Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

Πω πω,πόσο δυναμικά ξεκίνησε το θεματάκι!

Και τι όμορφες ιδέες έχετε όλες σας!

Λοιπόν όσο αφορά τα lidl να σας πω ότι πέρυσι είχα αγοράσει αρκετά από τα χριστουγεννιάτικα φαγώσιμα είδη-για την ακρίβεια λιχουδιές-και είχα γεμίσει χριστουγεννιάτικα πανεράκια,αλλά και πιατέλες τις οποίες είχα στολίσει με χριστουγεννιάτικα μικρά στολίδια και έδειχναν πανέμορφα...Σοκολατενια βαρελάκια με απίστευτη γέμιση,σοκολατένια νομίσματα,μπισκότα με πολύ όμορφα σχήματα και μεθυστική μυρωδιά,εντελώς χριστουγεννιάτικη,σαν κανέλα...Ενα σωρό νοστιμιές,οι οποίες κόστισαν λίγο,αλλά ομόρφυναν και συμπλήρωσαν τον χριστουγεννιάτικο διάκοσμο και ασφαλώς πολύ εύγευστα.

Φετος δεν είδα ακόμα να εχουν φερει κάτι σε εμάς,αλλά σίγουρα θα τα τιμήσω οπωσδήποτε μόλις ερθουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλά Χριστούγεννα μανούλες!

να περάσουμε καλά!

να έχουμε υγεία!

δεν κάνω πολλά τις μέρες αυτές

μου αρέσει να στολίζω το σπίτι ακούγοντας χριστουγεννιάτικα....

κι ας βάζω τα ίδια κάθε χρόνο....

γελάμε πολύ με τον άντρα μου...

εκείνος τάχα δεν τα θέλει όλα αυτά και τα βαριέται αλλά τσουπ μέσα στα πόδια μου είναι κάθε φορά και μου βάζει χριστουγεννιάτικα και σιγοψιθυρίζει!:P

την παραμονή της πρωτοχρονιάς και αλλαγής του χρόνου,ανάβουμε μόνο κεριά στο σπιτι,..αλλάζει ο χρόνος,,,πίνουμε κρασί,,,τρωμε βασιλόπιτα,,,και φεύγουμε στην έξοδο της πόλης μακυρά από τα φώτα,,,να δούμε τα βεγγαλικά και να αγκαλιαστούμε...

φέτος είναι η 1η χρονιά που θα κάνουμε γιορτές μαζί με τη μικρή μας και φυσικά η χρονιά που περνά είναι η καλύτερα για μένα!μας χάρισε τη μικρή μας....!

η ιδέα με τα ημερολογια τέλεια!!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!!!!!!! Κορίτσια σας εύχομαι και εγω με την σειρά μου φέτος να είναι οι καλύτερες γιορτές που έχετε ποτέ περάσει!!! Πιστεύω ότι η κρίση είχε και ένα καλό μεσα στα τόσα μύρια κακά, το ότι έφερες πιο κοντά τις οικογένειες, οπότε οι φετινές γιορτές θα είναι γεμάτες ζεστασιά και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ!!!!!!

csendesmagnyomba.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μέσω φατσοβιβλίου βρήκα αυτην την σελίδα http://www.facebook.com/pages/Christmas-Ornamentsόπου κάνουν χριστουγεννιάτικες κατασκευές. Με την μικρή μου κάναμε τα αστεράκια με πυλό (αυτό που είναι σαν πλαστελίνη) όπως το λέει και πραγματικά βγήκαν πολύ ωραία. Αύριο μόλις γυρίσω απο την δουλειά και μπορέσω θα σας βάλω φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Μια σαλάτα που κάνω πάντα τα Χριστούγεννα (μιας και τρώμε όλοι μαζί σπίτι μου - το έχω έθιμο απο τότε σχεδόν που μείναμε με τον άντρα μου και δεν θέλω να το χαλάσω) είναι:

Ροκα,

πράσινη σγουρή σαλάτα,

κόκκινη σγουρή σαλάτα,

καλαμπόκι, σποράκια απο ρόδι,

πολύχρωμες πιπεριες και βρασμένο κοτόπουλο στήθος (ξεπουπουλιασμένο).

και για την σως βάζω:

ελαιόλαδο, 3κ.σ. μουστάρδα, 3κ.σ. μέλι, και χυμό απο 2 πορτοκάλια.

μας αρέσει πάρα πολύ και δεν μένει ούτε σποράκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα στην όμορφη παρέα!

Ειρηνάκι καλορίζικο το θέμα μας!!

Επιτέλους ¨μύρισαν¨Χριστούγενναααα!!!

Εχθές είπα στην κόρη μου πως μένουν λίγες μέρες ακόμη,για να στολίσουμε το δέντρο μας!

Καλές προετοιμασίες εύχομαι σ όλες,να χαρούμε την κάθε στιγμή!!

φιλιά!!2620815z594jmpyi8.gif


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Αααααααα, εδώ είστε όλες λοιπόν κι έλεγα τί έγινε σήμερα;;;; Άργησα να δω το θέμα! Καλοστέριωτο Ειρηνάκι! Καλές γιορτές να έχουμε με υγεία πάνω από όλα!

Θα τα λέμε κι από δω!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλη αισθηση να προσφερεις κατι που το εχεις φτιαξει ο ιδιος.Γεμιζει πρωτα εσενα που το εκανες και μετα τον παραληπτη,για αυτο λατρευω τα χειροποιητα δωρα.Εχω ολοκληρη συλλογη απο ζωγραφιες και σημειωματακια των μαθητων μου ολα αυτα τα χρονια που δουλευω.Τα δωρακια απο χερακια,ειδικα απο παιδικα χερακια,ειναι ασυγκριτα....

Το λες επειδή είσαι τρυφερός άνθρωπος και καταλαβαίνεις την αξία του!

Εχεις απόλυτο δίκιο! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

την παραμονή της πρωτοχρονιάς και αλλαγής του χρόνου,ανάβουμε μόνο κεριά στο σπιτι,..αλλάζει ο χρόνος,,,πίνουμε κρασί,,,τρωμε βασιλόπιτα,,,και φεύγουμε στην έξοδο της πόλης μακυρά από τα φώτα,,,να δούμε τα βεγγαλικά και να αγκαλιαστούμε...

η ιδέα με τα ημερολογια τέλεια!!!!

Τι όμορφη εικόνα μας μετέφερες κορίτσι μου...;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!!!!!!! Κορίτσια σας εύχομαι και εγω με την σειρά μου φέτος να είναι οι καλύτερες γιορτές που έχετε ποτέ περάσει!!! Πιστεύω ότι η κρίση είχε και ένα καλό μεσα στα τόσα μύρια κακά, το ότι έφερες πιο κοντά τις οικογένειες, οπότε οι φετινές γιορτές θα είναι γεμάτες ζεστασιά και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ!!!!!!

csendesmagnyomba.gif

Τι τέλεια εικόνα!!!!!!! :shock: Πόσο λατρεύω αυτές τις μαγικές, βγαλμένες από παραμύθι εικόνες!!!!!!!!

Ευχαριστούμε Χαρούλα μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μέσω φατσοβιβλίου βρήκα αυτην την σελίδα http://www.facebook.com/pages/Christmas-Ornamentsόπου κάνουν χριστουγεννιάτικες κατασκευές. Με την μικρή μου κάναμε τα αστεράκια με πυλό (αυτό που είναι σαν πλαστελίνη) όπως το λέει και πραγματικά βγήκαν πολύ ωραία. Αύριο μόλις γυρίσω απο την δουλειά και μπορέσω θα σας βάλω φωτο.

Τέλεια! Εκανα ήδη like για να παρακολουθω! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην όμορφη παρέα!

Ειρηνάκι καλορίζικο το θέμα μας!!

Επιτέλους ¨μύρισαν¨Χριστούγενναααα!!!

Εχθές είπα στην κόρη μου πως μένουν λίγες μέρες ακόμη,για να στολίσουμε το δέντρο μας!

Καλές προετοιμασίες εύχομαι σ όλες,να χαρούμε την κάθε στιγμή!!

φιλιά!!

Πόσο μου αρέσει να ξαναβρίσκομαι με παλιότερα μέλη! ;)

Gold, αγαπημενη μου, ευχαριστώ που ήρθες και χαίρομαι που σε ξαναβλέπω!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Καλόγουρο το θεμα Ειρήνη,και απ'ότι φαίνεται θα εχει τρελλή επιτυχία!

Εννοείται πως ηδη χαζευω χριστουγεννιάτικους στολισμούς και στα χριστουγεννιάτικα

e-shop.Δυστυχώς εδώ εκλεισε ενα καλό καταστημα με ηδη σπιτιού το οποίο γεμιζε με χριστουγεννιάτικα αλλα κατι θα βρούμε.

Φετος θα είναι πιο δυσκολα τα πραγματα για τα δωρα αφου μαλλον δεν θα εχουμε και δωρο στο μισθο οπότε πρεπει να επιστρατευσουμε όλη την εμπνευση και την εφευρετικότητα μας!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους...τι ωραίο θεματάκι.Πολλά μπράβο Ειρήνη μου!!!

Επειδή και εγω ξεκίνησα σιγα-σιγα τις προετοιμασίες για τα δωρα για να μην μου πέσουν μαζεμένα ( τα περισσότερα θα είναι χειροποίητα) να σας πώ το φετινό δώρο για τις δασκάλες των κοριτσιών.

Εφτιαξα λικέρ ρόδι (πανεύκολο με χύμα κονιάκ οικονομικότατο) το οποίο θα μπεί σε μπουκαλάκια με ετικέτες,2 κολλημένες κανέλες επάνω στο μπουκάλι και χειροποίητες καρτούλες από τα κορίτσια.

Οικονομικό,απλό και Χριστουγεννιάτικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...