the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 21-10-10, 15:17   #1521
ιγνατια

Το avatar του χρήστη ιγνατια

Προεπιλογή

βιλλυ μου ναι το πηρα το πμ,,και σε ευχαριστω πολυ, επισης θελω να σου ευχηθω καλη επιτυχια να εχεις στις προσπαθιες σου !!!!οπως και σε ολα τα κοριτσια εδω!!!σας σας """"ακουω""""και περνω δυναμεις !!!φιλια πολλα!!!!
Ο χρήστης ιγνατια δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-10-10, 16:07   #1522
βιλλυ

Περιοχή: Μέσα στην καρδούλα τους!!
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ιγνατια Εμφάνιση μηνυμάτων
βιλλυ μου ναι το πηρα το πμ,,και σε ευχαριστω πολυ, επισης θελω να σου ευχηθω καλη επιτυχια να εχεις στις προσπαθιες σου !!!!οπως και σε ολα τα κοριτσια εδω!!!σας σας """"ακουω""""και περνω δυναμεις !!!φιλια πολλα!!!!

Να σαι καλα κοριτσακι μου...
Σε ευχαριστω και ευχομαι και εγω ακριβως το ιδιο για σενα....
Ενα πανεμορφο υγειεστατο μωρακι!!!!!!!!
Ο χρήστης βιλλυ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-10-10, 17:02   #1523
yola

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο βιλλυ Εμφάνιση μηνυμάτων
Υολα μου γεια σου....
Λοιπον. αναμονη τις 2 φορες που πηγα δεν ειχε σχεδον καθολου, δε ξερω αν ετυχε....
Απο το ποταμι θα βγεις δεξια στην Καβαλας, την Λ. Αθηνων δηλ. που φευγεις για Κορινθο...Θα κρατησεις δεξια και μετα απο λιγα μετρα θα βρεις μπροστα σου ενα φαναρι..Αυτη ειναι η Θηβων.Θα κανεις δεξια στο φαναρι και στο επομενο φαναρι παλι δεξια ειναι η οδος που βρισκεται το Ιατρειο...Σχεδον αμεσως στο αριστερο σου χερι θα το δεις...Ο δρομος ειναι διπλης με διαζωμα οποτε αν δεν βρεις να παρκαρεις κατεβαινοντας προχωρας και κανεις αναστροφη και σιγουρα θα βρεις να αφησεις το αυτοκινητο γιατι εκει ειναι το γηπεδο του Ατρομητρου και υπαρχει χωρος γυρω-γυρω...Για το κοστος της επισκεψης μπορεις να τον ρωτησεις και απο το τηδ δεν ειναι κακο νομιζω...Την ημερα που θα ειναι να πας, αν χρειαστεις κατι, παρε με τηλεφωνο να σου πω οτι χρειαζεσαι...
Φιλακια
Eυχαριστώ πολύ για όλες τις λεπτομέρειες
Ο χρήστης yola δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-10-10, 21:13   #1524
Meletina

Το avatar του χρήστη Meletina

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλος ηρθες στην παρεα μας!!!με λενε ιγνατια και ειμαι στα 38,εγω δεν εχω κανει τιποτα περρισοτερο απο ενα απλο προγενετικο ελενχο και αυτο πριν 2 χρονια περιπου,βλεπεις εχω μονο 3 χρονια παντρεμενη,τους τελευταιους 5 μηνες αρχισε να με απασχολει το θεμα της εγκυμοσυνης μου,,,σκεπτομαι να δωσω αλλους 5 μηνες στο να προσπαθω να μαντευω την ωορρηξια μου και ισως γινει το ΘΑΥΜΑ!!!! διαφορετικα θα παω για σαλπιγγογραφια και βλεπουμε μετα,,ισως να πρεπει να αρχιζω και εγω φαρμακευτικη αγωγη,,θα δουμε τι θα γινει.ευτυχως εχω ενα πολυ καλο αντρα και δεν με ανχονει καθολου με το θεμα,,στα ματακια του ομως βλεπω την επυθιμια οταν κοιτα τα πιτσιρικια των γνωστων μας και απο αυτο και μονο θα βρω την δυναμη να το παλευω οσο μπορω...εσενα σου ευχομαι να μεινεις γρηγορα εγκυος και σε ολα τα κοριτσια που εχουν την ιδια αγωνια.χαρηκα που θα τα λεμε !!!
Ιγνατία γεια χαρά...είδα το μην σου ....και σου εύχομαι γρήγορα μωράκι όπως και σε όλες τις κοπέλες εδώ μέσα. Καταρχάς για την ωορηξία σου που λες ότι μαντεύεις θέλεις να πεις ότι δεν την γνωρίζεις? έχεις σταθερό κύκλο? αν έχεις σταθερό κύκλο για να τη βρεις αφαιρείς 14 μέρες απο τη μέρα που θα περίμενες την επόμενη περίοδο σου, δηλ πάντα αφαιρούμε από την επόμενη περίοδο. Είναι λάθος να μετράμε 14 μέρες απο την πρώτη μέρα της περιόδου...αυτό θα ίσχυε μόνο αν η περίοδος σου ειναι στάνταρ 28 μέρες. Σίγουρα όμως δεν είναι μόνο μία η γόνιμη μέρα μας...αλλά περίπου 4 δηλαδή 3 μέρες πριν από την ωορρηξία και περίπου 1 μέρα από τη στιγμή που θα γίνει η ωορρηξία. Το σπέρμα μπορεί να ζήσει έχοντας την ικανότητα να γονιμοποιήσει περίπου 3 μέρες ενώ το ωάριο περίπου 24 ώρες. Βέβαια όσο πιο κοντά έχεις επαφή τη μέρα της ωορρηξίας τόσο το καλύτερο.Επίσης υπάρχουν και τεστακια ωορρηξίας εγώ κάνω αρκετα συχνά και υπάρχουν και πολύ φθηνότερα απο εκείνα των 50 ευρώ. Καλό είναι επίσης να κάνουμε όλες μας μια καλλιέργεια κολπικού υγρού και για χλαμύδια και μυκόπλασμα γιατί αν υπάρχει κάτι τέτοιο να το θερπεύσουμε πρώτα και ύστερα να προσπαθήσουμε γιατί πολλές φορές το μυκόπλασμα και τα χλαμύδια ευθύνονται για αποβολές και για εξωμήτριες κυήσεις. Οσο για τη σαλπιγγογραφία που λες μετά το 6μηνο προσπαθειών χωρίς αποτέλεσμα συστήνεται στις γυναικες άνω των 35 όπως και ένα σπερματοδιάγραμμα του αντρός. Πολλές γυναίκες μένουν και ευκολότερα έγκυες μετα τη σαλπιγγογραφία γιατί γίνεται και μια μικρή διάνοιξη με την έγχυση του υγρού. Εγώ που την έκανα δεν πόνεσα ....γιατί άκουγα και γω πολλά για πόνο αλλά δεν είναι τπτ. Πάντως κάθε γυναίκα πριν αρχίσει φαρμακευτική αγωγή καλό είναι να κοιτάξει να διερευνήσει λίγο το θέμα ώστε αν υπάρχει κάτι να το διορθώσει και ύστερα να καταφύγει στη φαρμακευτική αγωγή. Ξέρω πως μετά τα 35 σιγά σιγά μειώνεται και η γονιμότητα γιαυτό και γω στη δική μου περίπτωση κοιτάζω παράλληλα με τις προσπάθειες που κάνω ότι μπορώ να το ελέγχω καλύτερα. Πχ στην τελευταία ωορρηξία πριν γίνει και έκανα υπέρηχο να δω αν όντως μεγλώνουν όσο πρέπει τα ωάρια μου , να δω και το ενδομήτριο και μετά ξαναπήγα για να δω αν όντως έσπασε το ωοθυλάκιο. Είναι πολλές γυναίκες που δεν κάνουν ωορρηξία ή όχι πάντα. Πω πω άρχισα να γράφω κατεβατά.....δε θέλω ούτε να σε αγχώσω γιατί η αλήθεια το χω εγώ το άγχος μου απλά προσπαθώ όσο μπορώ να το αποβάλλω και να μη χάνω και πολύτιμο χρόνο. Χάρηκα που μου απάντησες και εσύ και οι άλλες κοπέλες και φαντάζομαι να τα λέμε συχνά.
Ο χρήστης Meletina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-10-10, 21:17   #1525
Meletina

Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια χάρηκα που μου απαντήσατε ...εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...και θα κάνουμε και τις κουβεντούλες μας από εδώ μέσα .
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 21-10-10, 23:13   #1526
ιγνατια

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Meletina Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κορίτσια χάρηκα που μου απαντήσατε ...εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...και θα κάνουμε και τις κουβεντούλες μας από εδώ μέσα .
σε ευχαριστω για την κουβεντουλα μας δεν με ανχονει μην το σκεπτεσαι αυτο ,ισα ισα που μου κανει καλο να μαθαινω πραγματα χρησιμα και σε ευχαριστω.την καληνυχτα μου σε σενα και σε ολα τα κοριτσια!!!!
Παλιά 22-10-10, 00:40   #1527
PARASKEVI28

Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Προεπιλογή

Κοριτσακια γεια σας,Επιτελους καταφερα να μπω για να γραψω λιγακι. Τα περισσοτερα νεα σας τα διαβαζα αλλα εχω βαλει τα ποδια στο κεφαλι γιατι περνανε οι μερες και θελω επιτελους να κατσω να ξεκουραστω λιγο.Δομνινα μου, σε σκεφτομαι πολυ για το θεμα της μαμας σου και ολα να ειναι περαστικα και γρηγορα. Αν χρειαστεις οτιδηποτε ενημερωσε, και εγω και ο αντρας μου ειμαστε εθελοντες αιμοδοτες. Μαλιστα στο συλλογο αιμοδοτων που ανηκουμε μπορουμε να δωσουμε αιμα και σε ατομα εκτος οικογενειας. Αχρειαστοι να ειμαστε απλα σε ενημερωνω. Καλα αποτελεσματα και με της εξετασεις του αντρουλη σου. Βιλλακι καλο ξεκινημα με την προσπαθεια. Μην μασησεις τιποτα... και αν δεις τα σκουρα...βιασε τον.Ντολη μου να ζησετε ευτυχισμενοι με τον αντρα σου... και εγω εχω επετειο γνωριμιας με τον δικο μου 20-10, την οποια επετειο τη γιορταζουμε πιο πολυ απο αυτη του γαμου μας. Μακαρι και εγω να μετρησω τοσα χρονια οσα και εσεις και να εχω την αγαπη που εχετε.Meletina, καλως ηρθες στην παρεα. Απο πληροφοριες και ψυχολογικη υποστηριξη αλλο τιποτα εδω.Κοριτσια εγω πηγα τη Δευτερα στο γιατρο για ντοπλερ, και ο μικρος ειναι 1970 γρ. Αν ειναι τοσο μεγαλος τωρα νομιζω οτι θα γεννηθει και θα παει φανταρος αμεσως.΄Φιλακια σε ολες σας.
Παλιά 22-10-10, 09:13   #1528
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Καλημερα κορίτσια
Σας γραφω τα νεα μου απο τον γιατρο εχθες.
Καταρχην οι ορμονολογικες μου που τις ειδα και γω χθες ηταν ολες πολυ καλες.Ουτε ο γιατρος δε το περιμενε μου ειπε με τοσο αγχος που εχω..
Με τα clomiphene o οργανισμος μου αντεδρασε πολυ καλα.3 στη μια 3 στην αλλη ωοθηκη
Βλεπει να προχωρανε τα 3 της δεξιας και γιαυτο μου πε να παρω και σημερα clomiphaine για αλλη μια μερα και θα ξαναπαω τη Τρίτη να με δει.
Ειπαμε οτι αν οχι αυτο το μηνα θα παω τον επομενο να κανουμε μια σπερματεγχυση
Δε θελει να παω ετσι μπαμ εξωσωματικη
Θελει να το παμε συντηρητικα
Αυτα
Καλα δεν ειναι τα νεα τι λετε?
Ο χρήστης Liontarina sofia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-10-10, 10:01   #1529
ιγνατια

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Liontarina sofia Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα κορίτσια
Καταρχην οι ορμονολογικες μου που τις ειδα και γω χθες ηταν ολες πολυ καλες.Ουτε ο γιατρος δε το περιμενε μου ειπε με τοσο αγχος που εχω..
Με τα clomiphene o οργανισμος μου αντεδρασε πολυ καλα.3 στη μια 3 στην αλλη ωοθηκη
Βλεπει να προχωρανε τα 3 της δεξιας και γιαυτο μου πε να παρω και σημερα clomiphaine για αλλη μια μερα και θα ξαναπαω τη Τρίτη να με δει.
Αυτα
μια χαρα τα ακουω τα νεα σου ολα καλα θα πανε!!!!
Παλιά 22-10-10, 10:03   #1530
ιγνατια

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο PARASKEVI28 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσακια γεια σας,Επιτελους καταφερα να μπω για να γραψω λιγακι. Τα περισσοτερα νεα σας τα διαβαζα αλλα εχω βαλει τα ποδια στο κεφαλι γιατι περνανε οι μερες και θελω επιτελους να κατσω να ξεκουραστω λιγο.Δομνινα μου, σε σκεφτομαι πολυ για το θεμα της μαμας σου και ολα να ειναι περαστικα και γρηγορα. Αν χρειαστεις οτιδηποτε ενημερωσε, και εγω και ο αντρας μου ειμαστε εθελοντες αιμοδοτες. Μαλιστα στο συλλογο αιμοδοτων που ανηκουμε μπορουμε να δωσουμε αιμα και σε ατομα εκτος οικογενειας. Αχρειαστοι να ειμαστε απλα σε ενημερωνω. Καλα αποτελεσματα και με της εξετασεις του αντρουλη σου. Βιλλακι καλο ξεκινημα με την προσπαθεια. Μην μασησεις τιποτα... και αν δεις τα σκουρα...βιασε τον.Ντολη μου να ζησετε ευτυχισμενοι με τον αντρα σου... και εγω εχω επετειο γνωριμιας με τον δικο μου 20-10, την οποια επετειο τη γιορταζουμε πιο πολυ απο αυτη του γαμου μας. Μακαρι και εγω να μετρησω τοσα χρονια οσα και εσεις και να εχω την αγαπη που εχετε.Meletina, καλως ηρθες στην παρεα. Απο πληροφοριες και ψυχολογικη υποστηριξη αλλο τιποτα εδω.Κοριτσια εγω πηγα τη Δευτερα στο γιατρο για ντοπλερ, και ο μικρος ειναι 1970 γρ. Αν ειναι τοσο μεγαλος τωρα νομιζω οτι θα γεννηθει και θα παει φανταρος αμεσως.΄Φιλακια σε ολες σας.
με το καλο παρασκευη μου να το παρεις αγκαλιτσα σου!!!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 22-10-10, 11:42   #1531
ΝΤΟΛΗ

Προεπιλογή

Τα νέα μου: Νιώθω πιο αισιόδοξη σήμερα...Εγώ θα κάνω το καθήκον και αυτόν το μήνα και αν το κυστικό έχει απορροφηθεί (και παίξει και το σενάριο επιστημονικής φαντασίας ότι θα έχω ωορρηξία) ίσως έχω μία πιθανότητα στο εκατομμύριο γι αυτόν τον κύκλο..Αλλιώς πάμε για τον άλλο και βλέπουμε..
Σοφία μου τα νέα σου είναι πολύ πολύ καλά...Καλή επιτυχία....και γρήγορα.
Παρασκευή μου χαλαρά..απόλαυσε την τεμπελιά τώρα όσο μπορείς...να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται περισσότερο για να αιματώνεται καλά ο πλακούντας. Σίγουρα η ευτυχία σας θα ολοκληρωθεί τώρα που θα αποκτήσετε τον μπεμπάκο.
Κορίτσια όσον αφορά την ημέρα ωορρηξίας αν ο κύκλος δεν είναι "ρολόι", μπορεί να συμβεί οποιαδήποτε στιγμή...Έχω ξαναπεί πολλές φορές και το λέω άλλη μία για τις καινούργιες...Εγώ έμεινα έγκυος την πρώτη φορά 29η ημέρα του κύκλου μου και την δεύτερη την 22η.
Σας φιλώ όλες πολύ πολύ...
Σας εύχομαι να έχετε ένα όμορφο χαλαρό Σαββατοκύριακο...
Θα τα πούμε τη Δευτέρα.
Ο χρήστης ΝΤΟΛΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-10-10, 11:50   #1532
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Ντολη, Ιγνατια ευχαριστω για τις ευχες και σας τις επιστρεφω τριπλες !!!!!!

Ντολη 29 μερα εμεινες εγκυος????Σε τι κυκλο?Οντως τελικα ποτε δε ξερεις ποτε θα γινει το θαυμα....
Παλιά 22-10-10, 11:53   #1533
Δομνίνα

Το avatar του χρήστη Δομνίνα

Προεπιλογή

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας..

Παρασκεούλα μου χάρηκα που εμφανίστηκες επιτέλους. Για μια ακόμη φορά θέλω να σου πω ότι χάρηκα πολύ που σε γνώρισα και ότι έχω κατασυμπαθήσει και εσένα και το γιόκα σου. Μια χαρά βάρος έχει το μαναράκι σου και το 3κιλο το έχετε σίγουρο. Ξεκουράσου τώρα που μπορείς διότι μετά με πατίνια θα κυκλοφορείς στο σπίτι. Σ' ευχαριστώ για την ανιδιοτελή προσφορά σου και εσένα και τον άνδρα σου.. Είστε "άνθρωποι" και αυτό δυστυχώς σπανίζουν τη σήμερον ημέρα..

Χθες ξεκίνησε χημειοθεραπεία και σήμερα της κάνανε και μαγνητική εγκεφάλου για να δούμε εάν έχει κάνει μεταστάσεις κι εκεί.. Ας ελπίσουμε πως όχι..

Ντόλη μου ίσως ήρθε ο καιρός να πιάσεις το τζόκερ για φέτος... Πιστή στο καθήκον λοιπόν και ότι βρέξει ας κατεβάσει..

Πολλά φιλάκια σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια!
Παλιά 22-10-10, 11:54   #1534
Δομνίνα

Προεπιλογή

Λιονταρίνα μου τα νέα σου ειλικρινά πιστεύω πως δεν θα μπορούσαν να είναι καλύτερα.. Είσαι σε πολύ καλό δρόμο και έχοντας αρωγό σου την πίστη και την αισιοδοξία θα τα καταφέρεις... Πάντα ψηλά το κεφάλι και χαμόγελο!
Παλιά 22-10-10, 13:03   #1535
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα κορίτσια
Αυτα
πολυ καλα Σοφουλα μου ειναι τα νεα σου!!!!
Μπραβο
Παλιά 22-10-10, 14:26   #1536
ΝΤΟΛΗ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ντολη, Ιγνατια ευχαριστω για τις ευχες και σας τις επιστρεφω τριπλες !!!!!!

Ντολη 29 μερα εμεινες εγκυος????Σε τι κυκλο?Οντως τελικα ποτε δε ξερεις ποτε θα γινει το θαυμα....
Σε κύκλο τρεις λαλούν και δυό χορεύουν..χαχα 30-40-50, μέχρι και 90 ημέρες μια φορά, ανάλογα τα κέφια...τώρα τελευταία (στα γεράματα) έστρωσε στις 32 περίπου ημέρες.
Παλιά 22-10-10, 14:31   #1537
ΝΤΟΛΗ

Προεπιλογή

Ντόλη μου ίσως ήρθε ο καιρός να πιάσεις το τζόκερ για φέτος... Πιστή στο καθήκον λοιπόν και ότι βρέξει ας κατεβάσει..
Μακάρι Δομνινάκι μου...μακάρι γιατί φέτος το τζόκερ το πιάσαμε και οι δυο μας..από την ανάποδη όμως....ίσως να κλείσει αυτή η χρονιά καλύτερα απ'ότι άρχισε..έτσι βέβαια έλεγα και για την προηγούμενη αλλά διαψεύτηκα..ελπίζω τώρα να δικαιωθούμε.
Παλιά 22-10-10, 15:43   #1538
Silia2002

Προεπιλογή

Κοριτσια,γεια σας κι απο μενα.Σε λιγο καιρο θα γινω 34 και αυριο ξεκιναω τις ενεσεις για την πρωτη μου εξωσωματικη με μακρυ πρωτοκολο.Σας διαβαζω αρκετο καιρο και αποφασισα να γραψω μιας και πολλες αποψεις και προβληματισμοι μου ταυτιζονται με οσα γραφετε εδω μεσα.
Ο χρήστης Silia2002 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-10-10, 21:28   #1539
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kiki2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια,γεια σας κι απο μενα.Σε λιγο καιρο θα γινω 34 και αυριο ξεκιναω τις ενεσεις για την πρωτη μου εξωσωματικη με μακρυ πρωτοκολο.Σας διαβαζω αρκετο καιρο και αποφασισα να γραψω μιας και πολλες αποψεις και προβληματισμοι μου ταυτιζονται με οσα γραφετε εδω μεσα.
Καλως ηρθες κικη μου και ευχομαι πολυ καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!!!!
Πως καταφυγατε στν εξωσωματικη?
Προσπαθουσατε καιρο?
(Μην ξεχναω και την ανακριτικη μου ιδιοτητα!! χι,χι)
Φιλακια
Παλιά 22-10-10, 22:58   #1540
maybe#2

Προεπιλογή

Κοριτσια,εχετε καθολου εμπειρια απο clomiohene?Ειναι συνηθες να κανεις περισσοτερα αυγα οταν το παρεις η οχι και τοσο?Εχετε ακουσει για περισσοτερα απο 2?Σκεφτομαι μηπως το δοκιμασω και αυτο1 η 2 φορες,αν και ειχα πει ''φαρμακα τελος''!Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι οκ εως 6 κυκλους..Εσεις ειχατε καμια παρενεργεια?
Ο χρήστης maybe#2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-10-10, 23:54   #1541
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maybe#2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια,εχετε καθολου εμπειρια απο clomiohene?Ειναι συνηθες να κανεις περισσοτερα αυγα οταν το παρεις η οχι και τοσο?Εχετε ακουσει για περισσοτερα απο 2?Σκεφτομαι μηπως το δοκιμασω και αυτο1 η 2 φορες,αν και ειχα πει ''φαρμακα τελος''!Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι οκ εως 6 κυκλους..Εσεις ειχατε καμια παρενεργεια?
Γεια σου κοριτσαρα μου!!!
Εγω ειχα παρει σερπαφαρ που ειναι το ιδιο και εκανα μονο ενα, αλλα ο γιατρος περιμενε περισσοτερα..Μου ειχε πει τουλαχιστον δυο και ακομα καλυτερα τρια....
Τωρα τα ξανα ξεκιναω οπως θα διαβασες με καινουριο γιατρο και περιμενω να δω τι θα γινει...Και αυτος μου ειπε οτι βοηθα στο να σχηματιστουν περισσοτερα ωοθηλακια...
Εσυ για εξωσωματικη σκεφτεσαι?
Ή κατι αλλο?
Φιλακια
Παλιά 23-10-10, 00:31   #1542
Meletina

Προεπιλογή

Γεια σου Κική σου εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια για εξωσωματική ...και όπως ειπε και η Βίλυ αν θέλεις δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες !!
Παλιά 23-10-10, 11:03   #1543
ιγνατια

Προεπιλογή

Παράθεση:
γεια σου κικη μου και απο εμενα και ολα να σου πανε κατα ευχη !!!!καλα αποτελεσματα κοπελα μου!!!και πες μας μας γιατι εδω μεσα αγωνιουμε η μια για την αλλη!!!!
Παλιά 23-10-10, 11:48   #1544
mywish

Προεπιλογή

Γειά σας κορίτσια!!! Στις καινούργιες καλως ορίσατε!

Δομνίνα, η Παναγιά μαζί σας... Εχω περάσει τα ίδια με καρκίνους στο μαστό σε 2 πρώτου βαθμού συγγενείς και ξέρω πολύ καλά πόσο δύσκολα περνάς.. Εύχομαι κοριτσάκι μου όλα να πάνε καλά, να μην έχουν γίνει μεταστάσεις, να γίνει η θεραπεία και μετά όλα αυτά να ακούγονται σαν ένα κακό όνειρο... Να μας λες τα νέα σου...
Ο χρήστης mywish δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-10-10, 11:54   #1545
mywish

Προεπιλογή

Παράθεση:
εγώ πάντα έκανα 2 ωάρια (ωοθηλάκια δεκάδες) και μία φορά από τις 5 έκανα 3 ωάρια, τελικά όμως πήρα τα τρία ...
Οι παρενέργειες εμένα μου άλλαξαν τα φώτα, η χειρότερη ήταν οι εξάψεις και να νεύρα... Αν είχα βέβαια πετύχει το στόχο δεν θα συζητούσα καν τις παρενέργειες...

Εγώ έχω ραντεβού την ερχόμενη Παρασκευή στο γένεσις, μπας και τελειώσει η ταλαιπωρία μου και εχω λίγο άγχος... Θα δείξει...
Παλιά 23-10-10, 11:56   #1546
mywish

Προεπιλογή

Παράθεση:
Κική καλή επιτυχία! Σε ποιο κέντρο έχεις πάει?
Παλιά 23-10-10, 14:48   #1547
maybe#2

Προεπιλογή

Γεια σου Βιλλυ,mywish,κοριτσια...Mywish ..τι θα κανεις στο γενεσις,εαν επιτρεπεται,εχω εμπειρια ,εαν θες info.Περιμενω περιοδο σημερα-αυριο και ειμαι ..τσιτα..Μια λεω να παρω κλομιφεν,μια αλλαζω γνωμη,γιατι πραγματικα δεν θελω πια ουτε ασπιρινη.Μαλλον θα αποφασισω τελευταια στιγμη.Μου κανει εντυπωση οτι ενω για τα ενεσιμα εξωσωματικης δεν εχει αποδειχθει καποια αρνητικη επιπτωση,για το κλομιφεν που θεωρητικα ειναι κατι πιο ''αθωο'' ,λενε οχι πανω απο 6 κυκλους.
Ο χρήστης maybe#2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-10-10, 15:10   #1548
mywish

Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σου Βιλλυ,mywish,κοριτσια...Mywish ..τι θα κανεις στο γενεσις,εαν επιτρεπεται,εχω εμπειρια ,εαν θες info.Περιμενω περιοδο σημερα-αυριο και ειμαι ..τσιτα..Μια λεω να παρω κλομιφεν,μια αλλαζω γνωμη,γιατι πραγματικα δεν θελω πια ουτε ασπιρινη.Μαλλον θα αποφασισω τελευταια στιγμη.Μου κανει εντυπωση οτι ενω για τα ενεσιμα εξωσωματικης δεν εχει αποδειχθει καποια αρνητικη επιπτωση,για το κλομιφεν που θεωρητικα ειναι κατι πιο ''αθωο'' ,λενε οχι πανω απο 6 κυκλους.
Ο,τι πληροφορία έχεις να μου δώσεις είναι πολύτιμη! Εχω ραντεβού στο τέλος της άλλης βδομάδας για να αρχίσω διαδικασία εξωσωματικής. Εχεις ιδέα πόσο διαρκούν οι εξετάσεις και γενικώς τα προκαταρκτικά? Περιμένω περίοδο αρχές Νοεμβρίου και θα ήθελα να έχω ολοκληρώσει την προσπάθειά μου πριν τα Χριστούγεννα ή έστω πριν το νέο έτος..
Τα κλομιφέν είναι άτιμα φάρμακα! Είναι πιο ελαφριά από τα ενέσιμα της εξωσωματικής, αλλά όντως δεν επιτρέπεται πάνω από 6 φορές. Αλλωστε οι γιατροί υποστηρίζουν ότι αν δεν καταφέρεις να πετύχεις εγκυμοσύνη σε 6 κύκλους κλομιφαίνης, δεν υπάρχει νόημα περαιτέρω προσπαθειών...
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 24-10-10, 16:25   #1549
βιλλυ

Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσια...
Ειμαι λιγο στεναχωρημενη γιατι 14 μερα σημερα και δεν εχω θετικο τεστ ωορξιας...Για μενα που το αργοτερο εκανα ωορηξια την 13 μερα θεωρω οτι μαλλον δε θα κανω αυτον τον μηνα...
Πιστευω οτι οι μεγαλοι πονοι αυτο τον μηνα που περασα λογω της υγρασιας μαλλον ανεστειλαν την ωορρηξια γιατι το αυτοανοσο ηταν σε εξαρση..
Ειχα σχεδον θετικο την 11η και την 12η και χθες εγινε παλι πολυ αχνο, αρα αρνητικο...
Βεβαια θα συνεχισω τα τεστ μεχρι την 16η, αντε 17η αλλα αν δεν δω τιποτα θα παρω ντουφαστον τν 20η μερα γιατι ποιος ξερει ποτε θα αδιαθετησω αν ο κυκλος ειναι ανωορρηκτικος!!!!
Δε θελω να φτασω τις 40+ μερες μεχρι να αδιαθετησω για να αρχισω τα σερπαφαρ να δω τι διαολο θα κανω επιτελους!!!!
Αυτα τα νεα μου...
Σας φιλω ολες
Παλιά 25-10-10, 09:27   #1550
gianna75

Προεπιλογή

Κοριτσια καλημερα!!!!!Καινουρια στη παρεα και πολυ αγχωμενη.Λοιπον εχω δυο κοριτσια 13.5 και 12 ετων και προσπαθουμε για τριτο.Εχω μια μερα καθυστερηση και το χαζοτεστ βγηκε αρνητικο.Επαφες υπηρξαν στις γονιμες μερες μερα παρα μερα.Επειδη ομως ο κυκλος μου κανει κατι νερα,φοβαμαι να παω για χοριακη για να μη φαω τα μουτρα μου!Ειμαι στα 36 και προχωραω ακαθεκτη μεχρι να το σκαρωσω το σπορακι!Αχ! δεν αντεχω αυτη την αναμονη!
Ο χρήστης gianna75 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-10-10, 09:53   #1551
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα
Βιλυ μου το σχεδον θετικο που ειχες 11η και 12η ειναι θετικο !Ετσι δεν ειναι??
Maybe
Παλιά 25-10-10, 09:54   #1552
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Maybe και γω που ξεκινησα αυτο το μηνα clomiphene μου ειπε οχι πανω απο 6 με τιποτα
Αλλα στοχος μου ειναι οχι παραπανω απο 3 μη σου πω οτι σκεφτομαι τον αλλο μηνα να κανω μια σπερματεγχυση ....
Παλιά 25-10-10, 10:33   #1553
ιγνατια

Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα σε ολες με καλα αποτελεσματα!!! εγω ειμαι στην αναμονη για να δω αν ερθει περιοδος(ξουτ απο δω λεμε!!!!!!!!) και εχω αγωνια,περιμενω 29 -30.....βιλλυ μου μην στεναχοριεσαι ,,,κρατα κουραγια για συνεχεια!!! σας σκεφτομαι ολες !!!πολλα φιλια.
Παλιά 25-10-10, 12:04   #1554
Δομνίνα

Προεπιλογή

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα και καλή βδομάδα να έχουμε..

Βιλλάκι μου γλυκό μη στενοχωριέσαι.. Υπάρχουν κύκλοι και στις γυναίκες που δεν έχουν πρόβλημα κανένα ανωορρηκτικοί.. Μπορεί να είναι ένας από αυτούς... Τώρα που έχουμε βρει το πρόβλημα δεν μας σταματά τίποτε.. έτσι;

Ιγνατία μου μακάρι να μη σου έρθει κοπέλα μου..

Κι εγώ περιμένω περίοδο από μέρα σε μέρα αλλά εκτός από κάτι πονάκια ελαφριά κανένα άλλο σύμπτωμα.. Για να δούμε τι θα δούμε!
Παλιά 25-10-10, 12:17   #1555
Silia2002

Προεπιλογή

Καλημερα σε ολες!Μπαινω απ το γραφειο ,για αυτο δεν ειδα καθολου μυνηματα το Σ/Κ.
Λοιπον,εμεις προσπαθουσαμε απο αρχες του 2008.Για να μην τα πολυλογω,μετα απο 2 υστεροσκοπισεις (μια επεμβατικη και μια διαγνωστικη),μια λαπαροσκοπιση (διαγνωστικη),απειρες εξετασεις που εδειξαν θρομβοφιλια,αντισταση στην ινσουλινη και θυροειδη σε μενα,κιρσοκυλη στον συζηγο (μετριο σπερμα) ,4 σπερματεγχυσεις που κατελειξαν σε 2 εγκυμοσυνες και μετα σε δυο αποβολες,αποφασισαμε(ο γιατρος μας δηλαδη) να προχωρισουμε στην εξωσωματικη.Παμε στον Αθανασιου,στο Κεντρο εξωσωματικης Αθηνων.Αυτα!
Παλιά 25-10-10, 12:23   #1556
Silia2002

Προεπιλογή

Παράθεση:
εγω εχω παρει και clomiphene και serpafar,που ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα (απλα το βγαζουν δυο διαφορετικες εταιριες).Εννοειται οτι κανεις περισσοτερα αυγα οταν το παιρνεις,για αυτο ειναι φιαγμενο,αλλωστε.Εγω μια φορα το ειχα παρει μονο του και αλλες 3 σε συνδυασμο με altermon ενεσεις (λιγες ομως).Το κακο με την κλομιφενη γενικοτερα,ειναι οτι μπορει να εχει αρνητικη επιδραση στο ενδομητριο (δηλαδη να το λεπταινει).Σε μενα συνεβει και αυτο,αλλα απο την αλλη χαρης την κλομιφενη εμεινα εγκυος σε διδυμα (που ομως εχασα στον 4ο μηνα,απο ασχετο λογο).

Επισης,εαν καποια γυναικα εχει πολυκυστικες,υπαρχει νομιζω μεγαλυτερη πιθανοτητα να κανει πολλα ωαρια με την κλομιφενη
Παλιά 25-10-10, 13:12   #1557
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα
Βιλυ μου το σχεδον θετικο που ειχες 11η και 12η ειναι θετικο !Ετσι δεν ειναι??
Maybe
Καλημερα Σοφια μου...Οχι δυστυχως τα τεστ ωορηξιας δε λειτουργουν οπως τα εγκυμοσυνης..Για να ειναι θετικο θα πρεπει οι δυο γραμμες να εχουν το ιδιο χρωμα η γραμμη του τεστ να ειναι πιο σκουρα απο την γραμμη του παραθυρου ελεγχου!!!
Τωρα στς 2 ειναι να κανω ενα...Για να δουμε..Εσυ?
ποτε πας για να δεις αυγουλακια?
Παλιά 25-10-10, 13:14   #1558
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα σε ολες με καλα αποτελεσματα!!! εγω ειμαι στην αναμονη για να δω αν ερθει περιοδος(ξουτ απο δω λεμε!!!!!!!!) και εχω αγωνια,περιμενω 29 -30.....βιλλυ μου μην στεναχοριεσαι ,,,κρατα κουραγια για συνεχεια!!! σας σκεφτομαι ολες !!!πολλα φιλια.
Σε ευχαριστω κοριτσακι μου!!!
Ελπιζω να μην αδιαθετησεις......
Μακαρι να εισαι η επομενη με τα ευχαριστα!!!
Φιλακια
Παλιά 25-10-10, 13:17   #1559
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Δομνίνα Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα και καλή βδομάδα να έχουμε..

Βιλλάκι μου γλυκό μη στενοχωριέσαι.. Υπάρχουν κύκλοι και στις γυναίκες που δεν έχουν πρόβλημα κανένα ανωορρηκτικοί.. Μπορεί να είναι ένας από αυτούς... Τώρα που έχουμε βρει το πρόβλημα δεν μας σταματά τίποτε.. έτσι;

Ιγνατία μου μακάρι να μη σου έρθει κοπέλα μου..

Κι εγώ περιμένω περίοδο από μέρα σε μέρα αλλά εκτός από κάτι πονάκια ελαφριά κανένα άλλο σύμπτωμα.. Για να δούμε τι θα δούμε!
Προσπαθω να ειμαι ψυχραιμ, εχεις δικιο!!!!
Και να μην κανω αυτο το μηνα δε λεει κατι!!!
Αρκει που εκανα τους προηγουμενους και που τον επομενο θα μπω σε θεραπεια....
Εγω παντως σου ευχομαι να μην αδιαθετησεις...
Που ξερεις?
Η ελπιδα πεθαινει τελευταια!!!
Φιλακια γλυκιά μου...
Παλιά 25-10-10, 13:19   #1560
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gianna75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια καλημερα!!!!!Καινουρια στη παρεα και πολυ αγχωμενη.Λοιπον εχω δυο κοριτσια 13.5 και 12 ετων και προσπαθουμε για τριτο.Εχω μια μερα καθυστερηση και το χαζοτεστ βγηκε αρνητικο.Επαφες υπηρξαν στις γονιμες μερες μερα παρα μερα.Επειδη ομως ο κυκλος μου κανει κατι νερα,φοβαμαι να παω για χοριακη για να μη φαω τα μουτρα μου!Ειμαι στα 36 και προχωραω ακαθεκτη μεχρι να το σκαρωσω το σπορακι!Αχ! δεν αντεχω αυτη την αναμονη!
Γεια σου Γιαννα!!!
Εχω και εγω ενα γιο 13 ετων...
Σου ευχομαι καλη επιτυχια..
Προσπαθειτε καιρο για το στερνοπουλι?
Παιρνεις καποια αγωγη?:
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές