the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Τα ΧαΛαραααά καφέ !!

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Trilogy: Σύστημα μεταφοράς για μωρά απο 0-36 μηνών με πόρτ μπεμπέ, καρότσι, καθισματάκι αυτοκινήτου.
@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-09-11, 16:27   #35921
christy@

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο newbie G Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγεια τα πεταλουδιτσο-ρουχάκια!

Κι εγώ τρελάθηκα με τα αυτοκόλητα στο jumbo, αυτά που είναι ανάγλυφα σαν από αφρολέξ, είχε πολύ όμορφα σχέδια για παιδικό δωμάτιο και ήθελα να πάρω, αλλά ο άντρας μου με συγκράτησε και μου είπε οτι τα αυτοκολητα θα είναι εκεί και τον επόμενο μήνα.
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΝΝΑ4 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν απαντω για να μην λες οτι σου φουσκωνουμε τα μυαλλα αλλα ενα μεγαλο χαμογελο το εχω !!!!!!!

Χριστινα τι καλα,καλα αυτα τα ψωνια τα περιμενω πως κ πως!!!ενα σας λεω με το που μεινω κ κλεισω την 24εβδομαδ(αυτο ειναι το πρωτο μου μαξιλαρακι ξαλαφρωματος εμενα) θα ψωνισω τοσα ρουχα,τοσα χαζα που δεν φανταζεστε!!!!χαχαχαχαχα
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο F D P Εμφάνιση μηνυμάτων
Χριστινάκι με γεια τα ρουχαλακια...
τα ευχαριστο της ημερας....θα ερθουν μαλλον η μανουλα και η κουμπαρα μου στο τελος Οκτωβριου...και μη ρωτησετε!!!!θα μεινουν ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΔΩ!!!!
ευχαριστω για τα μεγεια κοριτσακια μου...γεωργια περιμενω πως κ πως την τριτη.........
φραντζεσκακι μου χαιρομαι που σε ακουω ενθουσιασμενη κ με το σχολειο και με την αφιξη της μανουλας κ της κουμπαρας....ετσι να σαι παντα...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yiosalonikia Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ξεχασα το σημαντικοτερο στην ολη ιστορια: εχω κοψει μαχαρι ολα τα γαλακτοκομικα -γαλατα γιαουρτια τυρια μπισκοτα παγωτα κλπ- εκτος απο 1 σταγονιτσα νουνου στο μισο φλυτζανακι γαλλικου καφε που πινω. Μου ελεγε ο αντρας μου: μη βαζεις μη βαζεις, τον απαντουσα εγω: μια σταγονιτσα ειναι. Το λεω χτες στη γιατρο και εξοργιστηκε: αφου ειπαμε μαχαιρι ολα κλπ. Σημερα Δεν ηπια γαλατακι στο καφεδακι και το μωρο ειναι μια χαρα -εως τωρα-!
αχ βρε γιωτακι σε θαυμαζω....ολα τα εχεις κοψει και το παλευεις μπραβο σου...να μη νιωθεις τυψεις βρε καλο μου εσυ κανεις οτι καλυτερο μπορεις μεχρι τωρα....σημασια οπως σου ειπε και η ξενια ειναι να ειστε εσεις καλα και εσυ και φυσικα ο μπεμπακος σου......

εγω κοριτσια μου χτες ειχα φιλες μου εδω ηρθαν να δουν τη μικρη.....με εχουν παρει στο ψιλο ολες....ολες μου εφεραν οτι ειχε να κανει με πεταλουδες...η μια μου εφερε μια γλαστρα που πανω ειχε κολλησει κατι πεταλουδες...η αλλη μου εφερε ενα φορεματακι ριγε απιστευτο με μια πεταλουδα απο κοκκινα στρασακια και η αλλη μου εφτιαξε ενα κουτι που γυρω γυρω κολλησε ενα χαρτι απο πεταλουδες κι εγραφε λlittle princess butterfly και μεσα ειχε ενα φυλαχτο με ματακι και τι αλλο?μια πεταλουδιτσα....α,κι εξω στις κορδελες ειχε βαλει χαντρες και πεταλουδα.....

ασχετο αλλα χτες σηνειδητοποιησα πως αν κανω ακριβη μεταφραση της λεξης butterfly θα μου βγει .......βουτυρομυγα.....

τη μια φιλη μου τη φιλοξενησα εγω γιατι μενει εκτος αθηνων κι ηρθε μονο για να με δει,και σημερα πηγαμε για καφε ολοι μαζι το πρωι με την μπεμπιτσα μαζι εννοειται.......ετοιμαζομαι να ξαναπαω κοριτσακια μου για καφε.....σας φιλω γλυκα.....

Ο χρήστης christy@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-11, 16:33   #35922
ValiaK

Το avatar του χρήστη ValiaK

Προεπιλογή

κοριτσια, μολις με ενημερωσε η μαρίκιους: γυρισε απο καρπαθο με τη μικρή αλλά εσπασε η οθονη του λαπτοπ και δε μπορεί να μας διαβασει...

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...
Ο χρήστης ValiaK δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-11, 16:44   #35923
christy@

Προεπιλογή

γεωργια εγω δεν ειχα κοψει τα θαλασσινα ειχα κοψει μονο τα ωμα,πχ οστρακα και τετοια,μισοψημενα κρεατα,εντοσθιακαι συκωτι....παντα εγω τις γαριδες τις τσακιζα οποτε τυχαινε....

αφροδιτη μου εισαι εγκυος και μην αφηνεις κανεναν να σε ταραζει ακομα και τους γονεις σου.μην κανεις τις χαζομαρες τις δικες μου......

καλησπερα δεν ειπα ε?????καλησπερα κοριτσουδακια μου....

Παλιά 11-09-11, 16:47   #35924
christy@

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ValiaK Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια, μολις με ενημερωσε η μαρίκιους: γυρισε απο καρπαθο με τη μικρή αλλά εσπασε η οθονη του λαπτοπ και δε μπορεί να μας διαβασει...
να της δωσεις φιλακια συμπεθερα.....

ααα!!!!!!!φραντζεσκακι μου ποσο χαιρομαι που διαβαζω οτι περασες καλα....επιτελους...καιρος ηταν....

στο βελγιο οταν ειχα παει κατι χριστουγεννα ειχε τετοια λουκανικα που λες....εκει να δεις φαι.....

Παλιά 11-09-11, 17:10   #35925
afrodithko

Το avatar του χρήστη afrodithko

Προεπιλογή

Παράθεση:
φιλιά να της δώσεις...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο christy@ Εμφάνιση μηνυμάτων
γ
αφροδιτη μου εισαι εγκυος και μην αφηνεις κανεναν να σε ταραζει ακομα και τους γονεις σου.μην κανεις τις χαζομαρες τις δικες μου......
το ξέρω βρε χριστινάκι αλλά βγαίνω εκτός εαυτού όταν ακούω μαλακίες.....και είπε αρκετές σήμερα....
θα πρέπει να είναι φανταστικά τα πραγματάκια της πεταουδίτσας σο
Ο χρήστης afrodithko δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 11-09-11, 17:31   #35926
xenia:-)
Προσωρινά μή ενεργός λογαριασμός

Προεπιλογή

οσο για το στεγνωτηριο με καλυψε η ayla.......δεν θα στα βγαλει σιδερωμενα...αλλα εαν προνοησεις ετσι ωστε μολις τελειωσει να εισαι εκει να το αδειασεις και να τα διπλωσεις....γλιτωνεις αρκετο σιδερο....
εσωρουχα,φανελες,πιταμες και κατι τετοια δεν σιδερωνω ......ειδικα τα εσωρουχα αφου αποστειρωνονται με τον ζεστο αερα.....
οταν πηρα εγω στεγνωτηριο ,ψωνισα το φθηνοτερ που δεν εχει υγροποιητη....δηλαδη τον ατμο μου τον εβγαζε στο μπανιο,δεν τον μαζευε..........βεβαια την δουλεια του την εκανε...εαν εχετε σκοπο να το εχετε μεσα στο σπιτι,οπωςδηποτε να παρε με υγροποιητη,σαν της ayla...
εδω που μενω τωρα,δεν ειχε χωρο στο μπανιο οποτε αναγκαστικα βγηκε στο μπαλκονι.....και επειδη το δικο μου ηταν σχετικα καινουργιο το εδωσα στην μητερα μου και πηρα το δικο της (30 ετων παρακαλω)...μην μου το φαει η υγρασια...........
οσο για τα ρουχα........μονο για τις πετσετες θα σας πω......ειναι παρα πολυ μαλακες...σαν καινουργιες....και αφρατες...........και μοσχομυριζουν.....
τωρα πλεον τα στεγνωτηριο εχουν και στεγνωμα με χλιαρο αερα...οποτε εαν ειναι ευπαθη τα ρουχα και δεν εισαι σιγουρη για τα εαν θα μαζεψουν....τα βαζεις στο χλιαρο και ολα καλα..........
θα μπορουσα να γραφω ωρες για το στεγνωτηριο...μηπως εχω κατι??????

γεωργια για τα θαλασσινα το εχω ακουσει κι εγω.........αυτο για τα μεγαλα ψαρια δεν το ηξερα.....γιατι ομως επειδη ψαρευονται σε βαθια νερα????????δεν ξερω.....
ο αντρας μου και οι γονεις μου εχουν το μικροβιο του ψαρεματος.........βγαζουν αρκετα και τρωμε ..χανους και τσιπουρες συνηθως.....αλλα εγω δεν τρελλαινομαι...τρωω για να με δει η μικρη και να φαει και αυτη.....

εμενα σημερα μου ετυχαν επισκεψεις.............ενα ζευγαρακι ειναι,καλοβολοι ειναι δεν εχω προβλημα...μαλιστα δεν ηθελαν να ερθουν επειδη ειμαι στον μηνα μου αλλα τους παροτρυναμε να ερθουν..........
ευτυχως που ειναι αδεια εποχη....δωματιο τους βρηκαμε με 25 ευρω.....και θα βολευτουμε....

θα δω και το ρουλακι σημερα....ισως πιο λιγο απ'οτι υπολογιζα αλλα θα την δω!!!!!!!!!!!!!

αφροδιτη μην στεναχωριεσαι....αυτα συμβαινουν.....κι εγω καποτε νευριαζα με τους δικους μου...αλλα οτι και να λεμε αυτο που θελουμε εμεις θα κανουμε.....
οταν βγαζαμε τα σχεδια του σπιτιου μας ,εγω με τον αντρα μου ειχαμε φαει κολλημα με μεζονετα...........και υπογειο ως χωρο εργασιας για τον αντρα μου.......
ο μπαμπας μου επεμενε...καντε ενα οροφο σπιτι,αντε με ενα επιπεδο ετσι ωστε ο χωρος εργασιας απο κατω να ειναι μεγαλυτερος.......αλλα δεν τον ακουσαμε.....
ο αντρας μου τωρα λεει τ'λεγε ο πεθερος αλλα...........
στην δικια μας περιπτωση ειχε δικιο αλλα και παλι το δικο μας περασε.....

οι γονεις μου εχουν μεγαλωσει πλεον αλλα ακομη δουλευουν στο μαγαζακι βοηθωντας αρκετα τον αδερφο μου,ο οποιος δεν το εχει εκτιμησει ακομη.....και εγω συφιλιαζομαι οταν τον ακουω να τους αποπαιρνει και να φωναζει για το τπτ....ελπιζω να βαλει την σκεψη του σε σωστη σειρα συντομα ...και να καταλαβει τι ειναι αυτο που του προσφερουν

παω κι εγω να ξαπλωσω μια ωριτσα γιατι ολο το μεσημερι μαζευα το σπιτι για να μην μας βρουν ανακατεμενους........
τωρα εμεινε το σιδεροεννοειται!!!!!!
τα λεμε αργοτερα
Ο χρήστης xenia:-) δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-11, 17:31   #35927
ValiaK

Προεπιλογή

κοριτσια, υπομονή με τους μπαμπαδες... ωρες ωρες κι εγώ δυσκολευομαι...

Παλιά 11-09-11, 17:33   #35928
ValiaK

Προεπιλογή

ναι αλλά όταν τελειωσει με το καλό το σπιτι Ξενια, θα γινει βιλάρα!!!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 11-09-11, 18:33   #35929
summer99

Το avatar του χρήστη summer99

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο christy@ Εμφάνιση μηνυμάτων

η συναντηση θα γινει σπιτι μου γωγω μου...και φυσικα εισαι καλεσμενη...το ειχα γραψει εδω,την αλλη κυριακη δεν εχουμε ορισει ωρα ομως θα μιλησουμε για λεπτομερειες και στις επομενες μερες....

τελικα καθε παιδιατρος λεει τη δικη του αποψη....

κοριτσια μου σημερα πηγα στην μπενετον ξετρελαθηκα,κατι παιδικα τρελα!!!!!και στην πρεναταλ το ιδιο...αχ θα τρελαθω...της ψωνισα της πεταλουδιτσας μου ωραια ρουχακια.....
Να είμαστε καλα και θα ήθελα να σας γνωρίσω όλες σας από κοντά. Όμως σκέφτομαι ότι επειδή μόλις έχεις γεννήσει, μήπως θα ήταν καλύτερα να βρισκόμασταν έξω, για να μην κουραστείς πολύ; Αλήθεια σε ποιά περιοχή μένεις; Εγώ κοντά στους Αμπελόκηπους. Τώρα για πρωί λέτε ή απόγευμα;
Με γειά και τα καινούρια ρουχαλάκια και καλοφόρετα, όσο για τους παιδίατρους πραγματικά ακούς τελείως διαφορετικές απόψεις πάνω στα ίδια θέματα, για αυτό πάντα ακούω τον δικό μου παιδίατρο και δε μπλέκομαι με άλλους.

Παράθεση:

Εγώ είμαι πτώμα. Σήμερα έκανα πολύ σοβαρά τη σκέψη ότι μπορεί όντως να έχω μείνει έγκυος. Περπατούσα σαν την κότα αργά και βαριά κι έμενα πίσω, λαχάνιαζα με το παραμικρό, κουράστηκα χωρίς να κάνω τίποτα και το μεσημέρι που ήταν εδώ η γυναίκα και καθάριζε, πρώτη φορά έγειρα λίγο στον καναπέ κι ένιωσα μια γλυκιααααά νύστα, ζήτησα σεντονάκι και τον πήρα καμιά ωρίτσα. Δεν έχω ξανακοιμηθεί με ξένο άνθρωπο στο σπίτι. Βρε λέτε;
Πλησιάζει η μέρα και πολύ σύντομα θα ξέρεις!!!!!!
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΝΝΑ4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χριστινα τι καλα,καλα αυτα τα ψωνια τα περιμενω πως κ πως!!!ενα σας λεω με το που μεινω κ κλεισω την 24εβδομαδ(αυτο ειναι το πρωτο μου μαξιλαρακι ξαλαφρωματος εμενα) θα ψωνισω τοσα ρουχα,τοσα χαζα που δεν φανταζεστε!!!!χαχαχαχαχα
Α! κατάλαβα Άννα έχεις και εσύ μια τρέλα με τα ψώνια, και εγώ αν βγω, δεν κρατιέμαι με τίποτα. Όπου και να πάω, ακόμα και στο σούπερ μάρκετ για ένα πράγμα, θα γυρίσω με 10. Φαντάσου οταν είναι να ψωνίσω παιδικά. Ασυγκράτητη σου λέω

Παράθεση:
Εχθες ηταν η πρωτη φορά που βγηκα εξω βράδυ και περασα σουπερ-ντούπερ...κλεισαμε το μαγαζι στις 9.30 και πηγαμε στο Δημαρχειο του χωριου,γιατι ειχαν πανηγυρι...δλδ ειχαν στησει μια μεγάαααλη σκηνη , μεσα ειχε πάγκους - αλλα κατασκηνωση - ντιτζει ,μουσικουλα και μπυρες -μπλιαχ-, εγω πινω κρασακι , και βουρστακια (λουκανικα)...ολο αυτο για να μαζευτουν χρηματα για τους εθελοντες πυροσβεστες...

πηγαμε μαζι με το θειο,μιλησαμε με κοσμο,γνωρισαμε κοσμο και ηταν παρα πολυ ομορφα!!!!
αααα δεν πηγαμε για σχολικα...μας εστειλε η κοπελα του ξαδερφου και μας πηρε και ο θειος....
σημερα ανοιγουμε απο το πρωι-αν και δε νομιζω να εχει κοσμο-οποτε σας φιλω ... και να περασετε καλα οτι κι αν κανετε!!!
Αν αρχίσατε τις βόλτες, σημαίνει ότι τα πράγματα φτιάχνουν και όταν ξεκινήσετε και το σχολείο, τότε θα είναι ακόμα καλύτερα. Ίσως χρειαζόσασταν και εσείς τον χρόνο σας, κορίτσι μου για να προσαρμοστείτε στις νέες συνθήκες.

Παράθεση:
Α, το μελατο αυγό γιατι απαγορευεται? το λεω γιατι τα εχω ταραξει τα αυγά (σκετη πρωτεΐνη οποτε επιτρεπονται για το διαβητη). Τα ψηνω εγώ βεβαια και φροντίζω να μην εχει μεινει καθολου "γλίτσα", δηλ. αψητο ασπράδι. Αλλά εχεις κινδυνο ακομα κι αν ειναι καλοψημενα μελάτα?
Εμένα ο γιατρός μου είχε πει για τα αυγά, ότι πρέπει να τα βράζω καλά και να μην τα τρώω μελάτα. Ετσι και αλλιώς, μελάτο αυγό δεν μπορώ να βάλω στο στόμα μου γιατί με ανακατεύει. Επίσης μου είχε πει να πλένω πολύ καλά τα χορταρικά, τις σαλάτες και τα φρούτα. Το κρέας μόλις το πιάσω και το μαγειρέψω να πλύνω πολύ καλά τα χέρια μου,( ακόμα το κάνω αυτό)Για τα όστρακα δεν τον είχα ρωτήσει τίποτα γιατί δεν τα τρώω, μόνο γαρίδες, καλαμάρια και άντε κανένα χταποδάκι.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο afrodithko Εμφάνιση μηνυμάτων
ουπςςςςςςτα έκανα μαντάρα....δεν έχω κουβεντιάσει ακόμη με τον μάστορα...περιμένω να έρθει να πάρει τα μέτρα και να μου φτιάξει το σχέδιο...οπότε θα δω και το χρωματολόγιο....

για αυτό και εγώ κανόνισα να πάμε για φαγητό το βράδυ με κάτι φίλους να ηρεμήσω...
Δεν πειράζει Αφροδίτη, όλα καλά. Πες μου τι προσφορά θα σου κάνει, εμείς λέμε το καλοκαίρι, ναμαστε καλά, να πάμε σε δικό μας σπίτι,το οποίο υπάρχει αλλά θέλουμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα, στην κουζίνα, στα πατώματα μέσα στα δωμάτια. Για αυτό θα μιλήσουμε με αυτήν την εταιρεία που σου έγραψα.

Κορίτσια, εγώ νιώθω χάλια. Κανονικά θα έπρεπε, χθες ή σήμερα να μου έχει έρθει περίοδος αλλά τίποτα. Και δεν έχω συμπτώματα ούτε περιόδου, ούτε εγκυμοσύνης. Ασε που εγκυμοσύνη δεν παίζει, γιατί ναι είχαμε κάνει σε επικίνδυνη μέρα αλλά με την γνωστή πια μέθοδο του τραβήγματος, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση. Στο μεταξύ, εμένα όταν είναι να μου έρθει, πάντα το στήθος μου πρήζεται σαν τούβλα, τώρα τίποτα. Και στις δύο μου εγκυμοσύνες, κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση, πάλι είχε πρηστεί αλλά είχε μαυρίσει και το σημείο γύρω από τις θηλές. Ούτε τέτοιο σύμπτωμα δεν έχω. Το μονο που νιώθω είναι ένα φούσκωμα και πρήξιμο στην κοιλιά μου, που λέω άντε να μου έρθει να ξεφουσκώσω. Και πολλά νεύρα, απίστευτα νεύρα. Μου έρχεται να κάνω μπαμ. Ισως να αλλάζει ο κύκλος μου, ίσως να εχω πάρει κρύωμα, ήπια και 1,5 χαπάκι κορτιζόνη (medrol) αυτές τις μέρες γιατί έπαθα αλλεργία από τα κουνούπια και σκέφτομαι μήπως φταίει και αυτό. Μπας και μπαίνω σε εμμηνόπαυση.Αντε να έρθει να ξεφουσκώσω, δεν αντέχω άλλο. Αυτά προς το παρόν, σας χαιρετώ όλες. Αύριο ευτυχώς πήρα και άδεια από την δουλειά μου, για να πάω τα ζουζούνια στον αγιασμό και ειδικά τον μικρό που ξεκινάει νήπιο.

Ο χρήστης summer99 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-11, 19:06   #35930
NIOBH

Το avatar του χρήστη NIOBH

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μα κι αυτοί μέσα στη ζέστη με ντάλα ήλιο παντρεύονται; Δεν υπήρχε περίπτωση να πάω τέτοια ώρα σε γάμο, εκτός κι αν ήταν κολητή. Έξω βράζει ο τόπος! Καλά να περάσετε και στο γάμο και στη βάφτιση πάντως.

Εγώ είμαι πτώμα. Σήμερα έκανα πολύ σοβαρά τη σκέψη ότι μπορεί όντως να έχω μείνει έγκυος. Περπατούσα σαν την κότα αργά και βαριά κι έμενα πίσω, λαχάνιαζα με το παραμικρό, κουράστηκα χωρίς να κάνω τίποτα και το μεσημέρι που ήταν εδώ η γυναίκα και καθάριζε, πρώτη φορά έγειρα λίγο στον καναπέ κι ένιωσα μια γλυκιααααά νύστα, ζήτησα σεντονάκι και τον πήρα καμιά ωρίτσα. Δεν έχω ξανακοιμηθεί με ξένο άνθρωπο στο σπίτι. Βρε λέτε;
Ευτυχώς η εκκλησία ήταν δίπλα στη θάλασσα....μόνο ο δρόμος τη χώριζε....και είχε και αεράκι....και δε καταλάβαμε τίποτα....είχα πιάσει ίσκιο και όλα καλά. Πρώτη φορά μου τυχαίνει τέτοια ώρα γάμος...αλλά τι να κάνουμε....ο καθένας όπως βολευέται.

Καλομελέτα κι έρχεται....λίγες μέρες μείνανε ακόμη....υπομονή....σε λίγο θα ξέρουμε....

Παράθεση:
τα ευχαριστο της ημερας....θα ερθουν μαλλον η μανουλα και η κουμπαρα μου στο τελος Οκτωβριου...και μη ρωτησετε!!!!θα μεινουν ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΔΩ!!!!
Με το καλό να έρθουν.....φαντάζομαι πόσο σου έχουν λείψει και πόσο τους έχεις λείψει....

Παράθεση:
Αχ κοριτσια, με τα χιλια ζορια καταφερα να αποκοιμηθώ και μετά απο λίγο ήρθε και με ξυπνησε η μικρή! Φοβηθηκε λεει γιατι αποκοιμηθηκα χωρίς το μαξιλαρι εγκυμοσύνης!
Τι γλυκό που είναι το χταποδάκι....

Παράθεση:
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ξεχασα το σημαντικοτερο στην ολη ιστορια: εχω κοψει μαχαρι ολα τα γαλακτοκομικα -γαλατα γιαουρτια τυρια μπισκοτα παγωτα κλπ- εκτος απο 1 σταγονιτσα νουνου στο μισο φλυτζανακι γαλλικου καφε που πινω. Μου ελεγε ο αντρας μου: μη βαζεις μη βαζεις, τον απαντουσα εγω: μια σταγονιτσα ειναι. Το λεω χτες στη γιατρο και εξοργιστηκε: αφου ειπαμε μαχαιρι ολα κλπ. Σημερα Δεν ηπια γαλατακι στο καφεδακι και το μωρο ειναι μια χαρα -εως τωρα-!
Λές αυτή η μια σταγόνα να έκανε όλη τη δουλειά; Για φαντάσου!!!! Μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημα και να λύθηκε!!!!

Παράθεση:
Α, το μελατο αυγό γιατι απαγορευεται? το λεω γιατι τα εχω ταραξει τα αυγά (σκετη πρωτεΐνη οποτε επιτρεπονται για το διαβητη). Τα ψηνω εγώ βεβαια και φροντίζω να μην εχει μεινει καθολου "γλίτσα", δηλ. αψητο ασπράδι. Αλλά εχεις κινδυνο ακομα κι αν ειναι καλοψημενα μελάτα?
Εμένα με έχουν πρήξει να μη τρώω αβγά....αλλά εγώ τρώω. Λέτε να μη κάνει; Δε τρώω πολλά....περίπου 2 τηγανητά...μελάτα...την εβδομάδα.Αλλά το ασπράδι το τηγανίζω καλά. Τώρα αν είναι μέσα σε φαγητό η γλυκό...δε πιάνεται.... Εγώ στο βιβλίο που έχω γράφει ότι κάνει καλό το αβγό σε διάφορα πράγματα. Η νύφη μου λέει ότι είναι επικίνδυνο για να κάνει ίκτερο το παιδί και να μη τρώω. Γενικά λένε να τ'αποφεύγω χωρίς να μου λένε το λόγο.....οι υπόλοιποι. Δε ξέρω τι να κάνω!!!

Παράθεση:
Γκαντεμιά....τώρα πώς θα μπαίνει!!! Τα χαιρετίσματά μας δώσε!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο summer99 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια, εγώ νιώθω χάλια. Κανονικά θα έπρεπε, χθες ή σήμερα να μου έχει έρθει περίοδος αλλά τίποτα. Και δεν έχω συμπτώματα ούτε περιόδου, ούτε εγκυμοσύνης. Ασε που εγκυμοσύνη δεν παίζει, γιατί ναι είχαμε κάνει σε επικίνδυνη μέρα αλλά με την γνωστή πια μέθοδο του τραβήγματος, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση. Στο μεταξύ, εμένα όταν είναι να μου έρθει, πάντα το στήθος μου πρήζεται σαν τούβλα, τώρα τίποτα. Και στις δύο μου εγκυμοσύνες, κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση, πάλι είχε πρηστεί αλλά είχε μαυρίσει και το σημείο γύρω από τις θηλές. Ούτε τέτοιο σύμπτωμα δεν έχω. Το μονο που νιώθω είναι ένα φούσκωμα και πρήξιμο στην κοιλιά μου, που λέω άντε να μου έρθει να ξεφουσκώσω. Και πολλά νεύρα, απίστευτα νεύρα. Μου έρχεται να κάνω μπαμ. Ισως να αλλάζει ο κύκλος μου, ίσως να εχω πάρει κρύωμα, ήπια και 1,5 χαπάκι κορτιζόνη (medrol) αυτές τις μέρες γιατί έπαθα αλλεργία από τα κουνούπια και σκέφτομαι μήπως φταίει και αυτό. Μπας και μπαίνω σε εμμηνόπαυση.Αντε να έρθει να ξεφουσκώσω, δεν αντέχω άλλο. Αυτά προς το παρόν, σας χαιρετώ όλες. Αύριο ευτυχώς πήρα και άδεια από την δουλειά μου, για να πάω τα ζουζούνια στον αγιασμό και ειδικά τον μικρό που ξεκινάει νήπιο.
Παίζει και να φταίει η κορτιζόνη....μην ανησυχείς όμως θα έρθει....ίσως κάνει κόλπα λόγω ζέστης...ή λόγω αλλαγής κύκλου. ΑΝ δε παίζει θέμα εγκυμοσύνης θα έρθει....υπομονή. Αν και η μέθοδος του τραβήγματος δεν είναι 100% ασφαλής....ειδικά αν συλαμβάνεις εύκολα. Τώρα για εμμηνόπαυση και τέτοια...να μην ακούω σε παρακαλώ.......δε σε πήραν και τα χρόνια....εκτός κι αν υπάρχει κληρονομικότητα!!!!

Χριστίνα μεγειά τα ρουχαλάκια της μικρής σου.......σε πήραν στο ψιλό οι φιλενάδες έ; Δε πειράζει!!

Εμείς καλά περάσαμε στα βαφτίσια...κοιμήθηκα και μια ώρα, ξεκουράστηκα....και τώρα έχω κάτι δουλίτσες και βαριέμαι....
Παλιά 11-09-11, 19:34   #35931
elsaki...

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ayla Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον εμείς κορίτσια σήμερα είχαμε διακοπή ρεύματος από το πρωί και ήρθε πριν λιγο το ρεύμα. Υπέροχα. Δε μπορούσαμε ουτε να μαγειρέψουμε και έτσι ήταν ευκαιρία να ανάψουμε φωτιά στο μπάρμπεκιου κατω και να ψήσουμε εκεί. Ομως επειδή αυτά με τις φωτιές και τα ψησίματα τα έκανε πάντα ο άντρας μου...σήμερα αναγκαστικά, ανέλαβα εγώ χρέη ψήστη...είχε πολύ γέλιο κ αφού κατάφερα να ανάψω φωτιά και να ψήσω κ όλας..τώρα μπορώ να πω ότι έπεσε άλλο ένα κάστρο του Α. Την επόμενη φορά που θα ψήσει θα του κανω και υποδείξεις αχαχααχα...
Φιλάκια..
Ααα εγώ εχω κουζίνα με υγραέριο.... κ δεν εχω θέμα με το μαγείρεμα στις διακοπες ρεύματος... βεβαια ο φούρνος είναι με ρεύμα...
Καλα δεν φαντάζεστε πόσο νοστημότερα γίνονται τα φαγητά και σε χρόνο μηδέν...

Χριστινάκι μεγειά τα ρουχαλάκια της πεταλουδίτσας.... εεε φυσικά κ θα σου έκαναν δωράκια με πεταλουδίτσες οι φίλες σου...!!! καλοφόρετα της έυχομαι! Α... δεν σχολίασα την κουζίνα σου... πολύ όμορφη και πολλά ντουλάπια... σούπερ... και το πλακάκι που κάνει κάτι ιριζε... πολύ καλό!!!

Φρατζεσκάκι... είδα οτι περάσατε όμορφα... μπράβο απο δω κ περα να ακούμε έτσι μόνο ευχαριστα να μας λες..καλώς να τις δεχτείς τις επισκέψεις σου!!!

Βάλιαααα..... μου.... τι λεει το χταποδάκι!!!! Δεν έβαλες τα κλάματα????
θυμάσαι μια φορα που ρώταγες αν σ'αγαπάει το χταποδάκι? Θες κι άλλη επιβεβαίωση??? Θα τρελαθώ!!!! Να μου τη φιλήσεις στη μυτούλα !!!

Γεωργία μου... περιμενουμε κ εμείς μαζί σου την Τρίτη.... Αλήθεια θα κάνεις Δευτέρα απογευμα την χοριακή για να πάρεις Τρίτη πρωι τα αποτελέσματα? Κάτι τέτοιο είχες πει νομίζω πριν απο μέρες... Ισχύει?

εμένα ήρθε ο αντρούλης το μεσημέρι και παραγγείλαμε απ' έξω κοτόπουλο στη σχάρα... μιαμ μιαμ... πολύ ωραίο ήταν!!! Ρίξαμε και κάτι ύπνους... και τώρα έφυγε ξανά για ένα ραντεβού... και έγω έχω κάτι δουλειες στο σπιτι... πλυντήρια... και μάζεμα λίγο... Ευτυχώς αύριο έρχεται η κοπέλα να ξεβρωμίσουμε λίγο κ της έχω ένα σωρό να μου σιδερώσει!!!

Α... κ χθες το βράδυ έκλεψαν τη φίλη μου (αυτή που ήταν στην Αφρική) στο Χίλτον και έτρεχε πίσω απο τον κλέφτη... ευτυχώς έτρεξε ο σερβιτόρος με το δίσκο και τον ακινητοποίησε κ ήρθε κ η αστυνομία κ τον μπαγλάρωσαν... στην τσάντα της είχε λευτά και δεν τα πήρε. είχε όμως 2 κινητά που δεν τα έβρισκαν... πάνε στο τμήμα και αυτός έλεγε δεν ξέρω που είναι τα κινητά... παίρνουν λοιπόν τηλ. και αυτό αρχίζει κ βαράει στα παπα....α του... έβαλαν γάντια κ του το έβγαλαν (Ιουοουουουουουουο)... το άλλο δεν βρέθηκε.....

Αχχχχ πως πέρασε η μέρα πάλι σήμερα.... νυχτώνει αυτο είναι ένα απο τα στοιχεία που δεν μου αρέσει ο χειμώνας.... θέλω να υπάρχει μόνο η άνοιξη... Γίνεται???
Παλιά 11-09-11, 20:48   #35932
newbie G

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ayla
Εγώ όσο χάλια πτώμα κλπ και αν είμαι δε μπορώ με τπτ να χαλαρώσω σε φιλικό σπίτι, δηλ. να κοιμηθώ. Πόσο μάλλον όταν οι άλλοι συνεχίζουν την παρεούλα και τη συζήτηση και στον ίδιο μάλιστα χώρο!!! Πώς τα καταφέρνεις βρε;
Δεν το έχω ξανακάνει ποτέ, χθες ήταν η πρώτη φορά.

Παράθεση:
Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη μ' αυτόν τον τρόπο. Μάλλον είναι ο πιο επικίνδυνος. Περίμενε πάντως 1-2 μέρες, καμιά φορά έχουμε καθυστέρηση χωρίς λόγο.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elsaki... Εμφάνιση μηνυμάτων
Ααα εγώ εχω κουζίνα με υγραέριο.... κ δεν εχω θέμα με το μαγείρεμα στις διακοπες ρεύματος... βεβαια ο φούρνος είναι με ρεύμα...
Καλα δεν φαντάζεστε πόσο νοστημότερα γίνονται τα φαγητά και σε χρόνο μηδέν...

Κι εγώ έχω 2 μάτια ηλεκτρικά και 2 υγραερίου, είναι πολύ πρακτικά, ειδικά στις διακοπές ρεύματος. Πάντως δεν καταλαβαίνω διαφορά στη νοστιμιά του φαγητού.

Γεωργία μου... περιμενουμε κ εμείς μαζί σου την Τρίτη.... Αλήθεια θα κάνεις Δευτέρα απογευμα την χοριακή για να πάρεις Τρίτη πρωι τα αποτελέσματα? Κάτι τέτοιο είχες πει νομίζω πριν απο μέρες... Ισχύει?

Όχι, Τρίτη μεσημέρι θα πάω, μετά το σχολείο και μάλλον θα τα πάρω την ίδια μέρα τ' αποτελέσματα. 12 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά μου είπανε, όχι νωρίτερα.

Α... κ χθες το βράδυ έκλεψαν τη φίλη μου (αυτή που ήταν στην Αφρική) στο Χίλτον και έτρεχε πίσω απο τον κλέφτη... ευτυχώς έτρεξε ο σερβιτόρος με το δίσκο και τον ακινητοποίησε κ ήρθε κ η αστυνομία κ τον μπαγλάρωσαν... στην τσάντα της είχε λευτά και δεν τα πήρε. είχε όμως 2 κινητά που δεν τα έβρισκαν... πάνε στο τμήμα και αυτός έλεγε δεν ξέρω που είναι τα κινητά... παίρνουν λοιπόν τηλ. και αυτό αρχίζει κ βαράει στα παπα....α του... έβαλαν γάντια κ του το έβγαλαν (Ιουοουουουουουουο)... το άλλο δεν βρέθηκε.....

Ο χρήστης newbie G δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-11, 22:23   #35933
yiosalonikia

Προεπιλογή

Παράθεση:
Γιώτα μου, γιατί δε ρωτάς την Αγλαΐα στο παρεντς δίπλα να σε συμβουλέψει; Αυτή ξέρει σίγουρα καλύτερα από όλες μας.
Εγώ πάντως θα επικοινωνούσα με την Αγλαΐα...http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=23962
eyxaristw poly !!!
Ο χρήστης yiosalonikia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-11, 22:30   #35934
ayla

Το avatar του χρήστη ayla

Περιοχή: Rethimno Crete
Προεπιλογή

Παράθεση:
δε μας το επιβαλει η ιδια βρε, απλά η παροχή απο κατασκευής των διαμερισματων ειναι στην κουζίνα. πως θα βαλω το πλυντήριο στο μπανιο αν δεν εχει παροχή για νερό και αποχετευση????
Α, εντάξει. Είπα και εγώ μέχρι πού μπορεί να φτάσει η παραξενιά των ιδιοκτητών; ΓΙατί διαβάζοντας πριν αυτά που έγραψες θυμήθηκα όταν πρωτοήρθα εδώ ως φοιτήτρια που είχα νοικιάσει μια γκαρσονιέρα και η ιδιοκτήτρια μου έκανε μια μέρα παρατήρηση να μη φέρνω λεει κόσμο στο σπίτι γιατί θα..της φθείρουν τα...πατώματα!!!! Μουρλή μιλάμε. Τέσσερις μήνες άντεξα σε αυτό το σπίτι!

Παράθεση:
Βρε μπας και είσαι έγκυος αναπάντεχα????????????
Παράθεση:
Αν ποτέ καταφέρουμε και φτιάξουμε το δικό μας σπιτάκι κ γω με υγραέριο θέλω να βάλω κουζίνα...και θέρμανση επίσης το ίδιο.

δεν τολμώ να πω που μπορεί να είχε βάλει το δεύτερο κινητό...
χιχιχιι

Αχχχχ πως πέρασε η μέρα πάλι σήμερα.... νυχτώνει αυτο είναι ένα απο τα στοιχεία που δεν μου αρέσει ο χειμώνας.... θέλω να υπάρχει μόνο η άνοιξη... Γίνεται???
Εγώ πάλι χαίρομαι που περασε το καλοκαίρι και έρχεται ο χειμώνας! Γιατί μαζί με αυτόν θα έρθει και ο άντρας μου!!!
Αφροδίτη εντάξει μη δίνεις σημασία. Ολοι μαλώνουμε με τους γονείς μας και μετά από λιγο τα ξαναβρίσκουμε. Η καλύτερη λύση για να μη φτάνετε σε τέτοιες καταστάσεις είναι να συζητάτε ανώδυνα θέματα και όταν βλέπεις ότι το πράγμα πάει για καυγά...να προσπαθείς να αλλάζεις θέμα. Είναι δυσκολο βέβαια μερικές φορές γιατί και εμείς άνθρωποι είμαστε και έχουμε τα όριά μας. Εγώ πάντως με τη μάνα μου έχω αρπαχτεί πολλές φορές και ειδικά τώρα που τρόπον τινά συγκατοικούμε, οι αφορμές είναι περισσότερες και πιο συχνές. Κάνω υπομονή συνήθως αλλά έρχονται και στιγμές που είτε είμαι πολύ κουρασμένη, είτε φορτισμένη με άλλα θέματα και δεν αντέχω. Τα λέω χύμα κ γώ. Και αυτό είναι το κακό. Αργώ να ξεσπάσω αλλα όταν το κάνω δεν κρατιέμαι. Μιλάω πολύ.
Πάω να φάω πίτσα σπιτική που έφτιαξα και μόλις ψήθηκε (μιαμ). ΊΣως ξαναμπω αργότερα για να σχολιάσω και άλλα..
Φιλούμπες

Ο χρήστης ayla δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-11, 22:32   #35935
ayla

Προεπιλογή

Θα το έχω ανοιχτό όμως το καφέ εδω...
ΓΙώτα μην ευχαριστείς...μακάρι να σε βοηθήσει με τις συμβουλές της. Εμένα με βοήθησε πολύ πάντως...

Παλιά 11-09-11, 23:32   #35936
summer99

Το avatar του χρήστη summer99

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο NIOBH Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα με έχουν πρήξει να μη τρώω αβγά....αλλά εγώ τρώω. Λέτε να μη κάνει; Δε τρώω πολλά....περίπου 2 τηγανητά...μελάτα...την εβδομάδα.Αλλά το ασπράδι το τηγανίζω καλά. Τώρα αν είναι μέσα σε φαγητό η γλυκό...δε πιάνεται.... Εγώ στο βιβλίο που έχω γράφει ότι κάνει καλό το αβγό σε διάφορα πράγματα. Η νύφη μου λέει ότι είναι επικίνδυνο για να κάνει ίκτερο το παιδί και να μη τρώω. Γενικά λένε να τ'αποφεύγω χωρίς να μου λένε το λόγο.....οι υπόλοιποι. Δε ξέρω τι να κάνω!!!

Γενικά τα πολλά αυγά πρέπει να αποφεύγονται ακόμα και όταν δεν είσαι έγκυος, περισσότερο για την χοληστερίνη. Τώρα αν τρως ένα ή δύο την εβδομάδα, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Για τον ίκτερο δεν το έχω ξανακούσει, εμένα έτσι και αλλιώς ποτέ δεν τρελαινόμουν να τρώω αυγά. Το μόνο που μου αρέσει πολύ, είναι ομελέτα με πατάτες. Το καλύτερό μου.

Παίζει και να φταίει η κορτιζόνη....μην ανησυχείς όμως θα έρθει....ίσως κάνει κόλπα λόγω ζέστης...ή λόγω αλλαγής κύκλου. ΑΝ δε παίζει θέμα εγκυμοσύνης θα έρθει....υπομονή. Αν και η μέθοδος του τραβήγματος δεν είναι 100% ασφαλής....ειδικά αν συλαμβάνεις εύκολα. Τώρα για εμμηνόπαυση και τέτοια...να μην ακούω σε παρακαλώ.......δε σε πήραν και τα χρόνια....εκτός κι αν υπάρχει κληρονομικότητα!!!!
Παράθεση:

Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη μ' αυτόν τον τρόπο. Μάλλον είναι ο πιο επικίνδυνος. Περίμενε πάντως 1-2 μέρες, καμιά φορά έχουμε καθυστέρηση χωρίς λόγο.
Μωρέ εγώ περιμένω, μόνο που κοντεύω να σκάσω.
Μπορεί να φταίει το 1,5 χαπάκι κορτιζόνης που πήρα αυτές τις μέρες, αν και το έχω ξαναπάρει, μου το έχει δώσει δερματολόγος, επειδή έχω αλλεργία με τα κουνούπια. Τις προηγούμενες φορές δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα. Το ότι συνέλαβα εύκολα είναι αλήθεια, ήξερα τις επικίνδυνες μέρες μου, έχω σταθερό κύκλο και βέβαια γινόταν μέχρι τέλους.(εντάξει μην το περιγράψω κιόλας, νομίζω ότι είναι κατανοητό.)Την μέθοδο τραβήγματος, την χρησιμοποιούμε χρόνια τώρα. Δε νομίζω να είναι εγκυμοσύνη, φοβάμαι μήπως είναι ορμονικό, ούτε θέμα κληρονομικότητας είναι, η μαμά μου μετά τα 50 με 55 άρχισε να μπαίνει στην εμμηνόπαυση. Απλά αισθάνομαι πολύ φουσκωμένη, έτοιμη να σκάσω και είναι τόσο εκνευριστικό που θέλω να μου έρθει να ηρεμήσω. Μου έρχεται να σκάσω σαν μπαλόνι, αυτό έλεγα και στον άντρα μου το απόγευμα και κοροιδεύοντάς με, μου είπε ότι γέρασα πριν της ώρας μου.
Ασε που όπως έγραψα, δεν έχω συμπτώματα κανένα μα κανένα που να με υποψιασει ότι μπορεί να έγινε κάτι. Αφού και τις δύο φορές που έμεινα έγκυος, το είχα καταλάβει πριν κάνω το τεστ.

Παράθεση:

Βρε μπας και είσαι έγκυος αναπάντεχα????????????
Πάω να φάω πίτσα σπιτική που έφτιαξα και μόλις ψήθηκε (μιαμ). ΊΣως ξαναμπω αργότερα για να σχολιάσω και άλλα..
Φιλούμπες
Γράψε μου, την συνταγή για την πίτσα, θέλω να φτιάχνω και εγώ για τα παιδιά, μην αγοράζω συνέχεια από έξω. Φιλάκια και στη μικρή σου.

Παράθεση:

Αν είναι δυνατόν, μέσα στο Χίλτον, τι ντροπή, τι ρεζιλίκια. Και το άλλο κινητό που ήταν;

Ο χρήστης summer99 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-11, 07:38   #35937
newbie G

Προεπιλογή

Παράθεση:

Αφροδίτη εντάξει μη δίνεις σημασία. Ολοι μαλώνουμε με τους γονείς μας και μετά από λιγο τα ξαναβρίσκουμε. Η καλύτερη λύση για να μη φτάνετε σε τέτοιες καταστάσεις είναι να συζητάτε ανώδυνα θέματα και όταν βλέπεις ότι το πράγμα πάει για καυγά...να προσπαθείς να αλλάζεις θέμα. Είναι δυσκολο βέβαια μερικές φορές γιατί και εμείς άνθρωποι είμαστε και έχουμε τα όριά μας.
Ναι.. και πώς ακριβώς το κάνεις αυτό; Γιατί εγώ συνήθως πλακώνομαι με το μπαμπά μου και κανείς από τους δυο μας δεν κάνει πίσω στις απόψεις τους. Το ίδιο ξερο κεφάλι βλέπεις, απ' τη μάνα του το κληρονομήσαμε αυτό. Και μου δίνει και την ίδια συμβουλή, και του λέω "εσύ γιατί δεν την εφαρμόζεις;" Δε βγάζω άκρη μαζί του, 9 στις 10 θα μαλώσουμε.

Παράθεση:

Γράψε μου, την συνταγή για την πίτσα, θέλω να φτιάχνω και εγώ για τα παιδιά, μην αγοράζω συνέχεια από έξω. Φιλάκια και στη μικρή σου.
Πάρε κι αυτή τη συνταγή να έχεις, γίνεται λεπτή η ζύμη, αν σου αρέσει.

http://nosyparker-mageiremata.blogsp...osyparker.html

Ετοιμάζομαι για το σκουλείο, έχω βάλει και μαύρο "καλό" φόρεμα για τον αγιασμό (τρομάρα μου). Το πρωί ξύπνησα με τρομερό πόνο στη μέση, και λέω "κάνε πλάκα να μου έρθει περίοδος" αλλά ευτυχώς το βρακί είναι καθαρό. Φεύγω, θα τα πούμε το μεσημέρι. Μη γράψετε 800 σελίδες!
Ο χρήστης newbie G δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-11, 08:00   #35938
ΑΝΝΑ4

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ4

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Προεπιλογή

καλημεραααααααααααααααα!!!!!!!!!ειμαι στο ποδι απο τις 5:00 κ πεταμε 13:00...το αγχος του ταξιδιου κ κυριως του αεροπλανου........αχ απο την αγωνια μου εχθες την περασα στην τουαλετα.....μην σας πω καλυτερα ειναι βραδινη κουβεντα αυτη...παντως λογικα κανενα κιλακι το εχασα!!!!!
λοιπον ομορφουλες σας χαιρετω,ευχομαι τα καλυτερα να συμβουν αυτη την εβδομαδα,κ Γεωργια κ σε ολες τις καθηγητριουλες-δασκαλιτσες μας καλο αγιασμο!!!!!!!επισης κ στις μανουλες καλη αρχη στα παιδακια σας!!!!

Γεωργιαααααααα τα καλυτερα για αυριο,μην με ξεχασετε!!!Γιωτα για σενα χτυπα η καμπανα!!!!
φιλακια πολλαααααααα!!!!

Ο χρήστης ΑΝΝΑ4 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-11, 08:26   #35939
ayla

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ναι.. και πώς ακριβώς το κάνεις αυτό; Γιατί εγώ συνήθως πλακώνομαι με το μπαμπά μου και κανείς από τους δυο μας δεν κάνει πίσω στις απόψεις τους. Το ίδιο ξερο κεφάλι βλέπεις, απ' τη μάνα του το κληρονομήσαμε αυτό. Και μου δίνει και την ίδια συμβουλή, και του λέω "εσύ γιατί δεν την εφαρμόζεις;" Δε βγάζω άκρη μαζί του, 9 στις 10 θα μαλώσουμε.

Είπα είναι δύσκολο ....Προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω και πάντα. Εκείνο που με κάνει έξαλλη είναι όταν η μάνα μου αρχίζει την κλάψα "ε, την κακομοίρα εγώ θυσία έγινα για σας.." και τέτοια. Εκεί μου ανάβουν τα λαμπάκια εντελώς. Το αγύριστο κεφάλι το έχω και εγώ κληρονομήσει από τον μπαμπά μου αλλά...πλέον δεν είναι μαζί μας για να μαλώνουμε.... Παλιότερα δίναμε επικές μάχες. Παρολαυτά του είχα και μου είχε αδυναμία...

Ετοιμάζομαι για το σκουλείο, έχω βάλει και μαύρο "καλό" φόρεμα για τον αγιασμό (τρομάρα μου). Το πρωί ξύπνησα με τρομερό πόνο στη μέση, και λέω "κάνε πλάκα να μου έρθει περίοδος" αλλά ευτυχώς το βρακί είναι καθαρό. Φεύγω, θα τα πούμε το μεσημέρι. Μη γράψετε 800 σελίδες!
Καλή σχολική χρονιά στη Γιώτα και τις υπόλοιπες του καφέ!!! Φέτος θα ειναι μια ιδιαίτερη σχολική χρονιά από κάθε άποψη.

ΑΝΝΑ καλό ταξίδι και να περάσεις ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...

Summer θα σου γράψω τη συνταγή το βράδυ που θα είμαι σπίτι για να να είμαι σιγουρη ότι δε θα κάνω κανα λάθος...(να δω το σκονάκι μου δηλαδή)...

Εμάς εδώ η κατάληψη συνεχίζεται, αλλά εμείς των Εργαστηρίων περάσαμε χωρίς κανένα πρόβλημα μέσα. Αντε να δούμε πού θα πάει αυτό το βιολί. Α, και εξ αιτίας της κατάληψης και επειδή δε λειτουργεί η διοίκηση εννοείται φυσικά ότι δεν έχουν γίνει πληρωμές συντάξεων/μισθών ενώ έχουν παγώσει όλοι οι διαγωνισμοί που τρέχουν καθώς και ο ΕΛΚΕ δεν μπορεί αν κάνει καμία εργασία. Αν συνεχιστεί για πολύ αυτή η ιστορία θα έχουμε πρόβλημα με το πρόγραμμα που υλοποιούμε τώρα....Γκρρρρρρρρρ

Παλιά 12-09-11, 08:40   #35940
ValiaK

Προεπιλογή

Καλημέρα κοριτσια!
Καλή σχολική χρονια στις δασκαλες μας και καλη προοδο στα βλασταρια μας!
Και καλή δυναμη σε εμας!!!

Άννα να περασεις τελεια στο ταξίδι σου!

Αχ, αυτες τις μερες δεν προσεχα καθολου τι ετρωγα κι 1,5 κιλό το τσιμπησα γμτ... Το Σαββατο στο λουνα παρκ εφαγα και ποπ κορν και ενα hot dog μετά... Εννοειται δε μετρησα το ζαχαρο! Απο σήμερα το ραβω, μονο η διατροφή και ό,τι επιτρεπεται... Ουφ...

Παλιά 12-09-11, 09:00   #35941
lydia87

Το avatar του χρήστη lydia87

Περιοχή: Αθηνα
Προεπιλογή

καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!!

καλη σχολικη χρονια σε ολες τις εκπαιδευτικους της παρεας μας κ σε ολες τις μανουλες που πανε τα παιδακια τους σχολειιο σημερα!!
Παλιά 12-09-11, 09:04   #35942
εφακη

Το avatar του χρήστη εφακη

Προεπιλογή

καλημερουδια!!!τι μου κανετε??εγω καλα ειμαι πηγα εκδρομη το σαββατοκυριακο και περασαμε τελεια!!πηγα και στο γιατρο την παρασκευη και ειδαμε τον πριγκιπα μας ολα καλα ειναι μεγαλωνουμε!!!

Ο χρήστης εφακη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-11, 09:28   #35943
ayla

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα κοριτσια!
Καλή σχολική χρονια στις δασκαλες μας και καλη προοδο στα βλασταρια μας!
Και καλή δυναμη σε εμας!!!

Άννα να περασεις τελεια στο ταξίδι σου!

Αχ, αυτες τις μερες δεν προσεχα καθολου τι ετρωγα κι 1,5 κιλό το τσιμπησα γμτ... Το Σαββατο στο λουνα παρκ εφαγα και ποπ κορν και ενα hot dog μετά... Εννοειται δε μετρησα το ζαχαρο! Απο σήμερα το ραβω, μονο η διατροφή και ό,τι επιτρεπεται... Ουφ...
Καλημέρα Βάλια...Καλέ δεν πειράζει...έγκυος είσαι ξέδωσες λίγο διατροφικά...Από σήμερα προσοχή πάλι και το Σ/Κ καλά να σαι να ξεδώσεις πάλι λιγο. Με μέτρο όλα χωρις να ζορίζεσαι και να νιώθεις ότι διαρκώς στερείσαι...

Παλιά 12-09-11, 09:29   #35944
ayla

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο εφακη Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερουδια!!!τι μου κανετε??εγω καλα ειμαι πηγα εκδρομη το σαββατοκυριακο και περασαμε τελεια!!πηγα και στο γιατρο την παρασκευη και ειδαμε τον πριγκιπα μας ολα καλα ειναι μεγαλωνουμε!!!
Μπράβο μπράβο...ΜΕ το καλό...θα περάσει ο καιρός νεράκι θα δεις...και σε λίγους μήνες ο πρίγκηπας θα είναι στην αγκαλιά σου!!!

Παλιά 12-09-11, 09:41   #35945
ValiaK

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα Βάλια...Καλέ δεν πειράζει...έγκυος είσαι ξέδωσες λίγο διατροφικά...Από σήμερα προσοχή πάλι και το Σ/Κ καλά να σαι να ξεδώσεις πάλι λιγο. Με μέτρο όλα χωρις να ζορίζεσαι και να νιώθεις ότι διαρκώς στερείσαι...
Ναι, για να μη στερούμαι εφαγα μολις δυο κουφέτα! Μεγάλη κραιπαλη! Παιζει βεβαια να μου κανουν το στομαχι χαλια και να μετανιωσω που τα εφαγα... Αλλά αλήθεια, τις τελευταιες ημερες ετρωγα πολυ και σαβουρες. Μου φανηκε όμως ότι παραμπηκε ευκολα το 1,5 κιλό...

Εφη, με το καλό να ερθει το αγοράκι σας!

Παλιά 12-09-11, 09:49   #35946
ValiaK

Προεπιλογή

Ayla, εκτος απο το προγραμμα που δουλευεις, θα εχουν πρόβλημα και οι πληρωμές σας?

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 12-09-11, 10:00   #35947
ayla

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ayla, εκτος απο το προγραμμα που δουλευεις, θα εχουν πρόβλημα και οι πληρωμές σας?
Φυσικά...εφόσον δεν λειτουργεί το τμήμα μισθοδοσίας γιατί δεν αφήνουν τους υπαλλήλους να μπουν στα κτίρια της διοίκησης δε θα γίνουν πληρωμές. Ηδη το πρώτο δεκαπενθήμερο του Σεπτ. θα καθυστερήσεί σίγουρα (αν γίνει δηλ αυτό το μήνα και καθόλου) καθώς δεν έχει γινει η προεργασία που κανονικά θα γινόταν τις προηγουμενες μέρες. Και πες μου τώρα εσύ πως θα ζησει μια οικογένεια που περιμένει από ένα μισθό κουτσουρεμένο που δεν τον παίρνεις και στην ώρα σου; Δηλ. τι θα πεις στην τράπεζα όταν δε θα έχεις για τη δόση του δανείου; "Σόρυ αλλά τα παιδιά κανουν κατάληψη στο πανεπιστήμιο"? Τους τόκους υπερημερίας όμως δε θα τους πληρώσουν τα παιδιά από το Πανεπιστημιο έτσι;

Παλιά 12-09-11, 10:06   #35948
ValiaK

Προεπιλογή

Παράθεση:
Φυσικά...εφόσον δεν λειτουργεί το τμήμα μισθοδοσίας γιατί δεν αφήνουν τους υπαλλήλους να μπουν στα κτίρια της διοίκησης δε θα γίνουν πληρωμές. Ηδη το πρώτο δεκαπενθήμερο του Σεπτ. θα καθυστερήσεί σίγουρα (αν γίνει δηλ αυτό το μήνα και καθόλου) καθώς δεν έχει γινει η προεργασία που κανονικά θα γινόταν τις προηγουμενες μέρες. Και πες μου τώρα εσύ πως θα ζησει μια οικογένεια που περιμένει από ένα μισθό κουτσουρεμένο που δεν τον παίρνεις και στην ώρα σου; Δηλ. τι θα πεις στην τράπεζα όταν δε θα έχεις για τη δόση του δανείου; "Σόρυ αλλά τα παιδιά κανουν κατάληψη στο πανεπιστήμιο"? Τους τόκους υπερημερίας όμως δε θα τους πληρώσουν τα παιδιά από το Πανεπιστημιο έτσι;
Ειναι να τραβας τα μαλλιά σου...

Παλιά 12-09-11, 10:16   #35949
ayla

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ειναι να τραβας τα μαλλιά σου...
Εντελώς όμως....Ξεκίνησε η βδομάδα μας με νεύρα...τσακώνονται φυσικά στην πύλη γίνεται της τρελής.

Παλιά 12-09-11, 10:39   #35950
summer06

Το avatar του χρήστη summer06

Περιοχή: Στην αγκαλιά των παιδιών μου...
Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια καλη σχολικη χρονια στις δασκαλες μας εδω,καισ τα παιδακια που πανε σχολειο!!!Εμεςι ειμαστε καλα,τελικα δεν την πηρανε στ απρονηπια γιατι λεει συμπληρωσανε ολα τα νηπια οποτε του χρονου υποχρεωτικα νηπια!!
Ο χρήστης summer06 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-11, 10:42   #35951
Elm1

Το avatar του χρήστη Elm1

Προεπιλογή

Καλημερα!!!

Τι μου κανετε?

Ayla δυστυχως ετσι λειτουργουν και δεν τους νοιαζει για ολα τα υπολοιπα.

Βαλια δεν πειραζει που ξεφυγες λιγο αρκει να προσεξεις το ζαχαρο. Τα κιλα θα φυγουν!!!

Αννούλα καλό ταξίδι και καλά να περάσετε.

Γεωργία μακαρι όλα αυτα που νιωθεις να ειναι προμηνυμα για τα ευχαριστα αυριο!!!

Εμενα τα νεα μου ειναι χαλια.
Το δοντι δυστυχώς ποναει ακομα. Παιρνω αντιβιωση και πρεπει να το βγαλω μολις ξεπρηστει. Θα κανουμε μινι χειρουργειο και θα βαλουμε και το εμφυτευμα.
Οποτε αυτον το μηνα ελπιζω να μην εχει γινει το θαυμα γιατι παιρνω φαρμακα και θα πρεπει να κανω και την επεμβαση

τωρα αν εχει γινει ηδη... τι να πω. Μακαρι να πανε ολα καλα.
Παλιά 12-09-11, 10:44   #35952

Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια,καλη αρχη στους εκπαιδευτικους της παρεουλας και καλη αρχη στα βλασταρια μας..............
πηγαμε ,αγιαστηκαμε ,μπηκαμε στις ταξεις και επιστρεψαμε.........αυριο κανονικα και μας καλεσαν στο πρωτο συμβουλιο για να συζυτησουμε τα θεματα των βιβλιων..........και δεν αντεχω λεμε ,βραζωωωωωωω.
η δασκαλα μας παντως μας ειπε οτι βιβλια για την ταξη μας υπαρχουν(οχι ολα μην φανταστειτε)μαλλον εχουν μεινει απο περσι.......κατι ειναι και αυτο....

ΧΘΕΣ γνωρισα την ρουλα μας.............και παλι περασα πολυ καλα γνωρισαμε και τον Γ. και τους κουμπαρους........περασα πολυ καλα .
η ρουλα ειναι γλυκυτατη και ζουζουνιαρω.....
ηπιε το νερο της ,φροντισε και ο Γ. να το πιει ολο!!!!!!
ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!
η ρουλα δεν περιμενει σε καμμια 10ρια μερες(γιωτα αφου δεν μας τα λενε ,θα τα ξετρυπωνουμε μονοι μας)
ευχομαι να εχει πετυχει το λευκαδιτικο σπορι!!!!!!!!!!!!!!!!
σημερα επιστρεφει,αν και της προτεινα να παραμεινει και να την κρατησω σπιτι μου αφου εχει κιαλλη αδεια..........θα μπει το βραδακι.......

μεχρι τωρα εχω γνωρισει βαλια και ρουλα.......ο αντρας μου μου ειπε χθες οτι εχετε πετυχει ωραια παρεα..............και του λεω που να γνωρισεις και τις υπολοιπες!!!!!!!!!!!!!!!!
πρεπει να οργανωθουμε!!!!!!!!!

ayla μεγαλη μαμακια να μην μπορεις να πληρωθεις.....και αν συνεχιστει αυτη η κατασταση τι θα κανετε????????????????
καντε κι εσεις απεργια και αποκλειστε τους απεργους(εαν βγαινει νοημα απ'αυτα που εγραψα)
αυριο παμε με τσαντες και σχολαμε κανονικα....επισημη αρχη!!!!!!!!!

αννα να καλοπερασετε στο ταξιδακι σας!!!!!!!!
βαλια μην ανησυχεις για το κιλο....σιγα!!! αλλα να μετριεσαι.....η μικρη γυρισε απο τον αγιασμο???????πως ειναι????????
εμας φετος η αιθουσα ειναι στον δευτερο οροφο και τους φαινεται λες και κανουν κατορθωμα!!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 12-09-11, 10:45   #35953

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Elm1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα!!!

Τι μου κανετε?

Ayla δυστυχως ετσι λειτουργουν και δεν τους νοιαζει για ολα τα υπολοιπα.

Βαλια δεν πειραζει που ξεφυγες λιγο αρκει να προσεξεις το ζαχαρο. Τα κιλα θα φυγουν!!!

Αννούλα καλό ταξίδι και καλά να περάσετε.

Γεωργία μακαρι όλα αυτα που νιωθεις να ειναι προμηνυμα για τα ευχαριστα αυριο!!!

Το δοντι δυστυχώς ποναει ακομα. Παιρνω αντιβιωση και πρεπει να το βγαλω μολις ξεπρηστει. Θα κανουμε μινι χειρουργειο και θα βαλουμε και το εμφυτευμα.
Οποτε αυτον το μηνα ελπιζω να μην εχει γινει το θαυμα γιατι παιρνω φαρμακα και θα πρεπει να κανω και την επεμβαση

ωχχχχ...ο χειροτερος μου πονος ειναι ο πονοδοντος.........
πολλα περαστικα!!!!!!!!!!!
Παλιά 12-09-11, 10:49   #35954
yiosalonikia

Προεπιλογή καλημέρα και καλη βδομαδα και ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑ!

ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥς, ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!
Είπα να ξεκινησω με ευχαριστα νεα σημερα γιατι θελω -και ειμαι σιγουρη- οτι αυτη η εβδομαδα θα μας εχει ευχαριστες εκπληξεις!
ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΜΟΥ ΜΠΑΝΙΟ!!! ΚΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!!! ΤΟΣΟ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΠΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΑΥΡΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΠΑς ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΑΚΟΜΑ!! 'Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΥΘΥΜΕΡΟΝ. ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!! ΤΟΣΟ ΧΑΡΑ ΕΙΧΑ!!!
ΕΦΑΚΙ, ειδα οτι ο μικρος θα ονομαστει με το καλό Ανδρεας!. Πολυ αγαπητο -ηχητικά- ονομα σε μενα. (Μου αρεσουν τα ανδρικα ονοματα με το ρ μεσα: ΑΝδρεας, αλεξανδρος, άρης, Πάρης, Χαραλαμπος, Χρήστος κλπ
Ο χρήστης yiosalonikia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-11, 10:53   #35955
Elm1

Το avatar του χρήστη Elm1

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xenia:-) Εμφάνιση μηνυμάτων
ωχχχχ...ο χειροτερος μου πονος ειναι ο πονοδοντος.........
πολλα περαστικα!!!!!!!!!!!
ευχαριστω πολυ!!!
Πιο πολυ με εχει πειραξει που πρεπει να κανω επεμβαση (και τα λεφτα εδω που τα λεμε).

Παράθεση:
ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥς, ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!
Είπα να ξεκινησω με ευχαριστα νεα σημερα γιατι θελω -και ειμαι σιγουρη- οτι αυτη η εβδομαδα θα μας εχει ευχαριστες εκπληξεις!
ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΜΟΥ ΜΠΑΝΙΟ!!! ΚΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!!! ΤΟΣΟ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΠΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΑΥΡΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΠΑς ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΑΚΟΜΑ!! 'Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΥΘΥΜΕΡΟΝ. ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!! ΤΟΣΟ ΧΑΡΑ ΕΙΧΑ!!!
ΕΦΑΚΙ, ειδα οτι ο μικρος θα ονομαστει με το καλό Ανδρεας!. Πολυ αγαπητο -ηχητικά- ονομα σε μενα. (Μου αρεσουν τα ανδρικα ονοματα με το ρ μεσα: ΑΝδρεας, αλεξανδρος, άρης, Πάρης, Χαραλαμπος, Χρήστος κλπ
Καλημερα Γιωτα. Αν μπορεις κατσε να κανεις κανενα μπανακι. Ειναι κριμα να κλειστεις απο τωρα
Παλιά 12-09-11, 10:56   #35956

Προεπιλογή

μπραβο για το πρωτο μπανακι γιωτα.....οντως η θαλασσα ειναι τελεια αυτη την εποχη και επιπλεον ειναι ζεστη................απολαυσε το!!!!!!!!!και το θαλασσινο αερακι κανει καλο και στα μικρουλια σου............
Παλιά 12-09-11, 10:57   #35957
εφακη

Το avatar του χρήστη εφακη

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλημερα γιωτα μου!!!ναι καλη αρχη,εμενα φετος το παλικαρι μου πηγε δημοτικο!!!το σπορι θα το ονομασουμε αντρεα σαν τον πατερα μου!!!φυσικα και η μητερα μου αντριανα ειναι και η πεθερα μου αντρη αρα με ενα σπαρο τρια τριγωνια!!!!

Ο χρήστης εφακη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-11, 10:59   #35958
ValiaK

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Elm1 Εμφάνιση μηνυμάτων

Περαστικά ελπιδα!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xenia:-) Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια,καλη αρχη στους εκπαιδευτικους της παρεουλας και καλη αρχη στα βλασταρια μας..............
πηγαμε ,αγιαστηκαμε ,μπηκαμε στις ταξεις και επιστρεψαμε.........αυριο κανονικα και μας καλεσαν στο πρωτο συμβουλιο για να συζυτησουμε τα θεματα των βιβλιων..........και δεν αντεχω λεμε ,βραζωωωωωωω.
η δασκαλα μας παντως μας ειπε οτι βιβλια για την ταξη μας υπαρχουν(οχι ολα μην φανταστειτε)μαλλον εχουν μεινει απο περσι.......κατι ειναι και αυτο....

ΧΘΕΣ γνωρισα την ρουλα μας.............και παλι περασα πολυ καλα γνωρισαμε και τον Γ. και τους κουμπαρους........περασα πολυ καλα .
η ρουλα ειναι γλυκυτατη και ζουζουνιαρω.....
ηπιε το νερο της ,φροντισε και ο Γ. να το πιει ολο!!!!!!
ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!
η ρουλα δεν περιμενει σε καμμια 10ρια μερες(γιωτα αφου δεν μας τα λενε ,θα τα ξετρυπωνουμε μονοι μας)
ευχομαι να εχει πετυχει το λευκαδιτικο σπορι!!!!!!!!!!!!!!!!
σημερα επιστρεφει,αν και της προτεινα να παραμεινει και να την κρατησω σπιτι μου αφου εχει κιαλλη αδεια..........θα μπει το βραδακι.......

μεχρι τωρα εχω γνωρισει βαλια και ρουλα.......ο αντρας μου μου ειπε χθες οτι εχετε πετυχει ωραια παρεα..............και του λεω που να γνωρισεις και τις υπολοιπες!!!!!!!!!!!!!!!!
πρεπει να οργανωθουμε!!!!!!!!!

αυριο παμε με τσαντες και σχολαμε κανονικα....επισημη αρχη!!!!!!!!!

αννα να καλοπερασετε στο ταξιδακι σας!!!!!!!!
βαλια μην ανησυχεις για το κιλο....σιγα!!! αλλα να μετριεσαι.....η μικρη γυρισε απο τον αγιασμο???????πως ειναι????????
εμας φετος η αιθουσα ειναι στον δευτερο οροφο και τους φαινεται λες και κανουν κατορθωμα!!!!!!!!!!!!!!!!
Παντα χαρουμενοι να ειναι η Ρούλα με τον Γ. Πραγματι τελεια παρεα εχουμε!
Δεν πηγα στον αγιασμό εγώ, πηγε ο Β με τη μαμα μου, εκαναν τον αγιασμό 09:45 και θα εφτανα πολύ αργά στη δουλεια αν πηγαινα. Δε δικαιουμαι και γονική αδεια (επεδή δεν εχω υιοθετήσει τη μικρή). Ο Β μου ειπε ότι η μικρή δε μιλησε σε κανενα παιδακι όσο ήταν στην ουρά και ήταν πολύ αγχωμένη, λογικό ειναι το τσαμενακι μου, δεν ξερει κανενα παιδακι στο σχολειο, ειναι και καινουριος χώρος... Θα μου τα πει αργότερα το χταποδι... Τουλαχιστον εχει κολυμβητηριο το απογευμα, να ξεδώσει λίγο!

Παράθεση:
Μπράβο Γιώτα, που απολαυσες το μπανακι σου!

Παλιά 12-09-11, 11:00   #35959

Προεπιλογή

μπραβο για το πρωτο μπανακι γιωτα..........οντως ειναι ωραια η θαλασσα τετοια εποχη και επιπλεον ειναι και ζεστη....απολαυσε το!!!!!!!
επισης το θαλασσινο αερακι κανει καλο και στα μικρουλια σου.............
Παλιά 12-09-11, 11:03   #35960

Προεπιλογή

σορυ για το διπλο μνμ...

εφακη με το καλο να υποδεχτεις τον πριγκιπα σου!!!!!!!!!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές