Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αυτό θα ήταν τέλειο αν μέναμε κοντά! Ξέρω μια συνάδελφο που μεγαλώνει τελείως μόνη το αγοράκι της (μπαμπάς δεν υπάρχει -ούτε γιαγιάδες ούτε babysitter) και έχει δύο φίλες κοντά. Τρεις μέρες την εβδομάδα η μία από τις τρεις μαγειρεύει και για τις υπόλοιπες π.χ. μια κατσαρόλα φασόλια, ένα ταψί λαδερό, ένα κοτόπουλο με πατάτες κ.ο.κ. Το έχουν καθιερώσει:)

Εμ... οταν λεω εγω πως οι φίλοι είναι το σημαντικότερο πράγμα... :rolleyes:

Τι τέλειο προγραμμα είναι αυτο που περιγράφεις???!!!! :!::!:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αμε ελα ελα και εγω θα σου κανω παπαδες ειμαι και πολυ καλη στη ζαχαροπλαστικη εχω ολο το πακετο οποτε μη φοβασαι τιποτα αν και τωρα τα εχω βρει καλα με το σπιτι μου αυτο που θα ηθελα ειναι να μου βαζεις τα πληντυρια τα στεγνωτηρια και το σιδερο τιποτα αλλο ζητω πολλα?

Το να βάζω πλυντήριο (στεγνωτηριο δεν έχω!) και το να σιδερώνω είναι από τις αγαπημένες μου δουλειές!!!

Μου δίνουν την αίσθηση της καθαριότητας, που λατρεύω!!! :!:

Αυτές δεν είναι δουλειές για μένα βρε Χαρά! Ειναι λες και είμαι στη... Disneyland! :tongue::lol:

Ασε που στο μισαωρο, με λίγες ματιές στα ντουλάπια / συρτάρια σου, θα σου είχα κάνει το σπίτι.... σούπερ οργανωμένο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Το να βάζω πλυντήριο (στεγνωτηριο δεν έχω!) και το να σιδερώνω είναι από τις αγαπημένες μου δουλειές!!!

Μου δίνουν την αίσθηση της καθαριότητας, που λατρεύω!!! :!:

Αυτές δεν είναι δουλειές για μένα βρε Χαρά! Ειναι λες και είμαι στη... Disneyland! :tongue::lol:

Ασε που στο μισαωρο, με λίγες ματιές στα ντουλάπια / συρτάρια σου, θα σου είχα κάνει το σπίτι.... σούπερ οργανωμένο!

αχ αντε μην αργεις τοτε σιγουρα θα εχω καποιες ελλειψεις


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια,δεν μπήκα το πρωί και δεν σας προλαβαίνω σήμερα!

Ειρήνη μου μήπως πρέπει να πας σε γιατρό?Κανάκεψε όσο μπορείς τον εαυτό σου και κάνε πως δεν βλέπεις το σπίτι!Οι μαμάδες δυστυχώς δεν έχουμε δικαίωμα να αρρωσταίνουμε...

Να σε παρηγορήσω και το δικό μου σπίτι μπάχαλο είναι,πήγα το πρωί τη μαμά μου για φυσικοθεραπεία, πήγα σουπερμάρκετ και το αντράκι μου για κούρεμα.Εβαλα γρήγορα,μόλις επιστρέψαμε, ένα λαχανόρυζο να φάμε το μεσημέρι και πρόσθεσα στο πλυντήριο τα πρωινά ποτήρια.

Κατα τ'άλλα χαμός!Τα κρεβάτια είναι άστρωτα γιατί περιμένουν άλλαγμα και το πρωί μας πήρε ο ύπνος και δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα.Στα μπάνια κυκλοφορουν ρούχα για πλύσιμο,οι τσάντες του σουπερμάρκετ βρίσκονται κάτω και τα πράγματα χρειάζονται φυλαγμα.Είχα σχεδιάσει για σήμερα να κάνω τα υπνοδωμάτια ,να μην τα έχω για αύριο και να κάνω και μπάνια ή τη βεράντα αλλά έχω κανονίσει και κομμωτήριο για το απόγευμα και δεν ξέρω τι θα προλάβω...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Περαστικά εύχομαι σε όλες όσες είναι άρρωστες ή έχουν άρρωστα παιδάκια!

Εγώ είμαι στη δουλειά. Έχει χαλάσει η θέρμανση, έχει τζαμαρία γύρω γύρω, μπάζει κιόλας και έχει ψοφόκρυο. Είμαι με το μπουφάν και τα πόδια μου είναι παγάκια. Ονειρεύομαι καλοριφέρ και τζάκια!!!

ΜΠΡΡΡΡ!!!!:confused::confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πες τα... γιατι καμια φορά νιώθω τοσο μόνη μ αυτες τις σκεψεις...:(:(

Ολοι με αυτές τις σκέψεις ζούμε αλλά προσωπικά το να γράφω και να σας διαβάζω με χαλαρώνει με κάνει να ξεχνάω λίγο τα καθημερινά προβλήματα,που σίγουρα δεν είναι το αν έχουμε πλυμένο νεροχύτη:!

Γι'αυτό λοιπόν το λόγο δεν αναφέρομαι συχνά στις δυσάρεστες καταστάσεις που όλοι αντιμετωπίζουμε λόγω κρίσης.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΡΡΡ!!!!:confused::confused:

ΜΠΡΡΡΡΡ!!!!!! :confused::confused::confused::confused::confused:

ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!! :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Κι ακόμα παραπάνω!...

Γενικά αυτές τις μέρες έχει πέσει πολύ κρύο.

Στην πολυκατοικία μου έχει τελειώσει το πετρέλαιο εδώ και κάτι μέρες, και δεν έχει η διαχειρίστρια χρήματα να αγοράσει, γιατί μάλλον δεν της πληρώνουν τα κοινόχρηστα, οπότε αυτές τις μέρες που έκανε κιόλας αρκετό κρύο δεν είχαμε καλοριφέρ. Έχουμε 2 ηλεκτρικά λαδιού βέβαια που τα ανάβουμε, αλλά τι να σου κάνουν; Εντάξει, μικρό είναι το σπίτι, αλλά μόνο στο δωμάτιο που είναι αναμμένα ζεσταίνει.

Σήμερα το βράδυ, μία το κρύο σπίτι, μία και η κούραση, το βράδυ άρχισα να τρέμω από το κρύο, και ήμουν σκεπασμένη με κουβέρτα και πάπλωμα. Να φανταστείτε πάνω από την πιτζάμα φόρεσα πουλόβερ!


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!! Τι λες βρε Μαράκι???!!! Αυτό ειναι φρίκη!

Θα αρρωστήσεις στο τέλος!!!!! :mad:

Ήδη από χθες είμαι με μια ψιλοδιάρροια. Σήμερα δεν με ενόχλησε η κοιλιά μου, βέβαια έχω πιει τα τσαγάκια μου, αλλά με τόσο παγωμένα πόδια τόσες ώρες τώρα αύριο με βλέπω να είμαι χειρότερα...


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Το να βάζω πλυντήριο (στεγνωτηριο δεν έχω!) και το να σιδερώνω είναι από τις αγαπημένες μου δουλειές!!!

Κι εμένα μου αρέσουν αυτές οι δουλειές. Μόνο που δε βρίσκω χρόνο για το σιδέρωμα. Και κάθε φορά όταν έχω απλώμένα ρούχα, όσο λειπω στη δουλειά με προλαβαίνει η πεθερά μου και μου τα σιδερώνει εκείνη. (Να΄ ναι καλά η γυναίκα!...) Από τη μία με ανακουφίζει αυτό, γιατί διαφορετικά θα ήταν στίβες τα ασιδέρωτα μέχρι να τα σιδερώσω, από την άλλη νιώθω και λίγο άσχημα, γιατί πιστεύω ότι όπως και να 'χει, εγώ είμαι εκείνη που θα έπρεπε να τα είχε σιδερώσει.


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμένα μου αρέσουν αυτές οι δουλειές. Μόνο που δε βρίσκω χρόνο για το σιδέρωμα. Και κάθε φορά όταν έχω απλώμένα ρούχα, όσο λειπω στη δουλειά με προλαβαίνει η πεθερά μου και μου τα σιδερώνει εκείνη. (Να΄ ναι καλά η γυναίκα!...) Από τη μία με ανακουφίζει αυτό, γιατί διαφορετικά θα ήταν στίβες τα ασιδέρωτα μέχρι να τα σιδερώσω, από την άλλη νιώθω και λίγο άσχημα, γιατί πιστεύω ότι όπως και να 'χει, εγώ είμαι εκείνη που θα έπρεπε να τα είχε σιδερώσει.

Mε μικρό παιδί και δουλειά θα έπρεπε να έχεις άλλα δύο χέρια για να τα προλαβαίνεις!Απόλαυσε κάθε βοήθεια,ειδικά αν η πεθερά σου είναι καλοπροαίρετος άνθρωπος:wink:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ήδη από χθες είμαι με μια ψιλοδιάρροια. Σήμερα δεν με ενόχλησε η κοιλιά μου, βέβαια έχω πιει τα τσαγάκια μου, αλλά με τόσο παγωμένα πόδια τόσες ώρες τώρα αύριο με βλέπω να είμαι χειρότερα...

Αν μπορείς όταν ξαπλώσεις το βράδυ,πάρε αγκαλιά μία θερμοφόρα.Δεν κάνω πλάκα βοηθάει πολύ,ειδικά στα πόδια!Τις τελευταίες ημέρες που ήμασταν κρυωμενοι,η θερμοφόρα ήταν συνέχεια στο κρεβάτι μας:wink::wink:Τώρα αρρώστησε η πεθερά μου και της την πήγα κάτω.:wink:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια,δεν μπήκα το πρωί και δεν σας προλαβαίνω σήμερα!

Ειρήνη μου μήπως πρέπει να πας σε γιατρό?Κανάκεψε όσο μπορείς τον εαυτό σου και κάνε πως δεν βλέπεις το σπίτι!Οι μαμάδες δυστυχώς δεν έχουμε δικαίωμα να αρρωσταίνουμε...

Να σε παρηγορήσω και το δικό μου σπίτι μπάχαλο είναι,πήγα το πρωί τη μαμά μου για φυσικοθεραπεία, πήγα σουπερμάρκετ και το αντράκι μου για κούρεμα.Εβαλα γρήγορα,μόλις επιστρέψαμε, ένα λαχανόρυζο να φάμε το μεσημέρι και πρόσθεσα στο πλυντήριο τα πρωινά ποτήρια.

Κατα τ'άλλα χαμός!Τα κρεβάτια είναι άστρωτα γιατί περιμένουν άλλαγμα και το πρωί μας πήρε ο ύπνος και δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα.Στα μπάνια κυκλοφορουν ρούχα για πλύσιμο,οι τσάντες του σουπερμάρκετ βρίσκονται κάτω και τα πράγματα χρειάζονται φυλαγμα.Είχα σχεδιάσει για σήμερα να κάνω τα υπνοδωμάτια ,να μην τα έχω για αύριο και να κάνω και μπάνια ή τη βεράντα αλλά έχω κανονίσει και κομμωτήριο για το απόγευμα και δεν ξέρω τι θα προλάβω...

Αν δω πως συνεχίζεται... σίγουρα θα πάνω... :(

Νομίζω πως το ότι δεν μπορεί (μια μαμά) να ξεκουραστεί αληθινά. Γιατί όταν δεν έχεις κανέναν να σε βοηθήσει πρέπει και να μαγειρέψεις (έστω κάτι πρόχειρο) και να περιποιηθείς το παιδί σου ανεξάρτητα από το αν νιώθεις κομμάτια. Και αυτό, δεν βοηθάει το κουφαράκι μας... :(

Υπομονή. Υπάρχουν τέτοιες παλιο-μέρες. Ανα-σχεδίασε. Ψευτομάζεψε το σπίτι και την καθαριότητα... σιγά-σιγά.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα ξερεις βρε κοριτσακι... αμα εχεις παιδι και δεν εχεις βοηθεια... δυστυχως δεν εχεις ουτε αυτη την βασικη ανάγκη. Το να απομονωθείς μεχρι να νιωσεις καλα... :(:(

Μολις σηκωθηκα και εκανα ενα τοστ στον μικρο μου γιατι πεινουσε. Εγω στο μεταξυ, δεν εχω φαει τιποτα... :(

Μια μανουλα για την μανουλα παρακαλω??? :(:(

Αχ Ειρηνακι μου καλο περαστικα σου.Μου ηρθε να κλαψω διαβαζοντας το ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ.Ειναι αναντικαταστατες.Να ξερεις πως σε νιωθω απολυτα.Κι εμενα τα διδυμακια μου απο χθες ειναι αρρωστα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΡΡΡΡ!!!!!! :confused::confused::confused::confused::confused:

ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!! :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Κι ακόμα παραπάνω!...

Γενικά αυτές τις μέρες έχει πέσει πολύ κρύο.

Στην πολυκατοικία μου έχει τελειώσει το πετρέλαιο εδώ και κάτι μέρες, και δεν έχει η διαχειρίστρια χρήματα να αγοράσει, γιατί μάλλον δεν της πληρώνουν τα κοινόχρηστα, οπότε αυτές τις μέρες που έκανε κιόλας αρκετό κρύο δεν είχαμε καλοριφέρ. Έχουμε 2 ηλεκτρικά λαδιού βέβαια που τα ανάβουμε, αλλά τι να σου κάνουν; Εντάξει, μικρό είναι το σπίτι, αλλά μόνο στο δωμάτιο που είναι αναμμένα ζεσταίνει.

Σήμερα το βράδυ, μία το κρύο σπίτι, μία και η κούραση, το βράδυ άρχισα να τρέμω από το κρύο, και ήμουν σκεπασμένη με κουβέρτα και πάπλωμα. Να φανταστείτε πάνω από την πιτζάμα φόρεσα πουλόβερ!

Σε νιώθω... εμάς αποφασίστηκε πως δεν θα ξαναπάρουν πετρέλαιο για φέτος (....) και αναγκαζόμαστε και βάζουμε το a/c.... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...