Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!τι κανετε?

mariamg χαιρομαι παρα πολυ που ειναι ολα καλα!μπραβο!!!!!!ετσι να συνεχισετε ευχομαι και ακομα καλυτερα!!!!!!!!!!

nasy τελεια τα διδυμακια σας!!!!!!!μπαραβο!!!!

εγω σημερα εκανα το πρωτο μαθημα ανωδυνου τοκετου!πολυ ωραιο!θα σας γραψω αλλη στιγμη λεπτομερειες οτι μου μεινε γιατι τωρα ειμαι στη δουλεια,ειχε σχεση με τη διατροφη,την αλλη δευτερα θα κανουμε γυμναστικη και αναπνοες!!!!!!

πολλα φιλια σε ολες!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσουδια μου...τι κάνετε?? διαβαζω όμορφα νέα και χαιρομαι...

Μαρία μου χαρηκα πολυ που μας εγραψες και ειδα οτι ειστε καλα..να μας γραφεις που και που γιατι ανησυχουμε...αχ αυτη την κοτσιδου σου ποσο θελω να την ζουλιξω....

Εγω αγαπες και ο μπεμπης ειμαστε μια χαρα..χτυπάει αρκετα ο μικρουλης μου και νιωθω ομορφα...εγω απλα εω κατι μερες που με πονα λιγο κατω απο την μεση δεν ξερω πως λεγοναι γοφοι...ειναι σαν να με μαγκωνει και να δυσκολευομαι να περπατησω ..αφου παω σαν ετοιμογεννη...πρεπει να προσεχω μαλλον με το βαρος να μην παρω αλλα γιατι δεν με κραταει η μεση...

Λοιπον εχω κανει μια λιστα με το τι σκεφτομαι να πάρω...θα σας τα βαλω και εσας να μου πειτε τη γνωμη σας και οι ηδη μανουλες να μας βοηθησουν ακομα περισσοτερο....

Προς το παρον δεν εχω παρει τιποτα ..λεω να ξεκινησω μετα το Πασχα μολις σταμτησω απο τις δουλειες για να εχω χρονο να δω με την ησυχία μου...

10 Φορμακια εσωρουχα (αμανικα-κοντομανικα)

4 Φορμακια εξωρουχα

3 γαντακια

3 σκουφακια

3 καλτσακια

2 ζακετουλες

3 πανες αγκαλιας σε αυτά δεν ξερω τι διαφορά τους αλλα ολοι ετσι τις γραφουν θα ρωτησω και τις πωλητριες 3 πανες βαμβακερες

Σελτεδακια (είναι εκει που αλλαζουν το μωρο εινααπο την μια πλευρα πλαστικο σαν αδιαβροχο και βγαινει σε διαφορες διαστασεις για καροτσι, κρεββατι και λικνο 2 40Χ60

3 60Χ80

1 70Χ120

10 πανακια ωμου είναι αυτά που τα βαζει για ρεψιμο αλλα χρησιμοποιουνται και για πολλα αλλα αυτά είναι πολύ βολικα, μπορει να χρειαστουν και παραπάνω. 2 κουβερτουλες πικε Λεω τις πικε και την φλις να τις παρω σε μικρη διασταση και την κανονικη στην μεγαλη 1 κουβερτουλα φλις 1 κουβερτα κανονικη βαμβακερη 2 σετ πετσετες

2 μπορνουζακια -μπερτες μπανιου

Σετ σεντονια

3 μικρη διασταση

1 για την κουνια για την κουνια περνω και αργοτερα και αλλα 3 Μαξιλαροθηκες

1 μαξιλαρι αντιπνικτικο

1 σφηνακι μαξηλαρι

1 μαξιλαρι θηλασμου

2 σαλιαρες

1 μπανακι

1 αντιολισθητικη βαση

1 φυσικο σφουγγαράκι

1 θερμομετρο μπανιου

1 θερμομετρο σωματος

1 σαμπουαν

1 αφρολουτρο

1 ταλκ

1 κρεμα συγκαματος

1 γαλακτωμα

1 ψαλιδακι

1 μπατονετες ασφαλειας

1 βουρτσα-χτενα

1 καλαθακι καλλυντικων

1 μπιμπερο μεγαλο Σκεφτομαι να θηλασω γι αυτό διαφορετικα αν χρειαστει θα παρω και αλλα

1 μπιμπερο μικρο

1 πιπιλα

1 θηκη για πιπιλα-αλυσιδα

1 κουνια

1 συρταριερα

1 Λικνο

1 καθισματακι αυτοκιν 0-9 κιλα αυτό χρησιμοπηειται και σαν πορτ μπεμπε και σαν ριλαξ 1 καθισματακι αυτοκιν 9 κιλα και ανω

1 τσαντα

1 καροτσι

1 αλαξιερα αυτό το πλαστικο

1 μαρσιπος

1 προικα

1 κουνουπιερα

1 φωτακι νυκτος

1 υγραντηρας

1 ημερολογια μωρου

χιχιχι..αυτα ακουω σχολια...:tongue::tongue::tongue::tongue:

φιλακια..γλυκουλινες μου


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!ωραια η λιστα σου georgia! θα σας πω και εγω τι μας ειπε η μαια να εχουμε μαζι μας στην κλινικη!

4-5 φορμακια χοντρα(βελουτε ή χοντρο βαμβακερο)

ναι ναι ας ειναι καλοκαιρι,μας ειπε οτι τα μωρακια κρυωνουν τις πρωτες 30 μερες(εκτος και αν εχει τρελο καυσωνα)

4-5 εσωρουχα με κοντο μανικι

να κοψουμε τις ετικετες γατι τα ενοχλουν

1 αφρολουτρο(και για σωμα και για κεφαλι)

1 σκουφακι(αναλογα την εποχη)

1 ζευγαρι καλτσακια(δεν προκειταιο να λερωθουν μας ειπε τα ποδαρακια τους)

4-5 πανες βαμβακερες(πολυ σημαντικες με αυτες θα τυλιγουν το μωρο και απο πανω με την κουβερτα,εγω δεν το ξερα,ακομα και στο σπιτι ετσι μας ειπε να το χουμε)

1 κουβερτα (χοντρη παρακαλω πολυ,ή βελουτε ή 100%μαλλινη)το αυθεντικο μαλλι βγαινει μονο σε εκρου χρωμα,το φυσικο και σε κανενα αλλο

παμπερς το μικρο νουμερο μεχρι 5kg

2 μπουρνουζακια

πανακια για τις γουλιτσες

για μπιμπερο και πιπιλες μας ειπε να παρουμε 2 μικρα πλαστικα,και μια πιπιλα απο καουτσουκ(αν και δεν θαπρεπε λεει να παουμε τπτ απο αυτα αν θελουμε να θηλασουμε)

για τη μαμα:

3-4 νυχτικα ή πυζαμες

1 ζευγαρι παντοφλες

αν φορατε γενικα ρομπα παρτε

εσωρουχα(οχι αυτα της μιας χρησης γιατι θα "αναψουμε" μας τα εδειξε,ειναι καθαρα πλαστικο,χαλια και ενος μεγεθους μονο)

4-5 πετσετουλες γιατι καθε φορα που θα πηγαινουμε τουαλετα θα ξεπλενομαστε με το ντους και το αφρολουτρο το παιδιου

και 2 φορες τη μερα πλυσιμο με betadin

1 πακετο μαντηλακια αντησιπτικα

οινοπνευμα

βαμβακι

γενικα μας ειπε να παμε περιποιημενες οχι σαν "κακομοιρες"

για το μωρο μας ειπε ουτε λαδακια,ουτε κρεμες συγκαματος ουτε μωρομαντηλα,αλλα θα μας πει περισσοτερα στο μαθημα φροντιδας νεογνου

εχω να σας πω και αλλα ....το απογευμα ομως....μην μας πεσουν βαρια!

φιλακια!!!!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που εισβάλλω στο καφέ σας και με το καλό να πάρετε όλες αγκαλιά τα μωράκια σας...

Απλά επειδή γέννησα 8 Ιουλίου θέλω να σας διαβεβαιώσω ότι με το ζόρι φοράγαμε πάνω από το εσώρουχο, φορμάκι κοντομάνικο με τα πόδια έξω και καλτσάκια.Και ακόμα και έτσι τα μωράκια που μέναμε μαζί όλα πετάξαν κόκκινα εξανθήματα από την ζέστη.Είχε 39 βαθμούς κάτι πολύ σύνηθες για το ελληνικό καλοκαίρι και η οδηγίες του παιδιάτρου όταν φύγαμε από το νοσοκομείο ήταν να το αφήνουμε μόνο με το εσώρουχο και καλτσάκια. Τώρα βελουτέ φορμάκια λίγο απίθανο να φορέσετε.Να ξέρετε να μη πάρετε τζάμπα πράγματα.

Επίσης τα μωρά έχουν έναν βαθμό θερμοκρασία παραπάνω από εμάς φυσιολογικά οπότε τα ντύνουμε όπως ντυνόμαστε εμείς.Πάντα μιλάω για καλοκαίρι.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια μου...τι κάνετε?? διαβαζω όμορφα νέα και χαιρομαι...

Μαρία μου χαρηκα πολυ που μας εγραψες και ειδα οτι ειστε καλα..να μας γραφεις που και που γιατι ανησυχουμε...αχ αυτη την κοτσιδου σου ποσο θελω να την ζουλιξω....

Εγω αγαπες και ο μπεμπης ειμαστε μια χαρα..χτυπάει αρκετα ο μικρουλης μου και νιωθω ομορφα...εγω απλα εω κατι μερες που με πονα λιγο κατω απο την μεση δεν ξερω πως λεγοναι γοφοι...ειναι σαν να με μαγκωνει και να δυσκολευομαι να περπατησω ..αφου παω σαν ετοιμογεννη...πρεπει να προσεχω μαλλον με το βαρος να μην παρω αλλα γιατι δεν με κραταει η μεση...

Λοιπον εχω κανει μια λιστα με το τι σκεφτομαι να πάρω...θα σας τα βαλω και εσας να μου πειτε τη γνωμη σας και οι ηδη μανουλες να μας βοηθησουν ακομα περισσοτερο....

Προς το παρον δεν εχω παρει τιποτα ..λεω να ξεκινησω μετα το Πασχα μολις σταμτησω απο τις δουλειες για να εχω χρονο να δω με την ησυχία μου...

10 Φορμακια εσωρουχα (αμανικα-κοντομανικα)

4 Φορμακια εξωρουχα

3 γαντακια

3 σκουφακια

3 καλτσακια

2 ζακετουλες

3 πανες αγκαλιας σε αυτά δεν ξερω τι διαφορά τους αλλα ολοι ετσι τις γραφουν θα ρωτησω και τις πωλητριες 3 πανες βαμβακερες

Σελτεδακια (είναι εκει που αλλαζουν το μωρο εινααπο την μια πλευρα πλαστικο σαν αδιαβροχο και βγαινει σε διαφορες διαστασεις για καροτσι, κρεββατι και λικνο 2 40Χ60

3 60Χ80

1 70Χ120

10 πανακια ωμου είναι αυτά που τα βαζει για ρεψιμο αλλα χρησιμοποιουνται και για πολλα αλλα αυτά είναι πολύ βολικα, μπορει να χρειαστουν και παραπάνω. 2 κουβερτουλες πικε Λεω τις πικε και την φλις να τις παρω σε μικρη διασταση και την κανονικη στην μεγαλη 1 κουβερτουλα φλις 1 κουβερτα κανονικη βαμβακερη 2 σετ πετσετες

2 μπορνουζακια -μπερτες μπανιου

Σετ σεντονια

3 μικρη διασταση

1 για την κουνια για την κουνια περνω και αργοτερα και αλλα 3 Μαξιλαροθηκες

1 μαξιλαρι αντιπνικτικο

1 σφηνακι μαξηλαρι

1 μαξιλαρι θηλασμου

2 σαλιαρες

1 μπανακι

1 αντιολισθητικη βαση

1 φυσικο σφουγγαράκι

1 θερμομετρο μπανιου

1 θερμομετρο σωματος

1 σαμπουαν

1 αφρολουτρο

1 ταλκ

1 κρεμα συγκαματος

1 γαλακτωμα

1 ψαλιδακι

1 μπατονετες ασφαλειας

1 βουρτσα-χτενα

1 καλαθακι καλλυντικων

1 μπιμπερο μεγαλο Σκεφτομαι να θηλασω γι αυτό διαφορετικα αν χρειαστει θα παρω και αλλα

1 μπιμπερο μικρο

1 πιπιλα

1 θηκη για πιπιλα-αλυσιδα

1 κουνια

1 συρταριερα

1 Λικνο

1 καθισματακι αυτοκιν 0-9 κιλα αυτό χρησιμοπηειται και σαν πορτ μπεμπε και σαν ριλαξ 1 καθισματακι αυτοκιν 9 κιλα και ανω

1 τσαντα

1 καροτσι

1 αλαξιερα αυτό το πλαστικο

1 μαρσιπος

1 προικα

1 κουνουπιερα

1 φωτακι νυκτος

1 υγραντηρας

1 ημερολογια μωρου

χιχιχι..αυτα ακουω σχολια...:tongue::tongue::tongue::tongue:

φιλακια..γλυκουλινες μου

γεωργια μου να σε ρωτησω και ας μας βοηθησουν και η μαμαδες.....

1. τα φορμακια 10 κομματια μηπως ειναι πολλα;;;θα μας φερουν κιολας...εγω ελεγα για 6..

2. τα φορμακια για πανω εμενα μου ειπαν οτι δεν θα τα χρησιμοποιησω καθολου τις πρωτες μερες αν δεν βγαλω το μωρο γιατι θα εχει και πολυ ζεστη...βεβαια θα παρω δυο μονο γιατι οταν θα ερχονται να δουν τομωρο θελω να ειναι ομορφος.......

3.οι πανες αγκαλιας νομιζω οτι ειναι πολλες και δεν χρειαζεται στο καροτσι...ετσι λεω περιμενω και απο μαμαδες απαντησεις...

4 εγω σεντονακια πηρα για κουνια δυο σετ γιατι θα μας φερουν κιολας, και πηρα δυο με λαστιχο απλα μονοχρωμα τα οποια θα τα εχω στο λικνο στην αρχη...αν τα παρεις μικρα θα πανε για το ντουλαπι μετα, ενω ετσι θα τα βαλεις και στην κουνια μετα...

5 μαξιλαρακι μου ειπαν οτι τους πρωτους δυο μηνες να μην το χρησιμοποιησω....μου το ειπαν απο το μαγαζι που παρηγγειλα τα πραγματα....

6 σφουγγαρακι για το μπανιο μου ειπαν οτι θα το χρησιμοποιησω αργοτερα...στην αρχη δεν βαζεις σφουγγαρακι...

7 αν και εγω λεω να θηλσω θα παρω μπουκαλια απο την αρχη με αποστειρωτη...

8 υγραντηρας γιατι πραγμα ειναι...;;;

9 πιπιλες θα παρω δυο για να μην χαθει η μια και τρεχω και γενικα μην πεσει κατω και δεν εχω αλλη αποστειρωμενη εκεινη την ωρα...

Αυτα απο μενα περιμενω διορθωσεις για να κρατησω και εγω την λιστα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια μου...ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας...οπως λεει και η Ελη γι ΄αυτο εβαλα τη λιστα να πειτε η καθε μια τη γνωμη της και η μανουλες τις εμπειριες τους για να ξερουμε και εμεις τι θα παρουμε τελικα....

Φιλάκια κουκλες μου....

Ευακι αυτα στα ειπε η Μαια ε...εσυ ειπαμε γεννας σε ιδιωτικο ή δημοσιο δεν θυμαμαι?


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!

τι να πω τελικα για τα ρουχα?ο καθενας λεει τα δικα του!στον πατο τι θα παρουμε δε ξερω!μαλλον ολα!!χιχιχι!

σε ιδιωτικο θα γεννησω georgia αλλα τα μαθηματα τα κανω σε δημοσιο,οποτε η μαια μιλουσε για κυριο λογο για το δημοσιο νοσοκομειο,επισης ειναι στα γιαννενα,που ο καιρος ακομα κια το καλοκαιρι δεν ειναι υπερβολικα ζεστος,οποτε ισως παιζει καποι ρολο και αυτο!!!!!!

εγω απο χτες εχω καουρες δυστυχως,ψηλα στον οισοφαγο και στο λαιμο!!!!αντε να δουμε!!!!

πολλα φιλια σε ολες!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!

τι να πω τελικα για τα ρουχα?ο καθενας λεει τα δικα του!στον πατο τι θα παρουμε δε ξερω!μαλλον ολα!!χιχιχι!

σε ιδιωτικο θα γεννησω georgia αλλα τα μαθηματα τα κανω σε δημοσιο,οποτε η μαια μιλουσε για κυριο λογο για το δημοσιο νοσοκομειο,επισης ειναι στα γιαννενα,που ο καιρος ακομα κια το καλοκαιρι δεν ειναι υπερβολικα ζεστος,οποτε ισως παιζει καποι ρολο και αυτο!!!!!!

εγω απο χτες εχω καουρες δυστυχως,ψηλα στον οισοφαγο και στο λαιμο!!!!αντε να δουμε!!!!

πολλα φιλια σε ολες!!!!!

Ευακι σε αυτο που λες έχεις δίκιο ..και εμενα η συννηφάδα μου που Γεννησε στα Γιαννενα το ενα τον Ιουνιο και το αλλο τον Αυγουστο..της είχαν πει να τα ντυνει στην αρχη καλα γιατι επειδη εχουν μαθει στην θερμοκρασία της κοιλια της μαμας τους που ειναι πολυ ζεστα τους ερχεται αποτομα η αλλαγή...Ισως βεβαια ειναι και το κλιμα εκει πανω..γιατι εδω στην Αθηνα δεν εχει τοση υγρασία και κρυο...

Παιδια ειχα παει το Σαββατο στα Λητω και πελαγωσα...δενξερω απο που ν΄αρχισω γι αυτο εκανα και την λιστα για να εχω μια ιδεα αλλα και παλι μου φαινεται βουνο...πολλες μαρκες..πολλες ονομασιες...δεν ξερω καν τι χρειαζεται το καθένα...

Πολλα απο αυτα που γραφω ξερω ότι δεν θα τα χρησιμοποιησω το καλοκαιρι αλλα ελεγα μηπως αν τα παρω μαζεμενα μου κανουν καλητερες τιμες....

αντε να διαβασω τα σχολια για να προσαρμοσω και την λιστα μου...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

γεωργια μου να σε ρωτησω και ας μας βοηθησουν και η μαμαδες.....

1. τα φορμακια 10 κομματια μηπως ειναι πολλα;;;θα μας φερουν κιολας...εγω ελεγα για 6..

2. τα φορμακια για πανω εμενα μου ειπαν οτι δεν θα τα χρησιμοποιησω καθολου τις πρωτες μερες αν δεν βγαλω το μωρο γιατι θα εχει και πολυ ζεστη...βεβαια θα παρω δυο μονο γιατι οταν θα ερχονται να δουν τομωρο θελω να ειναι ομορφος.......

3.οι πανες αγκαλιας νομιζω οτι ειναι πολλες και δεν χρειαζεται στο καροτσι...ετσι λεω περιμενω και απο μαμαδες απαντησεις...

4 εγω σεντονακια πηρα για κουνια δυο σετ γιατι θα μας φερουν κιολας, και πηρα δυο με λαστιχο απλα μονοχρωμα τα οποια θα τα εχω στο λικνο στην αρχη...αν τα παρεις μικρα θα πανε για το ντουλαπι μετα, ενω ετσι θα τα βαλεις και στην κουνια μετα...

5 μαξιλαρακι μου ειπαν οτι τους πρωτους δυο μηνες να μην το χρησιμοποιησω....μου το ειπαν απο το μαγαζι που παρηγγειλα τα πραγματα....

6 σφουγγαρακι για το μπανιο μου ειπαν οτι θα το χρησιμοποιησω αργοτερα...στην αρχη δεν βαζεις σφουγγαρακι...

7 αν και εγω λεω να θηλσω θα παρω μπουκαλια απο την αρχη με αποστειρωτη...

8 υγραντηρας γιατι πραγμα ειναι...;;;

9 πιπιλες θα παρω δυο για να μην χαθει η μια και τρεχω και γενικα μην πεσει κατω και δεν εχω αλλη αποστειρωμενη εκεινη την ωρα...

Αυτα απο μενα περιμενω διορθωσεις για να κρατησω και εγω την λιστα....

Ελη μου τα σεντονακια που λες οτι πηρες..ειναι κανονικο μεγεθος αλλα εχουν λαστιχο επομενως τα προσαρμόζεις και σε μικρότερο στρωμα??

Λες τα κορμακια φανελακια να ειναι πολλα ε??

Υγραντηρας ειναι για την ρυθμιση της υγρασιας..ξερω εγω λεω επειδη θα ειναι καλοκαιρι και μπορει να χρειαστει να αναψουμε το air condition να μετραω την υγρασία στο δωματιο γιατι συνηθως με το κλιματιστικο ξερενεται ο χωρος...:tongue::tongue::tongue:

αυτα..τα εχω κανει μπαχαλο...

α..κατι αλλο ..εσεις τα περνετε τμηματικα απο διαφορα μαγαζια..η σκεφτεστε να τα παρετε όλα μαζί?


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!!!!!!!

μολις πηρα τα αποτελεσματα της καμπυληςζαχαρου και μαλλον ειναι οριακα!μου χε γραψε τη μικρη καμπυλη των 50gr για μια ωρα,

της νηστειας ειναι ενταξει 88, μετα απο 60 λεπτα ειναι 150,η μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι οριακο και θα μου πει ο γιατρος τι να κανω,αυριο θα παω στο γιατρο

στενοχωρεθηκα αρκετα οχι για τη διατροφη που λενε οτι βαζουν,αλλα για το μωρο που μπορει να του δημιουργησω προβλημα.

τελος παντων θα δουμε αυριο τι θα πει ο γιατρος!

φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελη μου τα σεντονακια που λες οτι πηρες..ειναι κανονικο μεγεθος αλλα εχουν λαστιχο επομενως τα προσαρμόζεις και σε μικρότερο στρωμα??

Λες τα κορμακια φανελακια να ειναι πολλα ε??

Υγραντηρας ειναι για την ρυθμιση της υγρασιας..ξερω εγω λεω επειδη θα ειναι καλοκαιρι και μπορει να χρειαστει να αναψουμε το air condition να μετραω την υγρασία στο δωματιο γιατι συνηθως με το κλιματιστικο ξερενεται ο χωρος...:tongue::tongue::tongue:

αυτα..τα εχω κανει μπαχαλο...

α..κατι αλλο ..εσεις τα περνετε τμηματικα απο διαφορα μαγαζια..η σκεφτεστε να τα παρετε όλα μαζί?

ναι προσαρμοζονται....και λιγο ποιο μεγαλο να ειναι δεν εγινε τιποτα,στην αρχη δεν κουνιουνται και πολυ....αρα καλυτερα σε μεγεθος κουνιας που θα χρησιμοποιηθουν αρκετα....

τα φανελακια μου φαινονται πολλα...θα γεμισουμε μετα ενα σωρο...Α!μου επαν να μην παρουμε πολλα απο 0-3 μηνων αλλα και 3-6 γιατι ειδικα τα πρωτα δεν τα φορας πολυ,παρολα αυτα εγω λεω να παρω 6 αντε 7 φορμακια...

οσο για τον υγραντηρα εγω δεν παιρνω...

εγω πηγα εκλεισα κουνια , συρταριερα,και καροτσι,και απο αυτο το μαγαζι πηρα την παντα με το ιδιο σετ σεντονια,λικνο,και τα δυο σεντονακια,

τωρα θελω να ξαναπαω να παρω και δυο πανες αγκαλιας....(οσα και να παρεις οτι ειναι να κοψει θα κοψει,σκεψου οτι τα υπολοιπα τα βρισκουμε και αλλου φθηνοτερα)

τα υπολοιπα:μπουκαλια και αποστειρωτης θα παρω chicco, πιπιλες κααι καποια ψιλοπραγματα οπως χτενακι,ψαλιδακι σαλιαρες,πανακια θα ταπαρω απο τα jumbo....ειναι τα ιδια με εξω,δεν εχον διαφορα παρα μονο στην τιμη...εγω στην αρχη ηθελα να ειναι ολα απο μαγαζι εξω ,τελικα αλλαξα γνωμη για καποια πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!!!!!!!

μολις πηρα τα αποτελεσματα της καμπυληςζαχαρου και μαλλον ειναι οριακα!μου χε γραψε τη μικρη καμπυλη των 50gr για μια ωρα,

της νηστειας ειναι ενταξει 88, μετα απο 60 λεπτα ειναι 150,η μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι οριακο και θα μου πει ο γιατρος τι να κανω,αυριο θα παω στο γιατρο

στενοχωρεθηκα αρκετα οχι για τη διατροφη που λενε οτι βαζουν,αλλα για το μωρο που μπορει να του δημιουργησω προβλημα.

τελος παντων θα δουμε αυριο τι θα πει ο γιατρος!

φιλια!

εγω δεν ξερω καθολου απο αυτα δυστυχως....ευχομαι να ειναι ολα καλα....

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα που ξεχασαμε Γεωργια...για οσες παρουν απο την αχη μπουκαλια χρειαζεται και βουρτσα για καθαρισμο μπουκαλιων...

και κατι ακομα εγω πηρα μονο μια πικε και μια χοντρη κουβερτα αγκαλιας...δεν πηρα τιποτα αλλες ουτε για κουνια....γιατι σιγουρα θα μας φερουν

Link to comment
Share on other sites

Αν συμφωνειτε να τα προσθεσουμε στην λιστα και αυτα ποιο πανω και κατι ακομα....ολο θυμαμαι πραγματα....αυτο που χρησιμοποιουν για την μυτη τα περνουμε απο την αρχη;;;

Link to comment
Share on other sites

που ειστε σημερα μανουλες?τι κανετε?

εγω πηγα στο γιατρο το πρωι γιατι δεν αντεχα να περιμενω,το μωρο ειναι μια χαρα 1114 γρ,αλλα μου εγραψε αυριο να κανω τη μεγαλυτερη καμπύλη ζαχαρου των 75γρ γλυκοζης.

το πιο πιθανο ειναι να μην εχω τπτ μου ειπε,αφου και το μωρο και εγω ειμαι μια χαρα σε κιλα,τι να πω?θα δουμε τι θα δειξουν τα αποτελεσματα!

με εχει εκνευρισει απιστευτα η μητερα μου,που δεν εχει εμπεδωσει ακομα οτι επιλεξαμε αλλο γιατρο και κλινικη απο αυτη που ηθελε και μου τον βγαζει σκαρτο με την πρωτη ευκαιρια!μου χει σπασει τα νευρα(δεν θελω και πολυ....)θα τα λεει και στον πατερα μου και θα με αρχισει και αυτος....ελεος δηλαδη!τι νομιζουν οτι ολοι ενδιαφερονται πιο πολυ απο οτι εμεις για το παιδι μας?

ασχετο τωρα,τπτ για τις καουρες εχετε να προτεινετε?δεν τρωω λιπαρα και βαρια φαγητα ετσι και αλλιως,τρωω ελαφρα κυριως το βραδυ,αν και εχω καψιμο στο λαιμο ολη μερα...τωρα που θα παω σπιτι θα δοκιμασω λιγο νερο με λεμονι,καπου διαβασα οτι μπορει να βοηθησει,τα ξυνομηλα παντως τζιφος,δεν με βοηθησαν,τελος παντων μπροστα στους εμετους οι καουρες ειναι ψιλα γραμματα χιχιχιχ!!!

πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!τα ψωνια συνεχιζονται?


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...