Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

egw na rothsw kati (twra pou mou edwse thn aformh h twinomama) ... gia sex sas eipe oles o giatros sas??? giati emena se auto to thema einai ligaki kleistos kai den to suzhtaei eukola... kai egw ntrepomai na ton rwtaw kathe fora san thn lusara.... mou eipe vevaia oti apo edw kai pera, thelei na perpataw kai oti mporw na kanw douleies... alla na mhn kourazomai polu gt exw provlhma me thn mesh mou... gia sex oute logos...

Εμένα μου το έχει απαγορεύσει απο την αρχή. Λόγω τραχήλου και περιδεσης. Αλλά ξέρω απο άλλα κορίτσια εδώ στο καφέ, οτι οι γιατροί τους ειπαν να κανουν σεξ στον μήνα τους γιατί επιταχύνει τον τοκετό και το σπέρμα μαλακώνει τον τράχηλο. Όσο για το περπάτημα, βοηθάει το μωρο να κατέβει και να πάρει θέση.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Meli καλώς ήλθες! Με το καλό κι εσύ να υποδεχτείς το αγοράκι σου. Πού γεννάς;

Τιτινάκι κι εμένα ο γιατρός μου δεν έχει αναφέρει τίποτα επί του θέματος, θυμάμαι ομως στην Αθηνά που μας είχε πει κανένα πρόβλημα ως το τέλος. Μόνο αρχικά έλεγε με προφύλαξη για να μην κολλήσουμε κάποιο μικρόβιο. Στο τέλος, όταν πλησιάζει η γέννα κ θες να βοηθήσεις, υποτίθεται πως το σεξ βοηθάει κ μάλιστα το σπέρμα νομίζω προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα οπότε ίσως να βοηθούσε κ όσες δεν έχουν συσπάσεις. Ρωτήστε όμως τους γιατρούς σας καλύτερα.

Twin δεν ήξερα ότι είμαστε γειτόνισες. Εγώ είμαι από Βούλα. Κρίμα που δεν κανονίσαμε καμμιά συνάντηση να γνωριστούμε όλες πριν γεννήσουμε. Ίσως κ να προλαβαίνουμε ακόμα αν συμφωνείτε βέβαια. Οι Αθηναίες τουλάχιστον...

Όταν ήμουν έγκυος στην Αθηνά είχαμε γνωριστεί ως εγκυούλες κ με κάποιες έχουμε γίνει φίλες κ κάνουμε ακόμα παρέα. Αν θέλετε πείτε ιδέες για το πού και το οργανώνουμε. Το πότε ίσως είναι καλύτερο να το οργανώσουμε μέσω fb ή προσωπικών μηνυμάτων ώστε να μην γίνει δημοσίως γνωστό για διάφορους λόγους.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς τελικά χθές πήγαμε γιατρό,εβδομάδα 32 και κάτι ημέρες ο μπέμπης είναι 2.450....είναι καλά για τη βδομάδα του; κεφαλική προβολή και πολύ ζωηρούλης...προσωπάκι δεν είδαμε είνια γυρισμένος,α, εντόπισα και κάτι πεταχτά αυτάκια- του μπαμπά μας μάλλον!!!:D

christine, ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, ας γεννηθούν με το καλό τα μωράκια σας κι εγώ θα παίρνω θάρρος και υπομονή από σας...εχω και μια μικρή ζουζούνα 2,5 ετών η οποία με τρελαίνει...ειδικά αυτό το μήνα που βαραίνω...τι να σας πώ...όλη την ώρα στο πόδι, ύπνο μεσημέρι δεν προλαβαίνω, όσο για δουλειές: δυο φορές επεχείρησα να κάνω γενική ...ε την άλλη μέρα βομβαρδισμένο το σπίτι...έχω αποκαρδιωθεί...τελικά αποφάσισα σε 2-3 βδομάδες που μπαίνω στο μήνα μου θα φωνάξω τη μάνα μου να βοηθήσει λίγο και ό,τι γίνει...

προς το παρόν περιμένουμε τις διδυμομανούλες σιγά σιγά για να παίρνουμε σειρά...

εσύ βρε swanocean τί έχεις περάσει κορίτσι μου, όλο αρρωστο είναι το παιδάκι σου!!! κουράγιο...κοντεύουμε όλες!!!

Μια χαρά το βάρος του για την εβδομαδα σου καθόλου μην ανησυχεις. Να χαιρεσαι και την μικρή σου κουκλιτσα, πως την βλέπει την άφιξη του αδερφού της?

Όσο για τις δουλειές, άστα, κι εγώ που κάνω κάθε μέρα απο κάτι, παλι θα πρεπει να γίνουν τα πανω πανω πριν γυρίσουμε σπίτι. Μάλλον μαμά θα επιστρατευσω, ενα δυωρακι, ενα ξεσκονισμα σφουγγάρισμα, τα μπαλκόνια, γιατί αλλιως με ξέρω θα γυρίσω και θα κάνω δουλειές!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Τί μου κάνετε κορίτσια???? Λίγο πολύ όλες μπήκαμε στο μήνα μας ε? Νομίζω και γω αφού στις 38 βδομάδες θα γεννήσω θεωρητικά μπαίνω την άλλη βδομάδα στο μήνα μου, θα είμαι 34 βδ!

twinmama ναι αυτό το μαξιλάρι θηλασμού έχω, για δίδυμα. Είναι από τις μεγαλύτερες αγωνίες μου, ελπίζω να τα καταφέρουμε. Χαχα τώρα που έκανες νύχια είσαι έτοιμη! Έχεις ακόμη λίγες μέρες μπορείς να πας κομμωτήριο, αποτρίχωση κτλ! Δεν το πιστεύω ότι γεννάς την άλλη βδομάδα!!!! Its so exciting!!!! Δεν ανυπομονείς?

crochetmania, αχ τι ωραία που μένεις Σύρο! Εχω πάει και μου άρεσε πολύ! Αντε να δούμε πότε θα ξαναπάμε ταξιδάκι τώρα με τους μπεμπηδες! χιχι

maraki2108 η γκρίνια είναι κατανοητή! Οδεύουμε προς το τέλος και τα νεύρα μας δεν πάνε καλά... Τουλάχιστον από μένα έτσι κατάλαβα! Ε, με το δίκαιο σου βέβαια παραπονιέσαι, δεν κάνει να ταλαιπωρήσε στην κατάστααη σου. χ

meli12 καλωσόρισες στην παρέα μας! όλες στην ίδια φάση είμαστε! Στην αναμονή των τελευταίων βδομάδων! Εγώ περιμένω 2 αγοράκια ως τις 11 του Ιουλη, μπορεί να γεννησουμε και ίδια μερα! χ

Lydia73, ελπίζω να νοιώσεις καλύτερα με τα φάρμακα. Και γω έχω πολλές καούρες τελευταίως. Είναι σαν κάψιμο μέσα στο λαιμό μου. Χάλια είναι... όσο για τις μετρήσεις και γω νομίζω να μη σε αγχώνει διότι τα μηχανήματα είναι κατά προσέγγιση και εξαρτάται και από τη στάση που είχε το μωρό κτλ. Περίμενε να το ξανακάνεις την Παρασκευη να δεις τι θα βγάλει. Σου στέλλω μια μεγάλη αγκαλιά να μην αγχώνεσαι!

nikaki19 εμένα ο γιατρός δεν μου ειπε τπτ απ όλα αυτά ακόμη... ίσως οι μετρήσεις αυτές να γίνονται γύρω στην 34η βδομάδα???? Ουτε πλακούντας ξέρω αν γέρασε, ουτε το αμνιακό υγρό πως πάει, ουτε αν κατέβηκαν τα μωρα κτλ κτλ... Πάντως σήμερα πονάω πολύ μέσα στη λεκάνη μου χαμηλά... Λες να έβαλε κανένας το κεφααλάκι του? χιχιχι Νομιζω κάνουν διαγωνισμό ποιος θα βγει πρώτος. όσο για το σπίτι καταλαβαίνω απόλυτα τον άντρα σου. Κάτσε να το τελειώσετε πρώτα και μετά να χεις συσπάσεις!

Μανούλα28/7 μια χαρά είναι! Ωσπου να τον γεννήσεις θα πάει κοντά στα 4 με το ρυθμό που μεγαλώνει!!! Να μην κάνεις δουλειές να ξεκουράζεσαι και τώρα με το καλοκαίρι θα ναι πιο δύσκολο. Ασε με ενα δίχρονο σίγουρα συνέχεια θαναι ανω κάτω το σπίτι ότι κιαν κάνεις!

t1t1n4k1 ωραίο ερώτημα! Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα, και έχω και δίδυμα! Βέβαια η κοπέλα που μου έκανε τα μαθήματα μου είπε ότι στο σεξ και ο οργασμος της γυναίκας μπορεί να βοηθήσουν στην πρόκληση τοκετου! Επομένως νομίζω όταν μπω στην 37 αν δεν έχω γεννήσει ήδη θα κάνω πολύ σεξ να δούμε τι θα γίνει! χαχαχα

χχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Τί μου κάνετε κορίτσια???? Λίγο πολύ όλες μπήκαμε στο μήνα μας ε? Νομίζω και γω αφού στις 38 βδομάδες θα γεννήσω θεωρητικά μπαίνω την άλλη βδομάδα στο μήνα μου, θα είμαι 34 βδ!

twinmama ναι αυτό το μαξιλάρι θηλασμού έχω, για δίδυμα. Είναι από τις μεγαλύτερες αγωνίες μου, ελπίζω να τα καταφέρουμε. Χαχα τώρα που έκανες νύχια είσαι έτοιμη! Έχεις ακόμη λίγες μέρες μπορείς να πας κομμωτήριο, αποτρίχωση κτλ! Δεν το πιστεύω ότι γεννάς την άλλη βδομάδα!!!! Its so exciting!!!! Δεν ανυπομονείς?

Αν ανυπομονω λέει? Σαν την τρελή είμαι και αισθάνομαι οτι δεν περνάνε οι ώρες, οι μέρες!!! Έχω παει και κομμωτήριο, εκανα και αποτρίχωση προχθες, όλα έτοιμα είναι. Άντε να πάω την Παρασκευή να μου οριστικοποιήσει το ραντεβού να ξέρω 100%!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω για τις ευχες κοριτσια και ανταποδιδω!!!

λοιπον η εγκυμοσυνη μου σε γενικες γραμμες καλη ηταν.Αν εξαιρεσουμε το πρωτο 3μηνο που ειχα κατι καφε και πολλη ανακατωσουρα, κι αν εξαιρεσεις μια τσιμπημενη καμπυλη γλυκοζης που ευτυχως ρυθμιστηκε με διατροφη (αλλα πολλη στερηση και γκρινια) κατα τα αλλα καλα ηταν.Γενναω στο Ρεα με ΠΗΤ 9 Ιουλιου...Ο μπεμπης 34 + 3 που πηγα για το doppler ηταν 2519...Πολυ ψηλος λεει ο γιατρος θα βγει γυρω στα 55εκ τον υπολογιζει.Λογικο θα μου πεις αφου ο αντρας μου ειναι 1.90!!Καμια αλλη που γενναει στο Ρεα κοντα στην ημερομηνια μου?

Link to comment
Share on other sites

Twin δεν ήξερα ότι είμαστε γειτόνισες. Εγώ είμαι από Βούλα. Κρίμα που δεν κανονίσαμε καμμιά συνάντηση να γνωριστούμε όλες πριν γεννήσουμε. Ίσως κ να προλαβαίνουμε ακόμα αν συμφωνείτε βέβαια. Οι Αθηναίες τουλάχιστον...

Όταν ήμουν έγκυος στην Αθηνά είχαμε γνωριστεί ως εγκυούλες κ με κάποιες έχουμε γίνει φίλες κ κάνουμε ακόμα παρέα. Αν θέλετε πείτε ιδέες για το πού και το οργανώνουμε. Το πότε ίσως είναι καλύτερο να το οργανώσουμε μέσω fb ή προσωπικών μηνυμάτων ώστε να μην γίνει δημοσίως γνωστό για διάφορους λόγους.

Ελα βρε γειτονακι!!!!

Τώρα για συνάντηση τι να σου πω! Το βλέπω προς Σεπτέμβρη που θα έχουν ξεπεταχτει τα μωρά μας να το κανονιζουμε......


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Nikani mou teleia ta kila ths... kai egw perimenw san trelh na arxisoun oi suspaseis alla tipota... kai auth h anamonh einai h xeiroterh nomizw... An kai an to doume ligo logika kala einai na argisoume ligo nikaki m. nomizw oti einai mikroulia... na perasoun ta 3kilakia kai meta mia xara. ante ante me to kalo, pantws mesa ston epomeno mhna oi pio polles tha exoume gennhsei :D :D :D

Εννοείτε να περάσουν τα 3 κιλά και να γεννηθούν όποτε θέλουν!!Τουλάχιστον αν ξεκινούσαν οι προπαρασκευαστικές θα έμπαιναν τα πράγματα στο δρόμο τους σιγά σιγά και τουλάχιστον εγώ θα ησυχαζα λίγο πως ο οργανισμός μου προσπαθεί για φυσιολογικό τοκετό.

t1t1n4k1 εμένα μου το είχε απαγορεύσει τους πρώτους 3 μήνες,μετά το επέτρεψε με προφύλαξη ή να μην τελειώνει μέσα γιατί το σπέρμα προκαλεί συσπασεις,στο τέλος έλεγε (καλή ώρα) θα το θέλουμε!Όσο για το σεξ τωρα σε καμιά εβδομάδα θα δούμε αν θα το εδραιώσουμε κανονικά πάλι.

χριστίνα μου ναι ίσως να το κοιτάξει αργότερα.Όλα καλά θα τα βλέπει γι'αυτό δεν θα σας έχει πει τίποτα.Και εμένα μου το είπε γιατί του έκανε εντύπωση για την εβδομάδα μου να μην υπάρχει κάποια μείωση στο υγρό και φυσιολογική γήρανση στον πλακούντα.

Μανούλα πολύ καλά τα κιλά να φανταστείς εμένα 33w 2d ήταν 2260!Εχω παρατηρήσει πως τα πρωτα παιδάκια είτε αγόρι είτε κορίτσι κατά μεγάλο ποσοστό μοιάζουν στον μπαμπά!!!

μαρακι ωραία η ιδέα σου για την γνωριμία!δυστυχως εγώ μένω μακριά..:(


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω ειμαι μεσα για την συναντηση, αλλα θα συμφωνησω με την twin να γινει απο Σεπτεμβρη που θα εχουν ξεπεταχθει τα μικρα μας.

Και εγω μεσα κοριτσια!! :D:D:D:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από μένα!

Τί μου κάνετε κορίτσια???? Λίγο πολύ όλες μπήκαμε στο μήνα μας ε? Νομίζω και γω αφού στις 38 βδομάδες θα γεννήσω θεωρητικά μπαίνω την άλλη βδομάδα στο μήνα μου, θα είμαι 34 βδ!

twinmama ναι αυτό το μαξιλάρι θηλασμού έχω, για δίδυμα. Είναι από τις μεγαλύτερες αγωνίες μου, ελπίζω να τα καταφέρουμε. Χαχα τώρα που έκανες νύχια είσαι έτοιμη! Έχεις ακόμη λίγες μέρες μπορείς να πας κομμωτήριο, αποτρίχωση κτλ! Δεν το πιστεύω ότι γεννάς την άλλη βδομάδα!!!! Its so exciting!!!! Δεν ανυπομονείς?

crochetmania, αχ τι ωραία που μένεις Σύρο! Εχω πάει και μου άρεσε πολύ! Αντε να δούμε πότε θα ξαναπάμε ταξιδάκι τώρα με τους μπεμπηδες! χιχι

maraki2108 η γκρίνια είναι κατανοητή! Οδεύουμε προς το τέλος και τα νεύρα μας δεν πάνε καλά... Τουλάχιστον από μένα έτσι κατάλαβα! Ε, με το δίκαιο σου βέβαια παραπονιέσαι, δεν κάνει να ταλαιπωρήσε στην κατάστααη σου. χ

meli12 καλωσόρισες στην παρέα μας! όλες στην ίδια φάση είμαστε! Στην αναμονή των τελευταίων βδομάδων! Εγώ περιμένω 2 αγοράκια ως τις 11 του Ιουλη, μπορεί να γεννησουμε και ίδια μερα! χ

Lydia73, ελπίζω να νοιώσεις καλύτερα με τα φάρμακα. Και γω έχω πολλές καούρες τελευταίως. Είναι σαν κάψιμο μέσα στο λαιμό μου. Χάλια είναι... όσο για τις μετρήσεις και γω νομίζω να μη σε αγχώνει διότι τα μηχανήματα είναι κατά προσέγγιση και εξαρτάται και από τη στάση που είχε το μωρό κτλ. Περίμενε να το ξανακάνεις την Παρασκευη να δεις τι θα βγάλει. Σου στέλλω μια μεγάλη αγκαλιά να μην αγχώνεσαι!

nikaki19 εμένα ο γιατρός δεν μου ειπε τπτ απ όλα αυτά ακόμη... ίσως οι μετρήσεις αυτές να γίνονται γύρω στην 34η βδομάδα???? Ουτε πλακούντας ξέρω αν γέρασε, ουτε το αμνιακό υγρό πως πάει, ουτε αν κατέβηκαν τα μωρα κτλ κτλ... Πάντως σήμερα πονάω πολύ μέσα στη λεκάνη μου χαμηλά... Λες να έβαλε κανένας το κεφααλάκι του? χιχιχι Νομιζω κάνουν διαγωνισμό ποιος θα βγει πρώτος. όσο για το σπίτι καταλαβαίνω απόλυτα τον άντρα σου. Κάτσε να το τελειώσετε πρώτα και μετά να χεις συσπάσεις!

Μανούλα28/7 μια χαρά είναι! Ωσπου να τον γεννήσεις θα πάει κοντά στα 4 με το ρυθμό που μεγαλώνει!!! Να μην κάνεις δουλειές να ξεκουράζεσαι και τώρα με το καλοκαίρι θα ναι πιο δύσκολο. Ασε με ενα δίχρονο σίγουρα συνέχεια θαναι ανω κάτω το σπίτι ότι κιαν κάνεις!

t1t1n4k1 ωραίο ερώτημα! Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα, και έχω και δίδυμα! Βέβαια η κοπέλα που μου έκανε τα μαθήματα μου είπε ότι στο σεξ και ο οργασμος της γυναίκας μπορεί να βοηθήσουν στην πρόκληση τοκετου! Επομένως νομίζω όταν μπω στην 37 αν δεν έχω γεννήσει ήδη θα κάνω πολύ σεξ να δούμε τι θα γίνει! χαχαχα

χχ

θεωρητικα νομιζω στο μηνα μας μπαινουμε 35 +

Δεν μενω μονιμα δυστυχως....καλοκαιρι μονο ερχομαι καποια στιγμη ομως λεμε να τα επειχηρησουμε!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς τελικά χθές πήγαμε γιατρό,εβδομάδα 32 και κάτι ημέρες ο μπέμπης είναι 2.450....είναι καλά για τη βδομάδα του; κεφαλική προβολή και πολύ ζωηρούλης...προσωπάκι δεν είδαμε είνια γυρισμένος,α, εντόπισα και κάτι πεταχτά αυτάκια- του μπαμπά μας μάλλον!!!:D

christine, ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, ας γεννηθούν με το καλό τα μωράκια σας κι εγώ θα παίρνω θάρρος και υπομονή από σας...εχω και μια μικρή ζουζούνα 2,5 ετών η οποία με τρελαίνει...ειδικά αυτό το μήνα που βαραίνω...τι να σας πώ...όλη την ώρα στο πόδι, ύπνο μεσημέρι δεν προλαβαίνω, όσο για δουλειές: δυο φορές επεχείρησα να κάνω γενική ...ε την άλλη μέρα βομβαρδισμένο το σπίτι...έχω αποκαρδιωθεί...τελικά αποφάσισα σε 2-3 βδομάδες που μπαίνω στο μήνα μου θα φωνάξω τη μάνα μου να βοηθήσει λίγο και ό,τι γίνει...

προς το παρόν περιμένουμε τις διδυμομανούλες σιγά σιγά για να παίρνουμε σειρά...

εσύ βρε swanocean τί έχεις περάσει κορίτσι μου, όλο αρρωστο είναι το παιδάκι σου!!! κουράγιο...κοντεύουμε όλες!!!

Μια χαρα ειναι ο μπεμπης αν παρεις ολο τον μηνα θα τον κανεις πανω απο 3200!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια!

δεν παλευεται άλλο ο πόνος που έχω στο διάφραγμα από τις καουρες. Μέχρι zantac μου εδωσε ο γιατρος μηπως και με ανακουφίσει αλλα τιποτα, ουτε το νερακι δεν μπορω να ευχαριστηθω, ωρες ωρες ποναω τοσο που κανω εμετο .

swan καλή επιτυχια

Twinomama λες να σε φαω στην στροφή? από Παρασκευη ο γιατρος μου κοβει τα χαπια για τις συσπασεις και μου ειπε απο εδω και περα ο,τι θελει ας γίνει. Ηδη από σημερα μου τα μειωνει ανα δυο μερες διαδοχικα.

Εχθες πηγαμε πάλι για doppler η μπεμπα 1900 και ο μπεμπης 2100, αλλα ρε κοριτσια μας αγχωσε η εξεταση γιατι εκει που δειχνει τις μετρησεις για τα κεφαλακια τους η μπεμπα για πωτη φορα ειναι κατω του φυσιολογικου. Ο γιατρος δεν μας εξηγησε τι μπορει να συμβαινει μας ειπε μονο ότι μπορει να μη σημαινει και τιποτα και την Τρίτη θα επαναλαβουμε το doppler μεχρι τοτε θα σκασω.

Λες να μας κανεις την εκπληξη και να γεννησεις πρωτη?? :D:D:D:D κοριτσια οτι καλυτερο για τα μωρακια μας!!! υπομονη με τις καουρες και εγω εχω που εινα ι1 φανταζομαι εσυ με 2...


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες! Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ για το επίδομα κύησης. Είχα το νούμερο 109 και ήταν στο 37 με ένα μόνο ταμείο ανοιχτο! Ευτυχώς ένας νεαρός μου έδωσε το 41! Να είναι καλά το παιδί δεν υπήρχε περίπτωση να προλάβαινα- ούτε κ να άντεχα! Όταν πήγα στο ταμείο μου είπε ότι δεν έπρεπε να περιμένω γιατί έχω προτεραιότητα. Δεν μπορώ να το κάνω αυτό όμως... Ευτυχώς ξεμπέρδεψα. Τώρα σκέφτομαι το επίδομα τοκετού, αφού γεννήσω! Πώς θα στηθώ εκεί τόσες ώρες με νεογέννητο; Και τόσα μικρόβια...πολύ ηλίθιο σύστημα!

Μετά πήγα στο συνεργείο γιατι το αυτοκίνητο χάνει παραφλού κ μου είπε ότι η ζημιά είναι τουλάχιστον 300 ευρώ!!! Όταν ανοίξει την μηχανή μπορεί να βρει κι άλλη ζημιά. Κοντεύω να σκάσω! Πάνω που είπα πως με το επίδομα θα βγάλουμε τα έξοδα του μαιευτηρίου, σχεδόν. Το οποίο παρεπιπτόντως δεν είναι εξτρα χρήματα αφού αφαιρούνται απ΄τον μισθό μας. Απλώς επειδή τελευταία δεν πληρωνόμαστε κανονικά στην δουλειά αλλά είμαστε με έναντι, αυτό κάπως θα βοηθήσει... Χάλια... Και πρέπει να μείνω χωρίς αυτοκίνητο για 3 μέρες μέχρι να φτιαχτεί.

Δεύτερη μέρα άδειας και είμαι ήδη πιό κουρασμένη απ΄ότι όταν δούλευα. Η μικρή θέλεο συνέχεια να παίζουμε κ δεν έχω δυνάμεις. Πώς θ΄αντέξω; Ευτυχώς από την επόμενη Τετάρτη θα μπορεί να έρχετε η μαμά μου να βοηθάει. Προς το παρόν έρχεται η πεθερά μου λίγο το πρωί αλλά δεν αρκεί. Μετά τις 12·00 που φεύγει έχω άλλες 8 ώρες με την μικρή μέχρι να ΄ρθει ο άντρας μου. Κ μετά πάλι δεν ξεκουράζομαι αφού πρέπει να ετοιμάσω να φάμε και να κάνω κ τον διαιτητή αφού τρώγονται με την μικρή συνέχεια.

Μάλλον είναι η μέρα της γκρίνιας σήμερα ε; Σας ζάλισα...

Το μπλόγκ εννοείται πως θα το υποστηρίξουμε! Απλώς μιά συμβουλή, επειδή υπάρχουν πολλά μαμαδομπλογκ, κάποια εκ των οποίων εξαιρετικά πετυχημένα, θα πρέπει να βρεις κάτι που να το ξεχωριζει από τα άλλα, κάτι διαφορετικό, ώστε να πετύχει κ το δικό σου. Σίγουρα οι γνωριμίες και η διχτύωση μετράνε πολύ αλλά τελικά νομίζω ότι θα πρέπει να έχει κάτι το ξεχωριστό για να πετύχει. Καλή επιτυχία!!!

Καλά βρε κορίτσι είναι δυνατόν να κάθεσαι να περιμένεις στην ουρά με την κοιλιά στο στόμα?Κ εγώ πήγα σήμερα αλλά να πω την αλήθεια δεν χρειάστηκε να μπω σφήνα γτ μόλις με είδαν οι υπόλοιποι μόνο που δε μ'έπιασαν από το χέρι για να περάσω πρώτη.Όχι ότι αν δεν το έκαναν θα καθόμουν στην σειρά.Κουράστηκα κ μόνο που πήγα.

Καλά πόσα γράψατε μέχρι να ποστάρω! Καλή επιτυχία swan! Κι εμάς μαζί μας βρήκε ο σεισμός αφού 4:40 ήρθε στο κρεβάτι μας. Μήπως έχουν διαίσθηση; Ήταν ανάστατη όλο το βράδυ. Εγώ πάντως δεν τον κατάλαβα τον σεισμό η αναίσθητη. Μάλλον γιατί εκείνη την ώρα στριφογυρίζαμε με την μικρή για να βολευτούμε.

Ε δεν εξηγείται!Κάποια έκτη αίσθηση έχουν αυτά τα μικρά!!!

καλησπερα κορίτσια!

δεν παλευεται άλλο ο πόνος που έχω στο διάφραγμα από τις καουρες. Μέχρι zantac μου εδωσε ο γιατρος μηπως και με ανακουφίσει αλλα τιποτα, ουτε το νερακι δεν μπορω να ευχαριστηθω, ωρες ωρες ποναω τοσο που κανω εμετο .

swan καλή επιτυχια

Αστα κ εγώ έχω απίστευτους πόνους στο διάφραγμα κ έχω μόνο 1!!!Με πιάνει κυρίως το βράδυ κοντά στα ξημερώματα που μάλλον τεντώνεται το μικρό κ μες τον ύπνο μου κόβεται η ανάσα κ ξυπνάω!!!Υπομονή θα περάσει αυτό το μαρτύριο!

καλως σας βρηκα!!

εχω ΠΗΤ 9/7 και περιμενω αγορακι!!!το πρωτο μου και καθως καταλαβαινεις με εχει πιασει ψιλοπανικος!εσυ ποτε με το καλο?αγορι η κοριτσι?

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!Καλώς ήρθες στην παρέα μας!Όλες αγχωμένες είμαστε μην ανησυχείς χαχαχα

Καλημέρα!!!!

Λυδία μου μην αγχώνεσαι όλα μια χαρά θα είναι,όπως λέει και η Twinomama μπορεί να μην το μέτρησε καλά ο γιατρός λόγο έλειψης χώρου να ήταν στριμωγμένη η μπουμπου..Όλα τέλεια είναι θα το δείς!!Και ελπίζω να περάσουν οι πόνοι που έχεις στο διαφραγμα..

Όλα καλά χθές με τον γιατρό φτάσαμε τα 2860,το κεφαλάκι της το τρίβη σαν να προσπαθεί να ανοίξει δρόμο θα να βγεί,δεν ξέρω τι θα καταφέρει!:) Ο τραχηλος είναι λίγο μακρής και καλό θα ήταν να είχαμε μερικές συσπασεις για να βοηθήσει να εξαληφθεί αλλά ακόμα επιμένουμε σε φυσιολογικό τοκετό,δεν ήταν αντίθετος..

Η κοιλιά μου λέει δεν θα κατέβει πολύ γιατί εχω ακόμα πολύ αμνιακο υγρό,σχετικά όμως έχει αρχίσει και κατεβαίνει.ο πλακούντας ακμαιότατος,ούτε φυσιολογικά δεν έχει γεράσει ακομα.εγώ απο κιλά συν 12,5,τελικά μισό κιλό πήρα το 1μιση που είχα συν πρέπει να το έχασα με τις δουλειές στο σπίτι.

Θα παμε πάλι σε μια εβδομάδα εκτός απροόπτου όπως είπε!

Ο άντρας μου είναι μες το άγχος να προλάβει να τελειώσει το σπίτι γιατί δεν περίμενε ότι μπορεί να ξεκινήσει τοκετός απο την μια στιγμή στην άλλη!!!!:D τρέχει και δεν φτάνει ο κακόμοιρος..Μου λέει θα κάθεσαι όλη μέρα ξαπλα στο κρεβάτι μέχρι να τελειώσουμε το σπίτι!!:D

Απο συσπασεις τίποτα όμως βρε κορίτσια..τωρα που τις θέλουμε δεν έρχονται!

Κάνε καμιά δουλειά να δεις για πότε θα σε πιάσουν πάλι οι συσπάσεις!

εσύ βρε swanocean τί έχεις περάσει κορίτσι μου, όλο αρρωστο είναι το παιδάκι σου!!! κουράγιο...κοντεύουμε όλες!!!

Μπαααα μη το λες αυτό!Όλο τον χειμώνα δεν περάσαμε ούτε 1 ίωση!Τώρα την άνοιξη μας έτυχαν όλα.Κ απ'ότι έμαθα από άλλες μαμάδες την άνοιξη είναι η χειρότερη εποχή για ιώσεις στα μικρά!

egw na rothsw kati (twra pou mou edwse thn aformh h twinomama) ... gia sex sas eipe oles o giatros sas??? giati emena se auto to thema einai ligaki kleistos kai den to suzhtaei eukola... kai egw ntrepomai na ton rwtaw kathe fora san thn lusara.... mou eipe vevaia oti apo edw kai pera, thelei na perpataw kai oti mporw na kanw douleies... alla na mhn kourazomai polu gt exw provlhma me thn mesh mou... gia sex oute logos...

Συνήθως δεν το λένε οι γιατροί!Εγώ το είχα διαβάσει στο ίντερνετ κ το είχα συζητήσει κ με άλλες κοπέλες που μου είπαν ότι βοηθάει!

Twin δεν ήξερα ότι είμαστε γειτόνισες. Εγώ είμαι από Βούλα. Κρίμα που δεν κανονίσαμε καμμιά συνάντηση να γνωριστούμε όλες πριν γεννήσουμε. Ίσως κ να προλαβαίνουμε ακόμα αν συμφωνείτε βέβαια. Οι Αθηναίες τουλάχιστον...

Όταν ήμουν έγκυος στην Αθηνά είχαμε γνωριστεί ως εγκυούλες κ με κάποιες έχουμε γίνει φίλες κ κάνουμε ακόμα παρέα. Αν θέλετε πείτε ιδέες για το πού και το οργανώνουμε. Το πότε ίσως είναι καλύτερο να το οργανώσουμε μέσω fb ή προσωπικών μηνυμάτων ώστε να μην γίνει δημοσίως γνωστό για διάφορους λόγους.

Αχ ωραία θα ήταν αλλά τώρα με την κοιλιά στο στόμα?Κ οι περισσότερες έχουν μπει στο μήνα τους πια κ κοντεύουν να γεννήσουν!Κρίμα που δεν το σκεφτήκαμε πιο νωρίς!Τώρα από Σεπτέμβρη να γνωριστούν κ τα μπεμπίνια μεταξύ τους!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Λυδία μου μην αγχώνεσαι όλα μια χαρά θα είναι,όπως λέει και η Twinomama μπορεί να μην το μέτρησε καλά ο γιατρός λόγο έλειψης χώρου να ήταν στριμωγμένη η μπουμπου..Όλα τέλεια είναι θα το δείς!!Και ελπίζω να περάσουν οι πόνοι που έχεις στο διαφραγμα..

Όλα καλά χθές με τον γιατρό φτάσαμε τα 2860,το κεφαλάκι της το τρίβη σαν να προσπαθεί να ανοίξει δρόμο θα να βγεί,δεν ξέρω τι θα καταφέρει!:) Ο τραχηλος είναι λίγο μακρής και καλό θα ήταν να είχαμε μερικές συσπασεις για να βοηθήσει να εξαληφθεί αλλά ακόμα επιμένουμε σε φυσιολογικό τοκετό,δεν ήταν αντίθετος..

Η κοιλιά μου λέει δεν θα κατέβει πολύ γιατί εχω ακόμα πολύ αμνιακο υγρό,σχετικά όμως έχει αρχίσει και κατεβαίνει.ο πλακούντας ακμαιότατος,ούτε φυσιολογικά δεν έχει γεράσει ακομα.εγώ απο κιλά συν 12,5,τελικά μισό κιλό πήρα το 1μιση που είχα συν πρέπει να το έχασα με τις δουλειές στο σπίτι.

Θα παμε πάλι σε μια εβδομάδα εκτός απροόπτου όπως είπε!

Ο άντρας μου είναι μες το άγχος να προλάβει να τελειώσει το σπίτι γιατί δεν περίμενε ότι μπορεί να ξεκινήσει τοκετός απο την μια στιγμή στην άλλη!!!!:D τρέχει και δεν φτάνει ο κακόμοιρος..Μου λέει θα κάθεσαι όλη μέρα ξαπλα στο κρεβάτι μέχρι να τελειώσουμε το σπίτι!!:D

Απο συσπασεις τίποτα όμως βρε κορίτσια..τωρα που τις θέλουμε δεν έρχονται!

μια χαρα η μπεμπα κοντευετε τα 3 κιλα τελεια!!! μην ανχωνεσε με τις συσπασεις! μπορει να μην εχεις καθολου και στο τελος να γεννησεις ευκολοτερα απο ολες μας,οσο για τον τραχηλο εχεις ακομα μερες!! μην βιαστεις με κατι... Ασε που τα κοριτσια συνηθως παιρνουν ολο το μηνα και γεννιουνται μετα την 38 η βδομαδα


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...