the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 11

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 02-08-11, 11:42   #7281
mariaefi

Το avatar του χρήστη mariaefi

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Προεπιλογή

καλημερουδια!
καμμια εδω??
καλεες ολες στην θαλασσα ειστε?χαχαχα!

λοιπον μετα το ξενο γαλα χτες δεν ακουστηκε ο πιπιλας μου...τυχαιο? ξυπνησε στις 7 και τεταρτο κ τον θηλασα ξαπλωμενη κ κοιμηθηκαμε ναι ναι μεχρι τις 9 μιση!!!!!! ουαου!!!!!!

Σημερα εχει πολυ ζεστη Αννουλα οποτε μαλλον αυριο μαναρι μου θα παω ταχυδρομειο ή το απογευμα.

παω να κανω καφεδακι του αντρος μου που τωρα ξυπνησε....!

καλα τα παπουτσια που πηρα στο αντρακι μου πολυ σουπερ..α πηρα κ εγω δικα μου!χιχιχι! μαζι με τον βασιλικο ποτιζετε κ η γλαστρα λεμε!
Παλιά 02-08-11, 13:43   #7282
vasdeli

Το avatar του χρήστη vasdeli

Περιοχή: Όπου γης, πατρίς!
Προεπιλογή

Ρε παιδια τι λαδακι; εχω σκασει... Αννετ περιμενω!
Παλιά 02-08-11, 16:19   #7283
mariaefi

Προεπιλογή

το λαδακι για την νινιδα λεμε Βικακυ! το ειχα παρει στον πιπιλα μου που ειχε βγαλει παρα παρα πολυ κ τωρα το χρειαζεται ο Γερασιμουλης!
Παλιά 02-08-11, 17:22   #7284
vasdeli

Προεπιλογή

Αααα!
Παλιά 02-08-11, 19:31   #7285
Marouskaki

Το avatar του χρήστη Marouskaki

Περιοχή: Μακεδονία ξακουστή!
Προεπιλογή

Τη γκαντεμιά μου μέσα...στείλαμε τα 3 μεγάλα στο χωριό με παππούδες και θα πηγαίναμε για ψώνια με μικρά κι αδερφή κι άρχισε να παίρνει το μικρό ο ύπνος και γύρισα άρον άρον....Μέσα για σκάιπ, έχω κι εγώωωωωωωω!
Παλιά 02-08-11, 20:02   #7286
Marouskaki

Προεπιλογή

Κρατάει ο ανήρ λίγο τον Αντρίκο...Λοιπόν, η μπανάνα μας έκανε μεγάλη ζημιά στα κακούλια όπερ σημαίνει ΔΕΝ μπορούμε να κάνουμε! Οπότε την κόψαμε μαχαίρι!Ο μικρός προσπαθεί πολύ να μπουσουλήσει αλλά δε μπορεί και νευριάζει, χαχα!Αυτό που μπορεί είναι να ακουμπάει την κοιλιά του και να γυρνά γύρω γύρω σα διαβήτης!Εδώ τα έχουμε παίξει, βαρεθήκατε να το ακούτε από μένα αλλά τι να κάνω...Πάντω ςκορίτσια, αυτό που κατάλαβα είναι ότι από κάποιο αριθμό παιδιών και μετά χάνεις τη μπάλα...Από ποια άποψη?Είναι άδικο για τα παιδιά γιατί δε μπορείς να αφιερώσεις στο καθένα ποιοτικό χρόνο αφού όλη μέρα τρέχεις να ταίσεις, να σκουπίσεις, να ντύσεις, να μαγειρέψεις και να σιδερώσεις...Έρχονται βράδια που λέω π.χ.''σήμερα δεν έπαιξα καθόλου με το Φάνη'' που για μένα είναι πολύ άσχημο
Τελοσπάντων, μεγάλο θέμα αυτό.Αννετάκι, εμείς είχαμε σκάιπ κι επειδή αλλάξαμε πόλη έκανα νέο λογαριασμό εδώ και περιμένω τα στοιχεία σας όσες έχετε
Παλιά 02-08-11, 22:53   #7287
_koukoutsaki_

Το avatar του χρήστη _koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vasdeli Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα,ε! Τωρα το ειδα! Σημερα κλεινω 4 χρονια παρουσιας στο φορουμ...

Οοοοοο!!!! Να τα εκατοστησεις

Ο χρήστης _koukoutsaki_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-08-11, 22:55   #7288
Marouskaki

Προεπιλογή

Ελενάκι, σε πέτυχα?
Παλιά 02-08-11, 23:08   #7289
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Ελενακι μου μπραβο στο κοριτσακι σου που της αρεσουν τα φρουτακια. Τελικα λιγο υπομονη θελει, απ'οτι βλεπω και με τον δικο μου μπομπιρα, και σιγα σιγα το δεχεται το φαγακι μια χαρα. Αντε με το καλο και η χορτοσουπα και το κρεατακι στην πορεια!
Και οσο για τον ρυθμο...ολοι μας τον εχουμε μεσα μας.

Μαρουσκακι και εγω ανα δυο μερες τα βραζω, αν και η παιδιατρος μου ειπε οτι μπορω και ανα τρεις, αλλα δεν θελω να 'μπαγιατευουν' τοσο πολυ,,

Αννετ... αντε βρε μου ελειψες! Κι εγω εχω skype

Μαριαεφη μου ο καλος μου θα γυρισει περιπου του Φλεβαρη..και λειπει ηδη 2 μηνες..ενα 8μηνο δλδ πανω κατω θα κατσει αυτη τη φορα. Σε γκαζαδικο ειναι. Ταξιδευει μακρυα ναι. Τωρα συγκεκριμενα φτανουν Ινδια και μετα πανε Ταιβαν. Ειναι και σε πλοιο τεραστιων διστασεων και δεν παιζει με τιποτα να περασουν απο Πειραια (σε αντιθεση με περυσι που ειχαν ερθει Πειραια και τον ειδα για μια μερα στο 3μηνο). Ειδα που εγραψες και στο ''γυναικες ναυτικων'', κι εγω εκει ξεκινησα να γραφω και μετα ανακαλυψα την εδω παρεουλα.
Με γεια και τα παπουτσακια..του μπεμπη και τα δικα σου. Ετσι ετσι, να κανουμε κι εμεις τα ψωνια μας, τωρα που ειναι και οι εκπτωσεις εχει καλες τιμουλες. Καλοφορετα!!
Λεω να παρω κι εγω στον δικο μου..δεν του εχω φορεσει καθολου ακομα.

Παλιά 02-08-11, 23:13   #7290
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Marouskaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελενάκι, σε πέτυχα?
Εδω ειμαι ναι
Επιτελους να συγχρωνιστω κι εγω με καποιον

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 02-08-11, 23:19   #7291
Marouskaki

Προεπιλογή

Ορίστε πέτυχες εμένα!Παλεύω με το σκάιπ λίγο μωρέ να δω τι θα δω!!!Τι κάνει ο πιτσιρίκος?
Παλιά 02-08-11, 23:37   #7292
mariaefi

Προεπιλογή

κουκουτσακι ξερω οτι δεν μπαινουν αυτα τα καραβια σε λιμανι οπως ο Πειραιας ..γκαζαδικο εεε?δεν ειναι επικυνδυν αυτα?εχεις παει ποτε μαζι του?
σου λεω εχω παθει αν κ εχω θειο ναυτικο....
να πας να παρεις παπουτσακια κ για σενα κ για το πιτσιρικα!
οσο για την παρεα εδω παιδι μου εχουμε κανει καλο παρεακι!!!!
Παλιά 02-08-11, 23:49   #7293
Marouskaki

Προεπιλογή

Μη μου θυμίζετε ψώνια, γιατί είχα βάλει κάτι σουτιέν στο μάτι με ασορτί βρακάκια και τώρα γκρρρ...Πότε να πάω η καψερή?Αχ, έμαθα για μια φίλη ότι περιμένει το τρίτο ξαφνικά κι αναπάντεχα και καταχάρηκα!Καλέ, είμαστε πάρα πολλές λέμε!!!
Πωπω, κουκουτσάκι, πόση δύναμη θέλει να είσαι χώρια από τον άνθρωπό σου τόσο καιρό... Αχ ρε Μαράκι μου, κι εσύ σαν το κουκουτσάκι θα έχεις εμάς και τα άλλα ναυτικοκοριτσάκια να τα λες!
Παλιά 02-08-11, 23:49   #7294
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Κοιτα να δεις..εγραφα...εγραφα...πατησα κι ενα κουμπι, δεν ξερω κι εγω ποιο..και σβηστηκαν οολα..
Μαρουσκακι μου ο μπομπιρακος μου, μετα απο ενα 5ωρο που ηταν ξυπνιος ξεραθηκε στον υπνο πριν καμια ωρα. Το λεω γιατι συνηθως κοιμαται καθε 3 ωρες περιπου. Καναμε και την καθημερινη μας βολτουλα στο παρκο και τον επιασε η γκρινια..αγκαλια ο μπεμπης και σερναμε το αδειο καροτσακι..

