Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

κουκλακι μου καλα ειμαι και εγω και ολοι η οικογενεια . η γαστρεντερίτιδα που σου ελεγα δεν ηταν ..... χαχαχαχα... η μαμα μου τους εδωσε μουσταλευριά .. ειχε μούστο στο ψυγείο και δεν το ηξερα .... τους επεσε βαρη ... χαχαχαχαχα!! ρε τι πλακα ειχαν οι ψυχες μου .....

Τα σουρωσατε καλε τα μωρα???????????

Καλημερα γοργονακια. Επιτελους Παρασκευη. Να εχουμε ολες μια υπεροχη μερα που με τη σειρα της θα φερει ενα υπεροχο Σ/Κ.

Αντε και οι αρρωστες να γιανουν!!!!

Φιλια πολλα


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Τα σουρωσατε καλε τα μωρα???????????

χαχαχαχαχαχαχαχα!!γωγω δεν τα σουρώσαμε αλλα τους πήγε τσιλροπιπι !!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημερα γοργονακια. Επιτελους Παρασκευη. Να εχουμε ολες μια υπεροχη μερα που με τη σειρα της θα φερει ενα υπεροχο Σ/Κ.

Αντε και οι αρρωστες να γιανουν!!!!

Φιλια πολλα

ακου σκηνικό για να λιώσεις !!

τα εχει πιασει και τα δυο τουαλετα και παει το ενα πισω απο το αλλο ... σε καποια φαση τους ηρθε μαζι... ο σπυρος ως μεγαλος παει πρωτος ... η μικρη καθεται εξω απο την πορτα .... και λεει :: μαμα μου ! μαμα μου !! οχι ! οχι !! κρατιεμαι δεν θα λερωσω το βρακακι μου !! :tongue::tongue::tongue: .. παω του λεω του σπυρου τελειωνεις ... οχι μου λεει ... τι να κανω , μου εχει σπασει και το γιογιο ... λεω στην ξενια ... κατεβασε το βρακακι σου μεσα στο μπανιο και κανε κακα σου ... και τι μου λεει ρε κοριτσια ... αχ!! μανουλα δοξα το θεο δεν ανεχα αλλο !!....

πεθανα δεν αντεχα αλλο ελιωσα στα γελεια ..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια!

culte η μεσογειακή πιτούλα είναι πίτα με τυρί, ντομάτα, ελιές και πιπεριά! not bad eh??

sevoula μαζί την παρμεζάνα, πιστεύω πάει με όλα!!

νομίζω με την μαρία λέτε ακριβώς το ίδιο πράγμα, η μία από την οπτική της μεζεκλούς (εσύ είσαι αυτή!) και η μαρία από την οπτική του ανθρώπου που η υγιεινή διατροφή είναι πλέον βίωμα, τρόπος ζωής. Μέχρι πρότινος πίστευα ότι η διατροφή της μαρίας είναι άχρωμη, άγευστη, άοσμη, κτλ. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ! νταξ, άλλο η ξεροψημένη πετσούλα, έχει κι αυτή τη χάρη της! αλλά έχει χάρη και το ντιπ γιαουρτιού τελικά!

lisa09 γιατί πάτε για σπινθηρογράφημα? περαστικά ότι κι αν ειναι!

και περαστικά στις αρρωστούλες, δεν μπορεί, θα γιάνετε αυτό το σκ!

φιλιααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ερωτηση...

τις αραβικές πίτες τις ψήνουμε? τις ζεσταίνουμε? πώς τις τρώμε έτσι όπως είναι????

άσχετηηηηηηηηηηηηηηηηηη

εγώ τις ζεσταίνω λίγο, αφενός γιατί τις διατηρώ συνήθως στο ψυγείο και αφεταίρου για να λιώσει το τυράκι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ τις ζεσταίνω λίγο, αφενός γιατί τις διατηρώ συνήθως στο ψυγείο και αφεταίρου για να λιώσει το τυράκι....

πού τις ζεσταίνεις??? στο φούρνο, στην τοστιέρα μαζί με το τυράκι?

Link to comment
Share on other sites

960845k6safx5il9.gif

κοριτσια ερωτηση...

τις αραβικές πίτες τις ψήνουμε? τις ζεσταίνουμε? πώς τις τρώμε έτσι όπως είναι????

άσχετηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Aραβικη πιτα (μεσαια) με τυρι χαμηλων λιπαρων, γαλοπουλα, ντοματα και πιπερια, φτιαχνω κι εγω. Την τυλιγω και τη βαζω στην τοστιερα για να μην αναβω φουρνο.

Επισης εβαζα σε αλουμινοχαρτο φετα χαμηλων λιπαρων, με μια φετα ντοματα, πιπερια, παπρικα και ριγανη, το τυλιγα και το ζεσταινα να λιωσει το τυρι και το συνοδευα με σαλατα και αυγο βραστο αν θυμαμαι καλα.

Εφτιαχνα και πρασινη σαλατα με ντοματινια, πιπερια, κρουτον, καρυδια, τυρι χαμηλων λιπαρων, γαλοπουλα και μπαλσαμικο και ηταν θεσπεσια!

Το βραδινο μενου που μου ειχε δωσει ο διαιτολογος μου ηταν και το καλυτερο!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

960845k6safx5il9.gif

Aραβικη πιτα (μεσαια) με τυρι χαμηλων λιπαρων, γαλοπουλα, ντοματα και πιπερια, φτιαχνω κι εγω. Την τυλιγω και τη βαζω στην τοστιερα για να μην αναβω φουρνο.

Επισης εβαζα σε αλουμινοχαρτο φετα χαμηλων λιπαρων, με μια φετα ντοματα, πιπερια, παπρικα και ριγανη, το τυλιγα και το ζεσταινα να λιωσει το τυρι και το συνοδευα με σαλατα και αυγο βραστο αν θυμαμαι καλα.

Εφτιαχνα και πρασινη σαλατα με ντοματινια, πιπερια, κρουτον, καρυδια, τυρι χαμηλων λιπαρων, γαλοπουλα και μπαλσαμικο και ηταν θεσπεσια!

Το βραδινο μενου που μου ειχε δωσει ο διαιτολογος μου ηταν και το καλυτερο!

κοριτσια εχω και εχω μια απορια,κανει να βαζουμε κρουτον μεσα στην σαλατα???και αν ναι ποση ποσοτητα???


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια εχω και εχω μια απορια,κανει να βαζουμε κρουτον μεσα στην σαλατα???και αν ναι ποση ποσοτητα???

Εγώ βάζω παξιμάδι, βρεγμένο και διαλυμένο. Ξέρεις τα κριθαρένια.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω και εχω μια απορια,κανει να βαζουμε κρουτον μεσα στην σαλατα???και αν ναι ποση ποσοτητα???

Αν θυμαμαι καλα, 20 γραμμαρια (περιπου ενα φλυτζανι). Δε θα φας ψωμι ομως...

H γρίππη συνεχίζεται!! Το βράδυ ξυπνούσα συνέχεια λόγω μπουκώματος και γαϊδουρόβηχα! Έλεος δηλαδής.

Περαστικα καλο μου! Ελπιζω ο Γιαννακος να ειναι καλα...


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, 20 γραμμαρια (περιπου ενα φλυτζανι). Δε θα φας ψωμι ομως...

ωραια σε ευχαριστω,εβαζα και ειχα απορια αν εκανα καλα!!!!

το μεσημερακι θα φαω σαλατα με ροστο και θα βαλω και λιγα κρουτον ολικης αλεσεως!!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

ακου σκηνικό για να λιώσεις !!

τα εχει πιασει και τα δυο τουαλετα και παει το ενα πισω απο το αλλο ... σε καποια φαση τους ηρθε μαζι... ο σπυρος ως μεγαλος παει πρωτος ... η μικρη καθεται εξω απο την πορτα .... και λεει :: μαμα μου ! μαμα μου !! οχι ! οχι !! κρατιεμαι δεν θα λερωσω το βρακακι μου !! :tongue::tongue::tongue: .. παω του λεω του σπυρου τελειωνεις ... οχι μου λεει ... τι να κανω , μου εχει σπασει και το γιογιο ... λεω στην ξενια ... κατεβασε το βρακακι σου μεσα στο μπανιο και κανε κακα σου ... και τι μου λεει ρε κοριτσια ... αχ!! μανουλα δοξα το θεο δεν ανεχα αλλο !!....

πεθανα δεν αντεχα αλλο ελιωσα στα γελεια ..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol:

καλημερούδια!

culte η μεσογειακή πιτούλα είναι πίτα με τυρί, ντομάτα, ελιές και πιπεριά! not bad eh??

τέλειο ακούγεται.

sevoula μαζί την παρμεζάνα, πιστεύω πάει με όλα!!

δοκίμασε και θα με θυμηθείς.

νομίζω με την μαρία λέτε ακριβώς το ίδιο πράγμα, η μία από την οπτική της μεζεκλούς (εσύ είσαι αυτή!) και η μαρία από την οπτική του ανθρώπου που η υγιεινή διατροφή είναι πλέον βίωμα, τρόπος ζωής. Μέχρι πρότινος πίστευα ότι η διατροφή της μαρίας είναι άχρωμη, άγευστη, άοσμη, κτλ. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ! νταξ, άλλο η ξεροψημένη πετσούλα, έχει κι αυτή τη χάρη της! αλλά έχει χάρη και το ντιπ γιαουρτιού τελικά!

λέγαμε διαφορετικά πράγματα, για έναν υγιές σώμα. απλά εγώ θεωρώ υγεία και το να μη στερούμαι τίποτα. απλά το "απαγορευμένο" το εντάσσω στη διατροφή μου ως επιτρεπόμενη απόλαυση πού και πού.;)

lisa09 γιατί πάτε για σπινθηρογράφημα? περαστικά ότι κι αν ειναι!

περαστικά λίζα!

και περαστικά στις αρρωστούλες, δεν μπορεί, θα γιάνετε αυτό το σκ!

φιλιααααααααααααααααα

960845k6safx5il9.gif

Aραβικη πιτα (μεσαια) με τυρι χαμηλων λιπαρων, γαλοπουλα, ντοματα και πιπερια, φτιαχνω κι εγω. Την τυλιγω και τη βαζω στην τοστιερα για να μην αναβω φουρνο.

Επισης εβαζα σε αλουμινοχαρτο φετα χαμηλων λιπαρων, με μια φετα ντοματα, πιπερια, παπρικα και ριγανη, το τυλιγα και το ζεσταινα να λιωσει το τυρι και το συνοδευα με σαλατα και αυγο βραστο αν θυμαμαι καλα.

Εφτιαχνα και πρασινη σαλατα με ντοματινια, πιπερια, κρουτον, καρυδια, τυρι χαμηλων λιπαρων, γαλοπουλα και μπαλσαμικο και ηταν θεσπεσια!

Το βραδινο μενου που μου ειχε δωσει ο διαιτολογος μου ηταν και το καλυτερο!

k.gifa.gifl.gifh.gifm.gife.gifr.gifa.gif

H γρίππη συνεχίζεται!! Το βράδυ ξυπνούσα συνέχεια λόγω μπουκώματος και γαϊδουρόβηχα! Έλεος δηλαδής.

τάρα καταπληκτικοί συνδυασμοί.

περαστικά στα αρρωστούλια γοργονάκια.

εγώ χθες πέρα από τον αρακά με παρμεζάνα και λίγο ψωμάκι που τελικά έφαγα στις 6μμ δεν έφαγα τίποτα άλλο.

η μικρή μου έκανε εμετούλι. μάλλον δυσανεξία στο ψάρι. θα το δούμε από κοντά με τη γιατρό μας.

μάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...