the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέα Advertorial @@@@@@@

2 φορές και έναν καιρό!
Το ηλεκτρονικό κατάστημα με showroom στην Άνω Γλυφάδα
Επώνυμα μεταχειρισμένα (second hand) βρεφικά και παιδικά είδη

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 22-02-11, 18:38   #1521
roxana

Προεπιλογή

ΚΟΙΜΑΤΑΙ Ε;ΕΜΕΝΑ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΤΡΕΙΣ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ 7 ΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΣΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΓΕΝΙΚΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!!ΑΧΑΧΑΧΑΧ!ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΔΕΚΑΤΑΚΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΚΡΙΝΙΑ!!!ΝΑΙ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ!ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΟΥΛΕΙΑ!ΕΣΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ;

Ο χρήστης roxana δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-11, 18:44   #1522
ria...!!!

Το avatar του χρήστη ria...!!!

Προεπιλογή

δουλευω αλλα θα παρω και το 6μηνο του οαεδ και θα κατσω μεχρι το καλοκαιρι.τι σωτηριο ειναι και αυτο το 6μηνο!!!!!τα βραδια αρχιζα και της εδινα πιπιλα μολις γκρινιαζε και σιγα-σιγα εφτιαξε προγραμμα μονη της.κοιμαται στις 12 και ξυπναει 7 μεχρι και 8.30.εμενα τελειωσε ο θηλασμος.....!!!!!
Ο χρήστης ria...!!! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-11, 19:38   #1523
roxana

Προεπιλογή

ΡΙΑ ΜΟΥ ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ!ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΞΕΠΕΤΑΓΟΝΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ!ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΧΕΙΣ Η ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ;

Παλιά 22-02-11, 19:53   #1524
jo-jo

Το avatar του χρήστη jo-jo

Περιοχή: marousi
Προεπιλογή

γειαααααααα!

ειμαι σπιτι με μια μπεμπα γκρινιαρα!!!

χαχα

τι καμνετε?? ροξυ..εχω τρελλανει τον χαζ να μας παει εκδρομη!!!!
Παλιά 23-02-11, 00:00   #1525
SANDY1980

Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσια!!!!!
Τριτη μερα σημερα που πινουμε γαλατακι της μανουλας, το απογευμα επιασε για κανα δεκαλεπτο ο μπεμπης στηθος!!!!!!!Βεβαια δε ξερω αν ηπιε τιποτα αλλα τουλαχιστον ρουφουσε, περιμενω να ξυπνησει για να τον βαλω παλι! Εχω ομως αντλησει και ενα γευματακι και εχω στο ψυγειο σε περιπτωση πανικου χαχαχα!
Ρια καλως ηρθες, να χαιρεσαι τη μπεμπα σου!
Ο χρήστης SANDY1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 23-02-11, 00:16   #1526
jo-jo

Προεπιλογή

ειναι καμια εδω?

η μπεμπα δεν κοιμαται λεμεεεεεε! με εχει τρελανεισ τις αγκαλιες σημερα! ειναι αρρωστουλι μωρε και θελει χαδια! χαχαχα

ροξανα τον πειθω σιγα σιγα! ενα αιγιο θα το χτυπησουμε λεω! αχαχα
Παλιά 23-02-11, 00:51   #1527
roxana

Προεπιλογή

Τζο μου αν και δεν σε βλέπω μέσα εγω είμαι εδω!!!ούτε εμένα κοιμάται τώρα εχω αρχίσει και την καταφερνω για να δ σε πόση ωρα θα κοιμηθεί!!!
Τι έχει καλε και είναι αρρωστουλα; Τι έπαθε;

Παλιά 23-02-11, 01:03   #1528
roxana

Προεπιλογή

Μπράβο σαντυ μου είδες κάθε μέρα θα είναι και καλύτερα υπομονή θέλει τώρα που έγινε η αρχή!!!!

Παλιά 23-02-11, 01:13   #1529
pinakiiii

Περιοχή: αθηνα
Προεπιλογή

καλησπερα και απο μενα...!
Παλιά 23-02-11, 15:05   #1530
mariaefi

Το avatar του χρήστη mariaefi

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Προεπιλογή

πινακι πως εισαι??σε σκεφτομαι!
Παλιά 23-02-11, 18:00   #1531
pinakiiii

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariaefi Εμφάνιση μηνυμάτων
πινακι πως εισαι??σε σκεφτομαι!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΦΗ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!
ΕΓΩ ΠΩΣ ΝΑ ΜΑΙ??ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΣΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΙΑ ΚΑΘΩΣ ΟΛΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕΡΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ Κ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΩ..ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΡΗΤΗ ΜΑΣ?ΑΧ ΝΑ ΜΟΥΝΑ ΕΚΕΙ..!
Παλιά 23-02-11, 20:29   #1532
SANDY1980

Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσια. Σημερα κατσαμε μονο ενα πενταλεπτο στο ζιζακι της μαμας και μονο στο αριστερο............ Εχετε δει νεογεννητο μιας βδομαδας να βαραει μπουνιες στο στηθος και κλοτσιες στην κοιλια για να μη βαλεις τη θηλη στο στομα του!!!!!!!!!!!!!!!!! Αχ τ'αγορι μου ειναι ενας μικρος ταλιμπαν, τουλαχιστον πανε καλα οι αντλησεις απο γραμμαρια και χορταινει αλλα εγω θελω να τον βαλω στο στηθος...........
Πινακι καλησπερα υπομονη με τις εξετασεις, μακαρι να βγαλετε ακρη συντομα!
Παλιά 24-02-11, 00:14   #1533
kxristina

Περιοχή: Zurich
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια ! Σήμερα ήταν πολυ κουραστική η μέρα, δεν κοιμήθηκε παρά ελάχιστα κ όλο γκρίνιες. Τεσπα
Πινακι να μας λες τα νέα σου , είμαστε εδώ και στις χαρές αλλα και στις αγωνίες .
Σαντυ εμένα σπρώχνει το στήθος μου με τα χεράκια του όταν δεν το θέλει , αλλα κλωτσιες στην κοιλιά ;;; τι να κάνουμε, έχουν άποψη !
Κορίτσια τώρα που λέτε για το 6μηνο του ΟΑΕΔ, να ρωτήσω κάτι : όταν πήγε ο άντρας μου στο ΙΚΑ να πάρει το επίδομα κύησης, του έδωσαν ένα χαρτί για εμένα για να πάω στον ΟΑΕΔ . Το εχετε κάνει εσείς; Και τι άλλο πρέπει να έχω μαζί μου ; Επσης , για το 6μηνο, τι δικαιολογητικά χρειάζονται ;
Ο χρήστης kxristina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-02-11, 00:46   #1534
roxana

Προεπιλογή

Καλησπέρα και απο μένα ! Κι εγω είχα κουραστική μέρα γιατιξαφνικα με πίνει ο καρπός μου παρά πολυ και δεν μπορω να σηκωσω την μπαμπά η οποία σήμερα δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου.
Χριστίνα θα πας στον ΟΑΕΔ με το χαρτί της πληρωμής των 56 ημερών πριν και των 63 μετα τη γέννα και θα πάρεις ενα συμπληρωματικό επίδομα( είναι καλα λεφτά) έλειψε θα σου δώσουν και κάτι χαρτιά που θα συμπληρωσεις για να πάρεις το 6 μηνο, αυτά όμως θα τα καταθέσει την επόμενη μέρα που θα τελειώσουν οι 63 μέρες του ΙΚΑ! Ελπίζω να σκατατοπισα ότι θες όμως πες μου!
Φιλακια σε όλες σας αφήνω παω για νανι πριν ξυπνήσει ο γλυκιος μου τυραννος

Παλιά 24-02-11, 04:42   #1535
kxristina

Προεπιλογή

Ροξανα ο καρπός σου μπορεί να πονάει λόγω του ότι κουβαλας αγκαλιά τη μπέμπα. Εμένα πονάει η πλάτη μου .
Για τον ΟΑΕΔ , μόνο αυτά τα χαρτιά του ΙΚΑ παίρνω μαζί μου και πάω ; Ή θέλουν και τίποτα άλλο απο τη δουλειά ;

Έχει ξυπνήσει απο τις 1 , έφαγε, τον αλλάξαμε 2-3 φορές , τα κατουρησε και όλα και τώρα δεν έχει κοιμηθεί ακόμη. Τον έχω βάλει στο λίκνο και τον ακούω . Ευτυχώς δεν κλαίει
Παλιά 24-02-11, 04:44   #1536
roxana