Μαριαεφη μου σε συγκριση με τα αλλα ειναι πιο επικινδυνα, τοσο πετρελαιο μεταφερουν. Ασε, και καμια φορα που λογω σηματος μπορει να μην μιλησουμε για κανα δυο μερες (οπως αυτο το σκ) με πιανει η καρδια μου.
Κοιτα, περυσι που ταξιδευε σε καραβι που ηταν 150.000 τονους περασανε απο Πειραια, εγω βεβαια με λαντζα μπηκα μεσα. Τωρα ομως ειναι σε 300αρι οποτε...δεν υπαρχει περιπτωση.. Ειναι και σαπιοκαραβο το αυτο το ατιμο..10ετιας και βαλε..του ειπανε οτι ειχαν κανει επισκευη πριν 1 χρονο αλλα απ'οτι βλεπει μου λεει..μπουρδες του ειπανε. Ειχε και εναν πρωτο (που να'ναι καλα ο ανθρωπος που ξεμπαρκαρε!!!!) περιπτωση!!!...ο χειροτερος που εχει συναντησει μεχρι τωρα!
Με ποια εταιρεια θα υαξιδεψει ο αντρας σου, αν επιτρεπεται.?

Παλιά 02-08-11, 23:57   #7295
Marouskaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο _koukoutsaki_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα να δεις..εγραφα...εγραφα...πατησα κι ενα κουμπι, δεν ξερω κι εγω ποιο..και σβηστηκαν οολα..
Μαρουσκακι μου ο μπομπιρακος μου, μετα απο ενα 5ωρο που ηταν ξυπνιος ξεραθηκε στον υπνο πριν καμια ωρα. Το λεω γιατι συνηθως κοιμαται καθε 3 ωρες περιπου. Καναμε και την καθημερινη μας βολτουλα στο παρκο και τον επιασε η γκρινια..αγκαλια ο μπεμπης και σερναμε το αδειο καροτσακι..
5ωρο ξύπνιος?αμάν αμάν αμάν!

Μαριαεφη μου σε συγκριση με τα αλλα ειναι πιο επικινδυνα, τοσο πετρελαιο μεταφερουν. Ασε, και καμια φορα που λογω σηματος μπορει να μην μιλησουμε για κανα δυο μερες (οπως αυτο το σκ) με πιανει η καρδια μου.
Κοιτα, περυσι που ταξιδευε σε καραβι που ηταν 150.000 τονους περασανε απο Πειραια, εγω βεβαια με λαντζα μπηκα μεσα. Τωρα ομως ειναι σε 300αρι οποτε...δεν υπαρχει περιπτωση.. Ειναι και σαπιοκαραβο το αυτο το ατιμο..10ετιας και βαλε..του ειπανε οτι ειχαν κανει επισκευη πριν 1 χρονο αλλα απ'οτι βλεπει μου λεει..μπουρδες του ειπανε. Ειχε και εναν πρωτο (που να'ναι καλα ο ανθρωπος που ξεμπαρκαρε!!!!) περιπτωση!!!...ο χειροτερος που εχει συναντησει μεχρι τωρα!
Με ποια εταιρεια θα υαξιδεψει ο αντρας σου, αν επιτρεπεται.?
Τι λέτε ρε παιδιά?Να κάνω μια ηλίθια ερώτηση?Τους πληρώνουν βαρέα ή...
Παλιά 02-08-11, 23:57   #7296
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μη μου θυμίζετε ψώνια, γιατί είχα βάλει κάτι σουτιέν στο μάτι με ασορτί βρακάκια και τώρα γκρρρ...Πότε να πάω η καψερή?Αχ, έμαθα για μια φίλη ότι περιμένει το τρίτο ξαφνικά κι αναπάντεχα και καταχάρηκα!Καλέ, είμαστε πάρα πολλές λέμε!!!
Πωπω, κουκουτσάκι, πόση δύναμη θέλει να είσαι χώρια από τον άνθρωπό σου τόσο καιρό... Αχ ρε Μαράκι μου, κι εσύ σαν το κουκουτσάκι θα έχεις εμάς και τα άλλα ναυτικοκοριτσάκια να τα λες!

Πιστεψε με πολυ...πολυ δυναμη. Υπομονη το βασικοτερο και θετικη σκεψη..γιατι αν το αφησεις και σε παρει απο κατω, χαθηκες.
Οταν εχεις παιδι βεβαια, απότι βλεπω τωρα, ειναι πολυ πιο ευκολο απο την αποψη πωςπερνανε οι μερες χωρις να το καταλαβεις και εχεις αυτη την ψυχουλα μπροστα σου και βλεπεις στα ματια του και τον ανθρωπο σου. Απο την αλλη ομως σκεφτομαι απο του χρονου που ο μικρος θα ειναι και πιο μεγαλος, θα αρχισει να καταλαβαινει την απουσια του..ποσο δυσκολα θα ειναι γι'αυτον..να μην βλεπει τον μπαμπα του για ενα 8μηνο συνεχομενα.. Ασε που θα πρεπει να αναλαμβανω τον ρολο και των δυο γονιων, καταλαβες πως το λεω.. Ασε.. Βλεπωντας και κανοντας.. Θα δειξει στην πορεια.,

Παλιά 02-08-11, 23:59   #7297
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Βαρεα δεν τους κολλανε αλλα ο μισθος ειναι εννοειται μεγαλυτερος απο εναν υπαλληλο που ειναι στη στερια, και με το δικιο τους βεβαια.

Παλιά 03-08-11, 00:01   #7298
Marouskaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Βαρεα δεν τους κολλανε αλλα ο μισθος ειναι εννοειται μεγαλυτερος απο εναν υπαλληλο που ειναι στη στερια, και με το δικιο τους βεβαια.
Αυτό έλειπε, με τέτοιο κίνδυνο που περνάνε κάθε μέρα....
Παλιά 03-08-11, 00:12   #7299
Marouskaki

Προεπιλογή

Μπουμπούκα, γύρισε ο ανήρ απ' έξω, πάω να του πω κανα γλυκόλογο και να την πεσω γιατί ό λόχος δε δείχνει έλεος και ξυπνάει στις 7-7.30 ο τελευταίος!!!
Παλιά 03-08-11, 00:49   #7300
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Καληνυχτα Μαρουσκακι μου γλυκο. Σιδερωσα κι εγω κ περασε η ωρα.
Παω να δω κανα ονειρο.

Ηθελα να σας ρωτησω κιολας..ποσες φορες ξυπνανε τα μωρακια σας το βραδυ για μαμ???

Παλιά 03-08-11, 00:59   #7301
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Α ναι! Και κατι αλλο..
Οσον αφορα τα παπουτσακια. Τωρα που δεν περαπανε ακομα, φορανε ειδικα παπουτσια? Δλδ ειναι πιο μαλακα απο τα κανονικα για να κινειται πιο ελευθερα το ποδαρακι? Και ποιες ειναι οι τιμες πανω κατω?
Υπαρχει καποια συγκεκριμενη μαρκα που να προτιματε?

Παλιά 03-08-11, 02:18   #7302
annete

Το avatar του χρήστη annete

Περιοχή: ευτυχιας και αγαπης γωνια!!!
Προεπιλογή

καλησπερα σας, τωρα τι να γραψω δεν προλαβαινω ο μικρος κλαιειστον υπνο του, η ερχονται και τα πανω δοντακια η πειναει γιατι τον ταισε η ξαδερφη και δεν του εδινε την επιθυμητη σημασια και δεν εφαγε καλα...οποτε μπηκα να δωσω το παρον και να σας πω πως σας αγαπαω και να μου φιλησετε πολυυυυυυυυυυυυ πολυυυυυυυυυυυ γλυκα τα βλασταρακια σας μικρα μεγαλα!!!!!!!!

μαρια ευχαριστω καλη μου μην αγχωνεσαι του βαζω ελαιοδαδο προς το παρον, διαφορα δεν εχω δει ιδιαιτερη αλλα ενταξει

μαρουσκινιιιιιιιιιιιιιιιιιι να σου στειλω την ασπρη μπλουζιτσα με τα μακρια μανικακια?νομιζω θα σου χρειαστει χαχαχαχχαα

ελενα ο δικος μου δεν ξυπναει τη νυχτα εκτος απο καποιες εξαιρεσεις βεβαια εγω δεν θηλαζω (εσυ?δεν θυμαμαι σορρυ)

βικυ λεπτομερειες σκαιπ αυριο δεν εχω μιλησει σημερα με την κομπιουτερου χαχα αλλα εχουμε μπολικες εδω μεσα (βλεπε μαρουσκα, η οποια ανοιξε σημερα λογαριασμο) μαρουσκαααααααααααααααα τα φωτα σου καλεεεεεεε για πιο αμεση συνδεση!

τα φιλακια μου και σε οσες δεν ανεφερα...εχετε φιλακια απο το νικακι περναει σουπερ και το μαριαντακι μας ακομα πιο σουπερ εχει γκρινιτσα βεβαια αλλα με τη βολτουλα και τις χαρτοπετσετουλες ξεχνιεται!!!

ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

Ο χρήστης annete δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-08-11, 02:20   #7303
annete

Προεπιλογή

παπουτσακια δεν βαζουμε κατι ειδικο, μαλλον δεν βαζουμε καθολου...και να πω πως δεν εχουμε???ιδρωνουν τα πατουσινια μας!!!σε λιγο που θα περπαταμε ομως θα τις λιωνουμε τις σολες!

Παλιά 03-08-11, 23:33   #7304
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσια μου γλυκα!!!!!!
Ο δικος μου βρε Αννετ γιατι ειναι τοσο φαγανος....ακομα και τη νυχτα ξυπναει ανα 4ωρο για γαλα. Ουτε κι εγω θηλαζω (μετα τον 1ο μηνα δεν εβγαζασζεδον καθολου γαλα, δεν ηθελε και τη μια θηλη με τιποτα και επινε και ξενο για συμπληρωμα).
Μιλησα με τη κουνιαδα μου σημερα που εχει το νεογεννητο μωρακι και μου ειπε πως της ειπε η μαια της να μην βαζει κρεμα στο μωρο οταν το αλλαζει και να μην χρησιμοποιει μωρομαντηλα γιατι εχουν οινοπνευμα....Και οταν εκεινη της απαντησε πως τα βρεφικα μωρομαντηλα δεν εχουν οινοπνευμα αλλα αντιθετως καταπραυντικα συστατικα, η απαντηση της ηταν πως ειναι πολυ σπaταλη....
??? Εγω παντου διαβαζω πως πρεπι να βαζουμε κρεμουλα για να μην παιει συγκαμα (και μαλιστα σε καποια φαση που ειχα χρησιμοποιηση υγρο ταλκ παθαμε συγκαμα που μας πηρε 3 εβδομαδες για να φυγει...)
Να μου πειτε μαια ειναι..σπουδαγμενη αλλα και παλι....Εχετε ακουσει κατι τετοιο?

Παλιά 04-08-11, 00:00   #7305
vasdeli

Προεπιλογή

Η αληθεια ειναι πως κι εγω προσπαθω να τα αποφευγω... Αντι για κρεμα βαζω αγνη κεραλοιφη που φτιαξαμε με την μαμα μου απο κερι μελισσας και ελαιολαδο και λιγη μαστιχα Χιου. Τα δε μωρομαντιλα μονο οταν ειμαστε εξω τα χρησιμοποιω...παρολο που λενε οτι εχουν αγνα υλικα δεν τους πολυπιστευω...
Παλιά 04-08-11, 00:18   #7306
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Ναι αλλα και παλι χρησιμοποιεις μιααλοιφη (και την καλυτερη κιολας νομιζω, ξερεις απο τι υλικα την εχεις φτιαξει) . Εγω λεω το μην βαζεις καθολου τιποτα..

Παλιά 04-08-11, 03:18   #7307
annete

Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σας κοριτσια μου γλυκα!!!!!!
Ο δικος μου βρε Αννετ γιατι ειναι τοσο φαγανος....ακομα και τη νυχτα ξυπναει ανα 4ωρο για γαλα. Ουτε κι εγω θηλαζω (μετα τον 1ο μηνα δεν εβγαζασζεδον καθολου γαλα, δεν ηθελε και τη μια θηλη με τιποτα και επινε και ξενο για συμπληρωμα).
Μιλησα με τη κουνιαδα μου σημερα που εχει το νεογεννητο μωρακι και μου ειπε πως της ειπε η μαια της να μην βαζει κρεμα στο μωρο οταν το αλλαζει και να μην χρησιμοποιει μωρομαντηλα γιατι εχουν οινοπνευμα....Και οταν εκεινη της απαντησε πως τα βρεφικα μωρομαντηλα δεν εχουν οινοπνευμα αλλα αντιθετως καταπραυντικα συστατικα, η απαντηση της ηταν πως ειναι πολυ σπaταλη....
??? Εγω παντου διαβαζω πως πρεπι να βαζουμε κρεμουλα για να μην παιει συγκαμα (και μαλιστα σε καποια φαση που ειχα χρησιμοποιηση υγρο ταλκ παθαμε συγκαμα που μας πηρε 3 εβδομαδες για να φυγει...)
Να μου πειτε μαια ειναι..σπουδαγμενη αλλα και παλι....Εχετε ακουσει κατι τετοιο?
αχ το πουλακι μου το φαγανουλικο! τι ωρα τρωει το τελευταιο γευμα και ποσο γαλατακι του δινεις ελενα, μηπως δεν του φτανει του παιδιου?αφηνει στο μπιμπερο η το πινει ολο?
την νυχτα οταν κλαιει κλαιει πολυ? (τωρα θα μου πεις χαζη εισαι κοπελια?ναι κλαιει πολυ..εννοω ξυπναει και κλαιει η κλαιει στον υπνο του?)
αν κλαιει στον υπνο του δινε του λιγο πιπιλιτσα αν παιρνει και βλεποντας και κανοντας...μια δυο μπορει να το κοψει το βραδυνο ξυπνημα...φτιαχνουν προγραμμα μονα τους αλλα καμια φορα θελουν και λιγη καθοδηγηση

τωρα για την μαια της κουνιαδας σου τι να πω...ναι οκ τα μωρομαντηλα εχουν το κατιτις τους, μα λιγο οινοπνευμα, μα λιγο σαπουνι...το καλυτερο βεβαια ειναι να τα πλενουμε τα μωρακια μας (ειναι και ιδανικη εποχη) αλλα καμια φορα δεν γινεται αλλιως... αυτο με την κρεμα συγκαματος δεν το καταλαβα...οκ το πλενεις το μωρο και το σκουπιζεις.. κρεμουλα γιατι να μη χρησιμοποιησει?κι αν με τη ζεστη ιδρωσει στις πτυχες και συγκαει?αυτη θα υποφερει?η απτην τσεπη της θα αγοραζει η κοπελα κρεμες και μωρομαντηλα...ρε τι ζορι τραβαει ο κοσμος...ρε που παμε ρεεεεεεεεε...

η υγρη πουδρα ειναι ιδανικη για τις ιδροτσιλες

εγω μωρομαντηλα χρησιμοποιω της pampers και μετα το πλενω το μωρο και μεχρι τον 4ο του εβαζα την κρεμα της penaten πολυ καλη αλλα πολυ παχια και επρεπε να τριβω με το μωρομαντηλο για να φυγει η προηγουμενη στρωση...πλεον χρησιμοποιω την κρεμουλα της frezyderm ειναι φανταστικη (λιγο ακριβη 14,80 απτο φαρμακειο αλλα κραταει αρκετο διαστημα, penaten ηθελα 1 καθε εβδομαδα οποτε μια η αλλη) και ουδεποτε δεν συγκαηκε το μωρο μου

φιλια σε σενα το κουκουτσι και τα λεχουδια!!!

Παλιά 04-08-11, 03:20   #7308
annete

Προεπιλογή

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σας αγαπαω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 04-08-11, 09:25   #7309
may23

Περιοχή: αθηνα
Προεπιλογή

GOODMORNING κοριτσια!!!
τι κανετε??
Εγω χρησιμοποιω αλλωτε της frezyderm που ειναι οντως τελεια,
σπανια sudocream και εχω φτιαξει και εγω μια ωραια κηραλοιφη,που δεν εχει χρειαστει να τη χρησιμοποιησω ακομα, αλλα την εχω για κοκκινιλες πιο εντονες κτλ
Πλυσιμο περιοχης κανω σε καθε αλλαγμα, και μωρομαντηλα δε χρησιμοποιω σχεδον καθολου, καμια φορα μετα το πλυσιμο για να καθαρισω καμια πτυχη που εχει κολλησει κρεμα απο το βραδυ..

Κατα τα αλλα πρωτη αποπειρα λαχανοσουπας, μαλλον οχι πετυχημενη,
φαγαμε 4 κουταλιες νομιζω, και αυτες με μια ξινιλα ΝΑ στη μουρη..χαχαχααχα, να ξαναδοκιμασω λετε σημερα 'η να την αφησω να ξεχασει την κακια αυτη εμπειρια??

Σκεφτομαι ρε κοριτσια να αλλαξω το γαλα..Δινω το humana 2 τωρα,
αλλα κανουμε μαλακα κακα 2-3 φορες την ημερα..αρχικα δεν το ειχα προσεξει γιατι η αλλαγη γαλατος συνεπεσε με την εισαγωγη φρουτοκρεμας, αλλα βλεπω, οτι η μουσταρδα συνεχιζεται και τις μερες που δε δινω φρουτο..και παρενθεση, δινω μηλο και μπανανα που δε δικαιολογειται..
καπου διαβασα οτι το humana 2 περιεχει χαρουπαλευρο που μπορει να ευθυνεται για διαρροιες σε βρεφη..δεν ξερω, λεω να της δωσω καποιο αλλο δευτερης βρεφικης.
Τι αλλα νεα εσεις?

Ο χρήστης may23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-08-11, 22:40   #7310
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Annete μου το τελευταιο γαλα το πινει συνηθως στις 11 πριν κοιμηθει δλδ περιπου. κανονικα πρεπει να πινει 210 μλ απ'οτι ξερω αλλα αυτο δν το εχουμε καταφερει ακομα, γρω στα 140-160 μλ πινει. και το βραδυ που ξυπναει αν δεν του δωσω γαλα ναι κλαιει αρκετα. και παλι τοτε πινει την ιδια ποσοτητα η και λιγοτερο επειδη τον παιρνει ο υπνος και δεν ξυπναει με τιποτα κιολας για να το τελειωσει. Πιπιλα εντω μεταξυ δεν θελει με τιποτα,ουτε τωρα ουτε οταν ηταν πιο μικρος και πιπιλαει το δαχτυλο του λιγο πρι κοιμηθει.
Κι εγω την freezederm χρησιμοποιω απο την αρχη και ειναι τρομερη κρεμα και καμια φορα οταν ειμαστε εξω την penaten που οπως ειπες ειναι αρκετα πιο παχυρευστη.
Μωρομαντηλα παιρνω τα Baby Care. Δεν εχουν ουτε οινοπνευμα ουτε σαπουνι, μυριζουν χαμομηλακι και δεν κολλανε τα χερια σου μετα. Ειναι και σε προσφορα εδω και αρκετο καιρο. Συσκευασια των 4ων πακετων εχει 6.29ευρω (δηλ 8 ευρω μειον) οποτε παραλληλα συμφερουν.

Παλιά 04-08-11, 23:22   #7311
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Ελενακι μου κι ο μικρος μου την ιδια ακριβως αντιδραση ειχε με ττν χορτοσουπα την πρωτη φορα. Αυτη αλλωστε ηταν και η αφορμη που εγραψα στο φορουμ. Θα στρωσει θα δεις. Μολις ξεκινησεις και το κρεατακι θα της αρεσει πιο πολυ.
Οσον αφορα το γαλα εγω θα ελεγα να παρεις τον παιδιατρο της μικρης να ρωτησεις γιατι σημβαινει αυτο με τις κενωσεις,λογικα θα σου πει γιατι σημβαινει αυτο και μπορει κι εκεινη να σου προτεινει καποιο αλλο γαλα.

Παλιά 04-08-11, 23:57   #7312
vasdeli

Προεπιλογή

Σημερα εχω φαει τετοια γκρινια που δεν θυμαμαι το ονομα μου...
Παλιά 05-08-11, 01:16   #7313
annete

Προεπιλογή

Παράθεση:
Σημερα εχω φαει τετοια γκρινια που δεν θυμαμαι το ονομα μου...
πως σε νοιωθω...και μολις πριν λιγο κοιμηθηκε ουφφφφφφφφφφ

καλησπερα ειπα δεν ειπα...ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Παλιά 05-08-11, 01:28   #7314
annete

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο may23 Εμφάνιση μηνυμάτων
GOODMORNING κοριτσια!!!
τι κανετε??
Εγω χρησιμοποιω αλλωτε της frezyderm που ειναι οντως τελεια,
σπανια sudocream και εχω φτιαξει και εγω μια ωραια κηραλοιφη,που δεν εχει χρειαστει να τη χρησιμοποιησω ακομα, αλλα την εχω για κοκκινιλες πιο εντονες κτλ
Πλυσιμο περιοχης κανω σε καθε αλλαγμα, και μωρομαντηλα δε χρησιμοποιω σχεδον καθολου, καμια φορα μετα το πλυσιμο για να καθαρισω καμια πτυχη που εχει κολλησει κρεμα απο το βραδυ..

Κατα τα αλλα πρωτη αποπειρα λαχανοσουπας, μαλλον οχι πετυχημενη,
φαγαμε 4 κουταλιες νομιζω, και αυτες με μια ξινιλα ΝΑ στη μουρη..χαχαχααχα, να ξαναδοκιμασω λετε σημερα 'η να την αφησω να ξεχασει την κακια αυτη εμπειρια??

ΧΑΧΑΧΑ ακους εκει ξυνιλα το μιλλυτσακι μας!
να της δωσεις παλι, λογικο ειναι να την ξυνισει η πρωτη φορα και η δευτερη και η τριτη,μετα θα τρωει και θα μουγκριζει μεχρι να φαει την επομενη κουταλια!!!

Σκεφτομαι ρε κοριτσια να αλλαξω το γαλα..Δινω το humana 2 τωρα,
αλλα κανουμε μαλακα κακα 2-3 φορες την ημερα..αρχικα δεν το ειχα προσεξει γιατι η αλλαγη γαλατος συνεπεσε με την εισαγωγη φρουτοκρεμας, αλλα βλεπω, οτι η μουσταρδα συνεχιζεται και τις μερες που δε δινω φρουτο..και παρενθεση, δινω μηλο και μπανανα που δε δικαιολογειται..
καπου διαβασα οτι το humana 2 περιεχει χαρουπαλευρο που μπορει να ευθυνεται για διαρροιες σε βρεφη..δεν ξερω, λεω να της δωσω καποιο αλλο δευτερης βρεφικης.
Τι αλλα νεα εσεις?
καλυτερα να μιλησεις με τον παιδιατρο

εμεις καλα, γκρινια και ξενυχτιιιιιιιιιιιιι αααααααχ

Παράθεση:
Annete μου το τελευταιο γαλα το πινει συνηθως στις 11 πριν κοιμηθει δλδ περιπου. κανονικα πρεπει να πινει 210 μλ απ'οτι ξερω αλλα αυτο δν το εχουμε καταφερει ακομα, γρω στα 140-160 μλ πινει. και το βραδυ που ξυπναει αν δεν του δωσω γαλα ναι κλαιει αρκετα. και παλι τοτε πινει την ιδια ποσοτητα η και λιγοτερο επειδη τον παιρνει ο υπνος και δεν ξυπναει με τιποτα κιολας για να το τελειωσει. Πιπιλα εντω μεταξυ δεν θελει με τιποτα,ουτε τωρα ουτε οταν ηταν πιο μικρος και πιπιλαει το δαχτυλο του λιγο πρι κοιμηθει.

ε τοτεκανε υπομονη και θα το φτιαξει μονος του το προγραμμα του, οταναρχισει πλεον και χορταινει με τις τροφες θα δεις την αλλαγη

Κι εγω την freezederm χρησιμοποιω απο την αρχη και ειναι τρομερη κρεμα και καμια φορα οταν ειμαστε εξω την penaten που οπως ειπες ειναι αρκετα πιο παχυρευστη.

υπαρχει και μικρο σωλιναριο παντως για την τσαντουλα του

Μωρομαντηλα παιρνω τα Baby Care. Δεν εχουν ουτε οινοπνευμα ουτε σαπουνι, μυριζουν χαμομηλακι και δεν κολλανε τα χερια σου μετα. Ειναι και σε προσφορα εδω και αρκετο καιρο. Συσκευασια των 4ων πακετων εχει 6.29ευρω (δηλ 8 ευρω μειον) οποτε παραλληλα συμφερουν.

ελενα θα περιμενω οδηγιες για το σαββατο, θα περασουμε σουπερ...μηπως θελει να ερθει αλλη μια κοπελα?μια που εχει για κορουλα μια κουκλιτσα?λεω εγω τωρα!ελενη θα σε παρω τηλ εχω και κατι για σας βρε!

Παλιά 05-08-11, 01:29   #7315
annete

Προεπιλογή

σας στελνω φιλια πετιμεζικα!!!

Παλιά 05-08-11, 10:23   #7316
vasdeli

Προεπιλογή

Αχ πως ζηλευω που θα συναντηθειτε; αν ημουν στην Αθηνα θα ερχομουν οπωσδηποτε!
Παλιά 05-08-11, 11:48   #7317
Marouskaki

Προεπιλογή

Κορίτσια, φεύγουμε αύριο για Κατερίνη όπου δεν έχω ίντερνετ ούτε καν κλόπι!!!! Γι' αυτό σήμερα σας χαιρετώ για το υπόλοιπο καλοκαιράκι μιας και επιστρέφουμε στις 29 Αυγούστου στη βάση μας!
Ελένη, κι εμένα δεν τρελαίνεται για χορτόσουπα, υπομονή και θα στρώσουν!
Πάω γιατί γκρινιάζει, σας φιλώ γλυκά όλες και τα νινάκια σας!!!!
Παλιά 05-08-11, 17:30   #7318
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αχ πως ζηλευω που θα συναντηθειτε; αν ημουν στην Αθηνα θα ερχομουν οπωσδηποτε!

Μακαρι να μπορουσα να γνωρισω κι εσενα Βικυ μου! και ολα τα κοριτσια του φορουμ!
Δεν ξερω κιολας σε ποιες περιοχες μενετε η καθεμια.
Βικυ εσυ ερχεσαι καθολου Αθηνα?

Παλιά 05-08-11, 17:35   #7319
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Κορίτσια, φεύγουμε αύριο για Κατερίνη όπου δεν έχω ίντερνετ ούτε καν κλόπι!!!! Γι' αυτό σήμερα σας χαιρετώ για το υπόλοιπο καλοκαιράκι μιας και επιστρέφουμε στις 29 Αυγούστου στη βάση μας!
Ελένη, κι εμένα δεν τρελαίνεται για χορτόσουπα, υπομονή και θα στρώσουν!
Πάω γιατί γκρινιάζει, σας φιλώ γλυκά όλες και τα νινάκια σας!!!!

Καλές Διακοπέεεεεεςςςςς

Ευχομαι να περασετε φανταστικα!! Να απολαυσετε τα μπανακια σας, τις βολτες και να χορτασετε και λιγο υπνο παραπανω...αν κ με τρια παιδια το τελευταιο λιγο δυσκολο αλλα ολα τα υπολοιπα απολυτως εφικτα!!!
Σε περιμενουμε οταν γυρισεις να μας γραψεις ολα τα νεα!!!
Φιλια πολλα σε'σενα και στα παιδακια σου!

Παλιά 06-08-11, 00:55   #7320
vasdeli

Προεπιλογή

Ελενα,ερχομαι συχνα Αθηνα. Εκει μεναμε μεχρι πριν 2 χρονια οταν και αποφασισαμε να μετακομισουμε στη Μυτιληνη. Ειναι τη πεθερικα μου εκει και ολο και ερχομαστε,στις γιορτες, το καλοκαιρι,τωρα καναμε τη βαφτιση εκει...οποτε καποια στιγμη θα τα καταφερουμε!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές