Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσαρες και καλη βδομαδα!!!

πολυλογουδες και σημερα..

Ειρηνη μου μην ''πεφτεις'' σε παρακαλω..εχεις απολυτο δικιο και ημαρτον δηλαδη να δουλευει ο ανθρωπος και να μην πληρωνεται οταν ολα τα καθημερινα τρεχουν..μη λιγο περισσοτερο ζορι θα τα καταφερετε..μα απο κανεναν δεν ακουω να ειναι ''καλα''..εχετε την υγεια σας,εχετε ο ενας τον αλλο..και οπως λεει και η 4u τα πραγματα θα μπορουσαν να ειναι χειροτερα..σε φιλω..

Κικη μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα..χθες βραδυ σε σκεφτομουνα και οτι δεν εχεις γραψει..

Βασω ωραια η δαντελενια κουρτινα αλλα και μενα κατι με χαλαει με το επανω χοντρο φυλλο..

Irene μια χαρα τα πηγε η μικρη σου για πρωτο βραδυ..συνεχισε και με την τουαλετα εφοσον το θελει και η ιδια..εσυ ακολουθεις την μικρη..

Χαρουλα καλως μας ηρθες και παλι..

Εγω γυρισα το μεσημερι φαγαμε μαζεψα την κουζινα,σαπουνισα τους παγκους,επλυνα και αλλαξα την μικρη και την κοιμισα..εφτιαξα την ντουλαπα της μεγαλης και τακτοποιησα τα χειμωνιατικα φθινοπωρινα που σιδερωσα χθες..μολις ξυπνησει το ζουζουνι θα κανω την δικη της ντουλαπα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου θέλω πληροφορίες και βοήθεια!!!

Θέλω να πάρω μια BB Cream,να αλλάξω ενυδατική και να πάρω και ένα serum.Την ηλικία μου την ξέρετε,έχετε να μου προτείνετε κάποιες που έχετε δοκιμάσει???Σκεφτόμουν να προσανατολιστώ προς φυτικά καλλυντικά(π.χ κορρές)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(α ναι σορρυ, το δικαστηριο τελικα δεν ηταν τιποτα, η πεθερα και η μανα μου μου την εδωσαν, θα σας τα πω καποια αλλη στιγμη!)


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Koλοκυθοκεφτεδες ,φτιαχνω και εγω αλλα πάντα στο τηγανι.,χωρις χυλό ,οπως τους κρεατοκεφτεδες και φοβαμαι πως εαν τους αλευρωσω στο φουρνο θα πικριζει το αλευρι.Ωραια εκδοχη ,την κραταω!;)

Χρύσα μου δοκίμασε τους, τους τσάκισαν οικογενειακώς και θα πάρουν αύριο και στο σχολείο και δουλειά παιδιά και σύζυγος αντίστοιχα! Εγώ δεν μπορώ τα πολλά τηγανητά, μου την δίνουν με την λαδίλα που κρατάνε...γιαυτό ψάχνω τέτοιες συνταγές!

Link to comment
Share on other sites

Βάσια εύχομαι από την άλλη εβδομάδα να μη μας προλαβαίνεις γιατί θα δουλεύεις!!! :tongue:

Αχ Ρενατάκι μου....απο το στόμα σου.....δεν ξέρεις πόσο πολύ το θέλω...όχι μόνο για τα λεφτά, αλλά και για μένα να βγω απο το σπίτι!!! Μακάριιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

Link to comment
Share on other sites

Έπεσαν τα κέφια μου βρε κόρες... :?

Στο καλό, σας τα γράφω εδώ γιατί δεν θέλω να τα συζητήσω με κανέναν από τους δικούς μου, αυτή τη στιγμή.

Εκανα τις δουλίτσες μου και σκέφτηκα πως θα πρέπει να οργανώσω και το πάρτυ του φιογκακίου, σιγά-σιγά... και σκεπτόμενη τα έξοδα του μήνα {μόλις έλαβα και το ασφαλιστήριο 6μηνου του αμαξιού...:rolleyes: } ψιλο-έφριξα... το ψυγείο μας γονάτισε και τον άντρα μου ακόμα να τον πληρώσουν από τον Ιούνιο... από τον Ιούνιο βρε κορίτσια...

Αντε να δούμε, πως θα τον περάσουμε τον μήνα! :|

Σας φιλώ, θα σας έρθω αργότερα.

Ειρηνάκι το ενδεχόμενο να το κάνεις στο σχολείο παίζει???? Στο λέω γιατί γλυτώνεις έξοδα βρε παιδί μου....εγώ έχω πει στα κορίτσια πάρτυ στο σπίτι θα κάνουμε ανα μια χρονιά....φέτος δηλ. θα κάνω σπίτι και στις 2 χωριστά γιατί πέρσυ έκαναν σχολείο! Για δες το σαν ιδέα με το φιογκάκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ χάθηκα γιατί εχω όλη μέρα τον άντρα μου στο σπίτι και δεν μπορώ να χρησιμοποιώ το laptop.Αν θυμάστε, εχω σπάσει την οθόνη του και στη θέση της χρησιμοποιώ την τηλεόραση. Ε! Δεν είναι και το καλύτερο μου να κάθομαι μπροστά στην τηλεόραση και να χαζεύω στο νετ όταν είναι και ο άντρας μου μπροστά.

Εχω ξεκινήσει εκκαθαρίσεις στο σπίτι, μιας και με βοηθάει λιγάκι ο καλός μου προσέχοντας το παιδί. Μη φανταστείτε τρελα πραγματα. Λίγο με τα ντουλάπια της κουζίνας ασχολούμαι.

Γράφω από το κινητό και μου είναι λίγο δύσκολο να γράφω πολλά.

Θέλω να πω ευχαριστώ σέ όλες για τις ευχές σας στα γενέθλιά μου και να ευχηθώ στη Χαρά και τη Μυρτουλα για τα παιδάκια τους. Επίσης στη Χρυσα για τον αντρουλη της και στο ναυτακι για το μωρακι της!

Ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν.

Εχω μείνει πολύ πίσω. Εχω ακόμη 10 σελίδες για να σας φτάσω. Ελπίζω μέχρι αύριο να τα εχω διαβάσει όλα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασια μου και εγω αυτη την συνταγη κανω για τους κολοκυθοκεφτεδες αλλα δεν βαζω γαλα και βαζω φρεσκο κρεμμυδακι..αλλα τους τηγανιζω..ωραια την επομενη φορα θα τους κανω στον φουρνο για να γλιτωσω την λαδιλα που και εγω δεν μπορω..

Χρυσα να τους κανεις γινονται πεντανοστιμοι..

Βασω και στην Θεσσαλια που μιλησα με τους δικους μου βρεχει αρκετα..

Τινα ολα καλα με το δικαστηριο δηλαδη?

Εγω συμμαζεψα το σπιτι τακτοποιησα τα ρουχα και στην ντουλαπα της μικρης(τα καλοκαιρινα εκτος απο λιγα τα μαζεψα το Σαββατο) εκανα ενα περασμα στο μπανιο και θα φυγουμε να παμε στην αδερφη μου που εχει γενεθλια σημερα και μετα να γυρισουμε μπανακια,να κοιμισω τα κοριτσια και να μαγειρεψω για αυριο..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το δικαστηριο αυτο καθαυτο καλα. Ουτε καν με κοιταξε, εγραψε κατι σημειωσεις η προεδρος και θα βγει η αποφαση (τυπικα μιας και εχουμε συμφωνησει)


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μολις μπηκαμε σπιτι, η μικρη ειναι χαλια (ιωση, φαριγγιτιδα+μπουκωμα-μυξες κτλ), δεν εχουμε κοιμηθει καθολου το βραδυ κ εγω καθολου ολη μερα.... κ υπαρχει φυσικα ενταση στο σπιτι. τα νευρα μου τα χαπια μου......

αν μπορεσω θα μπω το βραδακι

Link to comment
Share on other sites

Γιωτακι ,περαστικά στη μικρούλα σου!

Τινα ,παλι καλά ,τουλαχιστον πήγαν όλα καλά στο τυπικο κομματι της διαδικασίας!

Ειρηνη ,τι ναπω ??Υπόμονη???αχ ,ελπίζω να παρουμε ολοι μια ανασα καποια στιγμη.Καθε χειμωνας που ερχεται ειναι και πιο δυσκολος από τον προηγούμενο...Μηπως να σκεφτεις την εκδοχη της Βασιας?Εδω πάντως πολλοι εχουν χαμηλωσει τα χρηματα που εδιναν σε τετοιες γιορτες.Τα κανουν είτε στο σχολειο ,ειτε πιο κλειστα ,ειτε με τα απολύτως απαραιτητα.Οσο για τα υπόλοιπα...δεν ξερω σιγουρα θα πρεπει κατι να αφησεις πίσω..ευχομαι να πληρωθει αμεσα ο αντρας σου.

Το μεσημερι πήρα το πιτσιρικι από το λεωφορειο,φαγαμε ,επαιξε λιγακι ,ηρθε και ο αντρας μου ,του εβαλα να φαει ,μαζεψαμε το τραπέζι ,επλυνα κουζινα ,παγκους και λοιπά και ξεκινησε ο μικρος τις εργασίες του και εγω το σίδερο.Πήγα μετα τον μικρο καρατε ,εγω εφυγα για σούπερ μαρκετ και χασαπικο,επιστρεψαμε και ευτυχως κοιμηθηκε από τις 9 παρα,γιατι ηταν πολύ κουρασμένος.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

να μαι κ εγω.

βασια ευχομαι να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα κ να το κερδισω το κερασμα τελικα!

ειρηνη υπομονη σκεψου ολα αυτα που εχετε κ οχι αυτα που σας λειπουν κ να νιωθεις καθε μερα ευλογημενη.

αρετη η κικη δεν θυμαμαι ποια εψαχνε λεπτο φυλλο αυτοκολλητου μαυροπινακα εχει στα λιντλ απο σημερα με 4ε

κοριτσια εχω ξαχασει πολλεεεεες αλλα το μυαλο μου δουλευει στα κοκκινα, δουλευει ακανονιστα κ ειναι λιγο πριν το μπαμ.

η χθεσινη ηταν μια πολυ ομορφη μερα βαλαμε στην ακρη το παρελθον ειπαμε να αγνοησουμε για λιγο το μελλον κ περασαμε πολυ ομορφα ολοι! γεμισανε λιγο οι μπαταριες μας για αυτην την πολυ δυσκολη εβδομαδα που μας περιμενει. ειδικα η αυριανη μερα θα ειναι εξαιρετικα δυσκολη απ ολες τις αποψεις!

ξερω οτι πολλες με σκεφτεστε, ζητω συγνωμη που δεν μπορω να συμμετεχω οσο θα ηθελα γιατι ολες μας εχουμε τα ζορια μας κ θα ηθελα να μπορω να συμπαραστεκομαι κ εγω σε εσας οπως εσεις σε εμενα.

μια προσευχουλα για εμας ειναι οτι καλυτερο μπορειτε να κανετε.

σας φιλω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...