Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

μαρμελαδα λωτου


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πεντανόστιμη μαρμελάδα!Μπράβο γιατί έχεις φαντασία!

Επειδή απ οτι κατάλαβα το κάνεις ερασιτεχνικά το πιο προσεδοφόρο για σένα θα είναι να τη βάλεις σε βαζάκια με ωραία κορδελίτσα και να αρχίσεις απο γνωστούς-γείτονες-το φούρνο και το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς κτλ.

Εγώ παλιότερα έφτιαχνα γλυκά του κουταλιού και τα πουλούσα σε 2 ταβέρνες που το σερβίριζαν με γιαούρτι και έκαναν κατανάλωση,δυστυχώς η μαρμελάδα δεν πουλιέται τόσο εύκολα.

Φτιάξε μικρά δειγματάκια να δοκιμάσει ο κόσμος γιατί είναι ιδιαίτερη η γεύση και ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εγώ αυτο το κάνω απο πέρσι .. δηλαδή μαρμελάδα λωτού..

μόνο απο γνωστό σε γνωστό αν μπορέσεις να πουλήσεις αλλού δεν μπορείς να δώσεις διότι χρειάζονται τιμολόγια ή απόδειξη απο σένα προς τον αγοραστή που θα τα πάρει..

εγώ λειτουργώ μέσω γνωστών φίλων και συγγενών διότι παράγω καθαρά βιολογικά προιόντα..

Link to comment
Share on other sites

αν τα πουλούσατε σε κάποιο συνεταιρισμό γυναικών?? στο Βόλο ξέρω μια κυρία που φτιάχνει κυδώνι γλυκό και το δίνει στο τοπικό συνεταιρισμό,δεν χρειάζεται ιδιαίτερη γραφειοκρατία απ ότι λέει.

είναι μεγάλο θέμα τα τιμολόγια και μπορεί να γίνει μπέρδεμα,ειδικά αν δεν θέλει να σε πληρώσει ο άλλος...οπότε προσοχή.

Πάντος αξίζει γιατί είναι εξαιρετικά νόστιμη μαρμελάδα και δεν κυκλοφορεί στην αγορά,οπότε είναι έξυπνη κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι για πολύ ιδιαίτερα γούστα

επειδή έψαξα για συναιτερισμο πρέπει λένε να έχεις κάνει έναρξη επαγγέλματος και να είσαι γραμμένος στην εφορία

δεν συμφέρει..

θέλει πολύ ψάξιμο η δουλεια.

τι να πω μακάρι να μπορέσεις να τα διαθέσεις..

εγώ πλεον όταν δεν μπορώ να τις πουλήσω τις ανταλλάσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομίζω οτι απλά εγγράφεσαι στο επιμελητήριο για να πουλήσεις σε συνεταιρισμό,θα ρωτήσω την γνωστή μου,πολλά χρόνια βγάζει ένα χαρτζιλικι με αυτά που φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα σήμερα και μου είπε οτι απλά τη πληρώνει ο συνεταιρισμός και της κόβει μια απόδειξη όπου φαίνεται σαν συνεργάτης,εκείνη βέβαια δεν κάνει φορολογική δήλωση,δεν δηλώνει τίποτα,ρωτήστε φοροτεχνικό κάποιο "παράθυρο" θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Για δειτε αυτό μήπως σας ενδιαφέρει:

http://parentscafe.gr/showthread.php?p=2202389&posted=1#post2202389

είμαστε 8 έως τώρα:

1.Nikoleta25

2.Μariata

3.Κaterina71

4. Ψαράκι

5. Lovely people (εκτός Αθηνών)

6. Φωφικο

7. Brigitte (εκτός Αθηνών)

8.sspyr82 (εκτός Αθηνών)


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...