Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Έχω να μπω εδώ 2 ολόκληρους μήνες... λόγω διακοπών!

Μην τα πολυλογώ... μου πήρε σχεδόν εβδομάδα να συνεφέρω το σπίτι που ζούσε μονος του για 2 μήνες ο άντρας μου (η παράπλευρη απώλεια ήταν μια ορχιδέα-δώρο). Ξεπατώθηκα σε δουλειές (παντζούρια, κάσες, πόρτες, σοβατεπιά, κάγκελα μπαλκονιού, τέντες, με διαλείμματα σε πλυντήρια, σιδερώματα, μαγειρέματα και .... για κερασάκι στην τούρτα τάισμα μωρού (ζωγραφική πατώματος δηλαδή) και ενδιάμεσους θηλασμούς... Ουφ!!!!

Σήμερα όμως απόλαυσα το καθαρό σπιτάκι μας, μαγείρεψε ο αντρούλης μου, και εγώ με τη μεγάλη μου ετοιμάσαμε ετικέτες για τις μαρμελάδες που φτιάξαμε το καλοκαίρι, να τις δώσουμε στις δασκάλες μας.

Και ψάχνοντας βρήκα κάτι για σένα Ειρηνάκι μου γλυκό... δωράκι site για ιδέες: http://www.burkatron.com/search/label/nails

Πω-πω... από την μία λέω "εύγε μικρό μου 2 μήνες εκτός" είναι όνειρο!!! Και από την άλλη... πραγματικά κουράστηκες πολύ παιδάκι μου! Εκανες τα πάντα!

Τουλάχιστον τώρα είσαι σε θέση να ηρεμίσεις και να απολαύσεις!!! ;);)

Τι γλυκιά κίνηση!!! Ευχαριστώ τόσο που μπήκες στον κόπο και μόνο!! :P:p:p Πάντα χρειάζομαι έμπνευση στη δουλειά! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόλις μπήκα σπίτι,είχα πάει στη κουμπάρα μου η οποία μετακόμισε πριν 3 μήνες,το τονίζω αυτό, δεν είχα πάει σπίτι της ακόμα, μου έλεγε μόλις τακτοποιηθώ και μετά κτλ.

Σήμερα το μεσημέρι που μιλήσαμε στο τηλέφωνο ήταν χάλια ψυχολογικά.

Έχει ένα μωρό και μου έλεγε οτι στο σπίτι γίνεται χαμός και έχει παραιτηθεί απο κάθε προσπάθεια μιας και ο σύζυξ είναι φευγάτος, της λέω έρχομαι ΤΩΡΑ.

Σε 20 λεπτά έφτασα και τι είδα? τον απόλυτο χαμό!

Πράγματα σε κούτες,ρούχα πεταμένα,εκείνη με νεύρα,το μωρό να κλαίει,η κουζίνα μεσα στα πιάτα και τις απλυτες κατσαρόλες.

Η κοπέλα δεν έχει καμμία απολύτως βοήθεια και αυτό που θέλω να ακούσετε όλες οι νέες μανούλες είναι ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ,είναι απλό,μια γιαγιά,μια φίλη κάποιος τελος πάντων μπορεί να διαθέσει μερικές ωρες, σπίτι και μωρό είναι μεγάλο πακέτο!

Τι έκανα εγώ? Με το που μπήκα και το μικρό έκλαιγε της λέω πήγαινε στο δωμάτιο και ασχολήσου με το παιδί και άρχισα

- Μπήκα στη κουζίνα και έπλυνα νεροχύτη,μάζεψα σκουπίδια,έβαλα πλυντήριο πιάτων.

-Έστρωσα τους καναπέδες ώστε στο μάτι να υπάρχει η αίσθηση της τάξης

-Στοίβαξα ΟΛΕΣ τις κούτες σε μια μεριά στο σαλόνι

-Εβαλα ένα πλυντήριο ρούχων,άδειασε το μπάνιο απο ρούχα και έκανα και εκεί μια τακτοποίηση.

Το μπεμπέ αφού έφαγε,το έκανε μπανάκι,το έβαλε για ύπνο.Μάζεψε εκείνη και το παιδικό.

Της λέω μπες να κάνεις ένα μπάνιο με την ησυχία σου,πρώτη φορά στα 10 χρόνια που τη ξέρω την είδα άλουστη και φρίκαρα,είναι ζήτημα να κοιμάται 2 ώρες τη μέρα.

Μέχρι να κάνει μπάνιο είδα τι είχαν οι κούτες,σχεδόν όλες βιβλία,η βιβλιοθήκη έτοιμη στη θέση της, οπότε πήρε βετεξ και άρχισε να τοποθετεί!!!

-οσο εφτιαχνε εκείνη τη βιβλιοθήκη έπιασα το μπαλκόνι,τα μπαμπού έπιπλα στοιβαγμένα στην άκρη,ήθελε ένα απλό πλύσιμο με λάστιχο και τα έβαλα στη θέση τους.

-Άπλωσα και το πλυντήριο που τελείωσε.

-Μετά πιάσαμε οι δυο μας τις ντουλάπες και έγιναν τέλειες.Τακτοποιήθηκαν όλα τα ρούχα που ήταν σε σακ βουαγιαζ και σακούλες,Αδειασε ο τόπος.Ανεβάσαμε και στο πατάρι τις αποσκευές,το οποίο ήταν άδειο.

-Οι κούτες άδειασαν το σαλόνι επιτέλους

-Μαζέψαμε 5 σακούλες με ρούχα για δόσιμο

-1 κούτα με ξενόγλωσσα βιβλία που δεν ήθελε

-Μερικά πιατικά που ήταν μονά.

Τα κατέβασα και στη πυλωτή να μη τα βλέπει μέχρι αύριο που θα δοθούν.

Σε επτά ώρες οι δύο μας το τακτοποιήσαμε κάτι που πριν φαινόταν βουνό,όχι γιατί εγώ είμαι η σούπερ γρήγορη αλλά γιατί είμαι πιο ξεκούραστη,δεν έχω παιδάκι να με ξενυχτάει τα βράδια και έχω μια καλή αίσθηση οργάνωσης.

Ασε που ο κουμπάρος μου είναι ο πιο αναβλητικός άνθρωπος που υπάρχει και δεν τη βοηθάει πουθενά. Απόψε είχε πάει για καφέ-ποτό-χαζοκουβέντα και έχω περιέργεια τι θα της πει όταν πάει και δει το σπίτι!

Αύριο θα πάω να της κάνω το σίδερο και να τα τακτοποιήσουμε όλα,δεν φαντάζεστε πόσο χάρηκα απόψε!!!!!!

Μπράβο βρε Αντιγόνη, το διάβασα και μου έφτιαξε η διάθεση!:) Έχουμε μετακομίσει κι εμείς εδώ και ένα μήνα αλλά είμαστε λίγο καλύτερα τώρα.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και ο άντρας μου στον "χορό" της τακτοποίησης.

Στο δωμάτιο του φιόγκου, πάνω στην συρταριέρα του, είχαμε μία μικρή τηλεορασούλα, η οποία ήταν πολύ παλιά και δεν έπαιρνε αποκωδικοποιητή. Οπότε, την έβγαλε από κει {θα τηλεφωνήσω αύριο στους ΡΕΤΟ}, καθάρισα καλά το εξωτερικό της συρταριέρας και στέγνωσε.

Στην αποθήκη μας, σ' ένα ράφι dexion, είχα το παλιό μου {από όταν ήμουν "εργένισσα"} ραδιοκασετόφωνο και αποφασίσαμε να το βάλουμε στον φιόγκο. Και ν' αδειάσει το ράφι και ν' ακούει μουσική το φιογκάκι που του αρέσει πολύ και τώρα μεγαλώνει... :P

Το κατέβασε, το τοποθέτησε, το ξεσκονίσαμε και τώρα δείχνει υπέροχο! Ο φιόγκος δε, έχει λυσσάξει.. όλο πάει και βάζει μουσική και χορεύει!!! :mrgreen::mrgreen: Μεγαλώνει το αγοράκι...!

Στην αποθήκη δε, εξοικονόμησα το ένα τέταρτο ενός ραφιού dexion...! ;)

{και στην αποθήκη θα μπω κάποια στιγμή για ξεκαθάρισμα και ξανα-ματα-τακτοποίηση}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Ειρηνάκι μου είστε πράγματι πολύ τυχεροί που έχετε την δυνατότητα να επιλέξετε ανάμεσα σε πάμπολλες εναλλακτικές διασκέδασης-ψυχαγωγίας!Εμείς εδώ αυτό το τριήμερο που άλλαξε απότομα ο καιρός δεν έχουμε καμιά εναλλακτική,να πάμε μια βόλτα με τον μικρό μας...Ούτε σε παιδότοπο!Δεν έχουν ετοιμαστεί για τον χειμώνα ακόμα.

Και τι ωραία που έβαλες τα "καλά"σας στο τραπέζι σήμερα!!!

Πότε θα μεγαλώσει και το δικο μου σπορίδιο,να κάνω κι εγώ το ίδιο...Ουου εχω καιρό

Σε καταλαβαίνω, περιστερίδιο μου!!! :rolleyes::rolleyes: Είναι εκνευριστικό να μην έχεις εναλλακτικές... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Αντιγόνη, το διάβασα και μου έφτιαξε η διάθεση!:) Έχουμε μετακομίσει κι εμείς εδώ και ένα μήνα αλλά είμαστε λίγο καλύτερα τώρα.

Κοριτσάκι μου!!!!!!

Τι έγινε?? Πως τα βλέπεις εκεί? πως είστε???


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και από εμενα

Σημερα βγηκαμε για φαγητο με ενα συναδελφο του αντρα μου τη γυναικα και τη μπεμπουλα τους.

Εβαλα τη μικρη και της χαρισε ενα πανινο βιβλιο που εμεις ελαχιστα ειχαμε χρησιμοποιησει.

Εχω βαλει και εγω τον αντrα μου στο χωρο της τακτοποιησης. Τακτοποιησε κατι λογαριασμους και τα γραμματοσημσ του. Θελει και αλλα εκπαιδευσh αλλα τα παει καλά στο διατηρω το χωρο μου τακτοποιημενο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα σπίτι,είχα πάει στη κουμπάρα μου η οποία μετακόμισε πριν 3 μήνες,το τονίζω αυτό, δεν είχα πάει σπίτι της ακόμα, μου έλεγε μόλις τακτοποιηθώ και μετά κτλ.

Σήμερα το μεσημέρι που μιλήσαμε στο τηλέφωνο ήταν χάλια ψυχολογικά.

Έχει ένα μωρό και μου έλεγε οτι στο σπίτι γίνεται χαμός και έχει παραιτηθεί απο κάθε προσπάθεια μιας και ο σύζυξ είναι φευγάτος, της λέω έρχομαι ΤΩΡΑ.

Σε 20 λεπτά έφτασα και τι είδα? τον απόλυτο χαμό!

Πράγματα σε κούτες,ρούχα πεταμένα,εκείνη με νεύρα,το μωρό να κλαίει,η κουζίνα μεσα στα πιάτα και τις απλυτες κατσαρόλες.

Η κοπέλα δεν έχει καμμία απολύτως βοήθεια και αυτό που θέλω να ακούσετε όλες οι νέες μανούλες είναι ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ,είναι απλό,μια γιαγιά,μια φίλη κάποιος τελος πάντων μπορεί να διαθέσει μερικές ωρες, σπίτι και μωρό είναι μεγάλο πακέτο!

Τι έκανα εγώ? Με το που μπήκα και το μικρό έκλαιγε της λέω πήγαινε στο δωμάτιο και ασχολήσου με το παιδί και άρχισα

- Μπήκα στη κουζίνα και έπλυνα νεροχύτη,μάζεψα σκουπίδια,έβαλα πλυντήριο πιάτων.

-Έστρωσα τους καναπέδες ώστε στο μάτι να υπάρχει η αίσθηση της τάξης

-Στοίβαξα ΟΛΕΣ τις κούτες σε μια μεριά στο σαλόνι

-Εβαλα ένα πλυντήριο ρούχων,άδειασε το μπάνιο απο ρούχα και έκανα και εκεί μια τακτοποίηση.

Το μπεμπέ αφού έφαγε,το έκανε μπανάκι,το έβαλε για ύπνο.Μάζεψε εκείνη και το παιδικό.

Της λέω μπες να κάνεις ένα μπάνιο με την ησυχία σου,πρώτη φορά στα 10 χρόνια που τη ξέρω την είδα άλουστη και φρίκαρα,είναι ζήτημα να κοιμάται 2 ώρες τη μέρα.

Μέχρι να κάνει μπάνιο είδα τι είχαν οι κούτες,σχεδόν όλες βιβλία,η βιβλιοθήκη έτοιμη στη θέση της, οπότε πήρε βετεξ και άρχισε να τοποθετεί!!!

-οσο εφτιαχνε εκείνη τη βιβλιοθήκη έπιασα το μπαλκόνι,τα μπαμπού έπιπλα στοιβαγμένα στην άκρη,ήθελε ένα απλό πλύσιμο με λάστιχο και τα έβαλα στη θέση τους.

-Άπλωσα και το πλυντήριο που τελείωσε.

-Μετά πιάσαμε οι δυο μας τις ντουλάπες και έγιναν τέλειες.Τακτοποιήθηκαν όλα τα ρούχα που ήταν σε σακ βουαγιαζ και σακούλες,Αδειασε ο τόπος.Ανεβάσαμε και στο πατάρι τις αποσκευές,το οποίο ήταν άδειο.

-Οι κούτες άδειασαν το σαλόνι επιτέλους

-Μαζέψαμε 5 σακούλες με ρούχα για δόσιμο

-1 κούτα με ξενόγλωσσα βιβλία που δεν ήθελε

-Μερικά πιατικά που ήταν μονά.

Τα κατέβασα και στη πυλωτή να μη τα βλέπει μέχρι αύριο που θα δοθούν.

Σε επτά ώρες οι δύο μας το τακτοποιήσαμε κάτι που πριν φαινόταν βουνό,όχι γιατί εγώ είμαι η σούπερ γρήγορη αλλά γιατί είμαι πιο ξεκούραστη,δεν έχω παιδάκι να με ξενυχτάει τα βράδια και έχω μια καλή αίσθηση οργάνωσης.

Ασε που ο κουμπάρος μου είναι ο πιο αναβλητικός άνθρωπος που υπάρχει και δεν τη βοηθάει πουθενά. Απόψε είχε πάει για καφέ-ποτό-χαζοκουβέντα και έχω περιέργεια τι θα της πει όταν πάει και δει το σπίτι!

Αύριο θα πάω να της κάνω το σίδερο και να τα τακτοποιήσουμε όλα,δεν φαντάζεστε πόσο χάρηκα απόψε!!!!!!

Μπράβο κοριτσάκι και στις δύο σας. Η αλήθεια είναι ότι όταν σε πάρει η μπάλα και είσαι τόσο κουρασμένη και χωρίς βοήθεια είναι δύσκολο να πάρεις μπρος. Το μόνο που χρειάζεται όμως λίγη βοήθεια για αρχή. Μπράβο σου και πάλι μπράβο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κόρες, μόλις ανέβασα στο blog μας ένα άρθρο σχετικά με τα πανωφόρια.

Θα το ανεβάσω και εδώ, αργότερα.

Εφτιαξα τυροπιτάκια για βραδυνό αλλά και για το σχολείο του φιόγκου αύριο.

Πάω να ετοιμάσω το μπάνιο για να κάνει το φιογκάκι και μετά εμείς και τα λέμε αργότερα.

Σας φιλώ κοριτσάκια μου.

Υ.Γ. Έλαβα ένα μήνυμα από μία φίλη που μας παρακολουθεί αλλά δεν γράφει {δεν λέω εδώ το όνομά της γιατί δεν ξέρω αν θέλει η κοπέλα}.... τι να σας λέω....! Με ξετρέλανε!!! Την ευχαριστώ και εδώ! Κάτι τέτοια μηνύματα με κάνουν να συνεχίζω!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! :oops::P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εβγαλα τα σκουπιδια Μαζι αποφασισα να πεταξω και

1)την πρωτη τσαντουλα της μικρης στον παιδικο πολυ χαριτωμενη, αλλα την ανακαλυψσ καταχωνιασμενη και με τεραστια ιχνη μουχλας (ηταν καπως χνουδωτη). Τη συχενομαι τη μουχλα, ελεγα θα την πλυνω, αλλα δεν τον αποφασιζα

2) ενα δικο μου τσαντακι ώμου benneton το οποιο το ααγαπουσα και αυτό, αλλα ηταν αθλιο πια. Μου εβγαζε μια μυζερια

... τα 5 κιλα που μου περισσευουν πρεπει να αποφασισω να πεταξω. που θα μου παει

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει και εγω τον αντrα μου στο χωρο της τακτοποιησης. Τακτοποιησε κατι λογαριασμους και τα γραμματοσημσ του. Θελει και αλλα εκπαιδευσh αλλα τα παει καλά στο διατηρω το χωρο μου τακτοποιημενο

Άπειρα μπράβο!

Πολύ σημαντικό και το να βάλεις τον σύζυγο στο θέμα "οργάνωση" αλλά και τα χαρτικά που έκανε! Μπράβο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα και από εμένα ,τι κάνετε σήμερα?

Βλέπω που γράφετε για βροχή και πολύ ζηλευω!Δυστυχώς εδω ,πάρα τη φοβέρα τη χθεσινή με βροντες ,κεραυνούς και αστραπές ,εβρεξε ελάχιστα,απλά χαρήκαμε την φθινοπωρινή ατμόσφαιρα.

Σήμερα ήταν ημέρα ξεκούρασης. Ηπιαμε τα καφεδάκια μας το πρωί χαλαρά και το μεσημεράκι μας είχαν τραπέζι καποιοι θειοι μας στο εξοχικό τους,κοντά στη θάλασσα.Ηταν πολύ όμορφη η ατμόσφαιρα και η θάλασσα γαλήνια αλλα γκρίζα!Πολύ ωραία!

Γυρίσαμε σπίτι μας το απόγευμα,κάναμε τα μπάνια μας,εβαλα και ενα πλυντήρια,ετοίμασα και βραδυνό,καθάρισα κουζίνα και τέλος!

Εβαλα τις πυτζαμούλες μου και χαλαρώνω...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κόρες, μόλις ανέβασα στο blog μας ένα άρθρο σχετικά με τα πανωφόρια.

Θα το ανεβάσω και εδώ, αργότερα.

Εδωσες και πάλι πολύ σωστές συμβουλές...Πολύ θα ηθελα ενα φύλλο μόνο για τα πανωφόρια ,αλλα δυστυχώς η πραγματικότητα απέχει πολύ από το όνειρο...

Μπαίνω σιγά-σιγά στο κλίμα του φθινοπώρου και έχω απίστευτη όρεξη για αναδιοργάνωση.

Και βρίσκομαι σε μία φάση όπου βλέπω πως ενώ έχω βρει τον τρόπο μου στις δουλειές μου, χρειάζομαι άμεσα αναδιοργάνωση στα πάντα σχεδόν... ντουλάπια, συρτάρια... στα πάντα... :rolleyes: .

Ήδη το μπλοκάκι μου, πήρε τη "θέση" του στην άκρη του πάσου της κουζίνας μου και δέχεται βομβαρδισμό από ιδέες και δουλειές που πρέπει να κάνω... ένα-ένα θα διαγράφεται για να νιώθω πως προχωρώ και κάτι κάνω...

Μου την έχουν δώσει τα περισσότερα και θέλω να τα αλλάξω. Μέχρι το τραπεζάκι του σαλονιού μου, το κάτω μέρος του, μου την έχουν δώσει στα νεύρα τα άλμπουμ φωτογραφιών μας και θα τα διώξω από κει... πρέπει να δω τι θα βάλω εκεί και που ακριβώς θα τα βάλω {να και κάτι έχω στο μυαλό μου σε πρώτη φάση} :rolleyes:...

Από την άλλη έχει αρχίσει και μου αρέσει πολυ το country style {με μια μικρή δόση πολυτέλειας} και σκέφτομαι να πάω προς τα εκεί τη διακόσμηση μου.... Βλέπουμε... έχω δρόμο ακόμα... :rolleyes:

Μάκια-μάκια!

Στο τραπεζάκι μπορείς να βάλεις ωραιότατα table books,όλο και κάποιο ίσως εχεις.:rolleyes:

Το cοuntry style είναι ακριβώς το στυλ μου και είμαι παρομοίως σε φάση ,να το κάνω πιο γκλάμουρ. Για την ακρίβεια θα ηθελα μια ανανέωση στα υφάσματα,κουρτίνες,ταπετσαρία καναπέ,κ.τ.λ,αλλά ετσι όπως γίναμε δεν μας βλέπω για τέτοια εξοδα.Ας είμαστε καλά και δεν πειράζει!.

Καλό ξεκίνημα στην αναδιοργάνωση!

Για το alegria... θα τα είδες φαντάζομαι. Είμαι ακόμα "αλλού"!! :P

Πολύ σε ζηλευω,θα ήθελα και εγώ να πάω με το πιτσιρίκι μου,αλλα είπαμε είναι από τα πλεονεκτήματα της πόλης αυτά!Καλά να περνάτε!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοριτσάκι και στις δύο σας. Η αλήθεια είναι ότι όταν σε πάρει η μπάλα και είσαι τόσο κουρασμένη και χωρίς βοήθεια είναι δύσκολο να πάρεις μπρος. Το μόνο που χρειάζεται όμως λίγη βοήθεια για αρχή. Μπράβο σου και πάλι μπράβο σου!!!

Πολύχρονη !Φαντάζομαι γιόρταζες προχθές,ε?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Αντιγόνη, το διάβασα και μου έφτιαξε η διάθεση!:) Έχουμε μετακομίσει κι εμείς εδώ και ένα μήνα αλλά είμαστε λίγο καλύτερα τώρα.

Πως τα πάτε,προσαρμοστήκατε?Ελπίζω όλα να βαίνουν καλώς!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου!!!!!!

Τι έγινε?? Πως τα βλέπεις εκεί? πως είστε???

Καλημέρα Ειρήνη και όλες οι νοικοκυρούλες!

Μια χαρά είναι στο νέο μας σπίτι, σιγά-σιγά προσαρμοζόμαστε στη νέα ζωή, το σπιτάκι πολύ βολικό, έχει και υπόγειο! Έχουμε ελλείψεις που άλλες αναβάλλουμε λόγω έλλειψης χρημάτων (χαλιά, ντουλαπάκι τουαλέτας), άλλες από ιδεολογια (δεν αγοράζουμε τηλεόραση!). Τα χαλιά όμως, ο καλόγερος στο χωλ και το ντουλαπάκι στο μπάνιο θα το πάρουμε γιατί δε γίνεται.

Αυτό που δε μαζεύεται με τίποτα είναι ο κήπος, πολύ μπάζο και σκουπίδι, αυτοί που μένανε εδώ δεν είχανε καμία αίσθηση του τί είναι να ζεις σε μονοκατοικία με κήπο έστω μικρό. Θα γάλω φωτο να ανεβάσω σύντομα!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...