Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ιωάννα μου περαστικά στη κορούλα σου...Ελπίζω να είναι καλύτερα τώρα..

Στελλίτσα μπράβο στο Βασιλάκη,θα περπατήσει γρήγορα από ότι φαίνεται...

Nik μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα η βόλτα με το αμάξι...Άμα το κάνεις μία φορά θα πάρεις το κολλάι και μετά ποιός σε πιάνει...:-D:grin::-D


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλημέρα σε όλες. Εχει γινει ατακτος. Δε κάθεται σε ένα σημειο. Γυριζει γυρω στο πάρκο. Πιανεται και περπαταει γυρω γυρω. Πεφτει και ξανασηκώνεται. Χτες στο Ηρα πηγα να πάρω κατι και ειχε βγαλει ενα χαρτακι από ενα ρουχο και το έτρωγε. Το πρόλαβα... Ουφ!

Νικ πες στην Εβελινα σου να ετοιμαστει γιατι θα έρθει ο Βασιλάκης να την πάει βολτα.

Ιωαννα πως ειναι η μικρούλα σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαμάδες!

Ο Βασιλάκης μας θα είναι ο πρώτος της παρέας που θα περπατήσει, καθώς φαίνεται!!! Εμείς ακόμα τίποτα, ούτε μπουσούλημα κανονικό, μόνο στέκεται όρθιος στα ποδαράκια του όταν τον κρατάμε και του αρέσει, καθώς φαίνεται.

Το καμάρι μας είναι τα δύο κάτω δοντάκια... Έχουν αρχίσει να τον τρώνε και τα πάνω.

Όσο για τον ατμομάγειρα, δεν έχω, οπότε δεν ξέρω να σας πω. Βράζω το κρέας (κάθε δεύτερη μέρα) και τα λαχανικά (κάθε μέρα) σε μικρό κατσαρολάκι, τα αφήνω να κρυώσουν και μετά στο μούλτι. Με βολεύει έτσι.

Astarti μου σε ευχαριστούμε πολύ που μοιράστηκες μαζί μας τα καλά νέα από ΟΕΕ! Εν μέσω κρίσης φαίνεται πολύ καλή ευκαιρία! Να έχουμε το νου μας! Δεν έχουμε γίνει φίλες στο facebook γιατί δεν έχω δώσει την διεύθυνσή μου εδώ στο φόρουμ. Να την δώσω λοιπόν [email protected] . Ευχαρίστως δέχομαι αιτήματα φιλίας. :) Δεν έχω βάλει ακόμα φωτο του μπέμπη μας, αλλά θα βάλω. Εννοείται όποτε θέλετε είστε ευπρόσδεκτες και για καροτσοβουλτούλες στα μέρη μας Αstarti και οι υπόλοιπες!


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάκια!

εμεις δεν μπουσουλαμε καθόλου, δεν μας αρέσει απο ό,τι φαινεται! :D με το που τον βάζω μπρουμητα γυρνάει αμεσως ανάσκελα! οπότε τον βλεπω να περπατάει κάποια στιγμή κατευθείαν. ορθιος του αρέσει τρελά! τον βάζω στο τραπέζι, τον κραταω απο τα χεράκια για ισορροπία, και περπαταει προς το μερος μου. Επίσης του εχω ενα καροτσακι της φισερ πραις και το πιάνει απο την λαβή και το παει βόλτα, με υποστήριξη φυσικά δική μου για την ισορροπία!

τις τελευταίες μερες δεν μου πολυτρώει τα φρουτα! λετε να ναι λογω ζέστης? συνεχίζει να θηλαζει βεβαια και να τρωει και το κοτοπουλο ή μοσχαρι με λαχανικά!

απο δοντάκια εμεις παμε για το 5ο και 6ο μαζί! ηδη το ένα εχει σκάσει μύτη.και το άλλο ετοιμο είναι.

τα προσκλητήρια και τις μπομπο για την βάφτιση θα τα φτιάξω μόνη μου. Ηδη εχω παραγγείλει την πρώτη ύλη. Απλά φοβαμαι οτι θα αργήσω αρκετα. Αλλά τώρα δεν γινεται διαφορετικά,οποτε θα τα παρουν λιγο καθυστερημένα οι καλεσμένοι! χαχαχα ελπίζω να με βοηθήσει η μαμα μου με το μωρό να μου τον κρατήσει για να τα φτιάξω με ησυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Filoudaki, ωραία που θα τα φτιάξεις μόνη σου!

Αν επιτρέπεται, πώς έχεις σκεφτεί να τα κάνεις περίπου, γιατί έχω αρχίσει κι εγώ να κοιτάω σε υλικά για μπομπονιέρες και έχω πελαγώσει... για μόνη μου μόνο τα απλά κουτάκια θα μπορούσα να κάνω. Βέβαια μήπως στο τέλος δεν γλιτώνεις και πολλά, γιατί από ένα σύντομο υπολογισμό που έκανα η διαφορά με μία οικονομική μπομπονιέρα δεν είναι μεγάλη...


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Filoudaki απο ότι κατάλαβα Τένια σε λένε; Εγώ είμαι η Βίλυ....

Λοιπόν επειδή κι εγώ έφτιαξα μόνη μου τα προσκλητήρια, φαντάσου ότι η βάφτισή μας είναι στις 19 Ιουνίου και ακόμα μοιράζω τα τελευταία. Άλλωστε πιστεύω ότι όσο πιο αργά τους τα δώσεις, τόσο το καλύτερο με πιο κοντινή τις 2 εβδομάδες. Επειδή και εγώ θα φτιάξω τις μπομπο , οι οποίες θα είναι πουγκί από γάζα, φούξια και κίτρινο και σοκοκουφέτα με φυστίκι για τους μεγάλους, τα οποία θα δέσω με κέρινο κορδόνι, στο οποίο θα περάσω 2 κουμπιά σε ροζ ή φούξια και κίτρινο χρώμα και 2 μικρές χαντρούλες αντιστοίχως και απο πάνω απο το κέρινο κορδόνι σατεν κορδόνι στα αντιστοιχα χρώματα. Οι παιδικές θα είναι πουγκί από οργάντζα σε σχήμα καραμέλας όμως, πάλι τα προαναφερόμενα χρώματα, στις οποίες θα μπουν smarties και ξύλινο παιχνίδι σβουρίτσα ή σφυριχτρούλα μικρη. Και στις 2 βέβαια εσωτερικό τούλι. Μου κόστησαν 200 ευρώ για 210 μπομπονιέρες....

Πριν λοιπόν πάω να δω τα υλικά, έκανα μια γύρα σε κανα δυο μαγαζια με μπομπονιέρες και είδα τιμές και τι περίπου θα μου άρεσε και περιττό να σας πω ότι στις παιδικές με το παιχνιδάκι γλιτώνω περίπου 40 λεπτά το κομμάτι. Νομίζω ότι αξίζει....Άσε που έχω και την χαρά της δημιουργίας...Σας έπρηξα... Μπράβο με τα δοντάκια σας....γρήγορα προχωράει

Εμείς ακόμα στα 2 μείναμε...Όσο για την γκρίνια και το κρύωμά ακόμα....κρατά....μάλιστα σήμερα είχε απίστευτη γκρίνια από το πρωι.....πολύ δύσκολη ημέρα....

Φιλιά σε όλες σας και τα όμορφα μωρά σας


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια! Απ' οτι διαβαζω τα μωρακια του κλαμπ μας ειναι τρομερα! Το ενα περπατα και εξολοθρευει ετικετες (χαχα πολυ γελασα), το αλλο εχει σχεδον 6 (!!!!!!) δοντια , εχουμε μια γοργονα (της Ολιβ) ,τι να πω.... Ασε η δημιουργικοτητα των μαμαδων!! Βρε κοριτσια που τη βρισκετε την υπομονη να φτιαξετε μπομπονιερες. Εμεις την βαφτιζουμε 18/7 και ακομη δεν εχουμε ξεκουνηθει να παμε να τις βρουμε. Βεβαια για να λεμε την αληθεια , εμενα δεν πιανουν καθολου τα χερια μου οποτε δεν υπηρχε τετοιο ενδεχομενο. Κατα τα αλλα το σημερινο κοτοπουλο πηγε ...ακλαφτο Στελλιτσα μου στον καδο των σκουπιδιων. Νευριασα πολυ και της κραταγα μουτρα. Εκεινη η πονηρη με εκοβε με το βλεμμα και μου εσκαγε χαμογελα και οταν καταλαβε οτι δεν της μιλαω με κοιταγε σοβαρη χωρις να μιλαει. Απο μεσα μου γελουσα, αλλα για αρκετη ωρα πηγαμε ετσι. Σας φιλω!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Nik μου πολύ γέλασα με την φάση που περιέγραψες :-) το ίδιο κάνει και η δικιά μου όταν νευριάζω και της μιλάω σοβαρά....χαχαχα. Όσο για το ότι δεν πιάνουν τα χέρια σου...κι εγω έτσι πίστευα, αλλά μην φανταστείς ότι κάνω φοβερά πράγματα. Για τις μπομπο θα μαζευτούμε 3-4 φίλες, με καφεδάκι και μουσικούλα το άλλο Σάββατο και θα τις φτιάξουμε παρέα. Έχει πλάκα. Μόλις τα ετοιμάσω, θα βάλω φωτογραφίες.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Filoudaki απο ότι κατάλαβα Τένια σε λένε; Εγώ είμαι η Βίλυ....

Λοιπόν επειδή κι εγώ έφτιαξα μόνη μου τα προσκλητήρια, φαντάσου ότι η βάφτισή μας είναι στις 19 Ιουνίου και ακόμα μοιράζω τα τελευταία. Άλλωστε πιστεύω ότι όσο πιο αργά τους τα δώσεις, τόσο το καλύτερο με πιο κοντινή τις 2 εβδομάδες. Επειδή και εγώ θα φτιάξω τις μπομπο , οι οποίες θα είναι πουγκί από γάζα, φούξια και κίτρινο και σοκοκουφέτα με φυστίκι για τους μεγάλους, τα οποία θα δέσω με κέρινο κορδόνι, στο οποίο θα περάσω 2 κουμπιά σε ροζ ή φούξια και κίτρινο χρώμα και 2 μικρές χαντρούλες αντιστοίχως και απο πάνω απο το κέρινο κορδόνι σατεν κορδόνι στα αντιστοιχα χρώματα. Οι παιδικές θα είναι πουγκί από οργάντζα σε σχήμα καραμέλας όμως, πάλι τα προαναφερόμενα χρώματα, στις οποίες θα μπουν smarties και ξύλινο παιχνίδι σβουρίτσα ή σφυριχτρούλα μικρη. Και στις 2 βέβαια εσωτερικό τούλι. Μου κόστησαν 200 ευρώ για 210 μπομπονιέρες....

Πριν λοιπόν πάω να δω τα υλικά, έκανα μια γύρα σε κανα δυο μαγαζια με μπομπονιέρες και είδα τιμές και τι περίπου θα μου άρεσε και περιττό να σας πω ότι στις παιδικές με το παιχνιδάκι γλιτώνω περίπου 40 λεπτά το κομμάτι. Νομίζω ότι αξίζει....Άσε που έχω και την χαρά της δημιουργίας...Σας έπρηξα... Μπράβο με τα δοντάκια σας....γρήγορα προχωράει

Εμείς ακόμα στα 2 μείναμε...Όσο για την γκρίνια και το κρύωμά ακόμα....κρατά....μάλιστα σήμερα είχε απίστευτη γκρίνια από το πρωι.....πολύ δύσκολη ημέρα....

Φιλιά σε όλες σας και τα όμορφα μωρά σας

Γεια σου Βιλυ! Μ αρεσε πολύ η ιδέα σου για τις μπομπο! Εγώ μονο τα σχέδια για τα προσκλητήρια εχω βρει! Ειναι μια βασική ιδέα που ξεσήκωσα απο κάπου, αλλα την εμπλούτισα με δικες μου ομορφιές! Δεν ξέρω πως θα βγει το τελικό αποτέλεσμα, θα είναι εκπληξη, αλλα θα ανεβάσω φωτο αφου τις φτιάξω! Περιμένω καποια εργαλεία απο Αγγλία και δυστυχώς τα παρήγγειλα αργά, οποτε θα αργήσουν! Τελευταια στιγμή θα μοιράσω προσκλητήρια! χαχα

Οταν λες γάζα τί εννοείς? Η οργάντζα πώς είναι ακριβώς? Απο πού τα προμηθευτηκες τα υλικά αυτά?

αααα και περαστικά σας! και στην Ιωάννα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια! Απ' οτι διαβαζω τα μωρακια του κλαμπ μας ειναι τρομερα! Το ενα περπατα και εξολοθρευει ετικετες (χαχα πολυ γελασα), το αλλο εχει σχεδον 6 (!!!!!!) δοντια , εχουμε μια γοργονα (της Ολιβ) ,τι να πω.... Ασε η δημιουργικοτητα των μαμαδων!! Βρε κοριτσια που τη βρισκετε την υπομονη να φτιαξετε μπομπονιερες. Εμεις την βαφτιζουμε 18/7 και ακομη δεν εχουμε ξεκουνηθει να παμε να τις βρουμε. Βεβαια για να λεμε την αληθεια , εμενα δεν πιανουν καθολου τα χερια μου οποτε δεν υπηρχε τετοιο ενδεχομενο. Κατα τα αλλα το σημερινο κοτοπουλο πηγε ...ακλαφτο Στελλιτσα μου στον καδο των σκουπιδιων. Νευριασα πολυ και της κραταγα μουτρα. Εκεινη η πονηρη με εκοβε με το βλεμμα και μου εσκαγε χαμογελα και οταν καταλαβε οτι δεν της μιλαω με κοιταγε σοβαρη χωρις να μιλαει. Απο μεσα μου γελουσα, αλλα για αρκετη ωρα πηγαμε ετσι. Σας φιλω!!

Αχ Νικ και εμεις την ιδια μερα τον βαφτίζουμε!! Λες να ειμαστε και την ίδια εκκλησία? χαχαχαχαχα Εμεις βαφτίζουμε στην Ζωοδόχο Πηγη στο αλσος Φιλαδελφείας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κοριτσάκια μεγαλώνουν ε? Ακούνε σε απλές εντολές πχ βγάλε/βάλε πιπίλα/χαιρετα/παλαμάκια κλπ και έχει πολύ πλάκα, γίνονται ανθρωπάκια σούπερ

Αχ ολιβ εμενα δεν κανει ουτε παλαμακια ουτε χαιρεταει, παρότι τον παροτρυνω! Μπραβο στο μικρακι σου!!!!

Παντως καταλαβαίνουν απίστευτα πολλά πραγματα! προχθες πριν φυγω για το ιατρειο πλακωθήκαμε με τον αντρα μου, και ο μικρός καθόταν αμιλητος. Τον φίλησα και εφυγα, και οταν γύρισα το βραδυ εκανε σαν τρελος να ερθει στην αγκαλια μου, και κορίτσια σας λεω με αγκάλιαζε σαν μεγάλος ανθρωπος! Σου λεει, νόμιζα οτι δεν θα ξαναγυρίσεις μανουλα...:(ποσο χαίρομαι που σε ξαναβλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Tενια ειναι τεμπελης! Αντρες! Οσο και να τον παροτρυνεις αν δεν θελει δεν θα το κάνει... Τον θηλάζεις ακόμα?

Μπραβο στα κορίτσια που φτιαχνουν μονες του τις μπομπονιερες και τα άλλα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...