Προεπιλογή

Χριστίνα μου την ίδια ωρα έχουμε βάρδια!!! Αχαχαχαχ

Παλιά 24-02-11, 04:51   #1537
roxana

Προεπιλογή

Εμένα ευτυχώς ξύπνησε στις 3 για φαΐ και δεν κοιμήθηκε ακόμα ελπίζω να την πάρει γρήγορα ο ύπνος! Κάτι τέτοιο παίζει με τον καρπό μου ευτυχώς τώρα που σηκώθηκα είναι λίγο καλύτερα ελπίζω να περάσει γρήγορα!
Για τον ΟΑΕΔ για το συμπληρωματικό έοδομα δεν χρειάζεσαι άλλο χαρτί το πολυ πολυ πάρε και το βιβλιάριο του ΙΚΑ μαζί! Απλά η σου δίνουν επιταγή η στα βαζουν σε λογαριασμό εθνικής οπότε αν δεν έχεις βιβλιάριο εθνικής άνοιξε ενα ούτως η άλλως θα σου χρειαστεί γιατί εκεί θα σου βαζουν τα λεφτά καθε μήνα για το εξάμηνο

Παλιά 24-02-11, 10:54   #1538
kxristina

Προεπιλογή

Roxana τωρα ειδα οτι ησουν ξυπνια την ιδια ωρα! τελικά 4:30 κοιμήθηκε! τον πήρα για λίγο στο κρεβάτι μου, θηλασε 10 λεπτά και τον πήρε ο ύπνος και μετά τον μετέφερα στο λικνο. Ξαναξύπνησε για φαί 7:30, είχε μπούκωμα το νινι μου και του εβαλα φυσ. ορο. ελπιζω να του περάσει.

Στελνω τη μαμα μου στον οαεδ τωρα, ελπιζω να της τα δωσουν. πηρα τηλ και ρωτησα αν μπορω να στειλω αλλον και μου ειπαν 'αναλογως το ποσο' αλλα δεν ξερω τι ποσο θα παρω. Για να δούμε.. ιατί δεν θελω να παω η ίδια, φοβάμαι μην κολλησω τίποτα και το μωρό ειναι ακόμη 3 εβδομάδων
Παλιά 24-02-11, 11:37   #1539
roxana

Προεπιλογή

XΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΕΣΥ!ΤΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΟΡΟ ΤΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΡΟΥΦΑΣ;

Παλιά 24-02-11, 14:49   #1540
kxristina

Προεπιλογή

Ροξανα δεν έγινε η δουλειά μου τελικά , είπαν στη μαμά μου ότι
1. Δεν τα δίνουν χωρίς εξουσιοδότηση απο ΚΕΠ
2. Ότι δεν έχουν φτάσει τα χαρτιά μου εκει ακόμη ( τι να εννοούσαν ; Απο το ΙΚΑ; Δεν έβγαλα άκρη . Να σε ρωτήσω , ΕΣΥ πηγές στον ΟΑΕΔ της περιοχής σου ή στον ΟΑΕΔ όπου ανήκει ο εργοδότης σου ;

Κορίτσια που είστε σήμερα ; Τρεχετε ; Σαντυ; Τζο-τζο; Πινακι; Ρια; Ποιες ξέχασα ;
Παλιά 24-02-11, 15:09   #1541
roxana

Προεπιλογή

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ

Παλιά 24-02-11, 16:14   #1542
SANDY1980

Προεπιλογή

Κοριτσια καλησπερα!!! Σημερα πηγαμε στο νοσοκομειο να μας παρουν αιμα για την εξεταση ενζυμων.....και κλαψαμε...... Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι τον θηλασα 2φορες σημερα!!!!!! Με ψευτοθηλες της Avent βεβαια αλλα σημασια εχει οτι πιασαμε βυζακι!!!!!!Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Παλιά 24-02-11, 16:26   #1543
roxana

Προεπιλογή

ΜΠΤΑΒΟ ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΠΟΞΛΕΙΣΤΙΚΑ!ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΛΕ;ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΤΕ;

Παλιά 24-02-11, 22:29   #1544
SANDY1980

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο roxana Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΠΤΑΒΟ ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΠΟΞΛΕΙΣΤΙΚΑ!ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΛΕ;ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΤΕ;
Τη κανουν στο δημοσιο νοσοκομειο κατι για να δουν αν το μωρο εχει ελειψη καποιου ενζυμου πχ. δε πρεπει να τρωει κουκια και αν προκυψει κατι σου στελνουν ειδοποιηση στο σπιτι μεσα σε διαστημα 2 μηνων και σου λενε τι πρεπει να μη τρωει.
Παλιά 25-02-11, 10:02   #1545
roxana

Προεπιλογή

Καλημέρα μανουλες καλημέρα μπεμπακια καλημέρα πινακι μου!!!!!πω πω κρύο σήμερα!!!!!είναι για χουχουλιασμα!!!!τι κάνατε χτες;

Παλιά 25-02-11, 10:43   #1546
may23

Προεπιλογή

κοριτσακια μου καλημερα!!!
σημερα γινομαστε ενος μηνος!!!!
τελεια!!
της τα εχω μαζεμενα βεβαια της μπουμπους, γιατι εχω 2 μερες να κοιμηθω με τα χαιρια της, αλλα τελισπαντων!!
αστατη στο φαγητο της..ενω γενικα τρωει ανα 3ωρο περιπου,
χτες μου εκανε ενα πενταωρο να φαει, παρολο που ηταν ξυπνια
και τα ειδα ολα..φοβηθηκα μηπως ηταν αδιαθετη, αλλα τελικα μαλλον ηταν κουρασμενη και την ειχε πιασει νευρικοτητα.
αγορασα ενα μαρσιπο και την εχω κρεμασμενη πανω μου τωρα,
η οποια κοιμαται του καλου καιρου!!
τουλαχιστον εχω τα χερια μου ελευθερα κ κανω κ καμια δουλεια!!
σαντυ μου, μπραβο με το θηλασμο!!
συντομα το μωρακι θα συνηθισει πληρως!
χριστινακι, εσυ πως τα καταφερνεις?
εγω κοριτσια με το νοσοκομειακο θηλαστρο, τραβαω διαρκως, αλλα δεν εχω καταφερει να εξασφαλισω παρα ενα δυο γευματα μπροστα..
το μωρο τωρα εζει μαθει τη θηλη του μπιμπερο για τα καλα..

ροξανα μου, εσυ τι κανεις?
η μπεμπα σου,σε βασανιζει που κ που ακομα διαβαζω, αλλα χαλαλι τους τα μωρακια μας!
τζο μου εσυ και η κουκλιτσα σου, πως ειστε?

Ο χρήστης may23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-11, 12:41   #1547
ria...!!!

Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια....εμεις χθες το τσικνισαμε στο σπιτι μου με φιλους και ευτυχως η μικρη επεσε ξερη κατα τις 10 και δεν ξαναξυπνησε το πουλακι μου!!!μου εχει καποιες μυξουλες αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απο τα δοντια σε τετοια ηλικια,οχι οτι θα βγουν δοντια βεβαια!!!εγω παλι σημερα ξυπνησα με καταροη και πονο στο λαιμο!!ελπιζω να μην ειναι τιποτα και κολλησω την μπεμπα μου!!!!
Παλιά 25-02-11, 12:55   #1548
kxristina

Προεπιλογή

καλημέρα κορίτσια! τον εβαλα για υπνο τωρα και μπηκα να δω τα νεα σας.
Από χθες εχει μπουκωμενη μύτη και το βραδυ τον ακουσα 1-2 φορες να βήχει, και τα παιξα! πήρα τη γιατρό σημερα και μου ειπε ν μην ανησυχω και να του βαζω φυσ. ορο και να χρησιμοποιω τον αποφρακτηρα - αυτα που εκανα κι εγω δηλαδη. το βραδυ τον εβαλα στο κρεβατι μαζι μου και τον κουκουλωσα καλα, για να βεβαιωθω οτι δεν δυσκολευεται να αναπνευσει. τωρα ειναι καλυτερα το νινι μου.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο may23 Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσακια μου καλημερα!!!
σημερα γινομαστε ενος μηνος!!!!
τελεια!!
της τα εχω μαζεμενα βεβαια της μπουμπους, γιατι εχω 2 μερες να κοιμηθω με τα χαιρια της, αλλα τελισπαντων!!
αστατη στο φαγητο της..ενω γενικα τρωει ανα 3ωρο περιπου,
χτες μου εκανε ενα πενταωρο να φαει, παρολο που ηταν ξυπνια
και τα ειδα ολα..φοβηθηκα μηπως ηταν αδιαθετη, αλλα τελικα μαλλον ηταν κουρασμενη και την ειχε πιασει νευρικοτητα.
αγορασα ενα μαρσιπο και την εχω κρεμασμενη πανω μου τωρα,
η οποια κοιμαται του καλου καιρου!!
τουλαχιστον εχω τα χερια μου ελευθερα κ κανω κ καμια δουλεια!!
χριστινακι, εσυ πως τα καταφερνεις?
εγω κοριτσια με το νοσοκομειακο θηλαστρο, τραβαω διαρκως, αλλα δεν εχω καταφερει να εξασφαλισω παρα ενα δυο γευματα μπροστα..
το μωρο τωρα εζει μαθει τη θηλη του μπιμπερο για τα καλα..
χρονια σας πολλά may! σε βολεψε ο μαρσιπος, ε? κανει απο τετοια ηλικια να τη βαζεις μεσα? θελω κι εγω καποια στιγμη να παρω, μαρσιπο ή sling, γι' αυτο που λες, για το σπιτι - ειναι και λιγο αγκαλιτσας ο δικος μου.
Εγώ κυρίως τον θηλάζω, του δίνω και λίγο συμπλήρωμα στο βραδινό για να παρει κανενα γραμμάριο. Ευτυχως του αρεσει το ζιζι, δλδ και μπιμπερο να του δωσω και να φαει του σκασμου, παλι θελει λιγο ζιζι για να τον παρει ο υπνος! Σημερα εβγαλα με το θηλαστρο, επειδη ηταν μπουκωμενος και ζοριζοταν να θηλασει. Εχει αυξηθει το γαλα μου παντως, αυτη την αισθηση εχω.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ria...!!! Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια....εμεις χθες το τσικνισαμε στο σπιτι μου με φιλους και ευτυχως η μικρη επεσε ξερη κατα τις 10 και δεν ξαναξυπνησε το πουλακι μου!!!μου εχει καποιες μυξουλες αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απο τα δοντια σε τετοια ηλικια,οχι οτι θα βγουν δοντια βεβαια!!!εγω παλι σημερα ξυπνησα με καταροη και πονο στο λαιμο!!ελπιζω να μην ειναι τιποτα και κολλησω την μπεμπα μου!!!!
μπράβο Ρια, χαρά στο κουράγιο σας! κι εμεις καθε χρονο τσικνιζουμε, στο σπιτι μας συνηθως με φιλους, αλλα φετος δεν ειμαστε για τετοια. ελπίζω να μπουμε ξανα κι εμεις σιγα σιγα στους ρυθμους μας, εφυγε και η μαμα μου και τωρα ειμαστε οι 3 μας στο σπιτι. Περαστικά σου! κυκλοφορουν ιωσεις. Αλήθεια, τα δοντια ποτε αρχιζουν να βγαινουν?
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 25-02-11, 13:14   #1549
may23

Προεπιλογή

αχ βρε κοριτσια,ολα τα μωρακια συναχομενα ειναι?
και μενα η δικια μου ειναι κανα 10ημερο ετσι και εγω με φυσιολογικο ορο προσπαθω...
χριστινακι,
μου δανεισε μια φιλη ενα σλινγκ κ προσωπικα δε μπορουσα να το χρησιμοποιησω.
οποτε απο την ιδια εταιρια,παρειγγειλα κ μου εφεραν τον μαρσιπο μει ται-
ετσι λεγεται, που ειναι καταλληλος απο νεογεννητα-
μπαινουν τα ποδαρακια μεσα κ καθεται το μωρο σα βατραχακι..
μιλαμε με υο που τη βαζω κ κανω 2 βηματα. κοιμαται απευθειας..

Παλιά 25-02-11, 13:21   #1550
SANDY1980

Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια! ΜΑΥ χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!
Το βραδυ το μωρο μου κοιμηθηκε 6ωρες σερι, δεν ειχε κοιμηθει ολη μερα ο καημενουλης γιατι μαλλον ειχε πονακια και μετα ξεραθηκε!!!!!! Τωρα εφαγε και παλι κοιμαται αλλα μουγγκριζει κιολας στον υπνο του.......
Παλιά 25-02-11, 14:34   #1551
roxana

Προεπιλογή

MEY NΑ ΖΞΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΤΤΟΜΥΡΙΑΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΑΣ!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΙ ΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΡΕΜΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΚΙΕΙ ΜΕΣΑ!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΧΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΒΑΖΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΟΝ ΑΝΑΡΩΦΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ Ο ΒΛΕΝΟΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑΥΤΟ!!!!ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΚΑ ΓΙΑ ΠΑΤΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ.....ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ!!!!

Παλιά 25-02-11, 19:43   #1552
jo-jo

Προεπιλογή

γεια σας πρωτομανουλες!
τι κανετε?? μυξουλες ε??? εμεις δεν εχουμε μυξες...αλλα βγαζουμε δοντια..και ξυπνμαμε το βραδυ..θελουμ συνεχεια αγκαλια κτλ κτλ..γενικα τα εχω παιξει!
λοιπον...εγω το σλινγκ με τα δαχτυλιδια εχω..και γενικα με εχει βολεψει πααρα πολυ γιατι αλλιως θα τα ειχα παιξει με 9 κιλα κρεμασμενα πανω μου τοσες ωρες! χαχαχα
may να ρωτησω..το μει ται το βλεπεις να φοριεται καλοκαιρι?? εγω το εμαθα προσφατα γμτ και τωρα σκεφτομαι να το παρω ...γιατι λεω αν αδεν φοριεται με ζεστη..τοτε θα μου παει χαμενο...το μει ται ειναι πολυ καλυτερο απο το σλιγκ...αν το ηξερα τοτε θα το ειχα προτιμησει!!!!
παντως καο το σλιγκ το εχω φορεσει απειρα! πολυωρους υπνους εκει μεσα! χαχαχα
γουσταρω απειρα που βλεπω την Ασπα μου να μεγαλωνει και να μεταμορφωνεται σιγα σιγα σε ανθρωπακι!...αλλα θελω τρελα να ξαναζησω αυτα που ζειτε τωρα!!! ειναι πολυ ωραια τα νεογεννητα!!!!
Παλιά 25-02-11, 19:47   #1553
jo-jo

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SANDY1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τη κανουν στο δημοσιο νοσοκομειο κατι για να δουν αν το μωρο εχει ελειψη καποιου ενζυμου πχ. δε πρεπει να τρωει κουκια και αν προκυψει κατι σου στελνουν ειδοποιηση στο σπιτι μεσα σε διαστημα 2 μηνων και σου λενε τι πρεπει να μη τρωει.
και εκει που γεννησα εγω μας την εκαναν την εξεταση αυτη..βασικα πηραν αιμα και το εστειλαν σε δημοσιο νοσοκομειο... νομιζω παντου την κανουν... γιατι θυμαμαι που μου ελεγαν να μην φαω κουκια για 3 μηνες..2 μηνες να βγει η εξεταση..και αλλον ενα να φτασει η ειδοποιηση!χαχαχα αυτο που φοβομουν τοτε..ηταν τι θα γινει αν χαθει η ειδοποιηση!χαχαχαα
Παλιά 25-02-11, 19:48   #1554
jo-jo

Προεπιλογή

ροξανα εισαι μεσα????? δεν θα φευγατε σημερα??
Παλιά 25-02-11, 20:48   #1555
may23

Προεπιλογή

tzo μου καλησπερα!!!
δωσε μας θαρρος που μας ζηλευεις με τα λεχουδια μας,
γιατι εγω τα εχω παιξει τελειως!!
αγκαλια, παρπατημα, αυπνοιες, σφιξιματα και αγιος ο θεος!!
περιμενω να σαραντισουμε, να φτιαξει ο καιρος να βγουμε λιγο εξω,
γιατι και οι 4 τοιχοι δεν παλευονται αλλο!

κοιτα εγω το σλινγκ με τα δαχτυλιδια δεν το πολυσυμπαθησα!
το μει ται ομως, παρολο που με εξυπηρετει τωρα φοβερα και θα με εξυπηρετησει κ αργοτερα, δεν ξερω αν ειναι για καλοκαιρι.
σκεψου οτι ειναι σα χοντρο καραβοπανο το υφασμα, σαν χοντρο τζιν, δεν
ξερω για καλοκιρι, μαλλον φανταζομαι οτι ειναι αδυνατον να μπει το μωρο εκει μεσα ιουλιο μηνα..
βγαζει δοντακια η μικρη σου ε?
αυτο πρπει να ειναι το δευτερο επιπεδο ξενυχτιου..αχ ποτε θα ξανακοινηθουμε οπως παλια......??

Παλιά 25-02-11, 23:45   #1556
jo-jo

Προεπιλογή

χαχαχ νομιζω οτι δεν θα ξανακοιμηθουμε οπως παλια! χαχαχα!

ειναι ωραια τα λεχουδια!!
κι εγω ετσι την ειχα...αγκαλια μονιμως..δεν καθοταν πουθενα! αλλα οταν περασε ο πρωτος καιρος..γυρω στι; 50 μερες.. εστρωσε και ηταν πιο ωραια! κατα τις 9 καναμε μπανακι..μετα μασαζακι και μετα νανι! μεχρι το πρωι! λενε οτι μολις περασουν τα 5 κιλα ηρεμουν το βραδυ!
αυτο με τους 4 τοιχους....ειναι οντως του απαλευτου!
εγω λογω καλικαιριου την εβγαζα απο 20 ημερων..μπορει και πιο μικρη..ειχαμε παει για καφε στο εν φλοια στο χαλανδρι! χαχαχαχαεχω και φωτο! χαχαχαχα ειμαι ακομα προσμενη απο την γεννα!!

το σλιγκ με τα δαχτυλιδια ουτε εγω το ειχα συμιαθησει..μεχρι τον πρωτο 4ωρο υπνο που εκανε μεσα σε αυτο! εμαθα να το φοραω και με βολεψε!
αλλα το μει ται εχει καλυτερο πιασιμο του μωρου..και ειναι πιο βολικο για περιπατους ... και λογω του οτι εμεις ειμαστε της βολτας και της πεζοπορειας..σκεφτομουν οτι θα ηταν πιο βολικο .... αλλα αμα μου λες οτι ειναι απο τοσο χοντρο υφασμα... θα φυρανει το μωρο... τεσπα.... ισως φτιαξω ενα απο πιο ελαφρυ υφασμα..θα δω...
Παλιά 25-02-11, 23:57   #1557
jo-jo

Προεπιλογή

θηλαζουσες λεχωνες!
ριξτε μια ματια...

http://www.childit.gr/gr/index.php/c...stithos-part-a

και

http://www.childit.gr/gr/index.php/c...02-23-09-37-30
Παλιά 26-02-11, 12:32   #1558
ria...!!!

Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια!!!τι κανετε?εμεις εδω ξυπνησαμε και ηπιαμε το γαλατακι μας.εχει αρχισει η μικρη και κοιμαται 10-11 ωρες αλλα το τελευταιο γευμα δεν ειναι πολυ.ελπιζω να κοιμαται χορτατο.αντε να φτιαξει και καιρος να βγουμε καμια βολτα.πηρα χθες και καθισμα αυτοκινητου για να πηγαινω τωρα και μονη μου βολτα με την μπεμπα.
Παλιά 27-02-11, 23:44   #1559
roxana

Προεπιλογή

Καλε θα σας μαλωσω! Τι νεκρά είναι αυτή;ααπαπαπαπαπα Γιά να μαζευομαστε πάλι! Εμείς σήμερα επιστρέψαμε απο Πάτρα ολα καλα δόξα το Θεό! Η μικρη ήταν κυρία!!!!

Παλιά 28-02-11, 22:38   #1560
SANDY1980

Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσακια και μπεμπακια!!!!
Τα χω δει ολα, ο μικρος δεν εχει αφησει ακατουρητο τιποτα!!!!!! Περιμενει ν΄ ανοιξω την πανα και τσουπ μας κανει λουτσα χιχιχιχι, αν πεις δε απο κακακια μας τα αμολαει την ωρα που σκυβω να του βαλω το παμπερς λετε να το κανει επιτηδες χαχαχαχα!!!!
Α, επεσε χτες επιτελους και ο αφαλος μας! Οσο αφορα το θηλασμο αποτυχια, αρνειται να κατσει στο στηθος ακομα και με ψευτοθηλες, τουλαχιστον εχω γαλα και πινει με το μπιμπερο αποκλειστικα δικο μου! Ρε κοριτσια αυτο το παιδι μου με το που του βαζεις το στηθος στο στομα τον πιανει αναγουλα και κανει σαν να πνιγεται και να ξερναει......και το εκανε απο τη πρωτη στιγμη που γεννηθηκε που μου τον βαλαν αμεσως στο στηθος! Λετε να ειναι χορτοφαγος και να τον αηδιαζει η γευση του κρεατος χιχιχι τι αλλο να πω η μανα!!!!!!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές