Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Πληροφοριες δεν ξερω να σας πω για τη βιοψια κλπ γιατι ασχοληθηκε η μανα μου με αυτα γιατι κ να τα κοιτουσα δεν θα καταλαβαινα κ πολλα... Ξερω οτι μετα την εγχειρηση θα πρεπει να παρω ιωδιο,ετσι μου ειπαν και εχω κλεισει ραντεβου για τις 9/12/11,τωρα στις 26/09 θα κανω την καθηλωση για να δουν τι δοση ιωδιου θα παρω...και πρεπει να κανω διαιτα αποχης απο το ιωδιο για 15 μερες..εχω ξεκινησει απο τη δευτερα που μας περασε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πληροφοριες δεν ξερω να σας πω για τη βιοψια κλπ γιατι ασχοληθηκε η μανα μου με αυτα γιατι κ να τα κοιτουσα δεν θα καταλαβαινα κ πολλα... Ξερω οτι μετα την εγχειρηση θα πρεπει να παρω ιωδιο,ετσι μου ειπαν και εχω κλεισει ραντεβου για τις 9/12/11,τωρα στις 26/09 θα κανω την καθηλωση για να δουν τι δοση ιωδιου θα παρω...και πρεπει να κανω διαιτα αποχης απο το ιωδιο για 15 μερες..εχω ξεκινησει απο τη δευτερα που μας περασε..

αγαπητη μου φιλη κατ'αρχην θα πρεπει να γνωριζεις εσυ η ιδια το προβλημα σου για να βοηθησεις τον εαυτο σου.Κανεις μας δεν ηξερε τι ειχε απο την αρχη μαθαμε ρωτησαμε συζητησαμε με τους γιατρους μας και γι αυτο προχωραμε.Δεν σε μαλωνω απλα σε συμβουλευω γιατι εχω ταλαιπωρηθει απο το 2006 με αυτη την ιστορια απο ενα λαθος γιατρου και οταν το 2006 εφτασε ο κομπος στο χτενι και πηγα σε αλλο γιατρο απο τοτε δεν το βαζω κατω ρωταω μαθαινω ενημερωνομαι και εχω κανει πριν 2,5 μηνες την 3η επεμβαση και πριν 12 μερες το 3ο ιωδιο και ειμαι μολις 29 ετων.Οποτε το πρωτο πραγμα που πρεπει να ξερεις ειναι το τι ακριβως εχεις και για πιο λογο εκανες την επεμβαση τι εγινε στην επεμβαση σου και τι πρεπει να κανεις απο εδω και περα. Λοιπον εμενα και τις 3 φορες απο την βιοψια μου εβλεπαν τι δοση ιωδιου επρεπε να παρω.Ακομα και τωρα αυτο εγινε απλα εκανα διαιτα και εκοψα το χαπι του θυρωειδη 1 μηνα πριν το ιωδιο.1/8-20/8 δεν επινα το χαπι του θυρωειδη αλλα το Τ3 και απο τις 21/8 εως τις 5/9 που μπηκα ιωδιο δεν επαιρνα ουτε το Τ3. Μου ειχαν πει να μην τρωω θαλασσινα,ψαρια κονσερβες,αλατι και ζαχαρη. Τη ζαχαρη απλα μου την ειπαν για να μην παρω κιλα.Επεισης μου ειχαν απαγορευσει θαλασσα και ηλιο.Για κοτοπουλο και αυγο δεν μου ειχαν πει καθολου.Ελπιζω να σε βοηθησα και συγνωμη αν σου μιλησα λιγο αποτομα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ εχεις δικιο ξερω τι εχω απλα δεν ξερω να τα πω ακριβως με τους ορους τους ιατρικου κλπ... οταν εκανα τον υπερηχο μου βρηκαν καποιους οζους ενας εκ των οποιων ηταν αρκετα μεγαλος με βαση τα δεδομενα τους και ειχα και στον ενα λεμφαδενα...εκανα βιοψια και μου ειπαν οτι πρεπει να γινει χειρουργειο...το εκανα λοιπον και μετα η ενδοκρινολογος μου με εστειλε να βρω νοσοκομειο να κλεισω ραντεβου για να παρω το ιωδιο...στον ευαγγελισμο λοιπον μου ειπαν οτι πρεπει να κανω πρωτα την καθηλωση 24ωρου για να ξερουν τη δοση..και αυτο θα κανω στις 26 του μηνα...

Να σημειωσω οτι πριν την εγχειρηση εκανα εξετασεις αιματος ορμονικες μου ειπαν και για την θυροξεινη και ηταν ολα τελεια δεν ειχα καποιο θεμα με αυτα κ ετσι δεν χρειάστηκα θεραπεια πριν το χειρουργειο...

Το αυγο και το κοτοπουλο μου ειπαν να μην το τρωω λογω του οτι στα ορνιθοτροφεια ταιζουν τα ζωα με τρωφες που περιεχουν ιωδιο,εαν ειναι χωριατικο και ξερω τι τρωει το ζωο μπορω να το φαω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ εχεις δικιο ξερω τι εχω απλα δεν ξερω να τα πω ακριβως με τους ορους τους ιατρικου κλπ... οταν εκανα τον υπερηχο μου βρηκαν καποιους οζους ενας εκ των οποιων ηταν αρκετα μεγαλος με βαση τα δεδομενα τους και ειχα και στον ενα λεμφαδενα...εκανα βιοψια και μου ειπαν οτι πρεπει να γινει χειρουργειο...το εκανα λοιπον και μετα η ενδοκρινολογος μου με εστειλε να βρω νοσοκομειο να κλεισω ραντεβου για να παρω το ιωδιο...στον ευαγγελισμο λοιπον μου ειπαν οτι πρεπει να κανω πρωτα την καθηλωση 24ωρου για να ξερουν τη δοση..και αυτο θα κανω στις 26 του μηνα...

Να σημειωσω οτι πριν την εγχειρηση εκανα εξετασεις αιματος ορμονικες μου ειπαν και για την θυροξεινη και ηταν ολα τελεια δεν ειχα καποιο θεμα με αυτα κ ετσι δεν χρειάστηκα θεραπεια πριν το χειρουργειο...

Το αυγο και το κοτοπουλο μου ειπαν να μην το τρωω λογω του οτι στα ορνιθοτροφεια ταιζουν τα ζωα με τρωφες που περιεχουν ιωδιο,εαν ειναι χωριατικο και ξερω τι τρωει το ζωο μπορω να το φαω...

θα ακολουθησεις λοιπον τις οδηγιες που σου εδωσαν.Προφανως εχεις κοψει καιτο χαπι του θυροειδη.Απλα μην κουραζεσαι πολυ.Ολα καλα θα πανε και οτι χρειαστεις εδω θα ειμαστε!!!Καλο σου βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κουραζομαι...ευτυχως η σχολη μου αρχιζει μετα την εξεταση...και οταν θα παρω το ιωδιο θα ειναι χριστουγεννα...οποτε οκ με την κουραση... το θεμα μου ειναι οτι δεν ξερω ποιες τροφες περιεχουν ιωδιο και βρηκα μερικες στο ιντερνετ αλλα δεν ξερω...η μανα μου λεει οτι υπερβαλλω κ να κοψω μονο αυτα που μου εχουν πει...κ της λεω οταν λενε ολες τις τρωφες που περιεχουν ιωδιο προφανως υπαρχουν κιαλλα γιαυτο κ το ψαχνω γιατι θελω να κανω σωστα πραγματα,ειναι θεμα υγειας οχι παιξε γελασε...

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση,καλο βραδυ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Annia και καλωσηρθες στην παρεα μας.

Μεσα στις επομενες μερες θα μπουν και τα αλλα παιδια που εχουν προσωπικη εμπειρια σε ολα αυτα και θα σου πουν τη γνωμη τους. Ολα θα πανε μια χαρα γιατι ...δεν εισαι μονη.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κουραζομαι...ευτυχως η σχολη μου αρχιζει μετα την εξεταση...και οταν θα παρω το ιωδιο θα ειναι χριστουγεννα...οποτε οκ με την κουραση... το θεμα μου ειναι οτι δεν ξερω ποιες τροφες περιεχουν ιωδιο και βρηκα μερικες στο ιντερνετ αλλα δεν ξερω...η μανα μου λεει οτι υπερβαλλω κ να κοψω μονο αυτα που μου εχουν πει...κ της λεω οταν λενε ολες τις τρωφες που περιεχουν ιωδιο προφανως υπαρχουν κιαλλα γιαυτο κ το ψαχνω γιατι θελω να κανω σωστα πραγματα,ειναι θεμα υγειας οχι παιξε γελασε...

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση,καλο βραδυ..

Annia0702 καλα κανεις και το ψαχνεις αλλα τα βασικοτερα ειναι αυτα που σου ειπαν να κοψεις αλατι ψαρια θαλασσινα και τα αυγα με κοτοπουλο που ειπες οτι τα ταιζουν τροφες.Εμενα μου ειχαν πει και κονσερβες προφανως γιατι περιεχουν αλατι και συντηρητικά. Υπομονη λιγες μερες ειναι και θα περασουν. Για την ξεκουραση που σου ειπα ειναι γιατι και τωρα που κανεις αυτο αλλα και ενα μηνα πριν το ιωδιο που θα σου κοψουν το χαπι γινεσαι υποθυρεοειδικη και θα κουραζεσαι ευκολα και θα νυσταζεις.Γι αυτο κρατα τις δυναμεις σου και μην κουραζεσαι παραπανω!!!Καλη αρχη με την σχολη σου φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι..την κουραση παρολο που δεν κανω τιποτα απολυτως την νιωθω...μια ατονια βασικα αν και στην αρχη νομιζα οτι ειναι λογω του σιδηρου αλλα το εψαξα καλυτερα...

Γενικα οταν παω στο σουπερ μαρκετ κοιταζω ολες τις ετικετες για αλατι η για αυγα...και μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι ολα εχουν αλατι, εκτος απο τα γλυκα...αλλα γλυκα δεν τρωω..

Βρηκα οτι ιωδιο εχει και η ντοματα,το αγγουρι,το σκορδο,το κρεμμυδι και αλλα αλλα αυτα κυριως με νοιαζουν...εσεις τα τρωγατε?

Link to comment
Share on other sites

Annia0702,καλησπερα κι απο μενα και να ειναι ολα περαστικα!!Η Dosoula με καλυψε σε οσα θα σου ελεγα και εγω!Επιπλεον θα προσεχεις τα τυποποιημενα τροφιμα,γιατι ολα εχουν αλατι ,αυγα σε σκονη,γαλα κ.α.Σε μενα ειχαν προτεινει οι πυρηνικοι γιατροι ενα αλατι που δεν εχει ιωδιο(ανοιχτο μπλε χρωμα και το ονομα της εταιρειας αρχιζει απο F) και βρισκεται στα ραφια των διαβητικων.Αυτο χρησιμοποιουσα και ηταν αρκετα καλο,ειδικα οταν δεν ειναι μαγειρεμενο εχει πολυ καλη γευση.Θα το ριχνεις στο πιατο σου.Επισης εφτιαχνα δικες μου ζυμες,γλυκες η απλως αγλυκες ,για να ξερω τι τρωω και τιποτα ετοιμο απ`εξω.Οσο για τα γαλακτοκομικα ,το πολυ ενα ποτηρι γαλα ημερησιως!Μπορεις να τρως επισης μακαρονια,ρυζι,ολα τα φρουτα και τα περισσοτερα απο τα λαχανικα(νομιζω αυτα που ειναι κατω απο την γη εχουν περισσοτερο ιωδιο).Μην ψαχνεις τι ποσοστο ιωδιου εχουν γιατι θα τρελλαθεις!!Ολα εχουν απο λιγο,αλλα σημασια εχει να τρως αυτα που εχουν λιγοτερο.Αυτα μου ειπαν στο νοσοκομειο,αυτα σου γραφω και εγω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Ελπιζω να ειστε ολοι καλα!;)

Annia0702 πολυ σωστα τα ειπαν η dosoula και η Σονια εγω θα ηθελα να προσθεσω πως ουτε γλλυκα μπορεις να τρως γιατι εχουν αυγα και βουτυρο το οποιο εχει αλατι!!!!Εγω ετρωγα μονο χοιρινο χωρις καθολου λιπος το εκανα στο αντικολητικο τηγανι και εβαζα μπολικο λεμονι και το συνοδευα με ρυζι.Ετρωγα οσπρια χωρις ντοματα και μου εφτιαχνε η μαμα μου ψωμι χωρις αλατι και σταφυδοψωμα.Το ψωμι το εψηνα και εβαζα λιγο ντοματα πανω με ριγανη.Τα σταφυδοψωμα ηταν τελεια γιατι ειναι νοστιμα και χορταστικα.

Επισης οπως ειπε και η Σονια δεν ετρωγα καμια συσκευασμενη τροφη γιατι τα συντηρικα τους περιεχουν ιωδιο.Μπορουσα ομως να τρωω κομποστες οσες ηθελα!

Α! Εγω δεν ετρωγα καθολου κοτοπουλο ουτε χωριατικο γιατι σε διαβεβαιω πως και εκεινα εχουν τραφει με φυραματα εστω και σε πολυ μικρη ποσοτητα!Οποτε καλυτερα να μην ρισκαρεις.

Επειδη και γω εχω προβλημα με το ασβεστιο (δεν σταθεροποιηθηκε μετα την επεμβαση) τις πρωτες 15 μερες μπορουσα να πινω ενα ποτηρι γαλα μετα τιποτα οποτε για να μην εχω προβλημα με το ασβεστιο επαιρνα χαπια ασβεστιου (calcioral) και ετρωγα λιγα αμυγδαλα (ωμα) καθημερινα.

Ελπιζω να σε βοηθησα:D Αν εχεις αλλες αποριες ρωτησε μας.

Σε λιγες μερες θα ξεκινησω και γω την διαιτα και την διακοπη του χαπιου για να κανω το σπινθηρογραφημα.

Πολλα φιλια και μια γλυκια καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σε ολους!!!!Ελπιζω ολοι να ειμαστε καλα!!!Αν εξαιρέσω το πριξιμο που εχω σαν να ειμαι 5 μηνων εγκυος και την νυστα κατα τα αλλα εχω σχεδον επανελθει στους φυσιολογικους μου ρυθμους. Σε μια βδομαδα θα επιστρεψω και στη δουλεια και αυριο θα παρω το σπινθηρογραφημα του ιωδιου.Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα αν και παντα το σπινθηρογραφημα καλο βγαινει η θυροεσφαιρινη μου τα χαλαει παντα...Μαιρη μου εμενα παντως δεν μου ειχαν πει για κοτοπουλα και αυγα οτι απαγορευονται και ετρωγα κανονικα ασε που τα εχει μια θεια μου οποτε ηξερα τι τα ταιζε.Απο την αλλη και εμενα μου εφτιαχνε η μαμα μου ψωμι αναλατο και ηταν τελειο!!!Επισης επειδη δεν ετρωγα γλυκα μου εφταχνε κουλουρακια λαδερα αγλυκα και ηταν τοσο αφρατα που ουτε το καταλαβαινες.Επισης ουτε για το γαλα μου ειχαν πει να το κοψω και επινα ενα ποτηρι το πρωι και το βραδυ ετρωγα γιαουρτι.Γενικα ολες τις μερες μου τις περασα με φρουτα,γαλα,γιαουρτι και το μεσημερι αναλατο φαγητο.Αλλα τα φρουτα με ειχαν σωσει!!!Δεν ειχα κοψει ουτε ντοματες ουτε κρεμμυδια γιατι δεν μου ειχαν πει τιποτα.Αλατι ζαχαρη,ψαρια,θαλασσινα,κονσερβες αυτα ειχα κοψει.Εννοειται πως τα ετοιμα γλυκα εχουν αλατι και συντηρητικά.Οι πρωτες μερες λιγο ειναι δυσκολες αλλα μετα συνηθιζεις!!!Τι να κανεις...Καλα να περασετε την ημερα σας και καλη βδομαδα να εχουμε!!!Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας...ουτε εμενα μου εχουν πει τιποτα για γαλακτοκομικα τουλαχιστον για την εξεταση της καθηλωσης που θα κανω...αλλα το γιουρτι δεν το κοβω με τιποτα...ειναι το μονο νοστιμο φαγητο που μπορω να απολαυσω...τα μακαρονια τα δοκιμασα αλλα δεν μπορουσα να τα φαω με τιποτα ετσι...μια εβδομαδα μου εμεινε την επομενη δευτερα θα πω φτου ξελευτερια...γιατι ολο αυτο κ ψυχολογικα με ριχνει..μου τη δινει στα νευρα να αισθανομαι κατακοπη χωρις να κανω απολυτως τιποτα ολη τη μερα...εχθες βρηκα κ ενα βιταμ της μπεσελ που ειναι χωρις αλατι κ με λιγη μαρμελαδα κ ψωμι αναλατο της μανας μου κατι εγινε...αλλα οταν εχει μαθει σε ολη σου τη ζωη στο αλατι δεν ειναι οτι καλυτερο...αλλα το ξερεται φανταζομαι...αυτο που με εκνευριζει επισης ειναι οτι οτιδηποτε θελω περιεχει αυγα η αλατι και γενικα ειμαι πολυ δυσκολη στο φαγητο. Επισης δεν εχει περασει κ πολυ καιρος απο την επεμβαση και ενω ακομα ποναω η τελος παντων εχω αυτο το απιστευτο βαρος στο λαιμο εχω τωρα και αυτο κ εχω βγει εντελως off...σορρυ εαν γινομαι φορτικη αλλα νιωθω οτι με καταλαβαινεται γιατι κανενας γυρω μου δεν μπορει γιατι δεν εχει περασει κατι αναλογο...αυτα προς το παρον...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...ειμαι καινουρια εδω και βρηκα το φορουμ τυχαια ψαχνοντας για το τι πρεπει να τρωω και τι οχι τωρα που θα κανω την Καθηλωση 24ωρου... Δεν ηταν κ πολυ σαφεις στο νοσοκομειο,μην πω οτι ηταν και αγενεστατη αυτη που μου μιλησε... Πριν απο 2μιση μηνες εκανα χειρουργειο και εκανα ολικη αφαιρεση, ανακαλυψα οτι ειχα προβλημα εντελως τυχαια οταν ο ωριλα με εστειλε για υπερηχο γιατι κατι υποψιαστηκε προφανως και μεσα σε 2-3 μηνες εκανα και το χειρουργειο...μπαμ μπαμ δουλεια...

Τωρα το θεμα μου ειναι το ασβεστιο που δεν σταθεροποιειται και μου εχει σπασει τα νευρα με τα μουδιασματα...αλλα που θα παει θα σταθεροποιηθει...

Οπως ειδα σε γενικες γραμμες γιατι ομολογουμενως βαριομουν να διαβασω 40 σελιδες ειστε γνωστες του θεματος οποτε ηθελα να μου πειτε εαν ειναι ευκολο πανω κατω τι δεν πρεπει να τρωω γιατι μην ξεροντας εχω καταληξει να μην εχω τι να φαω εκτος απο κρεας...

Στο νοσοκομειο μου ειπαν να μην τρωω θαλασσινα,αλατι,κοτοπουλο και αβγο και οτιδηποτε αλλο περιεχει ιωδιο...πως δηλαδη να ξερω εγω τι περιεχει ιωδιο????

Σορρυ για το κατεβατο...

Annia καλησπερα,nikos 21 απο Αθηνα...

κι εγω ομοιοπαθης,στο τσακ μπαμ εγχειρηση χαχαχα,αν και ημουν παλιος ασθενης του θυρεοειδη,φαντασου εκανα εγχειρηση το - 75 ,μου ειχαν αφαιρεσει τοτε,ενα οζο τεραστιο ,ευτυχως τοτε καλοειθη,το παρατησα το θεμα θυρεοειδη 35 χρονια και τελος του 2010 μετα απο μια εξεταση αιματος που εκανα τυχαια ,για αλλο πηγαινα,θηλωδες καρκινο θυρεοειδους στον ενα απο τους 2 20ρηδες οζους..μετα τα γνωστα...υptake,ιωδιο 131 στο νοσοκομειο σε ειδικο θαλαμο με 150αρα καψουλα ιωδιου,μετα 15 μερες απομωνοση γιατι εχω και οικογενεια και φυσικα σπινθηρογραφημα και συνεχιζουμε...

συμβουλη μου σαν μεγαλυτερος και παλαιμαχος του ειδους χαχαχαχα,ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...οσο για τη διατροφη πριν το ιωδιο 131,ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει..ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΙΩΔΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΟΤΑΝ ΚΟΒΟΜΑΣΤΕ,ΑΥΤΟ ΜΑΚΡΥΑΑΑΑ και διαιτα για 20 μερες χωρις πολλα αλατια, ψαρια και αυγα.....

καλο βραδυ,σε ολους και ολες εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους σας φιλοι και φίλες:P

μου λείψατε!!!:D χαίρομαι που είστε σχεδόν όλοι εδώ :P:p:p και annia 0702

είμαι η αλεξάνδρα, καλως μας ήρθες!;) έχουμε περάσει όλα αυτά που περιγράφεις και γνωρίζουμε καλά τί ακριβώς νοιώθεις!!!!!

προσωπικά, εγχειρήστηκα τον απρίλιο, η βιοψία έδειξε θηλώδη καρκίνο, πήρα το ιώδιο τον ιούλιο, ξεκίνησα το Τ4 και τώρα περιμένω τέλος του μηνός να κάνω τις πρώτες αιματολογικές εξετάσεις .Όσο για τα συμτώματα του υποθυρεοειδισμού που μας περιγράφεις, είναι ακριβώς όπως τα λες!!;):tongue: μούδιασμα, υπνηλία, ατονία, αστάθεια,-εγώ είχα και πολλά νεύρα-,μα μην ανησυχεις!:P:P:P είναι όλα προσωρινά!!! όσο για το τί θα πρέπει να τρώς σε εμένα ο ενδικρινολόγος απαγόρευσε θαλασσινά, αλάτι, μπρόκολο, κονσερβοποιημένα και τυποποιημένα τρόφιμα-δεν ανέφερε πουλερικά, αυγά-.Συνήθησα τα ανάλατα τόσο, ώστε ακόμη και τώρα δεν βάζω αλάτι ,παρά ελάχιστο έως καθόλου!! στην οικογένεια μου δυστυχώς έχουν επαναστατήσει!!!!!:mad: (δεν συμφωνούν μαζί μου! )

Τέλος πάντων, όλα θα πάνε καλά, σκέψου θετικά, κάνε τις βολτούλες σου, χαμογέλα, κάνε αυτό που σου αρέσει και σε ξεκουράζει και όπως συμφωνούμε και λέμε όλοι σε αυτην την παρέα.. δεν θα του περάσει:P:p:p:p:pχα! χα! χα!

αυτά ...τα λίγα..! από μένα :D:D:D σας χαιρετώ όλους

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι μου φιλοι γεια σας και καλη βδομαδα.Μολις πηρα τα αποτελεσματα απο το σπινθηρογραφημα. Δεν υπαρχει καθηλωση του ιωδιου στο λαιμο αλλα στο μεσοθωρακιο και μου γραφουν σε παρενθεση (block λεμφαδενων μεσοθωρακιου;) τις προηγουμενες φορες εγραφαν στην παρενθεση θυμος αδενας.Μιλησα με την ενδοκρινολογο μου γιατι αγχωθηκα στην αρχη αλλα μου ειπε και εκεινη οτι ο θυμος πρεπει να ειναι γιατι και στην αξονικη που ειχα κανει δεν φαινοταν τιποτα.περιμενω την Τεταρτη να τα στειλω στο Θεαγενειο και επλιζω να τελειωσε εδω η ιστορια μου.Φιλια σε ολους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...