the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Go Back   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Reply

Thread Tools
Old 30-08-2011, 15:21:18   #21921
witch

witch's Avatar

κουφονησια!!!τι καλα!!!

jas φανταζομαι οτι κρατανε στο χερι πραγματα και μπουσουλανε σερνοντας το?!!!αυτος ο ηχος ειναι πραγματι ανατριχιαστικος!!!το πιο γελοιο που κραταει ο μικρος ειναι ενα ψευτικο ματι!!!(απο τα δικα μου παιχνιδια ειναι.....κι εχω πολλα......ντροπη αλλα εχω!!!)
Old 30-08-2011, 15:22:14   #21922
nufi

nufi's Avatar

Quote:
Originally Posted by witch View Post
αχ και παλι αχ nufi απο ευτυχια!!!θελω να τους τσιμπησω τα μπουτακια απο την χαρα μου!!!

βεβαια ασφαλισμενες οι πριζες.στο μπαλκονι ακομη δεν μπορουν να κανουν κατι επικινδυνο αλλα παντα δεν υπαρχει τιποτα κοντα στα καγκελα μην τυχον και βρουν τροπο να σκαρφαλωσουν.εχω παρει ολα τα αντικειμενα που μπορει να χτυπησουν απο τα ντουλαπια και τα συρταρια που φτανουν και παιζουν με την ησυχια τους.εχει πλακα οταν βρισκω ακυρα πραγματα μεσα οταν κανω δουλειες!

πχ ενα σακουλακι φακες στο συρταρι με τα στρινγκ....
Old 30-08-2011, 15:36:39   #21923
nufi

nufi's Avatar

Quote:
κουφονησια!!!τι καλα!!!

jas φανταζομαι οτι κρατανε στο χερι πραγματα και μπουσουλανε σερνοντας το?!!!αυτος ο ηχος ειναι πραγματι ανατριχιαστικος!!!το πιο γελοιο που κραταει ο μικρος ειναι ενα ψευτικο ματι!!!(απο τα δικα μου παιχνιδια ειναι.....κι εχω πολλα......ντροπη αλλα εχω!!!)
πωπω...ταιριαζει πολυ η εικονα αυτη στο σκηνικο σας-σπιτι καστρο!!
adams family!
Old 30-08-2011, 15:42:05   #21924
Jasmini

Jasmini's Avatar

Χα χα χα διαβάζω τι κάνουν τα μικρά σας και γελάω....
Να πω την αλήθεια, ο Κοσμάκης λέει πολλά και συνεννοείται καπως, ο Bill βαριέται περισσότερο να μιλήσει. Πχ όταν πιάνω ρούχα να τους ντύσω, ο Κοσμάς ρωτάει: τάταααα??? Με απορημένο ύφος και μόλις του πω ναι, γυρνάει κοιτάει τον αδερφό του και του λέει...τάτα, τάτα!!!!!
Άλλες λέξεις που λεει ο Κοσμάς και κάποιες από αυτές και ο Bill (τα γράφω να τα θυμάμαι όταν μεγαλώσουν):
τάτα, μαμου, τάτω (κάτω), μπαμπά, μαμά, γιαγιά, παππού, ία (θεία), νονό (νονός), no no no, κακό, κακά (τα γνωστά), πάπα, τζα, μπα ή μπάμπα (μπάλα), κότο (μπισκότο), μπούμπου (χτύπημα), γειά (χαιρετισμός), βαβ (γαβ, το σκυλάκι), τουτού (αυτοκίνητο), νάνι, ακια (μπουτάκια)...
Ξέχασα τι άλλο. Αυτά τα λένε συνειδητά, γιατί λένε και κάτι άλλα ακαταλαβίστικα και κάτι άλλα που συνεννοούνται μεταξύ τους
Old 30-08-2011, 15:42:39   #21925
Jasmini

Jasmini's Avatar

Quote:
κουφονησια!!!τι καλα!!!

Ακριβώς όπως τα λες...
Old 30-08-2011, 15:44:58   #21926
Jasmini

Jasmini's Avatar

Και το άλλο δεν σας το είπα, έπαθα και ουρολοίμωξη (βγήκε σήμερα το αποτέλεσμα) και έτσι πάλι χάνουμε μπάνια γμτ... Να είσαι δίπλα στην θάλασσα και να μην μπορείς να πας...
Ζήτημα να κάναμε 10 μπάνια. Μια με το διάστρεμμα, μια με τις ιώσεις, μια με τον κωλόκαιρο, μια με τις τσούχτρες, μια με την ουρολοίμωξη..... χάλια φέτος, χάλια...
Old 30-08-2011, 15:49:30   #21927
nufi

nufi's Avatar

ωωωωωω...περαστικα jasminio...μα, τι ατυχιες πια.

αυτη η μασκα που λες τι ειναι? δε τη χρειαστηκαν ως τωρα..
μονο οτριζαλιν εχουμε κανει σε συναχακι καποια στιγμη.
Old 30-08-2011, 15:51:17   #21928
Jasmini

Jasmini's Avatar

Quote:
Originally Posted by nufi View Post
ωωωωωω...περαστικα jasminio...μα, τι ατυχιες πια.

αυτη η μασκα που λες τι ειναι? δε τη χρειαστηκαν ως τωρα..
μονο οτριζαλιν εχουμε κανει σε συναχακι καποια στιγμη.
Μάσκα aerolin και flixodite spray!
Old 30-08-2011, 15:54:45   #21929
mariagpa

mariagpa's Avatar

καλησπερα κ παλι!!!δεν με πειραζει ο γιατρος να ειναι δημοσιος η ιδιωτικος ουτε που ειναι το ιατρειο!!!μενω αθηνα!!οτι περιοχη κ να ειναι με βολευει αρκει να ειναι καλος!!εννοειται βεβαια οτι θα παρω δυο τρεις γνωμες κ μετα θα αποφασισω αν κ ηδη νιωθω αρκετη ανασφαλεια με τους γιατρους!!!
σας ευχαριστω!
Old 30-08-2011, 16:10:04   #21930
witch

witch's Avatar

ρε jas εσυ ξεπερνας κι εμενα πια!!!για ονομα!!!περαστικα σου!!!

nufi τωρα που το ειπες συνειδητοποιησα την εικονα που λες!!!τοτε να του δωσω και τα αλλα μου παιχνιδια!!!ιστους αραχνης που φωσφωριζουν και τετοια!!!απο το αμστερνταμ μανταμ τισο τα εχω παρει αυτα τα ανατριχιαστικα!!!

ακου φακες!!!!
Old 30-08-2011, 16:28:19   #21931
witch

witch's Avatar

φευγω.παω για μαθημα και οταν γυρισω θα παμε βολτα οικογενειακως.για να καταλαβετε σημερα οσο ημουν μονη μου με τα παιδια σκουπισα σφουγγαρισα μεσα εξω,συμμαζεψα,μαγειρεψα,εκανα ντους,ταισα,αλλαξα,μιλησα με εσας,εψαξα για ξενοδοχειο και τωρα ειμαι ετοιμη να φυγω που ηρθε ο αντρας!!!απιστευτο!!!
Old 30-08-2011, 23:26:30   #21932
linaki G

linaki G's Avatar

Kαλησπέρα διδυμοπαρέα!

Jasmini περαστικά... Πραγματική ατυχία.... Ούτε κι εγώ έκανα μπάνια (κ τη λατρεύω τη θάλασσα) αλλα δεν μου εκατσε κ πολύ καλά το θέμα των διακοπών!
Νufi αφού δεν ξέρεις τι είναι μασκα, τα νουφάκια είναι πολύ τυχερα! Σου ευχομαι να μην τη χρησιμοποιήσετε ποτέ...(Εμεις τη μαθαμε 50 ημερων με τη βρογχιολίτιδα κ τη χρειαζομαστε κ αρκετα συχνά-δυστυχώς...)
Witch, μπραβο...! Αυτό θα πει σουπερ-μαμα!

Εμείς σήμερα πήγαμε για εμβολιάκι κ είχαμε λίγη γκρινίτσα-καναμε κ λίγο πυρετό, με το παναντολ ηρεμησαν κ επιτελους κοιμήθηκαν...

Ο χρήστης linaki G δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 31-08-2011, 09:04:35   #21933
twins2010

twins2010's Avatar

Καλημέρα!

Διάβασα τα καμώματα των μαγισσομωρών και της μάγισσας μαμάς και γέλασα πάρα πολύ!!!!! Τις απόκριες τι θα κάνετε; Θέλουμε να μας καλέσετε στο πάρτι σας!

Για όσους πάτε Κουφονήσια, αχ, κάντε μια βουτιά και για μας.

Για όσες εορταζατε χτες (ποιές άραγε ) σας ευχόμαστε τα καλύτερα και αναμένουμε σε συνάντηση.

Και έχω να σας πω ότι πρέπει να κανονίσουμε επιτέλους διδυμοκαφέ με πολλές παρουσίες. Εχτες ήπιαμε καφέ με τη φίλτατη γειτόνισσα Agorakia και περάσαμε πολύ ωραία!

Αν δεν μπορείτε να κανονίσετε, θα σας πούμε εμείς το καταπληκτικό μέρος. Αλλά πρέπει να έρθετε στο Χαλάνδρι....

Ο χρήστης twins2010 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 31-08-2011, 09:58:16   #21934
tzini.

tzini.'s Avatar

kalημερες κ απο εμενα.
ωρε τουινς ακουω για καφε. εγω κορες αν ερθω, προβλεπετε να ερθω κ με τα τρια παιδια, οποτε μααλον θα σας χαλασω!
περιττο να σας πω οτι η αποπειρα να μπανιαρισω κ τα δυο μαζι χτες, στο διπλο μπανιερο με το πατωμα ψαρακια κλπ κλπ.. απετυχε παταγοδως δυστυχως! η ελπιδα εκλαιγε παρα πολυ κ φοβηθηκε! ο αλεξ οκ. αλλα την πηρα αρον αρον την μικρη, γιατι φοβηθηκα. εχω ακουσει κ διπλα στο φορουμ οτι το πολυ μεγαλο σοκ κ η τρομαρα, εννιοτε εχουν τραγικα αποτελεσματα στην αναπτυξη του παιδιου.

λοιπον να ρωτησω κατι κ οποια ξερει ή ειχε παρακολουθησει τοτε, ας μου απαντησει πλιζ.
θελω να κανω δωρο στην αδερφη μου τη σοφια κ εψαχνα να βρω ενα θεμα διπλα στο φορουμ με ενα σκευασμα. κατι σαν τεστ ωορηξιας ηταν αν θυμαμαι καλα. δεν το βρηκα ουτε στο αρχειο, ουτε πουθενα. θυμαμαι ομως οτι ειχε αρκετα μεγαλη συμμετοχη σαν θεμα, οπως επισης θυμαμαι κ το μελος που ανοιξε το θεμα (λογω αβαταρ).

κ εστειλα πμ στο μελος.
θυμαται καμια κατι?
πετυχε καμια σας την κουβεντα, να μου πει πως εξελιχθηκε? εγινε κατι αρνητικο?
εκανα καλα?

Ο χρήστης tzini. δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 31-08-2011, 10:13:56   #21935
nunu

nunu's Avatar

Καλημεεεεερα!!
εγώ για καφέ είμαι μέσα!! το μέρος μόνο να περιλαμβάνει άπλα κούνιες κλπ!!!
τζίνι αν δε γουστάρει δε θα σου απαντήσει που της έστειλες πμ σιγά!! όσο για το θέμα που λές δεν έχω ιδέα!!

τρια παιδιά έχεις με τρια σε θέλουμε πάντως!!
πάω για σφουγγάρισμα..........
σε λίγο και πάλι μαζί σας!!

Ο χρήστης nunu είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Old 31-08-2011, 10:21:24   #21936
Laerta

Laerta's Avatar

Quote:
Originally Posted by tzini01 View Post
λαερτα πως εινα τα μωρακια μετα την περιπετεια με το βαρος. ολα καλα?
Όλα καλά, Τζίνι, τα μπεμπέ παίρνουν βάρος όπως πρέπει, τρώνε όπως πρέπει αλλά έχουν κολικούς...
Quote:
Originally Posted by twins2010 View Post
Καλημέρα

Είμαι πάρα πολύ εκνευρισμένη γιατί έγραφα- έγραφα και ξαφνικά τα έχασα ολα ! Πάμε πάλι λοιπον!

Γιατί δεν κατεβάζετε το Mozilla αντί για Explorer? Έτσι όταν θα χάνετε σύνδεση ή οτιδήποτε, θα μένει το κείμενο. Επίσης, εγώ πριν κάνω ποστ, κάνω κοπι στο κείμενο κι έτσι αν χαθεί απλά το κάνω πέιστ. Βέβαια αυτά τα λέει το ψυχάκι που σώζει το ίδιο αρχείο σε χίλια directories... Never mind me...

Η θερμοφόρα φαίνεται καλή ιδέα. Και για να πούμε και κάτι παρηγορητικό, τα Ολγάκια σταμάτησαν να ξυπνούν στις 40 ημέρες. Hang on dear Laerta, hang on.... I'm trying to...

Πάει αυτο το καλοκαίρι, αλλά έρχεται το επόμενο που θα είναι πολύ καλύτερο. Φάντασου πόσα μπάνια θα κάνουμε του χρόνου! Αχ ναί, ήδη το περιμένω πως και πως!!!! Φέτος μόνο τη ζέστη έφαγα, μπάνια, ούζα και ψαρομεζέδες μηδέν...
Τελευταία μέρα του καλοκαιριού σήμερα!!!! Φιλιά σε όλους!!
Tzini, χρόνια πολλά στο μπεμπέ σου για χτες!!!! Να το χαίρεσαι!!!!

Ο χρήστης Laerta δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 31-08-2011, 11:07:45   #21937
nunu

nunu's Avatar

Τελείωσα!!ουφ!! φάγαμε και τα φρούτα μας και τώρα πάμε βόλτα κρεοπωλείο και φούρνο!! καμιά παραγγελιά????

Old 31-08-2011, 12:38:49   #21938
naki82

naki82's Avatar

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!
σημερα περιμενουμε την παιδιατρο,πιστευω θα μας βρει καλα,απλα θελω να ρωτησω για τους κολικους,αν μπορω να δινω λιγο ζεστο ή κατι για να τα βοηθησω.
επισης θελω να ρωτησω τι μπορει να εχει ο ενας και στα μισα του γευματος σταματαει και κλαιει παρολο που τον βαζω να ρευτει αυτος παλι κλαει.Και παρατηρησα οτι το κανει και με το στηθος αυτο,και μετα με σπρωχνει.Υποψιαζομαι οτι τον πιανει το στομαχακι του γιατι ειναι και ασωτος.
χθες και προχτες ειπαμε να μην τα ξυπνησουμε στις 2 το βραδυ,να δουμε πως θα παει και αυτοι αρχισαν λιγο να διαμαρτυρονται στις 4 με 4.30.Οποτε τους ταισαμε τοτε,δηλ τη νυχτα εχασαν ενα γευμα.Τη μερα βεβαια τους δινω ανα τριωρο ή αν θελουν νωριτερα τους βαζω στο στηθος.Πειραζει που χασαμε ενα γευμα?
αλλα κοντευουμε να σαραντησουμε,οποτε γιατι να τους ξυπναω αυστηρα στο 3ωρο?
ετσι ειμαστε κι εμεις πιο ξεκουραστοι(και με λιγοτερα νευρα)
χθες μου ελεγε μια φιλη οτι η κορη της θηλαζει 45 λεπτα,εμενα γιατι βγαινουν off στο τεταρτο??τεσπα δεν θα στεναχωριεμαι αλλο,τους βαζω και οσο θελουν τα μικρα μου,δε θελω να τα ζορισω αλλο.
μονο οταν εχουν γκρινια καθονται ανετα αλλα μονο πιπιλανε.
χθες πληρωσα και το 2ο μηνα του θηλαστρου.Ειπα ενα μηνα ακομα και βλεπουμε.Μικρους στοχους τωρα.

ασχετο:το σουπερ δε φερνει ντεκαφεινε,δε βγαζει λεει η εταιρεια!!αφου το εχω δει,τεσπα θα τα παραγγειλω απο το ιντερνετ.

καφεδακι ε???αχ κριμα που ειμαι μακρυα,θα δωθει ομως η ευκαιρια καποια στιγμη που θα ερθω Αθηνα.

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Ο χρήστης naki82 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 31-08-2011, 14:14:15   #21939
twins2010

twins2010's Avatar

Να μαστε πάλι.

Κατ΄αρχήν... τζίνι για το σκεύασμα που λέτε δεν ξέρω και εγώ τίποτα.

Για τις παραγγελιές της nunu, εγώ παρακαλώ θα ήθελα μια μερίδα ύπνο.

Νακι, μην λες ότι "έχασαν" το γεύμα. Αν πεινούσαν θα το ζητούσαν. Το ζητούμενο είναι σιγα σιγα να ΄μειώσουν τον αριθμό των γευματων και να αυξήσουν τις ποσότητες. Και για τη φίλη σου που θηλάζει 45 λεπτα: δεν είναι απαραίτητο ότι αυτό είναι όντως θηλασμός. Μπορεί απλά το παιδί να παίζει.

Laerta, καλά το λες για το μοζίλα, το έχω παρατηρήσει, αλλά κάθε φορά πάλι με τον εξπλόρερ μπαινω. Εντωμεταξύ τα αρχεία μου εμφανίστηκαν μυστηριωδώς στο σκληρο του συζυξ. Τι συμπεραίνεις;

Ο χρήστης twins2010 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 31-08-2011, 15:15:27   #21940
nunu

nunu's Avatar

Να μαι πάλι η ταλαίπωρη...
αχ βαχ!!
Twins ύπνο βρε παιδί μου θές, κάτι πιο πρωτότυπο???? όσο για το φαινόμενο του υπολογιστή σου, τι να πώ? λές όταν παντρευτήκατε να παντρεύτηκαν κι όλα τα υπάρχοντα σας και τώρα μοιράζεστε τα πάντα
Νακι θα συμφωνήσψ με την προλαλήσασα δεν το χάνουν το γεύμα αν και όποτε θέλουν θα το αναπληρώσουν. Εφ όσον και το βάρος τους είναι οκ!!

Να σας πω και γω τον καημό μου, τους καημούς μάλλον....
Η μπέμπα έβγαλε στις παλαμίτσες τις κάτι σαν δερματικό, πάω λοιπόν και γω και χώνομαι στο ΙΚΑ στην παιδίατρο την είδε και μου είπε να περιμένω 1 εβδομάδα . Πως θα εξελιχτεί. Πρέπει να πάω δερματολόγο κλάψ.
Γυρίζουμε στο σπίτι και όπως τριγυρνάγαν στα πόδια μου βλέπω την μπέμπα μέσα στα αίματα...ψυχραιμη εγώ ευτυχώς την κοιτάω ξεπλάνω κλπ. Εκεί που βγάινει το τρίτο δοντάκι της πάνω μάλλον χτύπησε και άνοιξε. Ε ρε κλάμα....μέχρι να την κάνω καλά πήγαν όλα πίσω, φαγητό, νύστες πείνες κλπ. Το κεφάλι μου κοντεύει να σπάσει.
Ξαγρυπνήσαμε κιόλας χτες, εκεί που λέω εντάξει το ξεπέρασε και δεν ξυπνάει 4 για παιχνίδια...τσούπ το ξανακάνει. 9μιση ξυπνήσαν τα καμάρια μου τα ξενύχτικα...
Για πείτε μου ρε κόρες λίγο τα ωράρια σας σε ύπνο και φαγητό. Τα δικά μου δε μου φτάνει το χάλι μας το βραδυνό αλλά ακόμα και τη μέρα κάνουν ότι να ναι. Κάθε μέρα διαφορετικές ώρες και διάρκεια ύπνου.

Κατά τ άλλα ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ????

Old 31-08-2011, 15:41:51   #21941
glorr

Γειαααα...τι κάνετε; Εμείς αύριο επιστρέφουμε.ουφ!!! Πέρασαν οι μέρες. Σας γράφω απο το κινητό του συζύγου κ είναι λίγο σπαστικοοο...θα τα πούμε..

Ο χρήστης glorr δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 31-08-2011, 22:56:06   #21942
tzini.

tzini.'s Avatar

Quote:
φευγω.παω για μαθημα και οταν γυρισω θα παμε βολτα οικογενειακως.για να καταλαβετε σημερα οσο ημουν μονη μου με τα παιδια σκουπισα σφουγγαρισα μεσα εξω,συμμαζεψα,μαγειρεψα,εκανα ντους,ταισα,αλλαξα,μιλησα με εσας,εψαξα για ξενοδοχειο και τωρα ειμαι ετοιμη να φυγω που ηρθε ο αντρας!!!απιστευτο!!!
σε προσλαμβανω αμεσα λεμε!

Quote:
Originally Posted by twins2010 View Post
Αν δεν μπορείτε να κανονίσετε, θα σας πούμε εμείς το καταπληκτικό μέρος. Αλλά πρέπει να έρθετε στο Χαλάνδρι....
χμ... αρκετα κοντα ειναι. μπορει κ να μπορεσω.
κ ο μπεμπετος μου εορταζε χτες.

Quote:
Originally Posted by nunu View Post
τζίνι αν δε γουστάρει δε θα σου απαντήσει που της έστειλες πμ σιγά!! όσο για το θέμα που λές δεν έχω ιδέα!!

τρια παιδιά έχεις με τρια σε θέλουμε πάντω
στο 1ο. η κοπελα που εστειλα πμ, ειχε ανοιξει το θεμα κ ειχε απαντησει σε παρα πολλες αλλες που θελαν πληροφοριες. σαν να το προωθουσε να το πω?! το ειχε χρησημοποιησει η ιδια κ εκανε παιδι παντως!

στο 2ο. να ερθω να σας αφησω τα παιδια (αλλωστε εχετε πειρα!) κ να φερω το λαπτοπ να δω τις φωτο απ τη βαφτιση, να φτιαχτει επιτελους το αλμπουμ?????

Quote:
Originally Posted by Laerta View Post
Όλα καλά, Τζίνι, τα μπεμπέ παίρνουν βάρος όπως πρέπει, τρώνε όπως πρέπει αλλά έχουν κολικούς...
μερσι δια ρας ευχας!
παντως παιδια κ εγω εκανα μιξ τα ματζουνια της γουιτς. απλα δεν τα εβαζα στο γαλα. ηταν αρκατα αποτελεσματικο σαν ροφημα. απλα ο δοκτορ μου ελεγε να μην τους το δινω κοντα στα γευματα.
Quote:
Originally Posted by nunu View Post
Τελείωσα!!ουφ!! φάγαμε και τα φρούτα μας και τώρα πάμε βόλτα κρεοπωλείο και φούρνο!! καμιά παραγγελιά????
ναι ωρε! βγηκα για λαϊξη σημερα, αλλα ξεχασα να παρω ποντικι για τα παιδια! 1 κιλο περικαλω!

Quote:
Originally Posted by naki82 View Post
καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!
σημερα περιμενουμε την παιδιατρο,πιστευω θα μας βρει καλα,απλα θελω να ρωτησω για τους κολικους,αν μπορω να δινω λιγο ζεστο ή κατι για να τα βοηθησω.
χθες και προχτες ειπαμε να μην τα ξυπνησουμε στις 2 το βραδυ,να δουμε πως θα παει και αυτοι αρχισαν λιγο να διαμαρτυρονται στις 4 με 4.30.Οποτε τους ταισαμε τοτε,δηλ τη νυχτα εχασαν ενα γευμα.Τη μερα βεβαια τους δινω ανα τριωρο ή αν θελουν νωριτερα τους βαζω στο στηθος.Πειραζει που χασαμε ενα γευμα?
αλλα κοντευουμε να σαραντησουμε,οποτε γιατι να τους ξυπναω αυστηρα στο 3ωρο?

ασχετο:το σουπερ δε φερνει ντεκαφεινε,δε βγαζει λεει η εταιρεια!!αφου το εχω δει,τεσπα θα τα παραγγειλω απο το ιντερνετ.

καφεδακι ε???αχ κριμα που ειμαι μακρυα,θα δωθει ομως η ευκαιρια καποια στιγμη που θα ερθω Αθηνα.
νακιους, εγω οταν εκλεισαν μηνα τα αφησα να κοιμηθουν κ κοιμηθηκαν αρκετα, οπως τα δικα σας. μετα τα ξυπναγα ενα τεταρτο αργοτερα (δεν ξυπναγαν) γιατι ειχα κ εγω το αγχος μηπως δεν μηπως αυτο κ εντελει μια χαρα δεν ξυπναγαν απο σχεδον 1μιση μηνων. 12-6.30. αλλα εγω δεν θηλαζα τοτε. εδινα συμπληρωμα. στη συλια που θηλασα αρκετα κ παλι το συστημα επιασε στον ενα μηνα.

ποιον καφε ψαχνεις κ ντεκαφεινε?
παντως κοπελες εμενα ο γυναικολογος (οταν ημουν εγκυος) κ ο παιδιατρος δεν με αφηναν ουτε ντακαφεινε να πιω, ουτε ζαχαρινη. μου τα απαγορεψαν κ τα δυο. ο παιδοντοκ ελεγε να πινω ενα ελληνικο το πρωι μετα το θηλασμο κ τελος.

Quote:
Originally Posted by glorr View Post
Γειαααα...τι κάνετε; Εμείς αύριο επιστρέφουμε.ουφ!!! Πέρασαν οι μέρες. Σας γράφω απο το κινητό του συζύγου κ είναι λίγο σπαστικοοο...θα τα πούμε..
καλα ρε, ειστε ακομα διακοπες?! πωπωπωπωπω! ονειρο!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Old 31-08-2011, 23:09:30   #21943
tzini.

tzini.'s Avatar

γμ το κερατο της ψειρας το τραγιο!!!!
μου κατουρησε στον καναπε η συλια πριν!
κ εγω νομιζα οτι πλατσουρισε σε τπτ νερα παλι πριν που της εβαλα πανα για υνπο!

Old 01-09-2011, 00:20:36   #21944
witch

witch's Avatar

tzini-tzini γουρι-γουρι!!! παει ο καναπες!!!!θελω και ασφαλεια αν με προσλαβεις!!!ειμαι καλη ομως θα κανεις αποσβεση γρηγορα.και θα σου μαθω και πολλα γιατροσοφια και ματζουνια!!!
Old 01-09-2011, 00:23:10   #21945
tzini.

tzini.'s Avatar

ωραια, αυριο ριχνωτζοκερακι!
κανενα γιατροσοφι για την ''ολο τα ιδια'' μερα μου, εχεις?

πως πηγε η βολτα ωρε?

Old 01-09-2011, 00:23:46   #21946
witch

witch's Avatar

σημερα που λετε,τα ακουσα καποια στιγμη να γελανε απο το δωματιο τους και πηρα την καμερα και ετρεξα.τι ειχαν κανει τα πιθηκια?!ανεβηκαν στην κουνιστη πολυθρονα και τα δυο και ο μικρος κοπανουσε τον κωλο του και κουνιοταν η καρεκλα και χαιροντουσαν.εγω βεβαια σαν σωστη μανα τραβουσα βιντεο αντι να τα κατεβασω μην γκρεμοτσακιστουν!!!παει και η πολυθρονα.εξορια στο δωματιο με τον υπολογιστη.κατ εμας το κιτρινο δωματιο γιατι ειναι της αεκ!!!
Old 01-09-2011, 00:24:58   #21947
witch

witch's Avatar

Quote:
ωραια, αυριο ριχνωτζοκερακι!
κανενα γιατροσοφι για την ''ολο τα ιδια'' μερα μου, εχεις?

πως πηγε η βολτα ωρε?
ναι αμε.αυριο μπορουν να τα κανουν τα διδυμα στον καναπε!!!
Old 01-09-2011, 00:27:13   #21948
katerinad81

katerinad81's Avatar

γεια σας κοριτσια, τι κανετε;
βλεπω τα μικρα σας ολο ζαβολιες ειναι.τζινι γουρι βρε ο καναπες
νακι κ λαερτα πολυ χαιρωμαι που τα μικρα σας τρωνε και πανε ολο κ καλητερα.
δεν ξερετε ποσο σας ζηλευω που ειστε κοντα κ μπορειτε να πηγαινετε κ για καφεδακι, ειμαι λιγο μακρια εγω οποτε δυσκολα θα καταφερω να σας γνωρισω.
εγω ακομα στο περιμενε καθε βραδι νομηζω θα γεννησω αλλα τπτ , ολοι μου λενε να κανω υπομονη κ οτι οσο πιο αργα θα γεννησω τοσο καλητερα αλλα εγω νομηζω στο τελος θα σκασω
Old 01-09-2011, 00:27:32   #21949
tzini.

tzini.'s Avatar

Quote:
ναι αμε.αυριο μπορουν να τα κανουν τα διδυμα στον καναπε!!!
αχχαχχαχχαχχα!
καλο!

καλο κ αυτο με την καμερα επισης.
μ αρεσει που ο χασμπανος πηρε κ καμερα περυσι για να γραφω τα παδια.
καλαααα κρασα λεμε!

ρε γουιτς, γιατι πρεπει να παταω ανανεωση κ δεν βγαινει κατευθειαν η απαντηση?

Old 01-09-2011, 00:28:23   #21950
tzini.

tzini.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by katerinad81 View Post
γεια σας κοριτσια, τι κανετε;
βλεπω τα μικρα σας ολο ζαβολιες ειναι.τζινι γουρι βρε ο καναπες
νακι κ λαερτα πολυ χαιρωμαι που τα μικρα σας τρωνε και πανε ολο κ καλητερα.
δεν ξερετε ποσο σας ζηλευω που ειστε κοντα κ μπορειτε να πηγαινετε κ για καφεδακι, ειμαι λιγο μακρια εγω οποτε δυσκολα θα καταφερω να σας γνωρισω.
εγω ακομα στο περιμενε καθε βραδι νομηζω θα γεννησω αλλα τπτ , ολοι μου λενε να κανω υπομονη κ οτι οσο πιο αργα θα γεννησω τοσο καλητερα αλλα εγω νομηζω στο τελος θα σκασω
καλως το κοριτσι!
απο καουρες πως πας?

Old 01-09-2011, 00:32:57   #21951
katerinad81

katerinad81's Avatar

Quote:
καλως το κοριτσι!
απο καουρες πως πας?

λιγα πραγματα ευτυχως , πινω λιγο γαλατακι το βραδι κ νομιζω μου κανει καλο.θα σας πω κ κατι αλλα μην γελασετε.
το βραδι δεν τρωω σχεδον τπτ γιατι φοβαμαι μην γεννησω κ παω στο νοσοκομειο κ μου βαλουν το κλισμα κ αν εχω φαει πολυ τοτε θα γινω ρεζιλι νομηζω
Old 01-09-2011, 00:33:29   #21952
witch

witch's Avatar

κατερινακι ουτε θα σκασεις ουτε θα τα χωνεψεις.ο,τι και να κανουν οσο και να μεινουν θα βγουν.δεν εχουν επιλογη.απλα βολευτηκαν στην κοιλιτσα σου που ειναι ζεστα και ωραια και σου λεει που να παμε τωρα και να αρχισουμε να κλαιμε να μας βαζουν πανες κτλ.ταλαιπωρια!!!ο γιατρος τι σου λεει?ποτε τον ειδες?θα πατησεις την 37η εσυ!
Old 01-09-2011, 00:36:39   #21953
katerinad81

katerinad81's Avatar

Quote:
κατερινακι ουτε θα σκασεις ουτε θα τα χωνεψεις.ο,τι και να κανουν οσο και να μεινουν θα βγουν.δεν εχουν επιλογη.απλα βολευτηκαν στην κοιλιτσα σου που ειναι ζεστα και ωραια και σου λεει που να παμε τωρα και να αρχισουμε να κλαιμε να μας βαζουν πανες κτλ.ταλαιπωρια!!!ο γιατρος τι σου λεει?ποτε τον ειδες?θα πατησεις την 37η εσυ!
την Παρασκευη που μας περασε ειχα ραντεβου, τα μωρακια ειναι μια χαρα απο κιλα ,τωρα θα με δει ξανα στης 9του μηνος αν δεν εχουν σπασει τα νερα μεχρι τοτε κ θα κανονισουμε μετα ποτε θα μου τα παρει με καισαρικη .κ την 38η θα πατησω μου φαινετε witch αν αντεξω
Old 01-09-2011, 00:36:43   #21954
witch

witch's Avatar

ρε τζιν τονικ εγω δεν παταω ανανεωση για την απαντηση αλλα τι να σου πω.δεν ειμαι και πολυ σχετικη.

κατερινακι η εξαγωγη ειναι εξαγωγη.τι λιγο τι πολυ.ετσι κι αλλιως που ξερουν τι κανεις στην τουαλετα που θα πας.αυτοι σου κανουν το κλυσμα και γεια σας.τουλαχιστον με μενα ετσι εγινε.φαε γιατι για λιγες μερες θα ψωμολυσσαξεις!!!
Old 01-09-2011, 00:37:39   #21955
tzini.

tzini.'s Avatar

χαχχααχχαχ!
κατερινα στην συλια ειχα φαει φακες την προηγουμενη μερα, οποτε μπορεις να φανταστεις τι ζημία εγενετο με το κλισματακι!!!!!

πατα κ την 39η κατερινιω κ γεννα!

σας ειπα οτι ελπιδα εχει 2 δοντια κ ο αλεξ κανενα ακομα?
οτι μπουσουλανε κ οι δυο, αλλα ο αλεξ χρησημοποιει κ την κοιλουμπα του?

οτι η ελπιδα ολη την ωρα του κανει επιθεση?
του ζουπαει τη μυτη κ του τραβαει τα μαλλια, χωρις να εχει κανει τπτ ο καψερος! θα εχω κ τετοια απο τωρα? ελεος δηλ!!!

φροσω, αν ακους, περιμενω τις εμπειριες απο τζαντε!

γιωτακι, που εισαι ρε? τι μαγειρευεις αυριο?

Old 01-09-2011, 00:38:07   #21956
Meletina

Meletina's Avatar

Καλησπέρα κορίτσια

Τι κάνετε?
Γράφω περισσότερο σε διπλανό φόρουμ και είμαι τώρα στη φάση που ξαναπροσπαθώ με εξωσωματική.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν σε κάποια κοπέλα από την προσπάθειά της έχουν περισσέψει menopur 75 και Puregeon ή αν πρόκειται άμεσα να περισσέψουν. Εγώ θα κάνω μακρύ πρωτόκολλο και ξεκινάω τέλη Σεπτέμβρη .....δυστυχώς οι μονάδες του Ικα δε με καλύπτουν ...θα χρειαστώ συμπλήρωμα Puregeon και τις Μenopur θα πρέπει όλες να τις αγοράσω κανονικά.
Για οτιδήποτε στείλτε μου προσωπικό μην.

Καλή επιτυχία σε όλες ....να ακούμε μόνο καλά νέα
Ο χρήστης Meletina δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 01-09-2011, 00:38:55   #21957
tzini.

tzini.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by katerinad81 View Post
την Παρασκευη που μας περασε ειχα ραντεβου, τα μωρακια ειναι μια χαρα απο κιλα ,τωρα θα με δει ξανα στης 9του μηνος αν δεν εχουν σπασει τα νερα μεχρι τοτε κ θα κανονισουμε μετα ποτε θα μου τα παρει με καισαρικη .κ την 38η θα πατησω μου φαινετε witch αν αντεξω
στις 9? πατησες κατι λαθος?

Old 01-09-2011, 00:39:37   #21958
witch

witch's Avatar

θες να σε παιξουμε στοιχημα για το ποτε θα γεννησεις?!ετσι να εχει και λιγο ενδιαφερον!!!

λοιπον λεω οτι θα γεννησεις 37+1.πονταρετε!!!
Old 01-09-2011, 00:40:18   #21959
tzini.

tzini.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Meletina View Post
Καλησπέρα κορίτσια

Τι κάνετε?
Γράφω περισσότερο σε διπλανό φόρουμ και είμαι τώρα στη φάση που ξαναπροσπαθώ με εξωσωματική.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν σε κάποια κοπέλα από την προσπάθειά της έχουν περισσέψει menopur 75 και Puregeon ή αν πρόκειται άμεσα να περισσέψουν. Εγώ θα κάνω μακρύ πρωτόκολλο και ξεκινάω τέλη Σεπτέμβρη .....δυστυχώς οι μονάδες του Ικα δε με καλύπτουν ...θα χρειαστώ συμπλήρωμα Puregeon και τις Μenopur θα πρέπει όλες να τις αγοράσω κανονικά.
Για οτιδήποτε στείλτε μου προσωπικό μην.

Καλή επιτυχία σε όλες ....να ακούμε μόνο καλά νέα
καλη επιτυχια!
πουστικο ικα οπως παντα!

Old 01-09-2011, 00:41:50   #21960
tzini.

tzini.'s Avatar

38 +1!

τζιν τονικ ε?
μη μου βαζεις ιδεες κ κανω διατροφη.
κ δεν εχω κ τονικ γαμωτο!