the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 11

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 29-04-11, 14:12   #6681
maria-elpida

Το avatar του χρήστη maria-elpida

Περιοχή: καραμελοπολη
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο virgi Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαρακι μου νομιζω συνηθως απλα το λεμε γαζες για τον αφαλο !!! Οντως πρεπει να παρουμε απο αυτα καπου το εχω ξανακουσει !!!!! κ μαλλον ειναι γαζες αντι για βαμβακι ! Ας με διορθωσουν τα κοριτσια αν κανω λαθος !!!
Καλα ειμαι εγω πηγα στο Ικα σημερα κ πληρωθηκα μου εφαγαν κ μια μερα απο την αδεια επειδη συμπιπτει με την τελευταια αναρωτικη αλλα τελος παντων !!!
Αλλαξα το ντεκορ στο δωματιο! Τα εβαλα ετσι οπως ελεγες κ συ !!! χιχιχι!!!!
ειναι πιο ωραια εννοειται ! Μπηκε κ η κουνουπιερα...κ ειναι ονειρικο ...!!!!!!!!
εσυ τι κανεις καλη μου ????
Α πηρα ενα νυχτικο κ μια ρομπιτσα !!! απο βδομαδα θα δω κ πυζαμες κ εσωρουχακια !
Βιργινακι, δεν ξερω να πρεπει να βαζουμε γαζες ή βαμβακι, μια φιλη μου εβαζε βαμβακι, θα μας πει και η παιδιατρος, ας παρουμε και απο τα δυο.
Εγω στον γιατρο θα παω την Τριτη και μετα θα παω Ικα, ποσα πηρες? μια φιλη μου πηρε 1900€ αλλα εχει μεγαλο μισθο
θελω φωτο απο το δωματιο, εμεις θα το βαψουμε σε καμια 10ρια μερες.
αχ, ποτε θα ερθουν τα μπεμπακια, την θελω τωρα εδω αγκαλιτσα μου!!!
εγω ειμαι πολυ χαλια, εχω τρελες καουρες τοσο που μου ερχεται να κλαιω...
δεν εχουν σταματησει καθολου απο το βραδυ...
και εγω πηρα ενα νυχτικο και ενα ζευγαρι πυτζαμακια και μια ρομπιτσα.

Ο χρήστης maria-elpida δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-04-11, 14:14   #6682
maria-elpida

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο bloublou Εμφάνιση μηνυμάτων
Βιργινάκι και Μαράκι στο μικρό δεν έβαζα τίποτα, μόνο οινόπνευμα σε ένα βαμβάκι και το σκούπιζα καλά και απλά κατέβαζα το πάνω μέρος της πάνας για να μην το ενοχλεί. Μετά από 7 περίπου μέρες έπεσε.
μπλουμπλουδακι, και εγω αυτο ξερω οτι βαζουμε αφθονο οινοπνευμα και πρεπει να σκουπιζουμε καλα απο το νερο..

Παλιά 29-04-11, 14:21   #6683
virgi

Το avatar του χρήστη virgi

Προεπιλογή

νομιζω κοριτσια οτι η γαζα ειναι καλυτερη απο το βαμβακι επειδη δεν αφηνει τιποτα στο δερματακι του μωρου ! Θα μας πουν κ οι παιδιατροι ομως οντως !!!

Μαρακι το δωματιο θα το ξαναβαλω φωτο μολις σιδερωθει κ η προικα !!! χιχιχι!!!!

Απο το Ικα πηρα στην ουσια 1340 ευρακια !
καλα δεν τρελλαθηκα κιολας γιατι αν δεν μας τα εδιναν μαζεμενα (που στην ουσια ειναι τα μηνιατικα μας) θα εβγαιναν πανω απο 1500 ! τεσπα ! Ικα ειναι αυτο ! Παει με βαση το μισθο οντως ! Με πληρωσαν με 23,97 αν δεν κανω λαθος !
Ο χρήστης virgi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-04-11, 14:22   #6684
virgi

Προεπιλογή

κ επισης μου ειπαν οτι μολις παω για τις 63 ημερες που θα με πληρωσουν παλι με το ιδιο ημερομισθιο παιρνω κ το βοηθημα τοκετου που ειναι ιδιο για ολες τις κοπελες δλδ 991 ευρω! Κ τα παιρνεις την ιδια μερα !

κ στο καπακι βγαινει κ η αποφαση για τον οαεδ ! Αλλα αυτα δεν ξερω ποτε τα παιρνουμε !μηπως ξερεις μπλουμπλου μου ?
Παλιά 29-04-11, 14:52   #6685
maria-elpida

Προεπιλογή

Βιργινακι κατι ειναι και αυτα.. δεν βαριεσαι....!
γαι το επιδομα απο το οαεδ δεν ξερω ουτε εγω ποτε πρεπει να το ζητησουμε, μαλλον λογικα μετα τους δυο μηνες της λοχειας.
για να δουμε..
βρε βιργινακι, απο την δουλεια σου, πηρες καθολου χρηματα ολο αυτον τον καιρο που ειχες αναρρωτικες?
εννοω δωρο πασχα ή καποιο συμπληρωμα μισθου?

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 29-04-11, 14:54   #6686
virgi

Προεπιλογή

Οσο για τις καουρες εχω κ γω γμτ τα βραδυα αλλα ενταξει ειναι ανεκτες !! Υπομονη !!

Μαρακι μου περασε ο καιρος....σε λιγο θα τις κραταμε αγκαλια τις μπεμπες μας !!! Ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι αυτο το πλασματακι που μεσα μου κανει τουμπες κ παραμορφωνει την κοιλια μου..(της αρεσει πολυ η δεξια πλευρα) σε λιγο θα ειναι στα χερια μου !!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 29-04-11, 14:56   #6687
virgi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maria-elpida Εμφάνιση μηνυμάτων
Βιργινακι κατι ειναι και αυτα.. δεν βαριεσαι....!
γαι το επιδομα απο το οαεδ δεν ξερω ουτε εγω ποτε πρεπει να το ζητησουμε, μαλλον λογικα μετα τους δυο μηνες της λοχειας.
για να δουμε..
βρε βιργινακι, απο την δουλεια σου, πηρες καθολου χρηματα ολο αυτον τον καιρο που ειχες αναρρωτικες?
εννοω δωρο πασχα ή καποιο συμπληρωμα μισθου?
Δυστυχως Μαρια μου δεν πηρα τιποτα κ δωρο Πασχα νομιζα πως δικαιουμαι αλλα λεει καθομαι απο την αρχη του χρονου κ ετσι δεν δικαιουμαι ! Το δωρο παντως που μου εδωσε το Ικα ηταν πολυ λιγο 300 ευρω !!!! Κ ξενερωσα !!!!

Αλλα απο τη δουλεια ειχα παρει τον Φεβρουαριο γυρω στα 350 ευρω αν θυμαμαι κ ηταν απο τις αδειες που σε πληρωνουν κ οι εργοδοτες τις πρωτες 25 μερες του χρνου !
Παλιά 29-04-11, 14:58   #6688
maria-elpida

Προεπιλογή

και εγω δεν το πιστευω ωρες ωρες οτι υπαρχει εκει μεσα ανθρωπακι που θα ειναι και δικο μου μαλιστα..
και εμενα τις αρεσει η δεξια πλευρα και μαλιστα κανω πλακα του μπαμπα και του λεω οτι οταν ξαπλωνουμε για υπνο (κοιμαται δεξια μου) πηγαινει προς το μερος του και χαζογελαει εκεινος!!!!! (χχιχιχι)

Παλιά 29-04-11, 15:00   #6689
maria-elpida

Προεπιλογή

Παράθεση:
Δυστυχως Μαρια μου δεν πηρα τιποτα κ δωρο Πασχα νομιζα πως δικαιουμαι αλλα λεει καθομαι απο την αρχη του χρονου κ ετσι δεν δικαιουμαι ! Το δωρο παντως που μου εδωσε το Ικα ηταν πολυ λιγο 300 ευρω !!!! Κ ξενερωσα !!!!

Αλλα απο τη δουλεια ειχα παρει τον Φεβρουαριο γυρω στα 350 ευρω αν θυμαμαι κ ηταν απο τις αδειες που σε πληρωνουν κ οι εργοδοτες τις πρωτες 25 μερες του χρνου !
εδω δωρα Πασχα απο το Ικα πηρα 280€
και ολο τον χρονο φετος δεν εχω παρει τιποτα μονο δωρο χριστουγεννων ολοκληρο.
τωρα για την αδεια μου ουτε εχω παρει τιποτα αλλα κανονικα θα την παρουμε μετα την λοχεια.
ασε πακετο τα πραγματα..

Παλιά 29-04-11, 15:01   #6690
virgi

Προεπιλογή

χαχαχαχαχαχα χαζομπαμπαδες τελειως !!!!
εμενα οταν εξωγκονεται κατι κ ειναι μικρο του λεω μαλλον το χερακι της ειναι !! Κ τι μου λεει ???
''το τεντωνει γιατι θελει να πιασει το μπαμπα της '' κ κεινος ερχεται κ χαιδευει κ δωστου μετα παιχνιδια !!! Κ ολο της ψυθιριζει κ καλα μυστικα κ δεν μου μαρτυραει τι της λεει !!! χαχαχα!!! Ποσο πλακα εχουν !!!!!
Παλιά 29-04-11, 15:04   #6691
virgi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maria-elpida Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω δωρα Πασχα απο το Ικα πηρα 280€
και ολο τον χρονο φετος δεν εχω παρει τιποτα μονο δωρο χριστουγεννων ολοκληρο.
τωρα για την αδεια μου ουτε εχω παρει τιποτα αλλα κανονικα θα την παρουμε μετα την λοχεια.
ασε πακετο τα πραγματα..
Μαρακι εφοσον καθεσαι απο την αρχη της χρονιας απο τη δουλεια επρεπε να σου ειχαν δωσει τη διαφορα της ανναρωτικης γιατι απο το Ικα δεν παιρνουμε ολοκληρο μισθο..οποτε οι πρωτες 25 μερες του χρονου πληρωνονται κ απο τον εργοδοτη ! Αυτα ειναι τα χρηματα που πηρα εγω κ δεν εχουν σχεση με την αδεια που δικαιουμαστε το χρονο για διακοπες ας πουμε !!! επρεπε να εχεις παρει κ συ !!!
Παλιά 29-04-11, 15:08   #6692
maria-elpida

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μαρακι εφοσον καθεσαι απο την αρχη της χρονιας απο τη δουλεια επρεπε να σου ειχαν δωσει τη διαφορα της ανναρωτικης γιατι απο το Ικα δεν παιρνουμε ολοκληρο μισθο..οποτε οι πρωτες 25 μερες του χρονου πληρωνονται κ απο τον εργοδοτη ! Αυτα ειναι τα χρηματα που πηρα εγω κ δεν εχουν σχεση με την αδεια που δικαιουμαστε το χρονο για διακοπες ας πουμε !!! επρεπε να εχεις παρει κ συ !!!
α! σοβαρα θα παρω τον λογιστη της εταιρειας να τον ρωτησω..

Παλιά 29-04-11, 15:13   #6693
virgi

Προεπιλογή

ναι ειμαι σιγουρη γι αυτο που σου λεω ! στην ουσια δεν το ηξερα ουτε κ γω αλλα μια μερα με πηραν τηλ κ μου ειπαν να παω να παρω χρηματα ! αγχωθηκα μην ηταν η απολυση μου ! χαχαχα!! αλλα ρωτησα κ μου ειπαν τα παραπανω που σου εγραψα !!!

Ασχετο ! εχεις καταληξει μηπως σε φωτιστικο ?
Παλιά 29-04-11, 15:16   #6694
maria-elpida

Προεπιλογή

δεν θα το αλλαξω, ειχαμε βαλει ενα απλο λευκο και μαλλον θα αφησω αυτο.
τωρα για πανω στην αλλαξιερα θελω να βαλω ενα φωτιστικο και μαλλον θα παρω κανα απλο σε χρωμα με ριγες ισως, αν βρω.
θελω επισης να παρω ενα λευκο καλαθι για τα απλυτα και ενα καλαθι για την αλλαγη της μπεμπας που να το βαλω πανω στην αλλξιερα.
αλλα δεν βρισκω..

Παλιά 29-04-11, 15:18   #6695
virgi

Προεπιλογή

ολα αυτα τα εχει το τζαμπο ! εχεις κοιταξει ? χμ.λευο καλαθι για απλυτα μονο δεν ξερω αν εχει αλλα κ σε αποθηκη με χαρτικα να πας θα βρεις λογικα !!!!
Θες baboo μαλλον ε ??
Παλιά 29-04-11, 15:22   #6696
maria-elpida

Προεπιλογή

ειχαμε ενα φοβερο μαγαζι με μπαμπου αλλα πηρε συνταξη και εκλεισε ο τυπος.
ναι μπαμπου θελω, στο τζαμπο ειναι μικρα ρε γμτ.

εσυ τι θα κανεις με φωτιστικο?
επισης απο ενδοεπικοινωνια εχεις? εμεις θα παρουμε καμερα καλυτερα.

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 29-04-11, 15:34   #6697
virgi

Προεπιλογή

εχω ενα φωτιστικο στα υποψιν αλλα επειδη το δωματιο εχει γινει του ματς(πως το γραψα ετσι χαχαχα) ελεγα μπας κ βαλω κ γω κατι απλο ! Αλλα θελω να ναι κ οικονομικο βασικα !!! Τεσπα ! Θα δω τι θα κανω κ με αυτο !!!!!

ενδοεπικοινωνια δεν εχω ακομη, κ νομιζω δεν θα χρειαστω για την ωρα μιας κ θα κοιμαται μαζι μου αλλα κ τις υπολοιπες ωρες θα την βαζω στην καλαθουνα σε οποιο χωρο θα βρισκομαι ! Μολις ξεπεταχτει κανα διμηνο κ μετα θα ψαξω κ γι αυτο !
Η μαμα μου που λες θελει να παρω με καμερα αλλα το βρισκω υπερβολη κ μονο υστερικες θα μας καταντησει μου φαινεται κ τιποτ'αλλο ! χωρις βεβαια να το εχω αποκλισει σαν ενδεχομενο αγορας ! απλα για σκεψου ! θα κολλησουμε κ ολο εκει θα κοιταμε !!!
Παλιά 29-04-11, 18:12   #6698
maria-elpida

Προεπιλογή

Παράθεση:
εχω ενα φωτιστικο στα υποψιν αλλα επειδη το δωματιο εχει γινει του ματς(πως το γραψα ετσι χαχαχα) ελεγα μπας κ βαλω κ γω κατι απλο ! Αλλα θελω να ναι κ οικονομικο βασικα !!! Τεσπα ! Θα δω τι θα κανω κ με αυτο !!!!!
ενδοεπικοινωνια δεν εχω ακομη, κ νομιζω δεν θα χρειαστω για την ωρα μιας κ θα κοιμαται μαζι μου αλλα κ τις υπολοιπες ωρες θα την βαζω στην καλαθουνα σε οποιο χωρο θα βρισκομαι ! Μολις ξεπεταχτει κανα διμηνο κ μετα θα ψαξω κ γι αυτο !
Η μαμα μου που λες θελει να παρω με καμερα αλλα το βρισκω υπερβολη κ μονο υστερικες θα μας καταντησει μου φαινεται κ τιποτ'αλλο ! χωρις βεβαια να το εχω αποκλισει σαν ενδεχομενο αγορας ! απλα για σκεψου ! θα κολλησουμε κ ολο εκει θα κοιταμε !!!
σορρυ, βιργινακι μου εφυγα ξαφνικα το μεσημερι γιατι απο την πολυ καουρα εκανα εμετο, ειμαι χαλια ρε γμτ...
μετα κοιμηθηκα καμια ωριτσα αλλα αλλα και τωρα σκατα ειμαι..
εμενα το φωτιστικο ειναι απλο και λευκο και ταιριαζει, δεν χρειαζεται να το αλλαξω...
να σου πω τι γνωμη μου γαι την καμερα, μιας και την εχουν φιλοι μας και την εχω δει να δουλευει..
ειναι πολυ καλη, μπορεις να καθεσαι σε οποιοδηποτε σημειο του σπιτιου και να βλεπεις το μωρακι σου πολυ καθαρα.
ειναι καλυτερα να βλεπεις παρα να ακους μονο.
εμεις την πηραμε δωρο και στα ξαδελφια μου και τους βολεψε πολυ.
και για το βραδυ ειναι οκ, ανοιγεις τα ματια σου, βλεπεις αν το μωρο κουνιεται ή αν ειναι ξεσκεπαστο.. εμεις θα παρουμε μιας και τον πρωτο καιρο θα την εχω μαζι αλλα μετα θα την παω στο δωματιο της..

Παλιά 29-04-11, 20:39   #6699
virgi

Προεπιλογή

Μωρε ενταξει το βραδυ ετσι κ αλλιως θα σηκωνομαστε να ριχνουμε ματιες πιστευω ακομα κ αν ειναι στα δωματια τους ! ειναι οτι βολευει την καθε κοπελα !!!
Δεν την αποριπτω σαν ιδεα μωρε αλλα γνωριζοντας εμενα σκεφτομαι πως θα γινω ιστερικη με κατι τετοιο κ μονο την καμερα θα κοιταω οτι κανω κ οπου βρισκομαι....κ ισως μετα απο καιρο που η ενδοεπικοινωνια δεν θα χρειαζεται μου κανει κακο στον τροπο προσαρμογης μου κ στο πως θα ελεγχω το μωρο.. δεν ξερω αν με καταλαβαινεις !!!!

Αλλα κ παλι τιποτα δεν αποκλειω !!!!
χεχε !!!

Μωρε εισαι τοσο χαλια απο καουρες ε ? ποπο υπομονη ρε μαρακι εχεις ταλεπωρηθει πολυ με εμετους κ τετοια απο την αρχη εσυ ! Σε κυνηγαει ακομα μου φαινεται ολο αυτο !!!!
Ελπιζω τωρα να εισαι καλυτερα !!!
Παλιά 29-04-11, 20:52   #6700
katerina_s

Το avatar του χρήστη katerina_s

Προεπιλογή

κοριτσακια μου τι κανετε?????

Ο χρήστης katerina_s δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-04-11, 23:20   #6701
αντυ1998

Προεπιλογή

Γεια σας κ απο εμενα κοριτσακια μου.
Κατερινακι μου τα συλληπητηρια μου.Κουραγιο κοπελα μου να ζησεις να τον θυμασε.Ξερω πως ειναι να χανεις τον μπαμπα σου γιατι τον εχασα κ εγω πολυ νωρις κ ηταν ο μονος ανθρωπος που ειχα.Κ τωρα λυπαμαι πολυ οταν σκεφτομαι οτι δν ειναι μαζι μου να δει τον μπεμπη μου αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα τον δει κ απο εκει που ειναι κ θα χαμογελαει.
Τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανουν;Μαρακι κ Βιργινακι εχω παρει κ εγω την ενδοεπεικοινωνια με την καμερα για να μην πηγαινοερχομαι συνεχεια στο δωματιο του,αν κ για διαιτα μια χαρα χιλιομετρο θα εκανα.Πηρα κ ολα τα καλλυντικα του κ τα πραγματα για την βαλιτσα μου,μονο παντοφλακια μου λειπουν.Απο Δευτερα θα εχω γυναικα να ξεστρωσει κ να καθαρισει κ μετα να τα πλυνω ολα σιγα σιγα.Εσεις ετοιμασατε βαλιτσες;;;Μαρακι ακομα εμετους;
Εγω για τις καουρες πινω σοδα,καπως με ανακουφιζει.Ελπιζω να σε βοηθησει.
Λενε οτι βοηθαει κ μια κουταλια σουσαμι.Περαστικα σου κουκλα.Κατι τελευταιο,εσας εχουν γυρισει τα μωρακια σας;Εμενα οχι ακομα.φιλια
Παλιά 29-04-11, 23:28   #6702
LinakiOZ

Το avatar του χρήστη LinakiOZ

Περιοχή: Δυτικά του Κιλιμάντζαρο.
Προεπιλογή

καλησπέρα σε ολα τα κοριτσάκια.....
μάλλον πρέπει να αρχίσω να συμαζεύομαι και εγώ με τα πραγματάκια που εχω κάνει ελάχιστα..........

Κατερίνα καλή δύναμη.........θα σου χρειαστεί πολύ.
Παλιά 30-04-11, 00:03   #6703
παπακι4501

Το avatar του χρήστη παπακι4501

Περιοχή: ATHENS
Προεπιλογή

καλησπερα κουκλες μου τι κανετε;;;
τι κανουν τα μπεμπακια σας;;;
φουσκωνουν οι κοιλιτσες μας ε;;
αχ τι ωραια που ειναι κοντευουμε κοριτσια!!!!!

κατερινακι συλληπητηρια κουκλα μου,αχ ειναι πολυ ασχημο να χανεις καποιον που αγαπας πολυ.κουραγιο και δειξε δυναμη για το μωρακι σου!

εμενα ο μπεμπης ηταν για πανω απο 2 μηνες με το κεφαλακι κατω και την τριτη που πηγαμε στο γιατρο ηταν ορθιος.αλλα μαλλον ξαναγυρισε γιατι νιωθω σα να ειναι τα ποδαρακια του ψηλα αλλα δεν παιρνω και ορκο.
εχουμε χρονο ομως μην αγχωνεστε!

απο ψωνια;;;τι κανετε;;εγω εχω ακομα παρα πολλα να παρω και να βαψω και το δωματιο.πρεπει να αρχισω σιγα σιγα!

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Ο χρήστης παπακι4501 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-04-11, 00:04   #6704
παπακι4501

Το avatar του χρήστη παπακι4501

Περιοχή: ATHENS
Προεπιλογή

λινακι 70 μερες μας εμειναν ε;;;
την αλλη παρασκευη μπαινουμε στον 8ο....απιστευτο ε;;;

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Ο χρήστης παπακι4501 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-04-11, 10:13   #6705
LisaH

Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια μου, εχω λίγες μερες να γράψω αλλα σας διαβάζω.
Κατερίνα μου, συλληπητηρια για τον μπαμπά σου, καλοταξιδος να είναι και να αναπαυτει.
Εγώ μια είμαι αισιόδοξη, μια με πιάνουν τα κλάματα. Θα συναντήσουμε τη Δευτέρα έναν πολυ καλο παιδοχειρουργο που μας συνέστησαν κι ελπίζω να πανε όλα καλα

Ο χρήστης LisaH δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-04-11, 10:28   #6706
katerina_s

Προεπιλογή

Καλημέρα και απο εμένα!!!

Lisaki μην στεναχωριέσαι βρε. Θα πάνε όλα μια χαρα.Θα το δεις!!! Σε καταλαβαινω να εχεις τοση αγωνια, αλλα μην το βάζεις μέσα σου, γιατι θα πάνε όλα υπέροχα...!!!!

Παλιά 30-04-11, 10:30   #6707
maria-elpida

Προεπιλογή

καλημερα κοριτσακια και μπεμπακια!
πως ειστε? εγω ειμαι λιγο καλυτερα απο χτες, δεν ειχα πολυ καουρα το βραδυ, ευτυχως.
τωρα περιμενω τον αντρουλη να ξυπνησει για να παμε σουπερ μαρκετ και να παω να δω και για σουτιεν θηλασμου και να ρωτησω για λατεξ.
μανουλες ποτε πρεπει να αρχισουμε να φοραμε λατεξ?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο αντυ1998 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πηρα κ ολα τα καλλυντικα του κ τα πραγματα για την βαλιτσα μου,μονο παντοφλακια μου λειπουν.Απο Δευτερα θα εχω γυναικα να ξεστρωσει κ να καθαρισει κ μετα να τα πλυνω ολα σιγα σιγα.Εσεις ετοιμασατε βαλιτσες;;;Μαρακι ακομα εμετους;
Εγω για τις καουρες πινω σοδα,καπως με ανακουφιζει.Ελπιζω να σε βοηθησει.
Λενε οτι βοηθαει κ μια κουταλια σουσαμι.Περαστικα σου κουκλα.Κατι τελευταιο,εσας εχουν γυρισει τα μωρακια σας;Εμενα οχι ακομα.φιλια
Αντουλα τι κανεις κοπελα μου?
ειχα να κανω εμετο 2 μηνες αλλα χτες δεν ξερω τι με επιασε. μαλλον απο την πολυ καουρα..
τι μαρκα καλλυντικα πηρες για το μωρο?
εμενα δεν ξερω αν εχει γυρισει, την ακουω σε διαφορα σημεια.. την τριτη θα μαθω!

παπακι4501 τι κανεις καλη μου, ολα καλα ε?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο LisaH Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ μια είμαι αισιόδοξη, μια με πιάνουν τα κλάματα. Θα συναντήσουμε τη Δευτέρα έναν πολυ καλο παιδοχειρουργο που μας συνέστησαν κι ελπίζω να πανε όλα καλα
αχ, αυτες οι ορμονες τι μας κανουν!!! ολα καλα θα πανε, κοιτα να ενηρωθειτε σωστα και μολις ερθει ο κουκλος θα ειστε ετοιμοι!

Παλιά 30-04-11, 10:31   #6708
maria-elpida

Προεπιλογή

γεια σου μαμα Κατερινα!!!

Παλιά 30-04-11, 10:34   #6709
katerina_s

Προεπιλογή

Καλημέρα Μαρακι!
Χθες δεν σας διαβασα..Ειχες καούρες καλή μου? πω πω! Υπομονη! Θα περάσουν....

Να ξέρεις ότι μετα τον πρώτο καιρο, τα σουτιν θηλασμου θα τα αντικαταστήσεις με τα κανονικά σου(ειδικά αν εχεις μικρο στήθος)..Οποτε μην παρασυρθεις και πάρεις 2-3. Ενα ισως να ειναι και αρκετα.

Οσο για το λάτεξ...χμ δεν θυμάμαι. Αν κάνεισ φυσιολογικό νομιζω στις 20 μερες...αχ δεν θυμάμαι καλε καθόλου(μηπως το φόρεσα κιόλας;;; χι χι )

Παλιά 30-04-11, 10:41   #6710
maria-elpida

Προεπιλογή

μικρο στηθος δεν εχω, ενα θα παρω τωρα και μετα βλεπουμε.
για λατεξ θα ρωτησω και τον γιατρο μου.
ασε οι καουρες πανε και ερχονται, σημερα ειμαι καλυτερα αλλα δεν με εχουν αφησει..

Παλιά 30-04-11, 10:45   #6711
katerina_s

Προεπιλογή

Και εγώ...μολις έφαγα ψωμι με καρμελάδα(ε, αυτο μου 'ηρθε...χα χα) και νιωθω κιόλας καουρες!
Και εγώ δεν έχω μικρο στήθος, αλλα του θηλασμου πραγματικά δεν μου άρεσαν καθολου. Και όσες έχω ρωτήσει, στο τέλος βάζουν τα κανονικά τους. Αρκει να ειναι μαλακα για να μπορεις να το κατεβάζεις!!!
Αυτο το ΣΚ θα ειμαι μονη μου...Ο άντρας μου και ο γιος μου φύγανε για Ροδο(βαφτισια) και εγώ έμεινα εδω...Και δεν ξέρω τι θα κάνω χωρις τα αντράκια μου...κλαψ κλαψ...

σε 1 βδομάδα κορίτσια μπαινω στο μήνα μου και το πολύ σε 5 βδομάδες θα έχω στα χέρια μου την κόρη μου..Αδυνατώ να το πιστέψω...

Παλιά 30-04-11, 10:52   #6712
maria-elpida

Προεπιλογή

πως περασε ο καιρος... και εγω δεν το πιστευω οτι εμειναν 2 μηνες, μπηκα και εγω στον 8ο τωρα..
αχ τι ωραια!
Ροδο ε? εχω ζησει εκει με τον αντρουλη μου καποιους μηνες, πολυ ωαριο μερος!
εγω εφαγα πασχαλινα κουλουρακια με γαλα, τωρα πρεπει να παρω και τα φαρμακα, τα μισω πια......

Παλιά 30-04-11, 11:55   #6713
katerina_s

Προεπιλογή

sorry που βγήκα ετσι απότομα, απλα με πήρε φιλη στο τηλ και πιάσαμε την παρλα!
Βεβαια δεν βλέπω και καμια σας on line, οπότε πάω να κάνω καμια δουλεια…

Παλιά 30-04-11, 11:59   #6714
LisaH

Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια, αλλα με παίρνει απο κάτω κάποιες φορές. Καλλυντικά του εχω πάρει weleda γιατί όπως διάβασα κ στο parents είναι τα μόνα χωρίς paraben κλπ.

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 30-04-11, 12:07   #6715
katerina_s

Προεπιλογή

ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!

Εγώ προιόντα για το μωρο βάζω της frezyderm.Τα θεωρώ καταπληκτικα!

Παλιά 30-04-11, 12:48   #6716
linja

Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια!!!!
Τελευταία μέρα του Απρίλη σήμερα!!! Άντε να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά
LisaH θυμήθηκα όταν είχα πρωτοεγγραφεί στο φόρουμ και ήμουνα γεμάτη άγχος επειδή είχα αργήσει να νιώσω το μωρό, ήσουν αυτή που μου είπε οτι όλα θα πάνε καλά και οτι θα πρέπει να κάνω υπομονη...ε λοιπόν κυρία μου εσύ το είπες!!!! υπομονή και ΟΛΑ θα πάνε καλα...
maria-elpida και σε μένα επέστρεψαν οι καούρες και μάλιστα δριμύτερες... το μόνο που με βοηθάει είναι να μασάω παγάκια, δε χάνεις τπτ να το δοκιμάσεις...φιλιά!!!
Παλιά 30-04-11, 13:03   #6717
katerina_s

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο linja Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!!!!
LisaH θυμήθηκα όταν είχα πρωτοεγγραφεί στο φόρουμ και ήμουνα γεμάτη άγχος επειδή είχα αργήσει να νιώσω το μωρό, ήσουν αυτή που μου είπε οτι όλα θα πάνε καλά και οτι θα πρέπει να κάνω υπομονη...ε λοιπόν κυρία μου εσύ το είπες!!!! υπομονή και ΟΛΑ θα πάνε καλα...
maria-elpida και σε μένα επέστρεψαν οι καούρες και μάλιστα δριμύτερες... το μόνο που με βοηθάει είναι να μασάω παγάκια, δε χάνεις τπτ να το δοκιμάσεις...φιλιά!!!

παγάκια????? Για να το δοκιμάσω και εγώ!!!! Σημερα υποφέρω...

Παλιά 30-04-11, 13:10   #6718
linja

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katerina_s Εμφάνιση μηνυμάτων
παγάκια????? Για να το δοκιμάσω και εγώ!!!! Σημερα υποφέρω...
εύχομαι να πιάσει!!!
Παλιά 30-04-11, 13:14   #6719
LisaH

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο linja Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!!!!
χαχα Linjaki σε ευχαριστώ που μου το θύμησες!!

Παλιά 30-04-11, 13:26   #6720
virgi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο αντυ1998 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσεις ετοιμασατε βαλιτσες;;;
.Κατι τελευταιο,εσας εχουν γυρισει τα μωρακια σας;Εμενα οχι ακομα.φιλια
Εγω τωρα ξεκινησα κ αγοραζω πραγματα βαλιτσας !Πηρα παντοφλιτσες χτενα επιθεματα νυχτικο ρομπα κ θα συνεχισω !
Μεχρι το τελευταιο ραντεβου δεν ειχε γυρισει η παλιοθκατουλα μου... ευχομαι τωρα να εκανε την τουμπα της ... θα δουμε στις 19 που θα ξαναπαμε !

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο LisaH Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελα κοριτσακι μου ολα μια χαρα θα πανε ! Μη στεναχωριεσαι

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katerina_s Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ..σε 1 βδομάδα κορίτσια μπαινω στο μήνα μου και το πολύ σε 5 βδομάδες θα έχω στα χέρια μου την κόρη μου..Αδυνατώ να το πιστέψω...
κι ομως κοριτσακι ειναι αληθεια !!! εσυ που εχεις κ ηδη ενα παιδακι αδυνατεις να το πιστεψεις ???? αχ γλυκουλα μου περασε βρε ο καιρος !!!!!!
με το καλοοοοοοο!!!!!!!!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές