Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημερα φιλες!!οχι,δε γεννησα ακομα!37 κ 5 σημερα,τωρα θα παω στο γιατρο,ισως παμε με προκληση αλλιως πρεπει να φυγω να παω πειραια κ να κουβαλαω κ το παιδι μαζι,κ βαλιτσες διπλες..να μεινω εδω δε με παιρνει αλλο,εχω αρχισει κ φοβαμαι πως θα γεννησω σε κανενα ταξι μεσοπελαγα:!::!:.Σας εχω διαβασει εννοειται,θα σας μιλησω μετα..ααα οποια εχει face κ θελει να με κανει φιλη ας μου στειλει μηνυμα:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σουσουραδίτσες μου.

Πήγα στο φιογκάκι, μου είπε πως ακόμα τον πονάει η κοιλιά του... :( . Φροντίζω να μην τον πολυ-χαϊδεύω γιατί φοβάμαι πως θα μου το κάνει συχνά στο μέλλον και γι αυτό τον λόγο δείχνω κατανόηση αλλά δεν τον πολυ-χαϊδεύω.... για να δούμε, πως θα πάει κι αυτό το θέμα.:rolleyes:

Επέστρεψα σπίτι, συνέχισα τα γεμιστά {δεν έχουν μπει στο φούρνο ακόμα} και γυάλισα το μπάνιο. Λεκάνη, νιπτήρα, μπανιέρα, παράθυρο.. τα πάντα. Μόνο πλακάκια δεν έκανα αλλά αυτά τα "αφήνω" για πιο κοντά στα γεννέθλια του φιογκακίου.

Εφαγα πρωϊνό και ετοίμασα μία ακόμα τσάντα για δόσιμο αφού χθες ο μπαμπάς μου δοκίμασε και τα παντελόνια του και τα προχώρησα κι αυτά. Η τσάντα έχει διάφορα ανδρικά {παντελόνια, πουκάμισα} και κάποια "διάφορα". Αυτή η τσάντα θα δοθεί στις κρεμάστρες αλληλεγγύης του δήμου.

P9290074_zpsc2423c5c.jpg

Προχωρώ τα γεμιστά μου και κάνω και καφεδάκι :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα, Πέμπτη πάμε. Θεωρείται από τις δύσκολες τάξεις όπως και η Τρίτη. Για την Τρίτη μπορώ να σας πω ότι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, την περάσαμε ανώδυνα ελπίζω και φέτος το ίδιο. Όλα πάντως εξαρτώνται από τον εκπαιδευτικό. Φέτος η δασκάλα που έχουμε, έχει κάνει το παιδί μου ν' αγαπήσει τα Μαθηματικά που τα είχε άγχος. Κι αυτό γιατί τους τα εξηγεί πάρα πολύ καλά και δεν τους φωνάζει όταν δίνουν λάθος απαντήσεις. Θεωρώ σημαντικό τουλάχιστον στη Γλώσσα και τα Μαθηματικά να πάρουν τα παιδιά μας γερές και σωστές βάσεις από το Δημοτικό.

Μπράβο στη δασκάλα σας, αγαπημένη μου!

Τέτοια να ακούω, να χαίρομαι!

Πήγα ενα ωραιοτατο περπάτημα και επέστρεψα.Ηταν πολύ ομορφα γιατι εχει λιγο συνωεφια και πήγα και σε μια διαδρομη που δεν την ηξερα.Εννοειται νιωθω πολύ πολύ καλύτερα αν και αδιαθετη!

Χρυσάκι μου, πόσο σε ζηλεύω!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην όμορφη παρέα!!!

Έχω πολύ καιρό να μπω, άλλα σας διάβαζα συνέχεια (ένα είναι σίγουρο είστε ηρεμηστικό!!!!) (αφού να φανταστείτε έβαψα και εγώ το σπίτι το καλοκαίρι μόνη μου!), άλλα απο κει που είχαμε πολύ δουλειά και δεν προλαβαινά ούτε στο μπάνιο να πάω, ήρθε ένας νόμος και βρέθηκα χωρίς δουλειά (ανανεώσιμες πηγές ενέργειας)!!! τώρα σπιτάκι με τα παιδάκια μου!!! και να σας πω μ' αρέσει και ας δυσκολευτούμε στα οικονομικά.

Ελπίζω να με καλοδεχτήτε και να είμαι ευπρόσδεκτη στην όμορφη παρέα σας.

Καλώς σε δεχτήκαμε ξανά. Ελπίζω να νιώθεις όμορφα στο σπιτάκι σου με τα παιδάκια σου.:D

ουφ κρέμασα μισές κουρτίνες γιατί οι άλλες είναι στο δωμάτιο που κοιμάται η μικρή κ δεν της πήρα χθές ουφ διπλή δουλειά. ευτυχώς την ακούω να χει ξυπνήσει αλλά όπως καταλαβαίνετε είναι όλα στη μέση. σίδερο σιδερώστρα σκάλα. κ έλεγα να τα τελειωνα πριν ξυπνήσει η μικρη. τσπ.

κορίτσια τη γνώμη σας, έχω δαντελένιες κουρτίνες άσπρες, με την ταιριάζουνε σε ριντό; χρώμα κ ύφασμα; έχω ένα χοντρό λαδο μπέζ. λέτε;

Βρε μπουμπου μου, για ποιο χώρο μιλάς? Και σε τι χρωματισμούς είναι?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φούρνισα φαγητό..

Ξεσκαρτάρισα τις σακούλες μου

Μάζεψα απλωμένα

Έπλυνα ένα μπουφάν και παπλωματοθήκη που έφερα απο χωριό

Πάω να φτιάξω και κολοκυθοκεφτέδες φούρνου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα σας!!

η αλήθεια είναι ότι μ ' αρέσει που είμαι σπίτι με τα παιδιά!!!

για να μπω σιγά σιγά στο κλίμα σας,

ξυπνήσαμε φάγαμε πρωινό, πήγαμε νήπεια την μικρή, γύρισαμε με τον ταλιμπανάκο, αέρισα έστρωσα κρεβάτια, σκούπισα σφουγγάρισα, ξεσκόνισα, έβαλα πλυντήριο - άπλωσα και έκανα χαντρούλες.

τώρα θα πάμε να πάρουμε την μικρή απο το σχολείο.

Link to comment
Share on other sites

Να' μαι πάλι!!!

Έχω ένα άγχος σήμερα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.Μετατρέψαμε την κούνια της μικρής σε κρεβάτι και σήμερα κοιμάται εκεί για πρώτη φορά.Μέχρι τώρα αν θυμάστε κοιμόταν μαζί μας.Λοιπόν σήμερα αφού έφτιαξε ο άντρας μου το κρεβάτι ,το είδε πήγε μόνη της ξάπλωσε της είπαμε ότι αυτό είναι το κρεβάτι της και θα κοιμάται εκεί,το πήρε θετικά(μάλλον!!!).Τώρα το βράδυ της έφτιαξα γάλα το ήπιε και πήγαμε στο κρεβάτι της για να της διαβάσω παραμύθι,το διαβάσαμε της είπα κι ένα νανούρισμα και την πήρε ο ύπνος.

Καλά το χειρίστηκα,τι λέτε???

Βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνει αν κάποια στιγμή ξυπνήσει,αν θα την προλάβω κοιμισμένη να την ξανανανουρίσω ή αν θα προλάβει να σηκωθεί μόνη της και να έρθει σε μας...

Ουφ πρόβλημα κι αυτό...

Αλλά κάναμε κι άλλη μια πρόοδο,έκανε κακά της πρώτη φορά στη λεκάνη με αυτό το παιδικό που ενσωματώνεται στη λεκάνη(δεν θυμάμαι πως το λένε) και ενθουσιάστηκε και όταν είμαστε σπίτι και θέλει κακά της μας το λέει και την πάμε τουαλέτα...

Μήπως είναι πολλά τα καινούρια πράγματα και φάμε τα μούτρα μας τελικά???

Αυτά τα προβλήματά μου αυτό το σκ...

Οπως και γω συνηθίζω να λέω πάντα, το κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς για όλα τα πράγματα. Προσωπικά δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα όταν μου λένε πως έπρεπε να είχε γίνει αυτό ή το άλλο, "στατιστικά".

Μπορεί το παιδάκι σου να είναι έτοιμο και για τα δύο, μπορει να είναι έτοιμο για ένα από τα δύο, μπορεί και για κανένα.

Εσύ μην την "στρεσάρεις", μα ούτε και να "στρεσαριστείς".

Βλέποντας και κάνοντας, θα σε οδηγήσει εκείνη... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Το ΣΚ κύλησε με λιγο παραπάνω δουλιτσες αλλα ολα καλά ..προσπάθησα να μην κάνω πολλά πολλά πραγματάκια γιατι αισθανομαι αρκετά κουρασμένη

Χτες μάζεψα σχεδον ολο το σαλονι με τα διαφορα και ειμαι αρκετα ενθουσιασμενη με την καινουργια ραπτομηχανη μου

Αυριο εχω μάθημα 1ωρα με την modistroula

Θα σας πω εντυπώσεις ...

Σήμερα ύπαρχει αρκετή δουλεια ...χχχ

Ξεκινάω και φροντιστηριο την Παρασκευη για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Φούρνισα φαγητό..

Ξεσκαρτάρισα τις σακούλες μου

Μάζεψα απλωμένα

Έπλυνα ένα μπουφάν και παπλωματοθήκη που έφερα απο χωριό

Πάω να φτιάξω και κολοκυθοκεφτέδες φούρνου!

Πως φτιαχνεις τους κεφτεδες Βασια?Τους αλευρωνεις και ψηνεις κανονικά?

Πήγα λιγακι στη συνυφάδα μου,εβαλα γεμιστα και ψηνονται και θα συνεχισω μικροδουλίτσες.

Εβγαλα και μενου για την υπόλοιπη εβδομάδα

Δευτερα - γεμιστα

Τριτη- κοτοπουλο στο φούρνο

Τεταρτη φακες ή ριγανάτες μελιτζανες

Πεμπτη -ψαρια και χορτα

Παρασκευη - φακες ή μελιτζανες


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφη παρέα! Ξημερώματα γυρίσαμε στο σπίτι μας και αφού τακτοποίησα τη μικρή, άδειασα τις βαλίτσες γιατί δεν αντέχω να τις βλέπω γεμάτες το επόμενο πρωι και έκανα ένα ντουζάκι πριν κοιμηθώ. Σήμερα έβαλα ένα πλυντήριο ρούχα της μικρής, έβαλα τα μισά στεγνωτήριο και τα άλλα αναμένουν τη σειρά τους ενώ πλένονται και τα σκούρα μας. Έπλυνα τα δυο επάνω μπαλκόνια και αέρισα το σπίτι. Έβγαλα τις πικέ κουβερτούλες μας και τα μαξιλάρια μας να αεριστούν αν και ο καιρός το πάει για βροχή και συνεχίζω. Προέχει να βγάλω μενού εβδομάδας για να φτιάξω λίστα σούπερ μάρκετ καθώς δεν έχει τίποτα το ψυγείο. Θα φτιάξω κάτι γρήγορο να φάμε και θα συνεχίσω με ξεσκόνισμα, σκούπισμα, σφουγγάρισμα και μπάνιο πάνω ορόφου. Έπεται και ένα ακόμα πλυντήριο και φυσικά στρώσιμο νέων σεντονιών.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πως φτιαχνεις τους κεφτεδες Βασια?Τους αλευρωνεις και ψηνεις κανονικά?

Τα υλικά τα έβαλα με το μάτι....

Έξησα 2 κολοκύθια μεγάλα στον τρίφτη και τα έστιψα με χέρια, έλιωσα με το χέρι φέτα όση ήθελα, ψιλοέκοψα άνιθο, μαιντανό και βασιλικό όσο ήθελα, έριξα ένα αβγό, λάδι μισό φλιτζάνι μικρό του καφέ, 1 κούπα εβαπορέ αραιωμένο και φαρινάπ τόσο ώστε να γίνει πηχτός χυλός.....δεν θέλουμε αραιωμένο χυλό γιατί μπαίνουν στον φούρνο και απλώνουν....με τον σφιχτό χυλό μένουν στην θέση τους.....λάδωσα λίγο ένα ταψί και έψησα!

Link to comment
Share on other sites

Τα υλικά τα έβαλα με το μάτι....

Έξησα 2 κολοκύθια μεγάλα στον τρίφτη και τα έστιψα με χέρια, έλιωσα με το χέρι φέτα όση ήθελα, ψιλοέκοψα άνιθο, μαιντανό και βασιλικό όσο ήθελα, έριξα ένα αβγό, λάδι μισό φλιτζάνι μικρό του καφέ, 1 κούπα εβαπορέ αραιωμένο και φαρινάπ τόσο ώστε να γίνει πηχτός χυλός.....δεν θέλουμε αραιωμένο χυλό γιατί μπαίνουν στον φούρνο και απλώνουν....με τον σφιχτό χυλό μένουν στην θέση τους.....λάδωσα λίγο ένα ταψί και έψησα!

Koλοκυθοκεφτεδες ,φτιαχνω και εγω αλλα πάντα στο τηγανι.,χωρις χυλό ,οπως τους κρεατοκεφτεδες και φοβαμαι πως εαν τους αλευρωσω στο φουρνο θα πικριζει το αλευρι.Ωραια εκδοχη ,την κραταω!;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ravt καλως ορίσατε στο σπίτι σας. καλα συμμαζέματα.

μιλάω για το σαλόνι, έβαλα μία άλλη.

ορίστε κ η φώτο

sdwm.jpg[/img]Uploaded with ImageShack.com

τι λέτε;

Η κουρτινα η δαντελένια ειναι υπέροχη,φαινεται πολύ ωραια ποιότητα και ταιριαζει με το απ'έξω.Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι το λεοπάρ στην πολυθρονα,θα την προτιμούσα σκετη και θα δεσει τελεια.;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, πολύ τρέξιμο σήμερα...

Καλαμαράκι περάσαμε τέλεια στην πόλη σου, όπως πάντα δηλαδή...:)

Αφροδίτη και Ειρήνη να ζήσετε με τα αγόρια σας σαν τα ψηλά βουνά! :P

Χαρούλα καλώς ξανάρθες, εγώ θυμάμαι την κούραση σου με τη δουλειά και την ταλαιπωρία...μήπως μπερδεύομαι κιόλας; :?

Σίγουρα ήθελα κι άλλα να πω αλλά έχω ένα κεφάλι καζάνι...δε θυμάμαι...

Αν θέλετε δέστε το:

http://www.videoman.gr/48527

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...