Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eυχαριστώ για την άμμεση απάντηση. Συγνώμη άν τα έγραψα κάπως μπερδεμένα κι έτσι δεν έγινα κατανοητή, ήμουν σκασμένη όμως! Καταρχήν να διευκρινήσω ότι πάσχω από υπερθυρεοειδισμό που προκλήθηκε από νόσο graves δεν έχω όζους, παρακολουθούμαι πλέον από έναν πολύ καλό γιατρό που του έχω εμπιστοσύνη. Στην πάθησή μπυ οι θεραπευτικές μέθοδοι που ακολούθούνται είναι τρεις α) φαρμακευτική αγωγή για τουλάχιστον 1.5 χρόνο β) ιώδιο γ) χειρουργείο για αφαίρεση αδένα χωρίς ιώδιο. Εγώ την πρώτη φορά πήγα πολύ καλά στην θεραπέια με τα χάπια γύρισε δηλαδή σε υπό από υπέρ με την βοήθεια των χαπιών κι έτσι έπρεπε να διακόψω. ΄Ομως στην graves οι υποτροπές ύστερα από θεραπεία με χάπια είναι πολύ συχνές έτσι και σε μένα έγινε υποτροπή στους 5 μήνες περίπου από την διακοπή. Ο γιατρός μου έκρινε σωστό να κάνω άλλον ένα κύκλο θεραπέιας με τα πρώτα χάπια που πήρα για δυο μήνες η tsh πήγε από 0,02 σε 63,5. Αυτό είναι κάπως σπάνιο η αλήθεια αλλά συνέβηκε σε μένα. Ο γιατρός μου μου εξήγησε τί ακριβώς συνέβη, νομίζω χοσιτοξίκωση το χαρακτήρισε,. δεν είμαι και σίγουρη για τον ορισμό. Παρά την υψηλότατη τιμή tsh εγώ δεν έπρεπε να σταματήσω τα χάπια γιατί το πιο πιθανό ήταν να υποτροπίαζε χειρότερα ξανά. ΄Ετσι έγινε συνδυασμός ουνιμαζόλ με θυροξίνη ένα είδος φρένο-γκάζι όπως το χαρακτήρισε ο γιατρός μου. Αυτό το έιχα ξανακάνει και στην προηγούμενη θεραπεία γιατί πολύ συχνά στην θεραπεία με χάπια του υπερθυρεοειδισμού δημιουργείται φαρμακευτικός υποθυρεοειδισμός...Τώρα άν υποτροπιάσω ξανά, που το απεύχομαι δύο είναι οι λύσεις ή αφαίρεση αδένα χειρουργικά ή κάψιμο του αδένα με ιώδιο χωρίς επέμβαση. Ο γιατρός μου, μου πρότεινε το ιώδιο αλλά εγώ το φοβάμαι!!! Αυτά! ωχ! πάλι σεντόνι έγραψα, συγνώμη:lol:

ΜΑΡΙΑΝ68 γεια σου!δεν εχω υπερ αλλα υποθυρεοειδισμο και δεν ξερω πως λειτουργει σαν παθηση.να σου πω κατι?δεν πας να τον βγαλεις να εχεις το κεφαλακι σου ησυχο και να εχεις υποθ. που ειναι πιο ελλενχομενος???οσο για το ιωδιο ειναι μια καψουλα μονο αλλα πρεπει να μεινεις μακρια απο το μωρο για κανα μηνα επιδη ειναι μικρουλι.κι αν κανεις ιωδιο τι θα εχεις μετα?υπερ ή υπο?παντος και το χειρουργειο του αδενα ειναι παιχνιδακι μπροστα σε αλλα χειρουργεια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και απο μένα,

Χαίρομαι που βρίσκω ένα forum όπου μπορώ να μάθω περισσότερα πράγματα για αυτό που με προβληματίζει εντονότερα τον τελευταίο 1 1/2 μήνα. Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη.

Γύρω στο 2006 κάνω κάποιες εξετάσεις διότι αισθανόμουν πολύ κόπωση και μου βρίσκουν ελαφρύ υποθυροειδισμό, κάνω και έναν υπέρηχο όπου μου βρίσκουν έναν όζο άνευ σημασίας (όπως μου είχαν πει τότε), κάνω θεραπεία με Τ4 και αισθάνομαι καλύτερα. Το 2007 γεννάω τον γιο μου και το 2010 την κόρη μου, οι τιμές μου πάντα φυσιολογικές και σταματάω και το χάπι. 1/2/2012 στην επέμβαση κρεατάκια του γιου μου ο αναισθησιολόγος του με βλέπει και μου επισημάνει ένα ελαφρύ εξόγκωμα στο λαιμό, από τότε ξεκινάω τις διάφορες εξετάσεις. Οι τιμές μου ήταν άψογες αλλά ο υπέρηχος μου δείχνει έναν όζο 3,8 εκ στον αριστερό λοβό. Βλέπω την ενδοκρινολόγο μου η οποία με παραπέμπει σε παρακέντηση με υπερήχους. Η βιοψία βγαίνει με το πόρισμα υπόνοια Θηλώδους CA. Συναντώ τον χειρούργο ο οποίος μου προτείνει ολική αφαίρεση θυροειδούς όπου και έκανα την Τρίτη που μας πέρασε. Η πρώτη εικόνα ήταν ότι ο όζος είχε αρκετό υγρό αλλά η νόσος δεν είχε διασπορά και οι λεμφαδένες ήταν καθαροί. Τώρα περιμένω την βιοψία με αγωνία που θα βγει την Πέμπτη. Υπάρχει περίπτωση κακοήθειας που δεν χρειάζεται το ραδιενεργό ιώδιο? Με αγχώνει πολύ η όλη διαδικασία γιατί διάβασα ότι θα πρεπει να ακολουθησεις μια δίαιτα πριν, θα πρέπει να φύγω από το σπίτι (ο χειρούργος μου είπε ότι εάν χρειαστεί θα το πάρω σε μορφή χαπιού στο νοσοκομείο και μετά θα φύγω) και θα πρέπει να είμαι μακρυά από την οικογένεια μου (το χειρότερο). Έχει κανείς σας πείρα πάνω σε αυτό?

Τώρα η ενδοκρινολόγος με έβαλε στο Τ3 των 25mg 2 φορές την μέρα. Είναι κάποιες τροφές που θα πρέπει να προσέχω?

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων

Καλή σας μέρα!

ΤΑΤΙΑΝΑ σου γραφει μια ομοιοπαθουσα!!!!αριστερα ειχα κι εγω τον οζο αλλα 3,9 εκ. και με αρνητικη F.N.A!η κανονικη βιοψια μου εδειξε τον καρκινο!να ξεκινησω με το τωρα.τωρα λοιπον τρως τα παντα!οταν και εφ οσον χρειαστεις ιωδιο θα πρεπει πρωτα να δεις που θα το κανεις!ιδιωτικα στοιχιζει αλλα πας σχετικα αμεσως.σε δημοσιο υπαρχουν λιστες αναμονης 6 μηνων.αν πας ιδιωτικα δεν θα προλαβεις και πολλα απο διαιτα αν ομως γινει πολυ συντομα πριν προλαβεις να ξεκινησεις τ4.αν πας δημοσιο τοτε πριν το ραντεβου 43 μερες πριν θα κοψεις τα χαπια οπωσ θα σου πει ο γιατρος σου και θα κανεις την διαιτα που θα σου πει εκεινος και μονο!εγω ας πουμε εκανα αλλα πραγματα και αλλα παιδια απο δω εκαναν αλλα!πανω κατω ιδια αλλα με διαφορες σιγουρα!εδω ειμαστε και για την συνεχεια!καλα αποτελεσματα απο την βιοψια!οτι θες ρωτα μας!!!!!φιλια πολλα και θα περασει και θα γελας!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Α.παλ και Ντιτα συγχαρητηρια για τα θετικα αποτελεσματα και την προοδο σας!!!Χαιρομαι για ολες μας!!!!

Οσον αφορα τους καινουριους της παρεας καλως ηρθατε!!!!!!!!!!!!!

Και θα συμφωνησω κι εγω με τις προλαλησαντες οτι και για μενα η καλυτερη λυση (γι'αυτο και το εκανα) ηταν το χειρουργειο ετσι ωστε να μην το εχω πια αγχος στη ζωη μου οτι μπορει καποια στιγμη να τρεχω περισσοτερο επειδη φοβηθηκα ενα χειρουργειο.

Στα δικα μου τωρα!!!Οπως ξερετε οι περισσοτερες, στις 27/02 μπηκα για το ιωδιο.

Η πρωτη μερα ηταν πολυ χαλαρη.Αλλα απο την Τριτη και μετα εζησα στην κυριολεξια ενα μαρτυριο!!!!!!Αρχικα ειχα τις παρενεργειες του ιωδιου να αντιμετωπισω και μετα ξεκινησα διαρροιες,δεκατα κτλ..Στο νοσοκομειο μου ειπαν οτι ειχα ιωση.Τελος παντων με αφησαν την επομενη μερα να βγω αλλα με ολα αυτα εγω μεχρι την Κυριακη δεν ειχα αντοχη για τιποτα καθως ειχα καθε μερα να αντιμετωπισω και τα δεκατα!Ευτυχως απο προχθες ειμαι καλυτερα(εφοσον ξεκινησα και αντιβιωση!!!!-αναγκαστικα)και χθες βγηκαν τα αποτελεσματα και απο το ολοσωμο σπινθηρογραφημα!!!!

ΚΑΙ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΑ ΚΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!ειμαι παρα πολυ χαρουμενη και σας ευχαριστω πολυ ολες σας για την στηριξη ολο αυτον τον καιρο!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::-P:-P:-P:-P:-P

Κι ευχομαι τα καλυτερα απο δω και περα για ολες και για ολους μας!!!!!!!!!!!!!!!!:wink:

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ δεν θελω να σου κοψω την χαρα αλλα ποιος σου ειπε οτι τον εκαψες?????κατι δεν θα καταλαβες καλα ισως!μηπως σου ειπαν οτι ΚΑΘΗΛΩΘΗΚΕ ΟΛΟ ΤΟ ΙΩΔΙΟ ΣΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ?????αν αυτο σου ειπαν οκ αυτο ειναι καλο πολυ καλο αλλα δεν σημαινει τιποτα!σε 6 μηνες ή σε εναν χρονο που θα σου πει ο γιατρος να κανεις σπινθηρογραφημα τοτε θα ξερεις αν καηκε!!!!!!αυτο σου το λεω μην ακουσεις μετα κατι αλλο διαφορετικο και σου κοψει την χαρα μετα!εδω εμεις ολοι ειμαστε με το ιδιο προβλημα υγειας και λεμε αληθειες και δεν χαιδευουμε τα γενεια μας!!!!!;)
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΑΝ68 γεια σου!δεν εχω υπερ αλλα υποθυρεοειδισμο και δεν ξερω πως λειτουργει σαν παθηση.να σου πω κατι?δεν πας να τον βγαλεις να εχεις το κεφαλακι σου ησυχο και να εχεις υποθ. που ειναι πιο ελλενχομενος???οσο για το ιωδιο ειναι μια καψουλα μονο αλλα πρεπει να μεινεις μακρια απο το μωρο για κανα μηνα επιδη ειναι μικρουλι.κι αν κανεις ιωδιο τι θα εχεις μετα?υπερ ή υπο?παντος και το χειρουργειο του αδενα ειναι παιχνιδακι μπροστα σε αλλα χειρουργεια!

Στην φάση που είμαι θα συμφωνούσα μαζί σου σχετικά με το χειρουργείο, με την προυπόθεση όμως ότι θα πήγαινα σε έναν πολύ καλό χειρουργό...έλα όμως που αυτό θα το έκανα άνετα πριν λίγα χρόνια όχι πλέον που το ταμείο είναι...μείον και χωρίς ελπίδα ανάνηψης:lol:

΄Ετσι όπως μας κατάντησαν πλέον ούτε για την υγεία μας δεν έχουμε να ξοδέψουμε!!!

΄Αν κάνω ιώδιο θα έχω, καλώς εχόντων των πραγμάτων, τα ίδια αποτελέσματα με το χειρουργείο δηλάδή θα καεί ο αδένας και θα προκύψει υποθυρεοειδισμός με τα γνωστά λήψη θυροξίνης για μια ζωή κτλ. Πράγματα που δεν με απασχολούν καθόλου... Απλά την ραδιενέργεια φοβάμαι λόγω του παιδιού και μου την δίνει που δεν μπορώ να εξετάσω την εναλλακτική του χειρουργείου λόγω των οικονομικών:mad:

Σ΄ ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριαν & Τατιανα, υιοθετηστε το παρακατω :

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ :P:p:p:p

Γεωργία σου έστειλα πμ δεν ξέρω άν το έκανα σωστά όμως. Στείλε μου λεπτομέρειες άν μπορείς. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως:-P

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμένα .ειμαι νέα στη παρέα σας και βρίσκω πολυ ενδιαφέροντα όσα συζητούνται εδώ .Η ιστορία μου έχει ως εξής

Είμαι 36 ετών και πριν δύο χρονια ανακάλυψα όζους στο θ. (2 εκ, 0,7 εκ και έναν κυστικό), έχω κάνει δυο παρακεντήσεις με αρνητικό . Δεν έχω υπό ή υπερ αλλά μόνο όζους.Επαιρνα για 1 χρόνο efthirox 0,75 ,ωσπου μια ενδοκρινολογος , κορυφή μου είπανε (Μυλωνάκη .Αθήνα )μου το έκοψε γιατι δεν μειωνε το μέγεθος και επιπλέον μου εριχνε τις ορμόνες , οι οποιες ηταν φυσιολογικές πριν ανακαλύψω του όζους.Προσφατα έκανα υπέρηχο σε γνωστο διαγνωστικό κέντρο και η ακτινολογος που το έχει και είναι ξαδέρφη μου έιπε πως ό ενας όζος ο μεγαλύτερος έχει περιφ. και κεντρική αγγείωση και είναι ύποπτος (παρα τις δυο αρνητικές παρακεντήσεις/δεν ξέρω ...).Σε 15 ημέρες εχω ραντεβού με την ενδοκρινολογο και το χειρουργο κ. Γούση για να μου πουν την άποψη τους. Τους γνωρίζει κάποιος η γενικά έχετε ακούσει αντίστοιχη περίπτωση με τη δική μου ? έχω αγχωθεί πολύ και έχω και ένα κοριτσάκι 4 ετων.Η μητέρα μου επίσης έχει κάνει αφαίρεση

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μαριαν & Τατιανα, υιοθετηστε το παρακατω :

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ :P:p:p:p

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο που μου αφιέρωσες και απάντησες στο μήνυμα μου!

ο χειρούργος που μου συνέστησαν ως καλύτερο ήταν ο Γούσης στο Μετροπόλιταν. Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη, και η τομή είναι αρκετά μικρή και καλοφτιαγμένη και η φωνή μου δεν έχει υποστεί αλλοίωση. Μου είπε οτι στην επέμβαση αυτή πειράζονται λίγο οι παραθυροειδείς αδένες και μπορεί τις πρώτες μέρες να χρειαστεί (όπως και χρειάστηκε) να παίρνω ασβέστιο κάθε έξι ώρες.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Καλό σας βράδυ κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 36 ετών και πριν δύο χρονια ανακάλυψα όζους στο θ. (2 εκ, 0,7 εκ και έναν κυστικό), έχω κάνει δυο παρακεντήσεις με αρνητικό . Δεν έχω υπό ή υπερ αλλά μόνο όζους.Επαιρνα για 1 χρόνο efthirox 0,75 ,ωσπου μια ενδοκρινολογος , κορυφή μου είπανε (Μυλωνάκη .Αθήνα )μου το έκοψε γιατι δεν μειωνε το μέγεθος και επιπλέον μου εριχνε τις ορμόνες , οι οποιες ηταν φυσιολογικές πριν ανακαλύψω του όζους.Προσφατα έκανα υπέρηχο σε γνωστο διαγνωστικό κέντρο και η ακτινολογος που το έχει και είναι ξαδέρφη μου έιπε πως ό ενας όζος ο μεγαλύτερος έχει περιφ. και κεντρική αγγείωση και είναι ύποπτος (παρα τις δυο αρνητικές παρακεντήσεις/δεν ξέρω ...).Σε 15 ημέρες εχω ραντεβού με την ενδοκρινολογο και το χειρουργο κ. Γούση για να μου πουν την άποψη τους. Τους γνωρίζει κάποιος η γενικά έχετε ακούσει αντίστοιχη περίπτωση με τη δική μου ? έχω αγχωθεί πολύ και έχω και ένα κοριτσάκι 4 ετων.Η μητέρα μου επίσης έχει κάνει αφαίρεση

ευχαριστώ...

Γεια σου Λάνα

εγώ χειρουργήθηκα από τον Γούση την Τρίτη που μας πέρασε και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Εάν θες περισσότερες πληροφορίες μου λες.

Καλό βραδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΑΤΙΑΝΑ σου γραφει μια ομοιοπαθουσα!!!!αριστερα ειχα κι εγω τον οζο αλλα 3,9 εκ. και με αρνητικη F.N.A!η κανονικη βιοψια μου εδειξε τον καρκινο!να ξεκινησω με το τωρα.τωρα λοιπον τρως τα παντα!οταν και εφ οσον χρειαστεις ιωδιο θα πρεπει πρωτα να δεις που θα το κανεις!ιδιωτικα στοιχιζει αλλα πας σχετικα αμεσως.σε δημοσιο υπαρχουν λιστες αναμονης 6 μηνων.αν πας ιδιωτικα δεν θα προλαβεις και πολλα απο διαιτα αν ομως γινει πολυ συντομα πριν προλαβεις να ξεκινησεις τ4.αν πας δημοσιο τοτε πριν το ραντεβου 43 μερες πριν θα κοψεις τα χαπια οπωσ θα σου πει ο γιατρος σου και θα κανεις την διαιτα που θα σου πει εκεινος και μονο!εγω ας πουμε εκανα αλλα πραγματα και αλλα παιδια απο δω εκαναν αλλα!πανω κατω ιδια αλλα με διαφορες σιγουρα!εδω ειμαστε και για την συνεχεια!καλα αποτελεσματα απο την βιοψια!οτι θες ρωτα μας!!!!!φιλια πολλα και θα περασει και θα γελας!!!!

Ευτυχώς έχω μερική ιδιωτική κάλυψη οπότε θα πάω ιδιωτικά, όσο αφορά για το τι και που και εαν, θα ξέρω την Πέμπτη! Αυτό που μου 'κοστίζει' περισσότερο (εκτός από τον φόβο για κάποιες χρόνιες παρενέργειες που διάβασα ότι προκαλεί το ιώδιο) είναι ο χρόνος μακρυά από τα παιδιά μου...Καθώς δεν εργάζομαι πια από τότε που γέννησα τον γιο μου και τα μεγαλώνω εγώ..Θα περάσει όμως κι αυτό, που θα πάει. Μπορεί και να μην χρειαστεί (κέρδισα και το φλουρί εξάλλου φέτος :lol:)

Φιλιά και καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λάνα

εγώ χειρουργήθηκα από τον Γούση την Τρίτη που μας πέρασε και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Εάν θες περισσότερες πληροφορίες μου λες.

Καλό βραδυ!

Ευχαριστώ Τατιανα

θα ενημερώσω σχετικά όταν μαθω περισσοτέρα σε δύο εβδομαδες

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα, με καλα αποτελεσματα και επιτυχιες σε ολα τα μελη.

Lana, καλως ηλθες κι εσυ στην παρεα μας. Ο Γουσης εχει ακουστει με καλα λογια ως τωρα. Και οπως βλεπεις η πιο προσφατη Τατιανα ηδη αναφερθηκε σε αυτον.

Μαριαννα, μια χαρα τα καταφερες. Και σου απαντησα ηδη.

Φιλια σε ολους και ολες.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Στην φάση που είμαι θα συμφωνούσα μαζί σου σχετικά με το χειρουργείο, με την προυπόθεση όμως ότι θα πήγαινα σε έναν πολύ καλό χειρουργό...έλα όμως που αυτό θα το έκανα άνετα πριν λίγα χρόνια όχι πλέον που το ταμείο είναι...μείον και χωρίς ελπίδα ανάνηψης:lol:

΄Ετσι όπως μας κατάντησαν πλέον ούτε για την υγεία μας δεν έχουμε να ξοδέψουμε!!!

΄Αν κάνω ιώδιο θα έχω, καλώς εχόντων των πραγμάτων, τα ίδια αποτελέσματα με το χειρουργείο δηλάδή θα καεί ο αδένας και θα προκύψει υποθυρεοειδισμός με τα γνωστά λήψη θυροξίνης για μια ζωή κτλ. Πράγματα που δεν με απασχολούν καθόλου... Απλά την ραδιενέργεια φοβάμαι λόγω του παιδιού και μου την δίνει που δεν μπορώ να εξετάσω την εναλλακτική του χειρουργείου λόγω των οικονομικών:mad:

Σ΄ ευχαριστώ πολύ πάντως!

τωρα για τα οικονομικα τι να σου πω?πως δεν ειναι ετσι?ετσι ειναι δυστυχως!!!!αν κανοντας ιωδιο γινεις υποθ. τοτε ενταξει!ειναι μια διαδικασια αλλα θα τελειωσει καποια στιγμη!ΥΠΟΜΟΝΗ!:-)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έχω μερική ιδιωτική κάλυψη οπότε θα πάω ιδιωτικά, όσο αφορά για το τι και που και εαν, θα ξέρω την Πέμπτη! Αυτό που μου 'κοστίζει' περισσότερο (εκτός από τον φόβο για κάποιες χρόνιες παρενέργειες που διάβασα ότι προκαλεί το ιώδιο) είναι ο χρόνος μακρυά από τα παιδιά μου...Καθώς δεν εργάζομαι πια από τότε που γέννησα τον γιο μου και τα μεγαλώνω εγώ..Θα περάσει όμως κι αυτό, που θα πάει. Μπορεί και να μην χρειαστεί (κέρδισα και το φλουρί εξάλλου φέτος :lol:)

Φιλιά και καληνύχτα!

ΧΡΟΝΙΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ?θα σε γελασω!οσο για τα παιδια ειναι πολυ ψυχοφθορο για μας που τα αποχωριζομαστε..........για να μασ εχουν ομως πολλα χρονια διπλα τους ας μας αποχωριστουν για λιγο μονο!καλυτερο δεν ειναι?;)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...