the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 2012

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Trilogy: Σύστημα μεταφοράς για μωρά απο 0-36 μηνών με πόρτ μπεμπέ, καρότσι, καθισματάκι αυτοκινήτου.
@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 04-01-12, 12:21   #121
neraidoyla

Προεπιλογή

anna31 να χαίρεσαι τον γιο σου, είναι ένας κούκλος!
Παλιά 04-01-12, 19:01   #122
anna31

Το avatar του χρήστη anna31

Προεπιλογή

Εδώ οι καλές αυχενικές.....!!!

όλα καλά θα πάνε κορίτσια, το ξέρω..γραψτες μας νέα και εντυπώσεις μετά, please!!

Ευχαριστώ Νεραιδούλα για τα καλά λόγια

Ο χρήστης anna31 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-01-12, 21:04   #123
toulipaki

Προεπιλογή

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΒΛΕΠΩ ΤΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΑΥΧΕΝΙΚΗ" Κ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΨΥΧΡΑΙΜΗ!!!
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΟΓΟΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ ΤΟΣΟ;;;

ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΘΕΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
ΤΕΣΠΑ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!
Ο χρήστης toulipaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-01-12, 21:46   #124
neraidoyla

Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια!!!Μόλις γύρισα σπίτι..λοιπόν τα αποτελέσματα την αυχενικής μας είναι πολύ καλά είπε ο γιατρός, αλλά τελικά αποτελέσματα θα πάρουμε το Σάββατο που θα βγεί και το papp-a.Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα..α μας έκανε και πρόβλεψη φύλου, μάλλον κοριτσάκι είπε
Παλιά 04-01-12, 21:54   #125
anna31

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο neraidoyla Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κορίτσια!!!Μόλις γύρισα σπίτι..λοιπόν τα αποτελέσματα την αυχενικής μας είναι πολύ καλά είπε ο γιατρός, αλλά τελικά αποτελέσματα θα πάρουμε το Σάββατο που θα βγεί και το papp-a.Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα..α μας έκανε και πρόβλεψη φύλου, μάλλον κοριτσάκι είπε
Τι όμορφα νέα...συγχαρητήρια πολλά!!

Διήρκεσε πολύ ώρα η εξέταση?

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 04-01-12, 21:55   #126
anna31

Προεπιλογή

Περιγράψτε μας λίγο βρε κορίτσια..μιλάμε οτι κάνω σας πρωτάρα, την αυχενική που έκανα για το γιο μου ούτε καν την θυμάμαι..καλά πάω!!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 04-01-12, 22:30   #127
neraidoyla

Προεπιλογή

Ήταν η καλύτερη εξέταση που έχω κάνει μέχρι τώρα!Το χάρηκα πολύ, διήρκεσε μισή ώρα και κάτι γιατί το μωράκι ήταν πολύ συνεργάσιμο , αλλά ο γιατρός ήταν πάααρα πολύ αναλυτικός, 3-4 φορές τα μέτρησε όλα και μας τα εξηγούσε συνέχεια.Πήραμε και DVD και το έχω δεί ήδη 2 φορές, θα το κάψω μου φαίνεται! Είμαι πολύ χαρούμενη αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω και ένα άγχος με το αίμα..
Παλιά 04-01-12, 22:34   #128
toulipaki

Προεπιλογή

ΜΠΡΑΒΟΟΟ!!!
ΣΤΟ ΝΤIΒΙΝΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚOYNAEI ΧΕΡΑΚΙΑ, ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ;;;
Παλιά 04-01-12, 22:35   #129
peny

Το avatar του χρήστη peny

Προεπιλογή

Καλησπέρα και απο εμενα!!!! Εμεις την αυχενική την καναμε σήμερα το πρωί αλλά μολις γυρίσαμε σπιτι. Κοριτσια είμαι τόσο ευτυχισμενη!!!!Ολα καλα!! Το μπιζελάκι μου χοροπηδάει σαν τρελο!!! Τοσο που τρομαξαμε να το πιασουμε ακινητο για να κανουμε την εξέταση. Τελικά σήμερα είναι η μερα των κοριτσιων. Και εμενα μαλλον κορίτσι μου είπε!! Τι μαλλον δηλαδη 80% μου είπε αλλά απο την ώρα που μου το είπε, αλλες 2 φορές μου το επιβεβαιωσε οτι είναι κοριτσι. Βεβαια κρατησε μια επιφύλαξη και μου είπε να μην κανω καμια αγορά. Μετά πηγαμε για ψώνια factory και φυσικα κοιταγα όλο κοριτσίστικα ρουχα!! Αντισταθηκα όμως στον πειρασμο να παρω κατι!! next time!!
Με τον γιατρό μάλλον τα βρήκαμε τελικά!! Νομίζω μετά απο αυτά τα νεα του εφυγε λίγο η ρετσινια του γκαντέμη. Ευτυχώς με επιβεβαιωσε νωρίς οτι όλα ειναι καλα και δεν μου έβγαλε την ψυχή όπως την άλλη φορα!!!
Αννα η δική μου αυχενική κράτησε πάνω απο μισή ωρα!! Και το υγρό το μετρησε πανω απο 10 φορες.Μπορεί όμως να κράτησε τόσο πολύ γιατί το μωρό κουνιοταν συνέχεια!!
Αυτά σας αφήνω γιατί ψοφησα και θέλω νανι!!
Φιλιααααα!!

Ο χρήστης peny δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-01-12, 22:38   #130
peny

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο toulipaki Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΠΡΑΒΟΟΟ!!!
ΣΤΟ ΝΤIΒΙΝΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚOYNAEI ΧΕΡΑΚΙΑ, ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ;;;
Και εμενα μου εδωσαν dvd και το είδαμε ήδη μια φορά όλοι μαζί. Η αλήθεια είναι ότι από κοντά η αναλυση ήταν πολύ καλύτερη απο ότι στο dvd.Ολα φαίνονται κανονικά!! χεράκια δαχτυλάκια,πατουσακια!!!! Ηταν τέλεια!!!!
Στην β επιπεδου έχει και τρισδιαστατο υπερηχο. Εκει θα το χορτάσουμε το μπουμπουκι μας!!

Παλιά 04-01-12, 22:47   #131
toulipaki

Προεπιλογή

ΑΑΑΧ! ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ... ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΑ!!!
ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ...

ΣΑΝ ΨΕΜΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΟΟΣΟ ΚΑΙΡΟ Κ ΤΟΟΟΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ...
ΔΕΝ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΠΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ, ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΖΩ ΒΡΕΦΙΚΑ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ... ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...ΓΑΛΑΖΙΟ Η ΡΟΖ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ...

ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ "ΣΑΡΗΚΩΣΤΑ" ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ. ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ...

ΠΑΝΤΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!
ΦΙΛΙΑΑΑ!!!
Παλιά 04-01-12, 23:07   #132
neraidoyla

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο peny Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και απο εμενα!!!! Εμεις την αυχενική την καναμε σήμερα το πρωί αλλά μολις γυρίσαμε σπιτι. Κοριτσια είμαι τόσο ευτυχισμενη!!!!Ολα καλα!! Το μπιζελάκι μου χοροπηδάει σαν τρελο!!! Τοσο που τρομαξαμε να το πιασουμε ακινητο για να κανουμε την εξέταση. Τελικά σήμερα είναι η μερα των κοριτσιων. Και εμενα μαλλον κορίτσι μου είπε!! Τι μαλλον δηλαδη 80% μου είπε αλλά απο την ώρα που μου το είπε, αλλες 2 φορές μου το επιβεβαιωσε οτι είναι κοριτσι. Βεβαια κρατησε μια επιφύλαξη και μου είπε να μην κανω καμια αγορά. Μετά πηγαμε για ψώνια factory και φυσικα κοιταγα όλο κοριτσίστικα ρουχα!! Αντισταθηκα όμως στον πειρασμο να παρω κατι!! next time!!
Με τον γιατρό μάλλον τα βρήκαμε τελικά!! Νομίζω μετά απο αυτά τα νεα του εφυγε λίγο η ρετσινια του γκαντέμη. Ευτυχώς με επιβεβαιωσε νωρίς οτι όλα ειναι καλα και δεν μου έβγαλε την ψυχή όπως την άλλη φορα!!!
Αννα η δική μου αυχενική κράτησε πάνω απο μισή ωρα!! Και το υγρό το μετρησε πανω απο 10 φορες.Μπορεί όμως να κράτησε τόσο πολύ γιατί το μωρό κουνιοταν συνέχεια!!
Φιλιααααα!!
Μπράβο Πένυ, είδες που πήγαν όλα καλά???
Παλιά 04-01-12, 23:07   #133
peny

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΑΑΑΧ! ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ... ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΑ!!!
ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ...

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΖΩ ΒΡΕΦΙΚΑ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ... ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...ΓΑΛΑΖΙΟ Η ΡΟΖ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ...

ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ "ΣΑΡΗΚΩΣΤΑ" ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ. ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ...

ΦΙΛΙΑΑΑ!!!
Ολα καλα θα ππανε και σε σενα θα δεις!!! Απλά αργείς λιιιιγο παραπανω.
Αυχενική εγώ εκανα στο Ιατροπολις στο Χαλανδρι στον Μπακούλα και στον πρώτο έιχα παει στο έμβρυο στον Μαλλιγιαννη επίσης στο Κολωνάκι. Καλά μιλάμε καμια σχέση. Ο Μπακούλας τώρα (αν και γκαντέμης ειπαμε χαχαχα) μας εξηγουσε συνεχεια,μετρησε 10 φορές το υγρό, πηγαμε και νωρίτερα και περάσαμε σε ένα τεταρτο.Ο Μαλιγιαννης το έιδα σαν μια ξεπετα του τεταρτου για το οποιο περιμεναμε 3 ώωρες παρακαλώ!!!!!Ελεος!! Δεν λέω μπορεί να ήταν τόσο κορυφή ο άνθρωπος που να μην χρειαζόταν παραπάνω να δει. Παντως ούτε μας εξήγησε και πολλά μονο τα βασικά και περιμέναμε τοσες ώρες. Δεν ξέρω μαλλον τον Μπακουλα εχω αρχίσει να τον συμπαθω. χαχαχα
Το άλλο!! Μου πήρε αίμα για το papp a και δεν κατάλαβα ούτε που μπηκε η βελονα!! Ειναι δυνατόν??Πρώτη φορά!!

Παλιά 04-01-12, 23:10   #134
neraidoyla

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ...

ΦΙΛΙΑΑΑ!!!
Εγώ πήγα στην Εμβρυομητρική Ιατρική στον κ. Πιλάλη και είμαι πολύ ευχαριστημένη, είναι στην Πλατεία Μαβίλη.Με το καλό να κάνεις και εσύ την εξέταση, αλλά μην ανησυχείς,όλα θα πάνε καλά, όλα τα κορίτσια εδώ μέσα έχουν θετική ενέργεια, είναι γουρλίδικο το καφέ σου λέω!
Παλιά 04-01-12, 23:14   #135
toulipaki

Προεπιλογή

http://www.123baby.me/gender_prediction.php
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ, ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ, ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ 34 ΕΤΩΝ Κ 6.5 ΜΗΝΩΝ, ΠΟΣΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ 34 Ή 35 ΕΤΩΝ? ΔΙΟΤΙ 34 ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΛΟ Κ 35 ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΛΟ...
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΕΙΤΕ Κ ΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ ΕΣΑΣ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕ...
Παλιά 04-01-12, 23:14   #136
neraidoyla

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΜΠΡΑΒΟΟΟ!!!
Βλέπεις ότι ακριβώς είδες και στον υπέρηχο του ιατρείου!
Παλιά 04-01-12, 23:18   #137
neraidoyla

Προεπιλογή

Παράθεση:
http://www.123baby.me/gender_prediction.php
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ, ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ, ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ 34 ΕΤΩΝ Κ 6.5 ΜΗΝΩΝ, ΠΟΣΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ 34 Ή 35 ΕΤΩΝ? ΔΙΟΤΙ 34 ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΛΟ Κ 35 ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΛΟ...
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΕΙΤΕ Κ ΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ ΕΣΑΣ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕ...
Εμένα το πέτυχε, αν όντως τελικά έχουμε κοριτσάκι!Βάσει μαθηματικών και στρογγυλοποίησης 35, δεν είμαι σίγουρη..το έκανες και με τα δυο και βγαίνει διαφορετικό?
Παλιά 04-01-12, 23:25   #138
toulipaki

Προεπιλογή

34 ΛΕΕΙ ΑΓΟΡΙ, 35 ΛΕΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ... ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!!
Παλιά 04-01-12, 23:28   #139
neraidoyla

Προεπιλογή

Παράθεση:
34 ΛΕΕΙ ΑΓΟΡΙ, 35 ΛΕΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ... ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!!
Λίγες μέρες υπομονή και θα μάθεις!!
Παλιά 04-01-12, 23:32   #140
peny

Προεπιλογή

εμενα πάντως έβγαλε κορίτσι

Παλιά 04-01-12, 23:37   #141
toulipaki

Προεπιλογή

KANATE STROGGYLOPOIHSH STHN HLIKIA E?
EIXATE PROTIMHSH STO FYLO???
Παλιά 04-01-12, 23:44   #142
toulipaki

Προεπιλογή

ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΙΒ???
Παλιά 04-01-12, 23:47   #143
peny

Προεπιλογή

Παράθεση:
KANATE STROGGYLOPOIHSH STHN HLIKIA E?
EIXATE PROTIMHSH STO FYLO???
στο προηγουμενο που έχασα έλεγα να είναι ενα υγιες κοριτσάκι αλλά μόνο για να γίνεται κουβέντα. Μετά από την παλλινδρομη δεν με ενδιέφερε απλά όλοι ήξεραν ότι θελω κοριτσάκι. Τη στιγμη της αυχενικης παντως δεν μου περασε ουτε μια στιγμή από το μυαλο τι έιναι.Μονο να είναι καλα.Μονος του μας το είπε ο γιατρός.
Μην το ψαχνεις τα κοριτσάκια εχουν τα στολίδια τους και είναι τσαχπινικα τα αγοράκια είναι πιο αθώα, ντροπαλα και κολλημενα στη μαμα .Οτι και να είναι, είναι τρελαααα!!!Μπορεί να ήθελα μπουμπου οταν έμεινα εγκυος και στο γιο μου, αλλά τώρα με τον πριγκιπά μου δηλώνω ερωτευμενη!Με παίρνει αγκαλιά και λιώνω!

Παλιά 04-01-12, 23:58   #144
neraidoyla

Προεπιλογή

όχι στρογγυλοποίηση δεν έκανα γιατί έμεινα έγκυος τον μήνα των γενεθλίων μου και ειλικρινά δεν είχα καμία προτίμηση στο φύλο, θέλω μόνο να είναι γερό!
Παλιά 05-01-12, 00:00   #145
neraidoyla

Προεπιλογή

Παράθεση:
στο προηγουμενο που έχασα έλεγα να είναι ενα υγιες κοριτσάκι αλλά μόνο για να γίνεται κουβέντα. Μετά από την παλλινδρομη δεν με ενδιέφερε απλά όλοι ήξεραν ότι θελω κοριτσάκι. Τη στιγμη της αυχενικης παντως δεν μου περασε ουτε μια στιγμή από το μυαλο τι έιναι.Μονο να είναι καλα.Μονος του μας το είπε ο γιατρός.
Μην το ψαχνεις τα κοριτσάκια εχουν τα στολίδια τους και είναι τσαχπινικα τα αγοράκια είναι πιο αθώα, ντροπαλα και κολλημενα στη μαμα .Οτι και να είναι, είναι τρελαααα!!!Μπορεί να ήθελα μπουμπου οταν έμεινα εγκυος και στο γιο μου, αλλά τώρα με τον πριγκιπά μου δηλώνω ερωτευμενη!Με παίρνει αγκαλιά και λιώνω!
Πένυ είχα τόσο άγχος που αν δεν μου το έλεγε απο μόνος του, θα ξεχνούσα να τον ρωτήσω!Ελπίζω να μας βγούν τόσο καλά και τα αποτελέσματα του papp-a.!!
Παλιά 05-01-12, 00:04   #146
neraidoyla

Προεπιλογή

Θα σας καληνυχτίσω , πάω για νάνι μετά από τόση κούραση το έχω ανάγκη!Καλό βράδυ εγκυούλες
Παλιά 05-01-12, 09:31   #147
ΑΝΝΑ4

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ4

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Προεπιλογή

καλημερουδια,χιλια μπραβο για τις καλες αυχενικες!!!τελικα εκανα καλο ποδαρικο με την αυχενικη μας ε???αχ παντα τετοια καλα νεα να ακουμε!!!!!
εμενα με αυτο το κινεζικο εχω το ιδιο θεμα με το Τουλιπακι,αν βαλω 33 ειναι κοριτσι αν βαλω 34 ειναι αγορι!παντως ο γιατρος ειπε 85%αγορι,για να δουμε τι θα δουμε!βρε γερο να ειναι κ τελειομηνο κ ας ειναι οτι θελει χαχαχαχαχα!!!φιλακιααααααααααα!!!

Ο χρήστης ΑΝΝΑ4 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-01-12, 12:53   #148
irida85

Το avatar του χρήστη irida85

Περιοχή: Κέρκυρα
Προεπιλογή

Καλη χρονια σε ολες!!!!!!!!!!
Οσες εχετε ηδη παιδακια να τα χαιρεστε!!!!!!!!
Το 2012 να ειναι γεματο υγεια χαρες και πολλα χαμογελα ειδικα απο τα παιδακια μας!!!!!!!
Να εχουμε πολλες πολλες τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγιη νεα μωρακια!!!!!!!!!
Σας ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω εχω ηδη ενα καταπληκτικο κοριτσακι που μας εχει παρει ολων οικογενειακως τα μυαλα μιας και ειναι το πρωτο παιδακι-ανηψακι-εγγονακι κλπ και τωρα εντελως ξαφνικα, που δεν το περιμεναμε καθολου αναμενουμε το 2ο παιδακι μας...........! Εχω ΠΗΤ 1-08-2012! αλλα μαλλον μεσα στον ιουλιο πιστευω θα πεσω κι εγω μιας και ειναι 2η εγκυμοσυνη και ελπιζω πρωτα ο θεος παλι να ειναι ΦΤ............
Αυτα τα λιγα απο μενα κ ελπιζω να μπω στη παρεα σας σιγα σιγα!

Ο χρήστης irida85 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-01-12, 13:01   #149
irida85

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο neraidoyla Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Φιλιααααα!!
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΝΝΑ4 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια!λοιπον ολα καλα με την αυχενικη,αχ ημουν μεσα στο αγχος ρωτουσα τα παντα,ευτυχως ο γιατρος ηταν σουπερ κ μου απαντουσε με υπομονη χιχιχι!!!κ μαλλον κατα 85%ειναι αγορακι χαχαχαχα!!!!!!τωρα θα περιμενω κ τα αποτελεσματα απο το papA αλλα πλεον εχω ηρεμημει!!!!σας ευχαριστω κοριτσια,ευχομαι ολες να ζησουμε αυτες τις στιγμες!!!
Νεραιδουλα χαιρομαι που ειστε καλα,κανε κρατει απο ολα για να εισαι ακομα πιο ηρεμη!!!
φιλια κ ευχομαι το 2012 να μας φερει γερα κ τελειομηνα τα μωρακια μας!!!!

ιιιιιιιιιι κανατε ηδη αυχενικη!!!! τι καλα!!!!!!!!!
με το καλο τα μωρακια σας!!!!!!!!!!
εμενα μου εβαλε αυχενικη περιπου 25/1 αργω ακομα.... αν και ανυπομονω! ηδη ομως ειδε εμφανες ρινικο οστο κ μετρησε την αυχενικη... ολα καλα δοξα το θεο.........

Παλιά 05-01-12, 15:23   #150
neraidoyla

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο irida85 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλη χρονια σε ολες!!!!!!!!!!
Οσες εχετε ηδη παιδακια να τα χαιρεστε!!!!!!!!
Το 2012 να ειναι γεματο υγεια χαρες και πολλα χαμογελα ειδικα απο τα παιδακια μας!!!!!!!
Να εχουμε πολλες πολλες τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγιη νεα μωρακια!!!!!!!!!
Σας ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω εχω ηδη ενα καταπληκτικο κοριτσακι που μας εχει παρει ολων οικογενειακως τα μυαλα μιας και ειναι το πρωτο παιδακι-ανηψακι-εγγονακι κλπ και τωρα εντελως ξαφνικα, που δεν το περιμεναμε καθολου αναμενουμε το 2ο παιδακι μας...........! Εχω ΠΗΤ 1-08-2012! αλλα μαλλον μεσα στον ιουλιο πιστευω θα πεσω κι εγω μιας και ειναι 2η εγκυμοσυνη και ελπιζω πρωτα ο θεος παλι να ειναι ΦΤ............
Αυτα τα λιγα απο μενα κ ελπιζω να μπω στη παρεα σας σιγα σιγα!
Καλωσήρθες στην παρέα μας, με το καλό να κάνεις και εσύ την αυχενική και να δείς το δεύτερο μωράκι σου!Εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και έχω τρελαθεί απο την χαρά μου.Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας.Θα τα λέμε απο δώ συχνά
Παλιά 05-01-12, 20:00   #151
peny

Προεπιλογή

Γεια σου Ιριδα και απο εμενα!! Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!!! Ειμαι η Πενυ εχω ενα γιο 4 ετών ,τον Κωσταντή και ειμαι εγκυος στο επόμενο και εγώ!!!Μαλλον τώρα παμε για την μπουμπου!!!!
Τωρα που το λες βρε Ιριδα, λες να πεσω και εγω στις μανουλες Ιουνιου???? Η μαια μου εδωσε ΠΗΤ 20/7 ο γιατρός με έριξε 18/07 και ο γιατρός που έκανα χτες την αυχενική 17/07!! Εχουμε μια φθίνουσα πορεία!!!χαχαχα
Παντως εγώ υπολογίζω οτι αρχες του Ιουλιου θα γεννησω. Συνηθως λενε ότι στη δευτερη γέννα δεν τον παιρνεις όλο το μηνα.

Παλιά 05-01-12, 23:26   #152
toulipaki

Προεπιλογή

Καλησπεεερα κοριτσια!
Ιριδα καλως ορισες!
Κ γω ΠΗΤ εχω 31-7 οποτε καπου κοντα σε σενα θα κανουμε την "αυχενικη", δεν τηλ/σα παλι σημερα, πηγαμε για φαγητο στο Λουτρακι
Ωραια περασα, αν κ μια που φαγαμε και μια που πηγα στην τουαλετα... το μονο καλο, οτι με τους εμετους, πρεπει να χω παρει 2 κιλα, καλα παω δηλαδη για την ωρα...
Αυτααα, για την ωρα, διοτι ανακατευομαι παλι...
Φιλια
Παλιά 06-01-12, 10:44   #153
neraidoyla

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπεεερα κοριτσια!
Ιριδα καλως ορισες!
Κ γω ΠΗΤ εχω 31-7 οποτε καπου κοντα σε σενα θα κανουμε την "αυχενικη", δεν τηλ/σα παλι σημερα, πηγαμε για φαγητο στο Λουτρακι
Ωραια περασα, αν κ μια που φαγαμε και μια που πηγα στην τουαλετα... το μονο καλο, οτι με τους εμετους, πρεπει να χω παρει 2 κιλα, καλα παω δηλαδη για την ωρα...
Φιλια
Καλημέρα τουλιπάκι!!Φαγητό στο Λουτράκι ακούω..μη μου πείς ότι είσαι και εσύ από τα μέρη μας??Εγώ είμαι από Κόρινθο
Παλιά 06-01-12, 10:57   #154
irida85

Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση:
Γεια σου Ιριδα και απο εμενα!! Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!!! Ειμαι η Πενυ εχω ενα γιο 4 ετών ,τον Κωσταντή και ειμαι εγκυος στο επόμενο και εγώ!!!Μαλλον τώρα παμε για την μπουμπου!!!!
Τωρα που το λες βρε Ιριδα, λες να πεσω και εγω στις μανουλες Ιουνιου???? Η μαια μου εδωσε ΠΗΤ 20/7 ο γιατρός με έριξε 18/07 και ο γιατρός που έκανα χτες την αυχενική 17/07!! Εχουμε μια φθίνουσα πορεία!!!χαχαχα
Παντως εγώ υπολογίζω οτι αρχες του Ιουλιου θα γεννησω. Συνηθως λενε ότι στη δευτερη γέννα δεν τον παιρνεις όλο το μηνα.
εμ γιαυτο λεω κι εγω μπας κ δεν παρουμε ολο το μηνα..... ειδομεν! δε με νοιαζει κι ολας... γερο να ναι και ας ερθει οποτε θελει......
κ εσυ ΦΤ ειχες κανει?

παντως δε καταλαβαινω γιατι σου αλλαζουν ΠΗΤ
προφανως βγαινει μεγαλυτερο το μωρο αλλα αμα ηταν καθε φορα που αλλαζουν οι μετρησεις να αλλαζει η ΠΗΤ χαθηκαμε.... η ΠΗΤ ειναι μια και μονο βασει τελ περιοδου......

Παράθεση:
Καλησπεεερα κοριτσια!
Ιριδα καλως ορισες!
Φιλια

αααα κ εγω εχω αναγουλες μονο ομως... και εχω χασει κ μισο κιλο! ελπιζω να συνεχισω ετσι χαχαχαχα
την αλλη φορα πηρα 20 κιλα κ μου στοιχησε πολυ.......
αρα μαζι αυχενικη! σουπερ!

Παλιά 07-01-12, 12:11   #155
ΑΝΝΑ4

Προεπιλογή

καλημερα κοριτσακια!!Ιριδα καλως μας ηρθες,να χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ με το καλο κ το δευτεροοοοοο!!!!!
τι κανετε εγκυουλες???εμεις κλασσικα με αναγουλες,που θα παει θα περασουν κ αυτες!το καλο ειναι οτι δεν εχω παρει γραμμαριο,εχασα κιολας,οποτε μια χαρα!!!!!
σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου,για οποια εχει καποιο να γιορταζει να τον χαιρεται!φιλακια πολλα!!!!!

Παλιά 07-01-12, 13:11   #156
anna31

Προεπιλογή

Καλημερούδια...καλωσήλθες Ίριδα, με το καλό και το δεύτερο μπεμπέ, χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες, Άννα να χάιρεσαι τον σύζυγό σου, εύχομαι να περάσετε πολύ καλά σήμερα, χωρίς πολλή κούραση απο μέρους σου.Αννούλι, ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις δει το μήνυμά που σου έχω στείλει στο face, σχετικά με θρομβοφιλία, αγχωνομαι με αυτό λίγο, δεν έχω κάνει κάποια κίνηση ακόμα, μου έχουν δώσει σχετικά τηλέφωνα για να κινηθώ προς το Λαικό,δεν έχω κάνει τιποτα και φοβάμαι μήπως το καθυστερώ πολύ.

Παλιά 07-01-12, 13:17   #157
neraidoyla

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΝΝΑ4 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσακια!!Ιριδα καλως μας ηρθες,να χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ με το καλο κ το δευτεροοοοοο!!!!!
τι κανετε εγκυουλες???εμεις κλασσικα με αναγουλες,που θα παει θα περασουν κ αυτες!το καλο ειναι οτι δεν εχω παρει γραμμαριο,εχασα κιολας,οποτε μια χαρα!!!!!
σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου,για οποια εχει καποιο να γιορταζει να τον χαιρεται!φιλακια πολλα!!!!!
Καλημέρα!!Να χαίρεσαι τον άντρα σου, τα καλύτερα έρχονται...Και εγώ που έλεγα ότι μου έφυγαν οι αναγούλες, τσουπ μου ξαναήρθαν!!Δεν πειράζει όμως, τα μωράκια μας να είναι καλά!
Παλιά 07-01-12, 13:22   #158
neraidoyla

Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλες!Σήμερα βγήκε και το papp-a μου και μπορώ να πω ότι ηρέμησα πολύ!Άννα4 νομίζω θα γεννήσεις πρώτη από όλες, χιχιχιχι, είσαι μπροστά, αν και έχουμε και τις μανούλες που έχουν ήδη ένα παιδάκι και απ'όσο ξέρω γεννάνε νωρίτερα από την ΠΗΤ. Αλήθεια πότε έχετε ΠΗΤ?Εμένα στην αυχενική μου έδωσε 11/7/2012
Παλιά 07-01-12, 15:06   #159
natalaki_91

Περιοχή: volos
Προεπιλογή

κοριτσια καλησπερα σε ολες...ειχα γραψει και εγω στην αρχη αλλα μετα με πηρε η κατω βολτα...ειχα 2 αποκολλησεις και 15 μερες στο νοσοκομειο η μια 1 εκατοστο και η αλλη 4...τωρα ειμαι καλυτερα και ξαπλα ενα μηνα σχεδον..την δευτερα παω για αυχενικη και φοβαμαι πολυ..θελω το μπεμπακι μου να ειναι καλα..ευχομαι σε ολες τις μελουσες μανουλες να εχουν μια ανετη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!
Ο χρήστης natalaki_91 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-12, 17:38   #160
ΑΝΝΑ4

Προεπιλογή

καλησπερα,ευχαριστουμε για τις ευχουλες να ειστε ολες καλα!!!Αννα31 δεν το ειδα το μηνυμα...παντως κοριτσακι θα σε συμβουλευα να βρεις αιματολογο κ εκεινος θα σου πει τι να κανεις.εγω αυτο εκανα,κ απο την αρχη κανω ηπαρινη(ενεσεις στην κοιλια) κ ευτυχως αυτην την φορα πανε ολα καλα!!!!ξερω οτι στο λαικο εχουν απο τα καλυτερα αιματολογικα τμηματα οποτε μην φοβασαι τιποτα!!!!!
natalaki_91 καλως μας ξαναηρθες,κοριτσακι ολα καλα θα πανε.αυτο το πρωτο 3μηνο να φυγει κ μετα το αγχος θα λιγοστεψει(λεμε τωρα χιχιχιιχι)!
εγω σημερα επιτελους εγινα 14εβδομαδων,αρα μπηκα στον 4!!!!!φιλακια πολλα σε ολες!!!
ξεχασα ΠΗΤ εχω 7/7 αλλα μαλλον λογω θρομφοβ βλεπω να γενναω στις 38βδομαδες δηλ γυρω στις 23/6.βρε γερο να ναι κ να ρθει οταν πρεπει!!!

Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές