the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 11

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 26-07-11, 23:57   #7161
Marouskaki

Το avatar του χρήστη Marouskaki

Περιοχή: Μακεδονία ξακουστή!
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο _koukoutsaki_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ααααααα!!!!!
Και κατι αλλο που ξεχασα..

(Συγνωμη και για τα πολλα μηνυματα)

1.
Αν ας πουμε ειναι να δωσετε στο μωρακι σας την απογευματινη του κρεμα το απογευμα () και το μικρουλι αρνειται να φαει και θελει μονο γαλα
ή
κοιμαται και ξυπναει γυρω στις 9
,,,
Τι κανετε σε αυτη την περιπτωση??

-Του δινετε να φαει την ωρα που ξυπνησει
ή
το αφηνετε για την επομενη?

9 η ώρα κρέμα?ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ αν και δεν ξέρω τι ώρα σου κοιμάται για βράδυ...
2.[/B][/COLOR]
Φορατε παπουτσακια στα νινακια σας?
Δεν είναι απαραίτητα σ' αυτήν την ηλικία, πιο πολύ για ομορφιά είναι, κι εμείς έχουμε παπουτσάκια-δωράκι από μια καλή καλή φίλη
Παλιά 27-07-11, 00:08   #7162
_koukoutsaki_

Το avatar του χρήστη _koukoutsaki_

Προεπιλογή

Kι εγω αυτο σκεφτομαι πως ειναι αρκετα αργα και δεν του δινω. Αλλωστε πιο βασικο δεν ειναι να τρωι τα φρουτακια του και το κρεατακι με τα λαχανικα?
Η κρεμα (που ειναι και του εμποριου) δε νομιζω να μπορει να συγκριθει με τα παραπανω.

Το μηλαρακι στο ειπε ο παιδιατρος να το βραζεις?
Κραταει ετσι τις βιταμες του?

Ο χρήστης _koukoutsaki_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-07-11, 00:30   #7163
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Marouskaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να πρωτογράψω...
Ο μικρός Αντρίκος ξεκίνησε από χθες να τρώει φρουτάκι (μήλο) το οποίο βράζω πρώτα και μετά στο μούλτι και έγινε τέλειο!Μια υφή βελούδο!΄Του το δίνω για δεκατιανό και απογευματινό, σήμερα έφαγε μισό μήλο και δε θήλασε παρά μετά από 2 ώρες
Βικάκι, αυτό που λες το διάβασα κι εγώ, δε θυμάμαι πού, μάλλον στο ίδιο με σένα, χαχα, οπότε κι εγώ μετά από 3 παιδιά ελευθερώθηκα και χαλάρωσα (αν και δε με χαλάει που δε ζητάει να θηλάσει μετά το φρούτο του!).Επίσης, από σήμερα άρχισα να τον βάζω να κοιμάται άνευ βύζου γιατί δεν άντεχα άλλο, άσε που είχα ντιπ αφυδατωθεί και ζαλιστεί αφού είχα χάσει αβγά και πασχάλια πότε τρώει, πόση ώρα κλπ!Σήμερα πήγαμε καλά με τον ύπνο, θα δω κι αύριο!Όσο για το μπιμπερό, δοκίμασες ποτηράκι?Εμένα ήπιε κάτι λίγα σταγονάκια σήμερα από αυτό...
Τζενάκι, άκου τη σούπερ διαδικασία για να σου βγαίνει ο τραχανάς υπέροχος!Βάζεις 2 κούπες νερό να βράσουν και προσθέτεις 1 φλιτζανάκι του ελληνικού τραχανά.όταν αρχίζει να ασπρίζει ο τραχανάς ρίχνεις και λίγο βούτυρο ή λάδι ανάλογα τι τρώτε!Βγαίνουν 2 πιατάκια γεμάτα, οπότε υπολόγισε για καρδερίνα πόσο θες!Μου το είπε κυρία που έχει βιοτεχνία που φτιάχνει τραχανά στην Αλεξάνδρεια!Μιλάμε έχει τα πάντα, αλλά ο πιο τέλειος είναι με αυγά και γιαούρτι για τα παιδιά, μιαμ μιαμ!Η καρδερίνα έχει εξελιχθεί σε μεγάλη μούρη, ε?Καλό κουράγιο, την άλλη βδομάδα βαφτίζεστε!!!
Λενάκι μικρό, όντως είσαι πολύ μικρό, χαχα, εγώ στην ηλικία σου...μμμμ, τι έκανα στα 22?Ακόμη στη σχολή ήμουν!!Τα κορίτσια έδωσαν πολύ ωραίες ιδέες για δώρα, δεν έχω κάτι καλύτερο να προσθέσω!Όσο για το θηλασμό σε δημόσιο χώρο, δεν είναι ντροπή, εμείς το κάναμε έτσι, μακάρι όλες να το έκαναν.Εγώ μόνο στην παραλία το έχω κάνει και στα γηπεδάκια κοντά στο σπίτι μας (όχι σε ματς!!).
Αννετάκι, δεν ξαναλέω για σύνδρομα, δε φοβάμαι λόγω ηλικίας φυσικά, αλλά γιατί το ζω κοντά μου και ...καταλαβαίνεις....Όσο για την πισίνα, (γιατί πισίνα είναι ε???), άσε το Τζόρτζιο να λέει!
Σήμερα είμαι πιο κομμάτια κι από χθες και δε μπορείτε ούτε να διανοηθείτε την κούραση που τραβάμε με 5 παιδιά σπίτι!!Α, ο μουσακάς έγινε όνειρο λέμε!!Συγνώμη αν δε θυμάμαι όλα όσα γράψατε αλλά....με καταλαβαίνετε ε?

Δεν το ανεφερα με την εννοια πως ειναι ντροπη να το κανεις σε δημοσιο χωρο, αλλα δεν θα μπορουσε να βαλει ενα καλυμμα απο πανω..
Εγω ας πουμε να ημουν σε ενα καφε γεματο κοσμο, να καθεται ο αντρας μου διπλα μου και αλλα 4 ατομα στην παρεα μας και ολοι γυρω γυρω να μπορουν να με δουν.. Δεν θα μπορουσα να το κανω. (παντα η προσωπικη μου αποψη και χωρις παρεξηγησεις).
Ενταξει και στην παραλια δεν ριναι το ιδιο. Εχω δει κι αλλες γυναικες να θηλαζουν σε δημοσιους χωρους και με πααααρα πολυ κοσμο αλλα ειχαν το παιδακι του σ'αυτο το ''πανι'', δεν ξερω πως λεγεται κιολας (που τυλιγεται γυρω σου και χρησιμευει σαν μαρσιπος).

Παλιά 27-07-11, 01:31   #7164
vasdeli

Το avatar του χρήστη vasdeli

Περιοχή: Όπου γης, πατρίς!
Προεπιλογή

Λοιπον! Οσο για το θηλασμο, Ελενα, ναι αν ημουν σε τοσο μεγαλη παρεα και σε γεματο μαγαζι θα εβαζα ενα πανι να κρυψω το στηθος...βεβαια οταν συναντηθηκαμε με τα κοριτσια εβγαλα τον Ολυμπο κανονικοτατα και τον θηλασα τον Πεπε και υπαρχουν και αποδεικτικα στοιχεια!χαχα! Για το αλλο που ρωτας,για την κρεμα...ετσι και αλλιως δεν ειμαι και πολυ φαν των ετοιμων τροφων,οποτε θα σου πω οτι τις αποφευγω. Αλλα αν δεις οτι παει αργα μπορεις να δωσεις γαλα. ΤΖΕΝΗ συμφωνω απολυτα με την μεση λυση! ΕΛΕΝΗ δωσε φιλια στο μοντελο μας. ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ καλη ξεκουραση!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 27-07-11, 11:44   #7165
mariaefi

Το avatar του χρήστη mariaefi

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Προεπιλογή

φιλεναδες!!!!!!!!!!!!1
πωπω καινουργια προσωπα βλεπω καλεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προεδρε κανε μια συσταση καλε κ σε εμας(την Βικυ εννοω)!!

κοριτσια μου ποσο πολυ μου λειψατε!ευτυχως ανοιξε επιτελους το παρεντς για μενα παλι (αυτο το ...μπιπ ιντερνετ)

οι περισσοτερες ξερετε οτι ο αντρας μου προκειτε να ταξιδεψει συντομα εκτος Ελλαδας εε? ουφ! δεν ξερω αυτος το θελει εγ ωπαλι μονη με 2 παιδια... κ θα λειπει τουλαχιστον 8 μηνες μπορει κ χρονο..
αλλα δουλεια εδω δεν υπαρχει κ πρεπει κ να τα βγαλουμε περα...
εγω δεν ξερω ακομη τι θα κανω με το γραφειο ρε γμτ.
πρεπει να παω να μιλησω μαζι του.

ο μπεμπουλης μας μεγαλωνει κ θελει να περπατησει το θηριακι μου..παπουτσια να του παρω κανονικα λεω κ να ξεφορτωθω της αγκαλιας γιατι τον βαζω κ στην στρατα.τι λετε??
Παλιά 27-07-11, 12:34   #7166
vasdeli

Προεπιλογή

Ελα ρε Μαρακι μου, σε πεθυμησα! Λοιπον,το κουκουτσακι,η Ελενα μπηκε στην παρεα μας και ειμαστε πολυ χαρουμενες γι'αυτο! Αμεσως οταν μας ειπε οτι ειναι γυναικα ναυτικου σε σκεφτηκα,θα εχει να σου πει πολλα! Αχ,ΜΑΡΑΚΙ μου,τι θα κανεις με την δουλεια;
Παλιά 27-07-11, 12:36   #7167
vasdeli

Προεπιλογή

Ναι για τα παπουτσακια,κι εγω το ιδιο θα κανω!
Παλιά 27-07-11, 15:29   #7168
ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Το avatar του χρήστη ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?εγω ειμαι στην δουλεια,και ανυπομονω να παω σπιτακι στο μωρακι μου!!!Ευτυχως ειναι καλα τωρα αλλα συνεχιζουμε την αντιβιωση..Την παρασκευη επιτελους τελικα θα παω να δω το σπορακι και να ακουσουμε επιτελους καρδουλα!κουκουτσακι καλως μας ηρθες

Ο χρήστης ΗΛΙΑΝΝΑ 25 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-07-11, 17:35   #7169
may23

Περιοχή: αθηνα
Προεπιλογή

κοριτσακια μου γεια σας!!
να σας πω το προβλημα μου. Οπως γνωριζετε,εχω προ αρκετου καιρου επιστρεψει στη δουλεια κ το μωρο το κραταει η πεθερα μου.(η μητερα μου ερχεται στο φαρμακειο μαζι μου και καθεται εκεινη το απογευμα για να μπορω εγω να γυριζω).οι ωρες που λειπω απο το σπιτι ειναι 7.30-14.30.
Ισως να σας εχω γραψει και παλιοτερα οτι η Μιλλυτσα μας,ειναι αρκετα δυσκολη στο φαγητο, γενικως ανορεκτη, μπορει να περασουν ωρες και να μη ζητησει να φαει και η μονη μου λυση ειναι να "την πιανω στον υπνο", που πινει ευκολα κ αδιαμαρτυρητα.Τις ωρες που λειπω για δουλεια, αντιστοιχει-ευτυχως-ενα ταισμα, ομως κοριτσια η πεθερα μου εχει αρχισει να δυσκολευεται τρελα να της το δωσει..τις τελευταιες εβδομαδες μου τηλεφωνει με υφος τυπου "Ελενακι μου,δεν πεινουσε σημερα...", και το μωρο τρωει 50-100μλ, ποσοτητα που επινε οταν ηταν 2 μηνων ρε κοριτσια.
Της εχω επισημανει να προσπαθει να την ταισει κοιμισμενη και με γραφει κανονικοτατα!! Εντομεταξυ, θεωρω οτι δεν το προσπαθει καν και εχει μονιμως τη δικαιολογια οτι "δεν πειναει"...Προχτες δεν αντεξα κ της λεω "μα καλα πως γινεται παντα σε εσας να μην πειναει.."
Τωρα εντομεταξυ που τρωει κ φρουτοκρεμα, φυσικα τη δινω εγω το απογευμα γιατι δεν της εχω καμια εμπιστοσυνη,οτι θα "την παλεψει" και μετα θα δωσει κ το απαιτουμενο συμπληρωμα..
Δεν ξερω τι θα κανω..

ΜΑΡΑΚΙ
δυσκολο να φυγει ο αντρας σου για τοσο μεγαλο ταξιδι...εδω βεβαια τα πραγματα εχουν πλεον καταντησει τραγικα!!

ΜΑΡΟΥΣΚΑ,
να χαιρομαστε τα βλασταρια μας!!

ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙ,
εγω θεωρω τοσο ηρωιδες τις μανουλες που θηλαζουν,που δεν θα ειχα θεμα να το δω σε δημοσιο χωρο.Η αδερφη μου να φανταστεις θηλαζει ακομα την κορη της που ειναι 18 μηνων!!

ΤΖΕΝΝΥ
η κορη σου εξακολουθει να θεριευει ε?πρεπςι να της βρουμε γρηγοορα γαμπρο ετσι βιαστικη που ειναι..χιχι

φιλια σε ολες!!!

Ο χρήστης may23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-07-11, 22:53   #7170
Marouskaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο may23 Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσακια μου γεια σας!!
να σας πω το προβλημα μου. Οπως γνωριζετε,εχω προ αρκετου καιρου επιστρεψει στη δουλεια κ το μωρο το κραταει η πεθερα μου.(η μητερα μου ερχεται στο φαρμακειο μαζι μου και καθεται εκεινη το απογευμα για να μπορω εγω να γυριζω).οι ωρες που λειπω απο το σπιτι ειναι 7.30-14.30.
Ισως να σας εχω γραψει και παλιοτερα οτι η Μιλλυτσα μας,ειναι αρκετα δυσκολη στο φαγητο, γενικως ανορεκτη, μπορει να περασουν ωρες και να μη ζητησει να φαει και η μονη μου λυση ειναι να "την πιανω στον υπνο", που πινει ευκολα κ αδιαμαρτυρητα.Τις ωρες που λειπω για δουλεια, αντιστοιχει-ευτυχως-ενα ταισμα, ομως κοριτσια η πεθερα μου εχει αρχισει να δυσκολευεται τρελα να της το δωσει..τις τελευταιες εβδομαδες μου τηλεφωνει με υφος τυπου "Ελενακι μου,δεν πεινουσε σημερα...", και το μωρο τρωει 50-100μλ, ποσοτητα που επινε οταν ηταν 2 μηνων ρε κοριτσια.
Της εχω επισημανει να προσπαθει να την ταισει κοιμισμενη και με γραφει κανονικοτατα!! Εντομεταξυ, θεωρω οτι δεν το προσπαθει καν και εχει μονιμως τη δικαιολογια οτι "δεν πειναει"...Προχτες δεν αντεξα κ της λεω "μα καλα πως γινεται παντα σε εσας να μην πειναει.."
Τωρα εντομεταξυ που τρωει κ φρουτοκρεμα, φυσικα τη δινω εγω το απογευμα γιατι δεν της εχω καμια εμπιστοσυνη,οτι θα "την παλεψει" και μετα θα δωσει κ το απαιτουμενο συμπληρωμα..
Δεν ξερω τι θα κανω..

Kαλά, η πεθερά σου είναι Η εξαίρεση γιατί όλες οι γιαγιάδες έχουν ένα σύνδρομο κατοχής και θέλουν το παιδί να φάει όλο το φαί του...άμα το μιλλάκι μας αναπτύσσεται κανονικά, κάνει ό,τι πρέπει να κάνουν τα παιδιά της ηλικίας της, μη σκας και πολύ για το φαγητό, όλα τα παιδιά δεν είναι το ίδιο!Όταν πεινάσει θα ζητήσει.Είχα δει μια εκπομπή κι έλεγε ο παιδίατρος ότι τα παιδιά έχουν το ένστικτο της επιβίωσης το οποίο τα κάνει να κλαίνε όταν πεινάνε κι εμείς αυτό το ένστικτο το καταστέλλουμε μετά την έναρξη των στερεών ταίζοντάς τα ανά στάνταρ ώρες.Το παιδί θα κλάψει για να φάει, τώρα εντάξει, μιλάω λίγο εκ του ασφαλούς γιατί -ακόμη - δεν είχα κακόφαγο παιδί, αλλά μην τη ζορίζεις, θα το μισήσει και θα το χργησιμοποιεί ως μέσο να σε κάνει ό,τι θέλει γιατί με το να μην τρώει κι εσύ να πιέζεις κερδίζει την προσοχή σου (πάλι λόγια του γιατρού κι αυτά).Ελπίζω να σε ξεάγχωσα λίγο!
Α, επίσης εγώ μεγάλωσα με 30 μλ γάλα, οπότετα 50-100 μια χαρά μου ακούγονται!
φιλια σε ολες!!!
[/COLOR]
Μαράκι, δεν ξέρω καθόλου για τον άντρα σου, αλλά κατάλαβα ότι βρήκε κάτι μακριά?Αχ ρε κοπέλα, κουράγιο, θα σε βοηθάνε καθόλου τα πεθερικά σου εκεί?Όσο για τη στράτα, δε συνιστάται ρε παιδιά...
Κουκουτσάκι, το είχα βρει σε ένα άρθρο στο διαδίκτυο για τα βρασμένα και σήμερα το είπα στο γιατρό και δε μου είπε ότι είναι λάθος, οπότε θα το ξανακάνω!Είμαστε 7 κιλά (ακούς μιλλομαμάκα?), ο γιατρός μας ήθελε λέει 7200,αλλά εντάξει, δε σκάω.Το παιδάκι μου είναι υγιέστατο, ζωηρούτσικο-ζωηρούτσικο, όλα καλά!!! Επίσης κανονίσαμε επιτέλους τη βάφτιση για 11-9-11 στις 11, χαχα καλό ε??Φάγαμε μηλαράκι με αχλαδάκι σήμερα και από αύριο, ταρατατάμ, λαχανικάκια!!!!
Παλιά 27-07-11, 23:01   #7171
mariaefi

Προεπιλογή

ουαου Κουκουτσακι εισαι γυναικα ναυτικου?? ωχ ....για πες για πες προετοιμασε με λεμε!

Βικακυ μου κ εμενα μου λειψατε βρε!!Δεν ξερω ακομη τι θα γινει με το θεμα δουλειας...με απασχολει πολυ παρα πολυ ..... μεσα Αυγουστου θα παω να μιλησω μαζι του.

Μαυ μου λογικο ειναι να μην ειναι πολυ ορεξατη με τοση ζεστη που εχει και ισως κανα δοντακι εεε?? κ δυστυχως οταν καποιος αλλος μας προσεχει τα παιδια ειναι πολυ δυσκολο να τους πεις κατι κ πολλες φορες κ να το πεις δεν ξερεις αν θα το εφαρμοσουν... (ενας απο τους λογους [που σκεφτομαι το αν θα επιστρεψω στην δουλεια)

κ κατι ασχετο πως κοιμουνται τα βλασταρια σας?? εμενα ειναι πολυ δυσκολος στον υπνο να φανταστειτε -μην γελασετε εεε- οτι ξαπλωνω μαζι του στην κουνια κ τον θηλαζω ξαπλωμενη για να κοιμηθει.Στην αρχη το εκανα στο κρεβατι μου αλλα μετα μολις τον σηκωνα ξυπνουσε κ αντε παλι...
χτες τον αφηνα κ εκλαψε αλλα δεν μπορουσα στα 5 λεπτα τον σηκωσα και εκανα παλι το ιδιο...
δεν κοιματε γενικα...

Αυριο θα παω ΙΚΑ μπας κ κανω το εμβολιο γιατι μου εκλεισαν ραντεβου για 31/8 (!!!) δυστυχως οταν ειχα κλεισει 2 φορες ειχε πυρετο ο μικρος κ ετσι το χασαμε αυριο θα παω να παρακαλεσω μπας κ με εξυπηρετησουν αλλιως θελω 70 ευρουλακια συν την επισκεψη ....

Α Βικακυ μου που να στιελω το δωρακιι μας?στο νησι ή Αλεξανδρουπολη?
Παλιά 27-07-11, 23:03   #7172
mariaefi

Προεπιλογή

μαρουσκα 11/09 εχω επετειο γαμου!
κ οσο για την στρατα λιγο τον βαζω μωρε κ τρελενετε κ την Εφη την εβαζα.
γυρω στα 15 λεπτα τον αφηνω...
Παλιά 27-07-11, 23:19   #7173
Marouskaki

Προεπιλογή

Αλήθεια, στην επέτειό σας βαφτιζόμαστε?Ωραία σύμπτωση!Μαράκι, εγώ για τον ύπνο εφάρμοσα από χθες ελεγχόμενο κλάμα και στους 3 ημερήσιους και στο βραδυνό ύπνο και -τυχαίο, δε νομίζω- το βράδυ κοιμήθηκε σερί 10-5 έφαγε και ύπνος ως 8 παρά.Κι εγώ υπέφερα κι έκλαιγα να τον ακούω να σπαράζει, αλλά το κακό από την άυπνη μάνα είναι μεγαλύτερο από ένα μωρό που έκλαψε για 20 λεπτά και μετά κοιμήθηκε
Παλιά 28-07-11, 00:25   #7174
annete

Το avatar του χρήστη annete

Περιοχή: ευτυχιας και αγαπης γωνια!!!
Προεπιλογή

αχ Λασκαριγκο δεν σαρεσει το νερακι?μμμμ?βικακι δινετου με κουταλακι...δεν ταρεσει το μπιμπερο λεμεεεεεεεεεεεεε!!!μπααααααααα!
βικακι κατι ακομα, κορνιζα ηθελα να παρω του μικρου μια με και σχεδια φανταστικα αλλα δεν ειχε σε χρωμα μπλε, φουξ κι επεμενε ο πωλητης να την παρω...βρε ανθρωπε ολοκληρος αντρας φουξ σχεδιο θα του παρω?μπααααααααα σονι και καλα...εχεις μπλε?το πηρα τωρα...δεν εχεις?αντε γεια!

ελενα αν παρεις κορνιζα να παρεις και στικακι για να περναει τις ψωτο μεσα, δεν ειναι ακριβο κανα 10 ευρω εχει

ποιος θα σε μαλωσει τζενακι μου να τον μαλωσω εγω!αααα κανε την δουλεια σου και ξερουμε απο τρεχαματα βαφτισης, με το καλο ακομη μια φορα, αντε σε 10 μερουλες το καρδερινακι μας θα παρει το ονοματακι της!
αυτην την κορνιζα με πηλο απο που την πηρες καλο μου?θελω κι εγωωωωωωωωω!!!

Εμείς πλέον τρώμε και τραχανά τον οποίο απορώ πως τον τρώει έτσι νερόβραστος που είναι σαν στόκος...καλέ τώρα που το θυμήθηκα ό τραχανάς δεν έχει αβγά μόνο γάλα...

τραχανας χωρις αυγα?χειροποιητος η αγοραστος?για λεγε!

καλα η μικρη ειναι ολα τα λεφτα!!!σουρτουκω η σκατουλα μας!!!

ηταν η κοιμηση της αγιας αννας, τον δεκεμβρη ειναι η συλληψη!ευχαριστω παντως πολυ!

ελενα ευχαριστω κι εσενα!δεν πειραζει καλη μου εδω με ξεχασαν γιαγια(του πατερα μου) τα κουνιαδια μου, 2 ξαδελφες μου και λοιποι συγγενεις...

να τα εκατοστησεις κι εσυ, 22 ε?χμμμμ κατσε να θυμηθω χαχχαχχαα στα 22 μου εγω εκανα την επανασταση μου και την εκανα απτο σπιτι χιχιχι!!!

οπου κι αν πατε η παρεα μετραει και θα εχεις την καλυτερη κουκλα μου!

και μην αφηνετε να δαγκωνουν τις θηλες των μπιμπερο, δημιουργει λεει τεριδονα στα δοντακια που θα βγουν
επισης μια αλλη λυση για να πινει απτο μπιμπερο νερακι ειναι να βαζεις την θηλη στο στομα και να πιεζεις την κατω πλευρα...κανει συντριβανακι και τα γαργαλαει, θα καταπιουν για να το ξανακανεις...καντε το και θα με θυμηθητε!!

για τον θηλασμο οταν λες κατεβασε το στραπλες τι εννοεις?εβγαλε και τα δυο στηθη εξω?αν οχι δεν θα ειχα προβλημα να το κανω ουτε να το δω, δεν υπαρχει πιο τρυφερη στιγμη απτο να βλεπεις μια μανα να θηλαζει το παιδι της!

αν δεν θελει το γευμα του οποιοδηποτε κι αν ειναι θα δωσω γαλατακι
αν εχει καθηστερησει να ξυπνησει παλι γαλα θα του δωσω γιατι οι κρεμουλες εμποριου ειναι βαριες και ειδικα για ωρες οπως οι 21:00

παπουτσακια φοραμε αγκαλιας, αλλα ειμαστε και λιγο ξυποληταρια εμεις, μας αρεσει να αεριζονται οι πατουσες μας, του τις μασουλαω κι ολας, ενω με παπουτσακια βγαλε παπουτσι, βαλε παπουτσι, ξαναβγαλε ξαναβγαλε, μπελας!!!εχουμε ομως 3 ζευγαρακια πεδιλακια (1 δωρο απο μια μικρη τσαχπινα )

αχ μεγαλωσε και ο αντρικος μουυυυυυυυυυυυυυυ και τλωει μηλαλακι!!!
με το καλο και τα λαχανικουλιαααααααααααα!!!

και οχι κοπελια δεν ειναι πισινα!!!!!!!!!ειπαμε ΧΑΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!μουαχαχχαχαχααα
ακομα δεν εχω αξιωθει...οσες εχουν μεγαλυτερα παιδακια αναμενετε!!!

μαριαεφη welcome back!
αληθεια το φυτο ζει ακομη?χαχαχα

ηλιαννα μου χαρα στο κουραγιο σου που δουλευεις εισαι εγκυος και εχεις και μωρο παιδι,φτου σκορδα!
με το καλο την παρασκευη η καρδουλιτσα σας!να μπεις να μας πεις νεακια!

ελενη το παιδι οσο θελει να φαει, μη το πιεζετε γιατι θα σας γυρισει μπουμερανγκ...6 ανηψια εκ των οποιων τα 4 δυσκολοφαγωτα και μια χαρα μεγαλωσαν!οσο θελει το παιδι, αν η αναπτυξη της ειναι καλη μην φοβασαι!
τωρα η πεθερα σου μαλλον βαριεται να ασχοληθει, πες της να της λεει κανα τραγουδακι μηπως και ξεχαστει και φαει κατι παραπανω...και να μη της βαζει μπροστα της παιχνιδια γιατι τοτε ειναι που δεν θα φαει με τιποτε

αληθεια εμεις ποτε θα συναντηθουμε?οποτε θες παρε τηλ...αλλα δεν θυμαμαι αν σου εστειλα τελικα μνμ χαχαχαχα θα στο στειλω με πμ

παω για την συνεχεια..........

ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

Ο χρήστης annete δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-07-11, 00:36   #7175
annete

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariaefi Εμφάνιση μηνυμάτων
ουαου Κουκουτσακι εισαι γυναικα ναυτικου?? ωχ ....για πες για πες προετοιμασε με λεμε!

Βικακυ μου κ εμενα μου λειψατε βρε!!Δεν ξερω ακομη τι θα γινει με το θεμα δουλειας...με απασχολει πολυ παρα πολυ ..... μεσα Αυγουστου θα παω να μιλησω μαζι του.

Μαυ μου λογικο ειναι να μην ειναι πολυ ορεξατη με τοση ζεστη που εχει και ισως κανα δοντακι εεε?? κ δυστυχως οταν καποιος αλλος μας προσεχει τα παιδια ειναι πολυ δυσκολο να τους πεις κατι κ πολλες φορες κ να το πεις δεν ξερεις αν θα το εφαρμοσουν... (ενας απο τους λογους [που σκεφτομαι το αν θα επιστρεψω στην δουλεια)

κ κατι ασχετο πως κοιμουνται τα βλασταρια σας?? εμενα ειναι πολυ δυσκολος στον υπνο να φανταστειτε -μην γελασετε εεε- οτι ξαπλωνω μαζι του στην κουνια κ τον θηλαζω ξαπλωμενη για να κοιμηθει.Στην αρχη το εκανα στο κρεβατι μου αλλα μετα μολις τον σηκωνα ξυπνουσε κ αντε παλι...
χτες τον αφηνα κ εκλαψε αλλα δεν μπορουσα στα 5 λεπτα τον σηκωσα και εκανα παλι το ιδιο...
δεν κοιματε γενικα...

ο δικος μου μαρακι μου κοιμαται ενα 5ωρο μεσα στην ημερα...βεβαια υπαρχουν και μερες που κοιμαται 1:30 ωρα αλλα με το a/c ξεκουραζεται το πουλακι μου...παιζουν ρολο και τα δοντακια σιγουρα

Αυριο θα παω ΙΚΑ μπας κ κανω το εμβολιο γιατι μου εκλεισαν ραντεβου για 31/8 (!!!) δυστυχως οταν ειχα κλεισει 2 φορες ειχε πυρετο ο μικρος κ ετσι το χασαμε αυριο θα παω να παρακαλεσω μπας κ με εξυπηρετησουν αλλιως θελω 70 ευρουλακια συν την επισκεψη ....

καλη επιτυχια, ελπιζω να πεσεις σε κανα καλο να κανεις την δουλεια σου
γιατι αμα μπλεξεις με ικα..........και να γλυτωσεις και την κατοσταρουμπα!

Α Βικακυ μου που να στιελω το δωρακιι μας?στο νησι ή Αλεξανδρουπολη?

Παράθεση:
Αλήθεια, στην επέτειό σας βαφτιζόμαστε?Ωραία σύμπτωση!Μαράκι, εγώ για τον ύπνο εφάρμοσα από χθες ελεγχόμενο κλάμα και στους 3 ημερήσιους και στο βραδυνό ύπνο και -τυχαίο, δε νομίζω- το βράδυ κοιμήθηκε σερί 10-5 έφαγε και ύπνος ως 8 παρά.Κι εγώ υπέφερα κι έκλαιγα να τον ακούω να σπαράζει, αλλά το κακό από την άυπνη μάνα είναι μεγαλύτερο από ένα μωρό που έκλαψε για 20 λεπτά και μετά κοιμήθηκε
ρε μαρουσκακι ενημερωσε με τι ειναι το ελεγχομενο κλαμα?

ελεγχομενη γκρινια υπαρχει γιατι εχω να φαν και οι κοτες απο δαυτη!!!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 28-07-11, 00:55   #7176
vasdeli

Προεπιλογή

Γεια χαρα! Ειμαι χαρουμενη,ηρθε η κορη μου απο την κα ασκηνωση! Μεγαλωσε μεσα σε 17 μερες που ειχα να τη δω!ΑΝΝΑ μου ευχαριστω για την ιδεα για το νερο,θα το προσπαθησω!οσο για το δαγκωμα της θηλης του μπιμπερο και την τερηδονα το εχω κατα νου αλλα ειναι αν αφηνεις το μωρο να δαγκωνει για πολυ ωρα,η αν πινει χυμους και το κραταει το μπιμπερο πολυ ωρα στο στομα. Σημερα του εδωσα και παλι με το κουταλι:-/,τζαναμπετικο παιδι...τι να κανουμε...ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ,γνωριζουμε οτι δεν ενδεικνυται η περπατουρα,ειδικα λεει στα αγορακια...τα ιδια μου λεγανε και στον Παυλο ο οποιος μεχρι να χρονισει ηταν το παιδι κλαμα αλλα τρελαινοταν για την περπατουρα και καθοταν μονο εκει. Για να την βγαλω καθαρη λοιπον τον αφηνα για κανενα 15λεπτο που λεει και η Μαρια. Μια χαρα περπατησε στους 10 μηνες και μια χαρα ειναι τα ποδαρακια του! Το ιδιο και ο Λασκαρης τρελαινεται με αυτη την αισθηση ελευθεριας. Μπραβο σου που μπορεις να θετεις σε εφαρμογη την μεθοδο ελεγχομενου κλαματος. Προσωπικα δεν μπορεσα ποτε να το κανω,δεν αντεχω να τον ακουω να κλαιει. Νομιζω οτι δεν μου ταιριαζει και σαν προσωπικοτητα... ΜΑΡΑΚΙ μου κι εμας ο υπνος εχει δυσκολεψει. Εγω τον κοιμιζω στο κρεβατι του μετα απο θηλασμο και εχω ξαναγυρισει στο κο-μπεντιγκ απο τις 4 τα χαραματα και μετα και δεν με χακα καθολου!
Παλιά 28-07-11, 01:03   #7177
vasdeli

Προεπιλογή

ΑΝΝΑ μου η μεθοδος ελεγχομενου κλαματος ειναι να αφηνεις το παιδι στο κρεβατι του για υπνο ξυπνιο και αν κλαιει να πηγαινεις σε τακτα χρονικα σημεια και να το ησυχαζεις χωρις να το σηκωσεις,αραιωνοντας σταδιακα τα χρονικα διαστηματα που πας στο παιδι.
Παλιά 28-07-11, 01:12   #7178
annete

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vasdeli Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια χαρα! Ειμαι χαρουμενη,ηρθε η κορη μου απο την κα ασκηνωση! Μεγαλωσε μεσα σε 17 μερες που ειχα να τη δω!ΑΝΝΑ μου ευχαριστω για την ιδεα για το νερο,θα το προσπαθησω!οσο για το δαγκωμα της θηλης του μπιμπερο και την τερηδονα το εχω κατα νου αλλα ειναι αν αφηνεις το μωρο να δαγκωνει για πολυ ωρα,η αν πινει χυμους και το κραταει το μπιμπερο πολυ ωρα στο στομα. Σημερα του εδωσα και παλι με το κουταλι:-/,τζαναμπετικο παιδι...τι να κανουμε...ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ,γνωριζουμε οτι δεν ενδεικνυται η περπατουρα,ειδικα λεει στα αγορακια...τα ιδια μου λεγανε και στον Παυλο ο οποιος μεχρι να χρονισει ηταν το παιδι κλαμα αλλα τρελαινοταν για την περπατουρα και καθοταν μονο εκει. Για να την βγαλω καθαρη λοιπον τον αφηνα για κανενα 15λεπτο που λεει και η Μαρια. Μια χαρα περπατησε στους 10 μηνες και μια χαρα ειναι τα ποδαρακια του! Το ιδιο και ο Λασκαρης τρελαινεται με αυτη την αισθηση ελευθεριας. Μπραβο σου που μπορεις να θετεις σε εφαρμογη την μεθοδο ελεγχομενου κλαματος. Προσωπικα δεν μπορεσα ποτε να το κανω,δεν αντεχω να τον ακουω να κλαιει. Νομιζω οτι δεν μου ταιριαζει και σαν προσωπικοτητα... ΜΑΡΑΚΙ μου κι εμας ο υπνος εχει δυσκολεψει. Εγω τον κοιμιζω στο κρεβατι του μετα απο θηλασμο και εχω ξαναγυρισει στο κο-μπεντιγκ απο τις 4 τα χαραματα και μετα και δεν με χακα καθολου!
καλως την δεχτηκες την κοπελαρα μας!
να την φιλησεις ρουφηχτα ζουμπηχτα και ζουληχτα!!!χαχαχχαα

δυο μερες τον βαζω στο κρεβατακι του αναβω το μουσικο παιχνιδι, τραγουδαει λιγακι κανει τις γυροβολιες του μεχρι να κουραστει και ντουφ μεχρι το πρωι μετα την πτωση τρομαξα τοσο που δυσκολα θα τον ξαναβαλω στο κρεβατι μας αν και μαρεσει πολυ να κοιμαμαι μαζι του, αλλη αισθηση!!!!μυρωδια απαλοτητα και οταν απλωνει το χερακι του με χαιδευει και ξανακοιμαται ειναιιιιιιιιιιιιι ολα τα λεφτα!!!!!!!!!!

Παράθεση:
ΑΝΝΑ μου η μεθοδος ελεγχομενου κλαματος ειναι να αφηνεις το παιδι στο κρεβατι του για υπνο ξυπνιο και αν κλαιει να πηγαινεις σε τακτα χρονικα σημεια και να το ησυχαζεις χωρις να το σηκωσεις,αραιωνοντας σταδιακα τα χρονικα διαστηματα που πας στο παιδι.
αλα τζο φροστ μμμμμμμμ!

φιλια σε ολα τα μωρουλια!!!!
α ξεχασα αρχισαμε να καθομαστε στα 4 και να κανουμε μπρος πισω μπρος πισω και να πεφτουμε με τα μουτρακια στο στρωμα χαχαχχαα!!!λυνομαι στο γελιο και γελαει κι αυτος!!!

Παλιά 28-07-11, 02:12   #7179
jennny

Το avatar του χρήστη jennny

Προεπιλογή

Εμένα η δικιά μου δεν θέλει να κοιμάται μαζί μας ανεξάρτητο πλάσμα!!!!

Καλώς την δέχτηκες Βίκυ μου την πριγκήπισσα σου!

Την κορνίζα την πήρα από το Λητώ έχει διάφορα είδη και σε λογικές τιμές ξεκινάνε από 10 €...

Εγώ κάνω κάτι παρεμφερές με το ελεγχόμενο κλάμα μόνο που πηγαίνω κοντά της μόλις κλάψει της χώνω την πιπίλα στο στόμα και την γυρνάω στο πλάι της δίνω να χαϊδέψει το κουκλάκι της και φεύγω κατευθείαν από το δωμάτιο (όλο αυτό γίνεται χωρίς να της μιλήσω καθόλου γιατί άν κάνω πως μιλάω το έχασα το παιχνίδι) συνήθως την δεύτερη το πολύ τρίτη φορά κοιμάται εάν πάρει παραπάνω υποψιάζομαι ότι μάλλον φταίνε τα δοντάκια της βάζω ουζοαλοιφή και πέφτει ξερή!Αυτό το κάνω σε όλους τους ύπνους της...επίσης προσπαθώ να διαβάσω τα σημάδια της νύστας και να την βάλω για ύπνο πρίν αρχίσει να την πιάνει εκνευρισμός...Δόξα τον Θεό είναι πολύ καλό και βολικό μωράκι...

Έχω αρχίσει και σκέφτομαι κι εγώ πολύ σοβαρά την περπατούρα γιατί έμαθε να σηκώνεται αλλά ακόμη δεν έμαθε να πέφτει ασφαλώς κι όλο κουτουλάει το κεφάλι της, στραμπουλάει χέρι-πόδι κλπ
Παλιά 28-07-11, 08:50   #7180
joa

Το avatar του χρήστη joa

Προεπιλογή

καλημερα κοριτσακια ...

δεν σχολιαζω αλλα πηζω τοσο πολυ στο γραφειο και το βραδυ εχω ατελειωτο σιδερο ,δουλειες ,μαγειρεμα και τον χρηστο που δεν πορλαβαινω να μπω στο ιντερνετ ..

Αυριο φευγουμε επιτελους και παμε στο βουδακι μας!!που μας εχει λειψει απεριοριστα!!παμε στο δωματιο του και εγω και ο αντρας μου και βλεπουμε αδειο το κρεβατακι του και μας πιανει στεναχωρια..
παντως η γιαγια λεει ειναι πολυ καλο παιδι και σημερα θα φαει και κοτοπουλακι πρωτη φορα!!

Θα προσπαθησω να μπω και αυριο να σας χαιρετησω

Ο χρήστης joa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-07-11, 09:50   #7181
may23

Προεπιλογή

ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ,
καλα τα λες εσυ, εγω ειμαι να πειστω, που απο τοτε που γεννηθηκε αυτο το παιδι, μονιμως τραβαω ενα αγχος με το φαγητο της!!
Να σας πω κατι..εγω φρουτο δινω περιπου 4 φορες την εβδομαδα,πειραζει?
επειδη δεν την ειδα να το τρωει και ιδιαιτερα,προτιμησα να μην της κοβω τη λιγη της ορεξη με 5 κουταλιες φρουτοκρεμας και να πινει καλυτερα σταθερα το γαλα της..μακακια???
Οσο για τα λαχανικα, μου ειπε ο γιατρος να τα αρχισουμε και εμεις σιγα σιγα, ομως επειδη 15 αυγουστου θα παμε διακοπες, σε ξενοδοχειο, και θα ειναι λιγο δυσκολο να της τα φτιαχνω, ζητησα να παρουμε παραταση μεχρι το Σεπτεμβριο κσι μου ειπε οκ...επισης μακακια???
Λεει να της τα αρχισω τωρα και 15-30 που θα λειπω να τα ξανασταματησω?

Παλιά 28-07-11, 10:08   #7182
may23

Προεπιλογή

καλα εγω η γουρουνα διαβασα μονο το τελευταιο μνμα της Μαρουσκας και τιποτα απο τα αλλα...ωραια ειμαι!!!
συζητατε για υπνους εεε?? τι ειναι αυτο??
εμενα παιδια ειναι το πιο δυσκολο παιδι ΚΑΙ στον υπνο...θα μου πεις εγω την εχω μαθει ετσι...
δεν υπαρχει περπτωση να κοιμηθει αν δεν την περπατας το λιγοτερο μιση ωρα μεσα στο σπιτι..κλεινει τα ματια, αλλα δεν κοιμαται και αν πας να κατσεις ανοιγει τα ματια και τεντωνει με μανια ολο της το σωμα...μιλαμε για τζαναμπετισσα απο τις λιγες....

Αυτο που γραφει η τζεννυ, πιπιλα και χαιδεμα, δεν παιζει με τιποτα!!!
εχω σκεφτει να μπαινω και εγω στην κουνια Μαρακι, αλλα φοβαμαι οτι θα τη σπασω, οποτε δεν...

καλα ελεγε η γιαγια μου, το παιδι και το γουρουνι, οπως το μαθεις...

Παλιά 28-07-11, 13:56   #7183
vasdeli

Προεπιλογή

Αχαχαχα ρε Ελενη! Ακου εκει το παιδι και το γουρουνι! Δεν παιζεσαι!εγω αντιθετως πιστευω οτι το παιδι σε οδηγει...
Παλιά 28-07-11, 18:17   #7184
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΗΛΙΑΝΝΑ 25 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?εγω ειμαι στην δουλεια,και ανυπομονω να παω σπιτακι στο μωρακι μου!!!Ευτυχως ειναι καλα τωρα αλλα συνεχιζουμε την αντιβιωση..Την παρασκευη επιτελους τελικα θα παω να δω το σπορακι και να ακουσουμε επιτελους καρδουλα!κουκουτσακι καλως μας ηρθες

Ευχαριστω Ηλιαννα να΄σαι καλα
Μπραβο σου που δουλευεις εχοντας ενα μωρακι στην ''αγκαλια'' σου κι ενα στην κοιλιτσα σου. Μεχρι ποτε λες να εργαζεσαι? Εννοω μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης ή θα σταματησεις πιο νωρις?
Και ποτε, αν επιτρεπεται, ξαναπηγες στην δουλεια αφου γεννησες?

Παλιά 28-07-11, 18:37   #7185
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Ελενη μου συμφωνω με την Αννετ.. Με πιεση δεν νομιζω να γινει κατι.
Το εχεις συζητησει με τον/την παιδιατρο σου?

Μarouskaki δεν ειπα οτι ειπα οτι ειναι λαθος απλα ρωτησα απο ενδιαφερον..
Μπραβο στο αγορακι σου. Μεγαλωνουν τα μπουκουκακια μας
Με το καλο και η βαφτιση. Θα εχετε κι ετοιμασιες τωρα..

Μariaefi κι εσυ γυναικα ναυτικου? Ποσο καιρο ελειπε ο καλος σου τις προηγουμενες φορες? Οι 8 μηνες πρεπει να πω πως ειναι...πολυς καιρος ειναι η αληθεια, αλλα μολις περασει ο πρωτος μηνας νιωθεις πως περναει ο χρονος, προσαρμοζεσαι λιγο πολυ. Εγω αυτη τη φορα που εφυγε εχω και τον μικρο μας οποτε οι μερες περνανε πολυ πιο γρηγορα και ο νινακος μου δεν με αφηνει και πολυ να στεναχωρηθω αφου μολις τον κοιταζω γαληνευει η ψυχη μου. Αυτες τις μερες νιωθω αρκετα την απουσια του και εχω πεσει λιγο ψυχολογικα, ειμαι και μες στα νευρα. Τα παιδακια σου παντως θα σου δινουν κουραγιο. Και για εκεινον θα ειναι πολυ δυσκολο να σας αποχωριστει για τοσο μεγαλο διατημα, αυτο ειναι σιγουρο.
Εχουμε ομως δυναμε και δεν πτοουμαστε με τιποτα!!!
Θα εχεις καποια βοηθεια?
Οσο για τον υπνο...
Κοιμαται κατα τις 11.30-08.30 (ή καμια ωριτσα παραπανω), ξυπανε και κατα τη διαρκεια της νυχτας για να φαμε φυσικα ) . Μετα απο κανα 3ωρο ξανακοιμαται για 1.30-2 ωρες, μετα απο κανα τριωρο ξανα τιδιο για μεσημερι, και αργα το απογευμα για μιση ωρα με 45 λεπτα. Και καποιες φορες θελει να τον κοιμιζω στα χερια αλλα αλλες παλι τον εχω στα χερια και γκρινιαζει, τον βαζω στο λικνο και τον παιρνει ο υπνος αμεσως.

Παλιά 28-07-11, 18:50   #7186
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Αννετ μου καλα που μου ειπες κ για το στικακι. Αν και αλλαξα γνωμη για την ψηφ.κορνιζα...λεω να την παρω δωρο για τον αντρα μου και να ρωτησω στην εταιρια του αν γινεται να του την στειλω (επειδη ειναι και ευθραυστη)..να μας εχει πανω στο γραφειο του και να καμαρωνει τον γιο του.
Τι ωραια που ξαπλωνεις με το αγγελουδι σου. Εγω και να'θελα δεν μπορω γιατι ακομα του εχουμε το λικνο..αλλα ετσι οπως παμε σε λιγο καιρο δεν θα χωραμε καθολου εκει .. αφου ειμαστε 9 κιλα και 71 εκ. (1 μηνα πριν δλδ που πηγαμε στην παιδιατρο)

Παλιά 28-07-11, 18:58   #7187
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:

Καλως τη δεχτηκες την κορουλα σου Βικυ μου. Ποσο χρονων ειναι? (συγνωμη αλλα ξεχασα, μου το εχεις ξαναπει παντως...γενικως η μνημη μου ειναι....)
Κι εγω με το κουταλακι προσπαθησα..κατι ηπιε αλλα πολυ λιγα πραγματα.
Για την στρατα εχω ακουσει κι εγω, και μαλιστα οτι απογορευεται απο τους περισσοτερους παιδιατρους γιατι δημιουργει προβληματα στα ποδια και στη μεση του παιδιου...Αλλοι παλι λενε οτι δεν ισχυουν αυτα και ο μονος κινδυνος ειναι τα ατυχηματα.. Τι να πεις τωρα και τι να πιστεψεις..? Ο καθενας το βιολι του και την κιθαρα του

Παλιά 28-07-11, 22:58   #7188
Marouskaki

Προεπιλογή

Γεια σας κόρες!Σήμερα πήγαμε με το θηριοτροφείο σε παιδική πισίνα και περάσαμε τέλεια, τα παιδιά δηλαδή, άρα κι εμείς!Ο Αντρίκος δεν πολυαρέστηκε με πατάτα-καρότο προτιμά το τζιτζί αλλά ευελπιστώ αυτό να αλλάξει
Κορίτσια, το ελεγχόμενο κάνει θαύματα και στα πιο δύσκολα παιδιά.Ούτε 5 λεπτά δεν κλαίει ο μικρός και κοιμάται, ναι, τόσο γρήγορα έστρωσε...Κι εγώ πιστεύω ότι τα παιδιά τα μαθαίνεις να κοιμούνται, απλώς άλλα θα κοιμηθούν 12 ώρες κι άλλα 9 για βράδυ, αυτό ναι, είναι στο παιδί, αλλά όλα μπορούν να μάθουν να κοιμούνται μόνα!
Κουκουτσάκι, δεν έχω πολλές ετοιμασίες για τη βάφτιση, καμία θα έλεγα σχεδόν μιας και θα γίνει σε μοναστήρι με 20 άτομα μόνο!
Βικάκι, καλώς τη δέχτηκες την Ηλεκτρούλα σου!!!Αλήθεια, ο μικρός πώς τα πάει εσένα με τα φαγάκια?Τα συνήθισε ή κολλήμένος με βυζομπάλα κι αυτός σαν Αντρίκο??
Αννετάκι, τραχανούλι ο ζέβρας?Πωπω, μεγαλώνει ρε παιδιά ο Γερασιμάκης μας...
Ιωάννα, άντε επιτέλους να ξαναβρεθείτε με βουδάκι, καλό σμίξιμο!
Μαράκι, πότε φεύγει ο ανήρ σου?Τι θα κάνεις με τη δουλειά τελικά?
Ηλιαννάκι, με το καλό αύριο το καρδουλίνι σας!Μπες να μας πεις!!
Ελενάκι-μιλλομαμάεγώ θα τα ξεκινούσα σιγά σιγά τα φαγάκια στη μικρή κι άμα δε φάει για λίγες μέρες δεν έγινε και κάτι...Ίσα ίσα να συνηθίσει στις γεύσεις... Κι αν αντί για φρούτα κάποιες μέρες δίνεις γάλα, πάλι δεν πειράζει, είπαμε Η ΒΑΣΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΩΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ!Καλά τα λέω Βικάκι και Τζενάκι?
Η καρδερίνα βλέπω να πηγαίνει στη βάφτιση περπατώντας, άλλωστε έχει άλλη μια βδομάδα περιθώριο, χαχαχαχα!!!
Παλιά 28-07-11, 23:08   #7189
mariaefi

Προεπιλογή

τα νευρα μου ειχα γραψει ενα κατεβο!!
φτου το εχασα!!

καταρχην τα καναμε τα εμβολια μας Δοξα τον Θεο με εξυπηρετησαν!! 9900 κ 80 εκ το πιπιλας μου!!

Βικακυ μου καλωςτην δεχτηκες!! ενα μεγαλο φιλι απο μενα!!
την Τριτη θα παω να το παρω κ να στο στειλω σημερα το παρειγγειλα το δωρακι σας!ειναι hand made!

Ελενη(may) μου αντεχει η κουνια μας ευτυχως!οσο για το φαι θα συμφωνησω με Μαρουσκα απλα τα φρουτα πιστευω οτι πρεπει να ειναι καθημερινα ειδικα τωρα που εχει τοσο αφθονια σε αυτα!!

Μαρουσκακι μου δεν εχω ιδεα τι θα κανω με την δουλεια μαλλον αρχες Οκτωβρη θα φυγει ο καλος μου...κουκουτσακι μου πρωτη φορα θα ταξιδεψει κ ειμαι πολυ στεναχωρημενη δεν θα ειναι καν εδω στα γενεθλια των παιδιων ...τα πεθερικα μου ειναι εδω κ θα βοηθανε πιστευω μωρε αλλα ο ανθρωπος μου θα λειπει

Αννα μου Χρονια Πολλα !!! νομιζα οτι γιορταζεις 9/12 .....κ μιλησαμε κ στο τηλεφωνο....

οσο για τον θηλασμο εγω θηλασα μεσα σε καραβια...ουυυυυυυ!!!κ
σημερα στην θαλασσα ω ναι!
ο αντρας μου ειπε σε εναν καλοθελητη:Α η συζυγος μου ταιζει τον γιο μας συναισθηματικη νοημοσυνη!!χαχαχα!!!
Παλιά 28-07-11, 23:24   #7190
Marouskaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
τα νευρα μου ειχα γραψει ενα κατεβο!!
φτου το εχασα!!

καταρχην τα καναμε τα εμβολια μας Δοξα τον Θεο με εξυπηρετησαν!! 9900 κ 80 εκ το πιπιλας μου!!
Νταβραντισμένο το αγόρι μας, γεια σου ρε Κέρκυρα, τι γάλα φτιάχνεις!!

Βικακυ μου καλωςτην δεχτηκες!! ενα μεγαλο φιλι απο μενα!!
την Τριτη θα παω να το παρω κ να στο στειλω σημερα το παρειγγειλα το δωρακι σας!ειναι hand made!

Ελενη(may) μου αντεχει η κουνια μας ευτυχως!οσο για το φαι θα συμφωνησω με Μαρουσκα απλα τα φρουτα πιστευω οτι πρεπει να ειναι καθημερινα ειδικα τωρα που εχει τοσο αφθονια σε αυτα!!

Μαρουσκακι μου δεν εχω ιδεα τι θα κανω με την δουλεια μαλλον αρχες Οκτωβρη θα φυγει ο καλος μου...κουκουτσακι μου πρωτη φορα θα ταξιδεψει κ ειμαι πολυ στεναχωρημενη δεν θα ειναι καν εδω στα γενεθλια των παιδιων ...τα πεθερικα μου ειναι εδω κ θα βοηθανε πιστευω μωρε αλλα ο ανθρωπος μου θα λειπει
Αχ ρε Μαράκι μου, εμείς θα είμαστε εδώ για σένα, που ξέρω ότι δεν είναι το ίδιο, αλλά...

Όσο για τον θηλασμο εγω θηλασα μεσα σε καραβια...ουυυυυυυ!!!κ
σημερα στην θαλασσα ω ναι!
ο αντρας μου ειπε σε εναν καλοθελητη:Α η συζυγος μου ταιζει τον γιο μας συναισθηματικη νοημοσυνη!!χαχαχα!!!
Μόνο συναισθηματική νοημοσύνη?Και εξυπνάδα και τρυφερότητα και υπέρμετρη αγάπη και και και...μπλα μπλα μπλα!!!
Παλιά 28-07-11, 23:41   #7191
annete

Προεπιλογή

γιουχουυυυυυυυυυυυυ καλησπερουδιααααααααααα!!!
τι φτιαχνετε κορασιδες?
εμεις καλα σημερα χασαμε λιγο το προγραμμα μας γιατι ηρθαν οι νονοι απροειδοποιητα και ο μικρος ξυπνησε στο τεταρτο...και μετα δεν ξανακοιμηθηκε...βγηκαμε βολτα καναμε μπανακι με τα παπια μας τακαναμε ολα μουσκεμα φαγαμε και κοιμηθηκαμε!

ελενα πωπω ενας αντρακλας που ειναι ο γιοκας σου!!!φτου φτου σκορδα πολυ θα ηθελα να τον δω!
αθηνα ειπες οτι μενεις ετσι?τι θαλεγες να τα λεγαμε για καφεδακι και βολτουλα με τους κανακαριδες?
οι υπολοιπες μη ζηλευεται..η προσκληση ειναι ανοιχτη (για τις αθηναιες) οι υπολοιπες δεν φταιω εγω που ειστε μακρια κλαψ
μαρακι δεν πειραζει καλο μου, εγω γιορταζω στην κοιμηση νομιζω σας εχω αναφερει για ποιον λογο αν οχι θα σας πω αλλη ωρα!
πολυ χαρηκα που δεν ταλαιπορηθηκατε με το ικα!σιδερενιο το αγορι, επομενο εμβολιο ποτε?
μαρουσκιιιιιιιιιιιιιιιιινιιιιιιιιιιιιιιιιι πλατσουρισατε καλε?μωρε μπραβοοοοοο!!!ο αντρικος ζορικο αντρακι ε?χαχαχαα σιγα μη τον κανατε οτι θελατε!!!
βρε αυτος να μου το θυμηθεις θα κανει για 10 φανηδες και 10 γρηγοραιους!!!χαχαχαχα δολια μανα χαχαχαχα
βικυυυυυυυυυυ καλως την δεχτηκες, στο ξαναπα αλλα στο ξαναλεω!
ρε ελενη ρε ελενη, ακου εκει το παιδι και το γουρουνι χαχαχαχα μιλλυτσα μου τι λεει η μανα σου?χαχαχα
πολλες φιλουρες στις υπολοιπες και σε ολα τα λατρεμενα ζουζουνια!

Παλιά 28-07-11, 23:53   #7192
mariaefi

Προεπιλογή

καλε τωρα το προσεξα!Ηλιαννα μου εισαι εγκυουλα?? συγχαρητηρια κοπελα μου!!!

χαρα στην υπομονη σου βεβαια!
χιχιχι!

δεν σας ειπα τι μου ειπε χτες το βραδυ ο καλος μου: ε τωρα πριν φυγω θα σου φυτρωσω ενα ΣΠΟΡΑΚΙ!! να εχεις παρεα συνεχεια!
ντοινγκ!!
Παλιά 28-07-11, 23:56   #7193
mariaefi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μόνο συναισθηματική νοημοσύνη?Και εξυπνάδα και τρυφερότητα και υπέρμετρη αγάπη και και και...μπλα μπλα μπλα!!!
Α ΡΕ Μαρουσκα να ειμασταν ολες κοντα.... πολυ σας αγαπω ρε κοριτσια!
ειστε παντα εδω κ στα καλα κ στα κακα και πολυ γουσταρω την παρεα σας!!
Παλιά 29-07-11, 00:03   #7194
annete

Προεπιλογή

Παράθεση:

χιχιχι!

δεν σας ειπα τι μου ειπε χτες το βραδυ ο καλος μου: ε τωρα πριν φυγω θα σου φυτρωσω ενα ΣΠΟΡΑΚΙ!! να εχεις παρεα συνεχεια!
ντοινγκ!!
ντοινγκ και ξανα ντοινγκ χαχαχχαχα βρε Χριστιανε κανε κρατη!!!

Παράθεση:
Α ΡΕ Μαρουσκα να ειμασταν ολες κοντα.... πολυ σας αγαπω ρε κοριτσια!
ειστε παντα εδω κ στα καλα κ στα κακα και πολυ γουσταρω την παρεα σας!!
αχ τικαλα που θα ηταν, κι εμεις μαρακι αλλα σημερα στεναχωρεθηκα πολυ γιατι δεν ημουν για μια ψυχη οταν χρειαστηκε να μιλησει...υπηρχε αλλη ψυχη βεβαια αλλα εγω νοιωθω σκ@τ@

Παλιά 29-07-11, 00:14   #7195
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:

χιχιχι!

ντοινγκ!!

α χα καλο εεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

Παλιά 29-07-11, 00:18   #7196
_koukoutsaki_

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο annete Εμφάνιση μηνυμάτων
γιουχουυυυυυυυυυυυυ καλησπερουδιααααααααααα!!!
τι φτιαχνετε κορασιδες?
εμεις καλα σημερα χασαμε λιγο το προγραμμα μας γιατι ηρθαν οι νονοι απροειδοποιητα και ο μικρος ξυπνησε στο τεταρτο...και μετα δεν ξανακοιμηθηκε...βγηκαμε βολτα καναμε μπανακι με τα παπια μας τακαναμε ολα μουσκεμα φαγαμε και κοιμηθηκαμε!

ελενα πωπω ενας αντρακλας που ειναι ο γιοκας σου!!!φτου φτου σκορδα πολυ θα ηθελα να τον δω!
αθηνα ειπες οτι μενεις ετσι?τι θαλεγες να τα λεγαμε για καφεδακι και βολτουλα με τους κανακαριδες?
οι υπολοιπες μη ζηλευεται..η προσκληση ειναι ανοιχτη (για τις αθηναιες) οι υπολοιπες δεν φταιω εγω που ειστε μακρια κλαψ
μαρακι δεν πειραζει καλο μου, εγω γιορταζω στην κοιμηση νομιζω σας εχω αναφερει για ποιον λογο αν οχι θα σας πω αλλη ωρα!
πολυ χαρηκα που δεν ταλαιπορηθηκατε με το ικα!σιδερενιο το αγορι, επομενο εμβολιο ποτε?
μαρουσκιιιιιιιιιιιιιιιιινιιιιιιιιιιιιιιιιι πλατσουρισατε καλε?μωρε μπραβοοοοοο!!!ο αντρικος ζορικο αντρακι ε?χαχαχαα σιγα μη τον κανατε οτι θελατε!!!
βρε αυτος να μου το θυμηθεις θα κανει για 10 φανηδες και 10 γρηγοραιους!!!χαχαχαχα δολια μανα χαχαχαχα
βικυυυυυυυυυυ καλως την δεχτηκες, στο ξαναπα αλλα στο ξαναλεω!
ρε ελενη ρε ελενη, ακου εκει το παιδι και το γουρουνι χαχαχαχα μιλλυτσα μου τι λεει η μανα σου?χαχαχα
πολλες φιλουρες στις υπολοιπες και σε ολα τα λατρεμενα ζουζουνια!

Αννετ μου Αθηνα λεγωντας εννοουσα γενικοτερα Αττικη.... Προς Πειραια μερια μενω. Νικαια συγκεκριμενα. Εσυ? Σε παει καμια φορα οδρομος σου απο'δω γιατι εγω δεν εχω αυτοκινητο..οποτε καταλαβαινεις. Παντως θα ηταν μεγαλη μου χαρα!!!!!
Α! Τωρα ειδα τις φωτο σου! Δεν ειχα ιδεα οτι βαζατε και τα μπομπιρακια. Σου σχολιασα κιολας

Παλιά 29-07-11, 00:22   #7197
mariaefi

Προεπιλογή

εμ με καθε μερα σεχ θα μου φυτρωσει το σπορο !!!! κ μετα θα δεις καμπανακια!!!!
Παλιά 29-07-11, 00:25   #7198
Αννα25

Το avatar του χρήστη Αννα25

Περιοχή: Λαμια (καταγωγη Χαλκιδα)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπερααααα ημουν μονη απο εκει και ειπα να χωθω λιγο....χαχαχαχαχα
Και δεν μου λες Μαρακι μου αφου με τον θηλασμο δεν αδιαθετουμε πως θα καταλαβουμε αν εχουμε σπορακι μιας και ο δικος μου εχει αγριες διαθεσεις.....???????Τα ζουζουνια καλα?
Συμπεθερα εκανα ντου απο εδω.....ελπιζω να με θελετε
Παλιά 29-07-11, 00:50   #7199
annete

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αννετ μου Αθηνα λεγωντας εννοουσα γενικοτερα Αττικη.... Προς Πειραια μερια μενω. Νικαια συγκεκριμενα. Εσυ? Σε παει καμια φορα οδρομος σου απο'δω γιατι εγω δεν εχω αυτοκινητο..οποτε καταλαβαινεις. Παντως θα ηταν μεγαλη μου χαρα!!!!!
Α! Τωρα ειδα τις φωτο σου! Δεν ειχα ιδεα οτι βαζατε και τα μπομπιρακια. Σου σχολιασα κιολας
ε ενταξει δεν ειναι και στην αλλη ακρη της ελλαδος θα το κανονισουμε, θα σου στειλω με πμ το τηλ μου να τα πουμε

Παράθεση:
καλεεεεεεεεεε αυτος ειναι χειροτερος κι απτον δικο μου!!!καθε μερα κι ακομα αντεχεις?χαχαχα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Αννα25 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερααααα ημουν μονη απο εκει και ειπα να χωθω λιγο....χαχαχαχαχα
Και δεν μου λες Μαρακι μου αφου με τον θηλασμο δεν αδιαθετουμε πως θα καταλαβουμε αν εχουμε σπορακι μιας και ο δικος μου εχει αγριες διαθεσεις.....???????Τα ζουζουνια καλα?
Συμπεθερα εκανα ντου απο εδω.....ελπιζω να με θελετε
συμπεθερα δεν ειναι απολυτο πως δεν ερχεται περιοδος ενω θηλαζεις
τωρα αν δεν εχεις περιοδο και εχεις σπορακι θα το καταλαβεις οταν αρχισουν τα κλωτσομπουνιδια και θασαι ετοιμη για β επιπεδου...μιση εγκυμοσυνη χωρις αγχος...καλοοοοοοοοοοοοο!!!

και μη κανεις χαζες ερωτησεις!ντου απο παντουυυυυυυυυυυυυ!χαχαχα

Παλιά 29-07-11, 01:00   #7200
annete

Προεπιλογή

Παράθεση:
το ειδα και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια
μπορεις κι εσυ να ανοιξεις αλμπουμ πριβε το βλεπουν μονο οι φιλοι!

Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές