Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια,

ξερω αργησα να μπω στην παρεα σας και ισως ορισμενες να εχετε γεννησει κιολας αλλα τωρα που μπαινω στο μηνα μου εχω αρχισει κ αγχωνομαι και ψαχνω παρεουλα να με ξεαγχωσει!!!ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας!!!

Καλωςηρθες. Μας προλαβες όλες, δεν έχει γεννήσει καμια μας ακόμα...;)

Εσύ ποτε με το καλό? Τι περιμένετε?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τωρα το ειδα!!!διδυμα ε? τελεια!!!!ενα κι ενα η ιδιου φυλου?

Με το καλο ... Εγώ ενα κι ενα περιμένω. Είμαστε κοντά στις μέρες αλλά εγώ θα γεννησω μόλις μπω στον μηνα μου δηλαδή την αλλη εβδομαδα. Θα οριστικοποιησουμε την μέρα την παρασκευή που θα πάω παλι γιατρό.

Όλες έχουμε πολύ άγχος, γι αυτό είμαστε εδώ να χαλαρωνουμε η μια την άλλη.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!

Λυδία μου μην αγχώνεσαι όλα μια χαρά θα είναι,όπως λέει και η Twinomama μπορεί να μην το μέτρησε καλά ο γιατρός λόγο έλειψης χώρου να ήταν στριμωγμένη η μπουμπου..Όλα τέλεια είναι θα το δείς!!Και ελπίζω να περάσουν οι πόνοι που έχεις στο διαφραγμα..

Όλα καλά χθές με τον γιατρό φτάσαμε τα 2860,το κεφαλάκι της το τρίβη σαν να προσπαθεί να ανοίξει δρόμο θα να βγεί,δεν ξέρω τι θα καταφέρει!:) Ο τραχηλος είναι λίγο μακρής και καλό θα ήταν να είχαμε μερικές συσπασεις για να βοηθήσει να εξαληφθεί αλλά ακόμα επιμένουμε σε φυσιολογικό τοκετό,δεν ήταν αντίθετος..

Η κοιλιά μου λέει δεν θα κατέβει πολύ γιατί εχω ακόμα πολύ αμνιακο υγρό,σχετικά όμως έχει αρχίσει και κατεβαίνει.ο πλακούντας ακμαιότατος,ούτε φυσιολογικά δεν έχει γεράσει ακομα.εγώ απο κιλά συν 12,5,τελικά μισό κιλό πήρα το 1μιση που είχα συν πρέπει να το έχασα με τις δουλειές στο σπίτι.

Θα παμε πάλι σε μια εβδομάδα εκτός απροόπτου όπως είπε!

Ο άντρας μου είναι μες το άγχος να προλάβει να τελειώσει το σπίτι γιατί δεν περίμενε ότι μπορεί να ξεκινήσει τοκετός απο την μια στιγμή στην άλλη!!!!:D τρέχει και δεν φτάνει ο κακόμοιρος..Μου λέει θα κάθεσαι όλη μέρα ξαπλα στο κρεβάτι μέχρι να τελειώσουμε το σπίτι!!:D

Απο συσπασεις τίποτα όμως βρε κορίτσια..τωρα που τις θέλουμε δεν έρχονται!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Λυδία μου μην αγχώνεσαι όλα μια χαρά θα είναι,όπως λέει και η Twinomama μπορεί να μην το μέτρησε καλά ο γιατρός λόγο έλειψης χώρου να ήταν στριμωγμένη η μπουμπου..Όλα τέλεια είναι θα το δείς!!Και ελπίζω να περάσουν οι πόνοι που έχεις στο διαφραγμα..

Όλα καλά χθές με τον γιατρό φτάσαμε τα 2860,το κεφαλάκι της το τρίβη σαν να προσπαθεί να ανοίξει δρόμο θα να βγεί,δεν ξέρω τι θα καταφέρει!:) Ο τραχηλος είναι λίγο μακρής και καλό θα ήταν να είχαμε μερικές συσπασεις για να βοηθήσει να εξαληφθεί αλλά ακόμα επιμένουμε σε φυσιολογικό τοκετό,δεν ήταν αντίθετος..

Η κοιλιά μου λέει δεν θα κατέβει πολύ γιατί εχω ακόμα πολύ αμνιακο υγρό,σχετικά όμως έχει αρχίσει και κατεβαίνει.ο πλακούντας ακμαιότατος,ούτε φυσιολογικά δεν έχει γεράσει ακομα.εγώ απο κιλά συν 12,5,τελικά μισό κιλό πήρα το 1μιση που είχα συν πρέπει να το έχασα με τις δουλειές στο σπίτι.

Θα παμε πάλι σε μια εβδομάδα εκτός απροόπτου όπως είπε!

Ο άντρας μου είναι μες το άγχος να προλάβει να τελειώσει το σπίτι γιατί δεν περίμενε ότι μπορεί να ξεκινήσει τοκετός απο την μια στιγμή στην άλλη!!!!:D τρέχει και δεν φτάνει ο κακόμοιρος..Μου λέει θα κάθεσαι όλη μέρα ξαπλα στο κρεβάτι μέχρι να τελειώσουμε το σπίτι!!:D

Απο συσπασεις τίποτα όμως βρε κορίτσια..τωρα που τις θέλουμε δεν έρχονται!

Μην αγχώνεσαι Νικάκι μου. Έχεις ακόμα τώρα μπήκες στο μήνα σου. εχεις ακόμα περιθώριο και να εξαλειφθεί ο τράχηλος και να προετοιμαστεί το σώμα για τον φ.τ. Ειμαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρεις φυσικά.

Δεν σου είπε να περπατάς, να κάνεις σεξ, κτλ.?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

εισαι κ απο γλυφαδα βλεπω,

εκει ειναι το πατρικο μου εκει πηγα σχολειο...τωρα μενω αγ.δημητριο αλλα παλι κοντα ειμαστε...που θα γεννησεις?

Θα γεννήσω στο Γαία.

Πως ήταν η εγκυμοσύνη σου μέχρι τώρα?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

meli12 καλως ήρθες στην παρεα μας! Και εγώ 8/7 εχω ΠΗΤ αλλα επειδη περιμενω διδυμακια το πολυ σε 2 εβδομαδες θα εχω γεννησει.

nikaki μια χαρα η μπεμπα με το βαρος της. Να σου δωσω μερικες συσπασεις που τις εχω και πολλες?;)

Twinomama ο πονος στο διαφραγμα ειναι μαλλον συνδυασμός απο την πιεση των μωρων και απο τις καουρες. Το παθαινω οταν καταπινω ακομα και νερο ή οταν χωνευω. Αν σου εχει τύχει ποτε να πιεις νερο λαιμαργα και να σου κατσει που κανει εντονο πονο, ενα τέτοιο πραγμα παθαινω. ευτυχως σημερα το βραδυ με ενα ντεπον καταφερα και κοιμηθηκα.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λυδία φερε και απο δω μερικές!!!:D

Twinomama όχι δεν μου είπε τίποτα απ'όλα αυτα.Ότι κάνω συνήθως να κάνω και τωρα τίποτα άλλο..πάντως έχουμε δρόμο ακόμα μέχρι να εξαληφθεί ο τραχηλος..εκτός απροόπτου όπως είπε ο γιατρος δηλαδή αν σπάσουν τα νερα.

Πήρα 2 νυχτικακια,μια ρομπιτσα και εσώρουχα.50 ευρώ όλα..οικονομικά την έβγαλα..είχε προσφορές!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

λυδία φερε και απο δω μερικές!!!:D

Twinomama όχι δεν μου είπε τίποτα απ'όλα αυτα.Ότι κάνω συνήθως να κάνω και τωρα τίποτα άλλο..πάντως έχουμε δρόμο ακόμα μέχρι να εξαληφθεί ο τραχηλος..εκτός απροόπτου όπως είπε ο γιατρος δηλαδή αν σπάσουν τα νερα.

Πήρα 2 νυχτικακια,μια ρομπιτσα και εσώρουχα.50 ευρώ όλα..οικονομικά την έβγαλα..είχε προσφορές!

Nikani mou teleia ta kila ths... kai egw perimenw san trelh na arxisoun oi suspaseis alla tipota... kai auth h anamonh einai h xeiroterh nomizw... An kai an to doume ligo logika kala einai na argisoume ligo nikaki m. nomizw oti einai mikroulia... na perasoun ta 3kilakia kai meta mia xara. ante ante me to kalo, pantws mesa ston epomeno mhna oi pio polles tha exoume gennhsei :D :D :D


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς τελικά χθές πήγαμε γιατρό,εβδομάδα 32 και κάτι ημέρες ο μπέμπης είναι 2.450....είναι καλά για τη βδομάδα του; κεφαλική προβολή και πολύ ζωηρούλης...προσωπάκι δεν είδαμε είνια γυρισμένος,α, εντόπισα και κάτι πεταχτά αυτάκια- του μπαμπά μας μάλλον!!!:D

christine, ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, ας γεννηθούν με το καλό τα μωράκια σας κι εγώ θα παίρνω θάρρος και υπομονή από σας...εχω και μια μικρή ζουζούνα 2,5 ετών η οποία με τρελαίνει...ειδικά αυτό το μήνα που βαραίνω...τι να σας πώ...όλη την ώρα στο πόδι, ύπνο μεσημέρι δεν προλαβαίνω, όσο για δουλειές: δυο φορές επεχείρησα να κάνω γενική ...ε την άλλη μέρα βομβαρδισμένο το σπίτι...έχω αποκαρδιωθεί...τελικά αποφάσισα σε 2-3 βδομάδες που μπαίνω στο μήνα μου θα φωνάξω τη μάνα μου να βοηθήσει λίγο και ό,τι γίνει...

προς το παρόν περιμένουμε τις διδυμομανούλες σιγά σιγά για να παίρνουμε σειρά...

εσύ βρε swanocean τί έχεις περάσει κορίτσι μου, όλο αρρωστο είναι το παιδάκι σου!!! κουράγιο...κοντεύουμε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς τελικά χθές πήγαμε γιατρό,εβδομάδα 32 και κάτι ημέρες ο μπέμπης είναι 2.450....είναι καλά για τη βδομάδα του; κεφαλική προβολή και πολύ ζωηρούλης...προσωπάκι δεν είδαμε είνια γυρισμένος,α, εντόπισα και κάτι πεταχτά αυτάκια- του μπαμπά μας μάλλον!!!:D

christine, ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, ας γεννηθούν με το καλό τα μωράκια σας κι εγώ θα παίρνω θάρρος και υπομονή από σας...εχω και μια μικρή ζουζούνα 2,5 ετών η οποία με τρελαίνει...ειδικά αυτό το μήνα που βαραίνω...τι να σας πώ...όλη την ώρα στο πόδι, ύπνο μεσημέρι δεν προλαβαίνω, όσο για δουλειές: δυο φορές επεχείρησα να κάνω γενική ...ε την άλλη μέρα βομβαρδισμένο το σπίτι...έχω αποκαρδιωθεί...τελικά αποφάσισα σε 2-3 βδομάδες που μπαίνω στο μήνα μου θα φωνάξω τη μάνα μου να βοηθήσει λίγο και ό,τι γίνει...

προς το παρόν περιμένουμε τις διδυμομανούλες σιγά σιγά για να παίρνουμε σειρά...

εσύ βρε swanocean τί έχεις περάσει κορίτσι μου, όλο αρρωστο είναι το παιδάκι σου!!! κουράγιο...κοντεύουμε όλες!!!

egw nomizw oti ta kilakia tou einai polu polu kala skepsou oti exoume 3 me 4 eudomades diafora kai exoun ta mwra mas mono 200 gr diafora... se vlepw na mpeneis ston mhna s kai na gennas...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

egw na rothsw kati (twra pou mou edwse thn aformh h twinomama) ... gia sex sas eipe oles o giatros sas??? giati emena se auto to thema einai ligaki kleistos kai den to suzhtaei eukola... kai egw ntrepomai na ton rwtaw kathe fora san thn lusara.... mou eipe vevaia oti apo edw kai pera, thelei na perpataw kai oti mporw na kanw douleies... alla na mhn kourazomai polu gt exw provlhma me thn mesh mou... gia sex oute logos...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...