the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέα Advertorial @@@@@@@

2 φορές και έναν καιρό!
Το ηλεκτρονικό κατάστημα με showroom στην Άνω Γλυφάδα
Επώνυμα μεταχειρισμένα (second hand) βρεφικά και παιδικά είδη

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 17-10-12, 12:46   #21921
dansem

Προεπιλογή

Τατι, περαστικα και καλη δυναμη οικογενειακως, πακετο μεγαλο φαγατε...
Παράθεση:
Γιατί όμως είμαστε τόσο σίγουροι ότι δεν έχουν παρενέργιες; ποιος το εγγυαται; τα συστατικά τα γνωρίζουμε; δεν κάνω το δικηγόρο του διαβόλου απλά δεν γνωρίζω.
Και εσύ μιλάς για συμπληρωμα στη συμβατική θεραπεία και όχι αντικατάσταση, αυτό είναι άλλο, δεν διαφωνώ. Θέλω πρωτα όμως να δω τι συμβαίνει ακριβώς στον πιτσιρικά μου και αυτό ένας μη παιδονευρολόγος δεν μπορεί να μου πει.
Πολύ χάρηκα με το μυρτάκι σου!!! Μπράβο βρε κοριτσι που πήγαν τόσο καλά τα πράγματα... ταλαιπωρηθηκε όμως το γατάκι σας αλλά και εσεις. Τουλάχιστον όμως το αποτέλεσμα σας δικαίωσε
Κοιτα, εγω το εχω διαβασει αρκετα το θεμα και νιωθω σιγουρη οτι δεν πειραζει που προσπαθω με αλλους τροπους, δεν θα αντεχα την αμφιβολια αλλωστε. Ομως αυτο ειναι που σιγουρα μπορει να σου εξηγησει ενας καλος ομοιπαθητικος ασχετα απο την ειδικοτητα του και μετα να δεις τι κανεις και αν πρεπει να πας σε πιο εξειδικευμενο η οχι. Μπορεις δηλαδη να κλεισεις ενα ραντεβου στο οποιο να πας μονη σου και να ρωτησεις ολες σου τις αποριες. Και μονο αν πειστεις οτι ειναι ασφαλες να το δοκιμασεις.
Σου ξαναλεω, δεν ισχυριζομαι οτι η Μυρτω παει καλα λογω ολων αυτων, μπορει ετσι κι αλλιως αυτη να ηταν η πορεια της. Δε με νοιαζει ομως, και ξερω οτι αν δεν πηγαινε τοσο καλα θα τρωγομουν απιστευτα για το τι αλλο μπορω να κανω, τι δεν εκανα κλπ. Εμεις αλλωστε εχουμε πααααρα πολυ δρομο μπροστα μας, δεν ειναι κατι που περναει. Προς το παρον εχει κανει 8 ναρκωσεις για μετρησεις που βγαινουν καλες, μπορει ομως αυτο να αλλαξει σε οποιαδηποτε επομενη και τοτε θα αρχισει το πραγματικο τρεξιμο.
Παλιά 17-10-12, 13:37   #21922
dansem

Προεπιλογή

Ρεεε, τι ωραια μερα! Βγειτε εξω!
(εγω μεχρι τη βεραντα εφτασα, αλλα ειναι τελεια!)
Παλιά 17-10-12, 14:03   #21923
Afrodite

Το avatar του χρήστη Afrodite

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dansem Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρεεε, τι ωραια μερα! Βγειτε εξω!
(εγω μεχρι τη βεραντα εφτασα, αλλα ειναι τελεια!)
ρεεε, μας δουλέυεις???? Γαμω τον εγκλεισμό μου... Αυριο ομως με την απεργια θα του δωσω να καταλάβει!!!

Μπραβο Δαναη που παει καλα το μικρούλι σου! παντα τετοια!

Τατι, περαστικα και απο δω!

Που ειστε ωρε κοπελες?

Ο χρήστης Afrodite δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-12, 18:04   #21924
YIOUPI

Το avatar του χρήστη YIOUPI

Προεπιλογή

Χαλόοοοοοοοοο
Ωραια μερα όντως αλλά ο σπόρος ήθελε να διαβασουμε (λεμε τώρα) βιβλια..είχε φαει κολλημα κ ετσι κατσαμε μεσα...
Ντανσεμακι, Λεγκούλι είστε πολύ σπουδαίες μαμαδες!!!!Μπράβο σας!!
Λεγκούλι ουτε εγω εχω πεισθει για ομοιο αλλά κανουμε...βεβαια εσυ θελεις να πεισθεις για το οτι δεν δημιουργει παρενεργειες κιολας...λογικο..
Πάντως εμας σε λίγο πιο "σοβαρά" θεματα δεν εχει βοηθησει τα κοριτσια μου..ούτε με τις αλλεργίες τους κ σε μια σοβαρή μολυνση που ειχε πάθει η μικρούλα στο πιπι της το καλοκαιρι τιποτα δεν εκανε....
Με κρυα καρδια την κανω στα κοριτσια λοιπόν....
Αφρούλι...εχω αγχωθει με το καρεκλάκι σου...το χρειάζεσαι άμεσα???
Αυτη κ μαλλον κ την άλλη εβδομαδα ο γιούπης τρεχει σαν τρελός κ αργει πααααααααααρα πολύ...κ δεν θελω να τον πιεσω κι αλλο για να βρει τροπο να συναντηθειτε...
αν ομως υπάρχει καποιος λόγος τότε πες μου πλιζ να τον στριμωξω
Παρλιαρε με εβαλες σε τρελο τριπάκι κ εχω αρχισει να κοιταω τουρτες για τη Λ που γενεθλιαζει τον Γεναρη!!Ελα παναγια μου
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑα αυτο με τη μαμη το ειδα στη φαση που μολις ειχε γεννησει μια γυναικα ενα προωρο κ παρολες τις οδηγειες το κρατησε κ το αναστησε εκεινη!!!
Κολλησα μου αρεσε πολύ αλλά δεν ηξερα πως ειναι σειρά..............!!!!!!
Θυμηθηκα που οταν γεννησα τη μικρουλα μου μου ελεγαν να δωσω το μωρο στο θαλαμο να το ταιζουν εκεινοι κ δεν το δεχτηκα κ τελικα ολα καλα!!!!
Φιλακιαααααααααααααα
Παλιά 17-10-12, 20:16   #21925
galat

Το avatar του χρήστη galat

Περιοχή: Πόρτο Λίλι
Προεπιλογή

Γιουπι σιφουνα, μηπως να αλλαζες ομοιοπαθητικό? Κι εγω δεν ειχα πεισθει, αλλα δεν ειχα θεματα με μολυνσεις αλλεργιες κλπ, μια φοα μονο που σφαδαζε στον πονο στο αυτι η Ειρηνη μετα απο την καψουλα ηταν περδικι σε 1 ωρα. Ε εκει ειπα να δωσω και αλλη ευκαιρία.

Μια φιλη μου επίσης δεν εμεινε ικανοποιημενη με την ομοιοπαθητικη παιδιατρο της, γιατι τα περισσοτερα τα ελεγα απο το τηλ, οποτε πηγε τα μικρα στον δικό της, και την ρωτησε αααααααπειρες λεπτομερεςι κοιταξε το παιδι κλπ και ειδε μαγάλο καλό.

Δηλ εγω ειαμι της αποψης οτι πρεπει αν εισαι τυχερος να σου κατσει καλος ομοιοπαθητικός. Ο οποιοε ειανι γιατρός εννοείται και μπορει να συνεργαστεί ανετα με τον συμβατικο και να συζητησουν για το ιστορικο του παιδιου.

Εγω σοτν καρδιολογο το καλοκαιρι, τολμησα και ρωτησα τι γνωμη του για ομοιοπαθυητικη σε περιπτωση που χρειαστω αγωγη υπερτασης, και μου ειπε, δεν ειμαι αρνητικός, απλα δεν γνωριζω περι του θεματος, σιγουρα ο,τι μπορει καποιος να κανει συνδυαστικά αξίζει δοκιμη. Και πανω που λεεω, πως κι ετσι χαχαχα μου πεταξε και το πλασιμπι εφεκτ, αλλα λεει ακομα και πλασιμπο να ειναι, αν ετσι ηρεμεις και σου πεφτει η πιεση, εμας μας κανει. χαχααχαχα

Τωρα ειδικα στην περιπτωση σου λεγκω θελει πολυ ψαξιμο, και νομιζω δεν θα χρειαστει καν να κανετε τιποτα συμβατικο ή μη....

Παντως γενικά λένε οτι δεν εχουν παρενέργειες γιατι αφενός ειναι φυτικα(δηλ εγω θα φοβομουν τις παρενεργειες των χημικων περισσοτερο ιδιως αν ειναι για πολυ καιρο) αυτο ομως δεν τα κανει ακίνδυνα χαχαχαχα(και το κονιο φυτο ηταν) αφετερου γιατι η αριαωση του ειναι απρα πολυ μεγάλη και ετσι ειναι πρακτικά αδυνατο να προκαλεσουν κατι.

Το μονο που πρεπει να σιγουρεψεις ειανι τυχον αλληλεπιδραση με συμβατικα()που δεν εχουν συνηθως)

Αλλα αυτο δεν χρειαζεται απο τωρα να το σκεφτείς....οταν και αν χρειαστεί ειμαι σιγουρη οτι θα τα δεις ολα τα ενδεχομενα.
Παλιά 18-10-12, 01:05   #21926
Rosalita

Το avatar του χρήστη Rosalita

Προεπιλογή

Γειά σας κορίτσια!

http://www.onalert.gr/stories/kokkin...es-sto-estelle

Mέσα είναι και ο συμφοιτητής μου και φίλος της Λέγκως, Κοδέλας! Ελπίζω να έχει αίσιο τέλος η ιστορία!
Παλιά 19-10-12, 09:40   #21927
Afrodite

Προεπιλογή

Καλημέρα!
Μετα τα youtube, facebook και twitter μας κόψανε και το προσωπικό μας email. Δλδ hotmail, gmail, yahoo κτλ... Σε λιγο, θα μπαινουμε στην εισοδο θα αφηνουμε κινητα, ρολόγια και λοιπα προσωπικα αντικειμενα, θα βγαζουμε τα ρουχα μας και θα φοραμε ποδια εργασίας και θα μπαινουμε!

Ετσι γιατι αλλιως δεν μας αγοράζει κανένας!

Αντε σας αφηνω γιατι θελω να λιμάρω τα νύχια μου!

Παλιά 19-10-12, 09:46   #21928
galat

Προεπιλογή

τι λες ρε Αφδοριτη, ελπίζω να μην σας κοψουν και το παρεντς!!!!

Καλημερα καταρχήν, μολις γυρισα απο τον υπερηχο...

τα πρώτα αποτελέσματα ειναι φυσιολογικά, βεβαια θελει περαιτερω ψαξιμο. Νεφρα, νεφρικες αρτηριες όλα οκ, επινεφριδια οκ, αλλα λεει αν υπαρχει καποιο αδενωμα πολυ μικρο, που δεν ξεφευγει απο τα ανατομια ορια του επινεφριδιου, ο υπερηχος δεν το πιανει και θελει μαγνητικη με σκιαγραφικό.

Οποτε προς το παρον περιμενω τις ειδικες εξετασεις ουρων, που εχουν καποιες ουσιες που εκκρινονται αν υπαρχει τετοιο αδενωμα, αυτες βγαίνουν τριτη απογευμα, θα με φαει η αγωνια μεχρι τοτε!!!!

Επισης σημερα το απογευμα θα παρω και τις αιματολογικες, που ειναι γενικο τσεκ απ και καποιες ορμονες....και για αυτα εχω αγωνια, γενικα μες το αγχος ειμαι χα χα χα

η ταχυπαλμια και το κοκκινο μαγουλακι συνεχιζονται καθημερινως παντως....(χωρις να εχω και τοσο αγχος πια.... ξουτ) χαχαχαχαχα τι να πω....

ο γιατρος μου ελεγε χαλαρωσε θα μου σπασεις το μηχανημα με τους παλμους σου χαχαχαχαχα

τωρα καθομαι σε αναμενα καρβουνα μεχρι το απογευμα γιατι ολα μου περνανε παλι απο το μυαλο οτι εχω, ζαχαρο κλπ.... παρανοιααααααααα

αμαν πια αυτος ο φοβος μου με τα ιατρικοεξεταστικα, με το καλο αν περασουν ολα θα το ψαξω αυτο δεν γινεται με εχει κουρασει....
Παλιά 19-10-12, 09:54   #21929
ggeny

Προεπιλογή

Καλημεραααα

Ολα καλα θα πανε Αθηνουλα , μην ανυσυχεις!!
Ο χρήστης ggeny δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-10-12, 09:59   #21930
galat

Προεπιλογή

ευχαριστω Τζενουλι, μακαρι!
Παλιά 19-10-12, 14:45   #21931
Afrodite

Προεπιλογή

Ρε συ Γαλατουλι, τιποτα δεν θα εχεις... Το ξερω δεν ειναι κουμπακι, αλλα ολα απο το αγχος ειναι. Και εισαι το τριτο ατομο μεσα σε αυτη την εβδομαδα που εχει θεμα με αρυθμιες κτλ που συνδεονται με το αγχος. Το πρωτο ειναι το αδερφι μου που ειναι κ πιτσιρικι 25 χρονων!!! Και τον χαπακωσε και ο γιατρος... Γραψτα όλα κοριτσαρα! Φιλια πολλα!

Παλιά 19-10-12, 16:33   #21932
galat

Προεπιλογή

http://www.talcmag.gr/Ftou-kai-vgain...ios-stratiotis
Παλιά 19-10-12, 19:05   #21933
YIOUPI

Προεπιλογή

Παρλιαρουλα όλα καλά θα είναι!!Εγώ ειμαι σίγουρη!!!
Μην αγχωνεσα παιδί μου!!!
ΩΩΩΩΩΩΩω η παρασταση φαινεται πολύ ωραια!!Θα πάτε??
Το σκεφτομαι κ για εμας!!!
Λες να γνωριστούμε τελικα??
Αφρο δεν με ειπες για το καρεκλιδιο!!!!
Φιλιαααααααααααααααααααααααααααααα
Εντιτ...λες να φταιει ο ομοιο μου???
Εχετε να μου προτεινεται καποιον άλλο??Αν την αλλάξω θα πρεπει να αλλαξω κ παιδιατρο αφού η ομοιο μας ειναι παιδιατρος-ομοιο....
Παλιά 19-10-12, 21:18   #21934
myrto

Το avatar του χρήστη myrto

Προεπιλογή

Ωραία φαίνεται η παράσταση...
Αλλά εγώ γιουπιγιάγια δε θέλω να σε γνωρίσω, τι, νομίζεις ξέχασα τι χυλόπιτα που μου έριξες, άτιμη, επιστράτευσες όλα τα μέσα!!!! Έ, όχι λοιπόν, έχουμε και μια αξιοπρέπεια!

Γαλατούλι μου......φιλιά......όλα καλά να'ναι τα αποτελέσματα....

Θέλω να πάω στο Πόρτα να δω τη ''μικρή γοργόνα'' και στο εθνικό για τον ''μεγάλο περίπατο του Πέτρου'' αν και είναι για πιο μεγάλα παιδιά...χμμμ....μπορεί να πάω και με τις φίλες μου στο κάτω κάτω!!!

Φιλιά!!!!

Ο χρήστης myrto δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-10-12, 22:09   #21935
YIOUPI

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο myrto Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία φαίνεται η παράσταση...
Αλλά εγώ γιουπιγιάγια δε θέλω να σε γνωρίσω, τι, νομίζεις ξέχασα τι χυλόπιτα που μου έριξες, άτιμη, επιστράτευσες όλα τα μέσα!!!! Έ, όχι λοιπόν, έχουμε και μια αξιοπρέπεια!

Φιλιά!!!!

Ποτε παιδάκι μου??Την άνοιξη που είχα πάθει ντουβρουτζά???

Ενταξει λοιπόν...εγώ θα επιμεινω κ που θα πάει θα σε καταφέρω
Λεγε λεγε το κοπέλι.........
Φιλιαααααααα
Παλιά 20-10-12, 10:01   #21936
felinidoc

Το avatar του χρήστη felinidoc

Προεπιλογή

ουφ τον επέστρεψα σπίτι του περιπατητικό...
θέλω και εγώ θέατρα, ότι θετε
εχμ τί ήθελα να πω; α ναι για την ψυχοθεραπεία. Λοιπόν ενώ υποστηρίζω τα χόμπυ και τα ακολουθώ, στην προκειμένη με την Αθηνά μαι χαμπλ οπινιον είναι ότι χρειάζεται κάτι πιο δυνατο. Τί εννοώ... Αν υπάρχει κάτι που δυσκολεύει την καθημερινότητα σου (όπως μια κρίση πανικού) δεν αρκεί να ξεφύγεις από αυτήν (με χόμπυ) αλλά να την αντιμετωπίσεις με κατά μέτωπον επίθεση, να κοιτάξεις προς τα έσω... και αυτό γίνεται με πολλούς τρόπους (με ψυχανάλυση, κάθε είδους γκρουπ θεραπυ, διαλογισμό κλπ) αν και το πιο γρήγορο είναι με φεις του φεις με έναν ψ...αυτά.

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.
Ο χρήστης felinidoc δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-10-12, 11:28   #21937
galat

Προεπιλογή

Φελίνι μαλλον ετσι πρεπει να γίνει, κατι πιο δραστικό μεχρι να μπορεω να εχω περισσοτερο κουραγιο να αντιμετωπισω και να επεξεργαστω τι μου συμβαινει.

Σας ευχαριστω ολες ειναι πολυ σημαντικο για μενα, που σας εχω....

Ηθελα να σας ενημερωσω οτι πηρα τις εξετασεις αιματος χθες, δυστυχως δεν ειναι καλές οι ορμονικές, αυτες που σχετιζονται με επινεφριδια δηλαδη, οι θυρεοειδους και οι αλλες οι γενικες καλες μου φανηκαν, θα τις δει και ο γιατρος βεβαια....

το μονο που με πρηγορει κααααπως ειναι οτι ξερω οτι οι ορμονες αυτες επηρεαζονται και απο το αγχος, οποτε τρεχα γυρευε αν το αγχος της επηρεαζει ή αν λογω της υπερεκκρισης νιωθω αγχος. το αυγο με την κοτα ενα πραγμα.

Τεσπα δεν εχω και πολλη διαθεση οπως καταλαβαίνετε για περισσοτερες λεπτομερειες, το μονο που θελω να σας πω ειναι οτι το πηρα πολυ περισσοτερο ψυχραιμα απο οτι υπολογιζα, και γενικα ειμαι σχετικά καλα απο αγχος κλπ. Το εχω βαλει πεισμα να μην με ριξει παλι και ως τωρα κατι γινεται.

Τωρα απλα υπομονη μεχρι τριτη απογευμα που θα παρω και τα υπολοιπα και να δω τι θα μου πει ο γιατρος.

Φιλιά γκερλς.
Παλιά 20-10-12, 11:36   #21938
galat

Προεπιλογή

Αυριο θα παω παντως καπου οπουδηποτε, ετσι μια εκδρομουλα, εστω και καταναγκαστικα, δεν θελω να επιτρεψω στην κουτρα μου να παιξει το παιχνιδακι που ξερει καλα να παιζει, δηλ να γεμιζω με αρνητικες σκεψεις και αγωνια κλπ....

Μαλλον για κανα ναυπλιο λεμε να δουμε....και χωρις παιδια, θα τα αφησω και τα δυο πρωτη φορα στη μαμυ, ετσι να το ευχαριστηθω περισσοτερο...
Παλιά 20-10-12, 11:54   #21939
YIOUPI

Προεπιλογή

Γκαλατιδι εσύ λες πως δεν ειναι καλές οι ορμονικες κ οχι ο γιατρος ε??
Οπότε περίμενε καλυτερα να σου πει ο ειδικος ε????
Τελικα φευγουμε τώρα για τη μάμυ όπότε ουτε εμεις θα ειμαστε στο θεατρακι αυτη την Κυριακη!!
Σας αφηνω κ φευγω!!
Καλα να περάσετε!!!!
Παλιά 20-10-12, 12:26   #21940
Afrodite

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο YIOUPI Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφρο δεν με ειπες για το καρεκλιδιο!!!!
μην αγχωνεσαι παιδι μου, θα σας παρω εγω οταν ειναι να το δωσω. 10 λεπτα υποθεση ειναι, αλλα και γω φευγω σαν κυνηγημενη για να προλαβψ σχολικο... Δεν επειγει τωρα, οταν ερθει η ωρα θα βρεθει ο χρονος! Σμουτς!

Μυρτουλι να χαιρεσαι τον σουπερμαν!

Γαλατουλι να πας εκδρομουλα βεβαιως βαβαιως και να χαλαρωσεις. Και αμα μπορεις να πατε και με παρεα (χωρις παιδια).
Μου φαινεται οτι απλα τα διογκωνεις στο κεφαλάκι σου ολα λογω του οτι σε εχει παρει απο κατω. Αντιμετωπισε τα φεις του φεις που λέει και η γιατρεσσα μας και θα δεις οτι δεν ειναι τιποτα σπουδαιο, ολοι περναμε τετοιες φασεις, και συ σιγουρα εχεις ξαναπερασει,ε?
Οσο για τα αποτελεσματα, ασε να σου πει ο ντοκτορ! Πολλες πολλες αγκαλιές.

Ευτυχως τελικα μας αφηνουν να μπουμε στο προσωπικο μας μέιλ απο τη δουλεια. φαγανε πολυ κραξιμο φαινεται που το κοψανε. Ετσι γιατι Σαββατιατικο και να μην εχω μέιλ θα μου κακοφαινοτανε!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 20-10-12, 16:09   #21941
Rosalita

Προεπιλογή

Τι χούντα στη δουλειά! Ευτυχώς βάλαν νερό στο κρασί τους!

Αθηνούλα, όλα καλά θα πάνε! Στα ξανάπα, στα ξαναλέω! Φιλάκια!
Παλιά 20-10-12, 16:12   #21942
dansem

Προεπιλογή

Η παρανοια λοιπον δεν ειναι αποκλειστικο μας προνομιο. Αν και, τωρα που το σκεφτομαι, πιστευω πως οι αρχαιοι ελληνες την ανακαλυψαν και την πηγαν στην Αμερικη. Ναι, σιγουρα, ειναι δικη μας. Η Bachmann ειναι ελληνιδα και δεν το ξερει...

(διαβαστε τα πρωτα σχολια, αυτο με τα nachos και τα καρτελ τα σπαει...)

http://dailycurrant.com/2012/09/28/b...chool-lunches/

[σορι, ειναι στα αγγλικα, δεν μπορεσα να την βρω στα ελληνικα την ειδηση]

Καλο ΣΚ σε ολες!
Παλιά 20-10-12, 16:17   #21943
Rosalita

Προεπιλογή

Καλά, η γυναίκα είναι πυροβολημένη! Κάποια συγγένεια με την κυρία Μιχαλολιάκου?????
Παλιά 20-10-12, 17:37   #21944
felinidoc

Το avatar του χρήστη felinidoc

Προεπιλογή

The Daily Currant is an English language online satirical newspaper that covers global politics, business, technology, entertainment, science, health and media. It is accessible from over 190 countries worldwide - now including South Sudan.
Our mission is to ridicule the timid ignorance which obstructs our progress, and promote intelligence - which presses forward.

Q. Are your newstories real?
A. No. Our stories are purely fictional. However they are meant to address real-world issues through satire and often refer and link to real events happening in the world

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.
Ο χρήστης felinidoc δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-10-12, 21:28   #21945
galat

Προεπιλογή

ε μα πες το ετσι!
Παλιά 20-10-12, 21:31   #21946
galat

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Afrodite Εμφάνιση μηνυμάτων

Γαλατουλι να πας εκδρομουλα βεβαιως βαβαιως και να χαλαρωσεις. Και αμα μπορεις να πατε και με παρεα (χωρις παιδια).
Μου φαινεται οτι απλα τα διογκωνεις στο κεφαλάκι σου ολα λογω του οτι σε εχει παρει απο κατω. Αντιμετωπισε τα φεις του φεις που λέει και η γιατρεσσα μας και θα δεις οτι δεν ειναι τιποτα σπουδαιο, ολοι περναμε τετοιες φασεις, και συ σιγουρα εχεις ξαναπερασει,ε?
Οσο για τα αποτελεσματα, ασε να σου πει ο ντοκτορ! Πολλες πολλες αγκαλιές.

Ευτυχως τελικα μας αφηνουν να μπουμε στο προσωπικο μας μέιλ απο τη δουλεια. φαγανε πολυ κραξιμο φαινεται που το κοψανε. Ετσι γιατι Σαββατιατικο και να μην εχω μέιλ θα μου κακοφαινοτανε!
Ευχαριστω Αφροδιτούλιιιιιιι

ναι θα παμε με παρεα και χωρίς τεκνα, αν και τους βλεπω λιγο απροθυμους για εκδρομη τους φιλους, ε το πολυ να παμε για κανα καφε ανθρωπινο και φαγητο, κι αυτο καλό είναι!
Παλιά 21-10-12, 00:38   #21947
Rosalita

Προεπιλογή

Φελίνι!!!!!!! Είπα και γω!!! Από την κυρία πάντως του προέδρου δεν θα το θεωρούσα απίθανο! Να απαγορευτεί το κρουασάν στα σχολεία!!!!!!χαχαχα
Παλιά 21-10-12, 13:45   #21948
dansem

Προεπιλογή

Ελα μπραβο ρε Τατι! Χαχαχαχ κι εμεις το χαψαμε ολοι και ειχαμε τρελλαθει... Δε σκεφτηκα καν να το ψαξω, διαβαζα και τα σχολια που ελεγαν οτι βρε μηπως ειναι πλακα και το πιστευα ακομα περισσοτερο. Παω να στειλω μειλ στο φιλο που ειχε ερθει και μας το εδειχνε.
Φιλια σε ολες σας!
Παλιά 22-10-12, 11:09   #21949
myrto

Προεπιλογή

Kαλόοοοοο το daily currant!!!! Eίναι σαν το mufanet του Ν.Ζαχαριάδη...πολλές φορές έχω δει να αναπαράγουν ειδήσεις από το μούφανετ περνώντας τες για αληθινές! Επίσης βλακειούλες του πιτσιρίκου σε φέισμπουκ ή τουίτερ να γίνονται είδηση!

Αθηνά, πως πέρασες τελικά; Πήγατε εκδρομούλα;;;

Είδα αυτό
στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών και μ'άρεσε πολύ....

Θα κάνω γκαλοπ γιατί έχω τρελλά νεύρα. Ξυπνάμε στις 7 και σήμερα πήγαμε σχολείο στις 8.30!!! Πόση ώρα σας παίρνει να ετοιμαστείτε;;;;;; Είναι δυνατόν να θέλουμε μιάμιση ώρα;;;;

Παλιά 22-10-12, 11:10   #21950
myrto

Προεπιλογή

Α, να και το μούφα-νετ:

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.moyfanet

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 22-10-12, 11:17   #21951
galat

Προεπιλογή

Πηγαμε τελικά για καφέ στην πολιτεία (κρυυυυυυυοοοοοο .... γενικά! χαχαχαχα) και για φαγητο μετά , αλλα το ευχαριστηθηκα πολυ γιατι πηγαμε ανευ τεκνων. λειπαμε 6-7 ωρες μια χαρα....

ενταξει η κουμπαρα με ηρεμησε και παλι αρκετα, τι να πω ειμαι τερας αψυχραιμίας χαχαχαχα

Σήμερα το ειχε η μερα φαίνεται γιατι και η ΕΙρηνη εκανε κονξες (ετσι γραφεται καλε?) με το ντυσιμο, με τα παπουτσια κλπ....ηθελε ντε και σωνει πεδιλα και το καλοκαιρι ντε και σωνει σπορτεξ..... αλλες καααααλτσες, αααααλη μπλουζα γιαι αυτη εχει λαστιχοοοοοοοοοοοο , ο,τι ναναι.

μετα γκρινια γιατι το παγουρινο το ξεχασαμε, μετα γιατι το βαλαμε στην τσαντα ενω ηθελε μονη, χιλια δυο.

αλλα γενικα γρηγορα ετοιμαστηκε.

Τι να σου πω, φανταζομαι οτι ολα τα γνωστα τα κανεις (προετοιμασια απο το βραδυ κλπκλπ) αν συνεχιζε πολυ καιρό και με καθυστερουσε, προσωπικά θα την πηγαινα με τις πυτζαμες νομιζω χαχαχαχα, πλακα πλακα το ειχε προτείνει αυτο η ψαγμενη δασκαλα της Ειρηνη, αλλα φυσικα ομως-κατι αδυνατο-πρεπει να εισαι απολυτα ηρεμος και ψυχραιμος, σαν να σεβασαι την επιλογη να μην θελει να ντυθει...

Μπορείς επίσης να προτείνεις-εξαρταται γιατι συνηθως ολες εχουν τη μυγα στο απσθι τους- στη δασκάλα να τους μιλήσει για το θεμα ντυνομαι πλενομαι ετοιμαζομαι για σχολειο, με τη μορφη ενός σκετς ή κατι τετοιο, γιατι τις δασκαλες τις ακουν ευλαβικα συνηθως.....
Παλιά 22-10-12, 11:24   #21952
myrto

Προεπιλογή

Μα το θέμα είναι ότι δεν μου κάνεις πια ιδιαίτερες κόνξες στο ντύσιμο, ντύνεται μόνη της και μια χαρά, δηλαδή κόψαμε στέμματα και άλλες αηδίες!

Γιαυτό αναρωτιέμαι που διάολο καθυστερούμε! Ξυπνάμε, τρώμε, κάνουμε τσίσα (άντε και κακά), πλένουμε δόντια, ντυνόμαστε, φεύγουμε. Ε, αυτό σήμερα μας πηρε 1,5 ώρα!!!! Και έχω και την αίσθηση ότι συνεχώς τους λέω ''άντε'' και ''αντε, γρήγορα''.....Κάτι δεν κάνουμε καλά μάλλον.....

Παλιά 22-10-12, 11:26   #21953
Elenikat

Προεπιλογή

Εμείς ξυπνάμε 7.10 και κατεβαίνει η Ιφιγένεια στο σχολικό 7.50. Βέβαια είναι και Χαβιέ μαζί και την κατεβάζει εκείνος και συνήθως φεύγω εγώ με Αλέκο κατά τις 8.
Αλλά οι δημοκρατικές διαδικασίες δεν ισχύουν το πρωί... Και ούτε τηλεόραση... Γιατί την ακούω την τηλεόραση ότι την χρησιμοποιούν πολλοί αλλά αν την ανοίξω εγώ ούτε στις 11 δεν θα ετοιμαστούν...
Άφρο η Ιφιγένεια με πολύ ντροπή και νάζι μου είπε ότι ο Άγγελος της έδωσε το βραχιόλι να το φοράει... Σε αγαπάει τη ρώτησα ΝΑΙ μου είπε και τον αγαπάω κι εγώ!!!
Ετοιμάσου!
Παλιά 22-10-12, 11:29   #21954
myrto

Προεπιλογή

Ποιά τηλεόραση καλέ, άμα βλέπαμε και τηλεόραση ακόμα στο σπίτι θα' μασταν!
Δηλαδή σε 40 λεπτά είστε έτοιμοι....χμμμμ....

Παλιά 22-10-12, 11:34   #21955
Elenikat

Προεπιλογή

εεε όχι χωρίς ιστορίες βέβαια.. Και την Ιφιγένεια την ντύνω εγώ... Ο Αλέκος όλα μόνος του, και δεν μπορώ να πω ότι τρώει ιδιαίτερο πρωινό η Ιφιγ... Αρχίζει μετά η ακατάπαυστη όρεξή της...
Παλιά 22-10-12, 11:44   #21956
galat

Προεπιλογή

Ααααα Μυρτω εμεις δεν τρωμε πρωινο...τρωει στον σταθμό, αλλιως 2 ωρες θα καναμεεεεε

Καμια φορα το καημενο το Ρηνιω ξυπναει νωριτερα μονη της, ντυνεται παπουτσια ολα και παει στον μπαμπα της και τον ξυπναει χαχαχαχαχαχα εχει γινει 3-4 φορες κι αυτο.

και η τηλεόραση νο νο νο καποιες φορες το εκανε ο βαγγ για να σταμτησει το κλαμα κλπ αλλα χειροτερα χαζευε....

Φετος παντως φτου φτου γενικα παει πολυ πιο προθυμα στο σχολείο.... (πεταει βεβαια και κανενα, καλα ποσες φορες θα παμε πιαο σε αυτο το σχολειο, πηγαμε παρα πολλες! -για παιδοτοπο θα το εχει περασει χαχαχαχα-)
Παλιά 22-10-12, 11:51   #21957
myrto

Προεπιλογή

Χαχαχαχα, σαν το Μάριο....την πρώτη μέρα πάει οκ, κύριος. Την δεύτερη τον ξυπνάω, μου λέει ''έχω σχολείο;'', ''ναι'' του λέω, ''ΜΑ ΑΦΟΥ ΠΗΓΑ ΧΘΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!''....

Ουφ....εντέλει μάλλον θέλει πιο πολύ ζόρισμα, απλώς δεν μου πάει η καρδιά να τα στρεσάρω πρωί-πρωί.....

Παλιά 22-10-12, 11:55   #21958
Afrodite

Προεπιλογή

Χα χα, εδω υπάρχει ενας ερωτας μεγάλος!!!
Καλα τηλεοραση ουτε για αστειο, θα αποβλακωθουν παντελως! Οχι εμεις δεν αργουμε γενικα. Βεβαια συνηθως ο Αγγελος παει μισοϋπνωμενος. Αλλα παιζει πολυ οργανωση δλδ ξυπναμε εμεις στις 6, τρωμε ντυνομαστε πλενομαστε, εχω ετοιμα τα ρουχα τους, φαγητα τους απο την προηγουμενη ή τα τελειωνω εκεινη την ωρα και μετα ξυπναμε τα παιδια στις 6.20 και ετοιμαζονται και αυτα (τα βοηθαμε εκεινη την ωρα να μην καθυστερουμε-ειδικα τον Αγγελο) και κατεβαινουν να φανε και να πλυνουν δοντια. Φευγω εγω στις 6,45 και μετα απο λιγο και ο Σ με τα παιδια. Μας παιρνει μισαωρο plus αυτη η διαδικασια! Αυτο που μας καθυστερει μερικες φορες ειναι ο αποχαιρετισμος μου που μπορει να παρει και ενα τεταρτο... μαμα αγκαλια, καλη δουλεια, καλα να περασεις, καλα χριστουγεννα, να προσεχεις μην τρακαρεις και αντε αλλη μια αγκαλια κοκ.

Παλιά 22-10-12, 13:27   #21959
sofuka

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο galat Εμφάνιση μηνυμάτων
, προσωπικά θα την πηγαινα με τις πυτζαμες νομιζω χαχαχαχα,
To έχω κάνει χαχα! Στον Κίμωνα! Δηλαδή δεν χρειάστηκε τελικά, γιατί μόλις βγήκαμε έξω με τις πιζάμες και περιμέναμε το ανσανσέρ πλάνταξε στο κλάμμα ζητώντας να του βάλω τα ρούχα του! Τα είχα πάρει μαζί μου και τον έντυσα στο ανσανσέρ χαχα!

Καλημέρα κόρες!
Παλιά 22-10-12, 13:31   #21960
sofuka

Προεπιλογή

Μην κομπλάρετε, αλλά ποτέ δεν μου πήρε πάνω από μισή ώρα με 20 λεπτά σε μωρό. Μετά τα 3-4 έτη, μπορούν και σε 5 λεπτά να είναι έτοιμα άμα χρειαστεί, αλλά συνήθως τα ξυπνάω ένα μισάωρο πριν να φύγουν για να ετοιμαστούν με το πάσο τους χωρίς φωνές. Είναι έτοιμοι για λοκατζήδες τα παιδιά μου! Τώρα πχ. ξυπνάω την Ευτ. 8παρά 5 και την Αριστέα 8.00 και στις 8.20 ξεκινάμε για το νηπιαγωγείο.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές