Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

εβελινακι μην φτασουμε και στο άλλο άκρο τώρα και αγοράζουμε τα πρεβεναρ 5-5 :P otαν πατε για το εμβολιο βαλε τον παιδιατρο να το κοιταξει πολύ προσεκτικά. αν εχει κάποια αλοίωση 8α το δει. αν δεν εχει αλοιωση μιλα με τον παιδίατρο σου για τις ανησυχίες σου. ε του πουστη αν εχει συμβει κάτι 8α ειναι ενημερος..συνη8ως οι γιατροι μαθαινουν ο ενας απο τον αλλον τι παιζει. οταν η κορη μου εκανε υψηλκό πυρετο, ο παιδίατρος που ειχα τοτε το συζητησε με συναδελφους του για να δει τι παιζει και εκανε τοσο υψηλό πυρετο... ψυχραιμαι κουκλα μου!

Και εχει και 70 ευρω το ατιμο!!!Μωρε προσεκτικα θα το κοιταξει και θα του δωσω και εναν μεγενθυντικο φακο να το ξεψαχνισει :mrgreen: αλλα τετοια γκαντεμια να εχω παρει την ελλατωματικη παρτιδα..Εσυ Μαρα ποια παρτιδα εκανες στο πουκακι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και επειδη εχω περάσει πυρετο απο εμβολιο το μονο που εχω στο μυαλό μου πλέον ειναι το εξής. μπορει το παιδάκι να εχει πυρετο, να μην θελει να φαει αλλα αυτα ειναι αντιμετωπίσιμα και χωρίς χινος ανησυχίας. εκει που ΠΡΕΠΕΙ να ανησυχησουμε ειναι αν το παιδι γινει ληθαργικο... δλδ κοιμαται σε ωρες που δεν κοικμοταν ποτε και για πολλές ώρες ή κάθετε και σε κοιτάει σαν μαραμένο ζουμπούλι. εκει ναι βαρας συναγερμό


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εχει και 70 ευρω το ατιμο!!!Μωρε προσεκτικα θα το κοιταξει και θα του δωσω και εναν μεγενθυντικο φακο να το ξεψαχνισει :mrgreen: αλλα τετοια γκαντεμια να εχω παρει την ελλατωματικη παρτιδα..Εσυ Μαρα ποια παρτιδα εκανες στο πουκακι?

δεν εχω μπροστα μου αρθιμο παρτιδας αλλα ανηκε στα..γνωστα με ημερομηνια λήξης 10-12.. το ειδε η παιδιατρος και ηταν καθαρότατο. το απογευμα θα την παρω τηλ να μαθω αν εχει σκασει κανα νεοτερο στα ιατρικα πηγαδάκια


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το εχω και εγω μπροστα μου το κοιταω το ξανακοιταω διαφανοτατο και καθαροτατο χωρις ξενο σωμα μεσα μου φενεται αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω φοβηθει λιγο...Μενω και διπλα στην pfizer...Θα τα κανω λαμπογιαλο λεμε αμα γινει κατι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι μωρε...ψαχνω καμια ανακοινωση γαι το θεμα...δεν βρισκω τιποτα παρα μονο μια ανακοινωση σε ενα μπλογκ που κατα τη γνωμη μου μπορει να ανησυχησει πολυ κοσμο μιας και αναφερει αυτο που αμς ειπε η κοπελα πριν, οτι δηλαδη η παρτίδα του εμβολίου Prevenar 13 κατά του πνευμονιόκοκκου με ημερομηνία 10/12 είναι προβληματική, καθώς εντοπίστηκε ξένο σώμα εντός του εμβολίου.

ουτε αριθμος παρτιδας ουτε τιποτα...

μαρα συνερχομαι...

εβελινακι συμφωνω με μαρα.


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ......μετα το εμβολιο ....εχουμε υπνοοοοοοοοοοο, γκρινια χωρις λογο!!!πρηξιμο στο σημειο για μερες....πυρετουλη(φυσιολογικοτατο ειναι)και ατονια!!!!!!!!!!

δεν εχουμε ορεξη για μαμ και παιχνδι!!!!!!!!ολα ειναι φυσιολογικα!!!!!!!!!!

εγω πηρα τωρα τον γιατρο μου και μου ειπε κανενας λογος ανυσηχιας!!!αν ηταν το παραμικρο θα σταματουσαν την παρτιδα!!!δεν παιζουν με κατι τετοια!!!αυτος ειναι και καθηγητης στο Αγια Σοφια!!οποτε καταλαβαινετε πως θα το ειχε παρει γραμμη αμεσως!!!!!!!!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια η εταιρεια το λεει κανονικα στο φυλλο οδηγιων στις παρενέργειες. παιζουν και σπασμοι, πυρετικοι και μη και διαφορες διαβαθμίσεις πυρετού

Ναι το διαβασα και εγω μολις το φυλλαδιο.Αναφερεται σε σπασμους.Το παιδακι που αναφερει η mary13 δεν επαθε μονο σπασμους ομως....:confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι φημες που διασπειρονται σε blogs ειναι τρομερά ενοχλητικές έως επικινδυνες για τα νευρα μας.. καπου καποιος κάποτε βρηκε ενα εμβολιο που ειχε μεσα ενα ξενο σώμα.. μην ειχε και κανα άλιεν ας πουμε?

οποιοσ εχει ή ειχε θεμα με το εμβολιο να βγει επώνυμα και να πει. με λένε μάρα και εκανα στο παιδι μου πρεβεναρ και μου απογειώθηκε! τα βγαινω σε ενα φορουμ και λεω το μακρυ μου και το κοντο μου και οταν με ρωτανε τι και ως κανω τον αλεκο δεν ειναι σωστα για τα νευρα καμιας μας


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαβασα και εγω μολις το φυλλαδιο.Αναφερεται σε σπασμους.Το παιδακι που αναφερει η mary13 δεν επαθε μονο σπασμους ομως....:confused:

ανεφερε και κατι σε πτώση αναπτυξης αν δεν κανω λά8ος? οτι το παιδακι ηταν σε κατασταση κοιταω ταβανι με απαθεια αν καταλαβα σωστά.. εβελινάκι.. εγω αν ΔΕΝ δώ γιατρο δημνοσια να λεει ειμαι ο δοχτορ ζιβαγκος και λεω οτι το εμβολιο αυτο ειναι επικινδυνο κραταω πισινη.. ποτε δεν ξερεις τι μπορει να εχει συμβει σε κα8ε παιδακι


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια ......μετα το εμβολιο ....εχουμε υπνοοοοοοοοοοο, γκρινια χωρις λογο!!!πρηξιμο στο σημειο για μερες....πυρετουλη(φυσιολογικοτατο ειναι)και ατονια!!!!!!!!!!

δεν εχουμε ορεξη για μαμ και παιχνδι!!!!!!!!ολα ειναι φυσιολογικα!!!!!!!!!!

εγω πηρα τωρα τον γιατρο μου και μου ειπε κανενας λογος ανυσηχιας!!!αν ηταν το παραμικρο θα σταματουσαν την παρτιδα!!!δεν παιζουν με κατι τετοια!!!αυτος ειναι και καθηγητης στο Αγια Σοφια!!οποτε καταλαβαινετε πως θα το ειχε παρει γραμμη αμεσως!!!!!!!!!!

και ο πρωην παιδιατρος της πουκι καθηγητης παιδιατρικής (ρε μπας και εχουμε τον ιδιο) μου ειχε πει τοτε οτι το συζητησε με συναδελφοθσ και τελικα ο υψηός πυρετός δεν ειναι τοσο σπανιος οσο πιστευαν


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

ανεφερε και κατι σε πτώση αναπτυξης αν δεν κανω λά8ος? οτι το παιδακι ηταν σε κατασταση κοιταω ταβανι με απαθεια αν καταλαβα σωστά.. εβελινάκι.. εγω αν ΔΕΝ δώ γιατρο δημνοσια να λεει ειμαι ο δοχτορ ζιβαγκος και λεω οτι το εμβολιο αυτο ειναι επικινδυνο κραταω πισινη.. ποτε δεν ξερεις τι μπορει να εχει συμβει σε κα8ε παιδακι

Κοιτα ειμαι γραμμενη καιρο στο παρεντς αλλα ενας λογος που δεν συμμετεχω ειναι η μπουρδερολογια του καθενος που απλα λεει κατι και οταν ζητηθουν εξηγησεις κανουν τον κινεζο...

Επιτελους ας καταλαβουν μερικοι που γραφουν...σε φορουμ με νεες μαναδες και με πολλες ανυσυχιες...

Κοριτσια ευχαριστω για τον καθησυχασμο και συγνωμη για την παρεμβαση...

Link to comment
Share on other sites

εβελινακι μην μασας παιδι μου..εχεις εμπιστοσυνη στον παιδιατρο σου? σου φιανεται ενημερωμένος? το ενστικτο σου λεει ναι? τοτε προχωρα και ακουσε οτι σου λεει.. το τι λεω εγω η μπηξα και η δειξα εχει μονο ενημερωτική σημασία και ίσως ενα εναυσμα για λιγη περισσότερη σκέψη, τίποτε άλλο. και εγω το "μισω" το πρεβεναρ.. επειδη κάνει πυρετό... αλλά πιο πολύ μισώ το ενδεχόμενο να πάθει πνευμονια το παιδακι μου και να τρεχουμε


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...