Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

      περαστικά τους μωρέ τα ψυχακια 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Βρε Ζωη τι αλλο να κανεις??? Σε τοσο μικρη ηλικια συνηθως απο το ουροποιητικο ειναι και όχι απο μολυνση. Αλλα πολλα μικροπροβληματακια φτιαχνουν μονα τους μεχρι το χρονο. Και αφου η μικρουλα εφτασε 3 μηνων για να 'φανει΄' δε νομιζω να ειναι τιποτα σοβαρο. Τα σοβαρα φαινονται πιο γρηγορα...

Μακαρι..τι να πω ας ειναι περαστικο και δε με νοιαζει...ασ πονεσει λιγακι μια φορα παρα να παθει κατι πιο σοβαρο...ΟΥΦ!!


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα...

Ειπα να περασω να πω τον πονο μου...εχω χαθει εδω και 3 μερες μιας και η παραγωγη μου εχει μειωθει απιστευτα πολυ και ειμαι ενα με το πατωμα...αντλουσα επι 40 λεπτα σε ενα στηθος που ειχε να αδειασει 3 ωρες και εβγαζα 25ml γαλα με νοσοκομειακο θηλαστρο...το μωρο εκει που κοιμοταν σερι αρχισε να ξυπνα 3 και 4 φορες την νυχτα για να συμπληρωσει γευματα...ειμαι ψυχολογικα ενα κουρελι αφου το μωρο δεν περναει φαση ταχειας αναπτυξης απλα δεν ξερω τι παιζει την παρτη μου.Καθε 1 μηνα δλδ θα γινεται αυτο?!?!?!Ειμαι ενα ορθιο ζομπι κλαιω σαν μικρο παιδι απο τους πονους σε ολο μου το σωμα και απο την ψυχικη κυριως εξαντληση...κλαιω επισης και απο τις τυψεις που ειμαι ενα βημα απο το frezylac και το φαρμακειο...ακομα και τωρα που τα γραφω κλαιω...ειναι ορμονικο...?!?!?!τι να πω τετοια μειωση σε αποκλειστικο θηλασμο? Γιατι?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Μαριάνθη, η Αγλαϊα τί λέει; Κι εγώ πιστεύω ότι είναι φάση και θα περάσει!

Πάντως, νομίζω ότι τώρα και να δώσεις 2-3 φορές ξένο δε θα το συνηθίσει! Άσε που έχεις και την τράπεζα, δίνε από κει μέχρι να αυξηθεί πάλι! Εντω μεταξύ, σουπίτσες και νερά!!! Πάρε τα πάνω σου για να αυξηθεί και η παραγωγή!!!:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

kimi μου καλή δύναμη στην αδερφούλα σου

Δαλιδά και Γογώ περαστικά στα μικρούλια σας

Μαριάνθη μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και ειδικά με την Ελένη και μην ξεχνας ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτική της παραγωγής σου. Εγώ έχω πολλά σκαμπανεβάσματα στην παραγωγή πάντως.

Να σας πω τώρα και τα δικά μας τα ωραία

Χθες πήγαμε νοσοκομείο....

Η μικρή έβγαζε πηχτό γιαούρτι για μια ώρα και μετά έκανε ρουκέτα γάλα

Ο παιδίατρος τρόμαξε και μου είπε να την πάω νοσοκομείο

Κάναμε υπέρηχο κοιλίας και στομάχου

Έδειξε μικρού βαθμού ΓΟΠ

Επίσης έχουμε διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα που μάλλον δε σημαίνει τπτ, περιμένουμε να βγει και η καλλιέργεια ούρων για να σιγουρευτούμε ότι όλα καλά.

Επίσης έχει ωοθυλάκιο η σκατούλα, πράγμα που συνήθως συμβαίνει σε ορμονικά υποβοηθούμενες εγκυμοσύνες.Και αυτό μας είπαν δεν είναι τπτ.

Ντοκ Αλέκα ελπίζω να το τσεκάρεις έτσι?

Λοιπόν μας πήραν αίμα και ούρα...Πολύ κλάμα, πιάστηκε η ψυχούλα μου, με κλείδωσαν από έξω

Λοιπόν Ζωή άκου πως μας πήραν ούρα....Με ένεση στην κύστη...΄'αστα πλάνταξε το πουλάκι μου


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Αμάν βρε Τζία, κι εσείς Νοσοκομεία;; Τί έγινε;;

Κορίτσια, τα εμβόλια αν δεν γίνουν ακριβώς πάνω στο μήνα, είναι καλύτερα να γίνονται νωρίτερα ή αργότερα;

Ελένη1 τα ΜΑΜ τα χει και το jumbo; Εύχομαι να ναι ανώδυνο και το σημερινό σας τσίμπημα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραααααααααα..

Τελικά δεν ξανανεβάσαμε πυρετούλη εχθές,μέχρι 37,7 πήγαμε, ok..

Σήμερα οπως λέει και η συμπεθέρα ειμαστε περδίκιαααα..

Κορίτσια αποφασίσαμε το όνομα της μικρής.. Αναστασία!!

Πώς σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

kimi μου καλή δύναμη στην αδερφούλα σου

Δαλιδά και Γογώ περαστικά στα μικρούλια σας

Μαριάνθη μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και ειδικά με την Ελένη και μην ξεχνας ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτική της παραγωγής σου. Εγώ έχω πολλά σκαμπανεβάσματα στην παραγωγή πάντως.

Να σας πω τώρα και τα δικά μας τα ωραία

Χθες πήγαμε νοσοκομείο....

Η μικρή έβγαζε πηχτό γιαούρτι για μια ώρα και μετά έκανε ρουκέτα γάλα

Ο παιδίατρος τρόμαξε και μου είπε να την πάω νοσοκομείο

Κάναμε υπέρηχο κοιλίας και στομάχου

Έδειξε μικρού βαθμού ΓΟΠ

Επίσης έχουμε διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα που μάλλον δε σημαίνει τπτ, περιμένουμε να βγει και η καλλιέργεια ούρων για να σιγουρευτούμε ότι όλα καλά.

Επίσης έχει ωοθυλάκιο η σκατούλα, πράγμα που συνήθως συμβαίνει σε ορμονικά υποβοηθούμενες εγκυμοσύνες.Και αυτό μας είπαν δεν είναι τπτ.

Ντοκ Αλέκα ελπίζω να το τσεκάρεις έτσι?

Λοιπόν μας πήραν αίμα και ούρα...Πολύ κλάμα, πιάστηκε η ψυχούλα μου, με κλείδωσαν από έξω

Λοιπόν Ζωή άκου πως μας πήραν ούρα....Με ένεση στην κύστη...΄'αστα πλάνταξε το πουλάκι μου

Όλα καλά να πάνε Ζηνοβία μου..

Δεν θα είναι τίποτα..!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααα..

Τελικά δεν ξανανεβάσαμε πυρετούλη εχθές,μέχρι 37,7 πήγαμε, ok..

Σήμερα οπως λέει και η συμπεθέρα ειμαστε περδίκιαααα..

Κορίτσια αποφασίσαμε το όνομα της μικρής.. Αναστασία!!

Πώς σας φαίνεται?

μ'αρεσει:D:D:D:D


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΠΩ-ΠΩ βρε Τζια εμεις το γλτωσαμε και μη χειροτερα δηλαδη...πως αντεξες? αζ αυτο εννοουσε η μανα μου οταν ελεγε "Θα γινεις κ συ μανουλα και θα καταλαβεις" καθε φορα που την εβριζα οταν μου ελεγε "βαλε ζακετααα"....κι εμενα εμμετους εκανε πυρετο δεν ειχε...καλα αποτελεσματα μωρε σε ποιο νοσοκομειο πηγατε??? Εγω εκλεισα για υπερηχο την Τεταρτη το απογευμα στην παιδιατρικη του ΙΑΣΩ..τι ξερεται για αυτην καλη ειναι η να αρχισω να ψαχνω γιατρους στο παιδων???


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γογουλα ωραιο το Αναστασια...πριγκιπικο και σημαδιακο!! μου αρεσει πολυ!! Εγω αν τη βγαλω Θεοδωρα και Ειρηνη θα τη φωναζω Ντορενα.....???? τι λετε??? αλλιως θα πεισω τους υπολοιπους να τη βγαλουμε Θεοδωρα μπας και προλαβει η καημενη η μανουλα μου να ακουσει το ονοματακι της αν και η ιδια δε θελει γιατι λεει ειναι γκαντεμικο επειδη ειχε μια αδερφη Θεοδωρα και εφυγε νωρις και μετα εβγαλαν τη μανα μου και τραβηξε κ τραβαει ολα αυτα με την υγεια της αλλα εγω τα θεωρω βλακειες ολα αυτα...Θεοδωρα μου αρεσει εξ αλλου η μπεμπα ειναι οντως δωρο θεου για μενα οπως και ο μπαμπας της (Θοδωρης) πλακα θα εχει..παντως..!!!


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

kimi μου καλή δύναμη στην αδερφούλα σου

Δαλιδά και Γογώ περαστικά στα μικρούλια σας

Μαριάνθη μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και ειδικά με την Ελένη και μην ξεχνας ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτική της παραγωγής σου. Εγώ έχω πολλά σκαμπανεβάσματα στην παραγωγή πάντως.

Να σας πω τώρα και τα δικά μας τα ωραία

Χθες πήγαμε νοσοκομείο....

Η μικρή έβγαζε πηχτό γιαούρτι για μια ώρα και μετά έκανε ρουκέτα γάλα

Ο παιδίατρος τρόμαξε και μου είπε να την πάω νοσοκομείο

Κάναμε υπέρηχο κοιλίας και στομάχου

Έδειξε μικρού βαθμού ΓΟΠ

Επίσης έχουμε διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα που μάλλον δε σημαίνει τπτ, περιμένουμε να βγει και η καλλιέργεια ούρων για να σιγουρευτούμε ότι όλα καλά.

Επίσης έχει ωοθυλάκιο η σκατούλα, πράγμα που συνήθως συμβαίνει σε ορμονικά υποβοηθούμενες εγκυμοσύνες.Και αυτό μας είπαν δεν είναι τπτ.

Ντοκ Αλέκα ελπίζω να το τσεκάρεις έτσι?

Λοιπόν μας πήραν αίμα και ούρα...Πολύ κλάμα, πιάστηκε η ψυχούλα μου, με κλείδωσαν από έξω

Λοιπόν Ζωή άκου πως μας πήραν ούρα....Με ένεση στην κύστη...΄'αστα πλάνταξε το πουλάκι μου

Περαστικα σας!!!!

Ελάφρας μορφης ΓΟΠ εχουν ολα τα μωρακια μεχρι να αρχισουν τις στερεες τροφές!!!!

Δεν ειναι τπτ μην στεναχωριεσε.

Καλημέρα κορίτσια!!

Αμάν βρε Τζία, κι εσείς Νοσοκομεία;; Τί έγινε;;

Κορίτσια, τα εμβόλια αν δεν γίνουν ακριβώς πάνω στο μήνα, είναι καλύτερα να γίνονται νωρίτερα ή αργότερα;

Ελένη1 τα ΜΑΜ τα χει και το jumbo; Εύχομαι να ναι ανώδυνο και το σημερινό σας τσίμπημα!

Τα ΜΑΜ τα ειχα παρει απο φαρμακειο δεν ξερω αν εχουν τα jumbo ,εχω να παω κατι χρόνια....:tongue:

Μια βδομαδα πανω κατωδεν παιζει ρολο στα εμβολια,το ζητουμενο ειναι να γίνουν!!!!

Καλημέραααααααααα..

Τελικά δεν ξανανεβάσαμε πυρετούλη εχθές,μέχρι 37,7 πήγαμε, ok..

Σήμερα οπως λέει και η συμπεθέρα ειμαστε περδίκιαααα..

Κορίτσια αποφασίσαμε το όνομα της μικρής.. Αναστασία!!

Πώς σας φαίνεται?

Τελειο το ονοματακι και της παει κιόλας :wink: !!!!!

Κύριος ο μπεμπης μου στην παιδίατρο!!!

Ενα κίχ εκανε οταν εφαγε την τσιμπιά και αυτο ήταν.

Τον βρηκε μια χαρα , ειναι 7600 ,65 ποντους και 41 κεφαλακι.

Δεν πηρε σχεδον καθολου αυτο τον μηνα αλλα δεν πειραζει θα τα παρει τον επωμενο.


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Ζωή στην Ευρωκλινική Παίδων την πήγαμε γιατί είναι συμβεβλημένη με την ασφάλεια μας.

Για σοβαρά περιστατικά νομίζω καλύτερο είναι το Παίδων αλλά αν πας εκεί ως επείγον νομίζω περιμένεις νουμεράκι, ενώ στα ιδιωτικά τελειώνεις μπαμ μπαμ


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τώρα και τα δικά μας τα ωραία

Χθες πήγαμε νοσοκομείο....

αμαν βρε παιδι μου! κ εσεις? μας γλωσσοφαγανε...

Κορίτσια, τα εμβόλια αν δεν γίνουν ακριβώς πάνω στο μήνα, είναι καλύτερα να γίνονται νωρίτερα ή αργότερα;

εμενα μου λεει 2-3 μερες πριν ή μετα ...

Καλημέραααααααααα..

Τελικά δεν ξανανεβάσαμε πυρετούλη εχθές,μέχρι 37,7 πήγαμε, ok..

Σήμερα οπως λέει και η συμπεθέρα ειμαστε περδίκιαααα..

Κορίτσια αποφασίσαμε το όνομα της μικρής.. Αναστασία!!

Πώς σας φαίνεται?

τελειο!!! μου αρεσει πολυ κ να μη το κοψετε να τη φωναζετε ολοκληρο το ονομα!

Γογουλα ωραιο το Αναστασια...πριγκιπικο και σημαδιακο!! μου αρεσει πολυ!! Εγω αν τη βγαλω Θεοδωρα και Ειρηνη θα τη φωναζω Ντορενα.....???? τι λετε??? αλλιως θα πεισω τους υπολοιπους να τη βγαλουμε Θεοδωρα μπας και προλαβει η καημενη η μανουλα μου να ακουσει το ονοματακι της αν και η ιδια δε θελει γιατι λεει ειναι γκαντεμικο επειδη ειχε μια αδερφη Θεοδωρα και εφυγε νωρις και μετα εβγαλαν τη μανα μου και τραβηξε κ τραβαει ολα αυτα με την υγεια της αλλα εγω τα θεωρω βλακειες ολα αυτα...Θεοδωρα μου αρεσει εξ αλλου η μπεμπα ειναι οντως δωρο θεου για μενα οπως και ο μπαμπας της (Θοδωρης) πλακα θα εχει..παντως..!!!

τελειο κ το θεοδωρα, που ειναι ωραιο κ ως δωρα! ή ντορα! ντορενα δε με αρεσει πολυ γιατι ειναι κριμα να χαλιουνται δυο τοσο ωραια ονοματα!

Κύριος ο μπεμπης μου στην παιδίατρο!!!

Ενα κίχ εκανε οταν εφαγε την τσιμπιά και αυτο ήταν.

Τον βρηκε μια χαρα , ειναι 7600 ,65 ποντους και 41 κεφαλακι.

Δεν πηρε σχεδον καθολου αυτο τον μηνα αλλα δεν πειραζει θα τα παρει τον επωμενο.

εμ, ειναι κοτζαμ αντρας! μπραβο κοριτσι!!!

εχει τοσο ωραια μερα σημερα...κ να ειμαστε κλεισμενοι στο γραφειο δε λεει...


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...