Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερααααα!! τι κανετε??

Τι να κανει η Ρικολα λετε τωρα που μιλαμε να εχει γεννησει κ να κραταει αγκαλια τον κουκλο της?

Νικο σου βγαω το καπελο!! Αξιος μπαμπας κ συζυγος, ευγε!!! πολυ τυχερος που δουλευεις απο το σπιτι κ δεν τρεχετε τα παιδια!! Κ εκτος απο νοικοκυρης εισαι κ πολυ καλος στην δουλεια σου, μπραβο σου!!!

Εβιρακι κ αλλος πρτοκομενος απο εκει!! Μυ εφυγε το σαγονι με τοσα πολλα κ σιγοθρα πεντανοστιμα πραγματα που σας εφτιαξε ο Εβιρος! τυχερη κ εσυ!! μπραβοοοο!!!

Βαγια μου αν ειναι για καλο του παιδιου καντε ολοι ενα κουραγιο να γινει κ η επεμβαση να ησυχασετε.

Αγγελικη μου μου τρεξαν τα σαλια με το σουφλε!!! Κ εγω θελω να παω να βαψω ριζα εχουν γινει χαλια τα μαλλια μου!!

Νινακι σας αρεσε ο λεμονατος αρακας? εμενα μια φορα που ειχα δοκιμασει δεν με ενθουσιασε.Στο σπιτι μας κ εμεις ετσι ειμαστε μονο σε εμενα αρεσουν τα λεμονατα γενικα ενω στον αντρα μου κ τα παιδια τα σαλτσερα! Ο δημ ειδικα αν δεν εχει σαλτσουλα να βουταει ψωμακι δεν μπορει!

Φωτεινη τι κανεις? ξεκινησε ο μικρος σταθμο?

Αρετη αρετη που εισαι οεο?

στα δικα μου αμγειρικα τωρα , για σημερα εφτιαξα απλες κ ταπεινες φακουλες. Κ επειδη ξεχασαμε να παρουμε χτες πηγαινοντας σπιτι ψωμι ζυμωσα κ ενα ψωμακι με αλευρι χωριατικο, πεντανοστιμο εγινε.

Για αυριο εχω βγαλει λιγο κιμα μου ειχα ετοιμο μαγειρεμενο στην καταψυξη κ λεω να τον κανω με πατατες - κολοκυθακια κ καροτα στην κατσαρολα. Δεν το εχω ξαναφτιαξει ετσι πιστευω να γινει καλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Νίκο εμείς είμαστε εδώ να τα λέμε όποτε θες! Και όπως έχεις διαπιστώσει μιλάμε σχεδόν για τα πάντα! Μερικές έχουμε γνωριστεί και από κοντά το καλοκαίρι οπότε είναι σαν να τα λέμε από το τηλέφωνο! Αλλά φυσικά πάντα υπάρχει χώρος και για νέο αίμα!!!! ;)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα!! τι κανετε??

Γειά σου Τζενάκι!

Τι να κανει η Ρικολα λετε τωρα που μιλαμε να εχει γεννησει κ να κραταει αγκαλια τον κουκλο της?

Είναι πολύ πιθανό! Δεν το σκέφτηκα να της έδινα το τηλέφωνό μου για να μας στείλει ένα μήνυμα ότι γέννησε κάποια στιγμη!

Νικο σου βγαω το καπελο!! Αξιος μπαμπας κ συζυγος, ευγε!!! πολυ τυχερος που δουλευεις απο το σπιτι κ δεν τρεχετε τα παιδια!! Κ εκτος απο νοικοκυρης εισαι κ πολυ καλος στην δουλεια σου, μπραβο σου!!!

Θα συμφωνήσω!

Εβιρακι κ αλλος πρτοκομενος απο εκει!! Μυ εφυγε το σαγονι με τοσα πολλα κ σιγοθρα πεντανοστιμα πραγματα που σας εφτιαξε ο Εβιρος! τυχερη κ εσυ!! μπραβοοοο!!!

Να τα έπλενε κιόλας!!!:tongue::tongue::tongue:

Αγγελικη μου μου τρεξαν τα σαλια με το σουφλε!!! Κ εγω θελω να παω να βαψω ριζα εχουν γινει χαλια τα μαλλια μου!!

Μου είχε έρθει η λιγούρα από την προηγούμενη εβδομάδα που το αναφέραμε οπότε αν δεν το έφτιαχνα θα έσκαγα!!!

Αρετη αρετη που εισαι οεο?

Πάλι μου φαίνεται θα πήζει με δουλειά και μικρά. Αν προλάβω θα την πάρω τηλέφωνο.

στα δικα μου αμγειρικα τωρα , για σημερα εφτιαξα απλες κ ταπεινες φακουλες. Κ επειδη ξεχασαμε να παρουμε χτες πηγαινοντας σπιτι ψωμι ζυμωσα κ ενα ψωμακι με αλευρι χωριατικο, πεντανοστιμο εγινε.

Σπιτικό ψαμάκι γιάμι γιάμι!!!!

Για αυριο εχω βγαλει λιγο κιμα μου ειχα ετοιμο μαγειρεμενο στην καταψυξη κ λεω να τον κανω με πατατες - κολοκυθακια κ καροτα στην κατσαρολα. Δεν το εχω ξαναφτιαξει ετσι πιστευω να γινει καλο!

Πάντως σαν ιδέα καλό ακούγεται!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λεω Αγγελικη μου να γινει καλο. Βασικα αργησα σημερα να ερθω στο γραφειο κ θα αργησω κ να φυγω .Οποτε δεν με επαιρνε να κανω για αυριο κατι χρονοβορο. Ε κ αφου ειχα τον κιμα ετοιμο στην καταψυξη λεω ας τον χρησιμοποιησω.Ζυμαρικο δεν θελω γιατι χτες φαγαμε τον κοκορα με τις χυλοπιτες.

Χτες με το που γυρισα σπιτι πηρα τα παιδια κ πηγαμε στην παιδικη χαρα.Ειχε τοσο ωραια μερα ξετρελαθηκαν, λειωσαν στο παιχνιδι. Σημερα με το που ξυπνησαν το πρωι ζητουσαν παλι κ οταν ειπα στο μεγαλο πως θα αργησω να γυρισω πηρε ενα θλιμμενο υφακι με εκοψε στην ψυχη κοριτσια.... για να δουμε ισως τον παω αργουτσικα να παρει στολη κ παμε αυριο παλι παιδικη χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λογικα τετοια ωρα η παρεα μας εχει αποκτησει ακομα ενα μωρακι! Τι ωραια! Όλα καλά να ειναι για μαμα και μπεμπη!

Επειδη δε σας εχω παρακολουθησει απο την αρχη....Ξερω οτι θα πατε στο νησι και αρχικα θα εισαι μονη ....πρεπει οπωσδηποτε να εισαι εκει αυτες τις μερες...δεν μπορεις να το αναβαλλεις??Αν Θες βεβαιως απαντας....αν εγινα αδιακριτη ζητω συγνωμη!!!!!

Καλέ μη λες βλακειες σιγα την αδιακρισια. Η δουλεια μου ειναι στο νησι και πρεπει να επιστρεψω γιατι τελειωνει η αδεια μου. Ο αντρας μου ομως και τα παιδια θα παραμεινουν Αθηνα.

Κοριτσάκι, με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι στην αγκαλίτσα σου αύριο!

Όσο για τον αντρούλη σου, είμαι σίγουρη ότι η βοήθειά του με το μωρό θα είναι ανεκτίμητη!

Συμφωνω και επαυξανω!

Είναι 2,5 ο Παναγιώτης μου και 1,5 και κάτι ψιλά η Αμάντα. Το σκεφτόμαστε απλά επειδή μόλις μετακομοίσαμε σε άλλη πόλη ακόμα είμαστε στην φάση της ετοιμασίας του σπιτιού και τρέχουμε και με δουλειές ταυτόχρονα άστα να πάνε. Θα οργανωθούμε όμως που θα πάει. Θέλω να μιλήσω με παιδοψυχολόγο με ανησυχει κορίτσια ο Παναγιώτης που...δαγκώνεται είτε αν θυμώνει είτε αν ενθουσιάζεται..αλλά με ΔΥΝΑΜΗ που εχει κοκκινισει το χέρι του. Πολύ με προβληματιζει αυτό. Να τονίσω εδω...ξεκίνησε αυτο όταν γεννήθηκε η Αμάντα

Πολλες αλλαγες και σε μικρη ηλικια. Πιστευω οτι ο παιδοψυχολογος θα βοηθησει αλλα και το γονεϊκο μας ενστικτο πολλες φορες μας καθοδηγει σωστα. Αν κατι σου χτυπαει μεσα σου καμπανακι ακουσε το.

Μιά χαρά σε βρίσκω Νίκο! Έκανες τόσα πράγματα κι ακόμη η μέρα θέλει κάμποσες ώρες για να τελειώσει! Άμα είναι προκομένος ο άνθρωπος!

Απ'το στομα μου το πηρες Αγγελικη!

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα έφτιαξα μια απλή μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα.

Χτες είχαμε ψαρονέφρι και φιλέτο κοτόπουλου ψητά τα οποία συνοδεύσαμε με ψητές πατάτες τυλιχτές, μελιτζανοσαλάτα, τζατζίκι, μπουγιουρντί λιωμένο, πιπεριές κέρατο ψητές, μανιτάρια ψητά κι όλα αυτά φτιαγμένα από τα χεράκια του Έβιρου, εγώ μπήκα στην κουζίνα μόνο για πλύνω τα πιάτα.

Νίκο είναι κι άλλος σαν κι εσένα. Μόνο που ο Έβιρος περιορίζεται σε φαγητά κι όχι σε γλυκά και δυστυχώς αφήνει πίσω του συντρίμμια μετά τη μαγειρική. Αλλά χαλάλι του για τις νοστιμιές που μας έφτιαξε.

Αχ μαγειρκος θησαυρος η Εβιροοικογενεια! Χαλάλι το συμμαζεμα! Που μπορω να βρω εναν κλωνο Εβιρου και Νικου;

Καλημερα κοριτσια και αγορι! Σημερα το μενου θα εχει κριθαρακ με κοτουλα... τελικα τα νεα απο τον παιδοχειρουργο λενε επεμβαση. Θα κανουμε εναν υπερηχο κ μετα θα μας κλεισουν ραντεβου για την εγχειρηση...

Υπομονη Βαγια μου. Μου φαινεται οτι ειναι κατι συνηθισμενο αυτο στα αγορακια. Όλα καλά θα πανε ειμαι σιγουρη!

υ.γ

ήμουν χρόνια στο parents και μου άρεσε, άλλα το καφέ σας παιδιά είναι ΑΛΛΗ εμπειρία...νιώθω αλήθεια σαν να είστε δίπλα μου και να πίνουμε απλά το καφεδάκι μας. Είναι τόσο...υπέροχο...δουλευω και όταν σταματάω να πιω μια γουλιά μπαίνω και μιλάμε και πραγματικά χαλαρώνω. Είστε αστείες, δημιουργίκες, όλες σας, με βοηθάτε τόσο πολύ με την δουλειά ειδικά τώρα που είμαι ΣΥΝΕΧΩΣ στο γραφειο (πολύ απαιτητική δουλειά) και επίσης οι φίλοι μου σπουδάζουν ακόμα ή μόλις τελείωσαν και ψαχνουν δουλειές και κανείς δεν είναι παντρεμένος με παιδιά, όταν μιλάμε εγώ θέλω να μιλήσω για τα παιδιά και όλοι με βαριούνται...αυτοί και αυτές...ψάχνονται με τις σχεσείς,εγω ψάχνομαι με το ερώτημα "ποιος έχει σήμερα 40% έκτπωση στα libero;" χαχα

Κι εμενα οι φιλες μου δεν εχουν παιδια και συνηθως δεν καταλαβαινουν το κουφο προγραμμα που εχουμε εμεις. Δεν πειραζει βεβαια. όπως σου ειπαν και οι αλλες κοπελες εδω ειμαστε καλό παρεακι και παντα υπαρχει χψρος και για αλλους.

Νικο σου βγαω το καπελο!! Αξιος μπαμπας κ συζυγος, ευγε!!! πολυ τυχερος που δουλευεις απο το σπιτι κ δεν τρεχετε τα παιδια!! Κ εκτος απο νοικοκυρης εισαι κ πολυ καλος στην δουλεια σου, μπραβο σου!!!

Συμφωνω. Απο τα ταλεντα που ζηλευω ειναι της ζωγραφικης. Απ'οτι ειδα λιγο στο μπλογκ σου εχεις πολυ καλό χερι.

Νινακι σας αρεσε ο λεμονατος αρακας? εμενα μια φορα που ειχα δοκιμασει δεν με ενθουσιασε.Στο σπιτι μας κ εμεις ετσι ειμαστε μονο σε εμενα αρεσουν τα λεμονατα γενικα ενω στον αντρα μου κ τα παιδια τα σαλτσερα! Ο δημ ειδικα αν δεν εχει σαλτσουλα να βουταει ψωμακι δεν μπορει!

Σε μας συμβαινει το αντιθετο. Εμενα μου αρεσουν τα κοκκινιστα (χωρις τις βουτες ομως) και στον αντρα μου τα λεμονατα

Φωτεινη τι κανεις? ξεκινησε ο μικρος σταθμο?

Αυριο ξεκινα. Δεν ηξερα αν θα ημουν σημερα καλά για να τον παω.

Αρετη αρετη που εισαι οεο?

Ελπιζω να πηζει στη δουλεια. Τι να εγινε αραγε με τη συμβαση της;

στα δικα μου αμγειρικα τωρα , για σημερα εφτιαξα απλες κ ταπεινες φακουλες. Κ επειδη ξεχασαμε να παρουμε χτες πηγαινοντας σπιτι ψωμι ζυμωσα κ ενα ψωμακι με αλευρι χωριατικο, πεντανοστιμο εγινε.

Και το λες τοσο χαλαρα. Εκατσα και ζυμωσα ψωμι λες και ειναι τιποτα.

Για αυριο εχω βγαλει λιγο κιμα μου ειχα ετοιμο μαγειρεμενο στην καταψυξη κ λεω να τον κανω με πατατες - κολοκυθακια κ καροτα στην κατσαρολα. Δεν το εχω ξαναφτιαξει ετσι πιστευω να γινει καλο!

Ενδιαφερον ακουγεται

Εγω σημερα εφτιαξα σπανακορυζο. Εχω βαρεθει να τρωμε μαγειρευτα, μου εχει κοψει τα ποδια ο φουρνος. Περιμενω τηλεφωνο απο τον ηλεκτρολογο για την αντισταση.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διάλειμμα και είπα να μπω να σας δω. Παραθέτω ένα θέμα στο blog πρόκειται για μια έρευνα της συζύγου την βρήκα τυχαία και την ανέβασα. Την παραθέτω εδώ γιατι έχει να κάνει με τα παιδιά και την τέχνη. Όσες παιδαγωγοι απ εδώ αλλά και οι υπόλοιπες μαμάδες ρίξτε μια ματιά. Της ζήτησα να μου την δώσει γιατι την βρήκα ενδιαφέρουσα και πάνω στο αντικείμενο μου.

http://dyonikoskriss.blogspot.gr/2014/02/blog-post_6836.html

Πέρα απ αυτα τώρα

2. ΦΩΤΕΙΝΗ έχεις δίκιο, δεν το χα σκεφτει οπως το λες εσύ, αλλά ναι...έτσι είναι...τόσες αλλαγές...και σκεψου, γεννήθηκε Θεσσ/κη με 2 γονείς να τον έχουν στο μαρσιπο και να τρέχουν στο πανεπιστήμιο. Μετα 40 ημερών τον πήραμε και κατεβήκαμε Πελοποννησο να μεινουμε στους δικούς μου. Μετά πάλι Θεσσ/κη. Μετα πάλι Πελ/νησο και τωρα πάνω που χε συνηθήσει ήρθαμε στο δικό μας σπίτι...στην ΕΥΒΟΙΑ...τον καταλαβαίνω...τουλάχιστον εδώ που ήμαστε μόνοι οι 4 μας έχουμε ηρεμία και τα παιδιά μοιάζουν πιο ήρεμα.

Να σας πω και τι μου κάνανε, φώναζαν ΚΟΦΕΙΣ (τα δημητριακα) τους βάζω λοιπόν και τους δίνω. Δεν ήθελαν. Τα κυνηγούσα απο πίσω δεν ήθελαν. Μένουν τα δημητριακά μεσ το γάλα γίνονται νιανια:mad: Περνά κανα 40 λεπτο βάζω για μένα δημητριακα (τα τελευταια που χαν μεινει απο τα αγαπημενα μου), με βλέπουν, ΜΠΑΜΠΑ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΜ ΜΑΜ ΜΑΜ μου τα ΦΑΓΑΝ τα τερατα!!!! :mad::x:x:x Τελικά έφαγα βρώμη...μπλιαχ...σε ποιον αρέσει καν η βρώμη (είχε τουλάχιστον αποξηραμενα φρουτα μεσα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλαράκια... πώς με βρίσκεται? συμπεριέλαβα και άντρες και γυναίκες:P

Σήμερα ήταν μία πολύ κουραστική μέρα.... όταν μπλέκεις με δημόσια νοσοκομεία, αυτά παθαίνεις! το θέμα όμως είναι ότι θα κάνω την επέμβαση στο χέρι και αρχίζω και αγχώνομαι... βλέπετε η τύχη δεν είναι συνήθως με το μέρος μου και φοβάμαι ότι κάτι δεν θα πάει πάλι καλά:(... τέσπα, δεν γίνεται και αλλιώς, οπότε... θα κάνω την προσευχή μου και βλέπουμε;)

Από φαί έκανα κουνουπίδι κοκκινιστό με πατάτες και λίγα μανιτάρια στο φούρνο... έχω να το φάω χρόνια αυτό το φαί.... από τότε που έμενα με τους γονείς.... ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 ο χθεσινός αρακάς έγινε πολύ ωραίος τελικά... αλλά σίγουρα τον προτιμάει κοκκινιστό ο καλός μου.... δε πειράζει όμως να κάνουμε και τα δικά μας γούστα πότε-πότε;)

καλημερααααα!! τι κανετε??

Τι να κανει η Ρικολα λετε τωρα που μιλαμε να εχει γεννησει κ να κραταει αγκαλια τον κουκλο της? αυτό αναρωτιέμαι και εγώ...

Εβιρακι κ αλλος πρτοκομενος απο εκει!! Μυ εφυγε το σαγονι με τοσα πολλα κ σιγοθρα πεντανοστιμα πραγματα που σας εφτιαξε ο Εβιρος! τυχερη κ εσυ!! μπραβοοοο!!! και από μένα μπράβο! όταν θέλουν, όλοι τα καταφέρνουν...αυτό πιστεύω εγώ!

Βαγια μου αν ειναι για καλο του παιδιου καντε ολοι ενα κουραγιο να γινει κ η επεμβαση να ησυχασετε.

Αγγελικη μου μου τρεξαν τα σαλια με το σουφλε!!! Κ εγω θελω να παω να βαψω ριζα εχουν γινει χαλια τα μαλλια μου!! εγώ από μέρα σε μέρα θέλω να κλείσω ραντεβού για ανταύγειες...

Νινακι σας αρεσε ο λεμονατος αρακας? εμενα μια φορα που ειχα δοκιμασει δεν με ενθουσιασε.Στο σπιτι μας κ εμεις ετσι ειμαστε μονο σε εμενα αρεσουν τα λεμονατα γενικα ενω στον αντρα μου κ τα παιδια τα σαλτσερα! Ο δημ ειδικα αν δεν εχει σαλτσουλα να βουταει ψωμακι δεν μπορει! αχ τα ίδια και εμείς! εγώ βέβαια έχω φτάσει στο σημείο να κάνω συνέχεια κοκκινιστά, οπότε όπως προείπα, δεν είναι κακό να αλλάζουμε καμία φορά:tongue:

Φωτεινη τι κανεις? ξεκινησε ο μικρος σταθμο?

Αρετη αρετη που εισαι οεο?

στα δικα μου αμγειρικα τωρα , για σημερα εφτιαξα απλες κ ταπεινες φακουλες. Κ επειδη ξεχασαμε να παρουμε χτες πηγαινοντας σπιτι ψωμι ζυμωσα κ ενα ψωμακι με αλευρι χωριατικο, πεντανοστιμο εγινε.

Για αυριο εχω βγαλει λιγο κιμα μου ειχα ετοιμο μαγειρεμενο στην καταψυξη κ λεω να τον κανω με πατατες - κολοκυθακια κ καροτα στην κατσαρολα. Δεν το εχω ξαναφτιαξει ετσι πιστευω να γινει καλο!

Πάω να βάλω ξύλα στη φωτιά, γιατί κοντεύει να σβήσει... φιλιά... καλή σας νύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέαρ σε όλους.

Το μενού μας σήμερα είχε φάβα και σαλάτα με πράσινη και κόκκινη λόλα μαζί με καρύδια και λαδομελομουσταρδοξιδομπαλσάμικο.

χα χα Εβίρι δεν έχεις και άδικο με την Αμάντα :P:p Το μεσημέρι θύμωσα αλλά τώρα το βράδυ που τη σκεφτόμουν ξέρεις, μαυρισμένη μαυρισμένη την κακομοίρα, με ένα βλέμα τύπου "μα γιατί τώρα φωνάζει πάλι ο υστερικός μπαμπας, μα τι έκανα πια;" και ό αλλος ο πονηρούλης δίπλα να κρυφογελάει :P Τώρα αλήθεια μου φαίνεται αστείο και αν την βλέπατε κορίτσια έτσι παχουλή παχουλή και μαύρη μαύρη. Εν το μεταξύ επειδη της ειχα πει οτι ο κακος ο λυκος μπαινει απο την καμινάδα οταν καταλαβε οτι ειχε σταχτες πανω της φωναζε οτι ειναι ο ΚΑΚΟΛΟΣ (κακός λύκος) και ο Παναγιώτης φώναζε le loup le loup (μιλάει λίγα Γαλλικά σιγά σιγά) !!:P

χαχαχαχα πολύ αστεία η περιγραφή και αυτό το ΚΑΚΟΛΟΣ πάρα πολύ μου άρεσε. Ενώ το λε λουπ είμαι σίγουρη ότι ακούγεται χαριτωμένα από ένα τόσο μικρό παιδάκι.

τελικα τα νεα απο τον παιδοχειρουργο λενε επεμβαση.

Καλαβαίνω ότι πρέπει να στενοχωριέσαι και να αγχώνεσαι πολύ με αυτά τα νέα. Να είσαι ψύχραιμη Βάγια για να μη φοβηθεί και το μικρούλι. Η θετική πλευρά είναι τουλάχιστον ότι υπάρχει θεραπεία και σε λίγο καιρό από τώρα ήδη το μωρό θα είναι περδίκι και σιδερένιο.

Μη στενοχωριέσαι όλα καλά θα πάνε.

Αχχχχ, μακάρι και κάποιες άλλες μανούλες που τράβηξαν τον ανήφορο και τελικά ο δρόμος τους και ο δρόμος των παιδιών τους εξελίχθηκε σε Γολγοθά να μάθαιναν ότι τα παιδιά τους έχουν βουβονοκήλη.

Θα κανουμε εναν υπερηχο κ μετα θα μας κλεισουν ραντεβου για την εγχειρηση...

Άρα φαντάζομαι ότι ίσως και πριν το Πάσχα να μπει στο χειρουργείο.

Καλή επιτυχία να έχει και όλα καλά να πάνε.

Μωρέ καλές οι λιχουδιές αλλά να έχεις να μαζέψεις μετά την μισή κουζίνα σε τζετζερέδια σου βγαίνει λίγο ξυνό!

Ειδικά όταν έχει μεράκι να φτιάξει πολλά η κουζίνα μοιάζει με βομβαρδισμένη. Ναγκόρνο Καραμπάχ.

υ.γ

ήμουν χρόνια στο parents και μου άρεσε,

Σε ποια θέματα συμμετείχες; Κι εγώ έγραφα σε διάφορα θέματα στο παρελθόν.

άλλα το καφέ σας παιδιά είναι ΑΛΛΗ εμπειρία...νιώθω αλήθεια σαν να είστε δίπλα μου και να πίνουμε απλά το καφεδάκι μας.

Κι εμείς τόσο καιρό έτσι αισθανόμαστε.

Είστε αστείες, δημιουργίκες, όλες σας, με βοηθάτε τόσο πολύ με την δουλειά ειδικά τώρα που είμαι ΣΥΝΕΧΩΣ στο γραφειο (πολύ απαιτητική δουλειά)

Σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.

και επίσης οι φίλοι μου σπουδάζουν ακόμα ή μόλις τελείωσαν και ψαχνουν δουλειές και κανείς δεν είναι παντρεμένος με παιδιά, όταν μιλάμε εγώ θέλω να μιλήσω για τα παιδιά και όλοι με βαριούνται...αυτοί και αυτές...ψάχνονται με τις σχεσείς,εγω ψάχνομαι με το ερώτημα "ποιος έχει σήμερα 40% έκτπωση στα libero;" χαχα

χαχαχαχαχα

2. ΦΩΤΕΙΝΗ έχεις δίκιο, δεν το χα σκεφτει οπως το λες εσύ, αλλά ναι...έτσι είναι...τόσες αλλαγές...και σκεψου, γεννήθηκε Θεσσ/κη με 2 γονείς να τον έχουν στο μαρσιπο και να τρέχουν στο πανεπιστήμιο. Μετα 40 ημερών τον πήραμε και κατεβήκαμε Πελοποννησο να μεινουμε στους δικούς μου. Μετά πάλι Θεσσ/κη. Μετα πάλι Πελ/νησο και τωρα πάνω που χε συνηθήσει ήρθαμε στο δικό μας σπίτι...στην ΕΥΒΟΙΑ...τον καταλαβαίνω...τουλάχιστον εδώ που ήμαστε μόνοι οι 4 μας έχουμε ηρεμία και τα παιδιά μοιάζουν πιο ήρεμα.

Όντως πολλές αλλαγές έχουν κάνει τα μικρά και σε πολύ μικρό διάστημα.

Να σας πω και τι μου κάνανε, φώναζαν ΚΟΦΕΙΣ (τα δημητριακα) τους βάζω λοιπόν και τους δίνω. Δεν ήθελαν. Τα κυνηγούσα απο πίσω δεν ήθελαν. Μένουν τα δημητριακά μεσ το γάλα γίνονται νιανια:mad: Περνά κανα 40 λεπτο βάζω για μένα δημητριακα (τα τελευταια που χαν μεινει απο τα αγαπημενα μου), με βλέπουν, ΜΠΑΜΠΑ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΜ ΜΑΜ ΜΑΜ μου τα ΦΑΓΑΝ τα τερατα!!!! :mad::x:x:x Τελικά έφαγα βρώμη...μπλιαχ...σε ποιον αρέσει καν η βρώμη (είχε τουλάχιστον αποξηραμενα φρουτα μεσα).

χαχαχαχαχαχαχα

Καλησπέρα φιλαράκια... πώς με βρίσκεται? συμπεριέλαβα και άντρες και γυναίκες:P

Μια χαρά.

Σήμερα ήταν μία πολύ κουραστική μέρα.... όταν μπλέκεις με δημόσια νοσοκομεία, αυτά παθαίνεις! το θέμα όμως είναι ότι θα κάνω την επέμβαση στο χέρι και αρχίζω και αγχώνομαι... βλέπετε η τύχη δεν είναι συνήθως με το μέρος μου και φοβάμαι ότι κάτι δεν θα πάει πάλι καλά:(... τέσπα, δεν γίνεται και αλλιώς, οπότε... θα κάνω την προσευχή μου και βλέπουμε;)

Όλα καλά θα πάνε και για σένα Νίνα. Η δυσκολία θα είναι μόνο τον πρώτο καιρό μέχρι να αυτοεξυπηρετήσαι και μπορείς σιγά-σιγά να χρησιμοποιείς το χέρι σου. Ελπίζω να έχεις βοήθεια όσο χρόνο σου χρειαστεί.

Να μας πεις πότε θα ορίσετε ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα και μάγειρα της παρέας!

Σήμερα το μενού μας έχει φασόλια σούπα κόκκινα που έμειναν από την Δεύτερα και σουφλέ μελιτζάνας που έμεινε από χτες. Ότι θέλει ο καθένας τρώει!

Ο καιρός αναποφάσιστος σήμερα! Για να δούμε τι πας επιφυλάσει!

Πάω να διαβάσω τα νέα σας κι επανέρχομαι σε λίγο...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερεεεες!!! τι κανετε?

Νινακι μου σε καταλαβαινω απολυτα που αγχωνεσαι, σκεψου ομως οτι θα ταλαιπωρηθεις λιγο κ μετα δεν θα πονανε πια τα χερια σου κ η ζωη σου γενικαθα γινει πιο ευκολη.γενικα στην αναρρωση αρχικα ειναι λιγο δυσκολα αλλα θεωρω πως αξιζει τον κοπο.

Ωραιο φαγακι εκανες χτες! μμμ τελικα οι περισσοτεροι αντρες ειναι σαλτσαδες!!!

Νικο πολλες μετακομισεις ε? Ευβοια που ειστε?

Εμενα παντος μου αρεσει πολυ η βρωμη,την κανω κρεμα με γαλα κ φουτο μμμμ!!!! Τα παιδια μου βεβαια ουτε να την κοιταξουν!

Εβιρακι θελω την σαλατα σου !!!!

Αγγελικη μια χαρα! οτι εχει ορεξη ο καθενας ας φαει!!! Οντως θα μας τρελανει ο καιρος! Μια λενε για βροχες , μια εχει ηλιο ....

Εγω χτες αργησα να παω σπιτι κ εφτιαξα τ6ελικα το φαγητο που σας ελεγα.Κιμα με ροδελες πατατες,κολοκυθι κ καροτο.Κοριτσια να το δοκιμασετε, εγινε πεντανοστιμο. Οι πατατες χυλωσανε αλλο πραγμα!!

Για αυριο λεω να κανω γιουβαρλακια ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερεεεες!!! τι κανετε?

Νινακι μου σε καταλαβαινω απολυτα που αγχωνεσαι, σκεψου ομως οτι θα ταλαιπωρηθεις λιγο κ μετα δεν θα πονανε πια τα χερια σου κ η ζωη σου γενικαθα γινει πιο ευκολη.γενικα στην αναρρωση αρχικα ειναι λιγο δυσκολα αλλα θεωρω πως αξιζει τον κοπο.

Ωραιο φαγακι εκανες χτες! μμμ τελικα οι περισσοτεροι αντρες ειναι σαλτσαδες!!!

Νικο πολλες μετακομισεις ε? Ευβοια που ειστε?

Εμενα παντος μου αρεσει πολυ η βρωμη,την κανω κρεμα με γαλα κ φουτο μμμμ!!!! Τα παιδια μου βεβαια ουτε να την κοιταξουν!

Εβιρακι θελω την σαλατα σου !!!!

Αγγελικη μια χαρα! οτι εχει ορεξη ο καθενας ας φαει!!! Οντως θα μας τρελανει ο καιρος! Μια λενε για βροχες , μια εχει ηλιο ....

Εγω χτες αργησα να παω σπιτι κ εφτιαξα τ6ελικα το φαγητο που σας ελεγα.Κιμα με ροδελες πατατες,κολοκυθι κ καροτο.Κοριτσια να το δοκιμασετε, εγινε πεντανοστιμο. Οι πατατες χυλωσανε αλλο πραγμα!!

Για αυριο λεω να κανω γιουβαρλακια ..

Κοντά στην Ερέτρια ggeny. Λίγο πιο έξω. ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ δεν λες τιποτα. Ειχαμε βαρεθει πια να μαζευομε τα πραγματα μας...Και επιτελους μειναμε μονοι μας :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Χτες με το που γυρισα σπιτι πηρα τα παιδια κ πηγαμε στην παιδικη χαρα.Ειχε τοσο ωραια μερα ξετρελαθηκαν, λειωσαν στο παιχνιδι. Σημερα με το που ξυπνησαν το πρωι ζητουσαν παλι κ οταν ειπα στο μεγαλο πως θα αργησω να γυρισω πηρε ενα θλιμμενο υφακι με εκοψε στην ψυχη κοριτσια.... για να δουμε ισως τον παω αργουτσικα να παρει στολη κ παμε αυριο παλι παιδικη χαρα.

Κι εμένα ο δικός μου παίζε πολύ στις κούνιες! Πηγαίνει κάθε μέρα μαζί με την πεθερά μου σχολώντας απο τον παιδικό.

Καλησπερα!

Γειά σου Φωτεινούλα!

Κι εμενα οι φιλες μου δεν εχουν παιδια και συνηθως δεν καταλαβαινουν το κουφο προγραμμα που εχουμε εμεις. Δεν πειραζει βεβαια. όπως σου ειπαν και οι αλλες κοπελες εδω ειμαστε καλό παρεακι και παντα υπαρχει χψρος και για αλλους.

Η κολλητή μου μέχρι πριν γεννήσει δεν μπορούσε να καταλάβει πως γινόταν και δεν έβρισκα χρόνο να βγούμε! Μετά την γέννηση της κόρης της το κατάλαβε!!!!

Φιλια

Διάλειμμα και είπα να μπω να σας δω.

Και πολύ καλά έκανες!

Πέρα απ αυτα τώρα

2. ΦΩΤΕΙΝΗ έχεις δίκιο, δεν το χα σκεφτει οπως το λες εσύ, αλλά ναι...έτσι είναι...τόσες αλλαγές...και σκεψου, γεννήθηκε Θεσσ/κη με 2 γονείς να τον έχουν στο μαρσιπο και να τρέχουν στο πανεπιστήμιο. Μετα 40 ημερών τον πήραμε και κατεβήκαμε Πελοποννησο να μεινουμε στους δικούς μου. Μετά πάλι Θεσσ/κη. Μετα πάλι Πελ/νησο και τωρα πάνω που χε συνηθήσει ήρθαμε στο δικό μας σπίτι...στην ΕΥΒΟΙΑ...τον καταλαβαίνω...τουλάχιστον εδώ που ήμαστε μόνοι οι 4 μας έχουμε ηρεμία και τα παιδιά μοιάζουν πιο ήρεμα.

Δεν έζησε και λίγες αλλαγές σε τόσο μικρό διάστημα! Τώρα που ριζώσατε στο σπιτικό σας σίγουρα θα ηρεμήσει!

Να σας πω και τι μου κάνανε, φώναζαν ΚΟΦΕΙΣ (τα δημητριακα) τους βάζω λοιπόν και τους δίνω. Δεν ήθελαν. Τα κυνηγούσα απο πίσω δεν ήθελαν. Μένουν τα δημητριακά μεσ το γάλα γίνονται νιανια:mad: Περνά κανα 40 λεπτο βάζω για μένα δημητριακα (τα τελευταια που χαν μεινει απο τα αγαπημενα μου), με βλέπουν, ΜΠΑΜΠΑ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΜ ΜΑΜ ΜΑΜ μου τα ΦΑΓΑΝ τα τερατα!!!! :mad::x:x:x Τελικά έφαγα βρώμη...μπλιαχ...σε ποιον αρέσει καν η βρώμη (είχε τουλάχιστον αποξηραμενα φρουτα μεσα).

Αυτά τα δημητριακά ολικής άλεσηε ή με βρώμη δεν μου αρέσουν καθόλου! Είμαι των κλασικών γεύσεων και τα μόνα που τρώω είναι τα Kellogs corn flakes.

Καλησπέρα φιλαράκια... πώς με βρίσκεται? συμπεριέλαβα και άντρες και γυναίκες:P

Σωστή!

Σήμερα ήταν μία πολύ κουραστική μέρα.... όταν μπλέκεις με δημόσια νοσοκομεία, αυτά παθαίνεις! το θέμα όμως είναι ότι θα κάνω την επέμβαση στο χέρι και αρχίζω και αγχώνομαι... βλέπετε η τύχη δεν είναι συνήθως με το μέρος μου και φοβάμαι ότι κάτι δεν θα πάει πάλι καλά:(... τέσπα, δεν γίνεται και αλλιώς, οπότε... θα κάνω την προσευχή μου και βλέπουμε;)

Μιά χαρά θα πάνε όλα! Μην κάνεις αρνητικές σκέψεις γιατί θα βάλω τις φωνές και δεν θέλεις να με ακούσεις να φωνάζω :tongue::tongue::tongue:

Πάω να βάλω ξύλα στη φωτιά, γιατί κοντεύει να σβήσει... φιλιά... καλή σας νύχτα!

Αχ τζάκι ε? Δεν έχω καλύτερο!!!!

Καλησπέαρ σε όλους.

Το μενού μας σήμερα είχε φάβα και σαλάτα με πράσινη και κόκκινη λόλα μαζί με καρύδια και λαδομελομουσταρδοξιδομπαλσάμικο.

Ο νέος γλωσσοδέτης της Έβιρι!!!

καλημερεεεες!!! τι κανετε?

Γειά σου Τζενάκι!

Αγγελικη μια χαρα! οτι εχει ορεξη ο καθενας ας φαει!!! Οντως θα μας τρελανει ο καιρος! Μια λενε για βροχες , μια εχει ηλιο ....

Νο comments!

Εγω χτες αργησα να παω σπιτι κ εφτιαξα τ6ελικα το φαγητο που σας ελεγα.Κιμα με ροδελες πατατες,κολοκυθι κ καροτο.Κοριτσια να το δοκιμασετε, εγινε πεντανοστιμο. Οι πατατες χυλωσανε αλλο πραγμα!!

Για αυριο λεω να κανω γιουβαρλακια ..

Ωραία θα κάνω τις προμήθειες μου από την λαική το Σάββατο και θα το φτιάξω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο δικός μου παίζε πολύ στις κούνιες! Πηγαίνει κάθε μέρα μαζί με την πεθερά μου σχολώντας απο τον παιδικό.

Αυτά τα δημητριακά ολικής άλεσηε ή με βρώμη δεν μου αρέσουν καθόλου! Είμαι των κλασικών γεύσεων και τα μόνα που τρώω είναι τα Kellogs corn flakes.

Αχ τζάκι ε? Δεν έχω καλύτερο!!!!

Ο νέος γλωσσοδέτης της Έβιρι!!!

Ωραία θα κάνω τις προμήθειες μου από την λαική το Σάββατο και θα το φτιάξω!

Πες τα ΑΓΓΕΛΙΚΗ! Μα δεν τρώγονται ρε παιδιά!!:P:p:p Η σύζυγος έκανε την προσπάθεια να μας κυλίσει στα κουνουπίδια, βρώμες, φακόριζα και άλλα τρομακτικά αλλά ΕΓΩ σαν δυνατος ανήρ αντιστάθηκα και πήρα την ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ (κεικ, πιτσες, μακαρονάδες, και cupcakes). Βεβαια εχουμε και αμοιβαίες υποχωρήσεις (ποτε δεν λεει οχι στα cupcakes) και ναι ναι διστυχώς πρέπει να τρώμε όσπρια μες στην εβδομάδα :mad:. Τωρα θα βάλω λουκανικά πικάντικα (χιχι :twisted:) γιατι εχει πάει η συζυγος βόλτα τα μικρά και μαγειρεύω εγω!!! Περιμένει φακές για σημερα αλλα θα βρει πικαντικο χωριατικο με πατατουλες ΜΟΥΑ ΧΑΧΑΧΑ (αυτό ειναι το σατανικό μου γελιο:P) Παω τωρα στο γραφειο κορίτσια (αφου βαλω το λουκανικο στο φουρνο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...