινει και απο κει το ιδιο... αρα "τελειωνει" το γαλα... και δεν αισθανομαι να "κατεβαινει" αλλο... τι να πω.... ειδομεν! αν τη δω να πειναει θα της δωσω και συμπληρωμα...

αυτο που ειπε η λιτσα ειναι σωστο, και ως εδω δοξα το θεο που τα καταφεραμε!!!!

αυτα προλαβα να γραψω

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενη εχεις ανακλιση στο κρεβατακι του???Εσενα ο δικος σου ο γιατρος σου εχει πει οτι μπορεις να τον βαζεις μπρουμυτα???Τι περιεργο τρενο που ειναι ο δικος μου...

Το στρωματακι του το εχω με κλιση αρκετα μεγαλη θα ελεγα.Τον παιδιατρο δεν τον ρωταω καθολου,ετσι<και αλλιως δεν μπορει να κοιμηθει ανασκελα το παιδακι ,τι να το κανω να το εχω αγκαλια να κοιματε?

Ο Γιαννης εχει πυρετο....χωρις αλλο συμπτωμα...:confused:

Πηγα να τον βαλω να κανει τσισα για να κοιμηθει και τον ενοιωσα λιγο ζεστο ,του βαζω θερμομετρο 38,5 :shock:....του εδωσα ντεπον και τωρα πινει ακομα γαλα .......ωχ.....


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Αλέκα,

χωρις να το λεω αστεια , σημερα σκεφτομουν να σου πω να ερθουμε.......

λες καποια απο τις 2 μας να ειναι γκαντεμο ? δεν νομιζω αλλα παλι τοσο συμπτωση βρε παιδακι μου ?


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

τωρα θηλαζουσα θα την ακουσεις! κουρασμενη, ξεκουρασμενη...

μηπως, λεω μηπως, θυμασαι ποτε ηταν η τελευταια φορα που το εκανες???

εφαγε τιμωρια! εννοειται! κ μετα ακουσε κ το κηρυγμα του! για αυτη τη στιγμη ζω... που του τα πρηζω μετα!!!

εμεις δεν παμε διακοπες στον μαγευτικο Λαγκαδα! σορυ ειρηνουλα μου, σε αυτην ηθελα να τη πω...:D τη κοσμογυρισμενη!!!!

καληνυχτα... τα υπολοιπα θα στα σουρω απο κοντα, καποτε!!!

Καλησπέραααααααααα!!!! Δεν παρεξηγούμαι εγώ άλλωστε για μας ο

Λαγκαδάς είναι μαγευτικός αλλά ορισμένοι θέλουν να την κάνουν σαν μερικούς μερικούς χιχιχιχιχιχιχιχιχιχι. Αλλά έχει δίκιο η Μαριανθούλα έχουμε τα Λουτρά μας με πισίνα ολυμπιακών διαστάσεων και μια πιο μικρή έχουμε την θάλασσα του καπνού και ΕΙΧΑΜΕ και μια λίμνη κάποτε. Γενικά είναι ωραία κωμόπολη και κοντά στη Θεσσαλονίκη....

Δεν μπορώ να σχολιάσω τιποτες άλλο γιατί τα ξέχασα με τόσα που λέτε πια..... See you smaaaatssss!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια μου.Ομορφακια μου για σενα κ τις αλλες γιαγιαδες λεω,κ εσυ Αλεκα...τωρα κοιμαστε κ η τυχη σας (εγω) δουλευω,τι ικα κ κολοκυθιαα,εδω σας εχω

Μη με ευχαριστειτε κ εσεις στη θεση μου το ιδιο θα κανατε,εσυ μωρη Ομορφομανα μια φορα κανεις φικιφικι,δεκα μερες κοιμασαι..εσυ Αλεκα κοιμασαι χωρις φυκι φυκι,που να ερχισεις τον σπορρ.Αλλα για διακοπες μη νοιαστειτε σας εφτιαξα

Το ΔΣ των ΚΑΠΗ Χαλανδρίου ομόφωνα ενέκρινε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων για τους μήνες Μαϊου Ιουνίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως ακολούθως:

12 Μαϊου ημερήσια εκδρομή για ομάδα χειροτεχνίας στο Κιάτο- Στυμφαλία.

15 Μαϊου συμμετοχή σε εκδήλωση του Δήμου Ν.Ιωνίας.

15 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το ΚΑΠΗ Τούφας

16 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το Κεντρικό ΚΑΠΗ

17 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το ΚΑΠΗ Κάτω Χαλανδρίου

30 Μαϊου συμμετοχή της χορωδίας σε εκδήλωση ΚΑΠΗ Χολαργού.

3 Ιουνίου συμμετοχή της χορωδίας σε εκδήωση ΚΑΠΗ Βριλησσίων

4-11 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή Κεντρικού ΚΑΠΗ στη Καλαμάτα

11-18 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή ΚΑΠΗ Κάτω Χαλανδρίου στη Καλαμάτα

18-25 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή ΚΑΠΗ Τούφας στη Καλαμάτα

Τέλος Ιουνίου μουσικά απογεύματα με την χορωδία στα τρία ΚΑΠΗ.

και που να βγει το προγραμμα ΙΟΥΛΙΟΣ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ερε γλεντιααα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου.Ομορφακια μου για σενα κ τις αλλες γιαγιαδες λεω,κ εσυ Αλεκα...τωρα κοιμαστε κ η τυχη σας (εγω) δουλευω,τι ικα κ κολοκυθιαα,εδω σας εχω

Μη με ευχαριστειτε κ εσεις στη θεση μου το ιδιο θα κανατε,εσυ μωρη Ομορφομανα μια φορα κανεις φικιφικι,δεκα μερες κοιμασαι..εσυ Αλεκα κοιμασαι χωρις φυκι φυκι,που να ερχισεις τον σπορρ.Αλλα για διακοπες μη νοιαστειτε σας εφτιαξα

Το ΔΣ των ΚΑΠΗ Χαλανδρίου ομόφωνα ενέκρινε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων για τους μήνες Μαϊου Ιουνίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως ακολούθως:

12 Μαϊου ημερήσια εκδρομή για ομάδα χειροτεχνίας στο Κιάτο- Στυμφαλία.

15 Μαϊου συμμετοχή σε εκδήλωση του Δήμου Ν.Ιωνίας.

15 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το ΚΑΠΗ Τούφας

16 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το Κεντρικό ΚΑΠΗ

17 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το ΚΑΠΗ Κάτω Χαλανδρίου

30 Μαϊου συμμετοχή της χορωδίας σε εκδήλωση ΚΑΠΗ Χολαργού.

3 Ιουνίου συμμετοχή της χορωδίας σε εκδήωση ΚΑΠΗ Βριλησσίων

4-11 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή Κεντρικού ΚΑΠΗ στη Καλαμάτα

11-18 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή ΚΑΠΗ Κάτω Χαλανδρίου στη Καλαμάτα

18-25 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή ΚΑΠΗ Τούφας στη Καλαμάτα

Τέλος Ιουνίου μουσικά απογεύματα με την χορωδία στα τρία ΚΑΠΗ.

και που να βγει το προγραμμα ΙΟΥΛΙΟΣ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ερε γλεντιααα

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol:

ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ!!!!!!!!!!!!


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω την εικονα της ομορφακια μπροστα μου.

πρωι πρωι στο γραφειο ανοιγει για να δει τι εχουμε γραψει,πινει και τον καφε και φτανει σε αυτο το ποστ..στην αρχη νειριαζει μετα γελαει και μετα σκεφτεται πως να σε καρφωσει.....και οχι τιποτα αλλο ειναι και στο γραφειο και εχει και δουλεια,αλλα θα αφησει κατι για αργοτερα,δεν θα σε χαρισει....αυτα δεν περνανε στην ομορφομανα:lol::lol::lol::lol:


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...