Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καθαρισα τα φωτιστικά του σαλονιού και της κουζίνας,εκανα τα ντουλάπια της κουζίνας από πάνω και τα ταβάνια οσο εφτανα(τα πολλά πολλά).Εβαλα το σπανακόρυζο και πάω να πάρω από το σχολειο το αγορακι μου.Εχω και σιδερο αλλα δεν το βλέπω να γίνεται,εχουμε και καράτε το απόγευμα...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα

Βλεπω εχετε ανοιξει το θεμα του δευτερου παιδιου, εγω μετα την κορη μου προσπαθουσα να κανω δευτερο και ολες οι ατυχιες του κοσμου επεφταν επανω μου (ειχα 2 παλλινδρομες και μια διακοπη στην 23η εβδομαδα λογω καρδιολογικων προβληματων :cry:)... Ταλαιπωρηθηκα πολυ χωρις να υπαρχει ουσιστικα καμια αιτια για ολα αυτα αλλα τελικα πανω που ελεγα να τα παρατησω ηρθε το αγορακι μου... Ειμαι σιγουρη πως αν το θελετε πολυ θα τα καταφερετε και με το οικονομικο, δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οταν εχεις ηδη τα βασικα απο το πρωτο παιδακι...

Ευχομαι οσες το θελετε να το αποκτησετε :P

Εγω παλι αυτες τις μερες τρεχω παλι σαν την τρελη, σχολαω απο τη δουλεια, να μαζεψουμε τα παιδια, να μαξειρεψω, να φαμε, να διαβασει η μεγαλη, εφτασε το βραδυ και δεν εχω παρει ανασα :confused: Αλλα την υγεια μας να εχουμε ολοι και θα τα καταφερουμε, παλι καλα που δουλευουμε να λεμε ετσι που εχουμε γινει!


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι καταλάβατε, για να είμαι τόση ώρα εδώ, ο μικρός κοιμάται... ή μάλλον... κοιμόταν...

Μόλις ξύπνησε.

Σας αφήνω.

Πάω για παιχνίδι...

Φιλιά σε όλες!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

Βλεπω εχετε ανοιξει το θεμα του δευτερου παιδιου, εγω μετα την κορη μου προσπαθουσα να κανω δευτερο και ολες οι ατυχιες του κοσμου επεφταν επανω μου (ειχα 2 παλλινδρομες και μια διακοπη στην 23η εβδομαδα λογω καρδιολογικων προβληματων :cry:)... Ταλαιπωρηθηκα πολυ χωρις να υπαρχει ουσιστικα καμια αιτια για ολα αυτα αλλα τελικα πανω που ελεγα να τα παρατησω ηρθε το αγορακι μου... Ειμαι σιγουρη πως αν το θελετε πολυ θα τα καταφερετε και με το οικονομικο, δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οταν εχεις ηδη τα βασικα απο το πρωτο παιδακι...

Ευχομαι οσες το θελετε να το αποκτησετε :P

Εγω παλι αυτες τις μερες τρεχω παλι σαν την τρελη, σχολαω απο τη δουλεια, να μαζεψουμε τα παιδια, να μαξειρεψω, να φαμε, να διαβασει η μεγαλη, εφτασε το βραδυ και δεν εχω παρει ανασα :confused: Αλλα την υγεια μας να εχουμε ολοι και θα τα καταφερουμε, παλι καλα που δουλευουμε να λεμε ετσι που εχουμε γινει!

πολυ λυπαμαι....:(

τουλαχιστον σου χαρησε ο Θεουλης τον γιοκα σου!

υγεια να εχουμε,οπως το λες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καθαρισα τα φωτιστικά του σαλονιού και της κουζίνας,εκανα τα ντουλάπια της κουζίνας από πάνω και τα ταβάνια οσο εφτανα(τα πολλά πολλά).Εβαλα το σπανακόρυζο και πάω να πάρω από το σχολειο το αγορακι μου.Εχω και σιδερο αλλα δεν το βλέπω να γίνεται,εχουμε και καράτε το απόγευμα...

μια δουλεια που θελω να κανω απαραιτητα, ντρεπομαι να σας πω τι γινεται εκει πανω:oops:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

Βλεπω εχετε ανοιξει το θεμα του δευτερου παιδιου, εγω μετα την κορη μου προσπαθουσα να κανω δευτερο και ολες οι ατυχιες του κοσμου επεφταν επανω μου (ειχα 2 παλλινδρομες και μια διακοπη στην 23η εβδομαδα λογω καρδιολογικων προβληματων :cry:)... Ταλαιπωρηθηκα πολυ χωρις να υπαρχει ουσιστικα καμια αιτια για ολα αυτα αλλα τελικα πανω που ελεγα να τα παρατησω ηρθε το αγορακι μου... Ειμαι σιγουρη πως αν το θελετε πολυ θα τα καταφερετε και με το οικονομικο, δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οταν εχεις ηδη τα βασικα απο το πρωτο παιδακι...

Ευχομαι οσες το θελετε να το αποκτησετε :P

Εγω παλι αυτες τις μερες τρεχω παλι σαν την τρελη, σχολαω απο τη δουλεια, να μαζεψουμε τα παιδια, να μαξειρεψω, να φαμε, να διαβασει η μεγαλη, εφτασε το βραδυ και δεν εχω παρει ανασα :confused: Αλλα την υγεια μας να εχουμε ολοι και θα τα καταφερουμε, παλι καλα που δουλευουμε να λεμε ετσι που εχουμε γινει!

Νομίζω δεν είναι πρόβλημα τα ρούχα και ο εξοπλισμός ,όσο είναι μωρα.

Προβλημα είναι το μετα.Εξωσχολικές δραστηριότητες ,αγγλικά...Γιατί στο παιδί σου θελεις να προσφερεις το καλύτερο και όχι μόνο σε υλικά αγαθα.

Αλλα και πάλι αν είναι μεγαλύτερη η θέληση για παιδί ,τα παραβλέπεις και προσπαθεις με όσα εχεις.

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και ναι,αν εχουμε υγεία όλα τα αλλα τα παλευουμε.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι τα Χριστούγεννα ήθελα να με πατήσει τρένο από την κούραση! Μου τηλεφωνούσαν πελάτισσες και δεν είχα ραντεβού να τις βάλω!! :? Φέτος έχω μιλήσει ήδη με την πεθερά μου και θα πηγαίνω εκεί το φιογκάκι από νωρίς που και το ζητάει και το κατα-ευχαριστιούνται και οι 2 για να δουλεύω απερίσπαστη... ίδωμεν.

Φέτος να οργανωθείς σωστά, όχι μόνο να αφήνεις το φιογκάκι αλλά να της λές να σου δίνει και τάπερ με φαγητά, δεν είναι κακό....και εμένα όποτε πάω μου δίνει διάφορα που έχει φτιάξει.....αν μπορεί να σε καλύπτει για 2-3 μέρες την εβδομάδα με τάπερ και με το φιογκίδιο θα πετάς μέσα στην εβδομάδα απο δουλειά!!!

Μεγιά το μπουφάν :tongue: :tongue: !!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!τι κανετε?μπορω να πω και εγω τον πονο μου?ειμαι ξενυχτισμενη καθοτι η μπεμπα παρολο που κοιμαται νωρις τα τελευταια βραδια ξυπναει πολλες φορες με κλαμα ηρεμει με αγκαλια την ξαναβαζουμε στην κουνια και μετα απο λιγο παλι τα ιδια..και παλιοτερα το εκανε αλλα επειδη εκανε κολικους θεωρουσαμε οτι ποναει,τωτα τι?τελοσπαντων παρενθεση ηταν στοπ η γκρινια..

Γιωτα εισαι ξενυχτισμενη μεν περιποιημενη δε.χι χι.Υπομονη..

Ειρηνη κοιτα να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.τελειο το μπουφανακι θα το ευχαριστηθει ο μικρος

Χρυσα ειναι οντως απολαυση ο πρωινος καφες με την ησυχια σου

Renata υπομονη με τους μαστορους ειναι για καλο τουλαχιστον

Αφου εφυγε η κορη μου με τον αντρα μου το πρωι εφτιαξα καφε για να στανιαρω καθαρισα τα ψαρακια που αγορασα χθες(αυτο εχει το μενου για σημερα μαζι με σαλατουλα και πατατουλες)καθαρισα την κουζινα,εβαλα σκουπα ξεσκονισα, επλυνα καλα το μπανιο μαζεψα ενα πλυντηριο και ετοιμασα ακομη ενα για το μεσημερι..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην ντρεπεσαι πολύ και εμένα χαλια ηταν!:P:p

να σου πω την αμαρτια μου εχω να τα κανω 2 χρονια! πως περασε ο καιρος ετσι, προπερσυ ημουν εγκυος κ περισυ ηταν πολυ μωρο η μικρη κ τα αμελισα!

παλι καλα που υπαρχουν κ αλλες σαν κ εμενα!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!τι κανετε?μπορω να πω και εγω τον πονο μου?ειμαι ξενυχτισμενη καθοτι η μπεμπα παρολο που κοιμαται νωρις τα τελευταια βραδια ξυπναει πολλες φορες με κλαμα ηρεμει με αγκαλια την ξαναβαζουμε στην κουνια και μετα απο λιγο παλι τα ιδια..και παλιοτερα το εκανε αλλα επειδη εκανε κολικους θεωρουσαμε οτι ποναει,τωτα τι?τελοσπαντων παρενθεση ηταν στοπ η γκρινια..

Γιωτα εισαι ξενυχτισμενη μεν περιποιημενη δε.χι χι.Υπομονη..

Ειρηνη κοιτα να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.τελειο το μπουφανακι θα το ευχαριστηθει ο μικρος

Χρυσα ειναι οντως απολαυση ο πρωινος καφες με την ησυχια σου

Renata υπομονη με τους μαστορους ειναι για καλο τουλαχιστον

Αφου εφυγε η κορη μου με τον αντρα μου το πρωι εφτιαξα καφε για να στανιαρω καθαρισα τα ψαρακια που αγορασα χθες(αυτο εχει το μενου για σημερα μαζι με σαλατουλα και πατατουλες)καθαρισα την κουζινα,εβαλα σκουπα ξεσκονισα, επλυνα καλα το μπανιο μαζεψα ενα πλυντηριο και ετοιμασα ακομη ενα για το μεσημερι..

ομοιοπαθουσες!!!! η περιποιηση με μαρανε!! χαχαχαχα!!!

εμας το μενου εχει μακαροναδα.

ντουρασελ κ εσυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα μην νρεπεσαι καθολου και εγω τωρα τα εκανα μετα απο ενα χρονο καθοτι εγκυος και δεν εμπαινα σε αυτη την διαδικασια..Christie μεγαλη ταλαιπωρια περασες αλλα περασμενα τωρα κρατας το αγγελουδι σου αγκαλια..

Και εγω ειχα φυλαξει ολα τα πραγματα της κορης μου και επειδη ειναι και του ιδιου φυλου στην μικρη δεν χρειαστηκε να αγορασω σχεδον τιποτα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα!

σημερα εχω ηδη ψωμακι κι ετσι δεν χρειαζεται να ζυμωσω, οποτε παει μια δουλεια. εχω ξεπαγωσει δυο κομματια κοτοπουλο και θα τα βαλω στη γαστρα με πατατουλες, απλα και ευκολα. οποτε θα μου μεινει αρκετος χρονος για δουλιτσες! πρεπει να αδειασω το πλυντηριο πιατων, να πλυνω λιγα στο χερι, να μαζεψω τα στεγνα ρουχα και να σιδερωσω 2 πλυντηρια (αφου τελικα χτες δεν το σιδερωσα το ενα), και πρεπει οπωσδηποτε να σκουπισω! αλλες δουλιτσες δεν εχω (ευτυχως), εκτος απο ενα ψιλοσυμμαζεματακι στο σαλονι και ειμαι ετοιμη!

εχτες πηγαμε και το απογευματακι μια βολτιτσα απο τα τζαμπο και χαζεψαμε τα χριστουγεννιατικα.. πολυ πραμα ρε παιδι μου! τελικα πηραμε 3 ζευγαρια καλτσουλες για τον γιωργο, μιας και αρχιζουν να μικραινουν επικυνδυνα οι παλιες! διαλεξα και ενα μπωλακι με ασορτι κουπιτσα για τη μικρη μου γιατι σε λιγο ξεκιναμε φρουτακια! για ημερολογιο που ηθελα δεν ειχαν πολλες επιλογες κι ετσι δεν πηρα κανενα γιατι δεν μου αρεσε κατι.. εχω καιρο ομως, πιστευω θα βρω και αλλου. αυτα τα νεα μας! φιλακια!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Γιωτα μην νρεπεσαι καθολου και εγω τωρα τα εκανα μετα απο ενα χρονο καθοτι εγκυος και δεν εμπαινα σε αυτη την διαδικασια..Christie μεγαλη ταλαιπωρια περασες αλλα περασμενα τωρα κρατας το αγγελουδι σου αγκαλια..

Και εγω ειχα φυλαξει ολα τα πραγματα της κορης μου και επειδη ειναι και του ιδιου φυλου στην μικρη δεν χρειαστηκε να αγορασω σχεδον τιποτα..

1 χρονο μονο εσυ! εγω 2!!! μεγαλη τεμπελα σου λεω!!!

εμενα που μου εχουν δωσει απειρα ρουχα τα ξαδελφια της (ολα κοριτσια!), αυτα που ειναι unisex τα φυλαξα, δεν της τα εβαλα καθολου, τα κρατησα μηπως το 2ο ειναι αγορακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...