the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέα Advertorial @@@@@@@

2 φορές και έναν καιρό!
Το ηλεκτρονικό κατάστημα με showroom στην Άνω Γλυφάδα
Επώνυμα μεταχειρισμένα (second hand) βρεφικά και παιδικά είδη

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 08-11-10, 14:49   #1641
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Ευχαριστω Δομνινακι μου και για την απαντηση αλλα και για την ευχη
Ο χρήστης Liontarina sofia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-11-10, 15:29   #1642
Meletina

Το avatar του χρήστη Meletina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο PARASKEVI28 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω για τις ευχες να εισαι καλα. Ναι ο Χασιακος ειναι και το μωρακι ειναι το πρωτο μου. Το πετυχα με εξωσωματικη. Στον Χασιακο πηγαινω απο 20 ετων ως απλη πελατισα και τον λατρεψα. Ετυχε και ενα θεματακι μετα με καρκινο στον τραχηλο οπου με χειρουργησε και εκει ειπα οτι στα χερια του να ειμαι και ας πεθανω. Τοσο τυφλη εμπιστοσυνη του εχω. Εκατσε και το προβληματακι που δεν εμενα εγκυος και σε συνεργασια με τον ιδιο και το συνεργατη του καταφερα, ευτυχως με την πρωτη, να μεινω εγκυος και να περιμενω τωρα τον Πέπε μου. (Πεπε λεω χαιδευτικα τον μπεμπη μου απο το καρτουν το κουναβι που βρωμαει πολυ, γιατι φανταζομαι πως και ο δικος μου οπως ολα τα μωρα θα με πληρωνει με το ιδιο νομισμα που πληρωνονται οι μανουλες. Πανα γεματη βρωμα)
Γεια σου Παρασκευή μου ..και γω τον Χασιάκο το θεωρώ top γιατρό και έχω κλείσει και γω ραντεβού στο ιατρείο του για τέλη Δεκεμβρίου όμως. Αν με το καλό μείνω έγκυος θα ήθελα εκείνος να με αναλάβει. Ξέρω ότι έχει μεγάλο φόρτο εργασίας αλλά η εμεπιρία του και οι ικανότητες του είναι αδιαμφισβήτητες. Ελπίζω να με αναλάβει . Τώρα για το Αρεταίειο να δούμε αν θα συνεχίσει να είναι....αν θα μάθεις κάτι ενημέρωσε μας....καλή σου μέρα!
Ο χρήστης Meletina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-11-10, 15:35   #1643
Meletina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Liontarina sofia Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα κοριτσαρες μου καλη εβδομαδα !!
Εγω ειμαι με μια γριπη που με βασανιζει απο το Σαββατο !
Τουλαχιστον ξεφυγε το μυαλο μου απο εγκυμοσυνες .....
13η μερα απο την Pregnyl σημερα αρα λογικα σε 2-3 μερες θα αδιαθετησω
Εκτος και αν το κρυολογημα προκαλει καθυστερηση
Ξερει καμμια κοπελα αν ισχυει να ειμαι προετοιμασμενη??

Λιονταρίνα μου καλημέρα...δεν ειναι απίθανο να χεις καθυστέρηση με το κρυολόγημα αν και δε νομίζω ότι συμβαίνει πολύ συχνά. Γενικότερα σου συμβαίνει να έχεις ξανά καθηστέρηση είτε από άγχος είτε από άλλη φορά που είχες κρυολογήσει?....γιατί είναι και θέμα οργανισμού πως αντιμετωπίζει τέτοιες καταστάσεις. Εμένα πχ ο κύκλος μου δεν έχει επηρεάζεται από τέτοιες καταστάσεις παρόλο που είμαι μέσα στο άγχος. Μια φορά μίκρυνε και αυτό αμέσως μετά από τη σαλπιγγογραφία που έκανα. Πάντως όλα είναι πιθανά...πάντως εγώ σου εύχομαι να χεις καθηστέρηση λόγω εγκυμοσύνης!!!!
Παλιά 08-11-10, 16:53   #1644
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Meletina μεχρι και πριν 2 κύκλους (γιατί τοσο κανω την clomiphaine-pregnyl αυτος ειναι ο δευτερος) η περίοδος μου λογω άγχους ειχε τρελαθει το τελευταιο χρονο απο 22 στις 27 στιε 24 μετα 27 μετα παλι 23 κλπ
Ο προηγουμενος ηταν 29 (15 μερες μετα την Pregnyl)
Και σημερα ειμαι 26η (13 μερες μεα τη Pregnyl)
Οποτε το αγχος με εχει τρελανει δε με επηρεαζει απλως
Τι να πω ελπιζω και αυτη τη φορα να ερθει εκει 28-29 να πω οτι ειμαι σταθερη, αλλα ρωτησα για τη γριπη μη παρουν τα μυαλα μου αερα με ελπιδες σε περιπτωση που δεν ερθει ακριβως..........
Παλιά 09-11-10, 11:11   #1645
ΝΤΟΛΗ

Προεπιλογή

Καλή ημέρα όμορφες...
Βιλλάκι μου να χαιρόμαστε τα Μιχαλάκια μας...
Πάω να κάνω δουλίτσα και θα τα πούμε αργότερα..σας φιλώ
Ο χρήστης ΝΤΟΛΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 09-11-10, 11:23   #1646
PARASKEVI28

Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Προεπιλογή

Ντολυ, Βιλλυ, εχετε Μιχαλακια??? Να τους χαιρεστε κοριτσια, και ολες οσες ειχατε εορταζοντα. Φιλια
Παλιά 09-11-10, 12:35   #1647
Δομνίνα

Το avatar του χρήστη Δομνίνα

Προεπιλογή

Κοριτσάκια μου γλυκά είμαι ασυγχώρητη.. Τα ξέχασα τα Μιχαλάκια σας.. Να τα χαίρεστε και να είναι πάντα γερά κι ευτυχισμένα..

Βίλλυ είσαι καλά; Δεν μας έχεις συνηθίσει σε απουσίες τόσο μεγάλης διάρκειας..
Παλιά 09-11-10, 14:16   #1648
ΝΤΟΛΗ

Προεπιλογή

Η Βίλλυ έχει τον αντρούλη της κι εγώ τον γιόκα μου....
Βιλλάκιιιιιιιιιιι που είσαι;;;;;
Ο χρήστης ΝΤΟΛΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-11-10, 16:06   #1649
yola

Προεπιλογή

Ντολίτσα σύντομα ένα αδελφάκι στον Μιχαλάκι σου εύχομαι και Βιλλίτσα ένα κοριτσάκι στον αντρούλη σου. Του χρόνου η γιορτή του Μιχαήλ Αγγέλου να σας βρει όλους από τέσσερις (είναι και πολύ θαυματουργός άγιος).
Ο χρήστης yola δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-11-10, 21:44   #1650
βιλλυ

Περιοχή: Μέσα στην καρδούλα τους!!
Προεπιλογή

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια.....
Καταρχας να σας ευχαριστησω ολες οσες στειλατε ευχες για τον ταλαιπωρο συζυγο και φυσικα να ευχηθω και εγω στην ΝΤΟΛΗ ΜΑΣ...ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

Χαθηκα λιγακι, ας ειναι καλα οι %$^*καθηγητες που μας ξεσκισανε για το τετραημερο, μπας και παρουμε καμια ανασα...ΟΟΟΟΟΟΟΟχι!!!!
Εγραφε ο μικρος σημερα Τριμηνιαιο Αγγλικα και Γλωσσα και αυριο Γ Γερμανικα και την Πεμπτη Φυσικη οποτε μας εφυγε ο κωλ$% στο διαβασμα!!!
Μπηκα μια δυο φορες και σας διαβασα ομως......

Εγω λοιπον σημερα ειμαι 16 μερες απο την ωορηξια και χθες ειχα πονακια περιοδου, το πρωι η θερμοκρασια μου επεσε αλλα μεχρι τωρα δεν μου εχει ερθει...Κοιταξα πισω τους κυκλους μου και ειδα οτι σε ολους, ανωορηκτικους και ωορηκτικους την ημερα που επεφτε η θερμοκρασια αδιαθετουσα...Στους 4 τελευταιους που ειχα ωορρηξια ειχα περιοδο τις 3 φορες την 14η απο την ωορρηξια και την μια φορα 15 μερες μετα την ωορηξια...
Για να δουμε, θα αδιαθετησω αυριο τουλαχιστον?
Στ μεταξυ σημερα, ενα περιεργο πραγμα...Καποια στιγμη πηγα τουαλετα, νομισα οτι αδιαθετησα και τελικα ειχα υγρα ιδια με αυτα της ωορηξιας και μπολικα μαλιστα...Τι ειναι τουτο παλι?
Εγω ημουν παντα στεγνη
ή ειχα κρεμωδη υγρα πριν την περιοδο...
Περιεργα πραγματα...
Τελος παντων οπως ειπα μακαρι να μου ερθει αυριο για να αρχισω τα σερπαφας μπας και δω προκοπη...
Σας φιλω ολες μια-μια....
Ματς-μουτς
Ο χρήστης βιλλυ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-11-10, 14:53   #1651
βιλλυ

Προεπιλογή

Καλέ????? Που ειστε????

Ουτε σημερα μου ηρθε η ρημάδα!!!!! Γκρρρρρρρρρ!!!!
Και η θερμοκρασια μου ανεβηκε παλι σημερα το πρωι...
Υποψιαζομαι οτι τελικα μαλλον δεν εκανα ωορρηξια αυτο τον μηνα, παρα το θετικο τεστ και την ανοδο της θερμοκρασιας, ή εγινε κυστικο.... Τι να πω?
Εκανα ενα τεστ το πρωι, αυτα απο το ιντερνετ και φυσικα βγηκε αρνητικο....
Τι να κανω τωρα?
Να περιμενω πότε θα αξιωθει να κανει την εμφανιση της η μανταμ-περιοδος ή να ξεκινησω τα Ντουφαστόν?

Για βοηθηστε βρε......
Φιλακια
Παλιά 10-11-10, 15:16   #1652
Δομνίνα

Προεπιλογή

Hello there!

Τι μου κάνετε; όντως παρατηρώ μια ερημιά, μια εγκατάλειψη στο καημένο το καφέ μας και ελπίζω μόνο να είναι λόγω δουλειάς και τίποτε άλλο.. Μακριά από εμάς τα κακά πράγματα..

Βιλλάκο μου η αλήθεια είναι ότι ανησύχησα για την απουσία σου αλλά ας όψεται το σχολείο.. Τέλος καλό όλα καλά...

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις δυο τρεις μέρες ακόμα και αν δεν αδιαθετήσεις να πάρεις το γιατρό τηλέφωνο.. Εγώ αυτή τη φορά έκλεισα 45 μέρες από την προηγούμενη περίοδο για να αδιαθετήσω, αλλά επιτέλους σήμερα ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ!!!!

Όλα τα άλλα κοριτσάκια που είναι;;;
Παλιά 10-11-10, 15:38   #1653
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Κοριτσακια μου εδω ειμαι και γω αλλα δε πολυμιλαω γιατι ολο τα ιδια θα πω
Πεσμενη ειμαι και δε θελω να το μεταφερω
28η μερα σημερα και 15η απο την Pregnyl
Λογικα αυριο η το πολυ μεθαυριο θα ερθει η ακατανομαστη
Με τρελαινει αυτη η αγωνια και καθε φορα ο καθε κυκλος που ξεκινα μου φαινεται αιωνας !!
ΔΟΜΝΙΝΑ μου 45 μερες ε?Ρεκορ μαλλον χτυπησες αλλα ο οργανισμος σου τα χε παιξει με τοσα που σου ετυχαν !
ΒΙΛΛΑΚΙ τα εμπιστευεσαι αυτα τα τεστ??
Παλιά 10-11-10, 15:48   #1654
Δομνίνα

Προεπιλογή

Σοφάκι μου γλυκό... δυο μέρες είναι θα περάσουν κι αυτές και εύχομαι στο τέλος τους να μάθεις χαρμόσυνα νέα..

Ναι, ο οργανισμός μου όντως τα έπαιξε αλλά τουλάχιστον πήρε πάλι μπροστά!

Μη μου απογοητεύεσαι, εντάξει;
Παλιά 10-11-10, 17:13   #1655
yola

Προεπιλογή

Koριτσάκια μου είμαστε οι περισσότερες στην αναμονή περιόδου. Κι εμένα αύριο μεθαύριο θα έρθει.
Βιλλάκι γιατί έχω ένα καλό προαίσθημα για σένα; To test που έκανες ήταν τα απλά ή αυτά που βλέπουν εγκυμοσύνη από νωρίς;
Ο χρήστης yola δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-11-10, 17:16   #1656
Δομνίνα

Προεπιλογή

Yola μου νομίζω ότι η πολλή δουλειά στην περίπτωσή σου έχει φάει τον αφέντη.. Πάνε οι μέρες που ήσουν εδώ ανά πάσα ώρα και στιγμή... Ελπίζω να είστε όλοι καλά..

Η Ιόλη μας που είναι άραγε..; Έχει χαθεί γενικότερα..
Παλιά 10-11-10, 18:00   #1657
Meletina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yola Εμφάνιση μηνυμάτων
Koριτσάκια μου είμαστε οι περισσότερες στην αναμονή περιόδου. Κι εμένα αύριο μεθαύριο θα έρθει.
Βιλλάκι γιατί έχω ένα καλό προαίσθημα για σένα; To test που έκανες ήταν τα απλά ή αυτά που βλέπουν εγκυμοσύνη από νωρίς;
Κορίτσια να σας πω για τα τεστακια εγκυμοσύνης...όταν είχα μείνει έγκυος ...ασχετα που δεν πηγε καλα....είχα κάνει το τεστάκι το οποίο δειχνει νωρίτερα τα αποτελέσματα και μου χε δείξει αρνητικό ενώ είμουν. Γενικά τα τεστ ούρων για να δείξουν θετικό πρέπει να ανιχνεύσουν τη β χοριακή όταν είναι πάνω από 50 μονάδες . Αντιθέτως η β χοριακή στο αίμα είναι η πιο αξιόπιστη και ανιχνεύει τη β χοριακή από τις 2 μονάδες και πάνω. Εγώ είχα κάνει και β χοριακή 5 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο και μου έδειξε κάτω από 2 μονάδες και έκανα ξανά τη μέρα που περίμενα περίοδο και ήταν 32 μονάδες. Γιαυτό πάντα συστήνουν να κάνουμε μόνο χοριακή όταν θέλουμε να δούμε έγκαιρα αν είμαστε έγκυες και αυτή μετά από 12 μέρα από την πιθανή σύλληψη , για να μην πω 14 μέρες μετα.Αυτά τα λέω γιατί κάποιες φορές μπορεί άδικα να απογοητευτείτε .
Παλιά 10-11-10, 19:00   #1658
PARASKEVI28

Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσακια,Μετα απο καιρο σας βρισκω ολες μεσα.Βιλλυ μου και εγω ειμαι της γνωμης να περιμενεις λιγο και να μιλησεις με το γιατρο πριν ξεκινησεις κατι.Εγω να πω την αληθεια δεν μπηκα σε τοσο πολυπλοκες διαδιακασιες με τεστ ωοριξιας κλπ, αλλα ακομα και στις σπερματεκγχυσεις που εκανα separphar και τις pregnyl νομιζω οτι ηταν πιο συγκεκριμενα τα πραγματα απο αυτα που κανετε εσεις, μετρισεις θερμοκρασιας κλπ. Οπως και να εχει παντως καθε περιπτωση ειναι παντα ξεχωριστη και ειμαι της φιλοσοφιας να ρωταω παντα τον ιατρο πριν καθε κινηση μου.Σοφακι υπομονη και ερχεται, οσο το σκεφτεσαι τοσο ζοριζεσαι.Δομνινακι εχετε αλλα νεα απο εξετασεις ή ιατρους για τον αντρουλη σου ή τη μητερα σου???Μελετινα και εγω θεωρω οτι η εξεταση αιματος για χοριακη ειναι η σιγουροτερη λυση.Εγω σημερα μπηκα στο μηνα μου και εχω βαρεθει την ξαπλα. Η κοιλια μου ειναι μαλακη και ο μπεμπης εχει οργιασει στο παιχνιδι. Τελικα με βλεπω να τρωω το μηνα παρ'ολο που φοβηθηκα με τις συσπασεις. Το Σαβ/κο θα με δει ο γιατρος μου και βλεπουμε τι νεο θα υπαρξει
Παλιά 10-11-10, 21:37   #1659
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Κοριτσακια μου εδω ειμαι και γω αλλα δε πολυμιλαω γιατι ολο τα ιδια θα πω
Πεσμενη ειμαι και δε θελω να το μεταφερω
28η μερα σημερα και 15η απο την Pregnyl
Λογικα αυριο η το πολυ μεθαυριο θα ερθει η ακατανομαστη
Με τρελαινει αυτη η αγωνια και καθε φορα ο καθε κυκλος που ξεκινα μου φαινεται αιωνας !!
ΔΟΜΝΙΝΑ μου 45 μερες ε?Ρεκορ μαλλον χτυπησες αλλα ο οργανισμος σου τα χε παιξει με τοσα που σου ετυχαν !
ΒΙΛΛΑΚΙ τα εμπιστευεσαι αυτα τα τεστ??
Σοφακι μου, λιγο υπομονη ακομα...Συμπτωματα εχεις καθολου?

Τα τεστακια τα εμπιστευομαι οσο και τα τεστ γενικοτερα...Οσες φορες μου εχει βγαλει αρνητικο, ηταν παντα σωστα....
Παλιά 10-11-10, 21:40   #1660
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yola Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιολα μου γλυκια γεια σου...
Αυτα που παρειγγηλα υποτιθεται οτι ηταν 10 miu που ανιχνευουν νωρις..Ομως επανω δε γραφουν τιποτα σχετικα με αυτο...
Μακαρι να βγει αληθινο το προαισθημα σου, να ξερες ποσο πολυ θα το ηθελα....
Παλιά 10-11-10, 22:03   #1661
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Meletina Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια να σας πω για τα τεστακια εγκυμοσύνης...όταν είχα μείνει έγκυος ...ασχετα που δεν πηγε καλα....είχα κάνει το τεστάκι το οποίο δειχνει νωρίτερα τα αποτελέσματα και μου χε δείξει αρνητικό ενώ είμουν. Γενικά τα τεστ ούρων για να δείξουν θετικό πρέπει να ανιχνεύσουν τη β χοριακή όταν είναι πάνω από 50 μονάδες . Αντιθέτως η β χοριακή στο αίμα είναι η πιο αξιόπιστη και ανιχνεύει τη β χοριακή από τις 2 μονάδες και πάνω. Εγώ είχα κάνει και β χοριακή 5 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο και μου έδειξε κάτω από 2 μονάδες και έκανα ξανά τη μέρα που περίμενα περίοδο και ήταν 32 μονάδες. Γιαυτό πάντα συστήνουν να κάνουμε μόνο χοριακή όταν θέλουμε να δούμε έγκαιρα αν είμαστε έγκυες και αυτή μετά από 12 μέρα από την πιθανή σύλληψη , για να μην πω 14 μέρες μετα.Αυτά τα λέω γιατί κάποιες φορές μπορεί άδικα να απογοητευτείτε .
Μελετινα μου, δικιο εχεις...
Απλα εγω επειδη δεν εχω κανενα συμπτωμα για να με ξεσηκωσει, δε παω για χοριακη, γιατι το μηδεν δε το αντεχω και καθομαι και παιζω σπιτι με τα τεστ....
Ειμαι σιγουρη πως αν δε μου ερθει μεχρι αυριο θα ειναι καμια κυστη....
Σιγα μην ειναι τιποτα αλλο.....
Φιλακια
Παλιά 10-11-10, 22:20   #1662
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο PARASKEVI28 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κοριτσακια,Μετα απο καιρο σας βρισκω ολες μεσα.Βιλλυ μου και εγω ειμαι της γνωμης να περιμενεις λιγο και να μιλησεις με το γιατρο πριν ξεκινησεις κατι.Εγω να πω την αληθεια δεν μπηκα σε τοσο πολυπλοκες διαδιακασιες με τεστ ωοριξιας κλπ, αλλα ακομα και στις σπερματεκγχυσεις που εκανα separphar και τις pregnyl νομιζω οτι ηταν πιο συγκεκριμενα τα πραγματα απο αυτα που κανετε εσεις, μετρισεις θερμοκρασιας κλπ. Οπως και να εχει παντως καθε περιπτωση ειναι παντα ξεχωριστη και ειμαι της φιλοσοφιας να ρωταω παντα τον ιατρο πριν καθε κινηση μου.Σοφακι υπομονη και ερχεται, οσο το σκεφτεσαι τοσο ζοριζεσαι.Δομνινακι εχετε αλλα νεα απο εξετασεις ή ιατρους για τον αντρουλη σου ή τη μητερα σου???Μελετινα και εγω θεωρω οτι η εξεταση αιματος για χοριακη ειναι η σιγουροτερη λυση.Εγω σημερα μπηκα στο μηνα μου και εχω βαρεθει την ξαπλα. Η κοιλια μου ειναι μαλακη και ο μπεμπης εχει οργιασει στο παιχνιδι. Τελικα με βλεπω να τρωω το μηνα παρ'ολο που φοβηθηκα με τις συσπασεις. Το Σαβ/κο θα με δει ο γιατρος μου και βλεπουμε τι νεο θα υπαρξει
Παρασκευουλα μου ας τον φας τον μηνα, δε πειραζει...
Κοιτα να ξεκουραστεις τωρα οσο μπορεις.......

Και εγω οταν εκανα τις γκοναλ με τις πρεγκνυλ δεν χρησιμοποιουσα τιποτα απο αυτα αφου τα βλεπαμε ολα στον υπερηχο...
Τους 4 τελευταιους μηνες που παω χωρις φαρμακα ομως, ηθελα να εχω μια ιδεα του τι συμβαινει...Θα μου πεις τι καταλαβα?
Τιποτα, γιατι στους 3 πρωτους κυκλους πηγαν ολα ρολοι και τωρα ψαχνω να βρω γιατι ενω εκανα ωορηξια 17 μερες μετα δεν αδιαθετω.....
Παλιά 10-11-10, 22:27   #1663
βιλλυ

Προεπιλογή

Τωρα που σας γραφω εχω πονακια περιοδου...
Μακαρι να μου ερθει μεχρι αυριο, μη χρειαστει να πιω ντουφαστον ρε γμτ..............
Παλιά 10-11-10, 22:37   #1664
Meletina

Προεπιλογή

Βίλλυ σε καταλαβαίνω με τα τεστακια...γιατι εγώ είμαι χειρότερη....έχω παει κάποιες φορές για χοριακή στη μικροβιολόγο πριν καν να έχω καθηστέρηση....θα χει φρίξει η γυναίκα....αφου ντρέπομαι να ξαναπάω για τέτοιο λόγο γιατί κάθε φορά με ρωτάει πότε είχα τελευταία περίοδο και βλέπει πως πηγαίνω κάποιες μέρες πριν την αναμενόμενη...σε σημείο που μου λέει ότι πηγαίνω νωρίς και ίσως να μη δείξει. Μια φορά που έιχα πάει 2 μέρες πριν μου χε δείξει 6.00 μετά από 1.5 μέρα πήγε 12 και μετα από 2 μέρες μου ρθε κανονικά η περίοδος. Βιοχημική που αν δεν πήγαινα πιο νωρίς για χοριακή δε θα το χα καταλάβει καν. Εγώ έχω πολύ σταθερή περίοδο και σταθερή ωορρηξία, τους 2 τελευταίους μήνες την ελέγχω και με υπέρηχους. Έχω ένα φίλο μου γυναικολόγο που πηγαίνω γιατί και γω αναρρωτιόμουνα αν γινεται κανονικα η ωορρηξία μου. Χτες συγκεκριμένα πήγα γιατί ήξερα πως είμαι στις μέρες που θα κάνω και ειδα το ωοθηλάκιο δεξιά στα 19 χιλιοστα και πάχος ενδομητρίου 7,4. Σήμερα ξαναπήγα και δεν είχε σπάσει ...ήταν 20 χιλιοστα και ενδομήτριο 8,5 ...υπολογίζω σήμερα έως αυριο το πολύ να σπάσει.....για να δούμε. Αχ κορίτσια έμμονη ιδέα μου χουν γίνει όλα. Τα άλλα μου νέα είναι πως ο άντρας μου έκανε 2 σπερμοδιαγράμματα σε διάστημα 6 ημερών ...το ένα ήταν με κινητικότητα α+β στο 30 % και μορφολογία φυσιολογική στα 20 % και μετά από έξι μερες που έκανε σε άλλο εργαστήριο ειχε κινητικότητα α+β 80% και μορφολογία φυσιολογική 85%....θα μας τρελλάνουν τελείως. Σε λίγες μέρες θα πάει και σ αλλο εργαστήριο (σπερματολογικό) να δούμε τι γίνεται.

Εσύ Βίλλυ μου έχεις καθυστέρηση τώρα? και πόσες μέρες? είχες γενικά σταθερό κύκλο΄? Μακάρι να είσαι έγκυος!!!!!!!!! Τέτοια καλά νέα θέλουμε να ακούμε!!!

Αυτά κορίτσια τα δικά μου νέα...ότι καινούριο έχω θα σας πω!
Φιλάκια σε όλες!
Παλιά 11-11-10, 11:54   #1665
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσακια μου
Βιλλυ μου αδιαθετησες??
Κ γω εχω απο το πρωι πονακια περιοδου οποτε περιμενω να την ξαναδω τη καταραμενη για αλλη μια φορα....
Παλιά 11-11-10, 11:59   #1666
Δομνίνα

Προεπιλογή

Πολλές καλημέρες σε όλα τα κοριτσάκια της παρεούλας μας...

Γκούχου γκούχου κι εγώ από χθες ... όλο το βράδυ πρέπει να ξύπνησα 4-5 φορές από το βήχα και από το αίμα διότι όπως θυμάστε αδιαθέτησα χθες ύστερα από 45 ολόκληρες μέρες... Χρόνια ολόκληρα είχε να μου συμβεί αυτό (η πλημμύρα) και μου κακοφάνηκε..

Τα καλά νέα είναι ότι μίλησα με τον εξωσωματικό μου χθες και συμφωνήσαμε για Φλεβάρη - Μάρτη την επόμενη προσπάθεια.. Τι είναι 4 μήνες μπροστά στην αιωνιότητα;

Παρασκευούλα μου καλό θα είναι να φας όλο το μήνα.. έτσι ο μπέμπης θα βγει έτοιμος να πάει στο γήπεδο...

Όσον αφορά τη μητέρα μου είναι ήδη στο νοσοκομείο για το δεύτερο σχήμα και σε καμιά εικοσαριά μέρες θα κάνουμε επανεξέταση της κατάστασης με αξονική για να δούμε πως θα συνεχίσουμε.

Ο άνδρας μου έχει σήμερα ραντεβού με τον ουρολόγο του ΙΚΑ να του γράψει τα φάρμακα και τη μαγνητική και βλέπουμε.. Είμαστε λίγο μπερδεμένοι διότι οι περισσότεροι γιατροί συστήνουν να μην κάνουμε την κιρσοκήλη και να προχωρήσει με φαρμακευτική αγωγή, καλή διατροφή και συχνή εκσπερμάτωση.. Θα πρέπει να τα συζητήσουμε όλα αυτά με το γιατρό για να μπορέσουμε να καταλήξουμε σε ένα ασφαλές συμπέρασμα..

Ούτως ή άλλως μέχρι τον Μάρτιο έχουμε αρκετό καιρό μπροστά μας.. Το μόνο που εύχομαι είναι να είναι η τελευταία μας φορά και τυχερή!
Παλιά 11-11-10, 12:23   #1667
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Meletina Εμφάνιση μηνυμάτων
Βίλλυ σε καταλαβαίνω με τα τεστακια...γιατι εγώ είμαι χειρότερη....έχω παει κάποιες φορές για χοριακή στη μικροβιολόγο πριν καν να έχω καθηστέρηση....θα χει φρίξει η γυναίκα....αφου ντρέπομαι να ξαναπάω για τέτοιο λόγο γιατί κάθε φορά με ρωτάει πότε είχα τελευταία περίοδο και βλέπει πως πηγαίνω κάποιες μέρες πριν την αναμενόμενη...σε σημείο που μου λέει ότι πηγαίνω νωρίς και ίσως να μη δείξει. Μια φορά που έιχα πάει 2 μέρες πριν μου χε δείξει 6.00 μετά από 1.5 μέρα πήγε 12 και μετα από 2 μέρες μου ρθε κανονικά η περίοδος. Βιοχημική που αν δεν πήγαινα πιο νωρίς για χοριακή δε θα το χα καταλάβει καν. Εγώ έχω πολύ σταθερή περίοδο και σταθερή ωορρηξία, τους 2 τελευταίους μήνες την ελέγχω και με υπέρηχους. Έχω ένα φίλο μου γυναικολόγο που πηγαίνω γιατί και γω αναρρωτιόμουνα αν γινεται κανονικα η ωορρηξία μου. Χτες συγκεκριμένα πήγα γιατί ήξερα πως είμαι στις μέρες που θα κάνω και ειδα το ωοθηλάκιο δεξιά στα 19 χιλιοστα και πάχος ενδομητρίου 7,4. Σήμερα ξαναπήγα και δεν είχε σπάσει ...ήταν 20 χιλιοστα και ενδομήτριο 8,5 ...υπολογίζω σήμερα έως αυριο το πολύ να σπάσει.....για να δούμε. Αχ κορίτσια έμμονη ιδέα μου χουν γίνει όλα. Τα άλλα μου νέα είναι πως ο άντρας μου έκανε 2 σπερμοδιαγράμματα σε διάστημα 6 ημερών ...το ένα ήταν με κινητικότητα α+β στο 30 % και μορφολογία φυσιολογική στα 20 % και μετά από έξι μερες που έκανε σε άλλο εργαστήριο ειχε κινητικότητα α+β 80% και μορφολογία φυσιολογική 85%....θα μας τρελλάνουν τελείως. Σε λίγες μέρες θα πάει και σ αλλο εργαστήριο (σπερματολογικό) να δούμε τι γίνεται.

Εσύ Βίλλυ μου έχεις καθυστέρηση τώρα? και πόσες μέρες? είχες γενικά σταθερό κύκλο΄? Μακάρι να είσαι έγκυος!!!!!!!!! Τέτοια καλά νέα θέλουμε να ακούμε!!!

Αυτά κορίτσια τα δικά μου νέα...ότι καινούριο έχω θα σας πω!
Φιλάκια σε όλες!
Καλημερα Μελετινα...
Ναι, αφου ειχα ωορηξια 18 μερες πριν εχω 3 με 4 μερες καθυστερηση γιατι παντα μετα απο 14 βια 15 μερες μετα την ωορηξια ειχα περιοδο..
Σημερα ειμαι στην 32η μερα του κυκλου και ακομα δεν εχω αδιαθετησει...
Το μονο που μπορω να υποθεσω ειναι οτι ή δεν εκανα ωορηξια παρα το θετικο τεστ και το θερμοδιαγραμμα που δειχνουν το αντιθετο, ή εκανα αλλά το ωαριο εγινε κυστικο.... τι να πω?
Οσο για αυτο που ειπες, την εχω πατησει και εγω, να τρεχω για χοριακη και να με ρωτανε τελευταια περιοδο και να τους λεω ξερω γω 20η μερα του κυκλου και να με κοιτανε σαν να ειμαι τρελη και μετα να ψαχνω για αλλο μικροβιολογικο γιατι ντρεπομουν να ξαναπαω...
Παλιά 11-11-10, 12:27   #1668
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα κοριτσακια μου
Βιλλυ μου αδιαθετησες??
Κ γω εχω απο το πρωι πονακια περιοδου οποτε περιμενω να την ξαναδω τη καταραμενη για αλλη μια φορα....
Καλημερα Σοφουλα μου...
Οχι, δεν αδιαθετησα και εφυγαν και τα πονακια....
Παντως για εγκυμοσυνη το αποκλειω μετα απο τοσα αρνητικα τεστ και 3 μερες καθυστερηση..Δε μπορει, θα ειχε δειξει...
Μαλλον για κυστη το κοβω και δε τα γλυτωνω τα ντουφαστον...
Θα περιμενω μεχρι αυριο και αν δε μου ερθει και εχω παλι αρνητικο τεστ θα τα ξεκινησω..
Ετσι κι αλλιως δεν εχω και κανενα απολυτως συμπτωμα..

Εσυ?
Παλιά 11-11-10, 12:35   #1669
Δομνίνα

Προεπιλογή

Βιλλάκο μου μην ανησυχείς.. μπορεί να περιτριγυρίζει κανένα κρύωμα ή να ταλαιπωρήθηκε ο οργανισμός σου με την υγρασία όλο αυτό τον καιρό και να κρατάει δυνάμεις...

Οργανισμός είναι αυτός.. πόσα να αντέξει ο καημένος;;;
Παλιά 11-11-10, 13:03   #1670
ιγνατια

Το avatar του χρήστη ιγνατια

Προεπιλογή

καλημερα γλυκα μου κοριτσακια!!!χαθηκα αυτες τις μερες γιατι εχω φιλοξενουμενους σπιτι και που χρονος για να μπω.....ασε που δεν εχω και καποιο νεο συνταρακτικο!!!το μονο που εχω σαν νεο ειναι εκανα υπεριχο και ολα ειναι καλα,,και περιμενω και τα αποτελεσματα του παπ.περιμενω να φυγουν οι ξενοι μου σε 2 μερες να βαλω μπροστα μια και αρχιζουν οι γονιμες μερες μου....!!!!!!φιλακια πολλα σε ολες !!!!
Ο χρήστης ιγνατια δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-11-10, 13:06   #1671
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Δομνίνα Εμφάνιση μηνυμάτων
Βιλλάκο μου μην ανησυχείς.. μπορεί να περιτριγυρίζει κανένα κρύωμα ή να ταλαιπωρήθηκε ο οργανισμός σου με την υγρασία όλο αυτό τον καιρό και να κρατάει δυνάμεις...

Οργανισμός είναι αυτός.. πόσα να αντέξει ο καημένος;;;
Δομνινα μου εχεις δικιο απλα με παραξενευει το γεγονος οτι δειχνω να εχω κανει ωορηξια...
Απ οτι εχω διαβασει το στρες και το αγχος και ολα αυτα συνηθως επηρεαζουν την ωορηξια...Αν ομως αυτη συμβει τοτε 14 με 16 μερες μετα πρεπει να ερθει η ρημαδα η περιοδος..Γι αυτο λεω μαλλον οτι ή δεν εκανα τελικα ωορηξια ή εγινε κυστικο...
Τωρα παρακαλαω μονο να μου ερθει να τελειωνω, για να αρχισω τα σερπαφαρ με παρακολουθηση στο γιατρο..Τουλαχιστον με τα φαρμακα και το γιατρο ξερεις τι διαολο συμβαινει...Αν εκανες ή οχι ωορηξια, αν εχεις κυστη, αν εισαι εγκυος και ξεμπερδευεις τουλαχιστον με αυτο το κομματι..
Εσυ σε αυτον τον κυκλο την παρακολουθησες την ωορηξια σου και ειδες ποσες μερες μετα αδιαθετησες ή δεν ξερεις ακριβως ποτε και αν εκανες ωορηξια?
Παλιά 11-11-10, 13:09   #1672
ιγνατια

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο βιλλυ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα Σοφουλα μου...
Παντως για εγκυμοσυνη το αποκλειω μετα απο τοσα αρνητικα τεστ και 3 μερες καθυστερηση..Δε μπορει, θα ειχε δειξει...
Θα περιμενω μεχρι αυριο και αν δε μου ερθει και εχω παλι αρνητικο τεστ θα τα ξεκινησω..

Εσυ?
καλημερα βιλλυ μου μην σκεπτεσαι αμεσως τα ασχημα...σε καποια γνωστη μου της ολα τα τεστ της ηταν αρνητικα και εκανε χοριακη και ηταν λιγες μοναδες ,και την βρηκε ο γιατρος την εγκυμοσυνη με τον υπεριχο.
Παλιά 11-11-10, 13:13   #1673
ιγνατια

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Δομνίνα Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλές καλημέρες σε όλα τα κοριτσάκια της παρεούλας μας...

Γκούχου γκούχου κι εγώ από χθες ... όλο το βράδυ πρέπει να ξύπνησα 4-5 φορές από το βήχα και από το αίμα διότι όπως θυμάστε αδιαθέτησα χθες ύστερα από 45 ολόκληρες μέρες... Χρόνια ολόκληρα είχε να μου συμβεί αυτό (η πλημμύρα) και μου κακοφάνηκε..

Τα καλά νέα είναι ότι μίλησα με τον εξωσωματικό μου χθες και συμφωνήσαμε για Φλεβάρη - Μάρτη την επόμενη προσπάθεια.. Τι είναι 4 μήνες μπροστά στην αιωνιότητα;

Παρασκευούλα μου καλό θα είναι να φας όλο το μήνα.. έτσι ο μπέμπης θα βγει έτοιμος να πάει στο γήπεδο...

Όσον αφορά τη μητέρα μου είναι ήδη στο νοσοκομείο για το δεύτερο σχήμα και σε καμιά εικοσαριά μέρες θα κάνουμε επανεξέταση της κατάστασης με αξονική για να δούμε πως θα συνεχίσουμε.

Ο άνδρας μου έχει σήμερα ραντεβού με τον ουρολόγο του ΙΚΑ να του γράψει τα φάρμακα και τη μαγνητική και βλέπουμε.. Είμαστε λίγο μπερδεμένοι διότι οι περισσότεροι γιατροί συστήνουν να μην κάνουμε την κιρσοκήλη και να προχωρήσει με φαρμακευτική αγωγή, καλή διατροφή και συχνή εκσπερμάτωση.. Θα πρέπει να τα συζητήσουμε όλα αυτά με το γιατρό για να μπορέσουμε να καταλήξουμε σε ένα ασφαλές συμπέρασμα..

Ούτως ή άλλως μέχρι τον Μάρτιο έχουμε αρκετό καιρό μπροστά μας.. Το μόνο που εύχομαι είναι να είναι η τελευταία μας φορά και τυχερή!
Δομνικα μου ολα καλα να πανε κοπελα μου!!!!ο μαρτιος θα ειναι ο τυχερος μηνας!!!!κρατα γερα!!!
Παλιά 11-11-10, 13:26   #1674
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ιγνατια Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα βιλλυ μου μην σκεπτεσαι αμεσως τα ασχημα...σε καποια γνωστη μου της ολα τα τεστ της ηταν αρνητικα και εκανε χοριακη και ηταν λιγες μοναδες ,και την βρηκε ο γιατρος την εγκυμοσυνη με τον υπεριχο.
Γεια σου Ιγνατια μου...
Αυτα ειναι αληθεια που λες, το εχω ακουσει και εγω...
Μονο που τα θαυματα συμβαινουν παντα στους αλλους και ποτέ σε μας.....

Εσυ την παρακολουθεις την ωορηξια σου στο γιατρο?
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 11-11-10, 13:40   #1675
Δομνίνα

Προεπιλογή

Βιλλάκο μου όταν πήγα στο γιατρό (περίπου 10 μέρες πριν) μου είπε ότι είχα κάνει ωορρηξία και μάλιστα από την αριστερή σάλπιγγα λίγες μέρες πριν .. άρα άργησε πολύ να γίνει η ωορρηξία σε αυτό τον κύκλο αλλά έγινε..

Μη στρεσάρεις τον οργανισμό σου περισσότερο..
Παλιά 11-11-10, 13:59   #1676
βιλλυ

Προεπιλογή

[QUOTE=Δομνίνα;675314]Βιλλάκο μου όταν πήγα στο γιατρό (περίπου 10 μέρες πριν) μου είπε ότι είχα κάνει ωορρηξία και μάλιστα από την αριστερή σάλπιγγα λίγες μέρες πριν .. άρα άργησε πολύ να γίνει η ωορρηξία σε αυτό τον κύκλο αλλά έγινε..

Μη στρεσάρεις τον οργανισμό σου περισσότερο..[/QUOT

ΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ????????????
Περιμενω να περασει η ωρα να παω για δουλεια μπας και ξεχαστω λιγο.....
Φιλακια γλυκια μου
Παλιά 11-11-10, 14:38   #1677
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο βιλλυ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα Σοφουλα μου...

Εσυ?
Απο το πρωι πονακια περιοδου και τωρα πριζεται και η κοιλια μου
Ειναι θεμα ωρων το πολυ αυριο
Μη σου πω πως ειμαι ...Αλλα οκ το χω συνηθισει ...
Παλιά 11-11-10, 16:20   #1678
Meletina

Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια μου,
Βίλλυ εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακή που σίγουρα θα δείξει , μην παρεις χάπια γιατί υπάρχει και η πιθανότητα να είσαι και έγκυος. Λογικά 14-15 μέρες μετα την ωορρηξία θα πρεπε να χες αδιαθετήσει. Θα μου πεις έκανες τα τεστακια αλλά αν η χοριακή σου ξεκίνησε με πιο χαμηλές τιμές μπορεί να μην την έχουν ανιχνεύσει τα τεστάκια ούρων....απλά και μία περίπτωση να υπάρχει να σαι έγκυος μη το αποκλείεις μην πάρεις φάρμακα χωρίς να ξέρεις. (προσωπική που άποψη).

Δομνίνα να το ψάξετε το θέμα εξάλλου έχεις το χρόνο και εύχομαι με τη μανούλα όλα να πάνε καλά!

Λιονταρίνα μην απελπίζεσαι υπάρχει και ο επόμενος μήνας ...ξέρω πως μπορει να φαίνεται αιώνας γιατι και μένα έτσι μου φαίνεται κάθε φορά αλλά υπομονή χρειάζεται! Είναι πολύς ο καιρός που προσπαθείτε?

Ιγνατία εκμεταλλεύσου όσο μπορείς καλύτερα τις γόνιμες μέρες για να ρθει το ποθητό αποτέλεσμα!
Παλιά 11-11-10, 17:01   #1679
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Μελετινα 1.5 χρονο προσπαθουμε αλλα βασικα νιωθω οτι μνη μου προσπαθω
Γιατι οπως εχω ξαναπει με 1 φορα δε θεωρειται προσπαθεια
Καθε φορα εκνευριζομαι απελπιζομαι κλαιω αλλα ακρη δε βγαινει
Και εχουμε και προβλημα που εχουμε και οι 2 στιγμα
Λογικα δε βλεπω να τη γλυτωνω την εξωσωματικη
Απλα δε νιωθω ετοιμη να το κανω επειδη ο αντρας μου μ****εται αυτο ειναι το προβλημα μου ....
Παλιά 11-11-10, 18:35   #1680
βιλλυ

Προεπιλογή

[QUOTE=Meletina;676157]Γεια σας κορίτσια μου,
Βίλλυ εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακή που σίγουρα θα δείξει , μην παρεις χάπια γιατί υπάρχει και η πιθανότητα να είσαι και έγκυος. Λογικά 14-15 μέρες μετα την ωορρηξία θα πρεπε να χες αδιαθετήσει. Θα μου πεις έκανες τα τεστακια αλλά αν η χοριακή σου ξεκίνησε με πιο χαμηλές τιμές μπορεί να μην την έχουν ανιχνεύσει τα τεστάκια ούρων....απλά και μία περίπτωση να υπάρχει να σαι έγκυος μη το αποκλείεις μην πάρεις φάρμακα χωρίς να ξέρεις. (προσωπική που άποψη).

Μελετινα μου γλυκια η γνωμη σου ειναι παντα καλοδεχουμενη και σεβαστη και σε ευχαριστω που μου την εκφραζεις...
Φυσικα εχεις δικιο και εξαλλου αυτο ακριβως θα ελεγα και εγω σε καποια κοπελα που θα βρισκοταν στην θεση μου..Απλα δεν αντεχω αλλη αρνητικη χοριακη...Ειμαι σιγουρη πως μολις την κανω μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα θα μου εχει ερθει, ετσι, για να μου την σπασει...
Θα περιμενω μεχρι την Δευτερα και αν δεν αδιαθετησω νωριτερα θα παω για χοριακη....
Φιλακια κοριτσακι μου
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές