the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Είμαστε γυναίκες!

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 02-05-11, 00:25   #1
Μαρια Στυλιανακη

Προεπιλογή Καλλυντικά, νέα & παράπονα κτλ

έχασα το τσαντακι μου με τα προιοντα μεικαπ που εχω καθημερινα μαζι.
η μασκαρα που εχω τα τελευταια πολλά χρόνια ειναι η πιο αδιαβροχη των αδιαβροχων η max factor που ευτυχώς της βελτιωσαν το βουρτσάκι.
(αυτη η μασκαρα βγαινει μονο με ελαιολαδο the best eyemakeup remover ever)

πηγα να πάρω και κατα τυχη είχαν προσφορά στα 2 προιοντα ενα τσαντακι δώρο με άλλα προιοντα μεσα!! τέλειο.

ευτυχως το δευτερο προιόν ήδη ήταν κατι που επισης ελλειπε, που είναι κατι βασικο , το undereye concealer. εξαιρετικό προιόν, χωράει παντου, λεπτη υφη, όχι κρεμωδης, δεν "γλυστρά", δεν δείχνει τις ρυτιδες κατω απο τα ματια. (καλύτερο απο διαφορες μαρκες που εχω χρησιμοποιησει καθως λογω δουλειας ΗΥ ξενυχτιου τα ματια ειναι συνηθως μαυρα απο κατω)

είνια πολύ λιγο προιόν βεβαια αλλα επειδη πραγματικα χρειαζεται ελαχιστο προιον για να κανεις τη δουλειά σου, αξιζει για μένα,

είχα ξεχασει όμως το εξής που με εκνεύρισε και είχα παρατηρήσει ΚΑΙ στο προηγουμενο που είχα και έχασα.

σε ένα προιον που είναι ούτως η αλλως λιγο, δεν μου αρέσει το εξής:

οταν το παίρνεις, αυτο το κυλινδράκι, φαινετια εντελώς γεμάτο. δηλαδή μέχρι το μαύρο.

καθώς το χρησιμοποιείς, ανεβαινει προς τα πανω η σταθμη μικραίνοντας αυτό το χώρο, πιεζεται το προιόν προς τα πάνω για να βγεί.

έλα που όμως, για να βγεί το προιόν πανω πανω, γυρνάς το στικ, γυρνας γυρνας, και δε βγαινει παρα μονο οταν φτάσει εκεί που βλέπετε στην εικόνα.
1/3 δηλαδή ήταν αέρας!

Εμφανισιακά, το θεωρώ παραπλανητικό, η χρηση να ξεκινά απο αυτό το σημείο, και μετά,
ενώ τη στιγμή που το αγοράζεις πιστευεις οτι αγοράζεις ένα τέτοιο στικ/κυλινδράκι, γεμάτο.

επισης δεν αναγραφει πανω στο προιόν πόσα ml είναι.
Δεδομένου ότι δεν ξέρω ποσα ml είναι και ότι το προιόν κοστίζει πανω απο 10 ευρώ (νομιζω 12? θα δω την αποδειξη κ θα διορθωσω)
δηλώνω δυσαρεστημένη με αυτό το γεγονός. Ακομα και αν είναι το ΤΕΛΕΙΟ προιόν,
αν ειναι να αγοράσω κατι που φαινεται γεμάτο, για 12 ευρώ, και παω να το χρησιμοποιήσω κια βλέπω ότι τελικά το προιόν φαινεται πολύ λιγότερο,
ας μου το χρεώσουν επισης λιγότερο. ... !!!
όπως φαινεται στην φωτογραφία, ακόμα δεν εχει βγεί προιόν, εκεί άρχισε να βγαίνει.

..το τσαντακι δώρο με αποζημίωσε καθώς τα προιοντα που εχει μεσα ειναι πολυ καλά, εχει 2 σκιές (πολυ καλές κρεμωδης υφη, οχι σκονη, πολυ καλο κρατημα, ) ενα blush cream πολυ ωραια αποχρωση ενα βερνικι, ένα λιπ γκλος και μια μινι μασκαρα! σουπερ!

ρωτηστε στο h. n. os αν εχουν κ αλλα καταστηματα την συγκεκριμενη προσφορά, αξίζει 100%..!.
θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους μήπως όταν εχουν τέτοιες προσφορές να τις βαζουμε εδώ, αλλα μονο οσες ειναι καλες... (δηλ εξτρα προιοντα..)

keywords max factor greece undereye concealer less product gift bag
Ο χρήστης Μαρια Στυλιανακη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-11, 16:29   #2
kalliopaki

Το avatar του χρήστη kalliopaki

Προεπιλογή

καλή πληροφορία!
Ο χρήστης kalliopaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-05-11, 21:14   #3
riniw

Προεπιλογή

δεν ήξερα οτι βγαίνει με ελαιόλαδο!!!!!το δοκιμάζω ευθύς αμέσως!!!

Ο χρήστης riniw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-05-11, 22:19   #4
riniw

Προεπιλογή

επίσης υπέροχη κρέμα προσώπου είναι αυτή της BEPANTHOL...υπέροχη και καθόλου βαριά!!πόσες τη χρησιμοποιήτε;εγω τώρα την ξεκίνησα

Παλιά 06-05-11, 00:33   #5
Μαρια Στυλιανακη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο riniw Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ήξερα οτι βγαίνει με ελαιόλαδο!!!!!το δοκιμάζω ευθύς αμέσως!!!
κολπο: παίρνεις ενα βαμβακι το βρεχεις με νερό
και έχεις απλώσει πριν μερικες σταγονες ελαιολαδο στα ματια κανοντας μασαζ (λιώνοντας όλα τα μεικαπ μασκαρες κτλ)
βαζεις το βαμβακι και φευγουν όλα.

εγω εχω μια παλια συσκευασία απο δοσομετρητή αλλης κρεμας,που την άνοιξα, την έπλυνα και εβαλα μεσα το (βιολογικό) ελαιόλαδο - βγάζει σταγόνα σταγόνα το λάδι. ειναι πολυ μικρη και βολευει τελεια για το ελαιολαδο. θελει παρα πολυ λιγο για να το χρησιμοποιησεις.
θα λεγα αντιστοιχες της είναι οι μικρές συσκευασίες που έχουν μέσα σιλικόνη για μαλλιά, και βγάζουν λίγο λίγο ? τέτοια! (τέλειο και για ταξίδι)

πάντως όντως το ιδανικό είναι να ανακατέψεις σε μπουκαλάκι λάδι και νερό, και να το κουνήσεις πολύ πριν το χρησιμοποιήσεις.
σκέτο δε αρκεί δηλαδή θέλει και λιγο νεράκι. απλώς εγώ το προτιμώ οπως το γραφω πιο πάνω.

την bepanthol την είχα χρησιμοποιησει γερμανια ήταν πολύ καλή. προσωπικά πλεον ομως δε χρησιμοποιω καθόλου κρέμες στο πρόσωπο, εκτος απο τα αντηλιακά φυσικά, αναγκαστικά, ανοιξη κ καλοκαίρι.
μια της avene (hydrance light)πχ με ειχε βολεψει κ ακομα χρησιμοποιω.
(έχω φωτοευαίσθητο δερμα που βγαζει παναδες κ φακίδες, ειναι μικτο βγαζει σπυρακια κοκκινιζει... απολα!)

θεωρώ ότι το καθημερινο αντηλιακό είναι ότι πιο σημαντικό -πηρα προσφατα του κορρε αντηλιακο με γιαουρτι και ειναι ΠΑΡΑ πολύ ευχάριστο κ ηρεμεί το ευερέθιστο δέρμα.

(έχω δοκιμασει τα παντα, και της anthelios/posey, κ avene, -καλές είναι -αλλα για καποιο λογο το προσωπο μου δεν αντεχει πια καμια κρεμα τετοια.. !)

αντηλιακή τελευταια δοκιμασα το τέστερ της 50ρας ducray (δε θυμαμαι ποια απ ολες ηταν λεκτικα), και μολις μπορέσω θα πάρω για το καλοκαιρι -δεν μου έβγαλε σπυράκια ή κάτι άλλο και δεν λίπανε το δέρμα, ήταν πολύ καλή ποιότητα.
2 προιόντα που χρησιμοποιω, χωρίς χημικα, για οταν είναι το δέρμα χαλια και χρειαζεται κατι, είναι την μάσκα βουτυρου καριτέ της occitane, (δε θυμαμαι τιμη, περσυ την ειχα παρει, κρατάει επ απειρον γιατι δε τη χρησιμοποιω ως μασκα αλλα ως κρεμα) αλλά όλο περισσότερο και μονο αυτο
το Hei Poa - pure monoi oil (11 κατι eyro ειδα οτι κανει στο attica) με φυσικό άρωμα καρύδας (μυριζει τελεια, τελειο για κατω απο τα ματια και χειλια, μεχρι και χέρια/νύχια/γαμπες το εχω βαλει κ λειαινει απιστευτα το δερμα) που μου το πηραν δωρο και θα το παρω όπωσδηποτε ξανα οταν τελειώσει.
είναι ενα περιεργο πράγμα, λιώνει σε θερμοκρασία δέρματος/δωματίου. το χειμωνα ειναι σα βουτυρο μολις ομως το αγγίξεις λιώνει!!!! αμέσως όμως, είναι κάπως μαγικό! αμεσως μολις το βαλεις στα χειλια μαλακώνουν (εχω στάνταρ σκασμένα χείλια).
η συσκευασία είναι λιγο προβληματική ως πολύ, αλλά θα το λύσω όπως με τον παραπάνω τρόπο . είναι προιον για όλες τις χρησεις!

να πω οτι μου ήρθε η ιδεα να γραψω για αυτά, γιατι εδω και καιρό για να χαλαρώσω βλέπω ξένα youtube channels σε σχέση με τέτοια θέματα, (για να ξεφύγω λίγο) και απο πολλά έχω πάρει καλές ιδέες.
για παράδειγμα,
έχω δοκιμάσει την ιδέα που παρουσιάζει michelle phan, (αυτοδημιουργητη και τώρα την σπονσοραρει η lancome!
http://www.lancome-usa.com/Michelle-...efault,pg.html )
της μάσκας ασπιρίνης με μέλι.
http://www.youtube.com/watch?v=Q-Hksg8B4cQ
δεν είναι πολύ γλυκούλα ;
[εγώ βάζω πολύ λιγότερο νερό, και μονο 2 ασπιρίνες)
είναι η φτηνή λύση αντί να αγοράζεις κρέμες με ακετοσαλικυλικό οξύ Bha , βαζεις μια φορά στις 2-3 εβδομάδες μια τέτοια μάσκα,
(τιμή όσο κάνουν 2 ασπιρινες και μια κουταλιά μέλι )

απο της ίδιας το κανάλι είναι και η ιδέα με το ελαιόλαδο (εντάξει δεν ειναι και η πρώτη που το προτείνει αλλα το βιντεο τελειο!)
http://www.youtube.com/watch?v=Lc-8onVA5Jk

αν και εκείνη για κάποιο λόγο δε το συνδυαζει με νερό, κάτι που σε κάνει να ξοδεύεις πολύ μεγαλύτερη ποσότητα απο ότι είναι αναγκαίο.

να και μια scrub μασκα που δεν εχω δοκιμασει
με λαδι, ζαχαρη και μελι!!
http://www.youtube.com/watch?v=zAF9PPhnatU

ενώ εδώ ρυζόνερο, για toner
http://www.youtube.com/watch?v=ByP2Y...eature=related (λεει οτι στην ιαπωνια οι γυναικες με αυτο έπλεναν το πρόσωπό τους αν κατάλαβα καλα -)

...άντε για να δουμε και την πρώτη ελληνιδα youtuber ομορφιάς!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 06-05-11, 10:16   #6
ΑΝΝΑ4

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ4

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Προεπιλογή

ωραια ιδεα αυτο το θεμα!!!!!!λοιπον απο κρεμες προσωπου μονο Κορρε,εδω κ καιρο βαζω την κρεμα-gel ροδι για λυπαρες επιδερμιδες κ ειναι η μονη που μου εχει ταιριαξει!!!εχω παρει επισης κ μασκες(φοβερες),καθως κ βερνικια νυχιων.καλα περσι ενα βερνικη κοραλλι χρωματος ηταν το αγαπημενο μου για το καλοκαιρι,ασε που αντεχε μερες χωρις να γινετε χαλια στην θαλασσα!!!!επιδης κ οι τιμες ειναι μια χαρα,ειδικα για φυσικα προιοντα!!!

Ο χρήστης ΑΝΝΑ4 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-05-11, 11:19   #7
ARNIKOL

Περιοχή: Karditsa
Προεπιλογή

Τα μαντηλάκια καθαρισμού του Κορρέ με ρόδι εμένα μου προκάλεσαν αλλεργία... α πα πα...
Δημήτρης-3/4/2012
Γεωργία-3/2/2013
Ο χρήστης ARNIKOL δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-05-11, 11:46   #8
ΑΝΝΑ4

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ARNIKOL Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα μαντηλάκια καθαρισμού του Κορρέ με ρόδι εμένα μου προκάλεσαν αλλεργία... α πα πα...
αντε αυτα δεν τα εχω παρει αλλα επειδη κ εγω παθαινω διαφορες αλλεργιες διαλλεξα την κορρε γι αυτο το λογο.παντως καλα εκανες το ανεφερες,δεν τα δοκιμαζω με τιποτα!!!!

Παλιά 06-05-11, 12:01   #9
ARNIKOL

Προεπιλογή

Αγαπημένη ενυδατική, αντηλιακή και foundation=3 σε 1- Dior.
Δημήτρης-3/4/2012
Γεωργία-3/2/2013
Παλιά 07-05-11, 18:10   #10
cristina112

Το avatar του χρήστη cristina112

Προεπιλογή

[QUOTE=Μαρια Στυλιανακη;985004]
..το τσαντακι δώρο με αποζημίωσε καθώς τα προιοντα που εχει μεσα ειναι πολυ καλά, εχει 2 σκιές (πολυ καλές κρεμωδης υφη, οχι σκονη, πολυ καλο κρατημα, ) ενα blush cream πολυ ωραια αποχρωση ενα βερνικι, ένα λιπ γκλος και μια μινι μασκαρα! σουπερ!

Πολύ καλή προσφορά και το τσαντάκι είναι όμορφο!Ξέρουμε μέχρι πότε ισχύει και αν το παίρνουμε με την αγορά συγκεκριμένων προϊόντων ή με ό,τι θέλουμε εμείς?
Ο χρήστης cristina112 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-05-11, 20:22   #11
riniw

Προεπιλογή

εδω και λίγες μέρες χρησιμοποιώ την "GOOD BYE CELLULITE" της NIVEA την έχετε χρησιμοποιήσει;νομίζω οτι βλέπω μια σχετική (ελαφριά βέβαια) διαφορά.γνωρίζετε κάποιο άλλο προιόν σχετικά οικονομικό αλλά και αποδοτικό;

Παλιά 07-05-11, 22:37   #12
LinakiOZ

Το avatar του χρήστη LinakiOZ

Περιοχή: Δυτικά του Κιλιμάντζαρο.
Προεπιλογή

η μάσκα με την ασπιρίνη φαίνεται πλύ καλή......όταν γεννήσω θα την δοκιμάσω ,τώρα δεν το διακυνδινεύω

η μάσκα με το λαδι ,ζάχαρη και μέλι είναι τέλεια.Αφήνει το δέρμα λαμπερό και πεντακάθαρο.
Παλιά 08-05-11, 12:10   #13
ARNIKOL

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο LinakiOZ Εμφάνιση μηνυμάτων
η μάσκα με την ασπιρίνη φαίνεται πλύ καλή......όταν γεννήσω θα την δοκιμάσω ,τώρα δεν το διακυνδινεύω

η μάσκα με το λαδι ,ζάχαρη και μέλι είναι τέλεια.Αφήνει το δέρμα λαμπερό και πεντακάθαρο.
Λινάκι, για όλους τους τύπους δέρματος κάνει η μάσκα;
Δημήτρης-3/4/2012
Γεωργία-3/2/2013
Παλιά 08-05-11, 16:40   #14
LinakiOZ

Το avatar του χρήστη LinakiOZ

Περιοχή: Δυτικά του Κιλιμάντζαρο.
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ARNIKOL Εμφάνιση μηνυμάτων
Λινάκι, για όλους τους τύπους δέρματος κάνει η μάσκα;
νομίζω πως ναι......εγώ που έχω μικτό δέρμα πάντως προς το λιπαρό και την κάνω είμαι πολύ ευχαριστιμένη......κάνεις πολύ καλό πίλινκ πάντως και πραγματικά μετά το δέρμα είναι σαν βελούδινο
Παλιά 09-05-11, 21:01   #15
riniw

Προεπιλογή

τα προιόντα του Κορρέ πως σας φαίνονται;

Παλιά 09-05-11, 22:32   #16
ΑΝΝΑ4

Προεπιλογή

Παράθεση:
τα προιόντα του Κορρέ πως σας φαίνονται;
εγω απο αυτα κυριως βαζω κ ειμαι απολυτα ευχαριστιμενη!!!!!

Παλιά 10-05-11, 10:42   #17
riniw

Προεπιλογή

καλημέρα Άννα...το καλοκαίρι που ήταν εδω η αδερφή μου είχε της APIVITA και μου φάνηκαν καλύτερα...έχεις δοκιμάσει να κάνεις τη σύγκριση;Εγώ πήρα μια κρέμα ημέρας γιαούρτι αλλά δε με ικανοποίησε καθόλου.Άλλα προιόντα όμως ήταν αρκετά καλά

Παλιά 10-05-11, 10:49   #18
ΑΝΝΑ4

Προεπιλογή

καλημερα,παλιοτερα επερνα κ εγω της APIVITA αλλα τελικα σε εμενα εχουν ταιριαξει καλυτερα του ΚΟΡΡΕ,μαλλον εχει να κανει με το δερμα.

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 10-05-11, 11:37   #19
riniw

Προεπιλογή

έχεις δίκιο μάλλον είναι το πως το δέχεται το κάθε δέρμα

Παλιά 13-05-11, 23:02   #20
kikileuteris

Το avatar του χρήστη kikileuteris

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Προεπιλογή

Ερωτήσεις:

1) Και μετά πως ξεπλένεις το ελαιόλαδο, δε μένει καθόλου στο δέρμα?

2)Κρέμες γιατί δε φοράς? Η Κοκό Σανέλ έλεγε ότι στα 20 μας έχουμε το πρόσωπο που μας έχει κάνει δώρο η φύση, στα 50 μας έχουμε το πρόσωπο που μας αξίζει...αν με πιάνεις!

Ο χρήστης kikileuteris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-11, 00:45   #21
riniw

Προεπιλογή

το ελαιόλαδο σε τόσο μικρή ποσότητα απορροφάται...κι αφού κάνει τόσο καλό στο δέρμα γιατί να το ξεβγάλεις;εγω θα τη δοκιμάσω αύριο

Παλιά 14-05-11, 09:41   #22
kikileuteris

Το avatar του χρήστη kikileuteris

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Προεπιλογή

Για να μην είναι λαδωμένο το δέρμα,γι αυτό!

Ο χρήστης kikileuteris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-11, 14:40   #23
riniw

Προεπιλογή

πλύσου με χλιαρό νεράκι αλλά νομίζω θα απορροφηθεί οπότε δε θα έχεις πρόλημα.....
ερώτηση τώρα...πείτε καμια καλή μάρκα για σκληρυντικό νυχιών....

Παλιά 15-05-11, 23:09   #24
sweet_february

Περιοχή: Αγιος Δημητριος
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΝΝΑ4 Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραια ιδεα αυτο το θεμα!!!!!!λοιπον απο κρεμες προσωπου μονο Κορρε,εδω κ καιρο βαζω την κρεμα-gel ροδι για λυπαρες επιδερμιδες κ ειναι η μονη που μου εχει ταιριαξει!!!εχω παρει επισης κ μασκες(φοβερες),καθως κ βερνικια νυχιων.καλα περσι ενα βερνικη κοραλλι χρωματος ηταν το αγαπημενο μου για το καλοκαιρι,ασε που αντεχε μερες χωρις να γινετε χαλια στην θαλασσα!!!!επιδης κ οι τιμες ειναι μια χαρα,ειδικα για φυσικα προιοντα!!!
Γεια σας!
Βρηκα τη συγκεκριμενη κρεμα σε δειγματακι και τη δοκιμασα. Εμεινα πολυ ικανοποιημενη καθως δεν ηταν καθολου λιπαρη και το δερμα την απορροφησε αμεσως!
Κατα τα αλλα απο κρεμες χρησιμοποιω αυτη την περιοδο τη seaweed mattifying day cream απο τα body shop και για τα ματια χρησιμοποιω το στικ που εχει ρολετα απο τη μια για τους μαυρους κυκλους και κρεμα με βιταμινη C απο την αλλη πλευρα. Η συσκευασια πανω γραφει Vitamin C Eye reviver duo. Και αυτη απο τα body shop. Ειμαι ευχαριστημενη και απο τις 2 κρεμες.
Καλλυντικα δεν χρησιμοποιω συχνα αλλα δηλωνω φαν της max factor. Χρησιμοποιω εδω και καιρο το make up με το σφουγγαρακι που ειναι σε στρογγυλη συσκευασια. Καλυπτει αρκετα καλα και δε δημιουργει εφε "ψευτικου" δερματος. Κονσιλερ το ιδιο ακριβως με της Μαριας και πουδρα στον ιδιο τονο. Σκιες εχω σε παλεττα (αλλα δεν ειναι μαρκας) οποτε αναλογως το ντυσιμο βαζω και το αναλογο χρωμα. Μολυβια εχω 3 της max (1 μαυρο, 1 μπλε και 1 πρασινο). Μασκαρα και αυτη απο τα body shop. Ρουζ εχω απο τη max στην αποχρωση 221 Classic Pink. Βγαζει φυσικο αποτελεσμα, σαν να εχεις ροδοκοκκινησει απο τη ζεστη. Κραγιον και λιπ γκλος απο τη max επισης.
Οποτε βαφομαι, το βραδυ ξεβαφομαι με το γαλακτωμα καθαρισμου της apivita με χαμομηλι και μελι. Ειναι ιδανικο και για τα ματια και ομολογω πως ειναι το μοναδικο γαλακτωμα που εβαλα και σε εκεινη την περιοχη και δεν με ετσουξε. Μετα απλωνω την ενυδατικη ημερας. Δεν χρησιμοποιω ακομα νυκτος γιατι η κοπελα επεμενε πως λογω ηλικιας με παιρνει ακομα (τον Οκτωβριο κλεινω τα 25).
Τελος, στο καθημερινο μπανιο ή ντους λουζομαι με τα Syoss για βαμμενα μαλλια. Μυριζουν ομορφα και ειναι σε μεγαλη συσκευασια. Αφρολουτρο αγορασα το le petit marsellais με αρωμα ανθους πορτοκαλιας. Μυριζει υπεροχα και αφηνει το δερμα πολυ απαλο. Μασκα στα μαλλια βαζω παλι της pantene για αναδομηση. Νομιζω με εχει σωσει καθως τα μαλλια μου τεινουν προς το κατεστραμμενο μετα απο τοσες επεξεργασιες.
Ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε να προτεινετε καποιο καλο σκραμπ σωματος (εν οψει καλοκαιριου) και αν εχετε επισης να προτεινετε καποια ελαφρια ενυδατικη χωρις βαρυ αρωμα για μετα το ντους.
Χρησιμοποιειτε καποια?

Ο χρήστης sweet_february δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-05-11, 11:07   #25
ARNIKOL

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sweet_february Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας!
Τελος, στο καθημερινο μπανιο ή ντους λουζομαι με τα Syoss για βαμμενα μαλλια. Μυριζουν ομορφα και ειναι σε μεγαλη συσκευασια.
Χρησιμοποιώ τη μάσκα Syoss για βαμμένα μαλλιά, παρόλο που δεν τα βάφω, απλά είναι αρκετά ξηρά. Πολύ ωραία και οικονομική!
Αφρολουτρο αγορασα το le petit marsellais με αρωμα ανθους πορτοκαλιας. Μυριζει υπεροχα και αφηνει το δερμα πολυ απαλο.
Τέλεια αυτά τα προΙόντα και ευτυχώς και αυτά οικονομικά!
Μασκα στα μαλλια βαζω παλι της pantene για αναδομηση. Νομιζω με εχει σωσει καθως τα μαλλια μου τεινουν προς το κατεστραμμενο μετα απο τοσες επεξεργασιες.
Ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε να προτεινετε καποιο καλο σκραμπ σωματος (εν οψει καλοκαιριου) και αν εχετε επισης να προτεινετε καποια ελαφρια ενυδατικη χωρις βαρυ αρωμα για μετα το ντους.
Χρησιμοποιειτε καποια?
Σκράμπ σώματος έχω της NUXE (από φαρμακείο), πολύ καλό αλλά ακριβό. Έχει ποσότητα μεν, αλλά και τα 22 ευρώ "τσούζουν" λίγο... Μάλλον κι εγώ θα αναζητήσω κάποιο άλλο όταν τελειώσει.
Ενυδατική σώματος χωρίς βαρύ άρωμα προτείνω της St Angelica (επίσης από φαρμακείο).
Καμιά κρέμα για κυτταρίτιδα καλή αλλά οικονομική; Ζητάω πολλά;;;
Δημήτρης-3/4/2012
Γεωργία-3/2/2013
Παλιά 17-05-11, 13:54   #26
riniw

Προεπιλογή

Scrub σώματος μπορείς να φτιάξεις σ'ενα βάζο σπίτι...ζάχαρη καστανή ένα λεμόνι και ελαιόλαδο γίνεται μείγμα ημίρευστο και φυσικά με λιγότερο κόστος...για κυταρίτιδα η κουμπάρα μου έκανε τώρα μια σπιτική συνταγή περιμένω να μου πει αποτελέσματα και θα σας ενημερώσω για τη δοσολογία!!!

ΕΜΠΡΟΣ ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΙΜΟ ΕΧΘΡΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!

Παλιά 17-05-11, 13:54   #27
Μαρια Στυλιανακη

Προεπιλογή

η apivita γιασεμί firstlines ειναι καταπληκτική απο δειγματακια που μου έδωσαν αλλά 35 ευρώ για ένα μικρό βαζάκι μου είναι πολλά... αν ήταν πχ στα 25 ίσως να την έπαιρνα. αλλά αλλιώς το θεωρώ ψιλοκοροιδία...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο cristina112 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ καλή προσφορά και το τσαντάκι είναι όμορφο!Ξέρουμε μέχρι πότε ισχύει και αν το παίρνουμε με την αγορά συγκεκριμένων προϊόντων ή με ό,τι θέλουμε εμείς?
με ότι προιόν θέλουμε αρκεί να είναι 2 προιοντα. παιδιά δεν ξέρω μεχρι ποτε ηταν ρωτήστε ίσως τηλεφωνικά ή πηγαιντε απο εκεί να δείτε δε ξέρω περισότερα πάντως όποια πάει ας γράψει να ενημερωσει και τις υπολοιπες.

Όσο για το λάδι πιστευω οτι εξαρτάται απο το δέρμα. καποια δερματα, δεν κάνουν για λάδι.

εμένα είναι παρα πολυ δυσκολο - ειναι ευαίσθητο, φωτοευαίσθητο λεπτο και μικτό λιπαρό στο Τ, με λίγη ακμή σε σαγονι. (αστα να πάνε δηλαδή!!!)

κοριτσια για τις κρέμες δεν ισχυει...πιστευω ειναι πεταμένα λεφτά !

το λένε πολλοί, ... το βασικό είναι να χρησιμοποιείτε πάντα αντηλιακό! ποτέ χωρίς,

απόδειξη είναι σε ηλικιωμενους ανθρωπους ειδικά εδώ στην ελλαδα, αν δείτε τα μέρη του δέρματος που είναι καλυμένα απο τον ήλιο πως είναι, σε σύγκριση με το δερμα που ειναι στον ήλιο, θα δείτε ότι το μεγαλύτερο κομμάτι της γήρανσης (Εκτος απο τις ρυτιδες και την χαλάρωση) γίνεται απο τον ήλιο.

έτσι λοιπον βλεποντας βιντεο στο youtube κατάλαβα ότι 1) προστατευεσαι απο αυτό 2) όταν πλέον το πρόσωπο χαλαρώσει, κάνεις τις αντίστοιχες θεραπείες που είναι πλέον σύγχρονες και περιλαμβάνουν ενέσιμο botox γεμισμα ρυτιδων, και ένα χημικό πήλινγκ κ ενα αλλο που δε θυμαμαι και τελείωσες. ούτε καθημερινές κρεμες κτλ...
στο 2 δεν εφτασα ακομα στα 36 μου αλλά, όταν φτάσω αυτό θα κάνω λογικά.
και τα χρήματα, είναι σίγουρα πιο οικονομικά απο ότι η χρηση κρεμών.
πόσο κοστίζουν πχ οι ακριβες κρεμες και μασκες, το μήνα, ανά έτος, επι πχ 5 χρόνια? για υπολογίστε τα

επίσης για την ακμή (με κύστες εσωτερκές) είδα ότι με βοήθησε σταγονες εχινατσεα μια δυο μερες της εβδομάδας.
δεν θελω να παρω χαπια κτλ.

ενα βίντεο για αυτο

για τις κρέμες πραγματικά δεν υπάρχει καμία έρευνα (κ οπτική) για το αν όντως εχουν αποτέλεσμα, και ποιο αποτέλεμσα έχουν... ποτέ δεν έδωσα λεφτά για κρέμες!

1) καλός καθαρισμός με ήπιο σαπούνι (κ πηλινγκ μια φορά τη βδομαδα - πχ ασπιρινης ή το αλλο με το λαδι ζαχαρη κτλ)
2) ενυδατωση-φροντιδα κτλ (πχ λάδι tahitian anoi στα ματια, ή shea butter mask απο occitane και στο υπολοιπο προσωπο απλή ενυδατική, )
3) αντηλιακό

καλη διατροφή ειναι φυσικά must.

α edit να πώ και ότι είμαι ερωτευμένη με το conditioner clairol μπύρας, το κλασσικό παλιό, με την ΤΕΛΕΙΑ του μυρωδιά. μαλλον λαθος κανω, είναι πλέον της orzene. θα το θυμαστε απο τα παλιά. δεν μπορώ να αντισταθώ! παίρνω αυτό για βαμμμενα μαλια παροτι δεν ειανι ακριβως βαμμενα τα δικα μου αλλα πολυ ξηρα πάντα!
Παλιά 18-05-11, 19:56   #28
miamama

Προεπιλογή

για σημάδια από ακμή υπάρχει κάποια κρέμα που να έχει αποτέλεσμα?
σαμπουάν και μάσκα μαλλιών χρησιμοποιώ τα GLISS,είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.
scrub χρησιμοποιώ το exfotonic της loreal,gel απολέπισης λέγεται.
προχθές έβλεπα ένα βίντεο στο you tube...

για την μάσκαρα που είναι στα τελειώματα,λίγες σταγόνες ελαιόλαδο...
η κοπέλα αυτή αν και τα λέει στα ισπανικά έχει ωραία βιντεάκια και blog!!
για σπιτικές μάσκες και κρέμες δείτε στο blog μου,είχα βάλει πολλέςς πριν λίγες μέρες.
http://christinad-christinascorner.blogspot.com/
Ο χρήστης miamama δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-05-11, 20:02   #29
miamama

Προεπιλογή

ξέχασα μια καταπληκτική κρέμα για τις φτέρνες...Gehwol med Salve for cracked skin από φαρμακείο.
ήταν χάλια οι δικές μου κι επειδή δεν έβαζα συχνά κρέμα δεν είχα αποτέλεσμα...τον τελευταίο καιρό προετοιμάζω τα πόδια μου για τα πέδιλα...βάζω κάθε βράδυ και μετά κάλτσες. έχουν γίνει επιτέλους οι τέλειες φτέρνες.
Παλιά 26-05-11, 21:25   #30
riniw

Προεπιλογή

να ρωτήσω κάτι;αντιηλιακή και απο πάνω κρέμα ημέρας ή κρέμα ημέρας και μετά αντιηλιακή ή σκέτη αντιηλιακή;

Παλιά 26-05-11, 22:16   #31
cristina112

Προεπιλογή

Για τις φτέρνες πολύ καλά είναι τα "βούτυρα" από το Body Shop.Είναι κάτι κρέμες που είναι όντως σαν βούτυρο,κυκλοφορούν σε πολλά αρώματα, (φράουλα,κεράσι,κλπ),σε στρογγυλή συσκευασία σαν βαζάκι.Η τιμή είναι λίγο τσουχτερή,αλλά χρειάζεται πραγματικά τόσο μικρή ποσότητα,που αξίζει τον κόπο.
Παλιά 26-05-11, 22:19   #32
cristina112

Προεπιλογή

Και κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι,αν ξέρει κάποια κανένα κόλπο για να μην τρέχει το αντηλιακό στο πρόσωπο και φαίνονται άσπρα κομμάτια.
Δεν μιλάω για την παραλία,αλλά για την πόλη.Περπατάω πολύ και σχεδόν ποτέ δεν βάζω γι'αυτόν τον λόγο,αλλά με τέτοιο ήλιο δεν είναι σωστό αυτό που κάνω.
Παλιά 26-05-11, 23:16   #33
miamama

Προεπιλογή

Παράθεση:
να ρωτήσω κάτι;αντιηλιακή και απο πάνω κρέμα ημέρας ή κρέμα ημέρας και μετά αντιηλιακή ή σκέτη αντιηλιακή;
μερικές κρέμες προσώπου έχουν αντηλιακή προστασία,αλλά πιστεύω πρώτα βάζεις κρέμα ημέρας και μετά αντηλιακή.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο cristina112 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι,αν ξέρει κάποια κανένα κόλπο για να μην τρέχει το αντηλιακό στο πρόσωπο και φαίνονται άσπρα κομμάτια.
Δεν μιλάω για την παραλία,αλλά για την πόλη.Περπατάω πολύ και σχεδόν ποτέ δεν βάζω γι'αυτόν τον λόγο,αλλά με τέτοιο ήλιο δεν είναι σωστό αυτό που κάνω.
μερικές αντηλιακές το κάνουν αυτό,είναι η σύνθεση τους...
αν είναι σαν στόκος κάνει ασπρίλες...
αυτή που έχω εγώ τώρα,την απορροφάει το δέρμα πολύ καλά.
Παλιά 26-05-11, 23:48   #34
anna26

Προεπιλογή

miamama γεια σου....και η βασελινη κανει πολυ καλη δουλεια με τις φτερνες....βαλε καθε βραδυ μια καλη ποσοτητα και μετα καλτσουλες θα τρελαθεις με το αποτελεσμα....
Ο χρήστης anna26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-05-11, 11:22   #35
miamama

Προεπιλογή

λοιπόν 2 εβδομάδες τώρα βάζω αυτή τη κρέμα που σας είπα για τις φτέρνες...τις έκανε "βελούδο"!!! ξεκίνησα να βάζω πέδιλα και να πηγαίνουμε θάλασσα και αρχίζουν να γίνονται οι ασπρίλες πάλι...τώρα κάνει ζέστη δεν μπορώ να βάζω κάλτσες...μα πως διατηρούνται?
Παλιά 27-05-11, 14:01   #36
kalliopaki

Προεπιλογή

Με συνεχή φροντίδα μόνο δυστυχώς!! Απολέπιση, κρεμούλα, και πάλι από την αρχή! τουλάχιστον πάτε θάλασσα?? καλό αυτό!! εμείς με το κυαλι τη βλέπουμε
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 27-05-11, 14:14   #37
miamama

Προεπιλογή

πάμε...πάμε...3 μπανάκια κάναμε ήδη...
θα τα τρίβω στην άμμο και στο χαλίκι λίγο...και συνέχεια κρέμα...ιδρώτας και λαδίλα...αλλά τι να κάνουμε...μπρος στα κάλλη!!
Παλιά 27-05-11, 14:29   #38
kalliopaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο miamama Εμφάνιση μηνυμάτων
πάμε...πάμε...3 μπανάκια κάναμε ήδη...
θα τα τρίβω στην άμμο και στο χαλίκι λίγο...και συνέχεια κρέμα...ιδρώτας και λαδίλα...αλλά τι να κάνουμε...μπρος στα κάλλη!!
με πρόλαβες! κι ότι ήθελα να επιστρέψω στο θέμα για να σου γράψω ότι το περπάτημα στην παραλία με την άμμο κάνει θαύματα!!
Παλιά 27-05-11, 14:32   #39
miamama

Προεπιλογή

ναι ναι...σωστά!!
Παλιά 26-08-11, 14:46   #40
Μαρια Στυλιανακη

Προεπιλογή

μουτζώστε με αλλά... έχασα ή μου εκλάπη το ωραίο τσαντακι αυτό που είχα βαλει στη φωτό στην αρχή του τόπικ! ! (!!!σδλκφξ).... ( το είχα φορτώσει με ολα τα basic....) +το καταραμένο καινουριο concealer + ενα ωραίο ρουζ laura mercier με καθρεφτάκι, basic μολύβια, 2 σκιές mac 2 μινι ωραία πινελάκια κλπ.

ΤΥΧΕΡΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕ!!!!

αυτό το έτος είναι το έτος της μαξιμουμ χασούρας! (ευτυχώς μόνο σε υλικά/καταναλωτικά αγαθά και όχι στα συναισθηματικά )
(έχασα επίσης, ενα κάτω μαγιό accesorize + μια καλή adidas σαγιονάρα + αντηλιακό προσώπου κορρέ γιαουρτι)

είναι να μην ξανααγοράσω τίποτα καινούριο για το 2011 !! τέλος !
(έχω περάσει και την κλοπή του σπιτιού+πορτοφολιού με ζημια τελικά 4.000 )

τουλάχιστον να πώ οτι είχα βγάλει τα πολύ βασικά στην τσαντα παραλίας (την καλη μασκαρα τα αδιαβροχα μολυβια και 1 σκια 1 ρουζ κ 1 λιπγκλος) και δεν τα εχασα..

πλάκα πλάκα μήπως για παρηγοριά να ανοιχτεί ένα τόπικ με αγαπημένα πράγματα που χασαμε/τε έτσι για την ανάμνηση ? ))

ένα καλό στην υπόθεση, ανακαλυψα πόσο καλά ειναι τα αδιάβροχα μολύβια οταν ειναι μαλακα,
και εχω όλα της συγκεκριμένης μάρκας/τύπου

bourjois waterproof clubbing!

(μόνο τα συγκεκριμένα)
είχα 2 που τα εχασα (ήταν στο τσαντάκι), και πήρα 2 καινουρια διαφορετικά τώρα εφόσον δεν είχα τίποτε αλλο και έφταναν απο μόνα τους.

το κόλπο: έχεις βαλει απο πρίν μια καλή υδατική ή λίιιγο λιπαρή κρέμα στα μάτια αν θελετε να το απλώσετε

αυτα που πρέπει να ξέρετε τι είναι είναι το
smudge (σβήσιμο γραμμής)
tightlining (εσωτερικό βάψιμο και του πάνω βλεφάρου στις ακρες γίνεται μόνο με ΠΟΛΥ μαλακα μολύβια κ με αυτά ειναι παιχνίδακι) (ψάξτε αντιστοιχα βίντεο στο u tube)

χρειάζεται μόνο αυτό και μετά μια απλή ανοιχτόχρωμη σκιά, και μάσκαρα.

bourjois contour clubbing waterproof eye pencil

(προσοχή, θέλει μια καλή ξύστρα ! γιατι είνια πάαρα πολύ μαλακά. τέλεια για το tightlining)
πριν είχα ενα ανθρακί (πολύ καλό, θα το ξαναπαιρνα αν το είχα βρεί)

το καλο με το να χανεις είναι ίσως οτι ολο και κατι βρίσκεις παλιότερο
επίσης πολύ καλο αδιάβροχο μολύβι (κ μαλακό μια χαρά για smudging)

το είχα πάρει πριν απο καποιο καιρό (1 χρόνο?) (loreal contour resist waterproof eyeliner)

θα ήταν ωραία ιδέα για τις σκιές κ τα βαφτικά, να βαζετε και εσείς φωτογραφίες απο τα προιόντα μαζί με το πώς φαίνονται στο δέρμα σας.
αυτό λέγεται στα αγγλικά swatching και ειναι πολύ σημαντικό για να πάρει κάποιος μια ιδέα για το πώς φαίνεται στο δέρμα ένα προιόν - καθώς κάποια φαίνονται πολύ διαφορετικά απλώς στην συσκευασία τους.

παράδειγμα δείτε εδώ

http://www.youtube.com/watch?v=h7Mhx23MTqE
εδω ενα πολύ αξιοσημείωτο, αν και δε μου αρεσει πως εχει βαφτεί στο τέλος
http://www.youtube.com/watch?v=CD9ox...eature=related

έτσι παντως παίρνει καποιος μια πολύ καλή ιδέα για τα χρώματα κ μπορεί να πάει να τα πάρει χωρίς να χανει χρόνο.

αυτό βοηθάει όποιον θέλει να παραγγείλει κάποιο προιόν απο το ίντερνετ, ελλαδα ή εξωτερικό, χωρίς να πάει στο κατάστημα.
σκεφτείτε λοιπον όλες τις μητέρες που δεν έχουν χρόνο να βγούν απο το σπίτι, ή ακόμα και γυναίκες αμεα που δεν μπορουν κινητικά να πάνε σε καταστήματα εύκολα.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές