Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Αγαπητοι μου φιλοι γεια σας και καλη βδομαδα.Μολις πηρα τα αποτελεσματα απο το σπινθηρογραφημα. Δεν υπαρχει καθηλωση του ιωδιου στο λαιμο αλλα στο μεσοθωρακιο και μου γραφουν σε παρενθεση (block λεμφαδενων μεσοθωρακιου;) τις προηγουμενες φορες εγραφαν στην παρενθεση θυμος αδενας.Μιλησα με την ενδοκρινολογο μου γιατι αγχωθηκα στην αρχη αλλα μου ειπε και εκεινη οτι ο θυμος πρεπει να ειναι γιατι και στην αξονικη που ειχα κανει δεν φαινοταν τιποτα.περιμενω την Τεταρτη να τα στειλω στο Θεαγενειο και επλιζω να τελειωσε εδω η ιστορια μου.Φιλια σε ολους!!!

Συγχαρητηρια Dosoula.Υπεροχα νεα με την εναρξη της εβδομαδας. Αυτο ειναι πολυ καλο για ολους μας.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπητοι μου φιλοι γεια σας και καλη βδομαδα.Μολις πηρα τα αποτελεσματα απο το σπινθηρογραφημα. Δεν υπαρχει καθηλωση του ιωδιου στο λαιμο αλλα στο μεσοθωρακιο και μου γραφουν σε παρενθεση (block λεμφαδενων μεσοθωρακιου;) τις προηγουμενες φορες εγραφαν στην παρενθεση θυμος αδενας.Μιλησα με την ενδοκρινολογο μου γιατι αγχωθηκα στην αρχη αλλα μου ειπε και εκεινη οτι ο θυμος πρεπει να ειναι γιατι και στην αξονικη που ειχα κανει δεν φαινοταν τιποτα.περιμενω την Τεταρτη να τα στειλω στο Θεαγενειο και επλιζω να τελειωσε εδω η ιστορια μου.Φιλια σε ολους!!!

μπράβο!! dosoyla,μπράβο!!:P εύχομαι να τελειώσει η περιπέτειά σου αισίως

και να ησυχάσεις :P :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

όπως πρότεινε η georgiamami ήρθα και εγώ στο κλάμπ!!

χαίρομαι οταν ακούω καλά νέα και μπράβο !!!

εγώ εχθές πήγα στον ομοιοπαθητικό. είμαι πολύ αισιόδοξη οτι θα τα καταφέρω να μειώσω τον υπερθυρεοειδισμό μου φυσικά.

απλά πρέπει να προσέχω πάρα πολύ την διατροφή μου και να είμαι με όποιο τρόπο μπορώ στην ηρεμία. ο ομοιοπαθητκός που έδωσε σταγόνες για το εξώφθαλμο αλλά μου είπε να μην υπερενθουσιαστώ για τα γρήγορα αποτελέσματα γιατί θα υπάρξουν εξάρσεις και υφέσεις μέχρι την πλήρη ίαση. και το πάν μου είπε ειναι να σώσω τον θυρεοειδή. μου ανέφερε ολα αυτά τα συπτώματα που αναφέρετε εδώ και στεναχωρέθηκα πάρα πολύ που απλά οι γιατροί δε σου τα λένε αυτά πρίν κάνεις αφαίρεση ή ιωδίωση.

μου είπε οτι υπάρχουν κάποια ομοιοπαθητικά φάρμακα που βοηθούν λίγο την κατάσταση και χορηγούνται παράλληλα με τα κλασικά και οτι ασθενείς έχουν δεί βελτίωση και σε ορισμένες περιπτώσεις που υπάρχει κάποιο ποσοστό αδένα σώζωντα, κόβουν και τα χάπια τελείως!!!

θα κρατάω επαφή γιατί αν θεραπευθεί το μάτι μου αλλά και ο υπερθυρεοειδ. μου με αυτό τον τρόπο ίσως βοηθήσει και άλλους η ιστορία μου να σώσουν τον αδένα απο το χειρουργείο.

να είστε όλοι καλά

Link to comment
Share on other sites

θα κρατάω επαφή γιατί αν θεραπευθεί το μάτι μου αλλά και ο υπερθυρεοειδ. μου με αυτό τον τρόπο ίσως βοηθήσει και άλλους η ιστορία μου να σώσουν τον αδένα απο το χειρουργείο.

να είστε όλοι καλά

Καλησπερα!Τι κανετε?Ελπιζω ολοι να ειστε καλά!:D

Dosoula μπραβο!!!!!Μακαρι μονο ευχαριστα νεα να έχεις απο δω και περα!!!;)

Εγω καταρχήν καλώς ηρθες στην παρέα μας!Δεν σου κρύβω ότι με προβληματησε ο τρόπος που αντιμετωπίζεις το προβλημά σου.Θα ηθελα να σε ρωτήσω και φυσικά αν θέλεις μας απαντάς αν έχεις παέι σε ενδοκρινολόγο, αν έχεις κανει αιματολογικές και αν έχεις κάνει υπέρηχο.Σε ομοιπαθητικό σε έστειλε κάποιος γιατρός ή απο μόνη σου σκέφτηκες να πάς μη βλέπωντας αποτελέσματα με την συμβατική ιατρική θελησες να δοκιμάσεις και την εναλλακτικη?

Εχοντας μελετήσει (λογω επαγγέλματος) την ομοιπαθητικη είμαι υπερ μεχρι ενός σημείου .Πιστευω ότι με την ομοιπαθητική μπορείς να θεραπεύσεις π.χ.αλλεργείες, λοιμωξεις του αναπνευστικου ....αλλά όχι προβληματα του θυρεοειδή.

Ο θυρεοειδής ειναι ενας αδένας που επηρεάζει όλες τις λειτουργίες του οργανισμου...και πιστευω ότι χρειαζεται ένας γιατρός να μας παρακολουθει.

Πολλά φιλιά;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!!Ευχομαι ολοι να ειμαστε καλα!Τελικα μου επιβεβαιωσε και το Θεαγενειο οτι το μπλοκ λεμφαδενων μεσοθωρακιου ειναι ο θυμος αδενας που διογκωνεται λογω ιωδιου και το οποιο ειναι απολυτως φυσιολογικο.Παντα ειχα διογκωση στο θυμο αδενα μετα το ιωδιο οποτε ολα καλα.Μου ειπαν να κανω μια αξονικη μεσοθωρακιου μετα τις γιορτες και μεχρι τοτε θα ξανακανω αιματολογικες να δουμε σε τι επιπεδα ειναι η τιμες μου.Οτι δηλ εκανα παντα μετα απο καθε ιωδιο.Ησυχαζουμε λοιπον μεχρι τελος του χρονου.

Αγαπητη εγω καλως ορισες αλλα συμφωνω απολυτα με την Mary78 αν στο θεμα της ομοιοπαθητικης ειμαι τελειως αντιθετη. Δεν πιστευω να θεραπευει η ομοιπαθητικη τον θυροειδη γιατι αν ηταν ετσι δεν θα καναμε εγχειρησεις ουτε θεραπειες οι περισσοτεροι εδω.Καλυτερα να απευθυνθεις σε ενδοκρινολογο μην χανεις χρονο αυτη ειναι η γνωμη μου.

τα φιλια μου σε ολους!!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dosoula πολυ χαιρομαι που εχεις καλα αποτελεσματα!!Παντα τετοια!!Οσο για την ομοιοπαθητικη συμφωνω απολυτα και με σενα και με την Μαιρη!!Πριν κανω την επεμβαση, μου ειχαν πει να κανω τετοια θεραπεια για συρρικνωση των οζων και ευτυχως που δεν την εκανα,αλλα χειρουργηθηκα(γιατι οι περισσοτεροι οζοι ηταν καρκινικοι!!!).Πιστευω πιο πολυ στην κλασσικη ιατρικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα μετά από κάμποσο καιρο...

Τελικά κανονίστηκε το χειρουργείο μου για τις 10 Οκτώβρη. Θα το κάνω στο Πανεπιστημιακό του Ριο. Ευχομαι να πάνε όλα καλά...:-)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα πολυ καλα. Χαλαρωσε και περιμενε τη μερα του χειρουργειου. Αντε να ξεμπερδευεις κι εσυ με αυτο το θεμα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα μετά από κάμποσο καιρο...

Τελικά κανονίστηκε το χειρουργείο μου για τις 10 Οκτώβρη. Θα το κάνω στο Πανεπιστημιακό του Ριο. Ευχομαι να πάνε όλα καλά...:-)

Αγαπητη Daira ολα θα πανε μια χαρα μην φοβασαι και περιμενουμε νεα σου!!!Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σε ολη την παρεα!!Daira καλη επιτυχια για την αυριανη σου εγχειρηση!!Ολα θα πανε καλα και δεν θα καταλαβεις τιποτα!!Περιμενουμε νεα σου,οποτε μπορεσεις να επικοινωνησεις μαζι μας!!:):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα και καλη βδομαδα. δυστυχως και εγω για χειρουργειο την τεταρτη. και η δευτερη διοψια εδειξε ψυχροι οζοι με ατυπια που φτανουν και τα 2 εκατοστα. δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο η κακο αυτο?το θεμα ειναι οτι ψαχνομαι με το θυροειδη εδω και ενα χρονο απ οταν γεννησα και το ανακαλυψα τυχαια.αυτο που φοβαμαι ειναι οτι μηπωσ θα επρεπε ηδη να το ειχα βγαλει ενω η ενδοκρινολογοσ δεν το θεωρησε τοτε σκοπιμο λογο φλεγμονησ απ την εγκυμοσυνη.ουφ δεν αντεχω αλλο αυτο το ανχος....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και καλη βδομαδα!!!!Γυρισα μετα απο τοσο καιρο πια στους καθημερινους μου ρυθμους στη δουλεια οι εξετασεις μου ειναι πολυ καλες με TG:0.1 δηλαδη τελεια (φτου μου επιτελους) και συνεχιζουμε τον ελεγχο μας παλι ανα μηνα μεχρι να ηρεμησουμε. Στο Θεαγενειο μου ειπαν μετα τις γιορτες να κανω και μια αξονικη να δουμε πως πηγαν τα πραγματα αλλα θελω να πιστευω πως αυτη τη φορα τελειωσαμε οριστικα.

Diara ελπιζω σημερα ολα να πηγαν καλα και να επιστρεψεις συντομα κοντα μας!!!

Αγαπητη mariark ευχομαι ολα να πανε καλα και με την δικη σου επεμβαση και μην φοβασαι ολα λυνονται!!!Μην σκεφτεσαι το παρελθον δες μονο το παρον και το μελλον.Ολα θα πανε καλα και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!!!

Μια μεγαλη καλησπερα σε ολη την υπολοιπη παρεα!!!!Φιλια σε ολους και να ειστε παντα καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Dosoula, εχεις μπει στο ρυθμο και ολα θα βρουν το δρομο τους.

Mariark, πιστευω οτι η ενδοκρινολογος σου ξερει περισσοτερα για την περιπτωση σου. Για αρχη, εμπιστευσου την και ακολουθησε τις οδηγιες της.

Αν εχεις αποριες σχετικα με τα στοιχεια που διαθετεις, μπορεις να τα παραθεσεις εδω και να πουμε τις γνωμες μας. Αν και δε νομιζω να υπαρχει κατι ανησυχιτικο. Και φυσικα, να χαιρεσαι το μωρακι σου που χαρη σε αυτο ανακαλυψες την διαταραχη του αδενα σου.

Αληθεια, τι ακριβως ειχες?????

Οι υπολοιποι ειστε ΟΚ ή να βαλω τις φωνες??????

Να σας στειλω λιγο κρυο????? (το πρωι χιονιζε)!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...