Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

δεν υπερδιπλασαστηκε η χοριακή μου-


Recommended Posts

Θέλω βοήθεια.

Το 2012 είχα παλίνδρομη κύηση. Τώρα έμεινα έγκυος με πολύ ακανόνιστο κύκλο, οποτε δεν μπορεί να υπολογιστεί ακριβώς πότε έγινε η συλληψη. η γυναικολόγος που με είδε απεκλεισε εξωμήτριο και εικάζει ότι είμαστε στην 5η εβδομάδα

30/12 χοριακή 425

2/1 χοριακή 1305

8/1 χοριακή 2615 αύριο πρωί θα ξανακάνω υπέρηχο, αλλά τι σημαίνει που δεν υπερδιπλασιάστηκε; Στο μεταξύ το στήθος μου παραμένει πρησμένο, αλλά έχω πολύ μεγάλη ανησυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χωρίς να θέλω να σου δώσω κ τις φοβερές ελπίδες, στην 2η εγκυμοσύνη μου ούτε εμένα διπλασιαζόταν η χοριακή. όμως ανέβαινε. τελικά μια χαρά εξελίχθηκε. εγώ μέχρι κ αίμα είχα. κ ο γιατρός μου μου είχε πει τότε οτι καλά ανέβαινε κ ας μην διπλασιαζόταν.... υπομονή κ όλα καλά θα πάνε!!!! κ η καλή ψυχολογία μετράει.....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Κι εμενα στις αρχες η χοριακη μου με 14 μερες καθυστερηση λογω πολυκυστικων ωοθηκων ηταν 4000..Μετα απο 4 μερες πηγε 8000 και μετα απο 2 μερες 12.600..Ουτε εμενα οπως βλεπεις απο τα νουμερα ειχε καλο διπλασιασμο αλλα τωρα κοιτα με..Ειμαι στον 5ο και σε 2 εβδομαδες θα παω για την β επιπεδου πρωτα ο Θεος!!!!:D:D:D:D

Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!

ΥΓ:(ειχα κι εγω μια παλινδρομη,απλα ενημερωτικα το λεω!)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την έννοια και τα νέα σας.

Επειδή είμαι νέα στο φόρουμ και χάνομαι λίγο, δεν μπορούσα να δω αν έχω απάντηση, ούτε μου είχε έρθει ειδοποίηση στο μέηλ. Ευτυχώς τα κατάφερα, μάλλον πρέπει να έχω το νου μου.

Λοιπόν τα νεότερά μου είναι τα εξής:

8/1 2615, την επομένη κάνω υπερηχο στο νοσοκομείο, δεν είναι εξωμήτρια (το ήξερα από την γυναικολόγο την άλλη που πήγαινα) και μου λέει ξανακάνε χοριακή

10/1 η χοριακή είναι 3041

13/1 σήμερα είναι 3804

παίρνω τηλ στο νοσοκομείο και μου λένε να πάω αύριο για απόξεση κι ότι έχω παλίνδρομη!!!

Πήγα όμως στη γυναικολόγο έξω κάναμε κολπικο υπέρηχο είδαμε έμβρυο και παλμό!

Στο μεταξύ στην προηγούμενη παλίνδρομη κύηση είχα μόνο σάκο, δεν είδα ποτέ έμβρυο!!

Τώρα η γυναικολόγος μου είπε να κάνω υπομονή μία εβδομάδα να ξαναδούμε τι γίνεται. αναγνωρίζει βεβαια ότι η εγκυμοσύνη είναι επαπειλούμενη αλλά επιμένει ότι, εφόσον αυξάνεται-όσο αυξάνεται- η χοριακή, η εγκυμοσύνη συνεχίζεται.

Είμαι πολύ χαρούμενη, δεν ξανακάνω χοριακή γιατί τρελαίνομαι στην αναμονή.

Απλά δεν ξέρω τι να κάνω. Πχ να κάθομαι και να μην κουνιέμαι; ρώτησα τη γυναικολόγο και μου είπε όχι εφόσον δεν είδα καν αίμα.

Α! επίσης ενώ είχα κάνει και προγεστερόνη και είχε βγει πολύ χαμηλή 8,71, η γυναικολόγος εντυπωσιάστηκε γιατί ήταν πολύ παχιά τα τοιχώματα μήτρας- δεν ξέρω αν το λέω σωστά.

Εσείς πώς τα βλέπετε όλ αυτα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπράβο βρε Κλεπάτρα.... έτσι είναι, εφόσον αυξάνεται η χοριακή, η εγκυμοσύνη προχωράει.....!!!!!

δεν υπάρχει λόγος να μην κουνιέσαι, όπως είπε κ η γιατρός, αλλά με προσοχή όμως. επίσης αυτό με τα τοιχώματα είναι πολύ καλό!!!!! σίγουρα είναι δύσκολη η αρχή, αλλά όλα καλά θα πάνε.... εγώ σου λέω μέχρι κ αίμα είχα που τελικά δεν προερχόταν από την εγκυμοσύνη. οπότε μια χαρά...!!!!! καλή συνέχεια!!!!! να μα ςενημερώνεις...


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που σε έμαθα λες να σε αφήσω;;

Ζουνίτσα μου θα πάω και σε έναν γιατρό που έχει πιο σύγχρονα μηχανήματα κι αν έχω νεότερα θα σου πω!

Εσύ σε τι στάδιο είσαι, μανούλα;:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

σωστή ερώτηση..... επίσης σ'αυτές τις εβδομάδες μόνο κολπικά φαίνεται κάτι. αυτό που σου είπαν στο νοσοκομείο... άκυρο!!!!!!

ε.ιμαι μανούλα με 2 παιδάκια κ το 2ο είναι 4 μηνών. είναι αυτό με την επεισοδιακή αρχή κ είναι αγόρι. γι'αυτό ετοιμάσου μπας κ είναι αγοράκι...χαχαχααχα

εννοείται να μην μας αφησεις.....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Το ρωτάω γιατί ουκ ολίγες φορές οι εγκυούλες δεν το γνωρίζουνε αυτό....το κάθε εργαστήριο έχει τα δικά του στις μετρήσεις....Στο καφέ που είμαι είχαμε μια κοπέλα που παραλίγο από την στενοχώρια της που δεν διπλασιαζότανε η χοριακή να χάσει το μωρό της!!!

Το πιθανότερο είναι να σου δώσει ο γιατρός προγεστερόνη για να ενισχύσει το μωράκι σου!!! Ρώτα τον!

Γιατί δεν κάνεις μια ερώτηση και εδώ;

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=131097


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koritsakia mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Μόλις γύρισα από χάι τεκ γυναικολόγο! Ακούσαμε εμβρυάκι!!! με 120 πήγαινε!

είναι 4,8mm

Το θέμα που είπε ο γιατρός ότι δεν είναι σοβαρό, είναι ότι το εμβρυάκι είναι 6 εβδομάδων και μιας μέρας, ενώ ο σάκος μου 5,5. Δεν ξέρουμε γιατί, αλλά πιθανολογείται ότι γι αυτό ήταν σχετικά χαμηλή η χοριακή.

Τώρα μου είπε να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες για επανέλεγχο και ξανά σε 6 για αυχενική διαφάνεια.

Σε σχέση με εργαστήριο, ναι πήγαινα στο ίδιο και έσκαγα 20 ευρώ τη φορά. Τρεις γυναικολόγοι που έχω επισκεφτεί αμφισβητούν τα αποτελέσματα, ειδικά για προγεστερόνη που μου την είχαν βγάλει 8,71.

τι λέτε τι λέτε;;;;;

Εσεις όλα καλά;;;

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Μόλις γύρισα από χάι τεκ γυναικολόγο! Ακούσαμε εμβρυάκι!!! με 120 πήγαινε!

είναι 4,8mm

Το θέμα που είπε ο γιατρός ότι δεν είναι σοβαρό, είναι ότι το εμβρυάκι είναι 6 εβδομάδων και μιας μέρας, ενώ ο σάκος μου 5,5. Δεν ξέρουμε γιατί, αλλά πιθανολογείται ότι γι αυτό ήταν σχετικά χαμηλή η χοριακή.

Τώρα μου είπε να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες για επανέλεγχο και ξανά σε 6 για αυχενική διαφάνεια.

Σε σχέση με εργαστήριο, ναι πήγαινα στο ίδιο και έσκαγα 20 ευρώ τη φορά. Τρεις γυναικολόγοι που έχω επισκεφτεί αμφισβητούν τα αποτελέσματα, ειδικά για προγεστερόνη που μου την είχαν βγάλει 8,71.

τι λέτε τι λέτε;;;;;

Εσεις όλα καλά;;;

Εμεις απλα σου ευχομαστε ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Άντε μπράβο!

Ώρες ώρες απορώ με ορισμένους που ελαφρά τη καρδία σου λένε έχεις παλίνδρομη, έλα για απόξεση.....τι να πεις ρε παιδί μου....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ax κορίτσια τι καλά!

Βέβαια ο γυναικολόγος μου είπε ότι ο κίνδυνος της παλίνδρομης είναι 1 στις 6 από την 6η έως 8η εβδομάδα, κι εχω διαβάσει αρκετές περιπτώσεις όπου ακούσαν καρδουλα και μετά είχαν παλίνδρομη... αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάποιο "κόλπο" για να ξεφύγεις.

Απλώς είμαι σε επαγρ΄πνηση λόγω της προηγούμενης παλίνδρομης.

Επίσης είναι καιρός να κοιτάξω τη διατροφή μου, γιατί μ αυτά και μ αυτά έτρωγα λίγο άτσαλα, κι επίσης να κόωψ εντελώς το κάπνισμα, το οποίο μετά τις χοριακές είχε αυξηθεί...

ΣΑς φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κοπελιά μου (μιλάω αυστηρά τώρα ) γρήγορα μαχαίρι για το τσιγάρο κ ναι να φτιάξεις πολύ τη διατροφή σου για να μην πάρεις πολλά κιλά. να τρως καλά κ πολλά γευματάκια..... α ε΄πισης τη στεναχώρια-άγχος βγάλτα έξω ή βάλτα βαθιά-βαθιά στο μπαούλο....

προχωράμε!!!!! μπράβο σου βρε κοριτσάκι!!!! είδες που στο είπαμε?? όλα καλά πάνε κ συνεχιζουν!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...