Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το λικερ ροδι πως το φτιαχνουμε??

Πανεύκολο είναι...βράζεις κονιακ,ζαχαρη,ρόδι όλα ενα πρός ενα,δηλαδη 1 κουπα κονιακ-1 ζαχαρη-1 ρόδι,βαζεις όσες κουπες θέλεις (εγω συνηθως βαζω 4) μαζι με ενα ξυλάκι κανέλα και 2 γαρύφαλλα, το αφήνεις 24 ωρες και μετά σουρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι καλή αρχή με το Χριστουγεννοθεματάκι!!!

Χρειαζόμαστε τέτοιες εποχές και σε τέτοιους καιρούς κάτι για να μας φτιάχνει το κέφι και να αισθανόμαστε αισιόδοξοι.

Να είμαστε όλοι καλά και να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας και όλα να είναι καλύτερα για όλους μας. Με μία γερή δόση χριστουγεννιάτικης μαγείας, λίγη αισιοδοξία, αρκετή χρυσόσκονη και πολλά παιδικά αλλά και "μεγαλίστικα" γελάκια που θα πάει;;;; θα γυρίσει και ο τροχός και όλα θα πάνε καλύτερα!!!

Καλή αρχή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηρθε και ο καλικαντζαρος του τοπικ :tongue::tongue::tongue:

επειδη χριστουγεννα χωρις καλικαντζαρο δεν γινεται, σας υποσχομαι αρκετο γέλιο....

ξεκιναμε με την πρωτη συνταγη για χριστουγεννιατικο κεικ

Συστατικά:

- 1 φλιτζάνι αλεύρι

- 1 ένα κουταλάκι μαγειρική σόδα

- 1 φλιτζάνι ζάχαρη

- 1 κουταλάκι αλάτι

- 1 φλιτζάνι βούτυρο

- χυμός λεμονιού

- 4 μεγάλα αυγά

- καρύδια

- 1 μπουκάλι Johnnie Walker (12άρι κατά προτίμηση)

- 2 φλιτζάνια αποξηραμένα φρούτα

Δοκιμάστε το Johnnie Walker για να ελέγξετε την ποιότητα.

Πάρτε μια μεγάλη γαβάθα και δοκιμάστε το ουίσκι ξανά. Για να βεβαιωθείτε για

την ποιότητα, γεμίστε ένα φλιτζάνι και πιείτε. Επαναλάβετε.

Βάλτε το αλεύρι και το βούτυρο στο μίξερ και χτυπήστε τα μέχρι να γίνει μια

μαλακή μπάλα.

Προσθέστε ένα κουταλάκι σόδα. Ξαναχτυπήστε το.

Βεβαιωθείτε ότι το ουίσκι είναι ακόμα ε! ντάξει. Δοκιμάστε άλλο ένα φλιτζάνι.

Σβήστε το μίξετ.

Σπάστε δυο αυτιά και προσθέστε τα στο μπολ. Ρίξτε και το φλιτζάνι με τα

αποξηραμένα φούρτα.

Μιξάρετε το χτυπητό Αν τα αποφρηξαμένα φούρτα κολήσουν στο μαραφέτι του

μίρξερ ξύστε τα με ένα τσακαβίδι.

Δοκιμάστε το ουίθκι για να ελέγξετε τη γεύση του. Μετά, κοθκινήθτε δύο

τζιφλάνια αλάτι. Ή κάτι τέτοιο.

Μπορείτε να! βάλετε και πωθ το λένε. Ποιόθ ενδιαφέρεται.

Τώρα θπάθτε το λεμόνι και θτραγκίκθτε τα καρύδια θαθ. Ελέγξτε το ουίκι

Προθθέθτε ένα μικρό κίτρινο κροκόδειλο. Απειλήθτε ένα μικρό κουταλάκιζάχαρη

ή κάτι άλλο. Ό,τι βρήτε τέλοθ πάντων Πετάκθτε το κοντά θτα άλλα.

Λαδώθτε το φούρνο με κάτι που ζουλιέται και ΚΑΤΟΥΡΗΘΤΕ στο πθυγείο. Ανάπθτε το ταπθί θτουθ 350 βαθμούθ.

Μη κθεχάθετε να χτυπήθετε το μίκθερ. Αφαιρέθτε τη μούρη θαθ από το μπωλ και

ΘΗΚΩΘΕΙΤΕ από το φούρνο. Ελέγκθτε το ουίκι κθανά και πηγαίνετε θτο κρεββάτι.

Χαλά Κριθτούγεννα!

Τακαπληκτική θυνταγή εεε;;;

Χικ !!!

Αλήθεια το λέω, γελάω εδώ και ώρα και τα μάτια μου τρέχουν δάκρυα από τα γέλια. Το διαβασα και στα πιτσιρίκια και έχουν σκάσει στα γέλια και αυτά. Να' σαι καλά κοριτσάκι μου.

Καλή εβδομάδα σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολο είναι...βράζεις κονιακ,ζαχαρη,ρόδι όλα ενα πρός ενα,δηλαδη 1 κουπα κονιακ-1 ζαχαρη-1 ρόδι,βαζεις όσες κουπες θέλεις (εγω συνηθως βαζω 4) μαζι με ενα ξυλάκι κανέλα και 2 γαρύφαλλα, το αφήνεις 24 ωρες και μετά σουρώνεις.

http://www.argiro.gr/recipes/%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%81-%CF%81%CF%8C%CE%B4%CE%B9

βρηκα και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βαριέμαι να περιμένω 25 ημέρες οπότε κάνω την γρήγορη εκδοχή.

:tongue:

οκ μου αρεσε πολυ σαν ιδεα!

Θα ψαξω να βρω ομορφα μπουκαλακια και μολις βρω,θα το φτιαξω!!

Link to comment
Share on other sites

Κόρες πόσα γράψατε???!!! :shock:

Θα διαβάζω ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλά δεν θα προλαβαίνω να απαντώ σε όλα, συγχωρέστε με αγαπημένες μου.

Ευχαριστώ τα κορίτσια μας που βάζουν φωτογραφίες, όλες τις λατρεύουμε! Θα βάλουμε εννοείται, ιδέες για τα ΠΑΝΤΑ! Για τα πάντα όμως!

Θα βάλουμε φωτογραφίες από δέντρα, από στολισμούς, από κάρτες, ιδέες για δώρα, οικονομικά και όμορφα {με τιμές}, ευκαιρίες για χριστουγεννιάτικες βόλτες και "κολπάκια" για όμορφες, μαγικές στιγμές, μέχρι και γράμμα επιβράβευσης για τα παιδάκια μας από τον Αγ. Βασίλη, τον ίδιο!!! Τα πάντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Νάσια μου εννοείται να μου στείλεις οτιδήποτε θέλεις και εγώ θα το ανεβάσω! ;)

Χρύσα, το καλάθι που σκέφτεσαι νομίζω πως είναι ιδανικό! Σε ποια κοπέλα δεν θα άρεσε κάτι τέτοιο?! Και γω κάτι παρόμοιο είχα κάνει πέρσι και πρόπερσι για τη δασκάλα. Θα σου γράψω αναλυτικά! :-P

Σας φιλώ και επανέρχομαι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι ωραίες ιδεες είναι αυτές???Χριστιάνα θα μας τρελλάνεις ακόμη δεν αρχίσαμε!Τα πορτοκάλια τα φτιάχνω και εγώ με τα γαρύφαλλα και πάω και δωρο στη μαμά μου!Μοσχομυρίζει η κουζίνα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, συνήθως, όχι πάντα αλλά συνήθως, επιλέγω τέτοια κάρτα.

Παίρνω μία κάρτα πασπαρτού {έτσι δεν λέγεται? :confused: }, σε πράσινο ή κόκκινο χρώμα ή ανάλογα με την φωτογραφία που θα βάλω και διαλέγω μία οικογενειακή μας φωτογραφία.

Και είμαστε έτοιμοι προσθέτοντας ευχές! :P

la101811_1205_photo_xl.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλοριζικο το θεματακι το γιορτινο!!!!!!!!!Νομιζω οτι ειδικα φετος,ολοι μας χρειαζομαστε καθετι που θα μας ανεβασει τη διαθεση,θα μας κανει να χαμογελασουμε και νιωσουμε ευτυχισμενοι με απλα μικρα πραγματα.

Ολες οι ιδεες σας ειναι φανταστικες,οσο για τα ημερολογια εχετε το νου σας,νομιζω οτι το Lidl βγαζει καθε χρονο,που εχουν απο πανω κενο και μπορειτε ειτε να ζωγραφισετε ειτε να βαλετε φωτο.Εγω εχω κανει πολλες φορες και ηταν το τελειο δωρο για παππουδες-γιαγιαδες.

Καθε χρονο κανω μαζι με την κορη μου τις καρτες μας,θα προσπαθησω να σας βαλω φωτο.Επισης μια ωραια ιδεα ειναι να παρετε κενα μπουκαλια απο γαλα γεωργικης σχολης και να τα ζωγραφισετε.

Καλα Χριστουγεννα να εχουμε κοριτσια με αγαπη,υγεια και ευτυχια.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Που είσαι εσύ αγαπημένη μου??? Που ??? Σκέφτεσαι τι έχει να γίνει σ αυτο το λατρεμενο μας θεμα?! Εσυ ξέρεις... είσαι από τις πολύ παλιές!!! :P:p

Συγνώμη που έβαλα την φωτογραφία που έβαζες πάντα εσύ στο θέμα {μάλιστα έγραφες το 1ο ποστ συνήθως, κάτω από το δικό μου!} αλλα φανταζόμουν πως δεν θα έρθεις κατα δω!!! :?

Tι συγνώμι καλέ :tongue:

Ήρθα και εύχομαι να σας προλαβαίνω...

τι να κάμω και'γω είστε γλωσούδες χα χα χα

Φιλιά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...